Roep in België om doodstraf invoering van ladheid teistert verkeer Lapporten oorspelden ebacle )ierenpark Scheepvaart in problemen BOERENKOOL EN GEHAKT liegtuigjes jotsen boven New York DODELIJK ONGEVAL BOSKOOPSEWEG Jongen hangt aan slagboom De elfde BON: DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerners, behorende lotSijlholl Pers. Apothekersdijk 34.2312DD Leiden, Poslbusl 1.2300 AA, If1.071 122244. Voor abonnementen: tel.071-313677. Giro l03003Bank:Amro-bankN.V. Leider.. Direcleur-hooldredacteur: IJ.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Abonnementen: (incl.5%BTW) per maand f 21.89 (aut.betaling),kwartaal f 65,68, jaar f 250,86. I^P Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071 -122248. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,61 per mm, kleintjes f 0,43 per mm. Losse nummers I 1,00. Maandag 11 november 1985, 77e jaargang no._23346 Het te sluiten dierenpark Was senaar en medische experi menten in „Aktua" op Ned. I om 21.25 uur. Op Ned. II om 21.40 uur Seth's Theatercaé. Op Duitsland 1 om 23.00 uur film „Die Frau des Fahr- Wisselend bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur om het vriespunt, aan de kust iets hoger. Middagtemperatuur ongeveer 5 graden. Vrij krach tige noordwestenwind, gelei delijk afnemend. Zon op: 07.55, onder: 16.53; hoog water Schev.: 02.13 en 14.35; laag water: 10.33 en 22.49. SSENAAR De provincie lid-Holland heeft het Dieren- •k Wassenaar drie jaar geleden und ondanks verschillende VLISSINGEN De forse storm van de afgelopen dagen heeft gisteren voor de scheep vaart de nodige problemen veroorzaakt. Zo moest op de Westerschelde bij Hansweert de bemanning van het Belgi sche jacht Orca met een sleep boot van boord gehaald wor den, nadat het op een zand plaat was gelopen. Op de rede van Vlissingen raakte het Ja panse autoschip Diamond Highway enkele keren op drift en moest uiteindelijk zee kiezen om een aanvaring met andere voor anker liggende schepen te voorkomen. Zelfdoding per ongeluk TERNEUZEN Een 19-jarige scholier heeft zichzelf zaterdag morgen vroeg per ongeluk met een dolk doodgestoken. Het merkwaardige ongeval gebeur de toen de scholier de slecht sluitende kofferruimte van zijn auto met een dolk wilde repare ren. Volgens ooggetuigen schoot de dolk uit, waarbij de jongen zichzelf in de borst stak. Zelf moord wordt uitgesloten, aldus een politiewoordvoerder. Op last van de officier van justitie te Middelburg zal sectie op het stoffelijk overschot worden ver richt. Brinkman wil onderzoek naar televisieshows HILVERSUM Minister Brinkman wil een diepgaand onderzoek naar lief dadigheidsshows op de televisie, zoals de 1-2-3-show en Televizier Telelot. De minister van WVC zei zaterdag voor de radio in VARA's Rooie Haan dat nage gaan zal moeten worden hoe liefdadig deze shows zijn. Met name zal vastge steld moeten worden of de binnenstro mende gelden niet verkeerd worden besteed en of er wel voldoende aan de beoogde liefdadigheid wordt uitgege ven. Vanuit de Tweede Kamer zijn nogal indringende vragen over deze shows gesteld. Noodlanding na handgemeen over sigaar LONDEN Een vliegtuig van de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij TWA heeft een noodlanding gemaakt op het vliegveld Heathrow bij Londen, nadat er een vecht partij was ontstaan tussen een passagier, de bemanning en andere inzittenden. Een 52-jarige passagier rookte een sigaar in een compartiment waar dat verboden is en weigerde deze te doven. De gezagvoerder was van oordeel dat de ruzie alleen kon worden gesust door de roker uit het vlieg tuig te zetten. De vlucht werd na vier uur voortgezet, maar zonder de koppige siga- renroker; hij werd gearresteerd wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het vliegtuig. limistische >porten over Ioverlevings- nsen voor de trentuin. Een ïport uit maart 13 van het Ko- nklijk Neder- nds Onderne- Verbond [NOV) spreekt rijfels uit over haalbaarheid een red- ngsplan. if KNOV meen- destijds dat de .ogde 300.000 zoekers bij lange niet genoeg uden zijn voor gezond dieren- rk. rapport van Recreatie On- rnemers Neder- nd (Recron) was itimistischer. el stelden de op- illers van het pport dat het be- ag van 5,5 mil- n gulden volle- du moeten orden besteed de renovatie. «e miljoen gul- 1 van dat be- ig echter werd afgelopen drie r besteed aan de Soitatie. Inmid- s is een actie gonnen om het erenpark van de dergang te red- ACHT DODEN BIJ OVERVAL BENDE VAN NIJVEL Bloedsporen, een kapotte ruit en een deken waren gistermiddag de stille getuigen van het drama, dat zich zaterdagavond in Aalst heeft afgespeeld. De Bende van Nijvel wordt nu verdacht van het plegen van vijftien overval len in drie jaar, waarbij in totaal 27 mensen om het leven zijn gekomen. (Van onze correspondent Aad Jongbloed) BRUSSEL De Belgische demis sionaire minister van Justitie, Jean Gol, wil dat het parlement zich uit spreekt over de vraag of in België de doodstraf weer ten uitvoer moet worden gebracht. Momenteel wordt de doodstraf nog wel uitgesproken, maar vervolgens automatisch omge zet in levenslang. Gol deed zijn uit spraken gisteren na een-spoedbe raad van het kabinet naar aanlei ding van de roofoverval door de Bende van Nijvel, zaterdagavond, op een supermarkt in Aalst. Daarbij werden acht mensen gedood. Negen anderen raakten gewond, van wie een in levensgevaar verkeert. Uit de eerste reacties blijken veel Belgen voorstander van het opnieuw uitvoeren van de doodstraf. Als er in het Belgische parlement geen meerderheid is voor het terechtstellen van zware misdadigers, wil minister Gol dat er aanmerkelijk strenge re straffen opgelegd gaan worden. Boven dien stelt de minister voor dat België een soort FBI gaat krijgen, samengesteld uit de beste leden van de huidige politiekorp sen, „die de strijd moet aanbinden met - terrorisme, drughandel en groot banditis- Bij de overval van zaterdag bleek op nieuw hoe gebrekkig de samenwerking is tussen de verscheidene Belgische politie korpsen. De Rijkswacht, die sinds de vori ge overvallen de Delhaize-supermarkten bewaakt, was al vertrokken toen de ge meentepolitie arriveerde voor de aflos sing. Kort nadat zaterdag de Rijkswacht was vertrokken, stormden drie overvallers de supermarkt van Delhaize binnen en scho ten op alles wat bewoog. Drie mensen vonden de dood in.de supermarkt en vier op een parkeerplaats achter de winkel. Onder de slachtoffers zijn twee kinderen van negen en veertien jaar. Even later gingen de overvallers er vandoor met de kluis waarin, zo bleek later, niet meer zat dan een bedrag van ruim 200.000 Belgi sche franc, ongeveer 14.000 gulden. De in middels gearriveerde gemeentepolitie die niet op de overvallers heeft gescho ten kon de snelle vluchtauto niet bij houden. Van de overvallers ontbreekt elk spoor. Pagina 5: Rijkswacht blijft antwoord op terreurgolf schuldig. HHH RIEBERGEN -- Op veel egen in het gehele .land ibben zich vanmorgen vol de alarmcentrale van de spolitie in Driebergen iingen voorgedaan als ge- de plotselinge glad deze gemeente vanmorgen volledig lam. De files ston den tot in Den Haag en in de richting van Amsterdam tot aan de afslag van Oegstgeest; in totaal een afstand van twaalf kilometer. Het ongeval gebeurde rond zeven uur toen de personen auto van een 25-jarige Kat- wijker in een hagelbui slipte tegenligger ramde. Hierbij raakte zowel de Kat- wijker als een inzittende van de tegenligger, een 31-jarige vrouw uit Voorschoten, ge wond. Vervolgens raakten nog tien auto's bij de aanrij ding betrokken. Op rijksweg 17 ter hoogte van Standdaarbuiten (Noord- Brabant) waren gisteravond volgens de politie twintig personenauto's betrokken bij een kettingbotsing, het ge volg van een glijpartij na plotselinge sneeuwval. Zes gewonden, van wie één ern stig, moesten in ziekenhuizen behandeld worden. Vanmorgen zorgde het slech te weer in combinatie met de ochtendspits in heel Nedeler- land voor totaal vierentwin tig files met een lengte van honderdvijftig kilometer. GEEN SLOTVERKLARING TOP REAGAN-GORBATSJOV WASHINGTON Het is zeer onwaarschijnlijk dat er een geza menlijk slotcommuniqué wordt gepubliceerd, wanneer Reagan en Gorbatsjov elkaar op 19 en 20 november in Genève hebben gesproken. Dit heeft Reagans ontwapeningsadviseur Paul Nitze gisteren verklaard. De Sovjet-Unie heeft namelijk vrijwel alle passages van de ontwerpverklaring afgewezen. Nitze zei dat bei de leiders mogelijk een afzonderlijke verklaring zullen uitgeven hun topontmoeting. (ADVERTENTIE) Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding Panklare gesneden Hl! boerenkool, zak± 400 gram ÏKERVUF DODEN iEW YORK Ten minste vijf doden zijn gevallen bij een bot- ng tussen twee privévliegtuigen, gisteren boven een buitenwijk New York. ?n aantal gebouwen werd door de brokstukken getroffen en brand. De politie vreest dat het aantal doden drastisch >n oplopen, wanneer de uitgebrande flats zijn doorzocht, ie slachtoffers werden gevonden in een vliegtuigje dat neer- im op de buitenwijk Fairview. Reddingswerkers troffen on- de wrakstukken nog een derde lichaam aan. Het was niet iidelijk of dit slachtoffer ook in het toestel had gezeten. Ver- idelijk vielen er meer doden in Cliffside Park, waar het an- i straalvliegtuigje op een flat neerstortte. In dat gebouw en vijf aangrenzende panden ontstond brand. Over de oorzaak de vliegtuigbotsing is nog niets bekend. ALPHEN A/D RIJN De 38-jarige J. Ooms uit Boskoop is za terdagavond op slag gedood bij een aanrijding op de Boskoopse- weg. Zijn echtgenote raakte zwaar gewond, maar is thans buiten levensgevaar. Het ongeval ontstond toen de aanhanger van een vrachtwagen combinatie plotseling schaarde en dwars op de weg kwam te staan. De politie sluit niet uit, dat de harde wind daarbij een rol heeft gespeeld. De heer Ooms bestuurde een personenauto die vanuit de tegengestelde richting op de aanhanger inreed. Een tweede personenauto, bestuurd door een inwoner van Hazers- woude reed eveneens op de aanhanger in, maar deze bestuurder kwam met de schrik vrij. ALPHEN A/D RIJN De negen jaar oude Koen Nijsen heeft zaterdagmiddag een angstig avontuur beleefd. Minu tenlang hing hij in het centrum van de stad op enkele me ters van de grond aan een slagboom van de Alphense brug. De jongen wilde zich zaterdagmiddag om kwart voor vijf even iets door de slagboom op laten trekken. Plotseling durfde hij echter niet meer los te laten en werd mee de lucht ingetrokken. Op vqle meters van de grond werd hij bang en gleed langs de boom omlaag. Bij het scharnierpunt van de paal, op enkele meters van de grond, kwam hij met een arm klem te zitten. De slagboom blokkeerde, zodat er geen beweging meer in was te krijgen. De arm bleef knel zitten en de jongen kermde het uit. Omstanders gingen op eikaars schouders staan om het kind omhoog te kunnen houden totdat de brugwachter erin slaagde de slagboom vrij te maken. Dat karwei duurde een tiental minuten. Koen bleef ongedeerd. PSV alleen de leiding DEN HAAG PSV is za terdag alleen aan de leiding gekomen in de eredivisie. De Eindhovenaren, die Wil ly van de Kerkhof met een gebroken neus zagen uitval len, wonnen voor eigen pu bliek overtuigend van Roda JC: 5-0. Naaste concurrent Feyenoord raakte een punt achterop <joor het voor de Rotterdammers teleurstel lende gelijkspel (1-1) bij MVV. Ajax zette de opmars naar de top drie voort door in de Watergraafsmeer For- tuna S. aan de kant te schui ven (4-1). De landskampioen ging daardoor FC Den Bosch voorbij. De Bossche ploeg van oefenmeester Israel heeft kennelijk toch geruime tijd boven zijn stand geleefd. Na 'de nederlaag tegen Ajax, liep het zelfvertrouwen zon dag tegen FC Twente op nieuw een deuk op. In het Diekman-stadion lenigden de Enschedeërs de ergste nood voorlopig door met 2-1 van Den Bosch te winnen. In de eerste divisie won FC Den Haag voor de 13e keer achtereen. In het Zuider park werd Eindhoven met 5-0 opzij geschoven. De 9.800 toeschouwers zagen overi gens geen grootste wedstrijd, waarin Eindhoven zich be perkte tot verdedigen. Bessems wereldkampioen Jean Bessems is wereldkam- w pioen in het kunststoten ge worden. De machinebank werker uit het Limburgse Cadier en Keer nam in Sluis de titel over van de Belg Raymond Steylaerts, die als vierde eindigde. Tweede werd de Fransman Connes- son, derde diens landgenoot Croyret. De tweede Neder landse deelnemer, Hagenaar Hans de Jager, eindigde als negende. Kasparov wereldtitel De 22-jarige Rus Gari Kas parov is zaterdag de jongste wereldkampioen schaken uit de geschiedenis geworden. De onttroonde titelhouder Karpov gaf in de 24ste en laatste partij bij de stand 12-11 in het voordeel van de uitdager na diens 42ste zet op. Karpov heeft tien jaar geregeerd als wereldkam- Verder onder meer in Sporttribune: Looyen druppel Van der Kroft Borussia staat koppositie af WK turnen uniek Eerste marathonzege Van der Duim Toekomst RCL weer stuk zonniger Leiden dolt Den Bosch in slotfase Avanti tevreden, sponsor niet... Zoetemelk in „Extra Time" BRUSSEL De Vlaamse televisie wijdt vanavond een klein half uur zendtijd aan Joop Zoetemelk, sinds 1 septem ber wereldkampioen wielrennen op de weg. In het program ma Extra Time wordt een zo volledig mogelijk beeld van Zoetemelks wielerleven gegeven met beelden uit zijn gehele loopbaan. Het programma begint om 20.20 uur op het twee de Vlaamse net. De elfde van de elfde. Vooral in het zuiden van Nederland werpen de schaduwen van het carnaval zich vandaag al weer vooruit. Het sein vooi de markt te brengen. De elfde van de elfde is ook het feest van St.-Maarten. Hier en daar worden vanavond traditionele lampionoptochten gehouden en gaan de kinderen zingend rond om een snoepje, een appel of een peer in de wacht te slepen. Maar op de elfde van de elfde gaat ook het wereldgebeuren gewoon door en of dat allemaal wel net zo leuk is als het „gewone leven" kunt u het beste beoordelen als u vandaag de Leidse Courant hebt gelezen. De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. flS'Eetdóe Qowuvnt

Leidse Courant | 1985 | | pagina 1