PSY mist voor achtste keer derde ronde Garrison met moeite verder Ron Lamboo hoopt op meer faciliteiten sportuitslagen Ook electrische arbitrage bij sabelschermen SPORT £cidoe Sou ta ut DONDERDAG 7 NOVEMBER 1985 PAGINA 1 PO] ZOETERMEER/DOURDAN i Het definitieve huwelijk tussen sabel elektriciteit kan tijdens de Olympische Spelen in 1988 in Seoel bekrachtigd worden. De eerste proefne mingen tijdens het jeugdtoer- nooi in Dourdan zijn geslaagd. In het voorstadje van Parijs werd geschermd met materiaal van Hongaarse makelij, dat in 1986 in alle finales van de A-toernooien verplicht zal worden gesteld. In de schermsport vormt de sabel het enige wapen dat nog visueel berechtigd wordt. De degen wordt al 51 jaar elek trisch gearbitreerd, de floret al 30 jaar. „Het probleem van de sabel is, dat het geen steekwa pen is, zoals de degen en flo ret", zegt directeur Verschoor van het bondssecretariaat van de Koninklijke Nederlandse Schermbond (KNAS). „De sa bel is een houwwapen, een slagwapen. Bij de steekwapens loopt er een snoer van het elektrisch registreer-apparaat door het vest van de schermer naar de punt van het wapen. Telkens als die punt wordt in gedrukt, gaat er een lampje branden. Met de sabel wordt geslagen. Dat is technisch las tiger te registreren". De ongelijke berechtiging van de wapens levert in de schermwereld veel klachten op. „De sabreurs worden gear bitreerd door een hoofdsecon dant die geassisteerd wordt door bijsecondanten. Hij neemt beslissingen op basis van oog- waarnemingen. Dat resulteert regelmatig in protesten met over en weer veel irritatie", aldus Verschoor. „Om van die klachten af te zijn heeft de in ternationale federatie een jaar of vier geleden gelden be schikbaar gesteld voor onder zoek naar de mogelijkheid om de sabelslagen ook elektrisch registreerbaar te maken. Hon garije. een schermland met een van oudsher rijke traditie, en West-Duitsland hebben daarvoor systemen ontwik keld, die nu in de praktijk ge toetst worden". NSF verbaasd over opschudding rond sportkantines DEN HAAG De Nederlandse Sportfederatie (NSF) heeft verbaasd gereageerd op de politieke opschudding rondom de commercie van de sportkantines. Vanuit de Tweede Kamer werden deze week initiatieven ontplooid voor een zaak. die door de sport, de NSF, en de betrokken instantie, het bedrijf schap Horeca, al gereglementeerd was. In oktober 1983 sloten NSF en Horeca een overeenkomst inza ke de beperking van het para-commercialisme van sportkanti nes. Het ministerie van financiën was betrokken bij de tot standkoming van de overeenkomst, die door vrijwel alle sport bonden werd onderschreven. In het contract wordt het houden van bruiloften, feesten en partijen in kantines verboden en wordt de verstrekking van drank aan niet-leden beperkt tot één uur voor en één uur na de wedstrijden. Het bedrijfschap Horeca ervaart de huidige situatie rond de commercie van de kantines als bevredigend. PSV opgehouden in Kiev SCHIPHOL Met een ruim twee uur vertraging is PSV vanmorgen tegen kwart voor zes terugge keerd op Schiphol van de reis naar Krivoj Rog in de Oekraïne. Het oponthoud werd voor een belangrijk deel veroorzaakt doordat de Russische autoriteiten na het douane-onderzoek in Kiev het chartertoestel drie uur en twintig minu ten aan de grond hield. De gezagvoerder zou de de- viezenbepalingen hebben overtreden. Het toestel had PSV direct na de UE- F A-bekerwedstrijd tegen Dnjepr Dnepropetrovsk (1-0) moeten terugvliegen. Gezagvoerder Chris Peek bood voor de start op de luchthaven van Kiev zijn verontschuldigingen aan zijn passagiers aan voor het ongerief. „Er klopte iets niet met mijn opgave van de devie zen", verklaarde hij. „Uit eindelijk bleek er een ver schil van negen dollar te zijn, maar men ging niet akkoord met mijn declara tie. Bovendien had ik nog roebels in bezit en dat is verboden. Ze hebben mij tot het lijf toe uitgekleed. De Russen vonden het vreemd dat ik 2200 dollar aan hotelkosten had be taald. Maar daar waren 1700 dollar bij die ik het Philips reisbureau heb voorgeschoten. Van dat bureau werden namelijk geen dollarcheques geac cepteerd. Daarna heb ik de rekening voor het lan den betaald. Dat duurde lang omdat dollarbiljetten van 1978 niet werden ge accepteerd. Toen men zag dat ik daar nog 8000 dollar bij me had vroeg men me wat ik met zoveel geld deed. Dat is in beslag ge nomen. Via de ambassade kan ik het mogelijk weer terugkrijgen". De secretaris van de Ne derlandse ambassade in Moskou, J. Koert, die de vlucht van PSV mee maakte, werd tijdens de stop in Kiev ingeschakeld. Volgens hem was er niets aan de hand. „Er was sprake van een bureaucra tisch probleem. Ik heb vertaalwerk gedaan. In derdaad is de koffer van de captain geopend en ging het om geld". KRIVOJ ROG PSV kan de ambitie om op het hoogste Europese voetbal niveau mee te tellen weer een jaar laten varen. Voor de achtste achtereenvol gende keer achtereen slaagde de Eindhovense ploeg er niet in geslaagd de derde ronde van een toernooi om de Europese voetbalbeker te bereiken. In het verre Krivoj Rog schakelde Dnjepr Dne propetrovsk, dat twee we ken eerder in Eindhoven tot een ondergewaardeer de 2-2 uitslag kwam, de Brabanders uit. Dnjepr won met 1-0, maar had zelfs aan minder voldoen de gehad om de achtste fi nales van de strijd om de Europa Cup 3 te halen. In 1978, toen de UEFA Cup werd gewonnen, kwam PSV voor het laatst tot de derde ronde van een toernooi om een Europese voetbalbeker. Daarna elimineerden achter eenvolgens Glasgow Rangers. Saint Etienne, Hamburger SV. Rapid Wien, Dundee United, Nottingham Forest, Manches ter United en Dnjepr Dnepro petrovsk de ploeg van PSV in een vroegtijdig stadium. Op nieuw is een grote wens van trainer/coach Jan Reker niet vervuld. Ook dit seizoen zal PSV in Europees voetbal niet „overwinteren" en vertegen woordigd zijn bij de kwartfi nales van een Europees toer nooi in maart. Zonder Gullit, die de tweede van zijn vier wedstrijden schorsing wegens zijn rode kaart tegen Avenir Beggen uitzat, bleek de verdediging van PSV niet in staat de aan val van de ploeg uit Dnepro petrovsk in bedwang te hou den. Willy van de Kerkhof zou als bewaker van Taran fungeren. Brandts had als taak de Russische topscorer Protas- sov te schaduwen. Die opzet lukte allerminst Van de Kerkhof gaf zijn tegenstander erg veel vrijheid. Ook Brandts slaagde er niet in zijn opdracht uit te voeren. Stevens, op zich al zwak spelend, stond daar door als laatste man voor een onmogelijke opgave. Dit te meer daar op links Jan Heint- ze ook allerminst greep op zijn tegenstanders had. De dreiging kwam niet alleen van de spit sen Protassov en Taran maar ook van de snel opkomende middenvelders/Wederom was het viertal, dat op het midden veld opereerde, het sterkste deel van de Russische ploeg. Door de druk van de thuisclub moest de zwakke verdediging van PSV wel in moeilijkheden komen. Direct al bleek, dat de defensie allerminst hecht was. Taran kwam al in de ope ningsminuut vrij voor Van Breukelen. Daarna vonden de Russen, gesteund door 40.000 uitzinnige supporters op de tri bunes van het uitverkochte Metallurg-stadion, steeds weer moeiteloos de zwakke plekken in de verdediging van de te genstander. Het kwam meer door eigen falen van de Oek- rainers dan door werkelijk verzet van de Eindhovenaren, dat treffers vooralsnog uitble ven. PSV kwam in de eerste speel- helft tot slechts twee gevaarlij ke momenten. In de openings fase schoot de doorgebroken Van der Gijp, PSV's actiefste aanvaller, in het zijnet. Kort voor het rustsignaal had de ploeg bijna succes na een ver rassende actie, ingeleid door Thoresen. Doelman Krakows- ki redde echter knap ten koste van een hoekschop op de inzet van de hard werkende Valke. Het herstel van PSV kwam pas na de hervatting en tevens nadat Dnjepr de leiding had genomen. Na een schijnbaar afgeslagen actie werd aanvoer der Litovtsjenko via Stevens alsnog in balbezit gebracht. Voor de verdedigers zich reali seerden wat er gebeurde had de Russische international al gescoord: 1-0. Lat PSV kwam, mede doordat de tegenstander risico's vermeed, eindelijk in de wedstrijd. De vervanging van Lokhoff door Van Rooy bracht meer aan- valskracht in het team. Trai ner Vladimir Jemets verving, net als twee weken eerder in Eindhoven, prompt spits Ta ran door Loeti en versterkte de defensie door Koedritsky in het veld te brengen ten koste van Sjoersjin. De meeste drei ging ging van Van Rooy uit, die halverwege de tweede helft uit een vrije trap de lat raakte. De tijd drong en was er oor zaak van, dat PSV uiterst ner veus voetbalde. Toch waren er mogelijkheden geweest, als na een klein half uur Thoresen de vrijstaande en hem door Heintze geboden kans had be nut. De Noor gleed de bal ech ter naast. Daarmee was in fei te de beslissing gevallen. Dat Protassov in de slotminuut in vrije positie toch niet tot sco ren kwam, deerde de geest driftige Russische aanhang amper. Niet opvangen Hans Kraay, technisch mana- NIEUW-LOOSDRECHT De als eerste geplaatste Amerikaan se Zina Garrison is met enige moeite de eerste ronde van de open Nederlandse tenniskampioenschappen in Nieuw-Loos- drecht door gekomen. Haar landgenote Kim Shaeffer won ver rassend de tweede set via de tie-break. In de derde set was zij echter niet meer bij machte haar opponente tegenspel te bieden. Voor een van de twee Nederlandse speelsters in het hoofdtoer nooi, Carin Bakkum, is het doek al gevallen. De onbekende Francaise Nicole Helleman, die zich eveneens via het kwalifica tie-toernooi had moeten plaatsen, won met twee keer 6-2. De Roemeense Virginia Ruzici en de Bulgaarse Katerina Maleje- va plaatsten zich ook voor de tweede ronde. Ruzici versloeg in twee sets de Westduitse Petra Keppeler, Malejeva was eveneens in twee sets te sterk voor de Joegoslavische Sabrina Goles. In het damesdubbelspel werd de Nederlandse combinatie Hellas ter Riet/Hester Witvoet in de eerste ronde uitgeschakeld door het Oostenrijks/Westduitse duo Huber/Keppeler. LOTING THOMAS-EN UBERCUP BRUSSEL In de strijd om de Thomas Cup, het officiële we reldkampioenschap badminton voor landenploegen heren, is Ne derland ondergebracht in een groep met Schotland, Mozambi que, Ierland en Zwitserland. De dames, die strijden om de Uber- cup, zijn ingedeeld met de Sovjet-Unie, Frankrijk, Noorwegen en IJsland Sportwereld IJshockey Heerenveen, hekkesluiter in de nationale competitie, heeft de 23-jarige Canadees Fred Perlini gecon tracteerd. Hij debuteert in het weekeinde tegen Groningen. Voetbal Hamburger SV en Celtic hebben de transfer van de Schotse spits Mark McGhee afgerond. Voor 600.000 D-Mark keert McGhee terug naar zijn vaderland. McGhee wordt zaterdag al door Celtic ingezet tegen Clydebank. HSV kocht de 28-iarige spits in 1984 voor 1,2 miljoen D-Mark van Aberdeen. Algemeen De uitslag van de trekking in de Westduitse midlotto (7 uit 38) is: 3 - 5 - 8 - 10 - 12 - 36 - 38. Reservegetal: 16. De uitslag van „Spiel 77" is: 6264231. Voetbal De tuchtcommissie van de Belgische voetbalbond heeft Peter Eikelboom, de Ne derlandse verdediger van Beerschot, voor drie wedstrij den geschorst. De ex-Wage- ningen-speler kreeg in het weekeinde tijdens de Ant werpse derby tegen FC Ant werp de rode kaart. Rob McDonald loopt als eenzame PSV'er in de fuik van Russische verdedigers. ger van PSV, bleef erbij: „Dit was een tegenstander die, als we twee keer goed hadden ge speeld, toch hadden moeten hebben. Het verlies van Gullit is natuurlijk een ramp voor ons. Wij kunnen dat eenvou dig niet opvangen. Al heeft Gerets ook nu weer getoond een speler van karakter te zijn. We moeten nu maar weer gewoon toeleven naar zater dag, naar de wedstrijd tegen Roda JC." „Het doelpunt, dat de wed strijd besliste, was volkomen onnodig. Die speler had nooit meer in balbezit mogen ko men. Het is heel simpel. Som mige spelers hebben gewoon gefaald. De wind was voor rust sterk. Daarover werd ge klaagd, maar dat is geen ex cuus. We hadden, gezien ons spel in de tweede helft moeten winnen. Maar zo'n conclusie levert niets op. Het enige winstpunt uit deze wedstrijd is het directe spel van Frans van Rooy. Die heeft ook hier onder moeilijke omstandigheden be wezen klaar te zijn voor het grote werk". Dnjepr Dnepropetrovsk (Sov)-PSV (Ned) 1-0 (0-0): 47. Litovtsjenko 1-0. Scheidsrechter: Gachter (Zwi). Toe schouwers: 40.000. Gele kaarten: Lokhoff, McDonald en Van de Kerk hof (allen PSV). Basjkirov en Loeti (beiden Dnjepr). Dnjepr Krakowski; Basjkirov, Wisj- neski, Poetsjkov, Lyssenko, Sjoersjin (Koedritsky), Koeznetsov, Litovtsjen ko; Sorokolet, Protassov, Taran (Loe ti). PSV: Van Breukelen; Gerets, Brandts, Stevens, Van de Kerkhof. Heintze, Lokhoff (Van Rooy), Valke, Thoresen; Van der Gijp, McDonald. MONTREAL Voor Ron Lamboo zit het 23e toernooi om de wereld kampioenschappen tur nen er sinds gisteren op. De 23-jarige Zoetermeer- der, in Montreal de enige Nederlandse vertegen woordiger bij de heren, slaakte een zucht, toen hij zijn keuze-oefening aan het rek had beëin digd. „Ik had heel lang naar dit toernooi toege werkt en wanneer het dan achter de rug is, valt er wat van je af", aldus Lamboo. De Nederlandse kampioen vergaarde in de keuzestof 51,05 punten, gevoegd bij de 52,55 punten die hij maandag in de verplichte oefeningen behaalde, kwam hij uit op een totaal van 103,60. Geen opzienbarende score, maar wel een totaal dat gezien de mogelijkheden die Lamboo en zijn trainer Stef van de Boogaart ter beschikking staan, bevredigend kan wor den genoemd. Lamboo kan naast zijn baan als ambtenaar op het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen ge middeld twaalf uur per week effectief trainen. „Dat is na tuurlijk veel te weinig", een vaststelling, waarin hij door zijn trainer wordt gesteund. „Je kon van Lamboo hier niet meer verwachten", aldus Van de Boogaart die deze pu pil al vijftien jaar onder zijn hoede heeft. m Ron Lamboo kijkt uit naar WK 1987 in Rotterdam. Lamboo, die vooral het gemis van internationale wedstrij den voelt. Een jaar geleden slaagde Ron Lamboo als onderwijzer. Hij werkte enkele malen als in valler, maar kon geen vaste baan krijgen. „Ik werd gek van het niet kunnen werken. In die maanden heb ik gerui me tijd dagelijks in de acade mie voor lichamelijke oefe ning in Den Haag getraind, waar mijn trainer als docent werkt. Zoiets is natuurlijk prachtig, maar enige finan ciële ondersteuning van het KNGV kreeg ik niet". WK Rotterdam Over twee jaar worden de WK turnen in sportpaleis Ahoy' in Rotterdam gehou den. Lamboo en Van de Boogaart kijken daar naar uit. „Wat is er nu mooier dan in eigen land in zo'n wed strijd uit te komen. Maar er zal toch wat meer steun moe ten komen, anders is het ge woon niet te doen", aldus Stef van de Boogaart is van mening dat Nederland over twee jaar geen volledige he- renploeg op de been zal kun nen brengen, maar drie tur ners is mogelijk. „Ik heb hier in Montreal bij een vertegen woordiger van de bond weer eens gepleit voor wat meer mogelijkheden. Er is meer steun beloofd, maar ik zal waarschijnlijk toch tot vol gend jaar op antwoord moe ten wachten. Dan heb je weer kostbare tijd verloren". Van de Boogaart, die voor het eerst sedert 1979 (Fort Worth) weer een Nederland se turner bij een wereldtitel strijd kon begeleiden, wil met een groepje turners naar 1987 toewerken. „Drie turners kunnen over twee jaar een score van zo'n 108 punten ha len. Je kunt de winst halen uit de verplichte oefenstof die dan drie jaar bekend is. In de voorgeschreven stof kan je op 55 punten komen. Wanneer je voor eigen pu bliek turnt, kun je de keuze- stof op 53 punten stellen. Met zo'n 108 punten doe je het dan niet gek". De gedetailleerde score van Lamboo in de keuzestof was: (respectievelijk vrije oefe ning, voltige, ringen, sprorig, brug, rek, totaal verplicht, to taal keuze, eindtotaal): 8,45-8, 35-8, 30-8, 95-8, 70-8, 30-52, 55-51, 05-103, 60. Sovjet-Unie voor vijfde keer wereldkampioen turnen MONTREAL De Sovjetunie heeft gisteren in Montreal voor de vijfde keer sinds 1950 de wereldtitel turnen voor landenteams veroverd. Russen kwamen daarmee op gelijke hoogte met Japan, dat tussen 1962 en 1978 vijf wereldkam pioenschappen achtereen behaalde. De Sovjet-Unie heroverde de titel op China, dat twee jaar geleden in Boedapest over de sterkste herenformatie be schikte Het zilver in het Olympisch wielerstadion van Montreal ging naar de Chinezen en het brons was voor de DDR. Na deze landen wedstrijd komen de hoogst geklasseerde tur ners, met een maximum van drie per land, uit in de wed strijd om de individuele wereldtitel. Die wedstrijd, waarin 36 turners worden toegelaten, staat voor morgenavond op het programma. De vet gedrukte clubs hebben zich geplaatst voor de volgende n Tussen haakjes de uitslagen van de eerste serie wedstrijden. LIP] iet EUROPA CUP 1 FC Porto (Por)-Barcelona (Spa) 3-1 (0-2): 67. Juary 1-0, 71 Juary 2-0 77 Archibald 2-1, 89. Juary 3-1. Scheidsrechter: McGinlay (Sch). Toe schouwers: 60.000. Aberdeen (Sch)-Servette (Zwi) 1-0 (0-0): 23. McDougall 1-0. Scheids rechter Lamo Castillo (Spa). Toeschouwers: 19.000. Fenerbahce (Tur)-IFK Gothenburg (Zwe) 2-1 (0-4): 61. Tufekci 1-0, 64, Lorsson 1-1, 75. Zafer 2-1. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: Steaua Boekarest (Roe)-Honved Boedapest 4-1 (0-1): 1. Piturca 1-0, 35 Lacatus 2-0, 46. Barbulescu 3-0, 52. Majaru 4-0, 64. Detari 4-1. Scheids rechter Brummaier (Oos). Toeschouwers: 25.000. Juventus (Ita)-Hellas Verona (Ita) 2-0 (1-0): 19. Platini (strafschop) 1-0, 51. Serena 2-0. Scheidsrechter: Wurtz (Fra). Toeschouwers: 200 Omoma Nicosia (Cyp)-Anderlecht (Bel) 1-3 (0-1): 16. Frimann 0-1. 29 Kaniilos 1-1, 34 Frimann 1-2, 69. Grtln 1-3. Scheidsrechter: Kotherja (Alb). Toeschouwers: 25.000. Kuusysi Lahti (Fin)-Zenit Leningrad (Sov) 3-1 na verlenging (1-2): 59. Lius 1-0, 69. Klemetijev 1-1, 69. Lius 2-1, 102. Kaivoniemi 3-1. Scheids rechter: Suchanek (Pol). Toeschouwers:'2900. Austria Wien (Oos)-Bayem München Wdl) 3-3 (2-4): 3. Drabits 1-0, 37. Wohlfarth 1-1. 71 Polster 2-1. 80 Nachtweih 2-2, 83. Rummenigge 2-3, 88. Polster (strafschop) 3-3. Scheidsrechter: Casarin (Ita). Toeschouwers. 20.000. EUROPA CUP 2 NUA van houde voor 1st rijd gehou tad G het 31-jai pisto ianget ta we hij ir mes centin Atletico Madrid (Spa)-Bangor City (Wal) 1-0 (2-0): 26. Landaburu 1-0. Scheidsrechter Azzopardi (Mal). Toeschouwers: 20.000. Sampdona (Ita)-Benfica (Por) 1-0 (0-2): 61. Lorenzo 1-0. Scheidsrechter Roth (Wdl). Toeschouwers: 30.000. Fram Reykjavik (IJsl)-Rapid Wien (Oos) 2-1 (0-3): 17. Jonsson 1-0, 66. Pacult 1-1, 88. Torfarsson (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: McKnight (Nir). Toeschouwers: 450 Dynamo Dresden (Odl)-HJK Helsinki (Fin) 7-2 (0-1): 19. Sammer 1-0, 20 Lippmann 2-0, 40 Trautmann 3-0, 42. Sammer 4-0. 48. Lee 4-1. 56. Pilz 5-1, 65 Valvee 5-2, 70. Lippmann 6-2, 90. Kirsten 7-2. Scheidsrechter: Halle (Noo) Toeschouwers: 36 000 Dynamo Kiev (Sov)-Universitatea Craiova (Roe) 3-0 (2-2): 7. Rats 1-0,- 11. Belanov 2-0, 13. Demianenko 3-0. Scheidsrechter: Nemeth (Hon). Toe schouwers: 100.000. AIK Stockholm (Zwe)-Dukla Praag (Tsj) 2-2 (0-1): 13. Vizek 0-1, 14. Dahlqvist 1-1, 60. Vizek 1-2, 89. Zetterlund 2-2. Scheidsrechter: Syme (Sch). Toeschouwers: 8500. )NCf Het 'tje n t va lisral ;r he ma bng z Bol ingla UEFA CUP Sporting Lissabon (Por)-Dynamo Tirana (Alb) 1-0 (0-0): 53. Venancio 1-0 Scheidsrechter: Farrell (Ier). Toeschouwers: 60.000. Inter Milaan (Ita)-Linzer ASK 4-0 (2-0). 20. Brady (strafschop) 1-0, 32.' Altobelli 2-0, 80. Altobelli 3-0, 81. Altobelli 4-0. Scheidsrechter: Miminosj- vili (Sov). Toeschouwers. 42.000. Osasuna Pamplona (Spa)-Waregem (Bel) 2-1 (0-2): 7. Orejuela 1-0, 10, Sola 2-0, 60. Veyt 2-1 Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toeschouwers: St Mirren (Sch)-Hammarby IF (Zwe) 1-2 (3-3): 20. McGarvey 1-0, 87 Ivarsson 1-1, 90. Andersson 1-2. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Toeschou wers: 15.000. Xamax Neuchatel (Zwi)-Lokomotiv Sofia (Bul) 0-0 (1-1). Scheidsrech ter: Losert (Ocs). Toeschouwers: 17.200. Atletico Bilbao (Spa)-FC Luik 3-1 (1-0): 32. Urtubi (strafschop) 1-0, 52. Noriega 2-0. 70. Dani 3-0, 78. Liceranzu (eigen doel) 3-1. Scheidsrechter: Prokop (Odl). Toeschouwers: 32.000. Tsjernomorets Odessa (Sov)-Real Madrid (Spa) 0-0 (1-2). Scheidsrech ter: Eriksson (Zwe). Toeschouwers. 41.500. Vardar Skopje (Joe)-Dundee United (Sch) 1-1 (0-2): 14. Heggarty 0-1, 25. Pancev 1-1 Scheidsrechter: Padar (Hon). Toeschouwers: 30.000 Bohemians Praag (Tsj)-FC Köln (Wdl) 2-4 (0-4): 5. Menme 0-1, 15. Ja- necka (strafschop) 1-1, 31. Dickel 1-2, 60. Littbarski 1-3, 76. Dickel 1-4, 89. Micinec 2-4. Scheidsrechter: Keizer (Ned). Toeschouwers: 6000. Legia Warschau (Pol)-Videoton (Hon) 1-1 (1-0): 35 Novath 0-1, 78. Dziekanowski 1-1. Scheidsrechter: Soriano-Aladren (Spa). Toeschouwers: 20.000 Dnjepr Dnepropetrovsk (Sov)-PSV (Ned) 1-0 (2-2): 47. Litovtsjenko 1-0 Scheidsrechter: Gachter (Zwi). Toeschouwers: 40.000. Hajduk Split (Joe)-AC Torino (Ita) 3-1 (1-1): 2. Asanovie 1-0, 15. Junior (strafschop) 1-1, 29. Sliskovic 2-1, 55. Vujovic (strafschop) 3-1. Scheids rechter: Tritschler (Wdl). Toeschouwers: 50.000. Club Brugge Bel)-Spartak Moskou (Sov) 1-3 (0-1): 28. Boebnov 0-1. 49 Rodionov 0-2; 50 Papin 1-2, 64. Sjavlo 1-3. Scheidsrechter: Helen (Zwe). Toeschouwen: 28.000. Borussia Mcnchengladbach (Wdl)-Sparta (Ned) 5-1 (1-1): 12. Rahn 1-0, 14. Rahn 2-0. 34 Pinkall 3-0, 38. Diliberto 3-1, 67. Herbst 4-1, 89. Criens 5-1. Scheidsrechter. Fredriksson (Zwe). Toeschouwers: 21.000 Nantes (Fra)-Partizan Belgrado (Joe) 4-0 (1-1): 13. Burruchaga 1-0, 51. Amisse 2-0, 57. Bracigliano 3-0, 87. Amisse 4-0. Scheidsrechter: Pauly (Wdl). Toeschouwers: 38.000. Lokomotiv Leipzig (Odl)-AC Milan (Ita) 3-1 (0-2): 7. Moldt 1-0, 21. Leitzke 2-0, 17. Virdis 2-1, 75. Richter 3-1. Scheidsrechter: Sostaric (Joe) Toeschouweis: 22.000. ec ns ze strijc nieu\ rt sc rdedi steke ver g ir ïrnoc druk uit de i :ht a; arta ynck een hac nder i ndoel en", voc hoe ind Spai ït tej an dc de s er v« ■asma tem aken litse >nd linten Doping-tests bij tennistoernooien LONDEN De tenniswereld zal volgend jaar kennis kunne maken met dopingcontroles. De internationale raad van h(ann- prof-tennis (MIPTC) en de spelersvakbond (ATP), kwamen i P" Londen overeen dat bij alle Grand-Prix-toernooien onderzoe "m naar het gebruik van verboden stimulerende middelen zal wor "°P den uitgevoerd. Ook bij twee van de Grand-Slam-toernooien'®ed( Wimbledon. Flushing Meadow, Roland Garros en Australië, zur len doping-tests worden uitgevoerd. Spelers die zich niet aa een test willen onderwerpen of positief worden bevonden, staa een schorsing te wachten. lun< ,lg V ,ord it et indri tandt trdar BASKETBAL Eredivisie, heren: Orca's-Haaksber- gen 90-115; Utrecht-Leiden 59-99; Canadians-Doppel Douche 85-81; Greyhounds-Süper Cracks 75-78. PAARDESPORT Koersen in Nootdorp EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Zon nekind (H.J.W. Grift) 1.30,4; 2. Zitty Albo; 3. Zelona del Sol. NIET GE START: Zorkana. TOTO: winnend f. 1,80, plaats f. 1,00 1,20 1,90, koppel f. 5,60, trio t. 117,30. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Ygor Westlandia (G.W. van Eykelen- borg) 1.27,4; 2. Ygolden Karper; 3. Young Love. TOTO: winnend f. 5.70. plaats f. 1,70 2,10 2,40, koppel f. 19,60, trio f. 217,80. DERDE KOERS, 2380 meter: 1. Zita W (R.L. Poolsi 1.29,7; 2. Zion Vreden- burch; 3. .Yibrand M. NIET GE START: You Ike Boszorg. TOTO; win nend f. 2,10, plaats f. 1,80 2,40. 3,90, koppel f. 11,SO, trio f. 102,80. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Yvet- te Pride (C.D Imming) 1.26,4; 2. Yno van de Lente; 3. Yonkers Expres. TOTO: winnend f. 11,00, plaats f. 3,40 2,60 3,50, Koppel f. 27,50, trio f. 343,40. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Yniek (J. Bekker) 125,2; 2. Vigoni; 3. Walita Spencer. NIET GESTART: Wonder Attack. TOTO: winnend f. 4,50, plaats f. 1,50 2,40 S.60, koppel f. 16,10, trio f. 320,80. ZESDE KOE=tS, 2000 meter: 1. Wat Nu (J. Heins)1.26,2; 2. Wibelina G.; 3. Zigan Elsene. NIET GESTART: win nend f. 9,40. plaats f. 2,60 1,20 1,60, koppel f. 1990, trio f. 183,70. ZEVENDE KOERS, 2000 meter: 1. Uncle Tom (R. Pools) 1.25,9; 2. Ulaine Sunshine; 3. Vartan. TOTO: winnend f. 10,60 plaits f. 3,30 f. 3,30 f. 2,20 koppel f. 5200 trio 1362,50. ACHTSTE KOERS. 1680 meter: 1. Volomes (C, Imming) 1.24,3; 2. Urani Westfrisia; 2. Victor van Zelda. TOTO: winnend f. 19,20 plaats f. 5,80 f. 1,80 f. 2.40 koppel f. 56,80 trio f. 786,30. NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1. Unique of Grace (J. Offenberg) 1.25,0; 2. \fonny Albo; 3. Uno van de Lente. TOTO: winnend f. 4,50 plaats f. 2,20 f. 3,801. 1,90 koppel f. 10,50 trio f. 51,10. TIENDE KCERS, 2380 meter: 1. Velo- ce (H. Langeweg) 1.25,2; 2. Victrix R; 3. Thor Walfrath. TOTO: winnend f. 5,30 plaatst. 2,30 f. 6,80 f. 1,80 kop- pel f. 68,30 trio f. 630,30. ELFDE KOERS. 2380 meter: 1. Wio van de Lente (R. Pools) 1.26,3; 2. Ukas Way; 3. Tulipier du Bois. TOTO: winnend f. 7,00 plaats f. 3,60 f. 5,50 f. TENNIS Open NK indoor in Nieuw-Loos drecht Damesenkelspel, eerste ronde: Ruzi ci (Roe)-Keppeler (Wdl) 6-2, 6-4; Mf lejeva.(Bul)-Goles (Joe) 6-4, 6-4; Gar rison (VSt)-Shaeffer (VSt) 6-1, 6-7 6-0; Helleman (Fra)-Carin Bakkun (Ned) 6-2, 6-2. Damesdubbelspel, eerste ronde ber (Oos)/Keppeler (Wdl)-Ter /Witvoet (Ned) 4-6, 7-5, 6-3; Golder BH /Steinmetz (VSt)-Brzakova/Votavovj e t\ (Tsj) 6-4, 4-6, 6-2. TURNEN pkp WK in Montreal Individuele klassement na verplich 'ïJZlj te programma (resp. sprong, bru< \q I* ongelijk, balk, vrije oefening en to - taal): 1. Olga Mostepanova (Sov co 9.600-9,875-10.00-9.800-39,275; 1 Ecaterina Szabo (Roê 9,650-9,900-9.850-9,775-39.175; Oksana Omeliantsjik i 9,625-9.800-9.900-9,800-39.125; Irina Baraksanova i 9,575-9,800-9.975-9,750-39.100; Natalia Joertsjenko i 9.800-9,400-9,950-9,850-39,000; Dagmar Kersten 9,575-9,900-9,775-9.725-38.975; Ulrike Klotz 9.600-9.825-9,625-9.775-38.825; Daniela Silivas l 9,475-9.800-9.725-9.750-38,750; Camelia Voinea (Roe 9,575-9,850-9,550-9,700-38,675; Borjana Stojanova 9,725-9,675-9,625-9,625-38.650; 71 Therèse Wilmink 9,050-9,500-8,825-9,250-36.625; 104 Carola Eenkhoorn (Ned an 8,875-9,150-8,325-9.025-35.375 (15Jflend deelneemsters). Landenklassement: 1 Sovjet-Unie; 195,900 punten, 2. Roemenié 193,450, 3. Oost-Duitsland 192.1 4. Bulgarije 191,825, 5.Tsjecho-.' wakije 191,275, 6. China 190,725.' 1 Verenigde Staten 189,425. 8. HongeP rije 188,600, 9. Canada 186,600, It K-V Japan 186,175, 11. Zuid-Kor# Benl 186,100, 12. West-Duitsland 185,00^ De uitslag van de landenwedstyjd [.j turnen In Montreal 1. Sovjetunie 585,65 punten, 2. Chf 582,60, 3. DDR 581,05, 4. Jap- 579,70, 5. Hongarije 569.65, 6- 2); Bondsrepubliek Duitsland 567,35, l, |3); Cuba 564,25, 8. Italië 563,30, 9. Ver»- j nigde Staten 563,00, 10. Frank 562,60, 11. Canada 559,45, 12.. E garije 557,95. (21 deelnemende I. den) 2 3nd sJ ei 4 ood| '°élake (Odl oetb

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10