Sassenheimers krijgen in 1986 spreekrecht Vul nieuwe bouwlocatie in met eengezinswoningen Raad Sassenheim bezorgd over streekmuziekschool fracties tevreden over gevoerde beleid ezierige start van „Startersboot" Zoeterwoudse schooljeugd bouwt feestje rond opening fietspad Tarieven van Sterrenbad omhoog 'Gin, IDEN OMGEVING CaidaeSotvumt WOENSDAG 30 OKTOBER 1985 PAGINA 17 pasi jre w( or Kt sfYCKENDAM ZET TBREIDING STOP Ikope l De de b niet ectorl 'iode vooi ot 15( rden len d; •lijk .jRDWIJKERHOUT De Stichting denhuisvesting Noordwijkerhout het gemeentebestuur gevraagd de ende bouwvergunning in te trekken. ;aat om de vergunning voor de bouw 35 bejaardenwoningen bij het cen- Puyckendam. B en W hebben giste- bjiet verzoek gehonoreerd. Bij de Raad o State zouden gisteren diverse be- ,rschriften worden behandeld tegen tbreiding van het bejaardencentrum. bleek op het laatste nippertje door het 2 oek van de stichting niet meer nodig. feden voor het laten intrekken van de •rleende bouwvergunning voert het ur aan dat er niet voldoende gega- in voor de 35 woningen zijn. Bejaarde bestolen ALPHEN MD RIJN Twee onbekende mannen hebben giste ren een bejaarde be woner van de Steek- terweg bestolen. Het tweetal belde bij de 93-jarige man aan met de mededeling, dat ze van het gasbedrijf wa ren en de leidingen kwamen controleren. Ze wandelden vervol gens de woning door. Toen ze weg waren, bleek ook een bedrag van 115 gulden te zijn verdwenen. Kassa gestolen SASSENHEIM Inbre- kers hebben vanochtend rond half zeven uit een rijwielhandel aan de Hoofdstraat een antieke kassa gestolen. In de kas sa zat een bedrag van 80 gulden. Ook in een woninginrichtingszaak aan de Kerklaan deden dieven vanochtend een greep in de kassa. In dit geval bedroeg de buit 200 gulden. De inbrekers lie ten deze kassa staan. In beide gevallen kwamen de de dieven binnen na het forceren van een ruit. SASSENHEIM In grote lijnen konden de Sassenheimse raadsle den zich gisteravond vinden in het ontwerpplan sociaal-cultureel werk 1986-1989. J.C.J.M. Karre- mans (CDA) merkte daarbij wel op dat in dit plan de Muziek school Bollenstreek en de biblio theek buiten de ramingen zijn ge houden. Voor het CDA is deze zaak echter geen probleem, om dat inmiddels uit de antwoorden van wethouder mevr. W. Maris- Dikker is gebleken dat de kosten van de Streekmuziekschool geen enkele invloed zouden hebben op de financiële tegemoetkomingen naar Sassenheimse verenigingen en organisaties. Progressief Sassenheim stelde bij monde van mevr. C. Kuijsten-Cool dat het nu echt zo niet langer kon doorgaan. Opheffing van de muziek school zal daar het gevolg van zijn. Wethouder Maris deelde de bezorgd heid van de fracties. Uittreden kost driemaal het normale bedrag. De ge meenschappelijke regeling komt daarbij in het geding. Voor de VVD ligt het, gezien de ervaringen in de afgelopen periode anders. Rotteveel zei het niet erg te vinden wanneer de muziekschool een zachte dood sterft. „Nu waarschijnlijk Noordwijkerhout gaat besluiten om uit de gemeen schappelijke regeling te treden, ont staat er een totaal nieuwe situatie". Beslist verheugd waren alle raads- Toch hield wethouder Maris vol dat fracties met de nieuwe vorm van be- ondanks deze factor met een gemeen- jaardenwerk Sassenheim-Warmond schappelijke regeling moest worden en de toewijzing van de leegstaande doorgegaan. school de Kastanjehof voor dit doel. Zowel de subsidie-aanvraag van de trimvereniging „Harten Troef" voor Katwijk en omgeving, welke de be langen van (ex) hartpatiënten behar tigd als de subsidie-aanvraag voor de Psioriasie Patiëntenvereniging uit Den Haag konden niet gehonoreerd worden. De raad hield vast aan het principe dat er geen organisaties bui ten Sassenheim gesubsidieerd wor den. Wel was de raad voorstander van het voortzetten van de Stichting Konsument en Voorlichting. „Hoewel 71.000 gulden veel geld is - doet het ons deugd dat het ouderen werk nu goed van de grond komt", aldus Rotteveel. Ook de heer Karre- mans stelde duidelijk het een goede zaak te vinden. Wethouder Maris - stelde dat het bedrag van 71.000 gul den voor de aanpassing van de Kas tanjehof niet alleen voor het bejaar- denwerk was. „Het gebouw komt ook duidelijk ten goede aan andere orga nisaties binnen het sociaal-cultureel werk in Sassenheim". ïrijding op jvinciale Weg WETERING Twee men raakten gisteroch- licht gewond bij een aan- ig op de Provinciale Weg hoogte van Rijpwetering. 54-jarige automobilist uit iterdam wilde een tractor e berm maaide en daar- r rijdende auto van een ■ige man uit Roelofa- veen inhalen. Omdat er liggers aankwamen zag lar op het laatste ogenblik af, maar remde te laat. Hij ite bovenop de auto van de t( lofarendsvener. De beide Ven konden ter plaatse hun verwondingen gehol- worden. De twee auto's eten geheel vernield. 017i braak vrije >espei ara ounl >HEN A/D RIJN Voor ibur£ waarde van zeker 3500 houc/jjen is in de nacht van zon- op maandag gestolen uit woning aan de Van Boet- j arlaan. De buit bestond uit videorecorder en enkele aden. oe legt „jjerkeer stil apart GSTGEEST Een koe •ft gistermiddag het verkeer de rijksweg 44 een tijdje ntdd gelegd. Het beest liep op de entr itelijke rijbaan ter hoogte stige i de afslag Oegstgeest. Poli- en automobilisten hebben koe naar haar weiland te- ggebracht. Er ontstond een e^an 1 kilometer. SASSENHEIM Sassen heimers kunnen met in gang van 1 mei 1986 spreekrecht krijgen bij openbare commissieverga deringen van de gemeen te. Die toezegging deed burgemeester A.J. Kret gisteravond aan VVD en Progressief Sassenheim (PS) tijdens de algemene beschouwingen over de begroting voor 1986. Wel moet over de manier waarop dat spreekrecht werdt gegeven nog wor den gesproken in de com missie voor algemene en bestuurlijke aangelegen heden. Overigens hebben de verschil lende fracties in hun beschou wingen nog wel meer voorstel len gedaan nadat ze eensge zind hun tevredenheid toon den over het beleid dat het eerste Sassenheimse afspiege lingscollege de afgelopen vier jaar heeft gevoerd en het feit dat de belastingen komend jaar niet hoeven te worden verhoogd. PS vroeg net als in andere jaren om een verlaging van de inschrijfleeftijd voor woningzoekenden. In de mees te regiogemeenten moeten wo ningzoekenden 18 jaar oud zijn om zich te kunnen laten in schrijven, in Sassenheim moe ten alleenstaanden 21 jaar oud zijn en stellen samen 38 jaar oud. Wethouder mevrouw W. Maris is tegen verlaging van die leeftijdgrenzen omdat an ders de lijst van woningzoe kenden te lang wordt en de wachttijd op een woning op loopt. Een ander voorstel is afkom stig van de VVD. Deze fractie wil onderzocht hebben of het gezien de accommodatie- problematiek en hoge kosten van sportvoorzieningen niet mogelijk is samen met de ge meente Voorhout op de grens van beide gemeenten een ei gentijds en sportcomplex te re aliseren Wethouder Maris heeft toegezegd dat de aan dacht op de sportveldenproble- matiek wordt gericht als de accommodatienota sociaal-cul tureel werk is uitgewerkt. Van de VVD is ook het voorstel af komstig om een commissie in te stellen die zich intensief met een (betere) uitgifte van het bedrijventerrein Jagtlust- ternatief plan in de vorm kade gaat bezig houden. Wet- van een dependance vóór houder P. Westerbeek wil uitbreiding van het gemeente- daarover graag eens van ge- huis op tafel zien. De VVD dachten wisselen in een geza- daarentegen vindt het nu al menlijke vergadering van de doelgericht reserveren onjuist commissies financiën, b§drij- en meent dat het geld in de al- ven en economische aangele- gemene reserves van de ge- genheden. De privacy-bescherming is een punt dat in het kader van andere zaken te gebruiken is. de automatisering van de be- Burgemeester Kret meent dat volkingsgegevens in het raad huis de aandacht heeft ge trokken van PS en de VVD. Beiden willen toch wel dat het opstellen van een alterna tief plan onnodig tijdrovend en duur is omdat een decen traal werkend gemeente-appa- daarvoor snel een verordening raat ongelukkig werkt. Met wordt opgesteld. Burgemeester Kret wacht .liever de model verordening af die de Vereni ging van Nederlandse Ge- het storten van het HLS-geld in de algemene reserves heeft het college absoluut geen pro blemen. CDA over de marktgelden. Deze fractie meent dat die ixaadhlllS verhoogd moeten worden om het exploitatietekort niet Een ander gezamenlijk punt, schrikbarend te laten oplopen. maar dan van CDA en VVD, behelst de uitkering van het energiebedrijf HLS. B en W hebben in de begroting voor gesteld die te reserveren voor uitbreiding van het raadhuis. Het CDA heeft daar op zich niet zoveel problemen mee Wethouder H. Drenth raadt het af om die voor 1986 met in totaal 4000 gulden te verhogen zonder dat er overleg is ge pleegd met de marktkooplie den. Wel heeft hij toegezegd zo spoedig mogelijk met een voorstel over verhoging van maar wil wel graag ook een al- de markttarieven te komen. |,PHEN AAN DEN RIJN iDe Kamer van Koophan- 1 en Fabrieken voor Rijn- oveiM heeft gisteren de zoge- eeyjarnde „startersboot" in de is jart genomen. Het liep gis- vajfen al gelijk storm. Ruim 20.3lnderd personen lieten zich lorlichten over de moge ndheden van het starten In een eigen bedrijf in de elonboot, die door de Rijn- teek en Bollenstreek zal Iren. b de startersboot hebben faalf instanties een infor- g vatiehoek. Dat zijn instan- plais als banken, het bureau zuiiiorlichting verzekering, de Nederlandse orde van ac countants- administratieconsulenten, het Centraal Instituut Mid den- en Kleinbedrijf, het ge westelijk arbeidsbureau de Kamer vervult hiermee ook een taak zoals die door de staatssecretaris van economi sche zaken, de heer Van Zeijl, is voorgesteld, namelijk het coördineren van de ver- Kamer van Koophandel zelf schillende advies en infor- en alle andere instanties die matie-instanties. Met de star uitleg kunnen geven aan mensen die van plan zijn een onderneming te beginnen. tersboot is de eerste aanzet tot coördinatie binnen de re gio gekomen. Het vervolg zal De Kamer van Koophandel zijn dat de lokale aktiviteiten is tevreden over de plezieri- op het terrein van bijvoor- ge start van gisteren. Het beeld starterscursussen ge- doet goed als een initiatief structureerd zullen worden waarvan de kosten door de en men van plan is dit soort deelnemende instanties wor- projecten als de boot vaker te den gedragen, met kans op gaan herhalen, subsidie, een succes blijkt. De Kroon verwerpt bezwaren tegen Thorbeckeplein ALPHEN AAN DEN RIJN De Kroon heeft de bezwaren tegen de plannen voor het Al- phense Thorbeckeplein ver worpen. Op het Thorbecke plein moet een nieuw groot centrum gaan verrijzen. Er zullen woningen in worden opgenomen, de bibliotheek, een parkeergarage en winkels. Alle voorbereidingen zijn in middels al getroffen. De be staande bebouwing is gesloopt en er is ook al een bruggetje aangelegd dat het nieuwe cen trum met winkelcentrum Aar hof zal verbinden. De eerste paal moet feitelijk eind 1985 al de grond in, aangezien de openbare bibliotheek op korte termijn haar huidige gebouw aan de Pieter Doelmanstraat (eigendom van de Rabo-bank) moet verlaten. Tegen het plan zijn bezwaren ingediend door bewoners van huisjes langs De Aar en de Ondernemersvere niging Midden- en Kleinbe drijf Alphen (OMKA). Met name de winkeliers in winkel centrum Aarhof vrezen ernsti ge concurrentie van de nieuwe winkels op het Thorbecke plein. Overigens zijn de be zwaren in feite gericht tegen een ouder plan, dat was opge bouwd rond een nieuw soci aal-cultureel centrum met als naam De Kom. De Kom is echter van de baan en de plan nen zijn drastisch gewijzigd. Daardoor bestaat er ook geen gevaar meer voor de huizen aan de Aar. De Kroon stelt ten aanzien van de komst van de nieuwe winkels dat deze een gunstige invloed zullen heb ben op nieuwe Alphense cen trum. Winnende naam gevers krijgen diner Burgemeester F. Winkel overhandigde gisteravond in het Noordwijkerhoutse etablissement Auberge Fleuri aan het echtpaar Ria en Jan Wijnands een bos bloemen en een enveloppe met daarin een bon voor een diner voor twee. Het Noordwijkerhoutse echt paar heeft de nieuwe naam voor het aloude hotel-café restaurant Piet Gijs be dacht. De Piet Gijs kreeg dit jaar een opknapbeurt en een andere naam. De uitgeschreven naamwed- strijd werd gewonnen door het echtpaar Wijnands dat naast de Auberge Fleuri woont. Gedeputeerde Jansen knipt het lint door. ZOETERWOUDE Het veel besproken fietspad langs de Nieuweweg in Zoeterwoude- dorp is gisteren officieel geo pend door de heer T.F.J. Jan sen, gedeputeerde voor ver keerszaken in de provincie Zuid-Holland. Hij verrichtte de handeling samen met bur gemeester A. Houdijk terwijl er voorts een belangrijke rol was weggelegd voor de kinde ren van de basisscholen die wonen in de Weipoort en da gelijks van het fietspad dat al in juni werd opengesteld Burgemeester Houdijk haakte heeft voor nieuwe fietspaden (Route Europaweg/Vrouwen- weg en Weipoortseweg/Om- medijkseweg red.) en graag weer bij de provincie zal aan kloppen om te trachten die Ook gedeputeerde Jansen wees op het grote belang van dit fietspad en hij richtte zich in het bijzonder tot de kinde ren die zich ook in het buurt huis hadden verzameld. „Voor jullie, jongens en meisjes, is het plannen te verwezenlijken, vandaag een hele plezierige dag. Speciaal voor jullie is dit fietspad gemaakt. Dagelijks praten wij bij de provincie over veilige schoolroutes want die zijn héél belangrijk", aldus sen. Wouter Bohemen, Manus Aan het slot maakte gedepu teerde Jansen de prijswinnaars bekend van de versierde fiet- de heer Jansen. gebruik maken. Na het doorknippen van een lint fietsten genodigden en de schooljeugd op feestelijk ver sierde fietsen vanaf de brug over de Zuidbuurtsevaart naar de Nieuweweg/Weipoortse- weg. Aan het einde van het fietspad werd gestopt waarna de kinderen ballonnen oplie ten. Burgemeester Houdijk later in buurthuis „De Weipoort": „Er is jaren om dit fietspad ge smeekt. Ik denk dan ook dat er nauwelijks een weg zal zijn die zo belangrijk is voor de ge meente. Het moet voor velen een geruststellende gedachte zijn de zekerheid te hebben dat de kinderen via een veili ge route op school kunnen ko-" hier direkt op in en stelde dat Zoeterwoude al weer plannen Zwetsloot en Wilma Óostdam waren de gelukkigen. Voor alle kinderen was er nog een ijsje en een prachtige Parker balpen met inscriptie. 900 km fietspad in Zuid-Holland ZOETERWOUDE Met de officiële opening van het fietspad langs de Nieuweweg in Zoeterwoude is in de provincie Zuid-Holland een mijlpaal bereikt. Inclusief de 1.800 meter van het nieuwe fietspad is de totale leng te van de fietspaden in de provincie op 900 kilometer gekomen. Daarover toonde gedeputeerde F. Jansen zich erg ver heugd. „Veilige fietsroutes zijn van groot belang. Vooral in landelijke gebieden voelt de fietser zich in de och tendnevel of de avondschemering dan veilig. Die 900 ki lometer fietspad is aangelegd langs wegen, in de duinen en de bossen. Fietsers kunnen dus ook volop genieten van de natuur", aldus Jansen. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Woningbouwvereniging spinoza: "jdJjlJNSBURG Het be- .•uur van woningbouw- fcreniging Spinoza in Aktijnsburg wil dat de nog ^lg6kn te wijzen bouwlocatie, |s j)e in de toekomst in de woifoningbouwbehoeften cwalrn het bloemendorp wahoet voorzien, wordt in- lodgvuld met eengezinswo ningen. Hierbij moet dan 't Jedacht worden aan ge ls übsidieerde woningbouw. zfoorzitter G. van Egmond Man de woningbouwver- iging benadrukte gis- avond tijdens een alge- iene ledenvergadering noodzakelijkheid om de bouw op de behoeften af te stemmen. „We moeten niet bouwen voor toekomstige leegstand en ze ker geen woningen met hoge huur. Er is woningnood, maar de meeste vraag is naar een betaalbare eengezinswoning. Dat is ook de wens die de wo ningbouwvereniging aan het college van B en W heeft voorgelegd. Het liefst helemaal geen, maar in ieder geval zo weinig mogelijk hoogbouw", aldus Van Egmond. Hij wees tevens op het feit dat flats steeds minder in trek raken. „Ondanks de hoge woning nood staan in de Merenwijk en in Katwijk veel flatwoningen leeg. En ook in Rijnsburg is er sprake van een verminderde vraag naar flatwoningen. Ne gentig procent van de aanvra gen voor premie-A woningen en eengezinswoningwetwonin- gen komt van flatbewoners". Ook voor wat betreft de bouw van woningen voor een- en tweepersoons huishoudens wil de woningbouwvereniging wat voorzichtigheid betrachten. „Ik denk dat de verhuur van deze woningen aan jongeren steeds moeilijker-wordt door dat de woonlasten relatief toe nemen. De inkomenspositie van jongeren gaat omlaag en de vaste lasten gaan omhoog", aldus de voorzitter van Spino- Voor het eerst in de geschiede nis van Rijnsburg heeft de wo ningbouwvereniging mogen meepraten over de keuze van een nieuwe bouwlocatie, voor dat de officiële inspraakrondes van start gaan. Van Egmond sprak zijn waardering hier over uit tegenover het ge meentebestuur van Rijnsburg. „Dat kan wellicht een hoop kritiek achteraf voorkomen", aldus de voorzitter, die wees op het voornaamste aandacht punt van de woningbouwver eniging. „Wij kijken naar de locatie die gezien de grondkos- ten de beste mogelijkheden biedt voor sociale woning bouw". Volgens Van Egmond is de keus van de woning bouwvereniging dezelfde als de keuze die B en W hebben gemaakt. „Het gebied De Klei- petten heeft ons het meest te bieden. Doordat op andere lo caties te veel bedrijven staan die weggekocht moeten wor den, wordt de grond daar veel te duur", zei hij na afloop van de vergadering. De Rijnsburg- se gemeenteraad zal pas op 12 december een locatie aanwij zen. Van Egmond sprak verder het vermoeden uit dat nog dit jaar een overname van de 35 wo ningen die de gemeente in haar bezit heeft zal plaatsvin den. De bedoelde woningen liggen aan de Hofstraat en de Burchtstraat. Een hoogtepunt tijdens de ver gadering was de benoeming van het aftredend bestuurslid W. de Mooij en de aftredende commissaris W. Schouten tot ereleden van de vereniging. Zij vervulden respectievelijk 34 en 32 jaar een functie bij Spinoza. Het aantal ereleden van de woningbouwvereniging komt daarmee op zes. Boven dien kregen beide heren uit handen van de heer Van der Vlist namens de Nationale Woningraad een ere-penning voor hun bijzondere diensten aangeboden. De heer F. Rade maker mocht vervolgens zijn functie als commissaris inwis selen voor een bestuursfunctie. De heren G. de Leeuw en M. Kromhout werden gekozen in de Raad van Commissarissen. WASSENAAR het sportfondsenbad van Was senaar, het Sterrenbad, verhoogt in 1986 waar schijnlijk de tarieven met gemiddeld 3,6 percent. Het college van B en W wil de verhoging binnen kort door de raad laten goedkeuren. Onder ande ren CDA-raadslid J. Speelman zet echter vraagtekens bij enkele ta riefsverhogingen Dat bleek gisteren bij de be handeling van de begroting 1986 van het zwembad door de raadscommissie welzijns zaken. Het college van B en W noemt de tariefsverhoging acceptabel, en wethouder mevrouw W.A. van der Wiel (welzijnszaken) zei daarover dat de raad van beheer van het zwembad een forsere verhoging voorstelde. Toch bleek vooral raadslid J. Speelman, en met hem het nieuwe raadslid voor D'66 A. de Vries, beducht voor de ge volgen van de verhoging. Speelman: „Enkele tariefs verhogingen bedragen meer dan die 3,6 procent die het college ons voorrekent. Ik heb een verhoging met 6 procent en een vehoging met 5,9 procent geconstateerd. Ik vraag me af of we er wel verstandig aan doen". En volgens D'66-er De Vries is het de vraag of de gemeente zich wellicht rijk rekent. Ook wilde hij weten of het bezoek soms zou kunnen af nemen door de verhogingen. De wethouder noemde giste ren de verhogingen „niet al te ingrijpend. Een dubbeltje erbij doet het niet". Ze stelde dat de gemeente wil dat de sociale functie van het Ster renbad („waar we met z'n al len voor hebben gespaard") behouden blijft. Het Sterren bad heeft voor volgend jaar een begroot tekort van 199.814 gulden. Dat is lager dan dit jaar het geval is, en daarom vroeg VVD-raadslid mevr. E. Tamboezer zich af of Wassenaar in de toekomst misschien geen geld meer hoeft bij te leggen. Daarop is volgens wethouder mevr. van der Wiel nauwelijks of geen kans: „Ik heb daar zo mijn vraagtekens over". Raadslid J. Harting (partij Wassenaar) zei het vreemd te vinden dat in de begroting van het zwembad wordt be zuinigd op de post „schoon maak", om zo te kunnen voorzien in de kosten van een aan te stellen assistent- direkteur. De wethouder stelde dat angst voor onfrisse toestanden onterecht is. „Wij hebben het schoonmaken hoog in ons vaandel staan". GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIILAGEBU UW KRANT MET INTORMAT1E OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17