Weinig financiële armslag voor Nieuwkoop NAAL Van der Poel voor derde maal beste kaasmaker BUNA ALLE GEMEENTELUKE BELASTINGEN OMHOOG Wassenaar krijgt gezinsvervangend tehuis Kwekers in actie voor goed gietwateÈ LEIDEN OMGEVING £&idec (Soman! WOENSDAG 30 OKTOBER 1985 PAGINj IDE dienstverlening r Apotheek Aloë in l 13.00 u. tot woensdag 13.1 (Diaconessenhuis poliklinieken 155543. afdeling S.CJ BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur (raamafdeling: dag. 12.00 u. (alleen voor ten) van 15 00-16.00 18.30-19.30 dag. 15 00-18.30 u. CCU (hart- 18.30-19.00 u. Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14 00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zi 3 dag. kenhuis: Voor halve kinderen) zijn patiënten (be ren als volgt: Dagelijks 14.15- .30-14.45 Voor ouders en familie is voort aan doorlopend bezoek moge lijk. Bezoek aan ernstige patien- verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij den van de kinderafdeling (al leen voor ouders van kinderen afwijkende tijd afge- Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde- ling: 19.30-20 30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak. klachtenbureau: di. en do. 18.30-20.30. afdeling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw vr 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging. Rembrandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele- fuür. C7" - 120611. 1-15.00 u. Apollo- 9-12 u. 14-16 u. Telefoni- SOCIALE RAADSVROUW Binnenstad: Gerecht 10. wo. 17 00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10.30- 11.30 u., Kooi: Driftstraat 49a. di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas laan. 10 00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk t 45. - 10.3 1.30 u den. Tel. 071-134640 of 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge- STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang dan ook. tijdelijk hulp nodig heb- heden van hulpverlening i 149064 Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informa tie over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge- WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot 20 00 q. KWJ-kantoor Koppen- hinksteeg 2. Leiden. Tel. 071- WERKLOZEN ADVIES CEN TRUM Breestraat 19. tel. 122000. Spreekuur 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 WETENSCHAPSWINKEL In- tionsweg 37. tel. 071 - 148333. Geopend: ma. t/m vr. 10.00- 16.00 u. FIOM Hulpverlening bij zwan gerschap en alleenstaand ouder- Kritiek op uitbreiding dierenweide WOUBRUGGE Het voorstel van B en W om het dierenver blijf op de dierenweide aan de Emmalaan van elektriciteit te ondervond gisteravond veel kritiek in de raadscom- welzijn. Aanvankelijk lag het in de bedoeling alleen maar ers wat schapen op de gerepareerde dijk aan de Emma- laten grazen. Later kwam er een klein dierenverblijfje voor in de winter en kregen de schapen gezelschap van wat gei ten en pony's. Dit tot ongenoegen van enkele raadscommissieleden. Wethouder Van Wieringen vond de kritiek van deze leden zeer onterecht hij stelde dat de commissie niet zo kinderachtig moest doen over het luttele bedrag dat nodig is voor de aanleg van de elektrici teit Raadscommissielid Piet Dee stelde dat de omwonenden blij zijn met de dierenweide. Ook de bewoners van het bejaardente huis beleven veel plezier aan de weide en haar bewoners. De meerderheid van de raadscommissie vond, dat B en W maar eens duidelijkheid moest verschaffen over de uiteindelijke plan nen met de dierenweide en daar is het wachten dus op. Speelplaats in Stompwijk STOMPWIJK Bij het nieuwe complex woningen langs de Meerlaan in Stompwijk zal een speel terrein met een aantal speelelementen zoals klim toestel, hobbelelement en speelhuisje worden aange legd. Voor de speelplaats moeten bij de oude ingang van het sportcomplex ..De Meerhorst" drie parkeer plaatsen verdwijnen. De kosten worden geraamd op iets meer dan 17.000 gulden. Flats voor ouderen in Leidschendam LEIDSCHENDAM De Stichting Marienpark begint zeer binnenkort op de hoek van Prins Bernardlaan en Mozartlaan in Leidschendam met de bouw van zestien woningen voor oude ren in de premiehuur. Op een later tijdstip worden op het naastgelegen terrein, waarop nu nog de kleuterschool „Bernadette's Kleuter hof", nog eens veertien woningen gebouwd. Architect is het architectenbureau Van Vliet en Herpertz, bouwer Haagland BV, een combinatie van Leidschendamse bouwondernemingen waarin onder andere Grannemans Bouwbedrijf te Stompwijk. De huurders zullen kunnen te rugvallen op de voorzieningen van het bejaar dencentrum Mariënpark zoals maaltijden, alarmering in noodsituaties via de intercom en uiteraard deelname aan de soos en andere re creatie-activiteiten. Bouwplannen Weidedreef en Kerklaan aanpas: [YC TBI KOUDEKERK De plannen van de ge- meente Koudekerk voor sociale woning bouw aan de Kerklaan en de verplaatsing van het sportcomplex van Kerklaan naar Weidedreef. alsmede woningbouw aan de Weidedreef behoeven aanpassing. Dat is de mening van de provinciale planologi sche commissie, die onlangs een advies heeft samengesteld. De commissie kan in grote lijnen instem men met de plannen. De planning van woningbouw in de vrije sector, belangrijk voor de financiering van het plan is voor de commissie echter niet aanvaardbaar. De gemeente wil 62 dure woningen bou wen, naast 108 goedkope woningen. De bouw van de woningen in de vrije sector krijgt voorrang van de gemeente commissie stelt echter dat de dure gen over het algemeen niet door Ko kerkers zullen worden gekocht, terw if' juist veel behoefte is aan goedkope ningen voor de eigen bevolking. De missie wil een aantal aanpassingen aanzien van de woningbouw: de van woningwetwoningen moet niet den uitgesteld totdat de vrije sectori is afgerond; de bouw van de dure wi gen moet over een langere periode den gespreid; de kavelkosten voo dure woningen (die oplopen tot 15( gulden per kavel) moeten worden laagd; er moeten garanties komen d; dure woningen zoveel mogelijk Koudekerkers worden gekocht. RDWI •denhi het ende t .1 jaat on b)35 bej et ver State rschril tbreid NIEUWKOOP Met zeer weinig financiële ruimte gaat de gemeente Nieuwkoop het begro tingsjaar 1986 in. Door het nemen van een aantal maatregelen in de Zomer- nota 1985 is het wel ge lukt de begroting 1986 rond te krijgen, maar ruimte voor de 'invulling van wensen' zit er vol gend jaar niet echt in. Met uitzondering van de on- roerend-goedbelasting en de reinigingsrechten wor den alle gemeentelijke be lastingen met 2 procent verhoogd. De onroerend- goedbelasting en de reini gingsrechten hoeven niet verhoogd te worden om dat de algemene uitkering uit het gemeentefonds iets hoger is dan verwacht werd en de bijdrage aan het Vuil verwerkingsbe drijf Midden-Holland iets lager zal zijn. Binnenkort zal in een afzon derlijke raadscommissie be sproken worden of (en waar op) nog verder bezuinigd kan worden en in hoeverre even tuele financiële ruimte aanwe zig is voor de realisatie van al bestaande plannen. Eén van deze plannen is het bouwen van een vaste bibliotheek. In december zullen de uitkom sten van deze bespreking in de raadsvergadering behandeld worden. De begroting wordt op 19 december door de ge meenteraad behandeld. Schade Door de langdurige vorstperio de van de afgelopen winter is veel schade aan wegen ont staan. Het gevolg hiervan is dat voor onderhoudswerk zaamheden aan wegen onge veer 60.000 gulden extra uitge geven zal moeten worden. Herstelwerkzaamheden zullen worden verricht aan de Sper werstraat, de Reigerstraat, het gedeelte tussen de Nieuwveen- seweg en de Roerdomplaan en de Milandweg. In 1987 zullen de straten in de Oranjewijk verbeterd worden. Wat de aanleg van nieuwe fietspaden betreft wordt gedacht aan een fietspad langs de Noordse- dorpsweg. Hier wordt echter nog overleg gevoerd met de gemeente Zevenhoven en de provinciale waterstaat. De aanleg vanseen fietspad langs de Noordsedorpsweg is be doeld als een alternatief voor een fietsvoorziening langs de Voorweg. Binnenkort zal de gemeenteraad een fietspaden plan aangeboden worden. Hierin worden alle fietspaden in de gemeente en alle fiets- verbindingen met omliggende gemeenten, onder de loep ge- Een onlangs in het leven ge roepen 'economisch platform' moet in de toekomst als over legorgaan tussen de gemeente bedrijfsleven en middenstand fungeren. Het overlegorgaan bestaat uit drie leden van de middenstandsvereniging Nieuwkoop en Noorden en de Commerciële Club Industrie park Nieuwkoop. De onderne mersvereniging Nieuwkoop wil een consumenten- en toe- ristenonderzoek laten instellen door het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf, zo blijkt uit de aanbie dingsnota 1986. De heer G. H. Bosma, voorzitter van de on dernemersvereniging Nieuw koop, vertelt echter dat er een kans van 95 procent bestaat dat dit plan niet doorgaat. „De kosten van zo'n onderzoek zijn 55.000 gulderi. De gemeente is dol op rapporten en wil ons fi nancieel wel steunen met 5.000 gulden, maar daarmede ko men we nog niet ver. De win keliers moeten dan voor de resterende 50.000 gulden op draaien". Het overlegorgaan van het Nieuwkoopse Plassengebied is bezig met plannen voor een surfsteiger, een zwemplek en een nieuwe vrije aanlegplaats in de Zuidpias en een tijdelijke surf- en recreatiemogelijkheid aan de Noordpias. Andere nieuwe recreatieve voorzieningen zijn de aanleg van het Meijepark en de mo gelijke aanleg van een produc- tiebos ten noorden van de wijk Buytewech dat tevens geschikt zal zijn voor recreatieve doel einden. De aanleg van het Meijepark zal 84.000 gulden gaan kosten. De provincie neemt hiervan 20.000 gulden voor haar rekening. De moge lijkheden voor de aanleg van het productiebos worden nog onderzocht. OUD ADE „Een onver zorgd uiterlijk, fruitig van smaak, maar nesterig van doorsnede". Aldus de beoor deling van één van de bijna 34 boerenkazen die gisteren door 24 boeren waren inge zonden voor de jaarlijkse kaaskeuringswedstrijd in Oud Ade. De kaasmakers uit de omgeving hadden hun moois te jonge, belegen of Leidse na- de plank gehaald, daarmee zo goed mogelijk aan de kritische eisen van de keurmeesters te voldoen. Als winnaars kwamen J.P. van der Poel uit Oud Ade (jonge Goudse kaas), T.P. Warmer dam uit Warmond (Leidse kaas) en J.P. van der Poel uit Oud Ade (belegen Goudse kaas) uit de bus. Zij kregen een trofee uitgereikt van pas toor Schrama mogen zich het komend jaar de beste kaasma kers van de regio noemen. De heer Van der Poel werd mei zijn jonge Goudse kaas voor het derde achtereenvolgende jaar winnaar. „Een kaas is nooit volmaakt", is de overtuiging van kaas- keurmeester A. Kranenburg uit Bodegraven die gistermid dag de kaashandelaren in de wedstrijd vertegenwoordigde. Samen met de heer H. Ooster huis van het consulentschap inspecteerde hij de kaas op ui- terlijk, stevigheid, geur, door snede en vooral smaak. Hoe wel „er vaak plaatjes van ka zen bij zijn", zei de heer Kra nenburg het nog nooit meege maakt te hebben dat een kaas de honderd punten kreeg die er maximaal te behalen zijn. „De lekkerste kaas die ik ooit geproefd heb, kreeg maar 98 punten". Vooraf hadden de keurmees ters elke inzending van alle kanten op ongerechtigheden, model en korst bekeken. „Deze is een beetje doorge zakt", was het strenge oordeel voor een asymmetrisch kaas je. „En hij heeft pukkels en rimpels in zijn voorhoofd", wees de heer Kranenburg op enkele vlekjes in een overi gens spiegelgladde kaaskorst. Vervolgens werd het produkt op stevigheid getest, bevoeld en beklopt, doorgesneden en uitgebreid beroken. Daarop volgde het belangrijkste deel van de keuring: het proeven. „De smaak van het pródukt is uiteindelijk Het belangrijkst en dit onderdeel telt dan ook twee maal zo zwaar mee", al dus de heer Oosterhuis. Dat smaken verschillen bleek uit de discussies die aan de pun tentoekenning voorafgaan. Deze varieerden van zout, gis- tig, branderig, gassig of onzui ver van smaak en geur. Ten slotte werd de doorsnede van de kaas bekeken op grootte van de gaten en regelmatig heid van het oppervlak. Een kaas met spleten en één met een „weiplek" werd dan ook meteen als onvoldoende be stempeld en terzijde gelegd. In totaal waren 16 jonge Goudse kazen ingezonden. Zij behaalden een gemiddelde waardering van 90 punten. Vorig jaar waren 20 jonge Goudse kazen ingezonden, die een gemiddelde puntenwaar dering kregen van 87,9. In to taal waren 9 Goudse belegen kazen ingezonden, die een ge middelde puntenwaardering kregen van 88,7. Vorig jaar zes Goudse belegen kazen met een gemiddelde van 87,8 pun ten. In totaal waren 9 Leidse kazen ingezonden, die een ge middelde puntenwaardering van 88,5 behaalden. Vorig jaar 11 kazen met gemiddeld 87,1 punten. De volledige uitslag: Jonge Goudse kaas: 1. J.P. van der Poel (Oud Ade), 98 punten; 2. A. de Jong (Hazers- woude), 94 punten; 3. W.J.M. van der Geest (Oud Ade), 94 punten. Leidse kaas: 1. T.P. Warmerdam (Warmond), 96 punten; 2. Ph. van der Hulst (Voorhout), 94 punten; 3. Gebr. Van der Hulst (Oud Ade), 91 punten. Belegen Goudse kaas: 1. J.P. van der Poel (Oud Ade), 93 punten; 2. C.M.M. Kelder (Hoogmade). 91 punten; 3 W.J.M. van der Geest (Oud Ade), 91 punten. WASSENAAR De komst van een gezinsvervangend tehuis in Wassenaar is zeker. Alle „papieren" heeft de gemeente inmid dels binnen, zodat nu het wachten is op de bouw. Volgens een hoofdambtenaar van de gemeente zal de start daarvan medio volgend jaar plaatsvinden aan de Wassenaarse haven. Het gaat om in totaal vijf, bij elkaar geplaatste huizen, waar maximaal twintig geestelijk gehandicapten in een grote mate van zelfstandigheid kunnen wonen. Op dit moment gebeurt het volgens de zegsman van de gemeente dat mensen naar Sassen- heim of Katwijk gaan. Het is zelfs voorgekomen dat besloten werd tot wonen in een gezinsvervangend tehuis in Roermond. Dat is straks niet meer nodig. Wassenaarders krijgen voorrang bij de toewijzing van woonruimte in een van de woningen. Het projekt wordt begeleid door de Stichting Sociaal Pedagogisach Centrum in Den Haag. DE SCHAKEL IN GELDNOOD TER AAR Jongerencen trum De Schakel in Langeraar kampt met financiële proble men. De raadscommissie wel zijn verklaarde zich gister avond bereid het centrum een malig eep bedrag van ƒ16.000,- ter beschikking te stellen. Aangedrongen werd op af doende structurele oplossing van de geldproblemen van het stand wil houden. De Schakel ondervindt nog de gevolgen van een sterke terug gang in het bezoekersaantal. Weliswaar is het bezoek de laatste tijd stijgende, doch de beheersstichting is door die si tuatie in liquiditeitsproblemen gekomen. Noodzakelijke uitga ven - waaronder vervanging van de verwarming - kunnen daardoor niet worden gedaan. Het raadslid Otto vroeg zich af of niet in de eerste plaats naar een structurele oplossing ge zocht moest worden. Een over name van het gebouw door de 'gemeente en het vervolgens verpachten zou een oplossing kunnen zijn. De gemeente heeft dan ook een direkter toezicht, aldus het raadslid. Nijweide (VVD) vond de hui dige situatie ook niet erg door zichtig. Er is een beheerstich- ting De Schakel en de ge meente staat garant voor de door die stichting aangegane verplichtingen. Daarnaast is een jeugdvereniging die de ge bruiker is en die een bijdrage geeft afhankelijk van de zet. Hij achtte het verstandiger om de gebruikers een kosten dekkende huur te laten op brengen en dan de vereniging eventueel met subsidie bij springen indien de huur niet kan worden opgebracht. Shusaka Dormu Dance Theater »te bo' et Musica hebben gratis h °^re gang, anderen betalen 6„ Desperado hun eten In de Noord wijkse club Nashville treden vrijt elkaar de groep Despet en zangeres Barbara Desperado is winnaar het Internationaal Cou/i£>] Festival in het Limburg Heijen dat dit jaar gehoud jen erd Aanvang 21.00 uu ~ee 10. Kaarten zijn krijgbaar bij de VVV aa Grent. Ter gelegenheid van het 900- jarig bestaan van Zevenho- T ven verzorgen de koren St. j3p3flS ttlC3tvr Cecilia. Laus Deo en twee kinderkoren morgen vanaf ^et Shusaka Dormu Dan half acht een concert in Theater treedt vrijdag met dorpshuis t Trefpunt. voorstelling Moon of t Plant op in het Lidothea in Noordwijk. Dit Japan muziek-theaterstuk gaat oiLGST het leven van een man in :ft gi: de dient als ex pressie m idd geleg Korenavond Postzegels postzegelvereniging Sas- -nvan„ 9n senheim wordt vrijdag in de .n C,v V r kantine van sporthal Was- SKAN-begunsI^ beek aan de Alkemadelaan betalen/7.50. Telefonisch^ in Sassenheim gehouden. Er zijn 450 kavels. Deze zijn vanaf half zeven te bezichti gen. terwijl de veiling om acht uur begint. 17910.. kan Discussie-on tbijt In het kader van het jong renjaar houdt garage Van d Weijden in Zevenhoven z terdag een discussie-ontb voor jongeren. Vanaf ■htends praten Ibra 'HEI* - arlaa vidt aden. oe 'Jerl IJsclub De IJsclub Lisserbroek houdt vrijdag haar jaarverga dering in de Meerkoet. De tien jongeren tijdens vergadering begint om kwart bijt over de vraag ..Heeft voor acht. Op het programma ziet de jeugd toekomst", staan de behandeling van de jongeren zijn uitgenodigd jaarverslagen en de bestuurs- verschillende sport- en jongU verkiezing. renorganisaties en scholen iX de regio. Belangstellends die het gesprek bij willen wJ Reddillgsbri<J3 de nen kunnen zich aanmeldt* bij garage Van der Weijdem De Noordwijkse Reddings- Hertog Albrechtstraat 38, brigade houdt vrijdag in het lefoonnummer 01723-9 Ma terialengebou vi Bosweg een Kader-Medewer kersavond. Behalve de nabe spreking van het afgelopen' seizoen staat ook de bespre king van het win terprogram ma op de agenda. De verga dering begint om acht uur. Middeleeuwse muziek EO-dag De Evangelische Omroe houdt zaterdag een regionak ontmoetingsdag in de Goedf Herderkerk aan dt Harmsenstraat 16 in Alphen Aanvang 10.30 uur, en tref gratis. Tegen 16.00 uur is c/| ontmoetingsdag afgelopeq Voor kinderen vanaf via jaar is er gelijktijdig een spet ciale bijeenkomst. In de Dorpskerk in Katwijk treedt vrijdag „La muse s'a- muse" op. een gezelschap dat muziek uit de periode tussen £)anS3V Ond de Middeleeuwen en de Re* maakt. Zo wordt er £)e Dansgroep Zevenhovend 1 gebruik gemaakt een schal- houdt zaterdag weer et mei, een draailier en een dansavond in dorpshuis hakkebord. Dirigent is Henk Trefpunt aan de S. vl Waardenburg. Aanvang 20.15 Drielstraat. Aanvang 20.3\nde Donateurs Pro Organo fche ROELOFSF ARENDSVEEN Vijftig kwekers aan de So- taweg en de Baan in Roelofa- rendsveen hebben zich gister avond verenigd in de „Belan gengroep Kwekers voor Goed Gietwater". Gezamenlijk gaan de kwekers onderzoeken hoe zij de problemen met de slech te kwaliteit van het opper vlaktewater in de Gogherpol- der moeten aanpakken. Vol gens woordvoerder Theo Akerboom leeft er bij de kwe kers in de Gogherpolder al heel lang grote onvrede over de kwaliteit van het gietwater „Tijdens het sproeien gaat het vreselijk stinken in de kassen. Logisch eigenlijk als je be denkt dat je hier werkt mei verdund rioolwater". De kwekers aan de Baan en de Sotaweg hebben een jaar of vijftien geleden een eigen in- laatsysteem voor sproeiwater Lebben laten aanleggen. Nog steeds betalen de kwekers ren te en aflossing van deze grote investering via Waterschap „De Oude Veenen". Jarenlang functioneerde het systeem pri ma. Maar sinds een groeiend aantal woonwijken wordt aan gesloten op het gemeentelijk rioleringsstelsel gaat de kwali teit van het inlaatwater zien derogen achteruit. Dijkgraaf Baron Tuyll van Se- rooskerken van het hoog heemraadschap van Rijnland heeft onlangs laten weten dat het oppervlaktewater van de Gogherpolder in de jaren vóór 1989 als de rioolwaterzuive ringsinstallatie zal zijn gereali seerd, vaker zal worden „door gespoeld". Dit betekent dat vers water vanuit het schone Braassemermeer (waterkwali teit 3) zal worden ingelaten. Deze maatregel is naar zijn mening noodzakelijk omdat de capaciteit van het rioolpomp- gemaal aan het Sportpad on toereikend is, waardoor de „overstort" daar nogal eens in werking treedt. Dan worden de sloten verontreinigd met afvalwater. De heer Tuyll van Seroosker- ken meende dat het met de kwaliteit van het oppervlakte water best meeviel. „Maar dat kunnen de kwekers zelf ook constateren als zij op een ach ternamiddag eens een geleid baarheidsmeter in elkaar prut seri. Dan kunnen ze de water kwaliteit zelf meten". Een tijdelijke verlegging val het lozingspunt naar de plais van de toekomstige zuiijo ringsinstallatie lijkt hem nL haalbaar. „De gemeente WL mond zal ongetwijfeld bezwij maken tegen de aantastir van het recreatievaarwa(_ van de Kaag" zo zei hij. Belangengroep Kwekers Vd\ Goed Gietwater gaat zich dl alniettemin oriënteren op mogelijkheid van een and^ inlaat, die niet zo dicht bij 1 rioollozingspunt ligt. Woordvoerder Theo boom vraagt zich overigi wel af wie de problemen genlijk moet oplossen. „Is „Rijnland", die de verantwodOIl delijkheid heeft voor de kwa| teit van het oppervlaktewai of is het de gemeente die locjgy, en de lozingsvergunning da* voor verkrijgt van „Rir land?". En hij besluit met c. treffende illustratie: „Als pbs kwekers naar het toilet geweest, wassen ze hun h den, om vervolgens werken met het rioolwa van de hele gemeensch Middeleeuwse toestanden dat...." ijn:

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16