Frank Arnesen is persoonlijk rond met Ajax Nog geen uitspraak in sponsor-conflict Jan Timman masseert Joesoepov Keuze van de huisvrouwen stopt er mee sportuitslagen .onder PORT QeUUaQowuvnt DINSDAG 29 OKTOBER 1985 PAGINA 9 «bert Gregoire oorzitter NBB ISTERDAM De alge- pe ledenvergadering van Nederlandse Boks Bond }B) heeft Hubert Gregoi- ipt de nieuwe voorzitter loemd. De 59-jarige Gre- re volgt Jaap Villerius op voorzitter van het lofdbestuur, dat de afgelo- ende n maanden met de nodige >etai "n W||nfronteerd. Henk Los -voorzitter gekozen. Hagenaar was eerder als ningmeester van de B actief. Puntverlies H|aalvoetbal- oppers EI DEN In tegenstelling eizoen bijna ge- uikelijk is geworden, bleek volle winst gisteravond niet reserveerd voor de zaalvoet- iltoppers Zwartewolf l lasbergen. De Leidenaars I ngen in de eigen Vijf Meihal ideruit tegen De Rozet (3-5), I lasbergen kwam thuis net I jet verder dan een 2-2 gelijk- lel tegen De Maas. Lugdu- 1 im verloor kansloos bij Ce- rbo: 4-0. Op interregionaal veau was Silva Boys te sterk I >or Spartaan '20: 3-7. In de «idse hoofdklasse klopte hlmann Cleijn Duin met 1 it zag er in de Vijf Meihal ïge tijd naar uit dat Zwarte- olf wel met twee winstpun- n uit de strijd tevoorschijn komen. Een treffer van i de Roo had de Leidenaars de eerste helft op voor- irong gezet, terwijl Hennie oet na de pauze de fraaie 2-0 et aantekenen. Concentratie erlies aan Leidse zijde deed balans binnen vijf minuten venwel geheel omslaan. Van s (2x), Van Bielsen en Klomp coorden 2-4. Weer Van Biel- ien besliste de partij vervol is definitief, door een door et benutte strafschop met vijfde Rozet-goal te beant- 'oorden: 3-5. Maas had dit seizoen in uit- eurten nog geen verliespun- en opgelopen en Glasbergen «as in de Cleijn Duinhal dan jk op zijn hoede. De zonder iterdag aan het bovenbeen eblesseerd geraakte Huug ■andewiel opererende Rijns- urgers vielen weliswaar zo- Ay reel mogelijk aan, maar ble- ven toch steeds op hun hoede voor de gevaarlijke uitvallen l '.van^e gasten. Voor rust doel- untfen Martin van der Plas i/nens Glasbergen en Van fer Bijl voor Dc Maas: 1-1. 'oen Jan Hogewoning halver wege de tweede helft de 2-1 nnnenschoot leek de partij in tijnsburgs voordeel beslist, misverstand tussen Mar- an der Plas (die de bal chter wilde tikken) en Gijs uyt (die een hoekschop wilde reorkomen) betekende echter och nog de gelijkmaker van )e Maas: 2-2. ;ugdunum kwam er bij Ce- :erbo niet aan te pas. Al na len seconden werd het verde- ligend spelende Leidse team [oor Johan van de Hoek op ichterstand gezet. Na de pau- toen de Leidenaars wat neer uit de defensie moesten omen, schoten Dick Vleg- eert, Gradus Roeland en Kees e Vries de thuisploeg naar 4- Lugdunum kon ook daarna iiets doeltreffends terugdoen. 1 de hoofdklassestrijd tusen 'leijn Duin en Bahlmann liep v it- Alphense ploeg voor de auze al weg. Ton van der ,aan scoorde drie keer: 0-3 us. Na de hervatting kwam !e Katwijkse thuisploeg nog iven terug door Anne Ou- versloot, voordat Bahlmann Nick Verwoerd en weer Tan der Laan de wedstrijd de- initief besliste: 1-5. Winst voor Mesker ZÜRICH Marcella Mes ker heeft de tweede ronde van een inter nationaal ten nistoernooi voor dames be reikt. De Haag se versloeg in de eerste ronde de Amerikaan se Jo Anne Russell in twee sets: 6-3 en 7-6 (7-1). Hagens terug in basketbalselectie DEN HAAG De terugkeer van Emiel Hagens in de Nederlandse basketbalselectie is een feit. De er varen spelverdeler van Leiden is opgenomen in de selectie van veertien man, die in november kwali- fatiewedstrijden speelt voor de wereldtitelstrijd. Tegenstanders zijn Hongarije en Joegoslavië. Hagens is anderhalf jaar uit de roulatie geweest. Hij droeg het oranje shirt voor het laatst in april 1984. Dat was tijdens een oefenwedstrijd tegen Hofstra University. Hagen raakte daarin gebles seerd. Toen de kwetsuur was genezen noopte tijd gebrek hem te bedanken. Omdat Vladmir Heeger, de bondscoach, ditmaal heeft gekozen voor één voorbereidingsweekeinde op Papendal is hij op nieuw beschikbaar. Hetzelfde geldt voor Bert Kragtwijk, zijn ploeggenoot, die eveneens lange tijd afwezig was. Van Leiden werd tevens Heyde- man geselecteerd. Koeperman wint Amerikaans zönetoernooi ITUIUTABA Iser Koeperman, de 63-jarige oud-wereldkampioen, heeft voor de tweede keer in successie het Amerikaanse zönetoernooi gewonnen, werd gehouden. De voor de Verenigde Staten uitkomende ingenieur behaalde in de Braziliaanse stad Ituiutaba 21 fiunten uit dertien partijen. De voorma- ige Rus verzekerde zich voor de ze vende keer in zijn damloopbaan van deelneming aan het toernooi om het wereldkampioenschap, dat volgend na jaar in Nederland zal worden gehou den. Voor dat wereldtoernooi plaatsten zich voorts twee Brazilianen en de uit Suriname afkomstige Eduard Autar. Veiligheidseenheid opgericht voor Spelen Seoel SEOEL De Zuidkoreaanse poli tie heeft een veiligheidseenheid opgericht ter voorkoming van sa botage van accommodaties en fa ciliteiten, die zijn bestemd voor de Olympische Spelen van 1988. In 1986 worden bovendien reeds de Aziatische Spelen gehouden op dezelfde plaatsen. Het speciale korps bestaat uit 1300 man. Vol gens officials in Seoel worden ac ties verwacht van de kant van het vijandig gezinde Noord-Korea, dat eveneens in de organisatie betrok ken wil worden. Wim Doorschodt weg als coach bij FV Snoekie DEN HAAG Wim Doorschodt heeft besloten op te stappen als coach bij FV Snoekie. Problemen tussen Doorschodt en het bestuur van de de interregionale zaalvoet balclub liggen aan het besluit ten grondslag. Het bestuur van FV Snoekie ging gisteravond akkoord met de wens van Doorschodt voortijdig op te stappen. Rob den Hollander neemt tijdelijk de za ken rond het eerste team waar. FV Snoekie beraadt zich over een opvolger voor Doorschodt, die vo rig seizoen met zijn team vice- landskampioen werd. Silva Boys verslaat Spartaan '20 ROTTERDAM Silva Boys heeft voor een competitieduel in de interregionale klasse met 7-3 gewonnen van Spartaan '20. In Rotterdam was de ruststand 2-1 in het voordeel van de Hagenaars. Henna Grün- holz (2), John Snuffering (2), Joop Ludwig, Wim Grünholz en Amin Hadaddi schoten Silva Boys raak. LENS contra Excelsior '20 DEN HAAG De Haagse tweedeklasser LENS komt vanavond voor een oefenduel in actie tegen Excelsior '20. Aan de Henge lolaan wordt om 19.30 uur begonnen. BRUSSEL Als het aan Frank Arnesen (29) ligt, keert hij zo snel mogelijk terug naar zijn oude club Ajax. De Deense midden velder kwam gisteren tot een persoonlijk akkoord met de Amsterdamse clubleiding, maar heeft nog zijn twijfels over de medewerking van zijn huidige baas Anderlecht. „Ajax heeft geen geld om mij te kopen, wil mij al leen huren. Het is nog maar de vraag of Ander lecht daarvoor voelt. Ik schat de kans dat ik naar Amsterdam vertrek op 50 procent". Frank Arnesen: „Ik zou graag onder Cruijff willen trai nen". Frank Arnesen maakt in Brussel moeilijke tijden door. Hij behoort niet meer tot de basis-11 en mist naar eigen zeggen het vertrouwen om goed te kunnen presteren. „De situatie, waarin ik verkeer, is allesbehalve gezond. Het is be ter dat ik vertrek. Maar An derlecht heeft afgelopen weekeinde zonder mij verlo ren. Dat maakt het allemaal nog moeilijker". Arnesen heeft alleen nog maar contact gehad met Ajax. Dat Hamburger SV belangstelling zou hebben, heeft hem alleen „via via" bereikt en van inte resse van PSV-zijde is hem zelfs helemaal niets bekend. „PSV heeft vorig seizoen naar mij geïnformeerd, maar sinds dien heb ik niets meer uit Eindhoven gehoord". Frank Arnesen speelde in het verleden ruim vijf seizoenen voor Ajax en werkte een jaar onder Johan Cruijff, toen ad viseur naast (boven) trainer Leo Beenhakker. „Ik zou graag opnieuw onder Cruijff willen trainen. Ik ben gechar meerd van de Ajax-stijl", on derstreept hij zijn ambitie om naar Amsterdam terug te ke- BREDA Rechter Pronk heeft gisteren voor de Bredase rechtbank tijdens het kort ge ding, dat twaalf wielrenners tegen de zich terug trekkende sponsor Skil hebben aange spand, nog geen uitspraak ge daan. Nadat vorige week de advocaat van de sponsor was gehoord, werd gisteren getuige Cees van Beek opgevoerd. Van Beek was dit jaar als werkne mer van Skil voor 95 procent belast met het formeren van de Skil-ploeg met Nederlandse nationaliteit. Hij werd in au gustus door de firma ontsla gen. Lijnrecht tegenover de woor den van mr H. van Mierlo, de advocaat van Skil, verklaarde Van Beek gisteren dat zijn ex- werkgever wel degelijk de be doeling had nog twee jaar een internationaal rijdende wieler ploeg te sponsoren. „In februa ri van dit jaar werd geconclu deerd dat de huidige ploeg, on der leiding van de Fransman De Gribaldy, niet optimaal rendeerde. Skil had als doel stelling minimaal vier jaar in de wielersport te blijven om de beste revenuen van het geïn vesteerde geld te trekken". Van Beek herhaalde dat er bij de nieuwe opzet nooit was ge zegd dat er een tweede sponsor moest bijkomen. „Knetemann heeft in goed vertrouwen aan vrijwel alle besprekingen deel genomen", aldus Van Beek. Als gebruikelijk bij korte ge dingen polste rechter Pronk beide partijen of er onderling nog een vergelijk mogelijk was. Dit wil hij voor volgende week maandag horen. Komt het de komende zeven dagen niet tot een oplossing tussen beide partijen, zal hij zo snel mogelijk na volgende week maandag uitspraak doen. Loting districtsbeker DEN HAAG De loting voor de derde ronde van de districts beker West II is voor de clubs uit de Haagse regio als volgt: Monster-RKAVV, VCS-Quick Boys, Be Fair-De Postduiven, Nootdorp-Overmaas, 's-Gravenzandse SV-VFC, Alphense Boys- FC Den Haag 2, Rijnsburgse Boys-JAC, Excelsior Pernis-RVC, DWO-DHL, Tonegido-DHC, Verburch-Xerxes (zo), DSO (zo)- UVS, Cromvliet-HOV en LDWS-HMSH. De wedstrijden wor den gespeeld in het weekeinde van 23 en 24 november. .99 m r Jan Timman is belust op de overwinning. Kandidatentoernooi, Montpellier Zesde ronde: Vaganjan-Spasski 0-1. Tiende ronde: Portisch-Vaganjan 0-1; ian-Kortsjnoj 0-1. Elfde r Joesoepov-Vagan- Stand: 1. Timman (Ned), Joesoepov tlsch (Hon) 6 pnt; 11. Nogueiras (Cub) en Short (Eng) 5 1/2 pnt: 13. Seira- wan (VSt), Ribli (Hon) en Kortsjnoj (Zwi) 5 pnt; 16. Spraggett (Can) 3 1/2 (Arg) 6-4, 6-1; Wojtek Fibak (Po- l)-Andreas Maurer (Wdl) 6-3 6-1; Joa- kim Nystróm (Zwe)-Bernard Boileau MONTPELLIER Zonder zelf te winnen is Jan Timman op de dag van de afgebroken partijen mede bovenaan gekomen in het kandidatentoernooi van Montpellier. Achttien zetten werden nog gedaan in het tweemaal afgebroken duel uit de elfde ronde Timman-Joesoepov, maar een winnende voortzetting in het eindspel dame en drie pionnen tegen toren, loper en twee pion nen bleek niet voorhanden. „Een kwestie van masseren", noemde secondant Hort als argu ment voor de vergeefse winstpoging. „Zwart kan een fout ma ken. Zo niet, dan is het toch goed, dat hij de hete adem in de nek heeft gevoeld. Dat kan heel belangrijk zijn". Of het werkelijk een rol speelde of niet; feit was wel dat Joesoepov even later zijn tweede afgebroken partij tegen Vaganjan opgaf. Daardoor is nu een driemanschap aan de leiding gekomen: Tal, Timman en Joe soepov met elk 7 1/2 punt. Volgens Hort is Timman nu in de kritieke fase van het toernooi aangeland. „Jan zou op veiligheid moeten spelen, maar dat ligt niet in zijn aard. Hij gaat in elke partij tot het uiterste. Dat is goed, maar ook gevaarlijk. Vooral nu hij al zo verschrikkelijk veel van zijn krachten heeft gevergd". Kwalificatie voor de halve finales is overigens niet het doel dat Timman zich heeft gesteld. De Nederlandse schaker wil het toernooi in Montpellier winnen. „Gokken op alleen kwalificatie vind ik verkeerd. Het is beter elke partij met volle inzet te spe len". Na afloop van het evenement in Montpellier gaat het kan didatentoernooi verder in de vorm van tweekampen. De num mer één komt daarbij uit tegen nummer vier en twee tegen drie. „Weer zo'n slechte regeling van de wereldschaakbond. Loting zou veel eerlijker zijn geweest. Nu kan de situatie ontstaan, dat je door verlies of een gelijkspel een tegenstander, die je niet ligt, ontloopt. Daar zal ik absoluut niet aan meedoen", aldus Tim- af- LEGENDARISCHE JOCKEY LESTER PIGGOTT STAPT UIT HET ZADEL (Van onze correspondent) LONDEN Engelands „genie te paard" Lester Piggott zegt vandaag in Nottingham zijn leven als superjockey vaarwel. Hij wordt op 5 november 50 en is in de 38 jaar dat hij in Enge land en Frankrijk deelnam aan diverse grote paardenren nen multimiljonair geworden. „De races zullen nooit meer dezelfde zijn," klagen de inwo ners van het land waar paar den algemeen gesproken po pulairder zijn dan kinderen. Als jockey zorgde Lester Pig gott altijd voor sensatie. Hij behaalde meer dan 4.300 over winningen, waaronder negen Derby's. Voor miljoenen Britten, die geregeld een „flutter" (gokje) wagen op de paarden, is Pig gott dan ook de grootste sport man van hun land. „De keuze van de huisvrouwen", noem den ze hem in zijn glorietijd, omdat vrouwelijke gokkers er steeds rotsvast op vertrouwden „Nu uw regering ook achter de kandidatuur van de stad Amsterdam is gaan staan, moreel en met financiële steun, is deze kandidatuur in eens zeer serieus geworden in het rijtje van alle andere mede-kandidaten. Kijk, dat deze Spelen in Amsterdam op papier de goedkoopste zijn met een begroting nu van rond de 1.5 miljard, dat zegt me niet zoveel. Ook dat er daardoor werkgelegenheid extra komt en veel belasting opbrengsten van rond een half miljard gulden niet. Nee, waar het om gaat is de sport er De atleet. Daarvoor moet alles zo optimaal mogelijk worden georganiseerd. Het projekt Amsterdam heeft dat vooral sterk gedaan". (IOC-voorzitter Samaranch in dc Telegraaf) ..Vanaf het moment dat Mo lenaar uitriep „we moeten binnen vijf jaar kampioen worden" is het al fout gelo pen Spelers werden voor heel veel geld gehaald. Nie mand geloofde in succes van een bij elkaar gekocht elftal, maar in 1981 werden we toch maar kampioen. Toen de titel eenmaal binnen was, trad er verzadiging op. Bij iedereen in de club. Er hing een sfeer van „kijk eens we hebben het bewezen en dat is het dan". Molenaar had genoeg publiciteit en het zo gewenste sportief succes binnen. Trai ner Kessler had „het" bereikt en ging weg. Ik zag ook dat het einde, vooral financieel, in zicht was". En: „Ik geef AZ nog hooguit een jaar, dan is het gebeurd. Molenaar trekt zich terug. Ik hoop voor Noord-Holland dat er een an dere geldschieter opstaat. Maar AZ kan er pas werke lijk bovenop komen, als er wat veranderingen komen in het bestuur. Ik wil er niet te veel over zeggen, maar bij AZ zitten de juiste mensen nog steeds niet op de juiste plaatsen". (Ex-profvoetballer Richard van der Meer in het Alge meen Dagblad) „Eigenlijk stond ik helemaal buiten het tumult. Ik werd gebeld door Van Heumen, die vroeg of ik bij het Neder lands team wilde komen. Ik heb „ja" gezegd en daarmee was voor mij de kous af. Toch worden daarna de pro blemen aan mij opgehangen, waardoor ik min of meer als lijdend voorwerp functio neer. Dat gaf iets meer spor tieve druk. Als ik in Enge land slecht had gespeeld, had Ties Kruize: „Ik heb goed gespeeld". iedereen gezegd: „Zie je wel, die Kruize heeft niets in het nationale team te zoeken". Bij een redelijke prestatie zou de reactie zijn: „Misschien heeft Van Heumen wel gelijk gehad". Het eind van het liedje is, dat ik goed heb ge speeld". (Ties Kruize in Trouw) „Het werd tijd dat ik eens aan een maatschappelijke carrière ging denken. Als je met topsport bezig bent, leef je in een klein wereldje. Het was schaatsen, schaatsen en nog eens schaatsen. De rest interesseerde me niet. Wat er om je heen gebeurt ontgaat je volledig. En niemand die je even apart neemt en zegt „Hilbert jongen, je hebt een gezin, je schaatst nu nog leuk, maar hoe moet dat straks? Mijn ogen zijn nog net op tijd open gegaan. Ik heb mijn blik verruimd, heb een vaste baan, een goed sponsorcon tract bij het marathonrijden sche wetenschappen". (Hilbert van der Duim in de Haagsche Courant) i denken dat ik zo graag de baas wil zijn maar dat is onjuist. Het is echt niet zo dat ik even aan kom rij den en zeg: dit en dat ge beurt. Vanavond speelt Brandts in plaats van Huub Stevens. Zo'n beslissing is erg goed door gepraat. Mijn be slissingen worden getoetst aan de ideeën van de hele technische staf. Ik kan ook geen spelers kopen. Alleen ideeën aanreiken. Wij heb ben een professionele mana ger en een bestuur die uitein delijk meebeslissen. PSV wordt vaak vergeleken met de situatie bij Engelse clubs. Dat is ook mijn ideaalbeeld". (Hans Kraay in 'de NRC/Handelsblad) „België-Nederland werd dus beslist in het „voordeel" van Nederland, doordat Guy Thijs niet reageerde toen Kieft eruit werd gestuurd. Beenhakker vond dat Neder land met tien man tegen elf speelde. Dat was onjuist. In de voorhoede van de Belgen liepen Claessen en Vanden- Bergh. Ze deden niet mee. In Hans Kraay: „De denken dat ik de baas wil spelen". geen negentig minuten raak te een van deze spelers de bal zondanig dat je moest toege ven: Ja, die bal is geraakt. België speelde met negen man tegen Nederland. Wie dat niet zag heeft absoluut geen verstand van voetbal. Beenhakker beschikte dus over een numerieke meer derheid. Waarom wisselde hij niet onmiddellijk een verde diger (Spelbos. Hebt u hem gemerkt? Ik niet. Nogal wie des: hij had geen tegestander) voor een aanvaller? Met Ta- hamata erbij hadden we ons misschien het kansje ge creëerd dat er nu niet is ge weest". (Columnist Jan Mulder in De Tijd) met „absolute Lester Piggott, die nu trainer wordt, had als jockey een vast inkomen van naar schatting een half miljoen pond (circa 2,2 miljoen gulden) per jaar. Daarnaast verdiende hij nog talrijke miljoenen als aandeel houder van organisaties, die eigenaar zijn van waardevolle renpaarden. Piggott is een ge wiekste zakenman. Hij heeft praktisch overal een vinger in de pap. Op het gebied van we drennen voor paarden kan er haast niets gebeuren zonder dat het hem geld opbrengt. Groter gestalte Met zijn 1,69 meter is Lester Piggott groter van gestalte dan de doorsnee Engelse jockey. Maar zoals al Zijn collega's let te hij ook scherp op zijn ge wicht en was hij graatmager. Met zijn 54 kilo leefde hij de laatste 30 jaar doorlopend bijna 10 kilo onder zijn normale li chaamsgewicht. Piggott droeg vaak de hele dag een rubber pak om hard te transpireren en niet dikker te worden. Hij volgde een bijzonder streng re gime van zwarte koffie, geen ontbijt, zware sigaren om overdag zijn honger te stillen en 's avonds een maal dat al tijd bestond uit vis of een flin ke biefstuk. Lester Piggott stamt uit een geslacht van jockeys. Zijn va der leerde hem al heel vroeg paard rijden. Lester won de eerste van zijn negen Derby's toen hij amper 18 jaar oud was. Zijn verlangen om te winnen was altijd zo sterk, dat hij vaak niet alleen zijn eigen leven maar ook dat van andere joc keys op het spel zette. Daar voor werd Lester Piggott meer dan een keer door de Jockey Club van Groot-Brittannie tij delijk geschorst. Onderscheiding Engelands „genie te paard" kreeg in 1975 de OBE-onder- scheiding. Van dat moment af was hij net zoals de Beatles lid van de Orde van het (niet meer bestaande) Britse Impe rium. Nu hij het paard rijden in wedrennen vaarwel zegt, wordt de vraag gesteld of ko ningin Elizabeth, die zelf ook dol is op paarden en paarden races hem tot ridder zal slaan. Zij heeft nog maar één jockey geridderd, Gordon Richards, die in 1953 voor haar neer knielde en nu 81 is. Hoewel Piggott vaak paarden van de koningin bereed en hij voor haar veel grote prijzen won, is er wat dat mogelijke ridderschap betreft toch een probleem. Piggott heeft name lijk geen blanco strafregister. Hij liep destijds een veroorde ling op wegens deviezensmok- kel en is altijd een controver siële figuur geweest. Doordat Lester Piggott over het algemeen niet veel zegt en de eigenaars van renpaarden graag het oordeel van hun trainer inwinnen, vooral wat de kansen van hun dieren be treft, zijn sommige rijke Brit ten van oordeel, dat Piggott als „trainer" geen schitterende toekomst voor de boeg heeft Maar anderen zien dat wel los lopen. Verwacht wordt dat zijn eerste belangrijke baas de man zijn, die op de Engelse renba nen De Sjeik wordt genoemd. Dat is Sjeik Mohammed al- -Maktoem bin Rasjid Moham med, minister van defensie van Dubai en jongere broer van de kroonprins van dil land, eveneens een paardefa- naat. Dergelijke Arabieren ge ven in Engeland enorm veel geld uit. Zij fokken paarden laten deze geregeld deelnemen aan grote wedrennen. Lester Piggott* mag voortaan zoveel ijs eten als hij wil (sinds zijn jeugd was-ie daar dol op, maar als jockey kreeg hij nooit een dessertje). En hij kan ook weer een gewoon pak dragen ROGER SIMONS Ivan Lendl: niet meer po pulair in eigen land. Pravda: „Zet Lendl uit tennisploeg" PRAAG De Pravda, het Tsjechoslowaakse partijblad, heeft een dringend beroep ge daan op de nationale tennis- bond Ivan Lendl te schorsen voor het landenteam. De num mer één van de wereld wordt ervan beschuldigd winstge vende toernooien te preferen boven het belang van de Tsje- choslowakije. Tijdens de halve eindstrijd van het toernooi om de Davis-Cup, die een nederlaag opleverde tegen West-Duitsland, weiger de Lendl in het enkelspel te spelen wegens een blessure. Enkele dagen later zegevierde hij evenwel in een demonstra- tietoernooi in Rutheford na overwinningen tegen John McEnroe en Jimmy Connors. „Het Tsjecoslowaakse shirt wordt niet alleen uitgereikt vanwege de sportieve presta ties van iemand, maar ook voor diens instelling en het enthousiasme voor het vader land. Is dat niet het geval, dan moet die iemand verdwijnen uit het team, al is het de beste speler van de wereld", aldus de Pravda. Verlies volleybal - dames Haag DEN HAAG De volleybal dames van Van Santen/Haag hebben gisteren met 3-0 verlo ren van DVO. In Den Haag kwam de thuisploeg er amper aan te pas: 13-15, 8-15, 5-15. In de eerste set had Haag nog wel een voorsprong van 11-8, die echter toch uit handen werd gegeven. Na twee wedstrijden is de Haagse club nog zonder punten in de eerste divisie.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9