Alphen Noordcrossf; voor Van der Veer 1 SPORTTRIBUNE £eidóc6otucmt YZEREN HEIN DOET ZIJN NAAM EER AAN MAANDAG 28 OKTOBER 1985 PAGINA Yzeren Hein (tweede van links) als eer ste op weg naar de finish in het Stayers- kampioen schap van Ne derland. WASSENAAR Velen hiel den het gistermiddag niet voor mogelijk dat een vierjarig paard de kracht zou hebben om tijdens de laatste wedstrijd op Duindigt Stayerskampioen van Neder land te worden. Maar Yzeren Hein, viervoudig rij, trok zich niets van paarden als oud-derbywinnaar Tony Vitesse, Paard van het jaar Uno Hazelaar, de snelle Va lentin Melodie en zevenvoudig serie-winnaar Thor Wolfrath. Hij zegevierde in de strijd over 3800 meter in een totaaltijd van 5.10.6 minuut, hetgeen de voortreffelijke kilometertijd van 1.21.7 betekende. Trainer Roelof Kromkamp was dolgelukkig met de over winning: „Ik had veel vertrou wen in de hengst Maar een uur voor de koers stond mijn hart bijna stil toen Yzeren Hein na wat voorwerk van de baan afkwam en viel. Maar het is terecht een Yzeren Hein". Het succes voor Krom kamp werd compleet dank zij Top Arden, eveneens uit zijn Met gastrijder Jos Oor- thuijsen werd hij tweede met veertig meter achterstand op Yzeren Hein. Het totale prij zengeld voor de stal van Kromkamp kwam daarmee op twintigduizend gulden. Thor Wolfrath (met rijder Cees de Leeuw) werd derde voor Titus Westerhorn (Arnold Mollema) en Valentin Melodie (Bert van Dooyeweerd). Na de start van het landelijk Stayerskampioenschap nam Vesins la Fusee de leiding Maire. Met nog een volle ron de voor de boeg nam Yzeren Hein de leiding over. Valentin Melodie, Vesins La Fusee en Vedan volgen. Aan de over kant van de baan begon Tony Vitesse, in handen van Jan i een opmars. In de laatste rechte lijn kwam Tony Vitesse nog goed opzet ten, maar na een sprong was het paard kansloos. Yzeren Hein liep bij de rest van het veld weg en zegevierde met vertoon van macht. Het Stay erskampioenschap van Neder land was het laatste onderdeel van het W5 dat een uitbetaling bracht van 1.176,40 voor een inzet van vijftig cent. In het eerste onderdeel het W5 liet de favoriet Zita W het afweten en zegevierde Zingaro Evento met Piet kie Brogan. Woodsong (Berl van Dooyeweerd) won de tweede koers van het W5 vooi Walele du Bois en Ydo Mor gan. De derde koers leverde verrassende overwinning Bronzfield met Adrie de Vries. De torenhoge favo riet Wenri Princess zegevierde met gastrijder Gerard van Ey- kelenborg in het vierde onder deel van de W5 voor Winston Gregor en Yankee Flight. De W5-competitie, uitgeschre ven door de baanvereniging op Duindigt, werd gewonnen door de Hoofddorper Jan van Dooyeweerd. Naast bloemen leverde de zege hem ook de aardige premie van vijftien honderd gulden op. Ook Hugo Langeweg (tweede) en Jan de Leeuw (derde) gingen niet met lege handen slijk de ee jbal liman derde i de 1< Wass LEIDEN In Alphen heeft Holland loper Theo van der Veer een eind ge maakt aan aan de jaren lange zegereeks van AVA '64 atleet Jan Zethof in de Alphen Noordcróss. Na de start van de 8400 meter lange cross vormde zich een kopgroep van een man of tien met daarin Jan Zethof, Theo van der Veer, Jan Verloop en Hans Vrolijk. Zethof kon zijn gebruikelijke taktiek (van kop af een voorsprong nemen en consolideren) niet toepassen omdat de mede koplopers hem die kans niet gaven. Halver wege de strijd kwamen de eer ste scheuren in het kopgroepje en werd duidelijk dat Theo van der Veer een kanshebber zou zijn voor de eindoverwin ning. Zethof kon zijn wil niet opleggen aan de rest van het veld, dat dit goed begreep en er van profiteerde. Bij het in gaan van de laatste ronde wa ren de prijzen nagenoeg ver deeld en kon Oegstgeester Van der Veer (tijd 26.47.4 minuten) zich opmaken voor de huldi ging. Achter hem kwam Woerdenaar Rien van der Wildt (26.52 minuten) als tweede binnen, met in zijn spoor Hans Vrolijk. Zethof werd vijfde. Bataven Jan Ver loop (27.14 minuten), Jan Jan sen (27.24), Henk van de Oever (27.34) bleven op korte afstand van Van der Veer en ook Maarten van Manen (13) en Henk Ravensbergen (15) hielden zich goed voorin in het veld op. Bij de dames won de Edamse Lilian Veerman ruim voor Karin van den Berg (Bataven), die vierde werd in 12.03 minuten. Veteraan Arie van Tol noteerde een goede tweede plaats in 29.32 minuten wat ook voor A junior Casper :naj Ravensbergen genoteerd Hij en Arnold van Atten pr< beerden gezamelijk de ovt winning in Bataafse handen krijgen. Richrad Zethof kwam dit door Ravensbergi op 12 seconden achterstand lopen. Van Atten werd kn; vierde. Een plaats die clubg< note Hellen Bank bij de mei jes A veroverde. De eigi AAV inbreng was met winst van Marian Kortman de meisjes C, de 14e plaats Rob van Schooten bij de herektere] de zesde van Henrietljaren Slotboom bij de dames vrij béoecjjj puwe ilDE rwi ft l glij perkt. Sportwereld Triathlon De Amerikaan Scott Tinley heeft op Hawaii het officieuze wereldkampi oenschap veroverd in een re cordtijd van 8 uur, 54 minuten en 50 seconden. Tafeltennis De Zweed Jan-Ove Waldner en de Chi nese Feng Yung wonnen de enkelspel-titels tijdens de open Poolse kampioenschappen in Warschau. sau) en Reinier Groenendaal (Sint Michielsgestel). Badminton De Deen Mor ten Frost en de Zuidkoreaanse Kim Yun-Ja wonnen de en kelspel-titels tijdens de open Deense kampioenschappen in Kopenhagen. Atletiek De Europese kam pioenschappen in 1990 zullen plaatsvinden in het Joegosla vische Split dat de voorkeur kreeg boven de Finse hoofd stad Helsinki. Handbal De Nederlandse herenploeg is voor de strijd om het C-wereldkampioenschap, 6 tot 15 februari 1986 Turkije, Far Oer en Grieken land. Autosport Alain Prost, we reldkampioen formule 1, is met zijn vrouw en renstaldi recteur McLaren op privé-ai diëntie geweest bij hannes Paulus de Tweede. Honkbal De zevende en laatste wedstrijd om de World Series tussen Kansas City Roy als en Saint Louis Cardinals de beslissing brengen. Kansas zegevierde gisterne met 2-1 en bracht daarmee de stand op 3-3. Tafeltennis Gerard Bak ker, coach van Bettine Vriese-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14