vanti evreden, \ponsor SG1 door winst alleen opkop Ruime nederlaag Seylïa E23 IXCt. AZC één periode sterk 11 fieidócSomcwt SLECHT WEEKEINDE LEYTHON ImS1' Pernix alleen aan kop MAANDAG 11 NOVEMBER 1985 PAGINA 17 MVERLIES -»UITWIJK EN RUNSBURG Zowel Katwijk als Rijnsburg kwamen in ïuisduel voor de landelijke tweede klasse com- niet tot winst. In het Katwijkse kamp was Jan je sleutelfiguur. Na winst van Theo Zwetsloot «er Bronstring en (dom) verlies van Henk Klin- Vg. Cees Binnenkade en Frans de Jonge was de 10-8 voor het Residentie Dam Genootschap, [probeerde in remise stelling toch met riskant winst te forceren, om zodoende nog een punt treffen met RDG te slepen. Het riskante spel echter een nederlaag op en daarmee een 12-8 End in het nadeel van de Katwijkers. In Riins- wam Heemstede, weliswaar op een heel andere op dezelfde stand uit. Pas na een 10-0 achter- jegon de RDC-trein te lopen, maar toen was de /an Jan Schijff, Bén Fase en Gert Cederhout al uit na; der van afroni /erde 5p. schami terdag In het iden ieulen legde utten. et twi Leiden Lions weer onderuit LEIDEN Leiden Lions heeft gister avond opnieuw ver loren. Het Leidse ijshockeyteam kwam thuis tegen Olympia Antwer pen niet verder dan één treffer (in de derde periode door Theo Dietz ge scoord), terwijl de Belgen doelman Mark Dobbelaar maar liefst 17 maal passeerden. LEIDERDORP De beide stand- daardteams van Leython hebben een dramatisch weekeinde achter de rug. De dames kunnen hun titel- aspiraties weer even opbergen na de nederlaag bij Radius, terwijl de he ren wederom puntloos bleven en nu onderaan de ranglijst bengelen. In Gouda gingen de dames van Leython fel van start. Na de gewon nen eerste set schakelde coach Chris Verwoert over op het systeem met een spelverdeler. Dat pakte ver keerd uit en Radius trok twee sets op rij naar zich toe. Het vierde deel ging gelijk op. Aan het slot was de Goudse ploeg iets gelukkiger: 6-15, 15-11, 15-9, 16-14. Leython (heren) rekende eigenlijk op de eerste punten bij het Haar lemse Allides. Omdat spelverdeler Rob Mudde, die de afgelopen weken in topvorm verkeerde, een mindere dag kende, had de ploeg alle moeite het zwakke punt, de aanvalskracht, te camoufleren. Ondanks goed spel van Paul de Winter en John Mole naar lukte dat ook niet: 15-13, 15-11, 15-10. De heren van Gemini kwamen in de vijfde set conditie tekort tegen Van Santen/Haag. De niet fitte Bert Frank en Bert Holman konden niet voluit spelen: 15-4, 5-15, 15-7, 9-15, 15-5. NOVO moest aan Spirit/Ba- rendrecht alleen de tweede set af staan. In het derde en vierde deel overtuigden de Noordwijkers: 15-2, 15-17, 15-8, 15-6. De Noordwijkse dames moesten bij OVRA 2 een 3-1 nederlaag slikken: 15-2, 15-17, 15-8, 15-6. Promotieklasse Donar haalde voor de tweede ach tereenvolgende maal drie punten op. Tegen Agon kenden de Leide- naars geen problemen: 15-8, 15-11, 15-12. Leython 2 overtuigde bij NOVO 2, vooral door in de tweede set een 13-5 achterstand goed te ma ken: 4-15, 13-15, 11-15. Gemini 2 redde het niet tegen Jupiter: 15-8, 15-11, 15-12. Bij de dames won Ley thon 2 met 3-1 van WW: 16-18, 15- 6. 15-7, 15-9. erdag onde eting irs en en. Li kon I. Eèekl3 ÊERSWOUDE Niet I overwinning en het iken van de halve fi- !s van de Europa Cup den te (ten de gemoederen g na afloop van de ta- ?nniswedstrijd tussen nti en het Joegoslavi- Industrogradnja. Het duel was immers niet r dan een formaliteit eest nu de bezoekers Hazerswoude verschenen zonder hun beste speelsters. Studio Sport leverde zaterdaga vond aanzienlijk meer ge sprekstof op. De uitzen ding van tweeënhalve mi nuut bracht namelijk wel de reclameborden ruim schoots in beeld, de naam van de Avanti-sponsor (Dextro) bleek daarop nauwelijks leesbaar. „Een miskleun van de eerste orde", noemde Aartjan van der Poel, voorzitter van Avan- ti's sportcommissie, de onlees baarheid van de reclamebor den. „Kwalitatief zijn het prachtige borden, maar vooi tv-uitzcndingcn volkomen on geschikt". Hoewel de reclame- uitingen tijdens de wedstrijd vanzelfsprekend onder de ver antwoordelijkheid van de sponsor vallen, was Van der Poel bepaald niet te spreken over de door Dextro gemiste kans: „Wij willen natuurlijk het door de geldschieter geïn vesteerde bedrag waarmaken. De sponsornaam is natuurlijk wel in beeld geweest. Maar wanneer de mogelijkheden op timaal waren benut, had de sponsor al waar voor zijn geld gehad". Het Avanti-bestuurs- lid had de uitzending met een chronometer in de hand ge volgd. In twee minuten zend tijd was de sponsornaam op de reclameborden tien seconden goed leesbaar in beeld ge weest: „Dankzij de shirtrecla me was die naam in totaal veertig seconden in beeld", al dus Van der Poel. Dextro investeert jaarlijks meer dan een ton in het Ha- zerswoudse tafeltennis. Het precieze bedrag is zelfs Van der Poel niet bekend: „De ver eniging ontvangt een bedrag, maar daarnaast heeft Dextro afspraken met diverse spe lers". De geldschieter haalde bijvoorbeeld de Bulgaar Lu- kov naar Hazerswoude. Die Bettine Vriese- koop boekte twee eenvou dige overwin ningen tegen het Joegosla vische Indus- trogradnja/Za- greb. speler hanteert de zogenaamde „penhouder"-greep, waarvan ook de Chinezen zich bedie nen. Tijdens de trainingen kan vooral Bettine Vriesekoop aan dat speltype wennen. De sterspeelster van Avanti behoefde tegen Industrogradn- ja niet tot het uiterste te gaan. Door afwezigheid van Palati- nus en Svetkovich beiden zijn zwanger verscheen de Joegoslavische ploeg met twee jonge speelsters. Die kregen al lebei een flink pak slaag van Vriesekoop. Ellen Bakker in casseerde als enige een tegen- punt. Ook Miriam Kloppen burg bleef ongeslagen. De speelster van Odeon, alleen voor de Europa Cup door Avanti ingehuurd, werd voor het eerst sinds lange tijd weer door Gerard Bakker gecoacht. Een situatie die ook buiten Avanti-verband zal ontstaan, wanneer Gerard Bakker weer als bondscoach fungeert. Klop penburg kan best vrede heb ben met het eventuele aanstel len van de Leidse verzeke ringsagent: „Gerard kan een hele goede coach zijn. Hij heeft mij echter indertijd uit de se lectie gezet, dat soort dingen moet hij natuurlijk niet flik ken". Bakker zelf denkt dat het zo'n vaart wel niet zal lopen: „Miri am praat over vijf jaar gele den; het is overigens nog de vraag, wie toen gelijk had". Met de Leidenaar als bonds coach zal in ieder geval de be geleiding van Bettine Vriese koop aanmerkelijk soepeler verlopen. Het duo werkt na drukkelijk naar hun eindsta tion, de Olympische Spelen in Seoul in 1988. Bakker: „Na tuurlijk begin je aan zoiets met in gedachte een gouden me daille. Maar wat kan er alle maal niet gebeuren. Je kan ziek worden, geblesseerd ra ken of gewoon niet in vorm zijn. Maar zelfs als we in de eerste ronde verliezen, kun nen we altijd zeggen: we heb ben het geprobeerd. En dat is altijd beter, dan thuis zitten". WILLEM SPIERDIJK Uitslagen Avanti - IndustrogradniV Zagreb 5-1. Miriam Kloppenburg - Ivana Cok 21- 16, 21-15; Ellen Bakker - Maija Griki- nich 19-21, 11-21; Bettine Vriesekoop - Gordana Sisak 21-11, 21-7; Klop penburg - Grkinich 21-14, 21-17; Vriesekoop - Cok 21-13, 21-12; Bak ker - Sisak 21-23, 21-15, 21-19. I TT KÉd. Ann< r twe klai phen atwijl f S tDEN Het eerste rtjital van LSG is in de ,e ronde van de •B-competitie alleen kop gekomen van de "asse C. Zelf won het miniem verschil van lekoploper DD 2uit Haag en de twee con- 'enten remiseerden lerling. LSG 2 verloor léfren tegen kansloos van "uwendam: 4.6. Stadge- Philidor slaagde er dé hoofdklasse niet in degradatie-kandidaat 'J recht te winnen. De lenaren kwamen niet "-der dan 5-5. De Phili- -reserves draaien beter dan ooit. Zaterdag ver sloegen ze het Haagse de Ooievaar 2 met 6-4. Ook de Leidse spelers die on derdak hebben gevonden bij Volmac-Rotterdam hadden een goed weekeinde. De winstpartijen van Jeroen Pi ket en John van der Wiel en de remise van Rini Kuijf droe gen bij tot de 9-1 zege van Rot terdam op SMB uit Nijmegen. De uit Montpellier terugge keerde Jan Timman verplet terde op het eerste bord Friso Nijboer. Philidor kreeg problemen toen een zieke eerste-bord-speler Peter Gelpke na 5 zetten remi se moest aanbieden. Vervol gens kwamen bord twee, drie en vier ook niet verder dan een half punt. Daarna werd Wim de Kok opgeblazen en Telegraaf-journalist Lex Jongsma verloor zelfs op bord negen. Philidor kwam echter terug door overwinningen van RAG de Graaff en Joop Piket (die I.d4;g6 2.e4;Ph6 weerleg de). Twee plusremises van Henk van Maaren en Piet Bakker bepaalden de eind stand op 5-5. De Philidor-reserves speelden uitstekend-. Ooievaar 2 ging kansloos van het bord. Twee halfjes van Nico Kuijf en He- leen de Greef en maar liefst vijf hele punten scoorden de Leidenaren. Henriëtte de Greef pareerde een aanval met behoud van een materieel plus. Henk van Loon en Piet Barkema wonnen regelmatig, Wim Vriend en Ton Kohlbeck wat minder zuiver. Uiteinde lijk 6-4. Het eerste tiental van het Leids Schaakgenootschap is dit seizoen serieus van plan kam pioen te worden in de tweede klasse C. Zaterdag werd dat ook tegenstander DD 2 duide lijk gemaakt. Als eerste won Michel Hockx. Deze student Japans benutte zijn toren op de zevende rij. Wim Heems kerk maakte zijn hoge rating (2289) waar en speelde een leerzame modelpartj. Charles Kuijpers hield op het eertse bord zijn nadeel binnen de re- misegrenzen. De LSB-kam- pioen Maarten Kuyt heeft zijn draai in de KNSB nog niet ge vonden en verslikte zich in een tactisch gevecht. Henk van Putten, Aad van Moorsel en Cees de Groot stonden alle drie wat minder na dt tijdcon- tröle. Het nadeel was evenwel te klein om in verliesgevaar te komen. Na de 4-3 tussenstand leek 7-3 mogelijk. Dirk Sikkel was uiteindelijk dé enige die erin slaagde zijn partij tot winst te voeren. Na een slecht middenspel veroverde hij in het einspel eerst meer ruimte en vervolgens een stuk. Kees van Zijp ruilde teveel stukken en moest toezien hoe zijn op ponent hem een half punt af snoepte. Leon Konings verloor zelfs nog. Hij had in Montpel lier in "het open kampioen schap van de wereld" nog een uitstekende prestatie geleverd door met 7 uit 9 een prijs te veroveren. Ook tegen Martin Voorn bereikte hij winnend voordeel. Toen de beide matchpunten voor LSG al bin nen waren blunderde Konings echter vreselijk en kon meteen opgeven: 5,5-4,5. LSG 2 moet uitkijken met slechts 1 punt uit 3 wedstrij den. Ditmaal ging LSG 2 kansloos ten onder tegen het hoofdstedelijke Nieuwendam. Alleen Christ-Jan Manniën en Wiebe Wiebes kwamen ver diend tot winst. Christ-Jan als' eerste met een stukoffer en Wiebes als laatste in zijn be kende rustige stijl. Adrian Cle mens beschwindelde zijn te genstander fraai. Deze drie punten konden niet voorko men dat LSG 2 met 4-6 het onderspit delfde. REMMELT OTTEN Leiden De Avanti re serves kwamen ver tegen de Blaeuwe Werelt maar capituleerden uiteindelijk toch met 4-6. Scylla kwam er tegen 't Hooge Huys niet aan te pas: 0-6, terwijl Sjaardema in de kampi oenswedstrijd tegen Pel grim Odion weer niet ver der' kwam dan een pun- tendeling. Bij de dames verspeelde Scylla haar tweede plaats door een 3-6 nederlaag tegen Shot, ter wijl Avanti met 6-1 over Treffers Bovenkarspel heenwalste. Robert de Groot en Gerard Bakker jr. baarden opzien door tegen het sterke de Blaeuwe Werelt ieder twee partijen op hun naam te schrij ven. Zowel Anne Vlieg als Ed win Angenent moest in de bei de Avanti-reserves hun meer dere erkennen. Helaas leverde deze prestatie de Hazerswou- denaren geen punten op aan gezien Peter de Groot op nul bleef: 4-6. Scylla sleepte nog net enkele derde games uit het vuur te gen 't Hooge Huys, dat overi gens zonder ex-Scyllaan Pa trick Swier speelde. Maar Pe ter Paul de Vrind, Sjoerd Mey er en Frits Kantebeen kwa men niet aan tegenscoren toe. In de tweede divisie speelde Sjaardema tijdens de uiterst belangrijke wedstrijd tegen Pelgrim Odion 2 gelijk. De eerste ontmoeting was op re mise uitgelopen en tot nu toe was dat het enige verliespunt voor beide teams. Herman van der Broek bewees wel degelijk onder druk te kunnen preste ren en scoorde een hattrick, alhoewel hij hier wel een ach terstand van 11-19 en 14-20 voor moest wegwerken tegen Beek. Een divisie lager behaalde het tweede van Sjaardema een krappe zege op Shot Soest. Douglas Janssen (3x) en Ron Schipaanboord (2x) verzorg den samen alle punten, want ze wonnen samen ook het dubbel. Omdat de konkurren- tie zo vriendelijk was een punt te verspelen kan volgende week al het kampioenschap behaald worden. Overige uitslagen: FVT 2- Sjaaraema 3 4-6; Ilac-Docos 2 8-2; De Treffers-Docos 4-6; TYBB-Dextroteam Avanti 3 9-1; Scylla 3-Middelburg Zuid 3 1-9; Treffers 2-NMB/VDO 3 8-2; De Salamanders 2-Sjaar- dema 5 8-2; Sjaardema 4- Treffers 3 7-3. Dames Omdat alleen Sandra de Kruiff goed genoeg was om te gen Shot positief te scoren verloor Scylla met 3-6. De Kruiff pakte overigens wel Gerdie Keen, een huidige in ternational, maar zag haar team toch afzakken naar een derde plaats. Dextroteam Avanti hield haar drie punten voorsprong op Shot door Tref fers Bovenkarspel simpel met 6-1 weg te spelen. Claudia Verschoor maakte tegen Zijp de enige fout. Overige uitslagen: Koningslust Dextroteam Avanti 2 6-0; Scylla 2-Docos 0-10; De Sala- manders-Docos 2 5-5; St. Ho- ger/TSB-Docoa 3 3-7; De Ko- renbeurs-Scylla 31-9. LEIDEN AZC won af gelopen zaterdagavond na een ongemotiveerde start toch nog ruim van AZ&PC uit Amersfoort (156). Het Leidse De Zijl/LGB zegevierde met 138 tegen het zwakke DZV en zagen opnieuw geen kans de vele kansen die hen door de ploeg uit Delft werden geboden in doelpunten om te zetten. LZ '86 verloor in een cha otisch duel met duidelijke cijfers (6^-12) van het Dordrechtse Merwede. AZC miste zaterdagavond te gen AZ&PC in de eerste twee periodes duidelijk een stuk motivatie en begon pas in de derde periode serieus met de wedstrijd, nadat Istvan Goór zijn mannen te kennen had gegeven geheel niet tevreden te zijn met het vertoonde spel. In de derde periode bogen de Alphense zeven een 52- stand in slechts enkele minu ten om in een overduidelijke 102-voorsprong, waarmee bewezen werd dat de woorden van de Hongaarse coach meer dan duidelijk geweest waren. Setstanden: 22; 30; 51; 53. Doelpuntenmakers Ver boom 6x; Jansen 4x; De Vogel 2x; Noordergraaf, Van der Zeeuw en Van Winsen allen lx. De Zijl/LGB kwam in de wed strijd tegen de door Leidenaar Jacob Spijker getrainde for matie uit Delft net weer iets te kort om hun tegenstanders met ruime cijfers weg te spe len. Wat betreft de arbitrage had De Zijl/LGB in het duel tegen DZV zeker niet te klagen zo dat de Veeréquipe de hand volledig in eigen boezem kon steken. Alleen Marc van Bel- kum en Hans Nieuwenburg maakten hun kansen koelbloe dig af en onderscheidden zich beiden met vier treffers in po sitieve zin van de overige ploegmakkers. Setstanden: 1—1; 5—1; 3—3; 4—3. Doel puntenmakers: Marc van Bel- kum en Hans Nieuwenburg 4x; Stan van Belkum en Alex van Belkum 2x; Redegeld lx. Dat dit weekeinde voor de Leidse ploegen in het teken stond van de gemiste kansen beweest LZ '86 in de hoofd klasse nog sterker dan dat bij De Zijl/LGB in de ereklasse het geval was. Maar liefst achtmaal miste de ploeg van Hans Parrel een manmeersitu- atie, daarnaast werd ook nog tot driemaal toe een kans al leen voor de keeper door LZ'86 gemist. Dit was dan ook de voornaamste reden waarom LZ '86 ook ditmaal met dubbe le cijfers werd weggespeeld en in geen enkel opzicht aan spraak maakte op een gezien de geboden kansen zeker mo gelijke eindoverwinning. Set standen: 2—1; 3 0; 3——0; 4—5. Doelpuntenmakers: Muuse 2x; De Graaf, Van Weerde, Van der Zeeuw, Van der Brink al len lx. Vivax verloor zondag middag in een wedstrijd waar in 4 basisspelers gemist wer den kansloos met 155 in de zo belangrijke uitwedstrijd te gen De Amer. Setstanden: 4—1; 3—0; 4—1; 4—3. KOude- kerk kwam tegen Flevo (311) weer veel tekort en liet zich te vaak verleiden tot het maken van veel simpele over tredingen en mist deze compe titie met een aantal nog oner varen spelers duidelijk het raf finement dat in de tweede klasse nodig is om zich te kun nen handhaven. Setstanden: 3—3; 2—3; 0—4; 1—1. Doel puntenmakers: Van Amster dam 2x; Harkus lx. De dames van LZ '86 verloren in gelijk- opgaande wedstrijd krap met 54 en miste in de laatste pe riode een strafworp, waardoor de Leidse dames zeker één punt in Niverdal lieten liggen. Doelpuntenmakers: Hoge- boom, De Graaf, Kaptein, Haitsma allen lx. Overige uit slagen derde klasse: Katwij- k—WIK 5—4; Wieks lagDKD 410. Tweede klas se dames De KwakelDe Zijl/LGB 2—4. LEIDEN Met het inhaal- duel tussen Pernix en Blauw Wit '51 is een punt gezet ach ter de eerste helft van de veld- korfbalcompetitie. De Leidse promotieklasser zegevierde met 5-4 en kwam daardoor al leen op kop in haar afdeling. Dit waren de enige positieve kanten aan deze wedstrijd, door coach Engel terecht als „rommelpot" afgeschreven. Halverwege de eerste helft liep Pernix via Jenny van der Laken (2) en Erica Hardam tot 3-1 uit, maar verzuimde het overwicht en windvoordeel verder uit te buiten. De ploeg liet zich juist in slaap sussen door het rondspelen van de Dordtse aanval, verloor alle scherpte en vaart in haar ac ties en dientengevolge ook haar voorsprong. „Ik heb ze in de rust wakker moeten schud den", mopperde Jasper Engel, die in de tweede helft in elk geval meer werklust bij zijn volgelingen constateerde. Dit stond in schril contrast met Blauw Wit '51, dat met traag en irritant spel de 3-3 poogde vast te houden. De grotere in zet van de oranjekragen, resul terend in talrijke onderschep pingen in het middenvak, leid de tot drie strafworpen, waar van Kees Brokaar er twee be nutte om 5-3 te vervaardigen. Hierna ging Pernix zelf tot rondspelen over om de tot 5-4 slinkende voorsprong tot het einde toe vast te houden.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17