Voortbestaan EZP bedreigd Veel variatie op kunst markt voor Burkina Faso Veel jongeren zoeken houvast in de kerk Slooppand uitgebrand LEIDEN OMGEVING CetdaeSotnattl MAANDAG 11 NOVEMBER 1985 PAGINA 8 theek Voorschoten ii ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve vari dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur i 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdellng: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen Kinderafdeling dag. i 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in 14 30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: 16.45-17.45 dag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- De Praematurenafdeling dage lijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en voortaan doorlopend itige patiënten doorlopend speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij- Dagelijks 14.30-15.15 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde- ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor j belastingen: alleen op af spraak. klachtenbureau: di. en 18.30-20.30. afdeling 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische 071-125202. i moeilijkheden 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULAN CEDIENST Hulpverlening Zoeter- >ude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma.. 1.00-12.00 u.f do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. ging, Rembrandtstraat 17. 149441 (ma. t/m foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK - Stichting Maatschappelijk werk Oude Rijn 44c. spreekuur ma 14.00-15.00, tel 212195. Ge zondheidscentrum Stevenshof, spreekuur 254782/254756. Spreekuur ge- 14.00-15.00 u. Apollolaan 1a. 899375. Kantoor geopend Binnenstad: Gerecht 10, wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas- "1.00 u. wo. 1" jinstadwijk: H 10.30-11.30 i SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00-20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidseweg 33. Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33, Lei den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied. werk. sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook, tijdelijk hulp nodig heb ben. Bovendien wordt informatie jver andere mogelijk heden van hulpverlening en de 149064. Dagelijks bereikbaar persoonlijk ge- WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot Twee gewonden op Hoogeveenseweg HAZERSWOUDE Bij een aanrijding op de Hoogeveenseweg zijn vrijdaga vond rond twaalf uur twee gewonden gevallen. Een 16-jarige inwoonster van Hazerswoude werd met een beenbreuk, een kaakfraetuur en een polsbreuk naar het AZL in Leiden overgebracht. Zij zat in een auto die werd bestuurd door een inwoner van Koudekerk. De auto raakte van de weg, belandde tegen een boom en kwam uiteindelijk dwars op de weg tot stilstand. Daar werd hij geramd door een andere auto. bestuurd door een 27-jarige inwoner van Capelle aan de IJssel. De Koudekerker liep een hersenschudding op. INBRAKEN IN NIEUWKOOP NIEUWKOOP -- Inbrekers hebben Vrijdagavond hun slag geslagen in twee wonin gen in Nieuwkoop. Uit een huis aan de Roelofstraat ver dwenen een televisie, che ques en geld en uit een wo ning aan de Stortenbeter- straat een televisie, fotoca mera en flitser. De woning aan de Roelofstraat werd via een bovenlicht binnenge drongen, het andere huis via de garage. De politie ver moedt dat beide inbraken door dezelfde daders zijn ge pleegd. Veel belangstelling toneel De Grunerie OEGSTGEEST De jaarlijkse toneeluit voering van de Oegstgeester toneelvereni ging De Grunerie is zaterdagavond een succes geworden. De zaal in Het Camp- huys was tot de laatste plaats toe bezet. Ditmaal speelde de vereniging „Rare ge vallen", het verhaal over een huwelijk, waarbij schoonzoon uit een financieel be ter milieu komt dan de bruid in spé. Daan de Mooy, Rob Pieterse en Jan Zanen zorg den voor een goed debuut. Ook Mimy Ruigrok speelde haar rol als bazige diens tmeid met overtuiging. In het tweede en derde bedrijf van het stuk werd de uitvoe ring voor een groot deel gedragen door Jan van Mourik, een wilde reporter die een stokje komt steken voor het huwelijk. Diefstal geldkist TER AAR Uit een wo ning aan de Chrysanten- straat in Ter Aar zijn zater dagavond een televisie en een geldkist gestolen. De dieven kwa men het huis binnen via een draairaam aan de achter zijde. De in houd van de geldkist is niet bekend. Kerkveiling brengt 24 mille op DE KAAG De kerkveiling voor de r.k. kerk Joh. Evangelist is goed geslaagd. De veilingmees ters Kuiper en v. Dijk, uit Lisse, kweten zich weer prima van hun taak. en zorgden dat alles vlot verliep. De rollades, paling, kaas, huishoudartikelen. bloembollen, etc. brachten goed geld op. Als uitschieters moeten genoemd, een diner voor ƒ300,-, een Kaagse molen 600,- en het door pastor Aarts vervaardigde tuinameuble- ment 600,-. Om circa kwart over 12 was de zaak rond en het actieve veilingcomité was zeer te vreden met de netto-opbrengst die ƒ24.000,- bedroeg. Kluis van bioscoop gekraakt ALPHEN A/D RIJN De brandkast van de bioscoop Eurocinema is in de nacht van zater dag op zondag ge kraakt en leeggehaald. De kraak werd ge pleegd met behulp van een snijbrapder, waar mee ook de achterdeur was opengemaakt. De buit bedroeg 2500 gul den en wat bioscoop- Inbraak bij juwelier LISSE Bij een juwelier a de Kanaalstraat in Lisse vannacht voor duizenden i den aan sieraden gestolen, daders hebben rond drie vannacht de etalageruit in slagen en hebben alles wat reet daarachter lag graaid. Tijdens hun vlu hebben de daders een deel vaÉh vani de buit verloren, sieraden tt 9e en 1 waarde van 2156 gulden. D 0»1- politie was binnen twee minulGlf. ten ter plaatse, maar kon d rpi lopend op de vlucht geslagei J. tl daders niet meer achterhalei Hoe groot precies de waard ren g van het gestolen goed is, ko q. nog niet worden vastgesteld. nir,an, k J Botsing in Nieuwveen NIEUWVEEN Een automo bilist uit IJmuiden is vrijdag ochtend licht gewond geraakt bij een botsing op de Oude Nieuwveenseweg. Het ongeluk gebeurde nadat een automobi list uit Linschoten vanaf een parkeerplaats aan de zijkant van de weg plotseling de Oude Nieuwveenseweg opreed. Hij zag daarbij een auto die uit de richting van Nieuwveen kwam over het hoofd. De bei de auto's botsten in volle vaart tegen elkaar op. Het slachtof fer liep een hersenschudding op. De twee auto's werden ge heel vernield. Griekspoorwint orgelwedstrijd Theo Griekspoor uit Aals meer (geheel rechts op de foto) heeft zaterdag de or gelwedstrijd op het Adema-orgel van de Sint Agathakerk in Lisse ge wonnen. Met de drie ande re finalisten Michiel Ras, Jan Hildering en Hendrik Jan de Bie (op de foto van links naar rechts) verzorg de hij zaterdagavond een prachtig concert. Alle vier de finalisten brachten het „Cantibilè" van Cesar Franck ten gehore. Uit het spel van Griekspoor is dui delijk hoorbaar dat hij een leerling van Piet van Eg- mond is. Griekspoor werd vorig jaar tweede. Deze plaats werd dit jaar bezet door Michiel Ras (18 jr.) en Jan Hildering werd derde. De prijzen, respectievelijk 150, 125 en 100 gulden werden overhandigd door wethouder A. de Korte. DE ZILK De EZP-frac- tieleden Rens van Schie en Liesbeth Bierhoff- Bouwmeester zullen zich in maart niet meer ver kiesbaar stellen voor de Noordwijkerhoutse ge meenteraad. Reden voor dit besluit is dat de fractie vindt dat na twaalf jaar het oorspronkelijke pro gramma van de Zilker partij vrijwel gerealiseerd is. Omdat een belangrijk deel van het partijkader de laatste jaren is verdwe nen zal het voortbestaan van de EZP nu afhangen van de activiteiten van de Zilker bevolking. „We streven naar onze eigen opheffing", zei Rens van Schie twaalf jaar geleden tijdens de oprichtingsvergadering van de partij. En nu is het dan zover. De fractie stapt op, liever dan op de lange duur te moeten ophouden bij gebrek aan actie punten. Wat bereikt kon wor den, is gedaan. De provinciale weg SW I wordt doorgetrok ken om De Zilk heen waar door de verkeerssituatie aan merkelijk zal verbeteren. Er zijn gemeenschapsvoorzienin gen en sportaccommodaties ge komen bij onder meer Van Nispen. Er is een jeugdhuis en een sociaal-kultureel De Duinspan. Rens van Schie heeft geen zin om in de Noordwijkerhoutse raad zit ting te hebben alleen om daar een zetel te bezetten. „We heb ben gescoord en we hebben bijna full house; aldus de frac tieleider. Niet helemaal full house want aan de vergrijzing van De Zilk heeft de EZP geen halt kun nen toeroepen. Voor de kleine woonkern is de'situatie op dit moment zorgelijk. Steeds weer waarschuwde de EZP voor de vergrijzing van de bevolking maar in plaats van meer wo ningen kreeg De Zilk er min der toegewezen. Van de oor spronkelijk beloofde 182 wo ningen voor 1990 zullen er niet meer worden gebouwd dan 100 en daarvan staan er al 45. Grote boosdoeners zijn voor de EZP de samenstellers van het streekplan Zuid-Holland-West die uitgingen van het principe; terug naar de stad. Maar wo ningbouw is geen werk voor een plaatselijke politieke par tij. Rens van Schie: „De EZP heeft geen landelijke binding. En als je ziet dat het pleidooi van de andere partijen in de raad geen enkel gehoor heeft gevonden bij provinciale ver tegenwoordigers wat moeten wij als EZP dan nog?" Het bestuur van de EZP kan alle begrip opbrengen voor het standpunt van de twee fractie leden. Hoewel inderdaad het oorspronkelijke programma is uitgevoerd, vindt voorzitter Jan Bierhoff toch dat de EZP nog een functie kan hebben in de Noordwijkerhoutse ge meenteraad, namelijk die van waakhond. „De EZP is nodig zodat De Zilk zijn stem kan la ten horen. De praktijk van weleer heeft uitgewezen dat er door het CDA en de VVD wel Zilkers worden aangewezen om zitting te nemen in de raad maar ze staaan onderaan de verkiezingslijsten en ze krij gen de restzetels". Maar omdat het partijkader de laatste jaren nogal is uitgedund door onder andere verhuizing en sterfge vallen zal het met de reeds ge signaleerde vergrijzing niet meevallen om opvolgers te vinden voor Rens van Schie en Liesbeth Bierhoff-Bouw- meester. Bijna 70 procent van de Zilker inwoners stemt op de EZP dus wat dat betreft is het voortbestaan van de partij geen probleem. Maar passieve steun is niet genoeg. Er moet een nieuwe, jonge garde ko men. Volgens Jan Bierhoff kan je praten als Brugman maar ze komen alleen als ze je nodig hebben. „Afgelopen maandag hebben we een bui tengewone partijvergadering gehad waarvoor we alle Zil kers hadden uitgenodigd. Tus sen de regels stond dat het ging om de toekomst van de Zilker partij. Maar de opkomst Een leegstaande gebouw aan de Raadhuisstraat in Alphen aan den Rijn, kort gele- rn her den door de gemeente aangekocht om te worden gesloopt, is in de nacht van zater- leaterc dag op zondag door brand verwoest. De brand is vermoedelijk aangestoken. Dat n6 1 vermoeden is nog gesterkt doordat tijdens de brand de banden van een surveillan cewagen werden lekgestoken. Drukbezochte tentoonstelling in Gogherweide £d* ALKEMADE Voor de handwerkverkooptentoonstel- ling van de Stichting Open Be- jaardenwerk (SOB) en de fo toexpositie van de historische vereniging „Oud Alkemade" bleek dit weekeinde een enor me belangstelling. Toen de deuren van de recreatiezaal van „De Gogherweide" zater dagmiddag open gingen leek de expositieruimte enige tijd te klein om de stroom bezoekers te herbergen. van diverse loterijen bracht bruto vijfenzeventighonderd gulden op. Hiervan zal het SOB in het komende jaar weer handwerkhobby-materiaal kunnen kopen. Uitslag diverse loterijen: mevrouw Van der Star uit Oude -Ade raadde de naam van de pop van de Gog herweide: „Neeltje". De naam van de pop van de club Rijp- wetering („Wendy") werd niet geraden, maar later verloot onder de deelnemers. Winna res: mevrouw Heemskerk uit Roelofarendsveen. „Thijs" heette de babypop van de club Roelofarendsveen. Mevrouvfeelvuli Van Velzen uit die plaat triand raadde de naam. Het hoogst! egt Se aantal gegooide ogen bij he dobbelstenen gooien was 31 en pn Na loting won mevrouw Bon lel me uit Rijpwetering de loper. He end el aantal kralen in een pot be en droeg 185. Dit aantal werd ge an i raden door mevrouw Aker jsse boom uit RoielofarendsveenjVillem Zij won een levensgrote hof ten truck van de hobbyclub Een kaartspel kleed werd tcfl slot gewonnen door mevrouw! Witteman-Rijkelijkhuizen uill Oud Ade. oog g NOORDWIJK Ruim vijf honderd voorwerpen van vijf tot twaalfhonderd en vijftig gulden stonden zaterdag in de Kuip uitgestald voor de ver kooptentoonstelling ten bate van ontwikkelingsprojecten in Burkina Faso, het voormalige Boven Volta. Het was voor de npgende maal dat een dergelij ke kunstmarkt in Noordwijk werd gehouden. Niet minder dan vijfentwintig kunstenaars uit streek en ge west, en soms ver daarbuiten, gaven op deze exclusieve ver koopexpositie acte'de presen ce. Tezamen zorgden zij voor een „Kuip" vol kunst. Oliever ven, aquarellen, potlood- en pentekeningen domineerden zeer duidelijk. Een wat thema betreft zeer exclusieve en tevens vrij kost bare collectie stalde Lolke van der Bij (Maarssen) uit. Zij schilderde het strand, de wad den, slikken, polders, en de vlucht van vogels in de sfeer van nevelige avond- en och tendstilten. Unieke schilder kunst, maar daarvoor moest de koper wel zo'n 600,tot 800,neertellen. Uitschieters waren ook de gro te werken (een landschap en een kudde schapen) 'van Ar- Schilderij gestolen NOORDWIJK Voor het eerst in het bijna tienjarig bestaan van de Noordwijkse kunstmarkt, is een van de uitgestalde werken ontvreemd. Het is een schilderstuk je van mevrouw L. van Rijn-Hoevenberg uit Katwijk. Het stelt een op zee varend schip (botter) voor en heeft een formaat van 20 bij 15 centimeter. Het geheel is gevat in ene brede bewerkte, koperkleurige lijst van 35 bij 30 centimeter. Ondanks het goede toezicht van het personeel van De Kuip moet iemand kans hebben gezien het schilderstuk achterover te drukken. De diefstal moet gepleegd zijn tussen vrijdagavond half twaalf en zaterdagmiddag half twee. Mevrouw Van Rijn zag ondanks haar teleur stelling, een zonnige kant: „De dief moet het stuk echt wel mooi gevonden hebben. Anders zou hij het wel heb ben laten hangen." nold Mtlller uit Katwijk aan Zee, waarbij een catalogusprijs van meer dan 1000,stond aangetekend. Zijn dorpsgenote mevrouw L. van Rijn-Hoeven berg etaleerde fraaie schilder kunst in een opmerkelijke va riatie van onderwerpen, tegen prijzen in de middenmoot. Wim Bom (Oegstgeest) toonde potlood- en pentekeningen van duidelijk herkenbare en markante punten uit het land schap, terwijl Therése Nasveld uit Lisse onder meer met haar sets de aandacht trok. De Leidse Petra Kaak had op deze kunstmarkt viltstift-, pot lood- en wascotekeningen in de aanbieding (slechts ƒ25, Ron Niessen (Lisse) deed zijn viltstifttekeningen voor een gelijke prijs van de hand, ter wijl Marianne Koster-Harte- mink (Noordwijkerhout) een grote, gevarieerde verzameling tegen redelijke prijzen en prijsjes aanbood. Van de kuns tenaars uit de omgeving was last but not least de Noord- wijjkse kunstenaar Ab Steen voorden met z'n zeer speciale etsen en aquarellen present. Technische pronkstukjes op deze kunstmarkt waren een tweetal krijttekeningen van Els van Noppen-van Peltuit Nederderhorst den Berg. Haar aquarellen en potloodtekenin gen trokken evenzeer de aan dacht. JOOST VAN DER MEE JONGSTE KAPELAAN IN NEDERLAND LEIDSCHENDAM/ROTTER DAM Bisschop drs. R. Ph. Bar heeft afgelopen zaterdag in de kathedrale kerk aan de Mathenesserlaan in Rotterdam J. (Joost) E. M. van der Mee tot priester gewijd. De nieuwe kapelaan, de jongste van Ne derland, gaat werken in de pa rochie van de H. Geest te Al- f>hen aan den Rijn, waar hij de aatste vijftien maanden dia ken is geweest. In het huis dat hij met pastoor J. J. de Graaff aan de Boter- bloemweg bewoont en net te rug van een retraite in het klooster te Wittem zegt hij daags tevoren als zijn ideaal het kontakt met mensen en met God te zien. „De pastoor wilde 'iemand hebben voor huisbezoek, de parochie telt namelijk niet minder dan 10.000 parochianen. Ik ben sinds vorig jaar zijn rechter hand." Joost van der. Mee werd in april 1961 in Leidschendam geboren als jongste zoon van de vorig jaar overleden huis arts P. J. M. van der Mee. Hij volgde de zesjarige gymnasiu mopleiding aan het St. Maar- tenscollege in Voorburg en ging daarna nog vijf jaar naar het groot-seminarie in Rolduc. „Ik heb eigenlijk nooit anders gedacht en gewild dan priester worden. Mijn vroegste herin nering is dat ik op de kleuter school heel primitief een pries ter en twee misdienaars teken de. Vanaf mijn zesde jaar ben ik misdienaar geweest in de kapel van het ouderencentrum Mariënpark in Leidschendam. Als mijn taak in deze parochie zie ik de verkondiging en de kontakten. Leven en bidden kun je niet los van elkaar zien. Je moet een band leggen, her der zijn als Jezus, tussen de mensen zijn, Gods woord ver kondigen en Gods heilsteken, de sacramenten dus, toedie nen. Naar mening zoeken ook veel jongeren naar houvast in de kerk, dat heb ik hier in elk geval ondervonden. Waar va der en moeder naar de kerk gaan, gaan kinderen dikwijls mee. Ik heb veel aan mijn ou ders te danken, mijn vader heeft mij leren bidden." Over de laatste maanden en het overlijden van zijn op zestigja rige leeftijd tamelijk onver wachts overleden vader heeft Joost van der Mee een boekje geschreven onder de titel „Papa, tot ziens in de hemel." De parochiekerk van kapelaan Van der Mee aan de Trouba- dourweg in Alphen aan den Rijn is'het gebouw „De Bron." Een kerkelijk gemeenschaps centrum met een boven- en benedenkerk, die afwisselend worden gebruikt voor r.-k. eucharistievieringen en derge lijke en voor gereformeerden en hervormden, dë laatsten volgens de formule „Samen op weg." In De Bron gaat het vol gens Joost van der Mee om een samenwerkingsvorm van echte oecumene. „Oecumene is volgens mij bezinning van elke kerk op eigen roeping. De verschillen kunnen en moeten zichtbaar blijven anders is het een schijneenheid en loopt men de kans dat de mensen de kerk laten vallen. De dooper- kenning en de verkondiging, de Dienst van het Woord, is iets gezamenlijks. Oecumene hangt af van Gods geest, in hoeverre die leiding geeft. Je moet kijken waarin je één bent en waarin niet en welke weg er nog is af te leggen." NOL WESSELING Kapelaan J. E. M. van der Mee, die zaterdag in Rotterdam de priesterwijding ontving, droeg gisteren in de Petrus- en Paulus- kerk te Leidschendam zijn eerste H. Mis op. 's Middags werd in de kapel van het ouderencentrum Mariënpark, waar hij jarenlang misdienaar is geweest een danklof opgedragen. Komende zater dag, 16 november, is hij hoofdcelebrant in een plechtige eucha ristieviering in de kerk van de H. Geest te Alphen aan den Rijn. Onder de concelbranten in Leidschendam bevonden zich H. S. J. van der Mee, rector van Rolduc en de docenten J. W. M. Hen driks en J. L. W. Hermans van Rolduc. Open dag Van Wijckerslooth druk bezocht OEGSTGEEST De open dag ter ere van het tienjarig bestaan van verpleeghuis Van Wijckerslooth in Oegstgeest is zaterdag druk bezocht. Tijdens rondleidingen door het ge bouw werden de bezoekers ge confronteerd met de zorg voor de bewoners en de moderne hulpmiddelen die het ver pleeghuis ter beschikking staan. De hal van Van Wijckerslooth was omgetoverd in een oud- Hollandse markt waar am bachtelijke demonstraties wer den gegeven. Ook konden de bezoekers van de open dag het interieur van de rolstoelbus bekijken. De exploitatie' van deze bus is een groot succes. Het tweede lustrumfeest van Van Wijckerslooth duurt tot en met morgen. Morgenavond die opgevoerd wordt door het personeel en vindt de verkie zing van een „Mister Van Wijckerslooth" plaats. Reünie EHBO groot succes WOUBRUGGE De ter f genheid van het 35-jarig staan gehouden reünie vai EHBO op zaterdag was groot succes. Maar liefst h< derdtwintig leden en oud-1 den hadden gehoor gegev» aan de oproep van het bestui om elkaar weer eens te ont Tijdens het officiële gedeelU wezen kringvoorzitter Wes tendaal en burgemeester Brou wer de Koning op het vele werk, dat de immer actieve vereniging verzet. Vele herin neringen werden opgehaak door de aanwezigen, die bijna uit het gehele land gekomen waren. Een van de hoogtepun ten van het feest vormde hel verslag over vijfendertig jaar dat werd gemaakt en voorge lezen door Helga Roosemalen^ Luik raakt auto IRT KATWIJK Een op het Em 8 maplein geparkeerde auti8- raakte gisteravond ernstig schadigd door een luik een gebakkraam. Dit luik door de storm losgerukt en gen de auto aangesmakt. 7.55 Nii .00 Til .05 Pli VOORRANGSFOUT: TWEE GEWONDEN LISSE Een 44-jarige in wo-19.40 i ner van Oegstgeest is zaterdag na een aanrijding met vier ge; broken ribben opgenomen het Academisch Zierkenhuis Leiden. De man reed rond half tien 's avonds de kruising Uitermeer-Ruishornlaan Lisse op en verleende daarbij geen voorrang aan een 47-jari- ge inwoner van Lisse. Die i.öó l moest zich na het ongeval door 05 een arts aan een hoofdwond laten behandelen. Katwijker bewerkt met glas KATWIJK Een 17-jarigl Katwijker moest zaterc" vond in het Academisch kenhuis in Leiden aan zijl zicht worden behandeld nadat 19 hij in een café aan de Tram straat was bewerkt met een glas. Naar aanleiding hiervan hield de politie 8 jongens, va riërend in leeftijd van 17 tot 19 jaar, uit Gouda, Waddinxveen en Reeuwijk aan. Een 17-jarige Reeuwijker bekende uiteinde-19] lijk de Katwijker te hebben „mishandeld. Een andere jon gen kreeg verbaal omdat hij een verboden mes bij zich had. De acht zijn op vrije voeten gesteld. De oorzaak van de ca féruzie is niet bekend. IRT mom .00 Zo Jij Ar 19.42 Mi 19.45 Jo 10 Vil

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8