'Alleen met Engels kom je de grens over' HERMAN VAN BOEIJEN (VITESSE): Popagenda: ?M£S,rTa?V'&Ia£i Verwacht: Filmhuizen Alternatief Filmcircuit Wassenaar Bioscopen: Voorschoten Nederland 3 (Heulweg 127), Kwintsheul: Vitesse. Met Herman van Boei jen (zang en drums), Danny Lademacher (gitaar) en Michel Légrand (bas). Op 23 november (22 uur). „Een tekst is voor mij het mid del om een melodie te kunnen zingen Niet om de één of ande re politieke boodschap over te brengen", aldus Herman van Boeijen, zanger en drummer van de nederpopgroep Vitesse. Deze met wisselend succes in ons land operende groep heeft een nieuwe elpee uitgebracht:. 'Keepin' me alive', waarop we twee jaar hebben moeten wach ten. Na de hits 'Rosalyn' en 'Good looking' bleef het betrek kelijk stil rond het drietal. Toch was Vitesse wel degelijk actief. In die twee jaar stonden de groepsleden namelijk zo veel mogelijk op het toneel. Herman „Daardoor hebben we nooit veel aandacht aan platen kun nen besteden. Om langspelers te kunnen maken, heb je nu een maal heel veel tijd nodig". Herman, gitarist Danny Lade macher en bassist Michel Lé grand besloten bijna een jaar geleden dat het toch tijd werd een elpee te produceren. Her man en Danny trokken zich een tijdje terug in een vakantie bungalow om te componeren. producer Nick Tauber negen nummers kozen. Tauber is de grote man achter onder ande ren Thin Lizzy, Marillion en zangeres Toya. REACTIES Van Boeijen verwacht veel van het album. „De reacties zijn be ter dan we ooit hebben gekre gen. Van de elpee is al een sing le getrokken, die het in Duits land goed doet. maar in ons land nog nauwelijks enige aan dacht heeft gekregen. Het is de single 'Lights De zoveelste Nederlandse groep die een plaat over De Bom maakt? Van Boeijen haast zich daarover te zeggen: „Politieke of zwaarwichtige maatschappij kritische teksten liggen niet in mijn aard. Woorden zijn voor mij het gereedschap waarmee ik werk Daarmee wil ik niet zeg gen dat ik mij van politiek af keer. Het lijkt mij een kick om in de politiek te gaan. Ik ver moed dat als iemand met een eerlijk gezicht de dingen stelt zoals ze werkelijk zijn, hij een verrassend aantal stemmen zou krijgen". De volgende single die we van 'Keepin' me alive' kunnen ver wachten is 'Spanish heat', een fraai nummer dat de herinne ring aan een vakantieliefde le vend houdt Daar gaat het num mer dan ook over, hoewel Her- i zegt nog nooit zo iets mee- VIDEOCLIP Vitesse heeft ter ondersteuning van de elpee ook een videoclip femaakt van 'You turn me on ky Channel vertoont deze clip al enkele weken, maar wanneer hij in Nederlandse programma's te zien zal zijn, weet Van Boeij en nog niet De clip registreert hoe er bij Vitesse gespeeld en gezongen wordt. Er zitten aller lei effecten in verwerkt, onder meer het draaiende podium dat Herman heeft laten maken. Daar kan Vitesse werkelijk alle kanten mee op. Er zit een ring omheen voor gitarist Danny en bassist Michel en in de vloer zit een cirkel van licht die een traliewerk-effect geeft. drums, waar hele aparte gelui den uit komen. „Prachtig speel goed voor een drummer". Vitesse's nieuwe platenmaat schappij EMI zorgt ervoor dat de elpee ook in het buitenland wordt uitgebracht Herman: tenland bekend. Veel Neder landse bands blijven onbekend, omdat hun maatschappij niet in het buitenland werkt". 'Keepin' me alive'. Een meisje geeft een popmuzikant te eten, 22 NOVEMBER Wardance tent (V. Zuylen v. Nijeveltstraat 204, Wassenaar), 23.00 5). 23 NOVEMBER hij verliefd op haar is, maar als zijn echte liefde op het toneel verschijnt laat hij het meisje, dat hem 'in leven houdt' in de steek. Niet dat ik dat zelf ge daan heb, hoor", voegt hij er COMPONEREN Na het succes van 'Rosalyn' en 'Good Looking' is Herman zich meer op het componeren van nummers gaan toeleggen. „Vroeger, toen Vitesse eigenlijk alleen een goede live-groep was, schreef ik tussen neus en lippen door, in de kleedkamer bijvoor beeld". Herman zingt Engelsta lige songs en pertinent geen Ne derlandse „Doe Maar deed dat wel en dat vind ik prima, het zijn hele artistieke jongens. Maar Engelstalige muziek is de eerste vereiste om de grens over te komen. Bovendien voel ik to taal geen behoefte om in het Nederlands te zingen". Dire Straits (Gooimeerlaan, Leiden), 19.00 (uitverk.). Ten Sharp het kasteel (Con- certweg, Alphen) 21.00 (J 6 le den, 8 niet-leden). 24 NOVEMBER Dire Straits groenoordhallen (Gooimeerlaan, Leiden), 19.00 (uitverk.). 29 NOVEMBER Feedback tent (V, Zuylen v. Nijeveltstraat 204, Wassenaar), 23.00 (ƒ5). m 1 FEBRUARI BZN iiobaho hallen (Haven, Lisse), tijdens 'Avondje uit in Lisse' (Kaarten 20, verkrijg baar via VVV's Lisse, Noord- wijk. Noordwijkerhout en Hille- gom) Leiden Cameo - 1 DECEMBER Simple Minds Waterboys - ahoy Rotterdam Hot Bolshevik - de paap (Papestr. 32), Den Haag. Ar- 7 DECEMBER Side Effect en Red Shoes - sater (Bachl.), Leidsehendam. 8 DECEMBER Chris Hinze - circustheater. Scheveningen Prefab Sprout - mu- iknrurg, Utrecht. Sandra Simple Minds Grace Jones AHA Madonna J Nana Mouskourt J Elton John Jennifer Rush Talking Heads Colonal Abrams Lionel Richie D. Warwick Friends Gerard Joling U2 Tina Turner J Midge Ure Sade Dolly Dots René and Angela Eurythmics A Franklin Arcadia André Hazes Benny Neyman B. Adams T. Turner UB40 Madonna Princess Wham Tramaine Kate Bush D. Bowie M. Jagger Level 42 John Parr Artist United Against Apartheid! Five Star George Baker Selection The Cure Olivia Newton John Roberto Jacketti Scooters Time Bandits Maria Magdalena Alive and kicking Slave to the Rhythm Take on Me Dress You up Only Love Nikita The power of Love Road to nowhere T rapped Say you Say me That's what Friends are for Ticket to the Tropics Sunday bloody Sunday One of the living If I was The sweetest Taboo Only the Rain I'll be Good Sisters are doin it Election Day Al jouw woorden zijn teveel Zolang je bij me bent It's only Love Don't break my Heart Holiday Say I'm your number One - I'm your man Fall down Cloudbusting Dancing in the Street Something about You St. Elmo's fire Sun city Love take over Manolito Close to me Soul Kiss So I say Dancing on a String Samenstelling: Stichting Nederlandse Top 40 LIDO EN STUDIO breakfast club (dag 14.30, 19 00, 21 15) Een bijzondere film van John Hughes over vijf scholieren, die el kaar voor hel eerst ontmoeten De karakters zijn heel verschillend: een sporter, een denker, een rebel, een eenzame ziel en een lekker stuk Toch vertellen ze elkaar in één dag al hun hartsgeheimen en worden ze vrienden voor het leven (alle leeftij den, eerste week). carmen (dag 2000) De verfilming van de opera Carmen van Bizet door Jean-Philippe Lafont. met on der andere Placido Domingo (alle leeftijden, eerste week). prizzis honor (dag 14.30. 19.00, 21.15) Bij deze gangsterfilm van John Huston is het niet geheel dui delijk of er nu sprake is van een pa rodie of dat het verhaal serieus is bedoeld Jack Nicholson speelt een maffia-moordenaar die slimmer is dan iedereen dacht. Kathleen Tur ner is zijn vrouwelijke tegenhanger, op wie hij verliefd wordt. De film is gemaakt naar een boek van Richard Condon (12 jaar, derde week). mad max iii (dag 14.30, 19.00, 21 15) Een nieuwe aflevering in de science fiction-serie over een verloederde, na een kernramp vrijwel uitgestor ven, wereld. De laatste bewoners vechten in de woestenij een grimmi ge strijd met elkaar uit om zaken als benzine, nodig om het vreemdsoorti ge wagenpark in beweging te hou den Mad Max (Mel Gibson) is één van de leidende figuren in een sa menleving waar het recht van de sterkste geldt. Popzangeres Tina Turner heeft ook een belangrijke rol (12 jaar, zevende week). traffic school (dag 14.30. 19.00. 21 15) Het regelen van het verkeer door aankomende verkeersagenten levert een gigantische chaos op in deze Amerikaanse film, van de hand van de makers van Police Academy (alle leeftijden, vierde week). sneeuwwitje (za. zo, wo 14 30) De beroemde tekenfilm van Walt Dis ney opnieuw uitgebracht, in het Ne derlands na-gesynchroniseerd (alle leeftijden, tiende week). LUXOR amadeus (14 00, 20 00) Een beeld van de genie-componist Mozart, een giechelende, gillende, kinderachtig grappende jongen/man meteen roze pruik Dat was het beeld dat zijn concurrent, de hofcomponist Salieri van hem had, dat Peter Shaffer ver werkte tot een theaterstuk en dat, uitgebreid met talloze kleurrijke herlevingen van het rijke Weense theater- en operaleven, werd ver filmd door Milos Forman. De film werd bekroond met acht Oscars. In de hoofdrollen Tom Hulce en Mur- 21 NOVEMBER filmhuis lvc. 20.00 en 22".15: 'Hotel New Hampshire' van Tony Richard- KtJKHUis, 20.0Q en 22.15: 'Ah Ying' van Fong Yuk-Ping. 22 NOVEMBER filmhuis lvc, 20 00 en 22 15: 'Hotel New Hampshire' van Tony Richard- kijkhuis, 20.00 en 22.15: 'Ah Ying' van Fong Yuk-Ping. 23 NOVEMBER filmhuis lvc. 20.00 en 22.15 'Hotel New Hampshire' van Tony Richard- kijkhuis, 20.00 en 22.15: 'Ah Ying' van Fong Yuk-Ping. 24 NOVEMBER filmhuis lvc, 20.00 en 22.15 'Hotel New Hampshire' van Tony Richard- kijkhuis, 2000 en 22.15: 'Ah Ying' van Fong Yuk-Ping. de vonk. 20.15: 'Merry X-Mas Mr Lawrence' met David Bowie. filmliga voorschoten. 21.15: 'Five easy pieces' van Rob Rafelson. 25 NOVEMBER lak-cinema, 20.00: 'Tootsie' van Sid ney Pollack; 22.00: 'To have and have not' van Howard Hawks. In Filmweek 'Stardom'. KiJKHUis, 19.30 en 22.15: Die Blech- trommel' van Volker Schlondorff 26 NOVEMBER kapelzaal, 20.15: 'La Kermesse Hé- roique' van Jacques Feyder (/5,50, K&O ƒ4). lak-cinema, 20.00: Niagara' van Henry Hathaway; 22.00: 'Le Denier Métro' van Francois Truffaut. In Filmweek 'Stardom'. kijkhuis, 19.30 -en 22.15: The world according to Garp' van George Roy Hill. 27 NOVEMBER filmhuis lvc. 20.00 en 22.15: 'Joy Jimbo' van Akira Kurosawa. lak-cinema, 20.00: 'Freundlose Gas- se' van G.W. Pabst; 22.00: Histoires Extraordinaires' van Roger Vadim. In Filmweek 'Stardom'. kijkhuis, 20.00 en 22.15: 'Erendira' van Ruy Guerra. lido I. II. ill. iv Steenstraat 39, Lei den, 071-124130. studio Steenstraat 39, Leiden, 071- 133210. Trianon Breestraat 31, Leiden, 071- 123875. rex Haarlemmerstraat 52, Leiden, 071-125414. luxor: Stationsweg 19, Leiden, 071- 121239. eurocinema i. u. iii. iv Raadhuis straat, Alphen a/d Rijn, 01720-20800 lidotheater, Pr. Bernhardstraat 56, Noord wijk, 01719-12800. city theater, Badstraat 30, Katwijk, 01718-74075. CITY THEATER IV (Katwijk) young warriors (Tijden zie City I, behalve zaterdag- en woensdagmid dag) Een opgeblazen melodrama waarin een scholier samen met zijn schoolkameraadjes het recht in ei gen hand neemt om de verkrachting en de moord op zijn zus te wreken (alle leeftijden, derde week). lucky luke en daisy town (za en wo 14.45) Tekenfilm over de avon turen van de bekende arme eenza me cowboy, de schepping van teke naar Morris (alle leeftijden, eerste week). LIDO THEATER (Noordwijk) Geen opgave. GREENWAY Stallone als niets en niemand ont ziende bevrijder van Amerikaanse gevangenen in Vietnam (12); do. t/m za. 19.00, 21.15, zo 19.00, di.. wo. 20.15, za., zo., wo. 15.45. five easy pieces Karakterstudie van veelbelo vende muzikant die naar olie gaat boren (12); zo 21.15, ma 20 15. robin hood Het bekende verhaal van de man in de bossen die de rijken be steelt ten bate van de armen (Ned. gespr.); za., zo., wo. 14.00. ray Abraham (alle leeftijden, derde week) TRIANON emanuelle iv Sylvia Kristel voor de vierde en laatste keer als Emanuel le, maar dit keer (jan driedimensio naal, mits een speciaal brilletje wordt opgezet Het recept blijft het zelfde, alleen blijft Sylvia dit keer in de kleren Emanuelle laat zich na melijk plastisch geheel veranderen, hetgeen het uiterlijk van actrice Mia Nygren oplevert (16 jaar, tweede REX california girls (14.30, 19.00, 21.15) Sexfilm (16 jaar, eerste week). EUROCINEMA I (Alphen aan den Rijn) runaway (dag 18 45 en 21.15) Futu ristische film met Tom Selleck (Magnum), die als politieman met hoogtevrees gespecialiseerd is in het onschadelijk maken van dolgedraai de robots Hij krijgt het pas echt moeilijk als hij het moet opnemen tegen de misdadiger Luther (een rol van Gene Simmons, leider van de rockgroep Kiss), die van huisrobots moordmachines maakt, uitgerust is met een pistool dat doelzoekende kogels afschiet en zuurspuitende metalen roboLspinnen op zijn vijan den afstuurt (12 jaar, tweede week). EUROCINEMA II (Alphen aan den Rijn) prizzfs honor (dag 18.30 en 21.15, za, zo en wo ook 14.00) zie Lido/Stu- dio (1,2 jaar, eerste week). Het bijna menselijke autootje Herbie zorgt voor vrolijke belevenissen (alle leeftijden, zevende week). EURO CINEMA III (Alphen aan den Rijn) code of silence (dag 18.30, 21.00, za. zo en wo ook 14 00) Chuck Norris speelt weer een keiharde politieman in deze gewelddadige film (16 jaar, eerste week). EUROCINEMA IV (Alphen aan den Rijn) porky s revenge (dag 18.45 en 21.00, za, zo en wo ook 14.15) Nieuwe pi kante belevenissen met Porky, die dit keer vanuit een sexboot opereert (16 jaar, vierde week). CITY THEATER I (Katwijk) rambo (do. vr. za, zo. wo 14.45. 19.00 en 21.15, ma en di alleen 19.00 en 21.15) Stallone voor de tweede keer in. de rol van Vietnamveteraan Rambo, die het in „First Blood" met de politie aan de stok kreeg Dit keer keert Rambo terug naar Viet nam om zijn oude makkers te be vrijden. Hij moet het daarbij in zijn eentje opnemen tegen het Vietna mese leger en zwaarbewapende Russische helikopters, nadat de Amerikaanse legerleiding hem heeft verraden (12 jaar, vierde week). CITY THEATER II (Katwijk) runaway (Tijden Zie City I) Zie Eu rocinema I (12 jaar, eerste week). CITY THEATER III (Katwijk) the jigsaw man (Tijden zie City I) Inhoud bij redactie niet bekend (12

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16