Noordwijk regelmatig langs Scherpenzeel Magere score gaat zwaar wegen voor RCL Weer ruime zege ARC „Leidse" jeugd weinig succesvol Rijnsburgse Boys zit in „verkeerde hoek" Quick Boys houdt voorsprong nu wel vast SPORTTRIBUME De Sleutels verplettert WDS MMO neemt eerste plaats over Herstel Ter Leede £eidóc@otncutt fAANDAG 28 OCTOBER 1985 PAGINA LEIDEN ARC won ook za terdag en behield daardoor de riante koppositie in 2B. Ook 's- Gravenzandse SV werd ver slagen met de klinkende cij fers van 0-3. FC Lisse gaat be duidend minder goed. De pu pillen van oefenmeester Wim Eilander dienden Vitesse Delft voor te laten gaan met 1-3. 's-Gravenzandse SV - ARC 0- 3 (0-1) De thuisclub was niet zo slecht als de uitslag doet vermoeden. ARC voetbalde gewoon gedis- ciplineerder dan de tegenstan der. Sjaak Key kopte al vroeg over het lege doel heen. Riny Oosterlee rondde na een kwartier een fraai aanval wel goed af. Het opdringende SV bracht de Jan Kroeze-équipe nooit in de problemen. Sterker nog. Na een afgekeurde treffer (buitenspel) van Nico Ooster lee scoorde broer Riny uit een voorzet van de oudste. Key kopte vlak voor tijd 0-3 in. FC Lisse - Vitesse Delft 1-3 (1-2) Een solo van Henry van der Weijden bepaalde de stand al na twee minuten op 1-0, waar na Vitesse het initiatief over nam en voor rust twee maal (Ronald Vermeulen en Ruud van der Lee) het doel vond. Ondanks kansen voor Leo van Kampen, Arie Schalk, Paul Pijpers en Van der Weijden scoorde Vitesse na de pauze nog een keer, nu via Hans Manger: 1-3. LEIDEN Geen best week einde voor de Leidse afvaardi ging in de landelijke A-jeugd. Roodenburg was de enige ploeg, die een puntje pakte en wel tegen AFC '34. RKA\ V kreeg bezoek van het als tweede gerangschikte Sparta. Vijfenveertig minuten goed voetbal van de Leid- schendammers deden het beste hopen voor het tweede speel- part, maar het zeker niet bril jante Sparta sloeg twee keer geniepig toe in de counter. RKAVV creëerde zich genoeg kansen, maar ondervond aan den lijve hoe goed de Rotter damse doelman is. Het hout werk werkte ook niet volledig mee, waardoor de formatie van John Kila aan de finish met lege handen bleef staan: 0-2. Ook UVS kreeg te maken met een Rotterdamse opponent en wel koploper Feyenoord. Op Varkensoord hield UVS één helft gelijke tred met de thuis club en de ruststand van 1-1 was dan ook volledig verdiend te noemen. Ostar Toonen nam op schitterende wijze de blauw-witte treffer voor zijn rekening. Na de hervatting kostten enkele dekkingsfouten UVS de kop, want Feyenoord profiteerde daar bekwaam van hetgeen een te hoog uitgeval- Jen 5-1 nederlaaj tot gevolg had. Quick Boys, tot asver uitste kend draaiend, ;verde een pure wanprestatiedoor bij het nog puntloze Vlissigen een 1- 0 nederlaag te lijcn. Het spel oogde iets beter dan tegen Kloetinge, maar Tie zo mas saal de kansen obenut laat, mag zich niet troepen op pech. Onkunde pa: dan beter. Het enige kleine lichtpuntje speelde tegen AFC '34. redelijke Leidse start, AFC '34 het initiatief ov scoorde dan ook. Vervolge lirculat lieten de Alkmaarders eqiercasc strafschop onbenut, tweede helft kwam Roode burg goed terug en tekende schitterende wijze de gelijkm schil middels Jacco Laan, die een pass van Hem de Romijn fraai afrondde. e<winst. I OASE ene. H in UV ld al ii Bij 1( d mpia-I NOORDWIJK Een zeer regelmatige overwinning. Dat was de enig mogelijke conclusie, die kon worden verbonden aan de winst, die Noordwijk boekte op Scherpenzeel. De tech nisch duidelijk begaafdere zeekanters hadden met 6- 0 kunnen winnen, als ze zich wat serieuzer met de tegenstander hadden be zig gehouden. Het abso luut kwaliteitsarme Scherpenzeel mocht daar om blij zijn met de nog re delijk eervolle 3-1 uitslag. Het eerste half uur maakte meteen al duidelijk, dat van Scherpenzeel nauwelijks iets verwacht mocht worden. Noordwijk kwam in die fase maar moeizaam op gang. wat toch al voldoende was om het klasseverschil tussen de twee opponenten duidelijk te ma ken. Pas in de 32e minuut was de eerste interessante actie te aanschouwen. Jos Smits was op links weg en bediende met een korte voorzet John Marijt, die sterk inkopte. Scheidsrech ter Eikenhout keurde de tref fer af wegens buitenspel. Twee minuten later was het wel re glementair raak. Klaas Vink verloor de bal bij het binnen gaan van het 16 metergebied, Jos Smits herstelde dat, waar door Vink met een prima dia gonaal schot 1-0 kon aanteke nen. Simon van Beveren poei erde even later net over de lat. Waarna een periode van con centratiegebrek bij Noordwijk aanbrak. Tonnie Veldhuizen kon vrij oprukken, stuitte op thuisgoalie Dick Dortmundt. waarna Jaap van Eionselaar net naast kopte. Vlak voor de rust liep de enige gevaarlijke Scherpenzeler René van Dam Van Beveren er volledig uit. Dortmundt redde. Ook na de pauze en zelfs na de lage kopbal van Hermans, die voor 2-0 zorgde, bleef Scher penzeel hetzelfde spelletje spe len. Met minstens vier verde digers en als het even kon een paar middenvelders achterin. Pas met nog zo'n tien minuten te gaan en aankijkend tegen een 3-0 achterstand (na fraai wegdraaien van zijn tegen stander een schitterende schuiver van Klaas Vfcik in de 71e minuut) leken de Veluwe- naars uit de eigen vesting te willen komen. Niet dat dat erg indrukwekkend was; terwijl het tijdstip waarop dat gebeur de zo mogelijk nog schlemieli- ger overkwam. Toch leverde het „slotoffensief" via een knappe eenmansactie nog een tegentreffer. Gert Wagensveld na de rust naar voren ge schoven, omdat spits Veldhui zen was uitgevallen speelde Rob Knauf uit en verschalkte Dortmundt verrassend een voudig: 3-1. TJEERD SCHEFFER Gerlof, Smits. Bakker. Vink. Her- Klaas Vink zet Noordwijk op een 1-0 voorsprong tegen Scherpenzeel. Vink zou later oa de derde Noordwijk-goal realiseren. LEIDEN De Sleutels ver keerde zaterdag in grote vorm. WDS diende dat te beamen, want de ploeg verloor op eigen veld met 1-6 van de enige Leidse zaterdag-KNVB-er. Ze venhoven won met 1-2 van CVC Reeuwijk, terwijl Hazers- woudse Boys de punten ver deelde met Vlaardingen: 2-2. SV Voorschoten won van Koudekerk: 1-0. Valken'68 schoot uit door Floreant met een 4-0 verlies weg te sturen. WDS - De Sleutels 1-6 (0-2) Het 90 minuten lang superieu re De Sleutels stond al bij de rust met 0-2 voor door treffers van Leo Compeer. Jan van de Berg miste vervolgens een strafschop, via Danny Minne- ma en Ronald Guldemeester zouden de Leidenaars toch uit lopen naar 0-4. Na de tegen- goal ging de Vlietclub door on der aanvoering van de uitblin kende Leo Wetselaar en be paalde de eindstand via Min- nema en Paul de Vos op 1-6. CVC Reeuwijk - Zevenhoven 1-2 (1-0) De vreemd fluitende arbiter Heemskerk stuurde om ondui delijke redenen een Reeuwij ker en Zevenhovenaar René van Trigt naar de kleedkamer. Bij de rust stond het 1-0. Een donderspeech van trainer Ben Möllers maakte Zevenhoven wakker, dat via doelpunten van René Bon en Harrie de Boer alsnog de winst grepen. Ilazerswoudse Boys - Vlaar dingen 2-2 (2-1) Peter van der Niet scoorde halverwege het eerste deel 1-0. Chiel Kampman werd ge vloerd, Sjaak van Dorp benut te de strafschop. Nog voor de rust scoorde Vlaardingen te gen. Hazerswoude kon het overwicht in de tweede helft niet in treffers omzetten. De gasten scoorden nog wel: 2-2. SV Voorschoten - Koude kerk 1-0 (1-0) In het harde gevecht was net Hans Koonings, die de SV al na 12 minuten op voorsprong tilde. De twee flink arbeiden de équipes zouden niet meer ■tot doelpunten komen. SV- aanvoerder Rob de Jonge werd het veld uit gestuurd. Valken'68 - Floreant 4-0 (2-0) Door een inzet van 100% en uitstekend voorbereidend werk van Piet Varkevisser zorgden Mare Duyndam en Wim de Wit voor een rust stand van 2-0. Valken drukte na de pauze door via Theo van Rijn en invaller Frank Duyn dam. LEIDERDORPERS OOK BIJ VALLEIVOGELS ONDERUIT »n al lime i »tract€ n Ai] SCHERPENZEEL Tien mi nuten lang zag het er zater dagmiddag naar uit dat RCL de reis naar Scherpenzeel niet voor niets had ondernomen. In die tien minuten voor de pau ze, waren Pierre van Gemer- den en Peter Siera tot twee maal toe zeer dichtbij de tref fer die de Leiderdorpers tegen Valleivogels weer in de wed strijd zou hebben gebracht. Nu thuis-goalie Adwoud Groene- veld beide malen als overwin naar uit de tweestrijd kwam, was het echter voor de pauze al gedaan met RCL. Natuur lijk, in de tweede helft tracht ten de roodwitten met drie spitsen en een voor zijn verde diging voetballende laatste man Cees Ruis de kansen nog te doen keren, maar dat initia tief pakte volstrekt verkeerd uit. Vallei vogels-spits Alex van Ginkel, wiens directe be waker Ruud Boendermaker daarna nog wegens een slaan de beweging uit het veld werd gezonden, was binnen vijftien minuten spelen twee keer suc cesvol, waarmee de eindstand direct een feit was geworden: 4-0. De snelle openingsgoal van ge talenteerde Harry Valkenburg (zevende minuut, voorberei dend werk van Alex van Gin kel) werd door RCL's Laurens Mouter later als een belangrij ke oorzaak voor het toch be trekkelijk kansloze verlies ge zien. „Je merkte aan de hele ploeg dat dat doelpunt heel sterk doorwerkte. Het seizoen verloopt toch al niet gelukkig, je komt zelf moeilijk tot scoren en dan ook nog eens zo vroeg in de wedstrijd een doelpunt om je oren krijgen. Daarbij was al snel duidelijk dat Hans Braat als bewaker van Val kenburg een moeilijke middag zou gaan krijgen. En zoiets is ook al niet bevordelijk voor het moreel". Zoals ook de tweede treffer dat niet was. Na een verre weg-is-weg-trap van Arie van der Broek bereikte de bal Alex van Ginkel. Ruis en Van der Heijden legden hem te weinig in de weg en de 2-0 was een feit. Toen het op revanche beluste Valleivogels (vorige week met maar liefst 5-1 door bijna- naamgenoot IJsselmeervogels „afgedroogd") even gas terug nam. brak de korte Leider- dorpje periode aan. De al snel voor geblesseerd geraakte Ben Heemskerk in de ploeg geko men Van Gemerden de evenwel koppend toe te slaan op het moment dat be waker Arie van der Broek ge blesseerd op de grond lag en de ten onrechte niet wegens buitenspel teruggefloten Siera stuitte in de allerlaatste mi nuut van dat eerste part op niet onfortuinlijke goalie Groeneveld. „En toen", realiseerde Mouter zich naderhand op sportpark De Bree (west), „was het met RCL gebeurd. „Want in de tweede helft ging er eigenlijk maar weinig goed. Het was de bedoeling dat we offensiever en agressiever zouden gaan voetballen. Maar datcwam er dus helemaal niet uitHet leek toen echt alsof ze bna alle maal pap in hun been had den". Pap die nog het mirt zicht baar aanwezig was Ij voor- stopper Marcel BraSer. De Leiderdorper bleef, ok nadat hij geblesseerd was 'eraakt, z'n taken nauwgezet uitvoe ren, zijn ploeg voorgan in de inmiddels verloren strijd. „Klasse van Marce', wist Mouter later, „maar hlaas te kenend voor de situafe. Juist als het slecht gaat is iet im mers gebruikelijk dat j terug komen krachten. HP* dut valt op er' zo'n geval idee dan geen goed teken d nieuwkomers het voort* moeten gaan nemen' niet in de situatie Leiderdorpers nu verzeild geraakt. Mouter: „Twee pur ten uit zeven wedstrijden. Di score moet wel wegen..." GERT-JAN ONVLE Scoreverloop: 7. Valkenburg 1-0 Alex van Ginkel 2-0, 57. Alex Ginkel 3-0, 60. Alex van Ginkel 4 RCL: Van der Heijden, (Van Gemerden), Schalke KATWIJK Was het in voorgaande wedstrijden steeds Quick Boys geweest dat kansen en punten had laten liggen, zaterdag was het eindelijk eens de beurt aan de Katwijkse te genstander. DOVO ver zuimde tenminste een ge lijkspel uit het vuur te sle pen, zodat de sterke ope ning van Quick Boys vol doende bleek voor de vol le winst; 2-1. Trainer Rob Theuns: „Na zeven wed strijden met een magere oogst, vind ik het terecht dat het ook eens meezit Het resultaat komt op de eerste plaats. Hoe ze zich nu bij DOVO voelen, heb ik bij Quick Boys al wat te vaak meegemaakt". Op „Nieuw Zuid" zag het er, zeker in de tweede helft, sterk naar uit, dat Quick Boys de winst opnieuw niet over de streep zou trekken. Vorige week lukte dat immers al niet bij het pover acterende Scher penzeel. Hoe zou het dan moe ten lukken tegen het pittige DOVO? Dat de thuisploeg toch niet bezweek, had meerdere redenen. Zo was DOVO niet al te inventief bij het bestoken van het vijandelijke doel. Daardoor konden Johan Jon ker en vooral Mart Haasnoot uitgroeien tot ijzersterke „ga- tendichters", vooral wanneer goalie Theo Guyt al uit positie was gespeeld. De Veenendaal- se ex-AZ'er Jan Gaasbeek liet als rechterspits veelal fraaie trucjes zien en verschalkte daarmee vaak bewaker Hans van der Plas. Het resolute, ef fectieve vervolg bleef echter gewoonlijk uit. Toch had doel man Guyt enkele fraaie ref lexen nodig om „zijn hok" voor enkele doorboringen te behoeden. Het meest tevreden was trainer Theuns echter over de inzet, het harde wer ken van al zijn spelers, met name toen de ploeg aan se rieus offensief spel niet meer toekwam. Hoe anders had het er alle maal voor rust uitgezien. Na dat Quick Boys een kort, maar krachtig DOVO-offensief had doorstaan, werd rap toegesla gen. Frenk van der Kleij eiste daarbij met razende slaloms de hoofdrol voor zich op. Nadat hij eenmaal in de afronding faalde, kwam het resultaat bij de volgende actie door de roy ale arbiter De Ruijter. Inder daad werd Van der Kleij, toen hij versnelde, juist binnen de beruchte lijnen onderuitgelo pen. Menig scheidsrechter had dit evenwel als kleinigheid weggewoven, niet De Ruijter: strafschop. Nadat Martin van der Plas het vonnis met een zuivere „plof in de rechter hoek" had geveld (1-0), volgde spoedig een volledig onbet wistbare treffer. Frenk van der Kleij liet op de linkervleu gel jan en alleman de hielen zien en zette fraai voor op- de naar voren snellende en dank baar intikkende Kees van Rooyen: 2-0. Hierna nam Quick Boys gas terug, hoewel dat de ploeg moeilijk valt. Theuns: „Je ziet de vertwijfe ling groeien. De voorsprong uitbouwen of duidelijk consoli deren? Vooral na hun doel punt (na een vrije trap kopte Henk van Dijk knap voor op het hoofd van de inknikkende Gaasbeek: 2-1) heeft DOVO, een sterke ploeg, fors aange drongen. Gezien hun kracht binnen de zestien meter lieten wij ze ook te ver komen. Maar 't is allemaal goed afgelopen." LEJO BUCK Duyn, Van der Kleij, Martin v LEIDEN MMO verdrong Stompwijkse Boys van deeerste plaats door een 0-2 zege op Leidsche Boys. Stompwijks Boys ging met 2-1 tenonder bij VNL, ZLC had geen kind aan VIA en Meerburg was succesvol tegen Alkmania. VNL - Stompwijkse Boys 2-1 (1-0) De Stompwijkers waren vrijwel de gehele wedstrijd oppemach- tig, maar waren onmachtig in de afwerking. Groot struielblok was VNL-doelman Michel van Haren, die de wedstrijd vn zijn leven keepte. Wim van Gaanderen schoot de thuisclub irrie 42e minuut naar 1-0 en het duurde tot de 95e minuut vor de gelijkmaker van Nico van der Salm viel. Twee minute later zorgde Wouter Brakhoven voor een spectaculaire onthoping door alsnog de zege bij VNL terecht te laten komen. Leidse Boys - MMO 0-2 (0-1) MMO nam de koppositie over, door op het hobbelige ved van Leidse Boys met 0-2 te zegevieren. Goalgetter Johan Vaeman verlengde in het eerste part een kopbal van Hans van (oozen en verschalkte daarmee zijn oud-trainer Mat Keereweei Deze was na rust ook kansloos op een inzet van Paul Wolversjie de eindstand vastlegde. ZLC - VNA 4-1 (3-0) Een afgetekende overwinning voor ZLC, dat met een riate 3-0 voorsprong inging. VNA spartelde sporadisch tegen, maarewam niet verder dan een benutte strafschop van Ronald Zadvliet. De produktie van de gastheer werd verzorgd door Driks van der Linden, Janus van der Linden, Ronald Hendriksen e Paul van Putten. Alkmania - Meerburg 1-3 (0-1) Dik verdiende overwinning van Meerburg, dat Sjors vn der Heide na een kwartier de score zag openen. Rini van Vee ver dubbelde de marge en Fred Hagenaars besliste het duel riddels een strafschop. Ronald de Rijk doelpuntte tegen. Oranje Groen - Kickers '69 1-0 (0-0) Eindelijk lachte het geluk Oranje Groen toe. De typisce 0-0 wedstrijd eindigde door een doelpunt van Bert-Jan de Rider in het voordeel van de thuisclub. Bernardus - Warmunda 1-3 (1-0) Voor de pauze had Bernardus het betere van het spel enillus- treerde dit via een treffer van Angelo Hoppenbrouwer, la de rust was het Warmunda, dat de strijd beheerste. Erik Molaaars, Kees van Rijn en Hans van Eyk bogen de 1-0 achterstand im in een 1-3 overwinning. LEIDEN Arie Lagendijk, trainer van Rijnsburgse Boys, verweet zijn ploeg niets na de 4-3 nederlaag bij Huizen: „Het was ditmaal, in tegenstelling tot de duels tegen GVVV en Valleivogels, geen mentali teitskwestie. Ze hebben er nu wel voor geknokt. Maar ja, we blijken in de hoek te zitten waar de klappen vallen, '«n dan kan je ook verliezen van Huizen". Wel had Lagendijk zijn voor zorgsmaatregelen genomen. Paul van der Blom, Johan de Kroon en Martin de Louw wa ren buiten de basis gehouden, hetgeen een rechtstreeks ge volg was van de wanprestaties tegen GVVV en Vallei vogels. Toch was de wedstrijd bij Hui zen ook van een matig gehalte. Huug Aandewiel had met zijn Platini-achtige vrije trap 0-1 gescoord, toen Leo Ruiters de uitblinker bij Huizen weer gelijk maakte. Hans Zwaan, uit een voorzet van Wim Driebergen, zorgde voor een voor Rijnsburg voordelige ruststand van 1-2. Na precies een uur spelen veranderde Driebergen de bal van richting na een schot van Ronald Smit: 2-2. Wederom Zwaan scoorde vanuit een ogenschijnlijk on mogelijke hoek de op dat mo ment beslissend lijkende goal. Nadat de strijd zes minuten was gestaakt een Rijnsburg- supporter liep in zijn enthou siasme het vlaggetje uit <Ae handen van de grensrechter, die zich daardoor bedreigd voelde hervatte Huizenspe ler Rob Hesta met twee tref fers binnen één minuut. Eerst strafte hij een blunder van doelman Henk van Voorber gen, die onder de bal doorliep, af. Om direct na de aftrap ge woon in te schieten, toen öf Scoreverloop: 18. Aandewiell-l, 35. Ruiters 1-1, 45. Zwaan 1-2, 603mit 2- 2. 68. Zwaan 2-3, 79. Hesta i-3, 80. Hesta 4-3. Rijnsburgse Boys: Van Vooiergen, Toet, Driebergen, Manuputt, Van Veen, Arroyo, Aandewiel (Pul van der Blom). Van Dijk. MerbisZwaan LEIDEN Ter Leede won dl zware uitwedstrijd bij subtopeel pe per Loosduinen met 1-2. Katjüever wijk kwam bij het immejoeilijlt moeilijk bespeelbare SVPTfeidse i niet verder dan een 1-1 remi&len - se. SIZO was kansloos in hejn pur duel met NFC, het werd 3-1. frt de 1 b de n B uitli; Loosduinen - Ter Leede 1-feS (1"2) In een pittige strijd vergaardLvoe Ter Leede twee belangrijk(.ei ce punten. Arjan Knoester schoolaatf eerst 1-0 binnen, waarna Jar[ van Harskamp weer eens irl de basis vanuit een scherpe Ba mutseling voor doel gelijkVud maakte. Op slag van rust be£erde diende hij Bou Westerbeek: lf^ ve 2. Na de rust was het vooraïc^s s keeper Pieter Idenburg, die?rom Ter Leede overeind hield. ■an£' r lOtfase fnstre SVPTT - Katwijk 1-1 (1-0) werd er gewonnen, ook niet. De gelijkopgaande eerst] helft eindigde met een voorsprong voor de Hage' Het tijdrekken brak thuisclub op, want die reden bijgetrokken tij<?n plaatste Amerik van Duyvenf1? voorde de bal uit een vrije traf precies over de muur in de ui? P terste hoek: 1-1. NFC - SIZO 3-1 (1-1) e twe< Het leek allemaal voorspoedig 15-K te gaan met SIZO. Eerst ver< zuimde Herman Schrier alleeife dar voor de keeper te scoren, wafe het hij enkele minuten later n^erde een assist van Klaas-Jan Vijijeem wel deed. Jonker liet de ploejjositit gen rusten met een 1-1 standfloeg Kort na de hervatting wenfek nii het 2-1 via Lunstro, terwijR-10, Jonker tien minuten voor he&e Vc einde het kwarwei afmaaktefen m

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16