i Karakteristieke kwakelbrug blijft wellicht toch behouden r Madrigaalkomedie Festino in Muzenhof Meer subsidie voor kinderopvang Leidschendam bioscopen dagpuzzel )0C ie i ati de !Stl SJZ weer in oud tenu( Sinterklaasbeurs in EMM-veiling Moeders willen fantasie rijkere speeltoestellen PR LEIDEN OMGEVING QeidócQowiant DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 PAGINA Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. 6, tel. 01720-20800): Mad Max in de donderkooi (12): 18.30, 21.00. 14.00. EUROCINEMA III: Co coon (al); 18.45, 21.15. EURO CINEMA IV: Porky's revanche (16); 19.00, 21.30. 2a. zo. wo. ook 14.15 NACHTVOORSTEL LINGEN: EUROCINEMA I: Mad Max in de donderkooi (16); za. 24.00. EUROCINEMA II: Heavens touch (16); za. 24.00. EUROCINEMA III: Taboe (18) 071-121239): Year ol the dragon tel.124130): Rambo (12). Mad Max in de donderkooi (12), Des perately seeking Susan 31. tel. 123875): The cotton club -4.30, 19.00, 21.15. 14.15. 16.30, 19.00, 21.15. de grens gaan (16); witje (al); za. zo. wo. 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN: REX: Prive-club Tangerine 19.00. di. 20.15. KATWIJK CITY THEATER l (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Flesh and Blood (12): do. vr. za. zo. wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00. 21.15. CITY THEATER II: The last Dragon (12); tijden zie City I. CITY THEATER III: Revenge of the Nurds (12); tij den zie City I. CITY THEATER IV: Code of Silence (12); tijden zie City I behalve za. wo. KIN DERVOORSTELLINGEN: CITY THEATER: De fluit met de zes Smurfen: za. wo. 14.15. LIDO- THEATER: Geen speciale voor stelling. 4354):Duin (12); di. 14.30. 20.15. KINDERVOOR STELLINGEN: Oom Ferdinand en de toverdrank; za. zo. wo. 20.00. KINDER- dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 1 november waargeno men door Apotheek Aloë in Lei den en apotheek Beker in Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. tel 20.0 Niet i 4.00 bezoekers Elizabeth- senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- echtgeno- 12.00 15.00-16.00 18.30-19.30 u. Kinderafdeling (alleen LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af- vrouw. vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren pf eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik baar. 1 vakantie-woonwagen; 2 sportevenement; OPLOSSING >teta.»euj g laiSJBAO fri,:uajaAep e ifuaABjp z :ueAejeo i Onduidelijkheid over bouw woontoren voor bejaarden WASSENAAR „Wat is dit voor een puinhoop Dat vroeg PvdA-raadslid H. Goulooze zich af, nadat er ruim een uur was vergaderd zonder dat er beslissing was genomen over de bouw van een toren voor vijftig bejaardenwoningen. De raads commissie ruimtelijke ordening had het er gisteravond moeilijk mee. Al geruime tijd is er sprake van de bouw van vijftig bejaardenwoningen bij het Sophiekehuis in Wassenaar-centrum. Plannen in een vergevorderd stadium werden zelfs een keer door het college van B en W teruggenomen. Er was te veel weerstand tegen. Toch is de bouw van een groot aantal woningen voor oudere Was- senaarders geen sinecure. Wethouder mr. A.F. Cocheret de la Moriniere sprak giste ren van „grote noodzaak". Daarover is ie dereen het met hem eens. De plannen waarover gisteren werd gesproken liggen wat gevoeliger. Het gaat om de mogelijke bouw van een ronde toren van 11 verdiepingen met vooral veel twee kamerwoningen, globaal genomen op de hoek van de Storm van 's- Gravensandeweg en de Van Zuylen van Nijeveltstraat. De plannen werden zo kort voor de vergadering bij de fracties in de raad bezorgd, dat de twee grootste fracties (CDA en VVD) het niet geheel konden behandelen in eigen kring. Zo kon het ge beuren dat die twee fracties gisteren hun stem voorbehielden, terwijl D'66, de PvdA en Partij Wassenaar positief waren in hun oordeel. De VVD wil dat er alsnog proe ven worden genomen met een windtun nel, omdat erg hoge gebouwen aan de kust nu eenmaal snel te lijden hebben van geluiden. Dat werd door de wethouder toegezegd. Volgens CDA-raadslid drs. W.C. Olyslagers moet met het gebouw zeer zorgvuldig worden omgesprongen. Dit ook al omdat de buurt, zoals gisteren bleek, bezwaren heeft tegen het gebouw van 27 meter hoog. Wethouder Cocheret (VVD) bracht in herinnering dat in no vember door de gemeenteraad positief moet worden beslist, omdat anders geen contingenten kunnen worden aange vraagd voor de bouw volgend jaar. „Ik zeg niet dat het een ideaal plan is, en ook niet dat het geen ideaal plan is, maar ik wil wel dat de raad akkoord gaat. Het is erg belangrijk", aldus de wethouder. Proefritje ALPHEN AAN DEN RIJN Een fietsen handelaar uit de Hoofdstraat in Alphen heeft gisteren zijn goe de vertrouwen duur moeten verkopen. Een klant toonde zijn inte resse voor een gloed nieuwe racefiets van 1300 gulden en vroeg de fietsenhandelaar eerst een proefritje te mogen maken. De klant verdween ver volgens spoorloos met fiets en al en kwam niet meer terug. Hij is nog niet achterhaald. Carnavalsseizoen van start met estafettera ZOETERWOUDE Het carna valsseizoen gaat in Zoeterwoude komend weekeinde van start met de inmiddels traditionele es tafetterace. Zaterdagavond maakt de nieuwe prins met zijn gemalin zijn opwachting als hij uit handen van burgemeester Houdijk de sleutel van het „Hangkontenrijk" in ontvangst mag nemen. De estafetterace is voor teams bestaande uit 4 personen die elk een afstand van een kleine 1.500 meter moeten afleggen op het parkoers Don Bosco, Schenkel- weg. Dr. Kortmannstraat, Doij straat, Watertje, Zuidbuurtse\ Het inschrijfgeld bedraagt gulden per team terwijl jet teams maar zes gulden hoever betalen. 's Avonds om negen ui in Don Bosco het prinsenbal houden. Om elf minuten over] wordt bekend gemaakt wi nieuwe prins carnaval woi De muzikale omlijsting v verzorgd door Studio 17 en ziekgezelschap „De Maai Been Band" uit Leiden die gëzellige dansmuziek zorgt. IJK [atwijki ZOETERWOUDE De karakteristieke houten brug over de Noordbuurt- sevaart ter hoogte van Noordbuurtseweg 30 en 31 in Zoeterwoude-dorp blijft wellicht toch behouden. De brug - in de volks mond aangeduid als „kwakel" - is eigendom van de gemeente en doet feitelijk alleen dienst voor de bewoners van de twee eerder genoemde panden. Er is veel achterstallig on derhoud aan de brug en voor 1986 is in de gemeen tebegroting een bedrag gereserveerd voor de ver nieuwing van de brug. Er is overigens nogal wat on duidelijkheid geweest over deze oeververbinding. Het lag aanvankelijk in de be doeling van het college de brug enkele meters te ver plaatsen in noordelijke rich ting en deze dan voor het pu bliek toegankelijk te maken karakteristieke kwakelbrug j als wandelroute Noordbuurt- een betonnen brug ligt die de gingen alle frakties in de seweg/Jan Albert de Gra- verbinding vormt tussen raadscommissie in de com- venlaan. Daartegen is door Noordbuurtseweg en Dirk missie ruimtelijke ordening enkele omwonenden be- van Santhorstweg (met een onlangs akkoord met het op- zwaar gemaakt. Omdat en- aparte voorziening voor fiet- heffen van de brug. kele tientallen meters verder sers en voetgangers, red.) Mevrouw Van der Krogt, be woonster van het pand Noordbuurtseweg 30. was het hier niet mee eens. Er is wel iswaar een uitgang aan de achterzijde van het perceel naar de Jan Albert de Gra- venlaan doch de huizen 30 en 31 staan al meer dan 60 jaar aan de Noordbuurtseweg en moeten dus ook via die weg bereikbaar zijn. Een punt dat nog belangrijker is, is evenwel het karakteristie ke element van de brug. Vandaar ook dat onlangs in de. gemeenteraad toch stem men op gingen te trachten een opening te vinden om de brug op de huidige plaats te behouden. Wethouder A.R. van der Heijden is redelijk optimistisch over het behoud van de brug. „Ik hecht ook veel aan het dorpsgezicht en daarom sluit ik zelfs niet uit dat de brug ter hoogte van de bibliotheek die ook aan vernieuwing toe is, vervan gen zal worden door een kwakelbrug" deelde de heer Van der Heijden mee. ZOETERWOUDE Bin nen afzienbare tijd zullen alle elftallen van de Zoe- terwoudse voetbalvereni ging SJZ weer aantreden in het aloude, originele te nue: wit shirt met groene vertikale baan op voor- en achterzijde. Dit werd gis teravond tijdens de alge mene ledenvergadering besloten. Voorts worden de leden van de zondagaf deling verplicht „kleed- kamerdienst" te doen en is SJZ in de personen van Gijs Spierenburg en Ge rard van der Hoeven twee „leden van verdienste" rijker. Sedert een groot aantal jaren speelden standaardteams van SJZ in een afwijkend tenue. Door de invoering van recla me op de kleding werd de ver scheidenheid aan tenues - hoe wel wèl het groen-wit gehand haafd bleef - steeds groter. Hel bestuur wilde aanvankelijk wel een afwijkend tenue voor de standaardteams toestaan maar de meerderheid van de vergadering wilde één lijn vol gen. Bestaande sponsorcon tracten kunnen worden nage komen maar daarna zal afwij kende kleding niet meer zijn toegestaan. Discussie ontstond ook over de vraag of de leden wèl of niel verplicht kunnen worden „kleedkamerdienst" te draai- de Slicht. N ide Ji en. Dat wil zeggen het toei houden op kleedkamers, sluiten, ontvangen van ga en scheidsrechter, het vei gen van de thee tijdens de enz. Uiteindelijk kon een me meerderheid (er warei leden, red.) zich hieriri vir en op straffe van een sc sing van twee wedstrijden len alle senioren op zondag (I iterdag loopt alles op rol4ufl",s DC rorl 1 hiDrDDn mArttnr, ï.J^I iden igaat hi T< De 1 [achelijk 1 is hel i dat j; Jrbij_ 2 tjes. red.) hieraan i doen. De heer Gijs Spierenbu) werd benoemd t dienste vanwege het feit hij vele jaren op nauwkeuril wijze als lid A commissie heeft gefungeeri Eenzelfde onderscheiding kreeg Gerard van der Hoevq, opgespeld omdat hij, z voorzitter Martien Berg stelde, de vereniging een ei me dienst heeft bewezen het schrijven van het juti leumboek „Voetbal dan alleen een bal" dat onzomerr langs is uitgebracht. Afscheid werd genomen André van Leeuwen. Als n we secretaris werd Guus Koning verwelkomd. De hul dige secretaris. Fieneke Groot blijft wel in het bestuuj In de jeugdcommissie I Jan Salomons de plaats nomen van Will Hoogervors Goed nieuws had pennin^ch gen meester Bert Belt te meldej die het begrote exploitatietd kort zag dalen van 14.000 guC den tot 4.800 gulden. Een straj financieel beleid ligt hieraal ten grondslag. zaak LEIDERDORP Vocaal en semble Coqu brengt morgen de première van de madrigaal- komedie Festino in Muzenhof Leiderdorp. Coqu staat onder leiding van Dirkjan Horringa. Het ensemble is voor deze ge legenheid uitgebreid met een verteller, tweè dansers en een instrumentaal ensemble onder leiding van Norbert Kunst. In Festino nella sera del giove- di grasso avanati ceno, zoals het stuk volledig heet van Adriano Banchieri wordt het Italiaanse carnaval in 20 ma drigalen uitgebeeld. Het gaat om het feest van „vette don derdag", de donderdag voor de vasten waarop traditioneel al lerlei maskerades en dansen plaatsvonden, voorafgaande aan een feestmaal. Allerlei groepjes feestgangers maken hun entree en laten zich be wonderen. De verteller licht elke beeldend scène toe. De dansers dansen in historische kostuums (van Tryntsje Bak- kum) onder meer de gagliarde en demoresca. Het i taal ensemble speelt muziek van onder andere Mainero en Salomone Rossi op historische instrumenten zoals luit, barok- viool, blokfluit en dulciaan. Festino wordt voor de eerste keer in Leiderdorp opgevoerd. Daarna volgen alleen nog uit voeringen in het centrum van het land. De voorstelling be gint om half acht, de toegang sprijs is vijf gulden, leerlingen van de muziekscholen Leiden en Leiderdorp betalen twee gulden. ROELOFARENDSVEEN Op spectaculaire wijze wordt aanstaande zaterdagmiddag om drie uur een grootse Sint Ni- colaasbeurs in de EMM-veilinghallen aan de Sotaweg in Roelofarendsveen geopend door een markante persoonlijk heid uit Roelofarendsveen die per bakfiets arriveert. Voor zover bekend, is de beurs de enige in zijn soort. Het gratis toegankelijke evenement wordt georganiseerd door de geza menlijke RAAK-winkeliers. De beurs duurt zaterdagavond tot tien uur en is zondag 3 november open van elf tot vijf uur. Het belooft allemaal heel gezellig te worden, mede dankzij de muzikale omlijsting door de blaaskapellen „De Aarebeijeplukkers" en „De Sprotbuiken" en disc-jockey Pe ter Bakker. Muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" ver zorgt zondagochtend van half twaalf tot half een een koffie concert in de veilinghallen. De plaatselijke melkboer richt midden in de hallen een bar en een terras in. Alle andere Roelofarendsveense middenstanders hebben, opvallend een sgezind, verkoop- en demonstratiestands ingericht, die be trekking hebben op het naderende Sinterklaasfeest. Veiling EMM organiseert er bovendien een bloemen- en plantenten- toonstelling van plaatselijke kwekers. Bezoekers kunnen meedoen aan een gratis loterij om prachtige prijzen. Er zijn een rljm-computer. een echte formule-race-auto, een kap- show en diverse demonstraties. Teneinde bejaarden en min- der-validen de gelegenheid te geven om in alle rust de Sint Nicolaasbeurs te bezoeken, is het evenement speciaal voor hen .zondagochtend van tien tot elf uur toegankelijk. Winkeliers Langstraat willen betere ontsluiting WASSENAAR De winke liers van de Langstraat in Wassenaar hebben gisteravond de raadscommissie ruimtelijke ordening om duidelijkheid ge vraagd over de ontsluiting van het parkeerterrein Klooster- land. Volgens een woordvoer der van het winkelcentrum moet er een weg naar de Storm van 's-Gravesandeweg komen. Dat kan een belangrij ke bijdrage zijn tot een beter winkelcentrum Langstraat. „Het kan niet schelen via welk plan dan ook, als er maar een doorgang komt", aldus de vertegenwoordiger van de winkeliers. Wethouder Coc heret zegde toe dat er uitein delijk een ontsluiting komt, „maar voorlopig niet voor au to's". PvdA-raadslid H. Gou looze zei weinig te voelen voor een autoweg naar de Storm, terwijl volgens CDA-raadslid drs. W. Olyslagers de winkels beter zouden worden ontslo ten. Het jaarlijkse Lionsbal wordt zaterdag gehouden in de bo venzaal van het parkrestau- 'rant Avifauna in Alphen aan den Rijn. Het bal begint om negen uur. De opbrengst is voor de openbare biblio theek in Alphen die zijn dienstverlening wil uitbrei den met het plaatsen van een computer waarmee sneller informatie kan worden opge roepen en waarvan ook vi sueel gehandicapten gebruik kunnen maken. Kaarten voor het bal kosten $5 gulden Hardrock Twee hardrock-bands zijn za terdag te gast in Het Kasteel aan de Concertweg \n Al phen. Vanaf negen uur tre den achtereenvolgens de groep Horizon en de formatie Helloïse op. De entree be draagt zeven gulden voor le den. Niet-leden betalen ne gen gulden. Rommelmarkt De openbare basisschool De Torenvalk in Rijnsaterwou- de houdt zaterdag vanaf ell uur de jaarlijkse rommel markt en spelletjesdag. Ook zijn er tekenfilms te bekijken en staat computer TOVA ge reed om ieders zenuwen te testen. Op de tweedehands- markt zijn kledingstukken te koop. Plaats van handeling is het schoolgebouw aan de He renweg en het plein voor de Woudse Dom. Goederen voor de rommelmarkt zijn nog welkom. Een telefoontje naar: 01721-8655 of 9612 en ze worden opgehaald. Kamerkoor Het Leiderdorps Kamerkoor geeft zaterdag onder leiding van Wim Meeuwen het jaar lijkse concert in de Dorps kerk aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Begeleid door het Leiderdorps Kameror kest en de organist Aart Bergwerff wordt de „Messi ah" van Handel uitgevoerd. Medewerking verlenen Le- nie v.d. Heuvel, sopraan; Gaudia Geysen, alt-mezzo; Frank Fritschy, tenor, en Pe ter Dijkstra, bas-bariton. Het concert beginf om half acht. De toegangsprijs is twaalf gulden vijftig. C.J.P., 65-plus Golden Strings Het Maastrichtse kwartet Golden Strings treedt zater dag op bij de SJJO aan de Julianalaan in Oegstgeest. Met zang, gitaren, orgeltje, tamboerijn. trompet en drums wordt door de zestiger jaren geïnspireerde muziek gemaakt onder het motto Do the shuffle'. Het optreden gint om tien uur, de toegang sprijs is vier gulden. Relax leden betalen drie gulden. Kaarten worden tevoren ver kocht in de platenzaak aan de Langevoort. De groep Helloïse. De Ark De film 'Greater than Gold wordt zaterdagavond vanaf acht uur vertoond in het Evangelisch Ontmoetings centrum De Ark aan het Pic- képlein in Noordwijk. De film gaat over een arts. die belangrijke beslissingen moet nemen, en zijn gezin. De toe gang is gratis. Brooddeegfiguren Helma Kallenberg-De Vries exposeert tot en met 12 de cember haar brooddeeg figu ren in verpleegtehuis Ley- thenrode aan de Hoogmade- seweg 55 in Leiderdorp. Hel ma Kallenberg werkte aan vankelijk met klei. De over-' stap naar het eveneens kneedbare brooddeeg was in feite niet zo groot. Karakte ristiek voor haar werk is de levendige aanblik van de fi guren. die Helma met water verf beschildert. Belangstel lenden kunnen dagelijks van tien tot acht uur in Leythen- rode terecht. LEIDSCHENDAM De Stichting Kindercentra Leidschendam krijgt vol gend jaar voor een extra peuterspeelzaal in noord 22.000 gulden meer subsi die in de personeelskos ten. Bovendien zal voor uitbreiding van het perso neel in het kinderdagver blijf 13.000 gulden subsi die worden verleend. De toenemende vraag naar dagopvang is voor de stichting aanleiding ge weest te vragen een twee de kinderdagverblijf te mogen oprichten. De kosten hiervan worden voor de gemeente op 190.000 gulden geraamd. B en w zeg gen in het concept Welzijn- sprogramma dat vanavond door de raadscommissies welzijn en sociale zaken en volksgezondheid gezamenlijk zal worden behandeld dat hiervoor geen rijksbijdrage is te verwachten. Door de grote toeloop van peuters uit de nieuwe woon wijk 't Lien is vorig jaar sep tember, naast de bestaande peuterspeelzaal De Peuter- stap, voor twee ochtenden al een dependance gevestigd in een lokaal van de voormali ge Deltaschool. Ondanks dat is er toch een grote wacht lijst. Ook gezien het toekom stige emancipatiebeleid wil len B. en W. het peuterspeel- zaalwerk uitbreiden. Om laatstgenoemde 'reden wil het college ook meer sub sidie geven aan de Leid- schendamse Vrouwenraad, het Vrouwentrefcentrum en het CDA-Vrouwenberaad. Zij zouden voor meer arm slag volgend jaar samen ruim 5.450 gulden meer krijgen. Het Vrouwentrefcentrum krijgt bovendien 750 gulden voor de vorming van vrijwil ligsters die het college be langrijk vindt omdat op hen voor een belangrijk deel het welzijnswerk steunt. De 5.000 gulden voor de cul turele manifestatie die de Culturele Raad jaarlijks or ganiseert wordt van een tel kens aan te vragen bijdrage omgezet in een vast jaarlijkse subsidie. De Culturele Raad die nu een eigen huisvesting heeft in De Schuitenjager is volgens het college uitge groeid tot een volwaardige koepelorganisatie en ver dient om die reden subsidie tot de volledig opgevoerde lasten van bijna 13.500 gul den. Gezien de vele faciliteiten die in het Recreatiegebied Vlietland voor windsurfen aanwezig zijn en mede omdat deze sport sterk in populari teit stijgt krijgt de windsur- fafdeling van de Watersport vereniging Leidschendam en Omstreken bijna duizend gulden subsidie. Tenslotte wordt in het voor lopige Welzijnsplan nog 2.500 gulden uitgetrokken voor sportaktiviteiten voor (ex- )hartpatiënten waar de Stichting Hartaktief zich in Leidschendam mee bezig houdt. Een verzoek om subsidie van de Zuidhollandse Vliegclub wordt afgewezen omdat zweefvliegen voornamelijk een sport is voor volwasse nen en het beleid zich in Leidschendam uitsluitend richt op sport voor jeugdigen tot en met 18 jaar. De reac ties en eventuele bezwaar schriften van alle belangheb benden worden dinsdag 26 november behandeld, weer in een gezamenlijke bijeen komst van de raadscommis- VOO allen gelee oudsi leeft; gaan Rou\ wek< moet ben aan sta lang; de j< het i tal i Bij 1 ik d ZOW( vrou Vaal kind ook ze a. het min „haf De 1 zelfs dan kelei kreg toch terd stuu enkt kan Twe besti WASSENAAR „Kleine kinderen kunnen hun fantasie kwijt in een wip", aldus gisteren een moeder die gebruik maakt! van het spreekrecht bij de raadscommissie ruimtelijke ordening Er werd gesproken over het plaatsen van een aantal wippen dergelijke in het centrum van Wassenaar. Maar drie moeders van kleine kinderen kwamen de raadscommissie vertellen da het niet zo eenvoudig is. Zo was er de „fantasiekwestie", n ook de vraag of sommige doorgangen en speelterrein wel op lige plekken ligggen. Zo is volgens de moeders de BerkheistraalL, ronduit gevaarlijk. De voorzitter van het bestuur van de openbare bibliotheek ven telde de raadscommissie dat men daar helemaal geen speeltoe stellen wil. „Ik heb zelf kinderen, dus ben er niet tegen, maa) nu juist niet bij de leeszaal, want daar moet het rustig zijn" Wethouder Cocheret zegde toe dat alsnog met betrokken i ders en de bibliotheek zal worden overlegd. En dat kan strak! wellicht leiden tot fantasierijkere speeltoestellen. Raadslid Harting (Partij Wassenaar) waarschuwde bij voorbaat voor „p pende en verende toestanden". KI •EGS' groep zieken werkg: iroject cunne zieken „Als

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14