Protest tegen riolering van „Kwekers voor goed gietwater NAAL Progressief Zoeterwoude zegt nee tegen begroting B en W Hazerswoude tegen verlaging OGB CAYV speelt in op vraag bedrijfsleven VAN DUIJKEREN (WD) KEERT TERUG IN POLITIEK ALKEMADE LEIDEN OMGEVING CetdóeSotruMil WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 PAGINA dienstverlening n door apotheek Zuid-West ii Leiden en apotheek Boehmer ii kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. jnhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur Kraamafdeling: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen vaders. Kinderafdeling dag. i 18.30-19.00 u. Sport- Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: 'ngerentea .00 u. C .45-17.45 dag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: ,18 00-19.00 u. De Praematurenafdeling dage lijks van 14.30-14.45 u. en 18 30-18.45 u. Voor ouders en familie is voortaan doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli- zijn dagelijks 15.00:15.45 u. afwijkende tijd afge- Dagelijks 14.30-15.15 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af- vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- DIERENHULP- EN AMBULAN CEDIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg, Voor schoten. Warmond en Zoeter- woude Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden foon 071 - 120611. zondheidscentrum Mere spre zondheidscentrum Stevenshof, spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Breestraat 24: spreek uur ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en volgens afspraak. tel 254782/254756. Spreekuur ge meentelijke sociale dienst: di 14.00-15.00 u. Apollolaan 1a, RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend Gerecht 10. wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.: Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33, Lei den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied. werk, sociale verzekering en huur-kwesties. Spreekuur: STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang dan ook, tijdelijk hulp nodig heb- 123271. Spreekui Controle in zicht voor Vierambachtsweg WOUBRUGGE - De raadsleden in de commissie algemeen bestuurlijke zaken van Woubrugge hebben gisteravond kennis gemaakt met de sinds 1 oktober in dienst zijnde nieuwe groepscomman dant Leppink. Raadslid Hendriks (PvdA) wilde graag weten, hoe de com mandant zijn taak ziet ten opzichte van de kleine gemeenten, die tot zijn taak gebied behoren. De commandant zegde de raadsleden extra aandacht tde voor de Vierambachtsweg. Het inrijverbod op bepaalde tijden wordt door automo bilisten met voeten getreden, is gecon stateerd. Regelmatige controle ligt in het vooruitzicht. Oversteek - roject gaat toch door ALKEMADE B W van Alkemade gaan alsnog ak koord met het uitvoeren in 1986 van een verkeersproject „oversteken" voor de jongste leerlingen van de basisscholen. Voor dit doel willen zij drie duizend gulden als eenmalige subsidie beschikbaar stellen. Eerder had wethouder L. Beelen laten weten niet en thousiast te zijn over het pro ject. Op aandrang van de com missie financiën is hij evenwel overstag gegaan. Victor Molkenboer lijsttrekker PvdA LEIDERDORP Victor Molkenboer wordt de nieuwe lijsttrekker van de PvdA bij de komende gemeenteraadsver kiezingen in Leiderdorp. De kandidaten- commissie van de PvdA heeft nogal ver rassend aan de jonge Molkenboer de voorkeur gegeven boven wethouder Jaap Bezemer, die de laatste acht jaar het ge zicht van de PvdA heeft bepaald. Beze mer wil overigens in 1988 stoppen als wethouder. Eigenlijk wilde hij al bij de verkiezingen stoppen, maar er was nog geen geschikte opvolger voorhanden. Die opvolger zal in 1988 waarschijnlijk Gerard Keijzers worden, die derde staat op de kandidatenlijst. De econoom Keij zers verliet enige tijd geleden het PvdA- bestuur na een fikse ruzie, maar is nu weer helemaal terug. Vierde staat het huidige raadslid Mieke Holierhoek, vijf de Catrien Langendofff-Honnef en zesde Bram Verhoog. Het raadslid Aad Wesse- ling is op een onverkiesbare dertiende plaats gezet. Overigens heeft de PvdA-le- denvergadering nog het laatste woord over de kandidatenlijst. Op 11 december zullen de PvdA-leden zich in Muzenhof definitief over de kandidaatstelling uit spreken. Drainagesysteem in Coupépolder ALPHEN Er zal een aanvullend drainagesysteem wore aangelegd in de Alphense Coupépolder om verspreiding van verontreiniging tegen te gaan. Dat is het resultaat van het nat onderzoek dat is gedaan in deze polder. De Coupépolder, i voormalige stortplaats is verontreinigd met zware metalen, leen. ethylbenzeen en organische chloorverbindingen. De meente wil er een golfterrein aanleggen. Op of nabij het v vuilde terrein staan geen woningen, dus er is geen gevaar v( de volksgezondheid. Er is al een drainagesysteem aangelegd der het terrein dat het grondwater aan drie zijden wegzuigt afvoert naar de waterzuiveringsinstallatie in Alphen. Het ai vullende drainagesysteem maakt de cirkel rond, zodat het v ontreinigde grondwater zich in geen enkele richting meer lj verspreiden. Bij aanleg van het golfterrein zal de bestaande deklaag van de stortplaats plaatselijk worden opgehoogd. Dir contact met de verontreiniging is dan niet meer mogelijk, gemeente Alphen zal regelmatig controleren of de verontrein ging zich niet ondanks de drainage verspreidt. Mocht dat het geval zijn, dan komen er aanvullende maatregelen. ALKEMADE De on langs opgerichte Belan gengroep „Kwekers voor goed gietwater" heeft weer van zich laten horen. In een brief aan het colle ge van B en W schrijft de Belangengroep namens een vijftigtal kwekers van de Baan en de Sotaweg verontwaardigd te zijn over de slechte kwaliteit van het gietwater dat zij via een speciale inlaat vanuit de Ringvaart op hun bedrijven krijgen. Deze inlaat zit vlakbij het lozingspunt van ongezui verd rioolwater. Door toe nemende aanleg vanrio lering in Alkemade wordt de toevloed van ongezui verd rioolwater naar dit punt steeds groter. Om die reden hebben de kwekers er bezwaar tegen als ook hun woningen en bedrij ven op het rioleringsnet worden aangesloten. De kwekers betwisten niet dat riolering een goede zaak is. Zij zijn het echter niet eens met de wijze waarop dat in Alke made gebeurt. „Wij als kwe kers van de Baan en de Sota weg zijn door uw beleid al ja ren gedwongen onze gewas sen, waaronder ook groente, te sproeien met ongezuiverd af valwater. Wij zien dan ook het komende jaar met grote zórg tegemoet en zijn niet van plan met de gang van zaken ak koord te gaan", aldus de Be langengroep. Zij schrijven over de stank van het gietwater, mogelijke ziektekiemen en andere door de lozing veroorzaakte chemi sche verontreinigingen, die zij noodgedwongen op hun be drijven binnenhalen. „Al in 1969 waren wij overtuigd van het belang van goed gietwater, gezien onze beslissing om in samenwerking met het toen malige bestuur van de Gog- herpolder een gescheiden toe- en afvoersysteem te maken". Aan dit systeem betalen de kwekers nog steeds rente en aflossing via Waterschap „De Oude Veenen". „U zult begrijpen dat we deze investering niet gedaan heb ben om al het rioolwater van be- i "dan ook met spoed op (en daar bedoelen wij niet 1987 of 1989, maar nü mee) om een oplossing voor dit probleem te vinden", aldus de briefschrij vers. Als mogelijke oplossing denken zij vooral aan een an dere plaats voor de waterm- laat. Van de gemeente Alkemade verwachten de kwekers dat zij binnen tien dagen antwoord op hun brief hebben om daar na in een gesprek te komen tot een verbetering van de huidi ge ontoelaatbare toestand. De kwekers besluiten hun brief met het uiten van hun veront waardiging over een gemeen telijke aanschrijving tot het aansluiten van alle woningen aan de Baan en de Sotaweg op het rioleringsnet. „U dwingt ons dus om mee te doen met deze vervuiling", aldus de briefschrijvers. Het gemeente bestuur heeft inmiddels laten weten dat de kwekers donder dag voor een bespreking zijn uitgenodigd. Dertig winnaars bij tuinkeuringen Een dertigtal prijswinnaars van de jaarlijkse tuinkeuringen door de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde (K.M.T.P.) is gisteravond in de bloemetjes ge zet in Roelofarendsveen. De voorzitter van de plaatselijke afdeling van Milieudefensie, me vrouw Tony van Zeil-v$n der Hoorn, reikte de prijzen uit. De mooiste kleine tuin in Alkema de was die van de familie Oomen uit de Nieuwstraat in Roelofarendsveen. De mooiste grote tuin was die van de familie Van der Oord van de Irenelaan op Kaageiland. De overige eerste prijzen bij de kleine tuinen wa ren voor de familie G. T. Wesselman van het Westeinde en de familie Koelman van de Vondelsingel, beiden in Roelofarendsveen. De overige eerste prijzen in de kategorie gro te tuinen waren voor J. A. F. Bolland, Nassau- laan in Kaag; P. Biemand, Beatrixlaan in Kaag; A. van der Wagt, Marijkelaan, Kaag; de familie J. P. van der Zwet van de Galgekade in Roelofarendsveen; E. M. van der Veen van de Galgekade en C. C. Olijerhoek, Pastoor van der Plaatstraat in Rijpwetering. De mooiste grote tuin van Nieuwe Wetering was die van de familie Van der Berg, Achterweg 96. De mooiste grote tuin van Oude Wetering is die van de familie Langhout aan de Planta ge en de mooiste kleine tuin van Oude Wete ring was die van de familie Van der Meer, aan de Aak 65. Postzegels Florex-Rijnsburg heet de postzegeltentoonstelling van de afdeling Zuid-Holland Noord van de 75-jarige Inter nationale Vereniging Phila- telica. Deze is van donderdag tot en met zaterdag te zien in De Voorhof aan de Vliet NZ 36 in Rijnsburg. De ope ningstijden zijn: donderdag van 20.30 tot 22.00 uur, vrij dag van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 Vogels (1) De vogelvereniging 't Frater- tje in Leimuiden houdt van vrijdag tot en met zondag haar jaarlijkse vogeltentoon stelling in het gebouwtje van speeltuin De Peppel aan de Wilgenlaan. 300 vogels zijn gratis te zien op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 Vogels (2) De Pluimvee- en Vogelsport vereniging Wassenaar viert het 60-jarig bestaan met een tentoonstelling in het Dieren park Wassenaar. Vrijdag van 20.00 tot 22.00, zaterdag van 10.00 tot 22.00 en zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur kan men terecht. Het Dierenpark is daarvoor tegen geredu ceerd tarief open: 7, kinde ren 5. Concert De violiste Marieke Blanke- stijn en de pianist Bernd Brackman geven bij de Stich ting Kunstkring Leidschen- dam vrijdagavond een con cert in het Dienstgebouw aan de Reghuysstraat 29. Op het programma staan werken van Schubert en Brahms. Aanvang 20.15 uur. Entree 10. Kunstkring-leden 8.50 Telefonisch reserveren kan via 070-274029. Lichtencon trole Automobilisten in Valken burg kunnen vrijdagavond via Veilig Verkeer Neder land gratis de verlichting van hun vervoermiddel laten controleren. Dat kan bij gara ge De Jong aan de Hoofd straat Dutch Prince In Bar Dancing Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein in Hillegom treedt vrijdagavond de „Dutch Prince" op. Hij was onlangs nog in de play backshow van Henny Huisman te zien als de Amerikaanse Prince. Aanvang 21.0L 3 Wheel Cirtus Het Amerikaanse theaterge zelschap 3 Wheel Circus treedt vrijdag op in het open jongerencentrum Magnifiosi aan de Ruishornlaan 21 in Lisse. De groep brengt een mengeling van komedie, mu ziek, circus en theater. Aan vang 21.30 uur. entreef4, re ductiekaarthouders f 2. Cultuur Verheft De Voorhoutse toneelgroep Cultuur Verheft speelt vrij dag en zaterdag twee eenak ters. Op het programmma staar; „feest op de agenda" van C.G. Wienand Braas en Aardbeien met slagroom van Bruce Frisk. In de pauze speelt de Egelander Kapel. Aanvang 20.00 uur in het Pa rochiehuis aan de Heren- Frits Goosen Landschapschilder Frits Goosen exposeert vanaf vrij dag in Art Gallery Gérard aan de Rijksstraatweg 358 in Wassenaar. Goosen toont hier 45 schilderingen, ge maakt in Noord- en Zuid- Holland. De expositie duurt tot en met 7 december en is dagelijks geopend van 11.00 tot 16.30 uur. op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. HAZERSWOUDE Het col lege van B. en W. van Hazers woude is niet van zins om de onroerend-goedbelasting te verlagen, zoals de VVD-frak- tie had verzocht. In haar ant woord op de algemene be schouwingen zegt het college, dat deze belasting in 1977 werd verhoogd om het ge meente-aandeel in de ruilver kaveling te kunnen betalen, en om de wegen die door de ruilverkavelingscommissie worden aangelegd, te kunnen onderhouden. Deze bijkomen- Brandweerkazerne half miljoen duurder LEIDSCHENDAM De bouw en inrichting van brandweerkazerne aan de Veurse Achterweg in Leidschendam zal niet ruim 2.6 miljoen gulden kosten maar meer dan 3.1 mil joen gulden, 500.000 gulden meer dus. Oorzaak van die stijging met een half miljoen gulden is een te lage raming van de begroting van de architect. De kosten van de kazerne worden voor het overgrote deel gefinancierd uit de ren-, te over de reserve Klein Plaspoelpolder. Voor de nieuwbouw wordt begin volgend jaar de eerste paal geslagen. Binnen het complex komt ook ruimte voor de afdeling Leidschendam van het Rode Kruis. In de oude kazerne worden vijf woningen gere aliseerd. de kosten van wegonderhoud zijn voor het college reden om de onroerend goedbelasting op Iets anders is dat B en W voor het einde van het jaar een no titie over minima-beleid in de raad willen brengen. Verder zullen de bewoners betrokken worden bij de herstrating van de wijk Rhijnenburch-oost. Duidelijk is verder dat er in de toekomst woningen moeten kunnen komen in het sier- teeltgebied. De mensen die hier een bedrijf beginnen of werkzaam zijn. wonen nu hoofdzakelijk in het dorp. B en W vinden het belangrijk dat dat in de toekomst ook nog zal kunnen. Het college denkt daarbij aan een kleine uitbrei ding van het aantal woningen in de wijk Groenendijk. Met name aan de Molenlaan en op de hoek Groenenstein/Rijn dijk zouden enkele woningen kunnen komen. B en W willen niet te licht vaardig overgaan tot de vesti ging van een bibliotheekfiliaal in het dorp, „alleen omdat er toevallig een school leegstaat". Eerst wil het college de Pro vinciale Bibliotheekcentrale raadplegen. Dè suggestie van de VVD voor een „bieb"-bves- tiging aan het Ambachtsplein wil het college daar wel bij meenemen. Het rapport over het invoéren van minicontainers wordt weer uit de la gehaald. De commissie voor Openbare Werken en Milieuhygiëne mag zich er over buigen, en ook over de mogelijkheid van ge scheiden vuilophalen. tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- E 122248 en uw krant E wordt nog dezelfde avond nabezorgd E nMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllrr WAPEN TEGEN WERKLOOSHEID LEIDEN/LISSE/AL PHEN Het Centrum voor Administratieve Vakopleiding van Volwas senen (CAVV), dat eind 1985 aan de Duivenbode- straat 11 in Leiden van start gaat, wil cursisten af leveren die direct aan de slag kunnen in het bedrijfsleven. Het aanle ren en oefenen van prak tische vaardigheden zal centraal staan in de oplei ding. Vanuit het bedrijfs leven wordt vaak ge klaagd dat nieuw perso neel, ondanks de theoreti sche vooropleiding, prak tisch tot weinig in staat is, hetgeen een lange in- werkperiode noodzakelijk maakt. Het CAVV is een opleidingsin stituut van de overheid, en zal worden gebruikt als wapen te gen de werkloosheid. Er wordt nauw samengewerkt met het gewestelijk arbeidsbureau (Leiden en Lisse) en de oplei ding is dan ook bedoeld voor werklozen (of mensen die werkloos dreigen te worden), die met behoud van uitkering de cursussen kunnen volgen. Bij het CAVV worden mannen en vrouwen opgeleid voor de functie van financieel boek houdkundig medewerker/ster of secretarieel medewerker eer. De opleiding heeft over dag plaats gedurende vijf da gen in de week. Aangezien het CAVV geen school is, kan op ieder moment begonnen wor den. In twaalf maanden tijd worden de cursisten klaarge stoomd, met als afsluiting een stage van zes weken. Kantoorsimulatie Uniek voor Leiden is dat er zal worden gewerkt met een kantoorsimulatie. Er wordt een bedrijf nagebootst waar de theorie wordt omgezet in de praktijk. Een ander belangrijk punt is, dat er volgens de indi viduele methode wordt ge werkt. Iedereen, afhankelijk van vooropleiding en ervaring, volgt de lesstof individueel. Per leraar zullen er niet meer dan 15 leerlingen zijn. Niet ie dereen kan zomaar op het CAVV terecht. De minimum leeftijd is 18 jaar, schoolverla ters worden uitgesloten en de moet rr HAVÓ zijn. De financii boekhoudkundige opleid vraagt bovendien voorkei van handelsvakken en/of nomie, en de secretariële leiding Nederlands, Engels Duits, met daarnaast nog voorkeur Frans en Econoi Het arbeidsbureau en CAVV zullen de kennis nog testen. Als de cursus goed gevolg wordt afgel wordt een certificaat reikt. Alphi ien Het CAVV biedt voorlt plaats aan 45 cursisten, overweldigende belangstel zal een wachtlijst worden gelegd. Verwacht wordt jaarlijks 50 tot 60 praktisch geleide mensen kunnen v den afgeleverd. Het zal ov gens niet bij de twee eei genoemde opleidingen blij' Rond de jaarwisseling wi gestart met een praktis cursus tekstverwerking, doeld voor werkzoekende pistes of typisten. Gebleke namelijk dat typisten die een computer kunnen omg beter in de markt liggen, zal onder meer worden werkt met een zogenaamd bruikersonvriendelijk verwerkingsprogramma, de cursisten straks op voorbereid zijn. Het CA leidt in dit geval niet allee yoor het gewest Leiden n ook voor het rayon Alphen is plaats voor 48 cursisten" leeftijd moet tussen de 17 35 jaar liggen. De voorop ding moet minimaal MA\ zijn. Zeer recent werd nog besli een cursus typen voor 15 tenlanders op te starten. I buitenlanders (die nog nie lang in Nederland zijn) li momenteel Nederlands. CAVV, dat onder leiding van de heer A. Bosch is flexibel instituut. Er kun vrij makkelijk veranderin worden aangebracht opleiding en ook is h< lijk geheel nieuwe opleidin te beginnen, in het kader een herscholing bijvoor'oe Het Leidse CAVV is het a ste centrum in Nederland. Voor inlichtingen kan mei recht bij het gewestelijk beidsbureau aan de Oos kerkstraat 1 in Leiden of het arbeidsbureau a Heereweg 306 in Lisse. ZOETERWOUDE De frak- tie van Progressief Zoeterwou de (PZ) is niet van plan ak koord te gaan met de gemeen tebegroting voor 1986. Eerst moeten B en W op een bevre digende wijze antwoord geven op de vraag hoe het de proble men rond de woningbouw aan de Hoge Rijndijk denkt op te lossen. Voor een goede oplos sing hanteert PZ twee uit gangspunten: realisatie van een aanzienlijke hoeveelheid betaalbare huurwoningen en uitsluitend bouwen voor de ei gen inwoners. De gemeente raad behandelt de begroting morgenavond. PZ in de raad vertegen woordigd met 4 zetels is van mening dat het college on voldoende is ingegaan op *een aantal essentiële punten die deze fractie bij de algemene beschouwingen heeft aange dragen. De indruk bestaat dat „het college alleen maar hard achter zaken heen zit, als het college er zelf zin in heeft" en dat wordt volgens PZ nog eens benadrukt met vijf voorbeel den: het zeer trage verloop van de onderhandelingen over de grondruil met de firma Noorlander; de zeer verlate start van het ontwikkelings- projekt; het uitblijven van het informeren van de raad over de mogelijkheden rond vesti ging van de fusieschool; de te late opstelling van een nieuwe woningbouwnota en tenslotte De progressieve fraktie wil leen medeverantwoordel heid voor de begroting dr; wanneer er in de komende ren extra dekkingsmidd( beschikbaar komen zijn onder meer de realisatie sociale woningbouw, uiti ring van het verkeersve; heidsplan en voor welzijn, college heeft daar zelf twee doelen aan toegevoi herstel en mogelijke uitb ding van het raadhuis derhoud van beschoeiing dijkvakken. Op welke w hiervoor financiële middf moeten komen is niet du lijk. ALKEMADE De kandi daatstellingscommissie van de VVD in Alkemade heeft de definitieve kandidatenlijst voor de gemeenteraad inmid dels vastgesteld. Het meest op vallende van de lijst is dat de voormalig wethouder H. M. L. van Duijkeren terugkeert in de gemeentepolitiek. Hij staat als tweede genoteerd op de kandidatenlijst na de huidige wethouder L. Beelen. Volgens VVD-voorzitter M. Gerschta- nowitz is Beelen eventueel be reid de wethoudersfunktie te blijven bekleden. H. M. L. van Duijkeren ambieert het wet houdersschap niet meer, om dat hij de funktie niet meer zou kunnen verenigen met zijn dagelijkse werk. Op de derde en vierde plaats van de VVD-kandidatenlijst staan de huidige raadsleden A. van den Bogaard en J. E. M. (Jan) Koek, Th. (Dick) van der Meer keert niet terug in de raad. Op de vijfde plaats staat P. J. A. (Peter) Koek, een be stuurslid van de V.V.D. Daar na komt mevrouw P. C. Plooy- van Gorssel, een universiteits medewerkster, die zich binnen de V.V.D. bezighoudt met emancipatiezaken. Op de vende, achtste en nege plaats staan respectieve Th. P. A. M. van der H (voormalig bestuursl P. H. J. Deen (lid van heerscommissie Sport' Jeugdaccommodaties nam de buitensportvereniginj en A. J. M. van Velzen kend als aktief bestuurslid Jeugdvereniging Ranonl Volgens V.V.D.-voorzitter Gerschtanowitz is er mon teel sprake van een flinke denaanwas. De V.V.D. kemade heeft nu al 140 le< dat is meer dan ooit t

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14