„Cameretten" twintig jaar springplank voor cabarettalent „Neerlands Hoop was toen nog niet zo goed Vijf kunstenaars tonen resultaat van tien dagen werk bij HCAK 'i dagpuzzel ,o°o°o °o a °o9o° o0oüo°cH °°ogo°H KUNST £eidoc Qowumt WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 PAGINA m Zeventien popgroepen naar halve finales Grote Prijs Nederland DEN HAAG Zeventien popgroepen zullen op 29 en 30 november deelnemen aan de halve finales om de strijd voor de Grote Prijs van Nederland, het nationale muziek concours voor popgroepen, die worden gehouden in Het Paard van Troje in Den Haag en De Vereeniging in Nijme gen. De groepen zijn als de beste geselecteerd tijdens de voorrondes in een groot aantal plaatsen in ons land, waar aan in totaal 153 groepen deelnamen. De jury bestond uit deskundigen van VARA's Popkrant en muziekkrant OOR. De halve finales vinden op 30 november plaats in Het Paard van Troje, waar onder meer Side Effect en The Tre at uit Den Haag zullen optreden, en een dag eerder in De Vereeniging in Nijmegen. De finale is zaterdag 14 decem ber in Paradiso in Amsterdam. De bedoeling van de Grote Prijs van Nederland is naar verhouding onbekende, maar kwalitatief interessante popgroepen onder de aandacht van een breed publiek te brengen. Dallas ook op de plaat NEW YORK De Ameri- kaanse maatschappij War ner Bros. komt met een pla- tenalbum met songs die zijn ingegeven door de persona ges en gebeurtenissen in de televisieserie Dallas. Gary Morris, Crystal Gayle, de Forester Sisters en Karen Brooks zingen met enkele Dallassterren nummers als „Who killed Jock Ewing?", „J.R., who do you think you are", en „If I knew then what I know now", num mers die rechtstreeks slaan op de verwikkelingen in de Mailer en Vidal begraven strijdbijl NEW YORK Norman Mailer en Gore Vidal hebben een ein de gemaakt aan een van de beroemdste ruzies in de hedendaagse literaire wereld om een paar gemeenschappelijke vijanden op de korrel te nemen: president Reagan, de bewapeningswedloop en de belastingen. Er is een tijd geweest dat Mailer Vidal een stomp gaf en de inhoud van een glas in het gelaat wierp, maar onlangs was het op een lezing in New York een en al pais en vree. „Van avond leggen we ruzies bij en herstellen we de schade; allemaal zaken waarin ik niet goed ben", aldus Mailer. „Men wordt door de media tot een dwaas gemaakt", zei Vidal. „Het is verschrik kelijk belangrijk voor U Mailer en mij te zien als twee ijdeltui ten die in een literaire ruzie zijn gewikkeld". Mailer en Vidal zeiden dat zij hadden besloten met één stem te spreken omdat ze vinden dat het land wordt bestuurd door een paar rijke eenlingen, die hun eigenbelang plaatsen voor dat van de gemeenschap. Het langdurigste applaus van de avond viel Vi dal te beurt, toen hij had gezegd dat hij het beu was als on-Ame- rikaans te worden afgeschilderd vanwege de kritiek op zijn land. HOHE MESSE MOGELIJK BACHS LAA TSTE WERK WEST-BERLIJN Het werk waaraan Johann Sebastian Bach bezig was toen hij stierf, was volgens een Japanse musicoloog niet naar tot nu toe werd aangenomen de „Kunst der Fuge", maar delen van de Hohe Messe. Deze theorie van de aan het Johann-Sebastian-Bach-Instituut van de universiteit van Göttingen verbonden Yoshitake Kubayashi, wordt door Bach-kenners „een sensatie in het Bach-onderzoek" genoemd. Kubayashi heeft zich bij zijn onderzoek gebaseerd op het handschrift van de cantor van Leipzig, dat veranderde naarmate zijn ogen slechter wer den. Het is niet bekend mei welk doel de lutherse Bach deze katholieke compositie heeft gemaakt. „We moeten er van uitgaan, dat het Bach om absolute muziek te doen was", aldus prof. Blankenburg, Bach-deskundige. De Hohe Messe is evenwel voor hem net zo als de muziek voor de protestantse kerkdienst „theonome muziek" geweest, aan- gezien de componist muziek begreep als deel van Gods schepping en zijn ordening. EEN UIT DE HAND GELOPEN STUDENTENFEEST DELFT In de aula van de TH in Delft vindt overmorgen de finale plaats van het cabaretfes tival Cameretten. Een vijfkoppige jury kiest dan uit Pieter Tiddens en Erna Sassens uit Amster dam en de Haarlemse groep Facade de winnaar van Cameretten 1985. Daarnaast heeft de jury nog de mogelijkheid een persoonlijkheidsprijs toe te kennen aan de meest opvallende theaterper soonlijkheid op het festi val en kan het publiek nog eens uitmaken wie de publieksprijs krijgt. Want niet altijd deelt het pu bliek de mening van de jury; in 1968 werd, tot grote verontwaardiging van het publiek, Neer- lands Hoop slechts vijfde. Een historische miskleun zou je kunnen zeggen en voor de organisatie reden die publieksprijs in te stel len. Cameretten wordt dit jaar voor de twintigste keer gehou den. Begonnen in 1966 als een malig bedoeld studentenfesti val, groeide Cameretten snel Braziliaans gitaarduo maakt verwachtingen werken van onder andere Sor, Brou wer. Rameau, Faure en Piazzolla. Dinsdagavond. De Stichting Organisatie Haagse Gitaarconcerten was voor de te verwachte toeloop van gitaar-enthousiastelingen van haar gebruikelijk concert zaal onder het oude stadhuis, gisteravond naar Diligentia uitgeweken. En inderdaad bleek de zaal bijna uitverkocht en rechtvaardigde het spel van de Braziliaanse broers Sergio en Odair Assad dit alleszins. Probeert men in een paar woorden te vatten wat nu ei genlijk zo bijzonder is aan het samenspel van beide sterk op elkaar lijkende broers, dan is dat bij gebrek aan voldoende vergelijkingsmateriaal niet zo gemakkelijk. Persoonlijk ken 'ik het spel van het Amster dams gitaartrio vrij goed, dat met zijn sterk gestructureerde speeltrant zich als het heldere noorderlicht verhoudt tot het zacht voortglijdende gebonden notenbeeld dat karakteristiek voor dit Braziliaanse duo is. Zonder stemverheffing, dat wil zeggen zonder bijna ooit- „forte" in de snaren te grijpen en ook zonder enig uiterlijk vertoon, versmelt het spel van beide broers tot een voortrol lende stroom van aanelkaar geregen lichte noten. Daarbij komt éen bezwaar om de hoek kijken en dat is dat ondanks alle nuanceringen en tempowisselingen, toch soms te weinig duidelijk gearticu leerd werd en melodie en te- genmelodie elkaar wat te pau zeloos achtervolgden, zonder de nodige adempauzes. Dat het spel desondanks razend kap is en terecht luid werd toege juicht, valt niet te ontkennen. Persoonljjk spraken mij de nieuwere voor gitaar geschre ven stukken, zoals de door Sergio Assad geschreven 3 Braziliaanse dansen, de Tango suite van Piazzola en de vier micro piezas van Brouwer, ie der op zich een mikrokosmos van veelal snelle kleine noot jes, meer aan dan enige van voor deze combinatie gemaak te bewerkingen, o.a. van mu ziek van Rameau en Fauré. Dat op dezelfde avond in Hof- wijck het Nederlands gitaar- kwartet speelde mag opval lend worden genoemd, ook al geeft het wel aan dat er hier sprake is van een trend. BESIER ik r had dit i Bert Klunder (rechts) van „Klunder Co.": „Na het winnen van Cameretten staat bij elke tekst een theaterrecensent over je schouder mee te lezen". uit tot een begrip. Het festival heeft in de loop der jaren een aantal klinkende namen voortgebracht. Daar is het ook om begonnen: een springplank bieden voor veelbelovend ca baret-talent: Niet iedereen blijkt tegen de druk van het winnen te kunnen en velen zijn snel weer in vergetelheid geraakt, maar talent wordt hoe dan ook gesignaleerd en voor de doorzetters is die stimulans vaak het beslissende duwtje. Het festival raakte een aantal jaren wat in de versukkeling, grofweg de periode na het stu dentencabaret, maar volgens trouwe bezoekers en cabaret- kenners leeft het de laatste tijd weer op. De kwaliteit wordt beter, de pers toont weer be langstelling en een aantal win naars van de laatste jareh heeft naam gemaakt. Duidelijk is ook dat cabaret geen cabaret meer is. Vandaar wellicht de ondertitel op de aankondigin gen van het festival: Delfts theaterfestival. Het was de studentenvereni ging studentenvereniging SSR, die besloot het lustrumjaar 1966 op te luisteren met een festival voor studentencabaret. Er ging een uitnodiging uit naar alle bestaande studenten verenigingen. maar slechts acht reageerden positief. De jury, onder leiding van Rinus Ferdinandusse, kende de eer ste prijs toe aan de groep „Dé- ja vu", het cabaret van de Vrije Universiteit Amsterdam. Cameretten is de eerste jaren een studentenfestival geble ven. In dat tweede jaar won Ivo de Wijs, met zijn cabaret van de katholieke studenten vereniging Thomas in Amster dam, en het jaar daarop pre senteerde Don Quishocking zich met succes aan het grote publiek. Cameretten heeft in de jaren tachtig weer een aan tal interessante namen voort gebracht. Brigitte Kaandorp, Frisse Jongens, Hans Liberg, Purper; ze hebben zich waar Een eerste plaats op Cameret ten betekent niet altijd auto matisch een uitgerolde loper naar de roem. Niet iedereen redt het, vaak blijkt dat het succes zich te vroeg heeft aan gediend en kunnen de ver wachtingen niet worden waar gemaakt. Hoe verliep het de laatste drie winnaars? Brigitte Kaandorp: „Ik denk dat ik het zonder Ca meretten ook wel had gered, maar het zou zonder twijfel langer hebben geduurd en ik zou ook langer hebben getwij feld over doorgaan of niet. 't Is allemaal snel gegaan. Voordat ik aan Cameretten meedeed, 'n anderhalf jaar be zig. buurthuizen café's Ik had mezelf dan ook niet zo veel hoop gegev.en vooraf. Ik was ook overdonderd door die eerste plaats. D'r kwamen daar groepen die echt maan den hadden geoefend, terwijl ik kan en ik weet niet wat ik daar nog verder aan moet doen. Laat ik maar eens kij ken wat ik hier kan maken. Misschien heb ik door die in stelling ook wel gewonnen. De ontwapenende nonchalance, zoiets. Of hoe heet dat?". De groep die in 1982 won, „Zondagskinderen", bestaat inmiddels niet meer. Theo Harmsen, lid van die groep: „Cameretten was toch een soort Pyrrusoverwinning. De pers viel over ons heen, over heel het festival eigenlijk, (in derdaad een mager jaar), en ja, dan wordt het moeilijk om je waar te maken. Dat ging in het begin ook moeilijk. Je kunt stellen dat voor ons Ca meretten te vroeg kwam. We waren er niet aan toe. We wa ren een half jaar bezig, hadden nauwelijks ervaring en dan win je plotseling dat festival en sta je volop in de publici teit. Die druk is heel erg groot". Die problemen hadden ook de winnaars van vorig jaar. Bert Klunder van „Klunder Co": „We hadden in totaal drie voorstellingen gespeeld: de eerste voor het Camerettenbe- stuur, de tweede in de voor ronden en de derde in de fina le. En we hadden een pro gramma van maar een half uur. We hebben na die eerste Elaats dan ook nogal wat aan- iedingen af moeten slaan. Maar we hebben ons program ma langzaam uitgebouwd en het is onlangs in Hoorn in pre mière gegaan. Niettemin is Ca meretten een enorme stimu lans geweest. We kregen ook nog een gëldprijs voor de beste teksten, en dat hebben we in cabaret geïnvesteerd. Daar door kon George Groot van Don Quishocking ons met de teksten helpen en Evert de Vries van cabaret Van Santen met de regie. En dan wordt het natuurlijk direct een stuk professioneler. De publiciteit helpt ook. Je hebt zoiets als een diploma, je komt niet meer blanco bij de theaters aan. De druk is daarmee odk groot geworden. Vroeger de den we dingen omdat we het gewoon leuk vonden om die te doen. Nu leest bij elke tekst een theatercriticus over je schouder mee". De cabarethistoricus: Ze experimenteerden hier en daar in het voorjaar en voelden zich toen al in een nog onrijp stadium zo onoverwinnelijk, dat ze zich meldden voor het Camerettenfestival in de stellige overtuiging dat ze met de eerste prijs naar huis zouden gaan. De jury (Rine Geve- ke, Ruud Bos, Eric Herfst, Johan Verdoner en Wim lbo) dacht daar anders over en liet via een democratische puntentelling Cabaret Don Quishocking triomferen: „Wij hebben dit gewetensvol gedaan en mocht u het met onze uitspraak niet eens zijn (ieder oordeel is nu eenmaal betrekkelijk), dan zullen wij ons gelaten door u laten steni gen". (9 november 1968). Neerlands Hoop eindigde op de vijfde plaats en toonde zich een slechte verliezer door de jury inderdaad jarenlang met deze uitspraak te stenigen, tot groot (leed-)vermaak van de meeste journalisten". (Wim lbo in zijn „En-nu de moraal...), geschiedenis van het Nederlandse cabaret"). Een ooggetuige: „Ik begreep helemaal niets van die uitslag. Ik heb Neerlands Hoop daar toen gezien. Ik had in die tijd een eigen theater en ik heb ze meteen geboekt. Dat was zó apart. Ze hadden minstens naast Don Quishocking moeten eindigen. Nee, ik begreep er niets van. De zaal trouwens ook niet, die was eveneens verbijsterd. Die jury is gewoon blind geweest. Het was natuurlijk ook een nogal conserva tieve jury. En Neerlands Hoop had toen al van die hete hangijzers en ze waren voör die tijd ook behoorlijk grof. Dat is de jury blijkbaar koud op het dak gevallen". De winnaar (Jacques Klöters): „Ja, maar Neerlands hoop was nog niet zo goed in die tijd, hoor. Het publiek vond ze wel leuk, en dat waren ze ook wel, je kon zien dat ze wat hadden, maar ze stonden echt nog aan het begin. En wij waren "toen al een vrij geroutineerde groep die een zeer ge degen programma neerzette, zal ik maar zeggen. Natuur lijk had Neerlands Hoop wel hoger dan een vijfde plaats moeten eindigen, dat zeker. We hebben daar met Freek en Bram nog jaren gedonder over gehad. Want ze hadden een zorgvuldige carrièreplan ning en daar paste Cameretten dus in en dat zouden ze wel even winnen. Het waren van die braniemakers in die tijd. Dat ging dus mooi niet door. En dat vonden ze uiteindelijk onze schuld, want ze hebben heel lang iets opstandigs ge had van: godverdomme, jullie dit en jullie dat... Niet dat het echt vijandig was, we gingen verder heel collegiaal met elkaar om. We hebben hen ook altijd een beetje gesard, hoor. Toen ze vijf jaar bestonden, en dus allang doorgebro ken waren, heboen we ze een hele grote beker kado ge daan, een Camarettenbeker zeg maar, en die heeft nog ja renlang daar op het kantoor gestaan". De verliezer (Bram Vermeulen): „O, ik herinner me die avond nog heel goed. We waren er vast van overtuigd dat we zouden winnen. We hadden zelfs onze kostuums al aan getrokken en we stonden al klaar om de prijs in ontvangst te nemen. Toen prijs drie doorkwam, zeiden Freek en ik tegen el kaar: da's logisch, dat wij die niet hebben, want wij hebben prijs één. En toen de tweede prijs bekend werd gemaakt, zeiden we: zie je wel, we hebben de eerste prijs. En toen hadden we dus helemaal niets. Daarna schreef de pers unaniem dat als er een persprijs geweest was, wij die had den moeten hebben. Een aantal kranten schreef dat; dat hadden ze onderling afgesproken. De pers droeg ons op handen. Als ik me goed herinner, hielden we aan Came retten zo'n vijfendertig optredens over, terwijl de anderen grote moeite hadden van de grond te komen. Je ziet een publiek dat ons prachtig vindt en dan zitten er een paar van die officials die zeggen: ja, dit is niet helemaal wat we hebben verwacht. Ach, Wim lbo de grote boosdoener... Nee, dat is niet helemaal waar. De boosdoener is de sfeer die gemiddeld over vernieuwing hangt. Als je iets doet wat afwijkt van de orde. lbo heeft het later slecht gemaakt, zou je kunnen zeggen. In zijn cabaretboek dat niet zolang daar na uitkwam Schreef hij: „Neerlands Hoop is er, maar we moeten nog zien wat het tweede programma wordt. Nou, dat heeft hij geweten!". JOS VISSCHER TIJDSLIMIET HEEFT GEEN GEVOLGEN VOOR KWALITEIT DEN HAAG Het Haags Centrum voor Aktuele Kunst aan de Wagenstraat heeft weliswaar geen subsidie voor een nieuw jaarproject gekre gen, toch. weerhoudt dat de betrokken kunstenaars er niet van om een aantal activiteiten en exposities te organiseren. Eén daarvan begon in sep tember met een lezing van de Engelse beeldhouwer Antho ny Caro in theater Zeebelt en kreeg zijn vervolg deze maand in het HCAK. Ernst Hazenbroek nodigde drie kunstenaars uit, die, evenals hijzelf, deelnamen aan de workshop van Antho ny Caro in Maastricht in sep tember, om in de expositie ruimte van het HCAK beel den te maken. Evenals in Maastricht kregen de kunste naars de beschikking over het aanwezige materiaal en ze zouden binnen een beperkte tijd tot een sculptuur moeten komen. In eerste instantie no digde Hazenbroek meerdere vonden de beschikbare 10 da gen te kort. Hij besloot om de functie van coördinator op zich te nemen en zorgde voor materialen, gereedschap en de lopende zaken. De keuze viel uiteindelijk óp vijf kunste naars: Kie Ellens (Gronin- gen), Marry Overtoom (Arn hem), Corien v.d. Ven (Am sterdam), Erik Wijntjes (Rot terdam) en Bob van Holten. (Rotterdam). Van deze kuns tenaars maakten de eerste drie deel uit van de workshop van Caro. Tussen 6 en 16 november werden de vier zalen èn de tuin van het HCAK veran derd in een hout- en metaal werkplaats. Tijdens deze pe riode werd er elke dag van 's morgens vroeg tot vaak diep in de nacht gewerkt, want elk van hen doet nor maal gesproken veel langer over het maken van een beeld dan deze tien dagen. Kie Ellens vertelde dat hij meestal zo'n drie maanden aan een sculptuur bezig is en eerst een concept maakt voor dat hij aan het werk gaat. De werkwijze in het HCAK belet hem om halverwege het beeld uitgebreid te kijken of het zinvol is waarmee hij bezig is. zenbroekregelde dat hij in het Scheveningse bos zijn ma teriaal kon uitzoeken en daai werkte Wijntjes ter plekke Vervolgens werden de houten de t i hel Corien van der Ven met metaal Aktuele Kunsten. De tentoonstelling van Kie Ellens, Corien v.d. Ven, Erik Wijntjes, Mar ry Overtoom en Bob van Holten is tot 1 december te zien in het Haags Centrum voor Aktuele Kunst, Wa genstraat 173A, dinsdag t/m zater dag 13.30-17.30 uur. Daar staat tegenover dat hij direkter moet werken, meer risico's neemt en een andere concentratie opbrengt. Alle kunstenaars verbazen zich er dan ook over dat ze onder een bepaalde druk en in een zo'n kort tijdsbestek tot behoorlij ke resultaten komen. Bewonderenswaardig En het moet worden gezegd dat er in die tien dagen be wonderenswaardige prestaties zijn geleverd. Toen de kunste naars op 6 november begon nen, was het nog niet zeker of de beelden geëxposeerd zou den worden, maar nu toch de tentoonstelling ervan op 16 november geopend is. kan ook het publiek kennis ne men van de resultaten. Direct bij binnenkomst ziet de bezoeker drie beelden van Kie Ellens. De sculpturen-zijn geconstrueerd uit afzondorlijr het Haags Centrum voor hout, die ge haald zijn uit de onderdelen van een oud beeld van Hazen broek. Ellens is niet gewend om met hout te werken en het verbaast daarom niet dat hij één van zijn beelden met ha- merslagverf beschilderde, waardoor de aanblik van me taal ontstond. Aan het hogè beeld op drie po,ten voegde hij uiteindelijk een grote achter plaat toe, en het visuele even wicht werd daardoor sterker. Dynamiek neemt bij de drie kunstenaars die bij Anthony Caro werkten een belangrijke plaats in. Corien v.d. Ven koos metaal als materiaal en haar beelden bevatten een aantal beschrijvende lijnen, die vooral een grafische wer king hebben. Evenals Kie El lens gaf zij twee beelden een egale kleur, waardoor het gra fische aspekt de nadruk krijgt en de aandacht afgeleid wordt van de principes der beeld houwkunst. Iemand die zich hier niet mee bezig houdt is Erik Wijntjes. Hij zaagt en hakt zijn beelden regelrecht uit de boomstam en dit keer liet hij zijn keuze op de iepeboom vallen. Ernst 1a- HCAK overgebracht, waar hij •aan diverse beelden werkte Zij horen naar zijn mening ei genlijk binnen te staan, omdat hun werkjng in een natuurlij ke omgeving minder sterk is Maar dat neemt niet weg dat de zespuntige stervorm, met even verderop de beelden van de restvormen, er mooi bijligt. Vermeldenswaard nog is het beeld dat uit een apart stuk boomstam gehakt is en een wonderlijke draaiing ver toont: het is alsof hij het hout heeft gemodelleerd zoals je dat bijvoorbeeld met klei kunt doen. Marry Overtoom concentreer de zich op één beeld, dat als het ware ligt ingeklemd tus sen de wanden van de galerie. Uitgangspunt waren drie ge bogen metalen buizen waar aan houten vinnen bevestigd zijn. Op de vloer ligt een ke ten van platte houten vor men. die soms paars geschil derd zijn en die in verbinding staan met de buizen. Deze sculptuur wekt de suggestie van een propeller en om de opwaartse beweging tegen te gaan besloot zij om drie stevi ge balustradepoten te laten maken en die op enkele vor men op de vloer te plaatsen. De werking is geslaagd, hoe wel de klossen enigszins kunstmatig aandoen. De vijfde kunstenaar, Bob van Holten, heefttzijn zaal ge vuld met losse onderdelen als een deur, buizen, een vlonder, stukken hout, die hij zo ge groepeerd heeft dat het oog naar bepaalde punten geleid wordt. Het is een flexibele in stallatie vol beweeglijkheid. INGRID VAN SANTEN -<ans jitgebreidi L oor de kn Voor agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplegi men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van de; krant. 'ERS ingan uitm; I III lop. d wille .ihede ALPHEN AAN DEN RIJN EU televi IEMA I (Van Boetzelaer r 6. lel. 01720-20800): Ru (12); 14.30, 19.00. w< .00. EUROCINEMA I r Desperately seeking Susan (alfj 18.30, 21.00. wo. ook 14.00 EUROCINEMA III: Live Forc 'u'r (16); 18.30, 21.00. EUROCINE MA IV Porky's revenge (16 blok 19.00, 20.30. wo. ook 14.15. TO <jG Mad Max in de donderkooi (12 i. dl. ook 14.31 123875): Emmanuelle 14.30, 19.00, 21.15. (Haarlemmerstraat 52. tel. 125414): Orgie in New York (16 14.30, 19.00, 21.15. 14-3<V» 1 'VI II RE t/ NOORDWIJK LIDO THEATI (Pr. Bernhardstraat 56, t 01719-12800): Week gesloten. Rambo (12); het i •ld. II 'Buide! 14.45,19.01 SUCGe 19.00, 21.1! e kc CITY THEATER II: The tamelijk breed (16); tijden zie City CITY THEATER III: Ninja. (16); tijden zie City I. CIT THEATER IV: Young Warriorf" (16); tijden zie City I. LIDOTHEATER: Week gesk >elde: KINDERVOORSTELLINGEN Dick Trom weet raad; i 14.00. Het grote Ewok avoi^s j blood II (12); 20.00. dt 4.00, 19.00. 21.^r(J-A i.Top| hij l ASTA 3: Poulet au vinaig (16); 14.00. 19.15, 21.45. B V BYLON 1 (naast Centraal StPe,Gia tion, tel. 471656): Kis of the sp doei derwoman (12); 14.00, 19.0ijk h 21.30. BABYLON 2: The bns £e< akfast club (al); 14.00. 19. V 21.30. BABYLON 3. Year U£ 21.30. m 3: A viei 18.45. 21.3. EUROCINEH (Leyweg 910, tel. 667066): M Max in de donderkooi (1 ma.di. wo. alleen 20.00. M TROPOLE 1 (Carnegielaan, ti 456756): Legend (al); 14.0 18.45, 21.30. METROPOLE METROPOLE 5: King Dav ODEON - 18.45, 21.30. tingstraat 12b, tel. 656402): I dello, house of the r 56. tel. 459900): Zaal Chevrolet t cinatie; 14.00. 19.30, 21.45. Zi 2: Notre mariage; 16.15, 19.3| 16.15, 19.15, 21.3 KINDERVOORSTELLINGEN: CINEAC II: De wonderlijk wereld van OZ; wo. 14.01 EUROCINEMA: Lucky Lukjl De ballade van de Daltons; 1 14.00. ODEON 4: Robin F O o O ©Q o (- FIGUURPUZZEL 662.105 ZESHOEK 1-4 dikhuidig dier; 2-5 doelmatig; 3-6 vrijwillige afstand van de 2-3 boven het gewone; jaiua i-g :ajue» g-g :jjo< r< :sB!ie f-e !ejixa z-Z !9!6ej z-i -ipqe 9-G huepgja g-z :sojaooü

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10