Toekomst CL weer en stuk ;onniger Zelfvertrouwen Quick Boys loopt forse deuk op iZevenhoven nadert top s i FC Lisse dwingt ARC gelijkspel af |Concurrentie profiteert niet van halve misstap KRV Noordwijk koploper na winst op DOVO mi Stopscorers m 5PORTTRIBUME CcidócSoiwcMit MAANDAG 11 NOVEMBER 1985 PAGINA 15 ■•"s ':%jT "6 ATWIJK Het vorige eek in Marken fors gegroei- l zelfvertrouwen van Quick uys hep in eigen huis een ge- lelige knauw op. Met het en spelende Nunspeet en et de stevige wind wisten de atwijkers onvoldoende raad. en 1-2 nederlaag was het lo- sche gevolg Daardoor is op e ranglijst de aansluiting met j ppers als IJsselmeervogels Noordwijk verloren. Rob Theuns, de Katwijkse oefen- meester, oordeelde achteraf ui terst mild over de door zijn formatie geleverde prestatie: „Het vertoonde spel en de pri ma inzet geven totaal geen re den tot klagen. Er werden al leen wat te veel kansen gemist en we hadden erg veel pech. Daardoor geeft het verlies toch een forse klap". Om de nederlaag tegen Nun speet voornamelijk aan het pechduiveltje toe te schrijven, gaat erg ver. Dat er voor de Theuns-brigade lang zicht bleef op ten minste een remi se, wil niet zeggen dat de ploeg haar kwaliteiten etaleerde. Zo maakte het gewoonlijk met gróte werklust acterende Quick Boys, met name voor rust, een wat tamme indruk. Daarbij werd Floor van Duyn, die bij een brommercrash een hersenschudding opliep, als gangmaker gemist. Natuurlijk was het op „Nieuw Zuid" ook een forse klus tegen de straffe wind op te tornen, maar toch maakte Quick Boys, voor de pauze met dit karwei bedeeld, het zich zelf lastig. Te vaak werd de hoge trap naar voren gebruikt, waardoor de bal keer op keer, gevangen door de wind, terug kwam zeilen. Ove rigens leverde de eerste Kat wijkse aanval, na acht minu ten, juist door die wind, bijna prijs op. Nunspeter Evert Hof man schoof terug op zijn doel man, maar zag Frenk van der Kleij het in de bries geremde leer achterhalen. Goalie Fid- der wist niets anders te doen, dan de Katwijkse spits te vloe ren: strafschop. Fidder liet daarna zijn klasse zien, toen hij de inzet van Mart van der Plas keerde. Nunspeet, gedreven door de wind, sloeg spoedig wel toe. Den Hartog, over rechts op rukkend, bereikte met zijn voorzet de lange Marco Lok horst, die fraai inkopte: 0-1. Quick Boys schiep zich voorlo pig niet al te goede kansen. Wel had Frank van der Kleij pal voor rust een riante moge lijkheid, toen hij alleen op het Nunspeet doel afsnelde. Onno dig haastig tikte hij echter naast. Na de pauze was Quick Boys rap langszij, toen Van der Kleij vanuit een hoekschop di rect scoorde: 1-1. Dezelfde Van der Kleij, de man van de be vliegingen, ging zijn medespe lers evenwel ook voor in een serie afzwaaiers. Een inciden tele uitval van Nunspeet, afge rond met goochelwerk van Ten Dolk en het beslissende tikje van Van de Molen (1-2), bleek de thuisploeg uiteinde lijk teveel. Het Katwijkse slo- toffensief miste voldoende overleg, verliep vaak gehaast, had naast duidelijk missers een snoeihard schot op de paal van Freek Rienks en eindigde in een hoekschopfestival. Toch zag het er niet naar uit dat het Quick Boys veel zou opleve ren. Dat deed het dus ook niet. LEJO BUCK Quick Boys: Guyt. Teun Van der Kleij. Mart 1 der Plas (De Best). A UITZEGE (0-2) OP HUIZEN ;e WljZ i zal to vachte eid za ogelijk i natii e lang Frie en d< IZEN RCL hoort er r (helemaal) bij. De jaargang zo onfor- lijk gestarte Leid er rs wonnen met 0-2 en van Huizen, waar- >r de toekomst er voor roodwitten weer stuk- zonniger uitziet. De eurt die RCL zaterdag Huizen diende af te ken werd vooraf dan niet voor niets van iciaal belang genoemd. Leiderdorpse winst zou ekenen dat de Huizen opponent op de rang van de eerste klasse B d achterhaald; verlies inhouden dat de Ra- g van trainer Laurens •uter zeer vroeg in het :oen al in een (bijna) itzichtsloze situatie werd anoeuvreerd. Want: een achterstand van vier punten op de nummer voorlaatst mag dan, in dit stadium van de competi tie, nog niet desastreus ogen; indien redelijk voet bal al te lang niet met winstpunten wordt be loond, kan een juist dan fatale terugval op het veld nauwelijks meer worden voorkomen. Met dat probleem behoeft Laurens Mouter zich nu de aansluiting met Huizen, Scher- penzeel en ook Rijnsburgse Boys een feit is in ieder ge val voorlopig niet bezig te houden. En dat, terwijl zijn formatie zich in Huizen toch bepaald niet van de beste kant had laten zien. De ploeg die er dit jaar een gewoonte van maakt goede prestaties te laten volgen door z\vak gespeelde wedstrijden, was (na GVVV Cees Ruiè verzorgde ook in en tegen Huizen weer (koppend) een belangrijke RCL-treffer. vorige week) weer aan een „minnetje" toe, zo bleek zater dag met name voor de pauze overtuigend. De Leiderdorpers kwamen geen moment tot goed voetbal en buitten de stormachtige meewind zelfs zo slecht uit, dat juist Huizen lan ge periodes het initiatief naar zich toe kon trekken. Met aan vallend ingestelde middenvel der Peter Kos, stuwende aan voerder Ronald Smid en ge vaarlijke spitsen Leo Ruiters en John van Loon slaagde Huizen er dan ook regelmatig in gevaarlijk tot doelwachter Peter vaiï der Heijden door te dringen. Een Leiderdorpse goalie die, dat dient te worden gezegd, zich zaterdag van zijn beste zijde toonde. Voor rust goed, na de pauze „onpasseer- baar". „Peter heeft vandaag punten gepakt voor RCL", stelde Mouter na afloop ook onomwonden. Om er vervol gens wel op te laten volgen dat de winst „natuurlijk niet" uit sluitend op het conto van de doelman kon worden bijge schreven: „In de tweede helft is er misschien niet door ieder een even goed gevoetbald, maar wel door iedereen heel erg goed gewerkt". Nu moest dat gezien de heersende weersomstandighe den ook wel. In dat tweede deel immers diende RCL het behalve tegen Huizen ook te gen de stormachtige wind op te nemen: een strijd die vooraf door velen als „te ongelijk" werd gezien. Zelfs de immer optimistische Mouter zag in de fortuinlijk tot stand gekomen vroege goal van topscorer Cees ■Ruis (de gelegenheidsspits ver anderde de bal na een mislukt schot van Hans Braat met het hoofd doeltreffend van rich ting) geen reden het tweede part vrolijk tegemoet te zien. Mouter: „Ik heb in de rust ge zegd dat ik een gelijkspel als een overwinning zou beschou- Een gezichtspunt dat al snel na de thee moest worden herzien. Peter Siera had zich al een keer vergeefs tot voor Huizen doelman Jan van der Roest ge worsteld, toen hij in de vijfde minuut door nuttige Sieto Schalkers werd wegge stuurd. Siera maakte „een heel seizoen goed" door Van der Roest nu wel beheerst te klop pen. Die ruimere marge deed RCL zichtbaar goed. De Lei derdorpse defensie, zonder de al snel met een gekneusde voet - uitgevallen Ab Braat,' maar met teruggehaalde Ruis, doorstond het Huizense beleg zonder al te vaak in paniek te raken, terwijl aan de andere kant nog plaats was voor ge vaarlijke counters. Evenals de uitblinkende Van der Heijden behoefde collega Van der Roest echter niet meer te bui gen. Hetgeen aan de Leider- dorpse feestvreugde absoluut niets afdeed. Terecht, natuur lijk. De tweede overwinning van het seizoen had niet op een beter moment èn zeker niet tegen een meer geschikte tegenstander een feit kunnen worden. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 9. Ruis 0-1, 50. Siera 0- 2. Brasker. Wesel, Vaa Breugel, Siera! Hans Braat, Boendermaker, Ruis, Schalkers, Van der Post. IDEN In de vierde lasse won Zevenhoven lastige uitduel bij Jo- Boys met 1-2. Omdat lerkel verloor bij Flore- iinm£ tNVB zaterdag: Leo Com- 9,800, (eer (De Sleutels) 10; Wim 875+9. ;uyt 2 (Katwijk) en Theo van 900+9, tijn (Valken '68) 7. boou9 zaterdag: Leo van der Vetering (Woubrugge) 21; lees Kattenberg (Abbenes) en Blndlo. fan Zoetemelk (LFC) 11. 5ov) 9, tegionale jeugd: Kees Guyt 8wtK» Quick Boys) 9; Henny de Ro- ao-1»! 'Ün (Roodenburg) 6. ant is de achterstand op de koploper voor de ploeg van coach Ben Möllers' nog slechts één punt. De Sleutels kwam tegen Val- ken'68 niet verder dan 2-2 en is eveneens bepaald nog niet kansloos. De Rijnderby tussen Hazers- woudse Boys en Koude kerk eindigde in 1-1. Jodan Boys - Zevenhoven 1-2 (1-1) Het was Jürgen Heringa, die de bal uit een pass van Frans Visser ontving, enkele verde digers passeerde en raak- schoot. Hierna kroop de angst echter weer in de Zevenho- vense ploeg. De ruststand zou dan ook 1-1 zijn. Toen een in zet van opnieuw Heringa door een misverstand over de hele Jodandefensie heen in het doel ging, was de volle winst voor Zevenhoven een feit. De Sleutels - Valken'68 2-2 (0-2) Blijkbaar hadden de Sleutels spelers moeite met het slechte weer. Op een kansje van Leo Compeer na werd er niets ge presteerd in het eerste deel. Valken profiteerde hier goed van met doelpunten van Mare Duyndam en Theo van Rijn. Een donderspeech in de Leid- se kleedkamer deed wonderen en met redelijk voetbal werd het nadeel hersteld. Ton Schroder en Marcel Groenen dijk vonden het doel voor de Vlietbewoners. Thuisspelers Jan van de Berg en Peter Boot werden gehuldigd voor hun 300e wedstrijd, Hans van Eygen voor zijn 250e. Hazerswoudse Boys - Kou dekerk 1-1 (0-1) De burenontmoeting was er een van laag niveau. Koude kerk was het minst slecht op dreef en kwam daarom ook verdiend op voorsprong via Ron Weiman. In het Hazers woudse doel bleek jeugdspeler Rudolf Kooter een goede ver vanger van de al even jonge, geblesseerde René de Graaf (16 jaar). Jan Platteel, die ver der onzichtbaar bleef, kopte de gelijkmaker in tegen zijn oude club. Kees „natnek" van Tol was de aangever. NOORDWIJK Door de 3-1 winst op DOVO, heeft Noordwijk zich in de eer ste klasse B naast IJssel meervogels op kop gene steld. Gezien het gemak waarmee DOVO onder de duim werd gehouden lijkt die positie gerechtvaar digd, al kon de Noord- «wijkse voorhoede ge meten naar het aantal ge miste kansen zaterdag een zekere nonchalance niet ontschreven worden. Geen moment heeft DOVO in Noordwijk waar kunnen ma ken, dat het een bedreiging voor de thuisclub vormde. De Veenendalers, vorige week nog met scherp schietend te gen Scherpenzeel, waren in offensief opzicht slechts spora disch gevaarlijk. Noordwijk kon toen al op een voorsprong bogen. Gert Jan Bakker, die zich opwierp als inspirator en vormgever van de Noordwijk- se aanvallen, worstelde zich halverwege de eerste helft op links langs Steef Laponder en bediende Timo Gerlof, die zijn voorzet op knappe wijze in- kopte. Dick Dortmundt diende na deze fraaie goal enkele keren handelend op te treden. Twee maal vuurde Hennie Ooster- meyer snoeihard op het do mein Van Dortmundt, maar de kalende Noordwijker redde even zo vele keren fraai. Bert van Sas, de elegante libero van DOVO, zag zijn krullende vrije trap door dezelfde Dort mundt uit de kruising geran seld worden. Hierna was het over met de aanvalsdrift van de bezoekers en nam Noord wijk het heft weer in handen. De strijd was dertig minuten oud toen de tweede treffer te bewonderen viel. Gert Jan Bakker stond andermaal aan de basis. Hij lifte een vrije trap razendsnel over de Veenen- daalse defensie naar Klaas Vink, die de bal schitterend verlengde langs de verbouwe reerde doelman Marcel van Wijngaarden. Drie minuten la ter kogelde Jos Smits, niet al tijd even gelukkig met zijn ac ties, op de lat, waarna Vink net tekort kwam om de terug springende bal in te koppen. Na rust bood de wedstrijd het zelfde beeld als voor de thee. Met Jan Gaasbeek als lichtend voorbeeld spreidde het veel te solistisch ingestelde DOVO, met Jan Gaasbeek als lichtend voorbeeld, onsamenhangend en stilstaand voetbal ten toon. Noordwijk op zijn beurt, liet de mogelijkheid onbenut om het doelsaldo flink op te voe ren. Bakker, Gerlof, Vink en Hermans misten in kansrijke positie, al maakte Vink zijn fout in de 78e minuut goed door uit een onmogelijke posi tie 3-0 aan te tekenen. Dat de verder volstrekt on zichtbare Steef van der Oos terkamp kort voor het laatste fluitsignaal van de prima lei dende scheidsrechter Hummel tegenscoorde, mocht de pret niet drukken in het Noord- wijkse kamp. JELLE RAAP Scoreverloop: 21. Gerlof 1-0; 29. Vink (van Hensbergen), Nulkens, Smits; Hermans. Vink, Bakker. LISSE „De streekconfron- tatie tussen FC Lisse tegen ARC mocht niet anders dan gelijk eindigen". Vooraf zou een dergelijke uitspraak vreemd overkomen; als men de partij heeft gezien, kan ech ter geen andere conclusie ge trokken worden. Een tech nisch aanmerkelijk beter ARC kwam geen moment in het normale spel, omdat de Lisse- naars het aanvalsapparaat van de koploper met veel werklust ontregelden. Lissetrainer Wim Eilander onderschrijft de wed- strijdindruk:„Let wel, voor mij is ARC dé kampioen. Voor ons was de enige manier om ze te bestrijden het lamleggen van de scoringsmachine. pat is ge lukt, dus verdienen we een punt". Ook in ARC-kringen was men content over de deling. Daar heerst het principe „twee pun ten thuis, eén uit", welk sche ma zo langzamerhand aardig begint te kloppen. En waar mee een kampioenschap en dua. promotie naar de eerste klasse een haalbare zaak lijkt te zijn. Vitesse Delft liep door winst op SHO een punt in. Ex celsior Pernis viel door het yerlies bij Spirit voorlopig als achtervolger. De FC verloor orig jaar met 6-2 en 0-1 va de Jan Kroese formatie. Omdat Eilander meer „body" en brutaliteit in het team heeft gebracht, kon ARC ditmaal van enige re pliek gediend worden. Lisse had veel overtredingen nodig om ARC uit het zo gevreesde spel te halen. Toch leek de eenzijdigheid in hardheid er ger dan het werkelijk was: 21 overtredingen door Lisse, ter wijl er 22 keer tegen ARC werd gefloten door de prima leidende Wijnholds. Veel doelrijpe mogelijkheden deden zich niet voor. Sjaak Key miste al na 7 minuten vlak voor doel en Ardi Ooster- lee schoot een keer van af stand niet zuiver genoeg. Aan de andere kant tikte Paul Pij pers na een caramb juist voorbij Prook, precies langs het doel. Een ty pische „Van der Weijden-ac- tie" zorgde voor de 1-0 tussen stand. Peter Borst leverde een hoge dwarrelbal af, die ARC- voorstopper René Lammers ook al miste. Henry van der Weijden draaide en knalde in één keer „droog" via de paal in. Een terechte ruststand. De lijstaanvoerder mocht wel een claim op de tweede helft leggen. Eerst schoot de op snelheid zijnde Arie Schalk maar net over, ook Arnold Vermeulen schoof voor Lisse net naast. Keij stuitte met zijn doel op De Bruin, terwijl een Van richting veranderde bal van Borst net naast ging. Wil- co van Leeuwen tracteerdë Lisse op een "bijna identieke goal als die van Van der Weij den. Hij ving een hoge bal op met het hoofd, draaide en haalde pit: 1-1. In de 92e mi nuut verdween een hoge bal nog in het Lissedoel. Bert Bak ker en Dick Weiman hadden invallerdoelman Roy van den Hoek echter belaagd, zodat het terecht gelijk bleef. TJEERD SCHEFFER Doelman Cor Prook (ARC) treedt red dend op bij een schot van Paul Pijpers (FC Lisse). Katwijk wint bij Loosduinen LEIDEN Katwijk en Loos duinen stonden beide met ze ven uit negen in de onderste regionen. Derhalve was de 1-2 winst van de kustbewoners hierdoor op naar het rijtje van de beter presterende clubs. Ter Leede kon in haar wedstrijd vooral aanvallend niets uit richten. Rijsoord scoorde weliswaar niet geheel onge-. lukkig eenmaal, zodat de Sassenheimers zaterdag zonder punten vertrokken. Loosduinen - Katwijk 1-2 (0- 1) Het kwaliteitsverschil in tech nisch vermogen zou uiteinde lijk de doorslag geven. Met de wind in de rug en stevig voet bal veroverde Katwijk een 0-1 voorsprong bij de rust. Amerik van Duyvenvoorde onder schepte een foutieve terug speelbal. Door een misser in de achterhoede was het na een uur weer gelijk. Katwijk greep echter wederom het initiatief en zag Jan van Duyn even la ter raakschieten. De slotfase kwamen de Katwijkers goed door. Rijsoord Ter Leede 1-0 (0-0) Achterin klopte het zaterdag redelijk bij Ter Leede. Nu Eric Grossman militaire verplich tingen had was het gevaar in de voorhoede helemaal afwe zig. Jan van Harskamp had slechts één keer een kleine doelkans. Ook Rijsoord bakte er niet veel van, hoewel met name Arie den Uijl niet onge vaarlijk was. Na 70 minuten werd het 1-0 door een ineens ingeschoten bal, die enigszins fortuinlijk precies in de uiter ste hoek verdween. Rijnsburgse Boys hervindt vorm LEIDEN Dat uitgerekend in Spakenburg Rijnsburgse Boys de vorm terugvond, had natuurlijk niemand kunnen vermoeden. Want als trainer Lagendijk tegen één wedstrijd als berg opkeek was het wel deze. Het werd echter 1-1 met een eervolle vermelding voor de Rijnsburgers, die bijna voortdurend geheerst hadden. Alleen het scoren liet nog te wensen over. Opvallend was de terugkeer in de basis van het tweetal Johan de Kroon en Paul van der Blom. De boys heersten vanaf de eerste minuut. Huug Aan- dewiel was door Lagendijk naar de voorhoede geschoven, wat geregeld gevaar tot gevolg had. Hgt was echter toch Spa kenburg, dat als eerste scoor de. Uit een mislukte trap van Rick de Harder kwam de bal bij Rico Hop, die vrij mocht in schieten. Op slag van rust werd het gelijk. Geholpen door de wind verdween de bal uit een voorzet van Martin Toet in de uiterste hoek, onbe reikbaar voor de uitstekende goalie Jan Wijbenga. Spakenburg startte met een verwacht offensief, dat nau welijks problemen opleverde voor met name het centrale duo Driebergen/Aande wiel. Lagendijk had als tactische zet Aandewiel verwisseld met Jack Manuputty, die na de thee op het middenveld ac teerde. De Rijnsburgverdeding elimineerde de Spakenbur- gaanvallen al in een vroeg sta dium. Marcel van der Blom verzuimde vervolgens om kansen in de winnende treffer om te zetten. Hans Zwaan en Arie van Dijk konden in de slotminuten de partij definitief beslissen. Overigens had Rijns- burg na de sterke heropening van Spakenburg het heft al weer snel in handen genomen. Zwaan miste vanuit een zeer kansrijke schotpositie, terwijl Van Dijk de bal na prima pas- seeracties irritant langs de doellijn zag rollen. LEIDEN Aan de kop van de ranglijst in de eer ste klasse afdeling zater- lag veranderde weinig. Coploper KRV kwam tliswaar niet verder dan doelpuntloos gelijk spel bij GWS, maar LSVV '70 behaalde hetzelfde re sultaat bij MVKV. Alphia s thuis te sterk voor igia. ZLC boekte zijn eerste zege door SVLV te kloppen. GWS KRV (M In een gelijkopgaande wed strijd was de wind de grootse tegenstander van beide ploe gen. KRV kon het surplus aan techniek niet uitbuiten tegen een GWS, dat sterker speelde dan de afgelopen weken. Bei de ploegen lieten enkele goede mogelijkheden onbenut, maar MVKV - LSVV '70 0-0 Een topper, die nooit een top per werd. LSVV '70, gehandi capt door het ontbreken van Arjan Wilting en Edwin Hees- pelink, was in de voorste linie onmachtig en wist zich slechts halverwege de tweede helft wat kansjes te creëren. Oppo nent MVKV was zeker niet de mindere, al mocht het geen aanspraak maken op de volle buit. Alphia - Kagia 3-1 (1-0) Een ontmoeting, die nooit het bedenkelijke niveau kon ont stijgen. Alphia was iets minder slecht dan zijn tegenstrever en, nam via twee strafschoppen van Jan Martens een 2-0 voor sprong. Richard Trompert maakte er in de 82e minuut 2- ,1 van, waarna Kees van Raamsdonk in de slotminuut ZLC - SVLV 1-0 (1-0) Geen van de twee degradatie kandidaten verdiende de zege, maar doordat John van Weer- lee in de 38e minuut doel trof, mocht de Leidse formatie voor het eerst dit seizoen de zoete smaak van een overwinning proeven. Rob Pecht werd vooraf gehuldigd vanwege zijn 400e wedstrijd voor ZLC. TAVV - Leiden 2-1 (1-0) De jeugdige ploeg uit Ter Aar krijgt zo langzamerhand aan sluiting met de middenmoot. Frank Aardman bezorgde de thuisclub een 1-0 voorsprong middels een ware droomgoal. Ofschoon Frank Sanders de Leidenaars in de 53e minuut langszij bracht, bleven de pun ten in Ter Aar doordat Kees van Raamsdonk zijn „weke lijkse" goaltje meepikte. Tweede Klasse Meest opvallende man in de tweede klasse was zonder twij fel Leo van der Wetering die zijn doelpuntentotaal deze week tegen SJZ met vijf stuks opschroefde tot 21. Het zesde doelpunt van Woubrugge kwam op naam van Hennie de Winter, terwijl Wim Hermans tegenscoorde. De opvallendste uitslag was de 9-0 overwinning van LFC op Unitas Leiden. Jan Zoetemelk (3), Jan Keizer (3), Robin Jordens, Rob Min- ger en Ferd Eerenbeend wa ren de doelpuntenmakers. SVOW en Meerburg kwamen in een bloedeloos duel niet verder dan 0-0 en VVSB haal de uit bij Kickers '69: 0-4. Rob Morsel, Henco Parlevliet, Ste fan Drost en René van Eede toonden zich productief.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15