Kasparov dichtbij wereldtitel NSF klaagt nood bij Kamer Timman op dwaalspoor Dave McBurney debuteert met drie treffers voetballerlei lGina PORT EcidócSouAumt ZATERDAG 26 OKTOBER 1985 PAGINA 7 TAALD VOETBAL Zwolle-SC Veendam Cambuur-EIndhoven lam U-Helmond Sport elsior-Go Ahead Eagles rta-Feyenoord fwente-FC Utrecht ^Haarlem S-FC Den Bosch Ronald Walter nieuwe turncoach DEN HAAG Ronald Walter wordt de opvolger van Hans van Zetten als trainer/coach die eind verantwoordelijk is voor de nationale turnselectie van de dames op Papendal. Het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond en de 36-jarige le raar lichamelijke opvoeding uit Zevenhuizen zijn een contract voor vier jaar aangegaan. Walter treedt per 1 januari in dienst van net KNGV. Hij is momenteel nog in dienst van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond, waar hij sedert 1973 werkzaam is. Aanvankelijk als trainer, nu als trainingscoördinator. Het KNGV hoopt binnen kort ook Boris Orlov als trainer te kunnen begroe ten. De Rus, momenteel nog werkzaam als coach bij CSKA Moskou, was trainer van oud-wereld kampioene Olga Bitsjerova. Toch herenploeg naar EK judo DEN HAAG Jean- Pierre van Deursen (Hil- legom), Laurens van As (Leiden) en Robert van der Vlist (Leiderdorp) maken deel uit van de Nederlandse judoploeg, die op 10 november in Brussel deelneemt aan de Europese titelstrijd voor teams. Aanvankelijk had de JBN geen herenploeg ingeschreven. Op ver zoek van de Europese Judo Unie is alsnog be sloten een delegatie af te vaardigen. Van der Lugt doet weer mee MONROVIA Gisterochtend half zes, nauwelijks 72 uur na het oplopen van ernstige averij aan de mast, heeft Pleun van der Lugt de haven van Monrovia, de hoofdstad van Liberia, weer verlaten. De Nederland se schipper kreeg toestemming van de wedstrijdlei ding van de zeilrace-om-de-wereld om op motor- kracht terug te varen naar de plaats, waar de averij optrad. Door dat vriendelijke gebaar blijft het tijdver lies van Van der Lugt enigszins binnen de perken. De achterstand van de Nederlandse equipe op de leider in de divisie D, de Tri Star, is nog niet aan te geven. De snelle reparatie van de mast van het jacht was te danken aan de inzet van de werf in Finland en de medewerking van een aantal bedrijven en instanties, waardoor de benodigde onderdelen in recordtijd be schikbaar waren in de Afrikaanse havenstad. Boete voor Prost na snelheidsovertreding VALENCE Alain Prost, wereldkampioen in de for mule 1-autosport, is giste ren door de rechtbank van het Zuidfranse Valence veroordeeld tot het beta len van een boete van 500 gulden wegens te snel rij den. Zijn rijbewijs werd hem niet ontnomen, omdat de rechter van mening was dat hij een excellente rijder is. De 30-jarige Fransman reed bij een snelheids-radarcontrole bij Valence 164 kilometer per uur, terwijl een limiet van 80 kilometer gold. port op tv 1. 18.05 uur Die itsland 2. 22.05 uur. Das Ak- le Sporl-StucJio. island 3, 14.00 uur Tennis itsland 3, 20.15 uur Sport lm IC 1, 12.15 uur Grandstand. IC 2,16.40 en 23.00 uur: Snoo- TV. 12.30 uur Worstelen. TV, 14.15 uur Boksen. Iky Channel, 14JO uur. IJshoc- irri Iky Channel, 15.35 u ort. ty Channel, 16.40 u f Channtl. 20.50 ui neni blijlfn' 'nigd •atsjo IORGEN lederland 1. 17.35 i r. Motor- i Austra- land 2, 19.00 uur: Studio agehfeport aks oSelgië Nederlands, 20.05 uur iportweekend. lelgië Frans, 18.30 uur: Sport. V 5. 21.00 uur: TV 5 Sports 18.23 litsland ischau. Duitsland 2, 17.22 uur Die Tport-Reportage. litsland 3, 14.00 uur Tennis 'Duitsland 3, 19.00 uur Sport lm BBC 2, 15.00 uur: Rugby special. BBC 2, 15.30 en 23.35 uur: Snoo- •tentiiker. ed dqSky Channel, 14.40 i op helMn 'ootball Qkw r.hinnal IA nn 11 .Tips voor puindigt rtrekken. Onze Ups voor deze n ig luiden: IIEPRIJS: Zerres Fortuna, in Zebode VATIOPRIJS: Zignal Prisia. Zorro en Yno Cavaljos. HAZELAARPRIJS: Wally .gline ynen_ Zambési Cede en Yverdon. hetff (l):Zita W. Yswind en Zeepijn \NC*is. pas/5 (2):Ydo Morgan, Yfred Star e n urnbeau Flight. SZÜ 3 (3):Liberty Belle, Boartday ^"^'afoodfeets Jesaja. I- def5 (4):Wenri Pri eenight en Vivatio Hil gQ5"(5):Yzeren Hein, Tony Vi evofj euwe ZöfEES VERKERKPRIJS: Verona ;n-eber. Varna Pluto en Wil van de d 1U NIER GALLANTPRIJS: War Udo Tonka en Volanda. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De sport verenigingen zitten finan cieel klem. Indien er niet gauw maatregelen wor den genomen, zullen er leden afhaken. Vooral de overheid is daar schuld aan door het verhogen MOSKOU Uitdager Gari Kasparov heeft in de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken een voorsprong van twee punten genomen. Titel houder Anatoli Karpov gaf gistermorgen de ne gentiende partij, die don derdag na 42 zetten was afgebroken, gewonnen. De stand is nu 10,5-8,5. Uit de resterende vijf partijen heeft Kasparov twee pun ten nodig om de wereldti tel over te nemen. Na een vijf uur durende nach telijke analyse berustte Kar pov in zijn lot. Ontsnapping bleek niet mogelijk. Alle va rianten leidden onafwendbaar naar mat. De negentiende par* tij had donderdag een kwajon gensachtige ontknoping. Kas parov, die de witte stukken hanteerde, gaf zijn 42e zet niet onder couvert af. maar voerde die zichtbaar voor het publiek op het bord uit. De zet Dc3xc7 was de winnende. Karpov had op dat moment het podium in alle haast verlaten. De wereld kampioen was zeker van zijn vierde nederlaag, maar niet bereid zijn capitulatie in het bijzijn van de ruim duizend toeschouwers te erkennen. Na de unieke actie van Kaspa rov barstte een daverende ovatie los Het schaakminnen- de publiek is duidelijk op de hand van de jonge Armeniër en wil kennelijk verlost wor den van het tijdperk Karpov, de saaie, fletse Moskoviet met de baby-face. In grootmeester- lijke kringen viel menig kri tisch woord over de rebelse manoeuvre van de uitdager. Soetine en Vasioekov aarzel den niet de stelling na de 41e zet als winnend te beoordelen voor wit, maar waren tevens van mening dat de openbare uitvoering van de zet onder couvert niet door de sportieve beugel kon. Zij zagen in het gebaar een extra vernedering voor de huidige wereldkam- ^oor Karpov breken bittere uren aan. In de eerste twee kamp werd hij van de totale ineenstorting gered door FIDE-voorzitter Campomanes. In de tweede, die op 3 septem ber in Moskou begon, herstel de hij zich na de nederlaag in de openingspartij op voorbeel dige wijze. Hij won twee par tijen en zette een lijnrechte Gari Kasparov. koers uit naar prolongatie de titel. Juist op het i dat hij het verloop van de tweekamp volledig onder con trole leek te hebben, sloeg Kasparov terug. Hij bracht een verbetering aan in de Taima- nov-variant van het Siciliaans, waarin beiden als experts gel den, en Karpov meende na uitvoerige huisanalyses met zijn secondanten de weerleg ging gevonden te hebben. Dat bleek op een daverend misverstand te berusten. Kas parov had nog een paar nieuwtjes achter de hand, bleek alle mogelijke stellingen diepgaand bestudeerd te heb ben en nam in een flonkeren de partij de leiding. Over die nederlaag moeten in het kamp van Karpov bittere woorden gevallen zijn. Bovendien raak te de wereldkampioen op slag zijn zelfvertrouwen kwijt. Hij nam een time out, maar ook daarna bleek hij geen schim van de subtiele tacticus, die overal waar hij verscheen be wondering en waardering oog- De negentiende partij tussen Gari Kasparov (met wit) en Anatoli Kar pov had het volgende 12. Lcl-d2, Pe4xb2; 13. Pf3xd2, d6-d5; 14. c4xd5, e6xd5; 15. e2-e3, Le8-e6; 16. Dc2-c3, Tf8-f7; 17. Tfl-el, Ta8-b8; Pf3-e5, l5-f4; 27. Lb5-fl. Dd8-f6; Df6xb6; 39. g3xf4, Td5xd4; 40. Pe4-f3. 2. c2-c4, e7-e6; 3. MONTPELLIER Jan Tim man heeft gisteren urenlang over het podium van het ge meentehuis in Montpellier ge dwaald. Niet omdat de Neder landse grootmeester tijdens het kandidaten-toernooi in de Zuidfranse stad zelf zo'n inge wikkelde partij speelde (verre van dat zelfs, bij het treffen met Michael Tal werd de vre de al na vijftig minuten op de negentiende zet getekend) maar uit ongerustheid over het doen en laten van de con currentie. Was zijn voorsprong na negen ronden vechtschaak voldoende om zich een gemak kelijke dag te veroorloven zonder zijn kansen op kwalifi catie in gevaar te brengen? Kwalificatie is voor de deelne mers aan dit toernooi een stuk interessanter geworden nu uit Moskou berichten komen, dat Karpov er zeer slecht aan toe is. Wie weet, zo wordt gerede neerd, kan hij na afloop van deze tweekamp en de ver plichte revanche-match geen schaakstuk meer zien en ziet hij af van het recht om tegen de winnaar van de kandida tenmatches uit te komen; dat uitermate oneerlijke verleng stuk van het kandidatenmat ches, dat door FIDE-voorzitter Campomanes is bedacht. De eerste zitting gaf Timman slechts gedeeltelijk uitsluitsel. Joesoepov liep verder weg, doordat Ribli een reeks slechte paardzetten besloot met een regelrechte blunder. Dat was op zichzelf niet erg. De impo sante Rus is een vaste kandi daat voor één van de vier plaatsen, die toegang geven tot de halve finale-matches. Soko- lov bleef op gelijke hoogte met Timman, omdat hij tegen Bel- javski net niet won. Maar de partijen Portisch-Vaganjan en Seirawan-Kortsjnoj werden na een vliegende tijdnoodfase af gebroken in onduidelijke stel lingen. Wie weet of daar nog een concurrent voor Timman uit te voorschijn komt. Spasski is in ieder geval afgevallen. De Franse Rus kwam tegen de onderaanstaande Spraggett in een onontkoombaar mat te recht. Voor wie zich een echt duel om de leiding had voorgesteld, was de vlotte remise tussen Tal en Timman teleurstellend. Maar onverstandig was het niet. Timman bezit ideeën ge noeg om het de in bretels rondschuifelende hogepriester van het schaak-offer moeilijk te maken. Maar waarom risico genomen als voor vandaag het duel met leider Joesoepov voor de deur staat. Volgens kenners, onder wie ook secondant Vlastimil Hort, bezit Tal zoveel kwaliteiten, dat het de moeite niet loont die te toetsen. Vooral niet als ook het klassement in de gaten moet worden gehouden. Zoals ook het geval was bij het in- terzonetoernooi in Tacxo- Mende. Daar zei Tal de avond voor het onderlinge treffen met Timman terloops: Ik geloof dat jij aan een vrije dag toe bent". In 'Montpellier vormde de zettenreeks zelf al -i- het remise-aanbod. Een tam me variant van het type „Raak de grootmeester niet aan", waarbij een totale afruil het enige logische vervolg zou zijn geweest. Lc8-b7; 5 0-0, L£8-e7; 6. d2-d4, 0-0; 7. Pbl-c3, Pf6-e4; 8. Ddl-c2, Pe4xc3; 9. Dc2xc3, c7-c5; 10. Tfl-dl, d7-d6; 11. b2-b3, Le7-f6; 12. Lcl-b2, Dd8-e7; 13. Dc3-d2, Pb8-d7; 14. d4xc5, Lf6xb2; 15. Dd2xb2, d6xc5; 16. Tdl-d2, Tf8-d8; 17. Tal-dl, Pd7-f6; 18. Pf3-e5. Lb7xg2; remise op voorstel zwart. Te Iaat tot bezinning Luko Peruzovic. de Joegosla vische verdediger van An derlecht, geeft regelmatig blijk van een behoorlijk ont wikkeld gevoel voor realiteit. Afgelopen zondag werd hij in de uitwedstrijd van zijn club tegen Waregem uit het veld gestuurd. Na afloop beklaag de hij zich niet over de ,'genl -scheidsrechterdie hem be- aan- Sfra/ïe. Peruzovic trok zelf >lap- het boetekleed aan en zei nen- slechts, dat hij verkeerd had JDF gereageerd. Een prof moet uid- rmd Zyll zich onder alle omstandighe den beheersen. Dat dacht ik ook, toen Kieft tijdens Bel- gie-Nederland de rode kaart had gekregen". Het laatste wat de Joegoslaaf kwijt wilde was, dat hij zijn uitsluiting het meest vervelend vond voor zijn teamgenoten, die met een extra handicap moesten gaan spelen. Hartaanval na uitsluiting De vader van Peter Eikel boom van Beerschot werd zondag getroffen door een hartaanval. Er bestaat een sterk vermoeden, dat dit ge beurde nadat de voetballer in de wedstrijd tegen FC Ant werp een rode kaart had ge kregen. „Mijn vader kan slecht tegen onrecht", was het commentaar van de ge schrokken speler. Eikelboom 'was overigens niet ten on rechte verwijderd. Hij kreeg immers rood toen hij zeer de monstratief de scheidsrechter zijn rug toekeerde. Negatief startrecord Heeft in Frankrijk Paris Saint Germain, in Engeland Reading, in Italië Juventus en in Nederland FC Den Haag het startrecord gebro ken of geëvenaard door een ononderbroken reeks zonder nederlagen, in Zwitserland is Baden op een record afgeste vend. De debutant in de hoogste afdeling van het Zwitserse voetbal heeft tot dusver (elf wedstrijden) nog geen enkel punt behaald. In dit elftal, waarvan de doelcij- fers 3-41 zijn, spelen twee Nederlanders. Het zijn René Aubrun (ex-Telstar) en Mike van der Horst. Het duo maakte in de voorbereidings periode veel furore en leek er voor te zorgen, dat Baden de revelatie van het Zwitser se seizoen zou worden. In middels zijn Baden en het duo met de keiharde realiteit geconfron teerd. Ook kabelgevecht in West-Duitsland Ook in West-Duitsland vech ten de omroeporganisaties en de privé-ondernemingen, die belang hebben bij uitzen drechten op de kabeltelevi sienetten, om uitzendrechten van voetbalwedstrijden. Vo rige week beleefde een deel van West-Duitsland de pre mière van een directe repor tage van de bekerwedstrijd FC Saarbrücken-Bayern München via de satellietzen der SAT 1. Manager Uli Hoe ness noemde dit een fantasti sche ontwikkeling: „Concur rentie maakt de handel le- Niet zo duur meer Wolfgang Overath kwam on langs tot de ontdekking, dat hij geen exemplaar meer be zat van een boek dat hij zelf had geschreven. Hij wilde het uit de boekenkast halen voor een op bezoek zijnd neefje, maar vond niets. De vroegere speler van het Westduitse elftal en FC Köln ging naar de vlooienmarkt en vond nog een exemplaar van het gewenste boek. De prijs viel hem niet tegen, de helft van de oorspronkelijke. Nooit meer Oostenrijk Bruno Pezzey dreigt niet meer voor het Oostenrijkse elftal te zullen spelen. De verdediger van Werder Bre men is opgeroepen voor de selectie van Oostenrijk in verband met de vriendschap pelijke interland tegen Span je op 20 november. Op de zelfde dag moet Werder spe len bij Borussia Mönchen- gladbach. Hoewel Pezzey contractueel moet uitkomen voor Oostenrijk, heeft hij via manager Lemke van Werder laten weten de voorkeur aan zijn club te willen geven. Mocht de Oostenrijkse bond daartegen bezwaren maken, dan overweegt Pezzey zijn interlandcarrière op te ge- Trainers slaags met elkaar Een woordenwisseling heeft trainer Lakis Petropoulos van het Griekse Apollon drie tanden gekost. Zijn confrater van Iraklis Saloniki, Nikos Alefandos, had dit op zijn ge weten. Hij was van mening, dat hij door de trainer van Apollon, de vroegere club van René van de Kerkhof, was uitgescholden. Dat was voor hem aanleiding zijn col lega met een aantal vuistsla gen van repliek te dienen. De vroegere trainer van Feye- noord, PSV en Excelsior, Thijs Libregts, nog altijd werkzaam bij Aris Saloniki, is dus gewaarschuwd. DEN HAAG De tijden zijn snel veranderd. Nog niet zo lang geleden was HYS-Flyers Heerenveen een topper in de Neder landse ijshockeycompeti- tie. Gisteravond stonden beide teams op de Uithof tegenover elkaar in een duel om de onderste plaatsen van de beker competitie. Het leverde HYS de eerste zege (5-2 via de tussenstanden 1-0, 2-1 en 2-1) op. De Friezen wachten na vijf wedstrij den nog steeds op het eer ste punt. Het is wennen. Aan alles, het niveau en de ambiance. Trok HYS-Heerenveen ooit enkele duizenden toeschouwers, gis teravond waren er slechts zo'n 200 kijkers getuige van een ontmoeting tussen twee clubs die tegenwoordig op een ge heel andere (financiële) basis moeten opereren dan voor heen. Veel geld kostende Ca nadese import is tot een mini mum beperkt. Beide clubs doen het nu met merendeels hardwerkende jongeren. Ijs hockeyen met talent, maar de echte klasse is (nog) niet te Met name de eerste periode gaf nauwelijks goed ijshockey te zien. Er werd maar in het wilde weg gepasst en slechts individuele verdedigingsfou- ten leverden kansen op tref fers op. Alleen Dave McBur ney, de Canadees die bij HYS debuteerde met drie treffers, kon op aangeven van Artey Olsen het net achter de Hee- renveense doelman Rob Pol man Tuin bereiken, die later bij enkele foutjes over geluk niet had te klagen. In de tweede periode slaagden beide ploegen er in meer lijn in hun spel te brengen, het geen op zijn tijd ook werd be loond met treffers. HYS, dat al wat langer met veel jongeren werkt en op een smallere fi nanciële basis dan de Flyers, toonde zich ook iets bedreve ner. Via Gerard van Hunen en Edwin Troch liepen de Hage naars uit naar 3-0 waarna Heerenveen via een rebound treffer van Peter Dijkstra (Risto Mollen zag een schot door doelman Ed Nienhuis van HYS gekeerd worden) iets terug deed. Dave McBurney bekroonde in de derde periode zijn debuut met nog twee treffers. Namens de Heerenveners stelde Risto Mollen er één keer iets doel treffends tegenover. FRANS LEERMAKERS Sportwereld Voetbal De tuchtcommissie van de KNVB schorste trainer Schans (FC Wageningen) voor vier wedstrijden na wange drag bij de bekerwedstrijd te gen Fortuna S. De spelers Gritter (SC Heracles), Portijk (SC Heerenveen), Raven, Kamstra (PEC Zwolle), Du- chatinier (FC Utrecht) en Car- bo (FC Twente) werden voor één wedstrijd geschorst. Badminton Eline Coene verloor in de kwartfinales van de open Deense titelstrijd van de Deense Christina Bostofte na eerder te hebben gewonnen van de Zuidkoreaanse So- Young Chung. Voetbal Argentinos Juniors veroverde in Asuncion (Para guay) de Zuidamerikaanse be ker. De Argentijnse club zege vierde via 1-1 en strafschop pen over America uit Colom bia. Honkbal Kansas City Roy als won de vijfde wedstrijd in de World Series tegen Saint Louis Cardinals: 6-1. In de reeks van maximaal zeven wedstrijden leidt de Cardinals nu met 3-2. Tennis Jan-Willem Lodder en Chris Vermeeren verloren in de kwartfinales van het 'sa telliet-toernooi in Tilburg van respectievelijk de Zweed Peter Lindgren (6-1, 6-2) en de Westduitser Christian Geyer (6-2, 2-6, 6-3). Voetbal Het bestuur van Schalke '04 heeft zeven sup porters verboden ooit nog het stadion van de club te betre den. De zeven werden zater dag na de bekerwedstrijd te gen Borussia Mönchenglad- bach door de politie gearres teerd wegens vandalisme. Basketbal De Joegoslaaf Zdenk Babic heeft in de Euro pese bekerwedstrijd tussen Za- dar en Hapoel Nicosia een re cordscore van 144 punten bij gedragen aan de overwinning van 192-116. Voetbal De Westduitse voetbalbond heeft de Belgische international Gerard Plessers van Hamburger SV, die tegen Uerdingen uit het veld werd gestuurd, voor vier wedstrij den geschorst. IJshockey Frontech Am sterdam heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. De tweede wedstrijd tegen het Bulgaarse Slavia Sofia werd met 8-1 gewonnen. van tarieven. De Neder landse Sport Federatie zegt dit in een brief aan de Kamer. Volgens de NSF gaan steeds meer gemeenten er toe over om huren voor sportaccommo- daties extra te verhogen. Ze worden daartoe aangezet door de rijksoverheid die bezuinigt op de uitgaven voor gemeen ten. Indien alle gemeenten de maatregelen van de rijksover heid verwerken in de tarieven voor sportverenigingen, zullen die in 1986 met 25 procent stij gen. Onderhoud De NSF wijst er verder op dat sportverenigingen steeds meer taken op het terrein van on derhoud en beheer van hun voorzieningen krijgen. Vroe ger deden gemeente-ambtena ren dat. Bezuinigingen hebben er toe geleid dat de verenigin gen de taken nu vaak zelf, en zonder vergoeding, moeten overnemen. De sportvereni gingen, die gymnastiekzalen gebruiken, kunnen ook een extra aanslag op de financiën tegemoet zien nu minister Deetman (Onderwijs) besloten heeft dat zij volledig moeten meebetalen voor het gebruik van de accommodaties. Tot nu toe werden symbolische bedra gen gehanteerd. De houding van Deetman kan tariefsver hogingen tot honderd procent betekenen. In het schrijven wijst de Ne derlandse Sport Federatie op recente onderzoeken waaruit bleek dat dertig procent van de leden van sportverenigin gen zullen afhaken als de kos ten van het lidmaatschap blij ven stijgen. Daarbij speelt ook de teruggelopen koopkracht van de laatste jaren een rol. Tot nu toe is het ledenbestand van de verenigingen nog gelijk gebleven. Er valt echter een vertraagde doorwerking van de gedaalde koopkracht te verwachten, aldus de NSF. De resultaten van de onder zoeken betekenen volgens de NSF dat de verenigingen kos tenstijgingen niet kunnen doorberekenen in de contribu ties. Uit een onderzoek van het Sociaal Cultureel Planbu reau, dat gisteren vrijkwam, is gebleken dat de grote groei in het sporten tot stilstand zal ko men. Er is wel weer wat groei te voorzien als de koopkracht gaat stijgen, er meer vrouwen een baan vinden en het aantal tweeverdieners toeneemt. Ook het feit dat meer mensen niet trouwen en het aantal kinde ren per gezin daalt, heeft een positieve invloed op de sport beoefening, aldus het bureau. Twee spelers Quick Boys in amateurselectie ZEIST Het Nederlands amateurteam, dat begin vol gend jaar vijf wedstrijden speelt in China, oefent dinsdag in Groesbeek tegen hoofdklas ser De Treffers. Daarvoor no digde bondscoach Ron Groe- newoud de volgende achttien spelers uit: Hans Suiker, Leo Rontberg (DHC); Gert Fidder (Nunspeet); René Hendriks. Hans Werdekker (EDO); René Versteeg, Jan Godee, Susi Re- glero (Elinkwijk); Robert Ver beek (Unitas); Anno de Kleine, Rob Meulendijks (Geldrop); Rini de Groot (Wilhelmina '08); Gerard Molenaars (Oranje Nassau); Floor van Duyn, Mar co van der Plas (Quick Boys); Rini van Trigt (NSW), Chris Riemens (Flevo Boys); Jan Neuteboom (Zwolse Boys). sportuitslagen BILJARTEN NK bandstoten Alblasserdam Poula A: Jaspers-Van der Smissen 150-117/21; Vultink-Pijl 150-39/8; Steures-De Bruijn 150-139/24; Pijl- Steures 51-150/12; Jaspers-Vultlnk 150-77/17; De Bruijn-Bongers 85- 150/25. Poule B: Van der Ven-Vet 126- 150/21; .Koorevaar-Arnouts 107- 150/30; Burgman-Velthuis 133- 150/17; Van der Ven-Arnouts 103- 150/20; Velthuis-Koorevaar 67- 150/27; Burgman-Klijn 150-97/24. gett (Can)-Spasski (Fraj 1-0; Noguei- ras (Cub)-Short (Eng) 0,5-0,5; Soko- lov (Sov)-Beljavski (Sov) 0.5-0.5; Smislov (Sov)-Tsjernin (Sov) 0,5-0,5. Stand: 1. Joesoepov 7 punten; 2. Tal 6,5; 3. Sokolov, Timman 6; 5. Noguei- ras, Beljavski 5.5. VOETBAL Frankrijk: Marseille-Lille 1-0; Auxer- re-Toulouse 2-1; Nice-Bastia 1-0; Lens-Rennes 0-0; Le Havre-Toulon 4- GRATIS ELKE WOENSDAG DE THEATER. RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7