.erste winst ^eython Meerburg herkrijgt aansluiting isser basketbalvrouwen tonen progressie... MSV-dames langs koploper Cheetah )IOK opnieuw Onderuit egen HRC PORTTRIBUIME Sleutels presteert voortreffelijk „Ongerustheid Fides Pacta voorbarig" Opmars dames LMHC gestuit £&idóc6ou*ottt MAANDAG 18 NOVEMBER 1985 PAGINA 15 4j DEN v» ïïüt; De goalball afde- De Sleutels heeft za- ig een voortreffelijke de competitieronde afge- ;t. Niet alleen werd de ire stand op de ranglijst j verbeterd door geen en- wedstrijd te verliezen, kon de organisatie terug- op een perfect verlopen In tegenstelling tot de ronde, toen in Utrecht de doelen wer- afgekeurd begon de twee- onde van de eerste klasse petitie perfekt op tijd. En oi »_i_ met een per_ De extra trainingen van Ruud Waayer wierpen in het duel tegen de Ooievaars al direkt vruchten af. Met liefst 6-0 werden de Zoetermeerders verslagen. Tijdens het tweede duel haalde opponent De Pe perbus in de tweede helft een 3-1 achterstand nog tot 3-3 op. Direkt na het opzienbarende verlies van De Peperbus in het duel tegen Ooievaars wonnen de Leidenaars gemakeelijk van BSV 3 met 5-1. In dit duel eiste Wijnanand Smit defini tief de prijs voor de meest waardevolle speler van de dag voor zich op, iets wat uiteinde lijk ook bleek uit zijn aandeel in de score. Van de 23 Leidse treffers kwamen er liefst 13 op zijn naam. Tegen het Roosen- daalse Blauw Wit overtroffen Cees Smit, Cees Zwanenburg en Wijnand Smit zichzelf door met 6-0 het sterk meeelevende publiek te bedanken voor hun steun. De wedstrijd tegen Eindhoven was daarna een formaliteit die met 3-0 toch ook gewonnen werd. De Sleu tels neemt nu met twee pun ten achterstand op koploper Blauw Wit en één punt achter stand op De Peperbus een uit stekende derde plaats in. Theo van der Veer sterk LEIDEN Theo van der Veer is bezig naar een geweldige reeks re sultaten in zijn cross seizoen op te bouwen. Na een overwinning in de Alphen Noord cross eind oktober en de Lunettencross vorige week was dit weekend het reisdoel Oosterhout. In de door Scorpio georganiserde „Warande cross" over bijna tien ki lometer hoefde de Hollandloper slechts John van de Wansum voor te laten. Toch wordt het verschil met de Sparta man kleiner. „Ongeveer een maand geleden tijdens de Lido cross bleef ik nog bijna een minuut achter Van de Wansum, nu was het verschil een kleine 25 seconden." Van der Veer legde de veldloop in iets minder dan 31 minuten af. LEIDEN Het bestuur van de Leidse korfbal vereniging Fides Pacta maakt zich grote zorgen over de eventuele bouw van een sporthal op het korfbalterrein aan de Zoeterwoudse Singel. Deze sporthal moet het nieuwe onderkomen worden van tafeltennis vereniging Scylla. In een ingezondfen brief betitelt Fides-woord- voerder Peter van der Velden de gang van za ken als een „koehandel die achter haar rug werd bedreven". Jan Duyvestein, directeur van de dienst sport en rekre- atie Leiden, vindt dat het al lemaal zo'n vaart nog niet loopt: „Wij zijn aan het be kijken waar die hal even tueel gebouwd zou kunnen worden. Daarbij is ook het oog gevallen op het terrein van Fides Pacta. Het is wel iswaar zo, dat er in het cen trum weinig andere locaties overblijven, maar dat wil niet zeggen dat het zaakje zo goed als rond is". Ook Ria Bakker, woord voerster van Scylla, vindt de verontruste reactie van Fi des Pacta voorbarig: „Wij kunnen ons de bezwaren van Fides heel goed voor stellen, maar als de gemeen te ons deze mooie plek aan biedt, zeggen we natuurlijk geen nee". Bakker ziet ech ter nog de nodige haken en ogen: „Alles is nog erg pre matuur, want we weten niet eens of er wel genoeg geld is. Bovendien zijn we altijd bereid tot overleg, want we willen Fides in geen geval tot last zijn". Voorlopig hoeft niemand zich zorgen te maken. Jan Duyvestein: „Het onderzoek is nog in volle gang. Ik ver wacht dat we op z'n vroegst in januari '86 wat meer we ten". eng var renwielJIDEN De heren van e klass rthon hebben hun eer- »ïo1 overwinninê te Pa^" er Tool1- Tegen het evenmin on Gue'g genoteerde Brother- le luch irtinus 3 haalde de eer me^eg van John Groen uit: rs kree Gemini blijft het goed Jrle se' n in de derde divisie: 1 verlo teêen Delta. De dames ituurlij i Gemini verloren met als Mej van Molenwiek. ?eft he ekeindthon (heren) begon pas in van Lc derde set goed te draaien, lts do< dat tegenstander Martinus ?len gr ,epaald geen hoogvlieger ond had de ploeg van John ke tra^n toen al een 2-0 voor- stevig< )ng genomen. Met Ad 1 -khof en Rens van Veen in eroptr vallende hoofdrollen haal- eek vojLeython het derde deel met 3- binnen. 1UIZE Gemini (dames) startte tegen Molenwiek met Astrid de Graaf op de spelverdeelster- spositie. De ploeg van Karei Wattimury nam een 1-2 en 0-7 voorsprong, maar stortte toen in. Via 15-7 en 15-11 was de 3- 2 nederlaag een feit. De Voor- schotense heren kregen tegen Delta alle gelegenheid tot ex perimenteren. Daardoor kon de Zwijndrechtse opponent wel steeds een voorsprong ne men, aan setwinst kwamen de gasten niet toe: 16-14, 15-13, 15-4. De heren van Novo werden steeds in de aanvangsfase van iedere set op een achterstand gezet. Ondanks goed spel in het verdere verloop van de speldelen kon de Noordwijkse ploeg die achterstand niet meer rechtzetten: 15-13, 15-10, 15-12. De dames van Leython her- lepe Roosjens van Gemini stelden zich tegen Kalinko goed van het verlies van de eerste set. Met debutante Fre- dy Wamelink in de hoofdrol, incasseerde de ploeg van Chris Verwoert de drie punten: 5-15, 15-13, 15-9, 15-9. Promotieklasse Donar boekte de derde zege op rij tegen Jupiter. In Oudewa- het blok van Delta. ter won de equipe van Ron Groen met 1-3: 15-3, 10-15, 6- 15, 3-15. Leython 2 ondervond maar één set tegenstand van Agon: 3-1. Gemini 2 was niet opgewassen tegen het hoog ge noteerde Zovoc. Bij de dames deed Leython 2 het goed door met 1-3 bij Jo- dan Boys te winnen: 14-16, 9- 15, 15-11, 4-15. Gemini 2 won met 1-3 bij Skania. LEIDEN Door het 1-1 gelijkspel van MMO bij Kickers '69, heeft Meer burg in de eerste klasse afdeling zondag weer aan sluiting gekregen. Het won daartoe zelf met 2-1 van Oranje Groen. Stomp- wijkse Boys klopte War- munda met 1-2. Kickers '69 - MMO 1-1 ((H)) Kickers '69, met enkele inval lers in de gelederen, slaagde erin MMO een punt afhandig te maken. Geheel verdiend, al was de wedstrijd niet gewel dig. Koploper MMO opende de score in de 50e minuut via Jo- han van Leiden. De irritatie nam toe in het veld met als re sultaat een uitsluiting voor de zelfde Van Leiden. Anton Broers profiteerde vlak voor tijd door de gelijkmaker aan te tekenen. Meerburg - Oranje Groen 2-1 (0-1) Een sterk startend Oranje Groen, dat al in het eerste kwartier de leiding nam via Bert-Jan de Ridder. Vervol gens zette Meerburg zijn oppo nent met de rug tegen de muur, die het twintig minuten voor tijd begaf. Twee inzetten van Andy van Rijn leverden succes op voor de thuisclub, die daardoor naast MMO is ge komen. Warmunda - Stompwijkse Boys 1-2 (0-1) Bar slechte wedstrijd, waarin de minst slechte van de twee de punten pakte. De Stomp- wijkers namen alle goals voor hun rekening, want na de 0-1 van Wim van Bentem schoot Peter Vliegen in eigen doel. Andermaal Van Bentem be zorgde de gasten toch de ver diende zege. Alkmania - Bernardus 5-4 (3-2) Tegen een erg hoog percenta ge werd door beide ploegen af gewerkt. Door het gladde veld ontstonden er regelmatig ha chelijke situaties, waar goed van werd geprofiteerd. De thuisclub was net iets trefze kerder in het schuttersfestijn en doelpuntte middels Ronald de Rijk (2), Cock Bouwmeester (2) en John van der Hoorn. De Hazerswoudse produktie werd verzorgd door Loek de Jong (2), Angelo Hoppenbrouwer en Peter de Groot (strafschop). VNA - Leidse Boys 0-1 ((H)) Dankzij een goed opererende defensie heeft Leidse Boys VNA verslagen. Doordat het achterin goed inelkaar zat, kon Leidse Boys naar harte lust counteren en één van die uitvallen leverde de winnende treffer van John Klavert op. VNL - ZLC 2-1 (1-0) VNL klimt langzaam omhoog, terwijl ZLC twee dure punten verloor. De bezoekers bouw den een optisch veldoverwicht op, maar VNL speelt nu één maal het liefst vanuit de ver-' dediging. Na de 1-0 van Wou ter Brakhoven kon VNL in derdaad het geliefkoosde spel letje spelen, al kwam ZLC na een uur op gelijke hoogte via Ed Klink. Hans van Weeren besliste de wedstrijd na weer zo' n razendsnelle uitval van de thuisclub. pONINGEN Met zijn be- 3 gestrekt in de lucht viel Broekhof achterover n de bank af. Even bleef hij jen, de handen voor het ge- geslagen. „Dit is een ïordend vak", stelde hij, op- jingend: Dit moet je mee maakt hebben om het te ge- ten". Na drie nederlagen t slechts twee punten ver- r Lisse zaterdag in min gen slechts één punt de overwinning verwij- Frans Broekhof, laco- „Er zit dus progressie e gate aardoo eerst te koi ist (6- Voor len, e Tre iren d e ploe itonde irstan tot 9 Progressie ,in een aardige ploeg, met een „driepunter- specialiste (Lida van der Voort), een sterke reboundster (Moniek Strobbej en punten- maaksters (Annelies van der Hulst, Marjo Fijma en Marjon de Bruin). Maar de steun van bakkerij Freriks voor die en nog vijf andere dames is niet genoeg om een zorgloos be staan in het vooruitzicht te kunnen stellen. Zo moest er zelfs een verloting aan te pas komen om de reiskosten voor de verre uitwedstrijd tegen het Groningse Olympia te kunnen betalen. Die Verloting leverde 200 gulden op en dus was de kostbare treinreis haalbaar. Frans Broekhof: „Normaliter gaan we met de auto, maar dit was ook gezellig. Je bent de hele dag onderweg. En dan te bedenken dat ik al iedere dag met meiden werk. Je kan zeg gen dat ik een redelijke erva ring heb met dames, maar vat dat niet dubbelzinnig op". De Lisser basketbalcoach is docent op een „ouderwetse" huishoudschool en kan dus bo gen op een ruime ervaring. „Maar mijn ambities gaan wel verder dan het dames basket bal" stelt Broekhof. „Toch spe len die meiden veel gediscipli- neerder en daar kan ik van genieten. Maar puur qua schoonheid doet het damesbas ketbal onder voor de heren. De Lisser promotiedivisie- ploeg mag het dan niet gewel dig doen. Broekhof stelt dat „de tegenstand tegenvalt. Er is een top van zeven ploegen". Misschien daarom trekken de Lisser dames (allen komen ook echt uit Lissemeer publiek dan de heren. „De zeggen dat wij leuker spelen. En het is vaak spannend. Kijk maar eens naar mijn nagels. Ik begrijp alleen niet hoe het komt dat wij steeds aan de verkeerde kant van de streep blijven. Laatst zei een speel ster tegen me: „Wat is het spannend, maar wel leuk ei genlijk". En daar hou ik me maar aan vast. Elke week winnen of verliezen met twin tig punten is ook niet leuk. Tegen Olympia was het zéker leuk, maar met 59-58 beet Lis se andermaal in het zand. Voor de vierde keer met mini maal verschil. Lisse zonder Annelies van der Hulst. En dat scheelde net iets teveel. Broek hof: „Ze had een feestje. Nor maliter zeg ik dan zou ik dat als reden van absentie niet pikken. Maar ja haar broer uit Engeland kwam over en die schijnt maar één keer per jaar thuis te komen. Wat moet je dan?" Zo leverde het verre Gronin gen 't Lijkt echt het eind van de wereld") een deceptie op voor Broekhof. „Die hele en tourage: dit kan toch niet mijn droom zijn. 't Is een krankzin nig eind weg en de kwaliteit van de broodjes ham in de trein was ook nog ver beneden peil. Over veertien dagen moeten we weer naar Nijme gen. Ook niet naast de deur, maar dat moet dan maar weer met de auto. JACOB BERGSMA Olympia - Lisse: 59-58 (rust: 28-24). Toeschouwers: 32. Sco res Lisse: Fijma 16, Strobbe 12, Bon 8, Van der Voort 7, De Bruin 7, Lindaard 6, Van der Meer 2, Van Nobelen 0. OASE a$IDEN En weer was de Haagse Rugby ub, die DIOK de das ideed. Evenals tijdens eerste wedstrijd van blol t seizoen tegen hetzelf- HRC (3-4) ging de idse koploper de boot nadat een DIOK-er Vlaafeter Smak Gregoor, enbreuk) de strijd ge- esseerd had moeten sta- nog altijd gezie n rtd. I gby kent id ha vreemde regel, dat er geen k Keispeler mag worden inge- Het werd 17-4 voor de Ha- steefiaars, waarmee de tweede 9-1 derlaag voor DIOK een feit is. The Bassets was kansloos [en Castricum: 3-49. wakker en werd er slecht ge reageerd op de Haagse aanval len. Via een try en een penal tykick werd het in die periode 7-0. Wat DIOK ertoe bracht maar eens iets terug te gaan doen. Door een pushover-try (de scrum drukt de bal over de achterlijn) werd de achter stand verkleind tot 7-4. Nadat Smak Gregor zijn kuitbeen had gebroken en was afge voerd, hield DIOK stand tot een kwartiertje in de tweede helft. Toen schakelde de lijst aanvoerder over op „open rug by", een riskant alles-of-niets- spel. Wat verkeerd uitpakte. HRC profiteerde 3 te en liep uit n« stand van 17-4. de i ilotfa# kansen op een tweede na- mal nale titel voor DIOK zijn blijve °r de nederlaag tegen HRC )IS v 'tseling sterk gereduceerd. 4ortl ch heeft coach Michael Pa- gema ck nog hoop: „We hebben nog altijd in eigen hand. krijgen immers Hilversum één en Castricum zelfs twee keer". •gon i^cr rwacht. Tijdens de eerste 20 ^'^"nuten leek DIOK nog niet The Bassets ontving Castricum en miste Ruud Vos. Al snel bleek, dat Castricum een snel le en vaardige formatie bezit die voor een tussenstand hal verwege van 3-18 zorgden. En dat terwijl de Sassen hei mers het beste van zichzelf al had den gegeven. Martin Groene- veld had zelfs met een kick gescoord. In de tweede helft was het definitief over voor de thuisclub. Castricum liep uit naar de winstcijfers 3-49. Alkmania viert 40-jarig jubileum Het 40-jarig bestaan van de af- delings eersteklasser Alkma nia werd vrijdag vijftien no vember een feit. Een dag later vond de receptie plaats in het clubhuis van de jubilaris. De receptie werd luister bijgezet door de komst van Jan Per soon, voorzitter van de KNVi' Afdeling Leiden. Tijdens zijn speech overhandigde hij Alk- mania-voorzitter Jac Haaze- broek de twee vlaggen, die bij zo 'n mijlpaal horen. Persoon noemde Alkmania een .jon kie", gezien de leeftijdvan andere clubs in de regio. Te vens memoreerde hij de suc cessen, die de dames van Alk mania de laatse jaren behaal den. Tot de andere sprekers behoorden ook voorzitter Haa- zebroek en de heer Lucas, af gevaardigde van de NKS. De jubileumactiveiten vinden hoofdzakelijk in het voorjaar van 1986 plaats. Het feest kan niet al te uitbundig gevierd worden, daar Alkmania vol gend jaar maart een nieuw clubhuis gaat bouwen. De vel den worden gerenoveerd en er wordt een pupillenveldje aan gelegd. Alkmania wil met name voor de jeugd activitei ten ontplooien. LEIDEN De opmars van de LMHC dames werd gestuit door een sterk Kieviten, 2-1 verlies. In de tweede klasse heren bleef Forescate in het spoor van koploper Asvion door Cartouche met 3-1 te ver slaan. Alecto verliet hier de laatste plaats door lotgenoot VCL met 3-0 klop te geven. Forescate begon goed tegen Cartouche en nam via Boude- wijn Baudoin een 1-0 voor sprong. Via een dubieuze strafbal kwam de thuisclub langszij. Na de rust was Fores cate ondanks twee merkwaar dige gele kaarten via treffers van Boudewijn Baudoin en Nol van de Steen duidelijk de winnende ploeg, 3-1. Alecto ontving VCL, waarmee het de onderste plaats deelde. De Lei derdorpers waren duidelijk de sterkere, maar kwamen pas na de rust tot scoren, twee straf- ballen van Hugo Kranenburg en een strafcorner rebound van Rein Jansen zorgden voor een ruime 3-0 zege en afscheid van de rode lantaarn. Room burg ging met 4-1 ten onder bij Dopie en is inmiddels naar de middenmoot terug gezakt. Peter Verheggen opende de score nog wel voor de Leide- naren, maar vervolgens was Dopie veel attenter in het be nutten van de kansen. Hisalis kwam ondanks enkele goede kansen in en tegen Haarlem niet verder dan 0-0. Alphen remiseerde met Rijswijk, 2-2. Nieuwkoop deelde de punten met Gouda, 1-1. De goede vorm van LMHC dames van de laatste weken bleek niet voldoende om een sterk Kieviten er onder te houden. Na een gelijkopgaan- de doelpuntloze eerste helft, liepen de Wassenaarse gasten verdiend uit naar een 2-0 voorpsrong. In de laatste mi nuut redde Suzanne Nivard de Leidse eer uit een strafcorner. Alecto behaalde een goede overwinning op Rijswijk, 2-0. De jonge ploeg van trainer coach Hartman Kok begint goed op elkaar in gespeeld te raken en met name in de tweede helft tegenstanders op de knieen te dwingen. Deze week scoorden Mariette Krui denier en Marjolein van Alde- werelt voor het naar de kop toe sluipende Alecto. Foresca te verloor met 2-0 van Cartou che, omdat de ploeg zijn kan sen niet kon benutten. Room burg behaalde een knappe 3-2 zege op Zoetermeer. Na 1-0 door Annet de Vries leek Zoe termeer orde op zaken te stel len door zelf een voorsprong te nemen. Annet de Vries en Maija Spreij hielden de punten echter toch in eigen huis. Hi salis versloeg Uitgeest makke lijk met 3-0 via treffers van Sasja Pool (2) en Tessie Len- ting. Nieuwkoop leed een 2-1 nederlaag tegen Groen Geel. Alphen overwon de Terriers met 1-0. Alkemade verloor met 4-3 van De IJssel. Schaakzege Wim de Kok RIJSWIJK Wim de Kok van Philidor Leiden is zater dag open snelschaakkampioen van de Haagse Schaakbond ge worden. De Kok, de enige hoofdklasser in het gezelschap, was oppermachtig in het ge bouw van Sijthoff Pers te Rijs wijk. De Zoetermeerder bleef met veertien punten uit vijf tien partijen maar liefst twee punten voor op nummer twee, Raymond Liem, en incasseer de 400 gulden aan prijzengeld. NOORDWIJK In de dames promotiedivisie steeg het Noordwijkse MSV dit weekeinde naar een gedeelde eerste plaats door een 41-38 overwin ning op de Nijmeegse kop loper Cheetah. De dames van Grasshoppers wonnen en handhaafden zich daarmee aan de kop van de ranglijst- De heren van Blitz incasseerden de zes de nederlaag op rij. In Noordwijk trof koploper Cheetah een uiterst gemoti veerd MSV. De dames van Ti tus Flapper knokten zich, vooral in de verdediging, vol ledig leeg en bepaald niet zon der succes. „Ik hoopte aan het begin van het seizoen een aan tal wedstrijden puur op de verdediging te kunnen win- dit r één al dus Titus Flapper. Cheetah bleef echter tot de rust (21-20) goed volgen. MSV sloeg het beslissende gat in het begin van de tweede helft. Via een goed spelende Christa van Schie liep de Noordwijkse ploeg uit naar 31-22. Toch kon Cheetah vlak voor tijd bijna langszij komen: 39-38. Met nog 18 seconden op het scorebord bepaalde topscoorster Ria Brö- ring (9 punten) de eindstand echter op 41-38. De zegetocht van het Katwijk- se Grasshoppers zette zich voort, uitgerekend tegen me dekoploper Dragons, waarte gen Grasshoppers tot nog toe de enige nederlaag leed. Tegen het schotgeweld van Petra van de Oever (30 punten) en Anja Aandewiel (27 punten) waren de Ridderkerkers nu niet op- gïwassen: 88-78 (rust 46-37). litz zakte zaterdag door een uitnederlaag (90-85) tegen Hoofddorp naar een gedeelde laatste plaats met datzelfde Hoofddorp. Inmiddels mogen de Voorschotenaren zich zor gen gaan over een eventueel voortbestaan in de eerste divi- BV Leiderdorp verdedigde goed tegen het Utrechtse OSG. Via een 36-23 ruststand had dat een 74-55 overwinning tot gevolg. Marcel Huijbens werd Bert Samson („We zullen ze vegen") kwam niet uit. Tegen stander BS Leiden 2 hield de poot stijf: 68-65. De Katwiikse Grasshoppers verloren hun zoveelste wedstrijd (ze zullen zelf de tel ook wel kwijt zijn) zaterdag tegen het Rijswijkse Lokomotief: 119-87. Bij de rust (51-40) mochten de Katwijkers via Floor Kuyt (19 punten) nog hopen.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15