onbewogen [wee keer verlies hockeyploeg DE WEG NAAR DE KUIP Handballers tevreden ei KeidaeCoiwcwit MAANDAG 18 NOVEMBER 198S PAGINA 11 idrag vangEIST Adrie van Tig- 1 ESSplen. nuchtere „al- n leskunner" van FC Gro ningen en Oranje, die Ajacied Peter Boeve de finitief uit de basis lijkt te hebben gespeeld, {vindt het sinds vrijdag opgeslagen trainings kamp van het Neder lands elftal in Zeist nou .jniet zo erg geslaagd. ,Vóór de wedstrijd tegen Hongarije zaten wij voor het eerst zo lang bij el kaar en kennelijk is dat meneer Beenhakker ;oed bevallen. Gelukkig :omt het niet wekelijks voor, dat je opgesloten t hij In d< 1 divisii i de pe >pnieu' kan toe envvich naamst a II ei ROTTERDAM Zeven duels heeft het Nederlands elftal er leurstellende nederlaag tegen Hongarije in oktober van het van de Kerkhof de complete serie meegemaakt. Ben Wijnste- v inmiddels opzitten op de lange weg naar mogelijke kwalifica- vorig jaar de handdoek wierp, had Rinus Michels twee keer kers en Marco van Basten ontbraken slechts één keer. John tie voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal de leiding in handen alvorens hij wegens hartklachten werd van Loen kan het aantal spelers, dat Oranje inzette in de aan- 1986 waarvan het overigens nog altijd niet geheel zeker is of opgevolgd door Leo Beenhakker. loop naar het WK, nog op 25 brengen. Hieronder passeert de die daadwerkelijk in Mexico zal plaatsvinden. Van de 24 voetballers, die tot dusver tijdens de kwalificatie in reeks kwalificatieduels voor Mexico, begeleid door de diverse Ji AfederVand benutte in de zeven voorgaande kwalificatieduels actie kwamen, hebben alleen Hans van Breukelen en Willy hoofdrolspelers, nog eenmaal in vogelvlucht de revue. d oord a ^r'e hondscoaches en 24 spelers. Nadat Kees Rijvers na de te- Bu< tste mi voo te. Tel I NAC oppers De ouwen Zwol zonde e ered eschou ver d niet bo len zes in he KC. wordt. Zes dagen is echt niet niks. Ik ben blij dat ik woensdagavond weer naar huis mag. Maar be grijp me goed, ik weet best dat zo'n trainings kamp nuttig is en voor een plaats in het Neder lands elftal mogen ze mij wel 14 dagen in Zeist houden". Zeven interlands heeft de in middels 28-jarige PTT-be- ambte er nu opzitten en ei genlijk krijgt de in Roden woonachtige voetballer nu de erkenning, waarop hij al ja ren recht heeft. Beenhakker steekt niet onder stoelen of banken een fan te zijn van 5ijn i Van Tiggelen, omdat die spe ler op zoveel plaatsen inzet baar is. Voorstopper, libero, links-back of links-half, Van Tiggelen staat zijn mannetje. „Het maakt mij niet uit op welke positie ik speel, als ik maar speel. In de mandek king ben ik op mijn sterkst. Vooralsnog ga ik er vanuit, dat Spelbos woensdag toch geheel fit is en ik als links back zonder direkte tegen stander doorschuif naar het middenveld". Adrie van Tiggelen begon zijn profcarrière bij Sparta, maar werd door FC Gronin gen overgenomen. FC Gro ningen wil naar de top en heeft in het realiseren van dat doel een belangrijke plaats weggelegd voor Van Tiggelen. De man in kwestie hoopt echter op een aanbie ding van een echte topclub. „FC Groningen kent mijn ambities en is daar niet blij mee, maar dat zal mij een zorg zijn. Aan het eind van het seizoen loopt mijn con tract af en ik wens voorlopig niet te spreken over verlen gen. Als Oranje Mexico haalt, wil ik mij daar in de kijker spelen. Misschien komt er dan wel buitenlandse interes se. Dat zou fantastisch zijn". Moeilijk Terug naar Oranje. Van Tig gelen: „Toen ik voor het eerst werd uitverkoren, de den veel mensen daar moei lijk over. Er was veel kritiek op mijn uitverkiezing, al heeft niemand dat mij ooit recht in mijn gezicht gezegd. Ik heb mij niets van die kri tiek aangetrokken. Ik weet drommels goed wat ik kan en heb mij voorgenomen dat op het veld te bewijzen. Ik wilde persé laten zien dat ik recht heb op dat Oranje-shirt. Nee, ik heb nog nooit gefaald in het Nederlands elftal. Toch kreeg ik pas erkenning na de wedstrijd tegen Honga rije. Sindsdien word ik ook voor vol aangezien". Bescherming Met de alles beslissende wed strijd tegen de Belgen voor de deur, nam Beenhakker zijn manschappen in bescher ming. Daarom werd het oe fenduel tegen Excelsior ach ter gesloten deuren gespeeld om op die manier te'voorko- Adrie van Tiggelen: „Ik word sinds Hongarije voor vol aan gezien". men, dat kritische beschou wingen van de „wedstrijd, die geen wedstrijd" is (Been hakker) te voorkomen. „Wat mij betreft was de pers wel kom geweest. Zo'n potje hoeft voor mij niet achter ge sloten deuren te worden ge speeld. Als een verslaggever die wedstrijd serieus wenst te nemen, is dat zijn zaak. Wij weten toch zelf wel beter". „Ach, bij dergelijke wedstrij den wordt de sfeer altijd op gefokt. Dat hoort erbij. Ik lig daar echt niet wakker van. Wij kennen de uitgangsposi tie voor woensdag, die 1-0 van Brussel moet worden goedgemaakt. Alle spelers willen ten koste van alles naar Mexico, dus weten wij, wat ons te doen staat". ROTTERDAM 19 OKTOBER 1984 NEDERLAND-HONGARIJE 1-2. 19. Kielt 1-0, 24. Detari 1-1. 56. Es- terhazy 1-2. De eerste wedstrijd in de aanlooD naar Mexico liep voor Oranje en bondscoach Kees Rijvers op een regel recht drama uit. De kansen op het bereiken van het eindtoernooi waren meteen fors gereduceerd. De neder laag tegen Hongarije vormde het laatste optreden van Rij vers als keuzeheer. Hij gooi de, murw gebeukt, toch vrij plotseling de handdoek in de ring, hoewel zijn contract nog doorliep tot 1 juli 1986. De wonden in zijn gevoelsle- ven zijn nog immer niet ge- .rechta heeUJ. „Het gaat me nog al- ïet vie tijd Zeer aan het hart", aldus Rijvers. „Voor mij staat er een dikke streep onder. Als ik ooit nog terugkeer in de 'n: voetballerij, dan wil ik met »renve« de toekomst beziggaan, ge- 1-0. 50 beurt dat niet dan is het voor voorbij. Ik hoop voor die Gei^yjnge gasten dat ze het halen, fant voor die generatie is iet een uitkomst. Dan kun- len Has ^Keizeïnen ze eindelijk eens werke- 8. Boef lijk aan de gang. En ik denk Scheid! ook dat het lukt, ondanks die houwerf achterstand. Iedereen smacht er naar dat we Mexico halen en België is op de weg terug, terwijl wij weer omhoog gaan. Bovendien spelen we thuis. Voor mij is het zo klaar als een klontje dat wij in een betere uitgangspositie zitten dan de tegenstander". WENEN 14 NOVEMBER 1984 OOSTENRIJK-NEDERLAND 1-0. 15. Valke (eigen doel) 1-0. Ook „wonderdokter" Rinus Michels kan dé zieke patiënt Oranje (nog) niet van de koorts afhelpen. De toch al geringe kansen van Neder land om de eindronde van het WK te bereiken, krijgen in Wenen een nieuwe knauw. Het gemis aan kwali teit en karakter komt eens te meer aan het licht. Michel Valke, die toen voor het enige (eigen) doelpunt zorgde, beseft zelf niet direct het prototype te zijn van de geslaagde international. „Tot nu toe heb ik gewoon weinig goede wedstrijden gespeeld in het Nederlands elftal, dat is duidelijk. Bij PSV word ik- meestal als eerste aange speeld, bij Oranje zijn er meer als het soort van ik, die ook veel de bal opeisen. Het is toch een probleem bij Ne derland. Individueel hebben we uitstekende spelers, veel hangt altijd af of zij in vorm zijn. Een echt team staat er nog niet. Toch ben ik redelijk optimistisch voor woensdag NICOSIA 23 DECEMBER 1984 CYPRUS-NEDERLAND 0-1. 84. Houtman 0-1. In een guur Nicosia is het op- ï-0 (1-0 58 L0 Scheids Deschou Bos (Vi (Wag« 3-1): 39 i en Kuu Sonni 1-1, 3i 60. Sa en Loo (RKC (1- 40. Va srechte 630I Willem -0 (1-0 op) 1-1 jgh 3-( jk. To< e kaar Toch publiek treden van Oranje geen haar beter dan het weer. Maar hij staat er weer eens. om een diep gezonken voetballand te redden: Peter Houtman. Hoe- wel het experiment met Er nie Brandts als tweede cen trumspits naast hem een fali- kante mislukking wordt, blijft de dan-nog-Feyenoor- der loeren op elk kansje dat zep minuten voor tijd inder daad komt. Nederland leeft nog, al is het draadje uiterst dun. Woensdag staat hij er vermoedelijk weer, Peter Houtman. Wim Kieft en Marco van Basten zijn afwe zig door schorsingen. Leo Beenhakker kon daarom niet om hem heen. Houtman rekent in zijn hart op een plaatsje in de groep voor Mexico, als de beslissen de slag met België succes op levert. „Ik zou net heel lullig vinden als ik in dat geval thuis zou moeten blijven. Ei genlijk heb ik voor Oranje nog geen slechte wedstrijd gespeeld. Alle keren dat ik vanaf het begin meedeed heb ik gescoord. Als dat woens dag ook lukt, dan AMSTERDAM 27 FEBRUARI 1985 NEDERLAND-CYPRUS 7-1 8. Marangos 0-1, 12. Erwin Koeman 1-1, 28. Kielt 2-1, 31. Schoenaker 3-1, 59. Kieft 4-1, 64. Nikos Pantza- rias (eigen doel) 5-1, 65. Van Basten 6*1, 79. Schoenaker 7-1. Het Nederlands elftal, dat door de nieuwe bondscoach Leo Beenhakker - Rinus Mi chels heeft zijn tijdelijke taak wegens hartklachten moeten opgeven - vooral op mentaal vlak is voorbereid, toont zich opmerkelijk gretig tegen de Europese voetoaldwerg. Wim Kieft en Dick Schoenaker scoren ieder tweemaal. De laatste is dan nog aan voerder van Ajax en speelt dus een thuiswedstrijd. Dick Schoenaker waser nadien nog bij tegeh Hongarije in Boedapest, maar behoort in- De oefen wedstrijd van het Ne derlands elfr tal zaterdag in Utrecht trok toch nog enige belangstel ling. Een aantal jeug dige fans trachtte nog een glimp op te van- gen door in i de hekken 'V-w en op auto's te klimmen. voorafgaande aan de ontmoe ting tegen Oostenrijk de in ternationals het weekeinde vrijaf te geven. „Een ver keerde inschatting van mijn kant, zo'n fout zal ik nooit meer maken. Want van een optimale concentratie was nu geen sprake meer". Doelman Hans van Breuke len: „Waar ik alleen nu een beetje bang voor ben, is dat we woensdag wéér in een si tuatie terecht komen als te gen Hongarije en Oostenrijk thuis. Toen ook iedereen op timistisch was, maar we niet het geduld konden opbren gen om te wachten op die kans waaruit we konden sco ren. We zullen ons goed moe ten realiseren dat we inter nationaal weer vrij snel zijn uitgeschakeld met onze clubs. Dat betekent dat we iets mis sen. En dat zullen we tegen België moeten terugvinden. In Nederland zelf kun ie je Leo Beenhakker besluit nog foutjes permitteren, kom meteen afgestraft. Wat we woensdag vooral nodig heb ben is geduld, geduld en nog eens geduld". BOEDAPEST 14 MEI 1855 Drie personen komen in aan merking voor de hoofdrol bij Hongarije-Nederland waarin het „mirakel" zowaar ge schiedde. Frank Rijkaard vertolkte een sublieme partij als bewaker van sterspeler Tibor Nyilasi, Hans van Breukelen voorkwam in de slotfase met een onwaar schijnlijke redding op een snoeihard schot van Kardos dat Oranje alsnog gedesillu sioneerd van de mat stapte. Maar dé man van de wed strijd was toch Rob de Wit, de producent van het won derschone doelpunt. Rob de Wit: „Én nu mag ik er misschien woensdag ook weer bij zijn tegen, België. We zullen moeten oppassen, niet denken dat die Dal er direct in moet. Maar het WK is haalbaar. Zelf heb ik nog nooit in een vole Kuip ge speeld, maar het lijkt me net einde". BRUSSEL 16 OKTOBER 1985 middels zelfs niet meer tot de groep van 22. „Ik denk dat dat toch te maken heeft ge had met mijn overstap naar FC Twente'meent de mid denvelder. „Bij Ajax heb ie meer kans. Als ik nou zelf nog goed zou spelen, dan lag het misschien anders. Maar FC Twente draait niet en ik zelf ook niet. Ik ben meege gaan de diepte in. Toch is Beenhakker me niet uit het oog verloren. Hij heeft me zelfs .netjes afgebeld voor België. .Daar was ik best ziek van, maar ik moet het maar accepteren. Dat ik er mo menteel niet bij ben, is in het belang van het Nederlands elftal, zoveel zelfkritiek heb ik wel. Ik hoop maar op bete re tijden en ben er van over tuigd dat die ook komen". ROTTERDAM 1 MEI 1985 Wim Kieft speelde een zeer belangrijke rol tijdens de se rie kwalificatieduels van het Nederlands elftal voor het WK van Mexico. Hij was de succesvolste schutter namens Oranje in de cyclus met vier doelpunten. Maar ook de sleutelfiguur in negatieve zin in het Constant Vanden- Stock-stadion, waar hij al na ruim drie minuten de rode kaart zag, toen arbiter Pietro d'Elia zijn wraakactie ten op zichte van Frankie Vercaute- ren niet met de mantel der liefde wenste te bedekken. Wim Kieft, nu geschorst: „Wat die rode kaart betreft heb ik weinig meer te vertel len. Ik kan er niet elke dag bij stil blijven staan, heb het van me afgezet. Er zijn weer andere dingen belangrijk. Ik ben in de fout gegaan en daar moet ik voor boeten. Die straf vind ik hoog, maar diep in je hart weet je dat je zoiets mag verwachten als je iets dergelijks uithaalt als ik tedaan neb. Het enige wat ik an hopen is dat Nederland toch naar Mexico gaat. Zelf zal ik dan wel aan het trai nen zijn, bij Pisa. Ik heb er ook geen behoefte aan om dan in de Kuip te zijn. Niet omdat ik er niet in geïnteres seerd ben hoe de jongens het eraf brengen. Maar wat moet ik op een tribune doen?" HAARLEM Een pas sender slot had de eerste, maar gezien het in organi satorisch opzicht behaalde succes waarschijnlijk niet meteen ook laatste Haar lemse handbalweek nau welijks kunnen krijgen. Dank zij één van de aller mooiste akties, die in deze tak van sport bestaan, won het Nederlands he renteam gistermiddag op de valreep van Frankrijk. Bij een stand van 21-21 en met nog slechts luttele se conden te spelen, gooide Paul van Noesel de bal hoog in de vijandelijke cirkel, Henk Groener sprong ernaar en duwde het leder achter de kans loze doelman Mediard. Een zogeheten „vlieger tje" dat wonderwel slaag de en de ruim 1200 toe schouwers enthousiast over de houten tribunes deed dansen, terwijl de dolblije bondscoach Ton van Linder, met de han den voor het gezicht, als een wildeman in het rond sprong. Van Noesel en Groener, club genoten bij Swift Arnhem, zorgden aldus voor een fraaie apotheose van een toernooi dat het gastland uiteindelijk een vierde plaats opleverde. Eén treetje lager dus dan de oor spronkelijk beoogde derde po sitie, maar toch toonde Ton van Linder zich na afloop een tevreden man. „We hebben een goed en vooral constant toernooi gespeeld", sprak de 44-jarige part-timer uit Zeve naar temidden van allemaal voldane gezichten. „We heb ben elke wedstrijd meer dan twintig doelpunten gescoord en ook in defensief opzicht een stijgende vorm getoond. Wat dat laatste betreft levert de ar beid, die mijn voorganger Jan Kecskemethy de laatste jaren heeft verricht, hier z'n vruch ten op. Ik kan meer tijd beste den aan het aanvallende ge deelte. En tja, dan met zo'n doelpunt eindigen, dan kan het nauwelijks mooier, hè". Hoofdthema De vierde plaats in de eind rangschikking - achter Tsjecho Slowakije, Rusland, Frankrijk en voor Noorwegen en Portu gal - vormde eigenlijk niet eens het hoofdthema voor Van Linder. De zeges op Portugal en Frankrijk wogen ten min ste net zo zwaar. Die twee lan den immers zijn volgend jaar februari evenals Nederland present op het C-wereldkam- pioenschap, waarvoor het vijf daagse evenement in Haarlejn als eerste voorbereiding gold. En Nederland heeft in de Kennemer-sporthal bewezen beide, voornaamste concurren ten te kunnen verslaan en de psychologische waarde daar van valt niet te onderschatten. „Al is het natuurlijk nog geen uitgemaakte zaak dat we het straks in Portugal weer kun nen", aldus Van Linder. „Het uitgangspunt is bij dat C-we- reldkampioenschap met een fitte ploeg de finale te berei ken. En dan, vermoedelijk te gen Frankrijk, liggen de kan sen fifty-fifty". Na de sterke verrichtingen te gen Tsjecho Slowakije kende Oranje zaterdag in het duel met Noorwegen de door Ton van Linder een dag eerder al enigszins voorspelde terugval. „We kunnen nog niet voortdu rend op het scherpst van de snede spelen, dat heeft tijd no dig", sprak de bondscoach vrij dagavond en een etmaal later bleek dat realiteit. In de eerste helft stuntelde de verdediging en al liep het spel na de her vatting stukken beter, de vijf doelpunten achterstand bij de rust (14-9) konden niet meer worden weggepoetst en de ne derlaag en daarmee een af scheid nemen van de derde plaats was een feit: 22-21. Maakte Nederland tegen dq Scandinaviërs in de eerste helft een kwetsbare indruk, gistermiddag tegen Frankrijk was dat wel even anders. Na dertig minuten spelen stond Nederland ditmaal zelf met een marge van vijf treffers aan de positieve kant van de score (13-8), maar na de her vatting kreeg de defensie het alsnog zwaar te verduren. Kort voor tijd kwamen de Fransen zelfs op gelijke hoog te, maar de reeds omschreven aktie van Henk Groener, die overigens de laatste vier Ne derlandse treffers voor zijn re kening nam en daarmee een ware heldenrol vervulde, bracht Oranje alsnog de volle winst en een staande ovatie van het publiek dat met name de het gehele toernooi getoon de werklust best kon waarde- Evenwichtig Want de volgelingen van Ton van Linder, die er in lijkt te zijn geslaagd een redelijk evenwichtige selectie om zich heen te verzamelen, toonden stuk voor stuk een gezonde (vechters)mentaliteit en juist die eigenschap heeft er in het verleden nog wel eens aan ontbroken. Gevoegd bij een goed gevarieerde aanval en een verdediging, die in de on verzettelijke Martin Vlijm en de als beste doelman van het toernooi gekroonde Jacques Josten de vaste uitblinkers kende, is enig voorzichtig opti misme voor de nabije toekomst best op z'n plaats. Het toernooi werd uiteindelijk gewonnen door Tsjecho Slo wakije, dat zichzelf hiermee een aardige ruggesteun ver schafte voor de komende toer nooi om de Super Cup, vanaf woensdag in West-Duitsland plaatsvindend. De Oosteuro peanen dankten deze eerste plaats vooral aan de Fransen, die zaterdagavond voor een enorme verrassing zorgden door de favoriete Russen met liefst 28-22 te verslaan. In de onderlinge confrontatie verlo ren de Tsjechoslowaken giste ren weliswaar met 21-19 van Rusland, maar op grond van een beter doelsaldo mocht de voortreffelijke doelman Barda alsnog de hoofdprijs in ont vangst komen nemen. De Rus sen restten slechts de troost prijs voor topscorer en beste- speler-van-het-toernooi, Sergej Pokurkin. DICK KIERS Basketballers winst oefenduel WAGENINGEN De nationale basketbalploeg heeft gisteren in Wageningen de eerste van twee oefenwedstrijden tegen Ostrava (Tsj) met 113-96 (63-48) gewonnen. Bondscoach Vladi mir Heger gebruikte de wedstrijd ook om zijn selectiegroep. van veertien tot tien man terug te brengen. Na de wedstrijd in Wa geningen besloot Heger voor de uitwedstrijd van volgende week donderdag tegen Hongarije, uit de kwalificatieronde voor de strijd om het wqereldkampioenschap, geen beroep te doen op Ebeltjes (Greyhounds), Te Velde (Canadians) en Bottse (Den Bosch). Produktiefste Nederlandse spelers in Wageningen wa ren: Esveldt 14, Schilp, De Waard en Pieters 13 en De Vries 12. Judoka Meijer Europees jeugdkampioen DELSBERG De Amersfoortse judoka Theo Meijer heeft za terdagavond bij de Europese kampioenschappen voor junioren (tot 21 jaar) goud gewonnen. In de finale van de categorie tot 95 kilogram won Meijer met koka van de Oostduitser Bielert. In de klasse boven 95 kilo werd Amsterdammer Ronald Joorse derde. Europees kampioen werd de Pool Kubacki, die in de eindstrijd won van de Oostduitser Steffen Scherping. ^RTH Het begint er Perth voor de Neder- OOjidse hockeyers somber te zien. Tijdens het nooi om de Cham- ins Trophy ging van- ag op het heetst van de (de thermometer gaf enw^m dertig graden aan) t de tweede wedstrijd 'loren. Had Oranje za- tegen het sterke no vaiMralië nog kansen op i gelijkspel, tegen oot-Brittannië konden Nederlanders geen mo ment overtuigen. Door doelpunten van Batche- lor en Duthie (beide malen voortkomend uit strafcorners), over beide helften verdeeld, verloor Nederland met 0-2. Het zal nu een hele toer wor den om de laatste plaats nog te ontwijken. Net als Olympisch- en wereldkampioen Pakistan heeft Nederland nu nul pun ten uit twee wedstrijden. Mor gen spelen beide teams tegen elkaar. Nederland mag ervan verzekerd zijn, dat de Aziaten tot het uiterste zijn geladen. Hoewel Wim van Heumen de zelfde basis het veld instuurde als twee dagen eerder tegen Australië was er een wereld van verschil. Streden de Ne derlanders tegen het gastland voor elke centimeter, nu leken ze soms in slaap gesukkeld door de brandende hitte. Tel kens kwamen de Nederlan ders te laat. Talrijke passes mislukten, de hoge ballen landden vrijwel nimmer op de juiste plaats, er leek een ver bod op aanvoer vanaf het mid denveld te zijn ingesteld en als er één ploeg zichzelf ruimte wist te scheppen was het wel Groot-Brittannië. „Ik kan er hebben dat we hebben verlo ren", aldus aanvoerder Ties Kruize wat wrang glimla chend. „Want we waren ge woon te slecht". Australië heeft in Perth laten zien dat het niet voor niets als favoriet is getipt. Ook zonder de geblesseerd op de bank zit tende spelmaker Charlesworth werden de eerste twee wed strijden in winst omgezet. Ging het tegen Nederland nog moeizaam (2-1), tegen India liep de Australische machine al een stuk soepeler (4-1). De Australiërs hebben nu niet minder dan drie rustdagen voordat 7P Hondprdarr „We hebben nog nooit zo over tuigend het spel van de Au straliërs kapot gemaakt. Ze wisten gewoon niet meer wat ze moesten doen". Het was duidelijk. Coach Wim van Heumen was na afloop van de eerste wedstrijd van Neder land uitstekend te spreken over de maniej-, waarop zijn onervaren team de favorieten partij had geboden. Het loon, in de vorm van ten minste een gelijkspel, bleef prhter uit 7.pvpnticr minutan keihard werken leverde niet meer op dan een nederlaag van 2-1. Op zichzelf eervol ge noeg, want velen waren bang geweest voor een verliespartij met ruime cijfers gezien het verschil in routine in beide ploegen. „Uitgaande van het evenwicht in het veld hadden we een gelijkspel zeker ver diend". Van Heumen dirigeerde zijn spelers direct na afloop naar de kleedkamers. „Hou op met over die scheidsrechter te pra ten", schreeuwde de Braban der voor zijn doen ongewoon hard. ..Hou op. zee ik". De verwensingen aan het adres van de Pakistaanse arbiter Bhagdadi waren op de Neder landse bank uit vele kelen duidelijk te horen. De man faalde inderdaad volkomen. Maarten van Grimbergen merkte dat nog eens vlak voor tijd, toen hij de bal bij de derde Nederlandse strafcorner keu rig dacht stil te leggen, zodat Ties Kruize in kon pushen. Bhagdadi hield er een andere mening op na en floot af. Australië was Peter Haselhurst grote dank verschuldigd. De blonde opkomende midden velder, nog maar juist hersteld van een rugblessure, scoorde tot twee keer toe met een hoge, geduwde bal uit een strafcorner. Van Heumen: „We wisten, dat ze die zouden gebruiken. In de teambespre king hebben we er zeker wel twintig minuten aan gewijd. Maar Kenè Klaassen kon er op Na de openingstreffer ontwik kelde Australië een fors offen sief. Juist toen Nederland op het punt leek ineen te storten onder het Australische geweld, ontstond de verrassende ge lijkmaker. Heijn omspeelde op links Bell en Bestall en be diende de meegekomen Van Grimbergen, die doelman Snowden op zijn weg vond. De terugspringende bal kwam echter terecht bij middenvel der Schaeffers, die met een lange haal scoorde (1-1). Juist nadat Parlevliet met een fraaie solo gevaar had gesticht, gaf Haselhurst opnieuw met een push uit een strafcorner Australië wederom de leiding (2-1). Die treffer betekende de beslissing.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11