ESTAFETTE DE ZIJL/LGB Positieve tussenbalans „Leidse" korfballers LZ'86 SCHIET OPNIEUW TEKORT Leython-dames aan kop f ff I V* Docos overtuigt re$ I-fc - li m/KÊÊÊ 9fS NONA beste schaakprogramma Menkenbowlers naderen gevarenzone SPORTTRIBUNE Ccidae Sou/icmt MAANDAG 4 NOVEMBER 1985 PAGINA 17 Blau» nst zw| Noori Monsterscore DIOK t viel h tweed ■anderiq LEIDEN DIOK heeft te gen Dukes een monsterzege geboekt. De Leidenaars won nen met maar liefst 62-3. Op vallend was, dat alle try's aoor de voorwaartsen tot stand werden gebracht. Pie- ter Corver slaagde er zes maal in de bal over de ach terlijn te drukken, Dick Al- tink drie keer en Mark Mi- chelsen en Ives Kummel ie der één keer. The Bassets kwamen er bij kopploeg RCH niet aan te pas: 22-3. Wim Groeneveld zorgde voor de enige Sassen- heimse score. LEIDEN Tijdens de tweede ronde van de landelijke jeugdcompeti- tie is een jongensploeg van De Zijl/LGB erin geslaagd om het kring- record op de 4x100 m vrij bijna een seconde scherper te stellen. In Hilversum bleef het kwartet Marco Blokpoel, Marco Kerkvliet, Niels Ouwerkerk en Robert Janssen met 4.07.3 ruim onder het uit 1981 stam mende record van AZ- C/Alphen. In dezelfde leeftijdsgroep (onder 14) bleef de meisjesploeg van dezelfde club met 4.25.3 met 0.6 seconde boven de recordtijd van Katwijk. De al eerder genoemde Ro bert Janssen manifesteerde; zich tijdens dezelfde wed strijd als de Leidenaar van wie op nationaal en mis schien ook wel internatio naal nivo in de toekomst het een en ander verwacht mag worden. Winst op de 200 m wisselslag, een tweede plaats op de 200 m vrij en een der de plaats op de 100 m school slag in drie AWK limieten en met driemaal een prima eindtijd mag op zijn minst goed genoemd worden. Bij de meisjes geb. 69 kwamen in het LZ-kamp Yvonne de Kier en Geralda Boekweit goed voor de dag. Op de plaatsen één en twee eindi gend doken ze beiden onder de AWK limiet. Hun tijden (1.18.0 en 1.18.7) waren net even beter als de 1.19.1 Mireille Correljé voor de Ziil/LGB de punten binnenhaalde. Op de vlin derslag voor m. geb. 71 wist ook Pauline Stastra (LZ) zich te plaatsen voor de win terkampioenschappen. Na dat zij op de 400 meter vrij haar clubgenote Winny van Deelen makkelijk achter zich wist te houden reali seerde ze op de 100 m vlin derslag een prima 1.11.0. Hans van Hees (LZ) noteer de op de 100 m vlinderslag j. geb. 69 een tijd van 1.07.1, hij was daarmee een volle seconde sneller dan zijn Zijl/LGB collega Leen Luy- De bij deze hoge leeftijds klasse meestrijdende Niels de jonge Ouwerkerk Van Hees en Luyten in de tijd voor laten gaan, maar ook hier bleef hij onder de li miet. De laatste plaatsing voor de AWK was voor Alexander Willemse (LZ) op de 100 m rugslag. In 1.06.7 liet hij Hans van Hees met speels gemak zijn hielen zien. Zijl/LGB'er Erwin Sie- tweede plaats. Maaike Parrel (Zijl/LGB) was bij de meisjes geb. 73 tweemaal de sterkste. Belaagd door clubgenoten als Maijolein, Blokpoel, Amarentia Verkade en Gwendolijn Roeberdin kwam ze toch op zowel de 200 m vrij als de 100 m rug slag als eerste aan de meet. Bij de LZ'ers was verder Yvonne de Kier nog positief opvallend. Ze zegevierde op de 100 m vrij en de 200 m wisselslag m. geb. 69. Inhaalzege BC Leiden LEIDEN Het inhaalduel tegen Van Zijderveld 10 is zaterdag in een .duidelij ke 6-2 overwinning voor de BCL reser ves geëindigd. Slechts de singles van nieuweling Raymond Hanhart en die van de ervaren Elly Vosse gingen verlo ren. In het verdere verloop van de wed strijd liet Vosse zien niet ten onrechte in op dit nivo bezig te zijn door met Anita Spadon de damesdubbel en met Stefan van Giezen de mix te winnen. Veglo had minder plezier aan hun inhaal duel te gen Haarlem: slechts de heren wonnen hun wedstrijden, waardoor een 3-5 ne derlaag in de boeken kwam. Vlietwijk 1 is nog steeds met de tegenstander (Van Zijderveld) en de badmnintonbond aan het bakkeleien over de datum van het op verzoek van Van Zijderveld uitgestel- LEIDEN de balans van de eerste veldhelft valt voor het „Leidse" korfbal goed uit. TOP, Fides Pac ta, Pernix, Fiks en Fluks bezetten kopposities en De Danaïden en Velocitas staan evenzeer hoog geno teerd. De Algemene en Tempo zijn goede midden- ■moters, zodat alleen Zui derkwartier, Ons Eiland en Crescendo in de onder ste regionen huizen. De laatste volledige speeldag bracht als grootste verras sing de winst van Zuider kwartier tegen terreinge- noot De Danaïden. De vrouwelijke helft van TOP speelde een doorslaggevende rol in het duel tegen PSV, dat eenvoudig met 9-5 aan de kant werd gezet De Sassenheimse dames verdedigden sterk, dwongen met Jacqueline Win ter (2), Barbara Romsom en Stella van der Zaag vier tref fers af, alsmede drie strafwor- pen, die Gerco Langelaan (2) en Anne van der Zaag naar waarde inschatten. Het gevolg was, dat de bezoekers zich al na een uur bij 6-2 gewonnen gaven en geen bezwaar had den, dat Floor Duiker als TOP-lid als scheidsrechter in viel en Ron van der Willik en Anne van der Zaag mogmaals doel troffen. Negen minuten na rust kwam De Danaïden op 3-6 tegen Zuiderkwartier en leek de derby beslecht, maar vreemd genoeg kreeg de treffer vanr Monique Slingerland geen op volgers. „Wij waren te angstig in de verdediging, zodat zij rustig van afstand konden aanleggen. Daarnaast misten we gewoon te veel kansen, waaronder twee strafworpen," stipte Wim Niesing de tekort komingen van de blauw-gelen aan, die op inzet en felheid in derdaad meer kansen creëer- den. Een uitwijkbal van Kitty van der Mark luidde in de 72ste minuut de ommekeer in, want nu kwam De Danaïden onder druk, getuige de gemiste strafworp na 4-6. Twee beke ken acties van Dirk-Jan de Kreek brachten de stemming onder de kleumende suppor ters helemaal terug, waarna Els van Lunteren met haar tweede doelpunt de sensatie compleet maakte: 7-6. De ove rige goals van Zuiderkwartier waren van Carla Akse en Wil de Wit, terwijl Madeion Mar tens, Frans Brand, Henny De- vilee, René de Louw en Eric Peters eveneens nog scoorden. Ofschoon Ons Eiland condi tioneel en technisch de betere was van ADO, bleef de score met 6-6 na negentig minuten in evenwicht. De formatie van Roedoe wilde bij 5-6 rustig uit spelen, maar luidde door plaatsfouten zelf de gelijkma ker in, die echter in de slotmi nuut tot stand kwam. Olga Soudan, René Arnoldus (2), Huub Hasselbach en Wim Nij- enhuis waren de doelpunten makers. Pas na rust kon Velocitas de 3- 1 uit het eerste kwartier tegen Atlas uitbouwen tot de win nende 6-4. De Leiderdorpers probeerden in de aanval te rouleren, wat naast uitgespeel de goals van Ron Goudsmit en Rien van Poelgeest (beiden tweemaal) echter zoveel plaatsfouten opleverde, dat er geen groter verschil tot stand kwam. Ook Steven de Ronde en Jan Scheffers scoorden nog. Op een inzinking na aan het begin van de tweede helft be heerste De Algemene het duel tegen KVR volkomen. De bewoners van de Leidse Hout liepen tot 6-1 uit om dan weg te zakken (7-7), totdat Marco Mud en Bert Molloy, beiden goed voor vier treffers, aan de kortstondige onzekerheid een einde maakten: 12-7. De reste rende produktie werd gelijke lijk door Jory Sjardijn en Mar tin Filippo gedeeld. Voor Crescendo eindigde de eerste veldhelft in mineur, want bij De Zwervers werd andermaal een pijnlijk grote nederlaag geleden: 10-2. De Leidse formatie zag alle aan vallende acties mislukken, uit gezonderd twee pogingen van Carolien van Noort. Zij kon in de tweede helft bij 6-0 nog de eer voor de hekkesluiter van 2C redden. Ondanks meer balbezit kon Tempo nauwelijks afstand ne men van De Dijkvogels, dat zelfs nog verrassend op 0-2 kwam. De Alphenaren, met nieuwelingen Truus Leide- man, Suzanne Roos en Fred Slimmens, beslisten na 3-3 (Marjan de Jode, Arjan Kolk man en Erwin Velthuis) de wedstrijd dan ook pas in de 81ste minuut, toen Aad Haags man een strafworp aangreep om de winnende 4-3 te ver vaardigen. Met één treffer in de tweede vijfenveertig minuten stelde Fluks haar overwinning te gen concurrent Avanti veilig: 3-5. De Noordwijkers haalden traag spelend hun opponent uit het ritme en sloegen met „counter-korfbaal" genadeloos toe, resulterend in treffers van Bram Koppenaal (2), Thilly Vink en Anne Passchier vóór en Nel Hordijk na de theepau- Els van Lunteren van Zuiderkwartier (rechts) heeft haar bewaakster Hennie van der Top van de Danaïden afgeschud en gaat het eerste doelpunt voor haar twaalftal maken. Henny Devilee (links) en Wil de Wit zijn er getuigen van. Later zou Van Lunteren ook de beslissende 7- 6 vervaardigen. LEIDEN De Zijl/LGB had afgelopen zaterdaga vond weinig problemen met het laag geklasseerde Het Ravijn uit Nijverdal (14-7). Hans Nieuwen- burg, die met vijf doel punten het grootste aan deel had in de Leidse sco re en hard op weg is uit te groeien tot één van de be tere spelers in de ploeg van Jan-Evert Veer, eiste wederom een hoofdrol op. LZ'86 verloor zondaga vond krap met 11-9 van het Arnhemse Esca in een wedstrijd waarin de Lei- denaren lang niet slecht speelden, maar zoals zo vaak in dit seizoen op het beslissende moment in de wedstrijd net iets te kort kwamen. Hoewel Het Ravijn afgelopen weekeinde tot ver in de vierde periode de rood witten goed kon blijven volgen en De Zijl/LGB pas na 10-7 ruim we gliep kwam de Veer-équipe niet één maal echt in proble men tegen de immer fanatieke ploeg uit Nijverdal. Het Leidse zevental speelde een strakke press om zodoende verdedi gingsleider Arno van Winkel de mogelijkheid te bieden voor de sterke Nijverdalse midvoor te spelen waardoor deze mid voor erg moeilijk aanspeelbaar was. Deze opzet slaagde mede dank zij solide verdedigingsac tiviteiten van diezelfde Van Winkel, zodat de Leidse erek- lasser zich naar hartelust kon uitleven in de daaruit veelvul dig ontstane tegenaanval. gun- selspelers wat meer speeltijd, iets waarvan vooral Alex Ver hoog middels een fraai mid- voordoelpunt gretig profiteer de. Opvallend dit seizoen is het optreden van de zeven tienjarige Hans Nieuwenburg, die ook deze wedstrijd koel bloedig iedere ontstane kans afmaakte. Iedere wedstrijd op nieuw ziet deze Koudekerker in Leidse dienst kans een groot aantal doelpunten te vergaren. Ook in verdedigend opzicht laat hij zich niet onbe: tuigd. Setstanden: 4-2; 2-1; 3-2; 5-2. Doelpuntenmakers: Nieu wenburg 5x; Redegeld 2x; Marc van Belkum 3x, Ver hoog, Alex van Belkum, Stan van Belkum, Van Winkel al len lx. LZ'86 heeft het in de wedstrijd tegen Esca halverwege het vierde part, nadat Ruud Muu- se de stand op 7-8 had ge bracht, er toch nog bij laten zitten. Hoewel er op dat mo ment echt wel kansen waren, ontbrak bij De Graaf c.s. net weer dat kleine beetje extra dat nodig was om de wedstrijd in één of meer punten om te zetten. Vooral Leidenaar Frans van de Brink was in de Leidse aanval goed op dreef en was goed voor een viertal treffers. De verdediging van de ploeg van trainer/coach Hans Parrel bleek een aantal malen niet volledig opgewas sen tegen de fysiek sterke gastheren die hiervan in de beslissende fase een aantal ma len dankbaar profiteerden. Setstanden: 2-1; 4-2; 1-3; 4-3. Doelpuntenmakers: Van de Brink 4x; Van der Zeeuw 2x; Bakker, De Graaf, Muuse al len lx. Vivax won in eigen bad ruim (11-7) in een wedstrijd waarin de scheidsrechters erg royaal waren in het uitdelen van per soonlijke fouten van BZV uit Den Bosch. Vooral dank zij het afronden van de daaruit ont stane man-meer situaties kwam de ploeg van Fried El- zinga als terechte overwinnaar uit de bus. De ploeg uit Oegst- geest scoorde maar liefst 9 maal van de totaal 10 ge creëerde overtalsituaties. Set standen: 3-2; 3-1; 2-1; 3-3. Doelpuntenmakers: Treisburg 6x; Plasmeijer 2x; De Groot, Rimpes, Baars allen lx. Voor Koudekerk wordt de wa- terpolowereld iedere week iets zwarter en krijgt een eventue le degradatie steeds meer ge stalte. Ook zondagmiddag ver loor de ploeg van trainer- /coach Fred Kimpel in een verre uitwedstrijd met ruime cijfers (13-3) van MZPC uit Maastricht. Setstanden: 3-2; 0- 0; 4-1; 6-0. Doelpuntenmakers: Van Amsterdam 2x; Harkus lx. De dames van LZ'86 wonnen in de eerste klasse nipt (4-3) van het Zaandamse Nereus. Doelpuntenmakers: Hooge- boom 2x; Philippo, Monas bei den lx. Overige uitslagen: he ren derde klas SVH-Katwijk 7-9, DKD-DWT 5-4. Dames tweede klas De Zijl/LGB- Donk 2 2-3. LEIDERDORP De da mes van Leython hebben de koppositie in de derde divisie bereikt. De ploeg van coach Chris Verwoert boekte een ruime zege op PVC/Blokkeer; 15-7, 15-6, 15-1. De Leython-heren lieten tegen Phoenix de kansen op de eerste over winning liggen, toen in de derde set een 13-5 voor sprong verspeeld werd: 15-13, 13-15, 14-16, 4-15. De dames van Gemini hielden die van Tonegido goed bij. Bij de stand 2-2 moesten twee speelsters naar een duel van het tweede toe en de Voor- schotense ploeg stortte in: 15-7. De Voorschotense heren won nen met 3-1 van Vlaardingen 2. Alleen de tweede set draai de het niet bij Gemini: 15-3, 5- 15. 15-9, 15-13. kop meedraaien. Tegen Odin verloren de Noordwijksen al leen het eerste deel: 12-15, 15- 4, 15-2, 15-10. Bij Tonegido kwam NOVO er niet aan te pas. De tweede set verspeelde de ploeg van Ronald van Nie- rop een riante voorsprong: 15- 2, 16-14, 13-15, 15-8. Promotieklasse Donar incasseerde de eerste winst. Tegen het zwakke Ge- mini 2 kwamen de Leidenaars na een verloren eerste set goed terug: 15-12, 5-15, 8-15, 3-15. NOVO 2 leed een kansloze ne derlaag bij het Boskoopse Agon. Leython 2 leverde Ife*" f 1W IF WW, Bij de dames deed Leytho een stapje terug. De ploeg René van Gooi verloor met 3-1 van Velo. Gemini leed een 3-2 nederlaag bij Van Ginkel. John Molenaar in de aanval namens Leython. De Leiderdorpse ploeg verloor met 1-3 van Phoenix LEIDEN Het bowling team van Hans Menken bevindt zich in een diep dal. De scores waren er gisteren wel in Alkmaar gemiddeld 865 doch de punten werden evenals tijdens de vorige wedstrij den in Haarlem niet ge pakt. De tweedeklasser verloor van Black Squa res, Mixed Five (beide uit Vlaardingen) en van Swallow Spanninga uit, Amstelveen. De andere tweedeklasser Travelers heeft zich defini tief hersteld van een zwakke competitiestart. -In Duiven- drecht ging de confrontatie met Egmond verloren. De partijen tegen Borchland en Hoorn zetten de Noordwij- kerhouters in winst om. Door dit zes-puntenresultaat bezet Travelers nu de gedeel de vierde stek. Het gemid delde van de ploeg van cap tain Fred Peeters was overi gens 880. In de derde klasse ontmoet ten Joop Visser uit Leider dorp en het Leidse Tramps elkaar in Rijswijk. Het span nende duel werd beslist in het voordeel van Visser: 2-1. De Leiderdorpers vergaar den vijf punten, terwijl Tramps er vier binnensleep te. Gevolg is dat de twee for maties nu samen op de twee de plaats staan. Giants uit Rijswijk leidt het veld met twee winstpunten meer. Scores: Tweede klasse: Alkmaar - Hans Men ken 0-3, 1-2. 1-2 - 11 punten. 7e plaats: Duivendrecht - Travelers 1-2, 2-1, 3-0 - 15 punten - 4e plaats. Derde klasse: Rijswijk - Joop Visser 1-2, 2-1, 3-0 - 15 punten, 3e plaats; Tramps 3-0, 1-2, 0-3 - 15 punten, 2e had L< b- sis opgir Veei- geschi dt op scoord woordd .sige tei laags b«". isse zijl (V. Ari i'. bediende den, difs. Van dt i DUN(0, elopen. LEIDEN - Het Neder lands kampioenschap schaken door computers is gewonnen door NONA. Dit programma van Frans Morsch, dat ook in de winkels te koop is, won al zijn partijen. Van de zes tegenstanders wist alleen Chess 0.5 in de buurt te blijven. In de toernooizaal van het CRI aan de Was- senaarseweg, verloor de kampioen van vorig jaar slechts de onderlinge par tij. Het programma van de twee Leidse studenten, Dappet, scoorde beter dan in 84: nu 2 uit 6. De programma NONA ver sloeg de vijf ondersten van de ranglijst allen overtuigend. Het "selectieve" programma (dat wil zeggen dat de nadruk op inzicht ligt, niet op reke nen) zette zijn partijen positio neel op. Na materiaal winst werd het eindspel dan simpel uitgeschoven. De program meur, Frans Morsch uit Delft, die ook al amateur-werreld- kampioenschap won, is er als eertse Nederlander in geslaagd zijn programma te verkopen. Een Duitse firma brengt NONA onder de naam Mep- histo Mondial op de markt. Uw verslaggever slaagde er overigens nog wel in NONA gemakkelijk te verslaan op een vlugger-niveau. Dat lukte niet tegen de wereldkampioen stratie aanwezig was. In een iets betere stelling gaf ik een stuk weg en moest lijdzaam toezien hoe ik mat ging. He laas gaat dit programma tussen de vier- en vijfduizend gulden kosten (de Mondial nog geen vijfhonderd). Twee Leidse studenten, Peter Kouwenhoven (Biologie) en Dap Hartmann (sterrekunde), slaagden erin met "Dappet" twee partijen te winnen. Hoe wel ze het afgelopen jaar nau welijks versterkingen hadden ingevoerd was dat toch een verbetering ten opzichte van het kampioenschap in '84. Dat was te danken aan de veel snellere computer waar ze over konden besehikken. Juist bij een „brute-force"-program- ma (zo diep mogelijk rekenen) is dat een belangrijke verster king. Bijzonder vermakelijk was een incident in de tweede groep. Wit was, met twee torens min der, bezig eeuwig schaak te ge ven. Zwart zag niet dat hij eenvoudig kon ontsnappen en herhaalde de zetten driemaal. Omdat volgens de regelemen- ten niet de programmeur, maar het programma remise moet aanbieden kon wit niets anders dan een zet doen. Het programma kende de remise- claim niet. Het zwarte pro gramma echter wel en omdat het meende minder te staan, claimde het in een gewonnen positie toch de remise. REMMELT OTTEN LEIDEN De tafelten nissers van Sjaardema 2 speelden een goede wed strijd tegen DHC, een ont moeting die uiteindelijk op een puntendeling uit liep. Sjaardema 1 had wei nig moeite met Gispen: 8- 2. De Scylla reserves ver loren met dezelfde cijfers van Pelgrim Odion 2, ter wijl twee divisies lager Docos geen genade kende met Vriendenschaar: 9-1. In de tweede divisie bewijst Sjaardema keer op keer dat het hogerop wil. Alles zal ech ter afhangen van de uitwed strijd bij Pelgrim Odion 2 vol gende week. Gispen was geen probleem voor de Oegstgees- ters die alleen het dubbel en één partij van Mark Sang Ajang uit handen gaven. Con current Odion behaalde een zelfde resultaat tegen het tweede van Scylla en volgt de ploeg van Herman van der Broek cs op de voet. Voor de Leidenaren schoot Rico van Veen eenmaal positief uit de slof en verzachtte het dubbel het leed tot 2-8. Eén divisie lager ondervonden Sjaardema 2 en DHC dat het niet altijd een onverdeeld ple zier is om een scheidsrechter te hebben. Beide teams speel den een uitstekende wedstrijd. Al snel kregen zij dan ook de aandacht van de redelijk ge vulde Thorn Tafeltennishal. In een gelijk opgaande strijd kwamen de Oegstgeestenaren achter met 45 nadat Janssen tweemaal en Jaap Polak en Ron Schipaanboord ieder een maal gewonnen hadden. Met stalen zenuwen maakte Schi paanboord het karwei af en bracht beide partijen op gelijke hoogte. Daarmee verloor Sjaardema 2 haar eerste punt, maar staat nog steeds riant op kop. Van de vierde divisie teams schoot DOCOS tegen Dextroteam Avanti 3 het meest positief uit de slof. Al leen invaller Wim Jagers liet een veer tegen Peter Groot, iets waar Kishan Prashad en Walter Engelbert niet voor te vinden waren. Overige uitslagen: Sjaardema 3-Middelburg Zuid 2 5-5; Do cos 2-Vriendenschaar 3-7; Ta- feltennishuis-De Treffers 5-5; De Korenbeurs 3-Scylla 3 4-6; De Korenbeurs 1-De Treffers 2 6-4; Sjaardema 5-Vrienden- schaar 3 4-6; TTVN-Sjaarde- ma 4 *6-4; De Treffers 3- WPK/SVN 6-4. DAMES: Kerkrade '68-Scylla 2 8-2; Docos-Hoonhorst 2 10-0; Docos 2-Tios 6-4; Docos 3- Huizen 6-4; Scylla 3- NMB/VDO 2 7-3.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17