Noordwijk stuit op sterk Valleivogels Rijnsburgse Boys snel tevreden RCL hoopt weer Quick Boys ruim langs Marken Ter Leede werkt 0-2 achterstand wej m SPORTTRIBUME CeidóeSouoant Zwaar bevochten zege KRV Hazerswoudse Boys verslaat Zevenhoven FC Lisse wint van DUNO MAANDAG 4 NOVEMBER 1985 PAGINA LEIDEN In een volledig open wedstrijd tegen Marken bereikte Quick Boys zaterdag een prima 2-5 zege, hoewel de blauwwitte formatie de eerste helft enigszins gelukkig met een 1-2 voorsprong had afge sloten. De tweede helft werd echter zo gecontroleerd door de groep van oefenmeester Rob Theuns, dat de ruime overwinning uiteindelijk vol ledig terecht was. Het eerste half uur was het Marken dat de toon aangaf. Jan Boes profiteerde van een verdedigend misverstand en scoorde 1-0. Even later redde Theo Guyt, geholpen door de paal. Hierna kwam Martin van der Plas echter in actie. Eerst raakte hij de paal, maar enkele minuten bediende hij Johan Jonker, die 1-1 inkopte. In de 32e minuut omspeelde Martin van der Plas, na ontvangst van de bal op de rand van buiten spel, de keeper: 1-2. Direct na de pauze stuurde Freek Rienks de blonde spits weder om weg, die nu Van Rooyen op maat bediende. Terwijl deze speler miste, was Marco van der Plas er wel goed bij. Hij maakte er 1-3 van. Maar ook Marken had zo nu en dan mogelijkheden om te scoren. In de 62e minuut was het dan ook raak. Martin Boes maakte de aansluitende tref fer. De Noordhollanders roken mogelijkheden en startten een tussenoffensief. Een kwartier lang had Quick Boys het moei lijk. Met name goalie Theo Guyt was in die fase echter op zijn best. Tijdens het laatste kwartier wonnen de Katwij- kers de partij. Martin van der Plas slalomde door de Mar kendefensie heen, waar hij hardhandig werd neergehaald. Scheidsrechter Van Kooten liet echter doorspelen. Harrie de Waart had dit namens Mar ken niet door en pakte de naar de doellijn rollende bal ge woon op: strafschop wegens hands, die Martin van der Plas niet onbenut liet: 2-4. Dezelfde Van der Plas trof voor de der de keer doel uit een voorzet van Frank van der Kley. Scoreverloop 15. Jan Boes 1-0, 30. Jonker 1-1, 32. Martin van der Plas 1-2, 50. Marco van der Plas 1-3, 62. Martin Boes 2-3, 78. en 81. Martin Duijn, Van der Kley. Martin van dei LEIDEN De derdeklas sers Katwijk en Die Ha- ghe sloten af bij 3-3. In de laatste minuut scoorden de Haghenaars met een „ouderwetse" inswinger. Ter Leede maakte tegen HVO een 0-2 achterstand goed: 2-2. SIZO was kans loos tegen Blauw-Wit Wormerveer: 0-2. Katwijk Die Haghe 3-3 (0- 1) Een bijzonder slechte eerste helft leverde Katwijk een ver diende 0-1 achterstand op. Amerik van Duyvenvoorde maakte er via een strafschop 1-1 van. Katwijk was na de thee aanmerkelijk gemotiveer der dan in het eerste deel. Wim Guyt 1 maakte er na een wederom opgelopen achter stand 2-2 van. Wim Guyt 2 schoot Katwijk zelfs naar 3-2. In de laatste seconden scoorde Die Haghe met een mooie ins winger, zodat alsnog op 3-3 werd afgesloten. Ter Leede - HVO 2-2 (0-1) Ook Ter Leede ging de rust in met een 0-1 achterstand. Ge zien de kansen van Jan van Harskamp en Eric Grossman had de Sassenheimse ploeg toen echter moeten leiden. Doelpuntenmaker John Wes- terdijk maakte er even na de hervatting zelfs 0-2 van. Met puur karaktervoetbal kwam Ter Leede in acht minuten tijd langszij. André van Bladel en Rob de Ruiter schoten raak voor de roodgelen. Over en weer werden verder nog wat kansen onbenut gelaten. SIZO - Blauw-Wit W. 0-2 (0- 2) Aan weerskanten werd bijzon der slecht gevoetbald. Blau* Wit was nog het minst zwi op dreef, waardoor de Nooij hollanders verdiend op een Of voorsprong kwamen. Eeé scoorden zij al in de eerste nt nuut via een vrije trap, zev< minuten voor de rust viel h( tweede doelpunt. De twee( helft zou geen veranderi| meer in het geheel brengen. terli tink chel: LEIDEN In de eerste klasse afdeling zaterdag behaalde KRV een zwaar bevochten 2-1 zege op Al- phia, triomfeerde LSVV '70 moeizaam over TAVV en viel de 0-1 overwin ning van MVKV bij Kagia op. Leiden tegen Oegst- geest werd afgelast. KRV - Alphia 2-1 (1-1) KRV continueerde zijn leiden de positie op de ranglijst door de krappe 2-1 winst. Alphia was kwalitatief niet de minde re van de Katwijkers, die ech ter op basis van inzet en ka rakter dit soort wedstrijden tot een positief einde weten te brengen. Na kansen over en weer, brak René Houwer in de 43e minuut de score open. Vanaf de aftrap sloeg Alphia terug en wel middels de regel matig scorende Kees van Raamsdonk. De fysiek ijzer- sterke thuisclub besliste de wedstrijd tien minuten voor tijd in haar voordeel, toen John van den Eshof de Al- phense goalie verraste. LSW *70 - MVKV 2-1 (2-1) De hardnekkigste achtervol ger van KRV. LSVV '70, kwam met de hakken over de sloot tegen het jeugdige TAVV, dat verdienstelijk te genstand bood. Twee Ter Aar- se verdedigingsfouten waren de bezoekers noodlottig; eerst benutte Bernie Veldhoen een strafschop en na de gelijkma ker van Pierre van Eyk profi teerde Ron van Steyn van een nieuw misverstand. Kagia - MVKV 0-1 (0-1) Een Katwijkse overwinning waar weinig op af te dingen viel. Kagia probeerde wat het kon, maar miste de klasse en de inventiviteit om het MVKV echt moeilijk te maken. Op slag van rust was het Jan van Leeuwen, die draaiend en kappend zijn perfecte Willy van der Kuylen-imitatie be sloot met een doeltreffend schot. Op basis van routine be hield MVKV de voorsprong vrij probleemloos. SVLV - GWS 1-2 (0-1) Beide ploegen waren niet in staat om tot een aanvaardbaar peil te geraken. De minst slechte formatie behaalde de volle winst via doelpunten van Jan van Leeuwen en Gijs van der Mey. SVLV stelde zich te vreden met twintig minuten acceptabel voetbal en in die fase was het Jos Meyer, die via een strafschop de achterstand halveerde. Tot grotere daden kwamen de Voorschotenaren niet meer. Tweede klasse De beste ploeg dwingt het ge luk vaak af. Deze stelling ging zeker op voor Woubrugge, dat intrinsiek over de meeste kwaliteit beschikt in deze af deling. Tegen SVOW hielp het geluk zeker een handje, want Woubrugge keek door treffers van Herman Horsman en Cas par Klomp snel tegen een 0-2 achterstand aan. Vlak voor rust scoorde de thuisclub tegen en kwam via een aanvechtba re strafschop in de 50e minuut langszij. In de laatste minuut werd het zelfs 3-2 toen de Oud-Weteringse uitblinker Cock Gortzak in de fout ging. Leo van der Wetering was goud waard voor Woubrugge, want hij nam de produktie voor zijn rekening. Leen Dit- mars en Jos de Booy schoten HVZ naar een 0-2 voorsprong tegen Meerburg zonder Mat Planjer dat echter voortref felijk terug kwam en de 3-2 zege greep via Kees Hagenaars (2) en Wim van Zwieten. Bram van Zwieten werd uit het veld gezonden. VVSB won voor het eerst sinds zeven we ken en SJZ werd het slachtof fer. Guus de Koning zorgde nog wel voor 0-1, maar doel punten van Stefan Drost, Hen- i Parlevliet en Bart Bosch deden de punten Noordwijkerhout blijven. t DOELPUNTLOOS GELIJKSPEL „WINSTPUNT" VOOR ROODWITTEN SCHERPENZEEL Val leivogels-trainer Evert de Graaf heeft zich voor dit seizoen slechts één doel gesteld. Zijn ploeg moet in deze jaargang „opnieuw beter" gaan voetballen: „De uiteindelijk bereikte plaats op de ranglijst maakt me op dit moment eigenlijk nog niet eens zo veel uit, het voetbal komt vooralsnog op de eerste plaats", stelt De Graaf, die daarbij onmiddellijk con stateert dat de toppositie vanzelf wel komt „als Vallei vogels zich een top- ploeg mag noemen". Na het doelpuntloos geble ven, maar aantrekkelijke duel met gekende topper Noordwijk, kon De Graaf zaterdag op het fraaie complex van de op de ge deelde derde positie van 1B vertoevende Scherpen- zeelse „vogels" constate ren dat die plaats bij de betere eersteklassers voor dit team „niet onbereik baar" hoeft te zijn. „We hebben vandaag bewezen toch weer een stapje ver der te zijn". Negentig minuten voetbal had zaterdag inderdaad duidelijk gemaakt dat Valleivogels al lang niet meer de opportunis tische debutant van twee jaar terug is. Scoorde de Scherpen- zeelse formatie in eerdere jaar gangen eigenlijk slechts in aanvallend opzicht een vol doende, in de loop der jaren is de formatie wel degelijk com pleter geworden. Verdedigend is de équipe van De Graaf met sprongen vooruit gegaan, ter wijl het elftal ook veel meer overleg in het spel doet. Zoals Noordwijk zaterdag allemaal kon ondervinden. De roodwit- ten slaagden er geen moment in werkelijk te domineren, terwijl de „elf" van John Eel- man in de slotfase van het duel ook nog eens erg goed wegkwam. Twee minuten voor tijd weigerde Alex van Ginkel immers de enige fout van voorstopper Simon van Beveren uit te buiten: alleen voor goalie Dick Dortmundt verschenen, verspeelde de ra- zendgevaarlijke spits de bal op knullige wijze... Voor Eelman later mede een reden om „tevreden" te zijn met de puntendeling. „Vallei vogels heeft de betere kansen gehad, Noordwijk is in opbou wend en aanvallend opzicht ver onder de maat gebleven". Hoewel Eelman niet naar ex cuses wenste te zoeken („Je wordt niet met elf man kam pioen") stipte hij wel de afwe zigheid van geschorste John Marijt en geblesseerde broers Klaas en Mark Vink aan. „Het is duidelijk dat dat het elftal geen goed heeft gedaan. Maar dan nog is de ploeg me van daag tegen gevallen. Alleen het verdedigen ging goed". In die verdediging was een plaats ingeruimd voor „nieuwko mer" Wim Vink. Hij verving naamgenoot Mark goed, en zou best wel eens een „blijver tje" kunnen blijken te zijn. Het feit dat Noordwijk de eer ste periodetitel zaterdag defi nitief aan „eeuwige" concur rent IJsselmeervogels moest laten, deerde de Noordwijk- trainer minder, daar in Scher- penzeel. „Natuurlijk, in voet bal is alles mogelijk. Maar de kans dat IJsselmeervogels te gen Huizen een punt zou laten liggen, was dermate klein dat ik daar nauwelijks rekening mee heb gehouden". Ook al niet omdat Valleivogels twee seizoenen eerder nog had bewezen een lastige tegenstan der te zijn voor Noordwijk. De twee confrontaties werden toen beide door het indertijd nog frank en vrij opererende Valleivogels gewonnen, waar door Noordwijk op voorhand beslist niet gerust mocht zijn op de volle winst. Twee pun ten die dan ook niet in het Scherpenzeelse vat bleken te zitten. Sterker nog, mede om dat Noordwijks laatste man Andries Wendt zich wat non chalante fouten permitteerde, waren de betere mogelijkhe den op de volle mep voor de thuisploeg. Evenals Alex van Ginkel, veel later in de wed strijd, bleken ook Harrie Val kenburg, Aart van Ginkel en Joop Vink niet in staat toch zeer riant ogende mogelijkhe den te verzilveren. Goede kansen waar Noordwijk in deze overigens wel heen-en- weer-golvende strijd, ondanks het harde werken van Ivan Hermans, nauwelijks reële kansen tegenover kon stellen. Slechts Geert-Jan Bakker rook, met een schot-ineens na een hoekschop van Timo Ger- lof, even LEIDEN In de vierde klasse werden in onze re gio slechts de twee streek- derbies afgewerkt. Terwijl nummer twee, Zevenho ven, veel kansen liet lig gen, scoorde Hazerswoud se Boys wel: 0-1. In de tweede wedstrijd herstel de SV Voorschoten zich knap tegen Valken'68. Na een 0-1 ruststand won Voorschoten alsnog met 2- 1, waardoor deze ploeg uit de gevarenzone is. Zevenhoven - Hazerswoudse Boys 0-1 (0-1) Zevenhoven beheerste de hele wedstrijd voor zover het om het om het veldoverwicht ging. Zo hadden René Bon, Harrie de Boer en Jürgen Her inga de mogelijkheid om te doelpunten. Zij faalden echter stuk voor stuk in de afwer king. Vooral met uitvallen was ook Hazerswoudse Boys regel matig gevaarlijk. Met name Jan Platteel, die vijf wedstrij den afwezig is geweest, vierde zijn rentree met sterk spel. De Hazerswoudespits was in de 20e minuut succesvol met een kopstoot. Het zou de enige treffer blijven. SV Voorschoten - Valken'68 2-1 (0-1) De eerste 45 minuten waren volledig voor de Valkenbur gers. Voorschoten mocht daar om blij zijn, dat het bij de rust „slechts" 0-1 was. Theo van Rijn had op aangeven van Mare Duyndam raakgescho- ten. Een flinke redevoering van trainer Aad Warmerdam en het inbrengen van de 19-ja- rige Paul Wolfswinkel gaf de SV nieuwe impulsen. Lex van Schijndel schoof de bal na een vrije trap van Hein de Graaf binnen, waarna Wim van Luyck de winnende treffer voor zijn rekening nam. Val ken kon in het laatste half uur niets meer aan de stand veran deren. Kees Ruis scoort met een fraaie kopbal de tweede treffer van RCL in de wedstrijd tegen GWV. LEIDERDORP Een en kel succesje tilt RCL nog allerminst uit de degrada- tiehoek. Maar toch lever de de 3-3 tegen het Vee- nendaalse GWV bij de Leiderdorpers de nodige hoop op om nu inderdaad in de lift te komen. Trai ner Laurens Mouter: „Volgende week tegen Huizen zal de ploeg, daar ga ik van uit, klaar zijn om de winst te pakken. Dan is de eenzame plek in de staart tenminste ook verlaten." Tegen midden moter GWV maakte RCL eindelijk weer eens duchtig aanspraak op de volle winst. Het vermor sen van legio kansen, het ook deze keer overduide lijke Leiderdorpse euvel, beperkte de oogst tot een gelijk spel. Ten aanzien van het aantal doelrijpe mogelijkheden sloot de thuisploeg af met een straatlengte voorsprong op de bezoekers. Dat zoiets lang niet alles zegt, was al na elf minu ten duidelijk. De razendsnelle Leiderdorpse spits Sieto Schal- kers was inmiddels slechts door een flitsende wanhoops- reactie van doelman Van Mou- rik van scoren af gehouden. En dezelfde goalie was met de schrik vrij gekomen, toen hij een schot van Ron van de Post half verwerkte. Maar er werd wel gedoelpunt bij het eerste gevaar, dat GWV stichtte. Wim Koenen tikte de bal, na dat een afstandschot in het drukke Leiderdorpse straf schopgebied smoorde, alsnog in de touwen: 0-1. Even was het zichtbaar geschrokken RCL de kluts kwijt, doch GWV profiteerde niet. De thuisploeg richtte zich vervol gens op en beproefde de Vee- nendaalse verdediging. Die bleek, vooral op de vleugels, geenszins waterdicht. Met de resulterende Leiderdorpse kansen werd evenwel slordig omgesprongen. Totdat Peter Siera, op links gelanceerd, rust en overzicht behield en de uit zijn doel spurtende Van Mou- rik met een bekeken lob te grazen nam: 1-1. De tot dan onopvallende Kees Ruis, weer eens tot spits gebombardeerd, gaf de Leiderdorpse opleving nog meer gestalte. In het Vee- nendaalse strafschopgebied legde hij, met de rug naar het doel, breed en sprintte doel- waarts. Daar knikte hij, door Ruud Boendermaker bediend met een scherpe voorzet, hard langs de verraste Van Mourik: 1-2. Hierna leek GWV te b< zwijken. Doch pal voor en pt na rust werden de bordje compleet verhangen, omdat d bezoekers al met een enkel kans raad weten. Veenendal» Johan de Man verzorgde ii een hoekschop de laatste va een serie inzetten (2-2) en Dr gan Ristic tikte in, toen RCl doelman Van der Heijden d bal van zijn knie weer h4* veld in liet springen: 2-3. IlC thuisclub toonde een opvalleij- de veerkracht met Kees Rul als uitblinker. Bij een vril. trap gaf Siera een subtiel „tiff; kie achteruit" en schoof Ruil twintig meter van het dod' stevig langs de muur in de lilt kerhoek: 3-3. Voorts was Ru| keer op keer het torenhog aanspeelpunt, die zijn mede spelers in stelling bracht. Pag Wesel, zijn rentree vierend al- laatste man, zorgde na rush? voor splijtende dieptepassei De uiteindelijke kansen bl^ ken slecht besteed, vooral aai Schalkers. Bij de ene keer, d* bij. leek t rik m ziedend schot en, tikte Van Mog formidabele reae RIJNSBURG Trainer Arie Lagendijk beschouw de de 1-1 deling van zijn ploeg Rijnsburgse Boys te gen middenmoter VVOG zaterdag niet als een punt verlies: „Ik ben niet onte vreden, we hebben ten slotte een punt verdiend. Na vier verliespartijen-op- rij is het vertrekpunt na tuurlijk altijd moeilijk en als dat dat een punt ople vert, moet je dat zien als een eerste stap op weg naar beter". Of dit opti misme is gerechtvaardigd, is echter de vraag. Orga nisatorisch blijft het im mers aanmodderen in Rijnsburg. Met de uitpartij bij Spakenburg en de der by tegen Quick Boys voor de deur belooft de nabije toekomst derhalve maar weinig goeds voor de trouwe supporter uit het bloemendorp. Lagendijk duidt bij het ver goelijken van de zwakke wed strijd op problemen, die in zijn spelersgroep zijn gerezen:„We zijn de laatste weken meer be zig geweest met randverschijn selen dan het verregaand be spreken van speltechnische za ken. Het is zaak, dat het groepsproces zich nu doorzet. Pas dan kunnen we weer eens wat sprankelende wedstrijden tegemoet zien." Over de aard Wim Driebergen verzorgt de Rijnsburgse gelijkmaker. van de randverschijnselen wenst Lagendijk zich niet uit te laten. Duidelijk is wel, dat er aan de homogeniteit van zijn selectie nog één en ander schort. Paul van der Blom en Johan de Kroon zaten evenals vorige week op de bank. Martin de Louw, weer verkozen boven Henk Merbis, was naast Hans Zwaan en Marcel van der Blom de derde spits van de geelzwarten. Met name voor de pauze was het gehalte van het spel zeer beneden niveau. Omdat de passes niet aankwamen en de Rijnsbursge middenlinie geen vuist vuist kon maken, kon VVOG, dat zich onterecht op het ergste had voorbereid, eenvoudig het initiatief naar zich toetrekken. De paar klei- tegenover stelde bleven onbe nut. Martin Toet schoot in het zijnet, Huug Aandewiel boog de bal net naast, Marcel van der Blom zag de bal na zijn in zet door Jaap Umans via de paal naastgekopt wordenen De Louw stuitte tweemaal op doelman Hans Jansen. Anderzijds hadden de Harder wijkers al na 13 minuten suc ces met hun specialiteit, de counter. Renger de Groot kop te simpel binnen na een vrije trap van Chiel Hendriks. De partij werd op slag van rust zelfs bijna beslist, toen de uit blinker op het middenveld, Ben Michelsen, knap inschoot. Henk van Voorbergen tikte het projectiel echter via de paal achter de lijn. Na de pauze leek de angst een beetje weg uit de Middelmors- ploeg en keerde de agressie enigszins terug. Wim Drieber gen bevestigde deze opleving door Rijnsburg op gelijke hoogte te tillen, toen hij na een snel genomen vrije trap van Aandewiel de bal in de uiter ste hoek poeierde. Ondanks het uitstekende werk van „hangende" spits Hans Zwaan was het, buiten enkele aardige afstandschoten van Aande wiel, echter voorbij met de Rijnsburgse doelmogelijkhe- den. VVOG daarentegen bleef gevaarlijk met zijn snelle spit sen Evert-Jan Jansen en Henk Drost, maar ook deze ploeg was niet meer in staat de stand te veranderen. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 13. De Groot 0-1, 50. Toet, Manuputty, Drieberg LEIDEN FC Lisse zit de prestaties betreft in eei en neergaande spiraal. Di i maal wezen de Lissenare DUNO op eigen veld met 0 terug. Coach Wim Eilander had Lek van Kampen in de basis opgc nomen en Frans van der Vee naar het middenveld gesch< ven, terwijl Frans van d( Laan als „laatste man" ston^ geposteerd. In een gelijkopv gaande eerste helft scoord Arie Schalk met het hoofd een vrije trap van Frans va i: der Veen. DUNO antwoordd na rust op het moerassige rein. Het zou na een Haags be i ginoffensief echter Lisse ziji cv dat de strijd zou beslissen. Ari J Schalk brak uit en bediend Henry van der Weyden, dis. foutloos inschoot: 0-2. Van di Weyden miste op de valree q- nog een strafschop, maa als verontschuldiging aanvoel ren dat de keeper van DUNljb- veel te vroeg was uitgelopen-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16