28 Pagina's wit geprijsd sneeuwplezier. VanTrans. Winter tips voor de auto Bussen steeds royaler en luxer Bergland-Express alleen op vrijdag Reist 10Daagse Wintersportreis naar Oostenrijk Reis 2: 8 Daagse wintersportreis naar Zwitserland. Reis 3:10 Daagse Wintersportreis naar Oostenrijk. FÜGEN in het Zillertal/Tirol TR/VNS=TREIN AUTO i8»SIJTHOFF PERS va. f. 580.- Mieders (982 meter) in het prachtige Stubaital even ten zuiden va'n Innsbruck. Deze wintersportplaats biedt een keur aan moge- lilkheden voor de alpines- kiers, Serlesliften tot 1*900 meter maar ook een ski- busverbinding met de Slick 2000 te Fulpmes tot 2000 meteren met de Glet- cherbahn te Neustift tot 3200 meter. Kosten voor de skiliften: dagpas Osh. 205,3dagen pas Osh. 525, 6 dagen pas Osh. 830. 10 dagen pas Osh. 1170. Skiles 5 dagen Osh 850. Voorde langlaufers is Mie ders een eldorado met meer dan 100 km gepre pareerde loipes Wande laars kunnen hun hart op halen aan vele ga varieerde wandelmogelijkheden U verblijft in het luxe Hotel SERLËS in het centrum van Mieders. Het hotelge bouwd in Tirolerstijl, be schikt over ruime kamers met privé faciliteiten, een zwembad, een sauna, een solarium en fitness room Vertrekdata: dec. 20, 27 750,- p.p. half pension ian 3, 10, 17,24,31 580,-p.p. half pension feb. 7, 14,2128 675,- p.p. half pensoin 1 persoonskamers zijn niet beschikbaar. Vertrek: 18 00 uur Den Haag/Rotterdam Centraal Station Aankomst: 10.00 uur de volgende dag. Nachtpendel per bus va. f. 500.* GERSAU in het Kanton SCHWYZ aan het Vier- woudstedenmeer. Voor de skiërs liggen er schitte rende skigebieden op kor te afstand van het hotel in Stoos 1300 tot 2000 meter) en Klewenalp( 1938meter) Op de Klewenalp zijn 6 sleepliften, 1 kabinelift en een skischool. Er zijn vele pistes uitgezet voor gevor derden en voor beginners. Kosten transfer naar Kle wenalp en skilift Zfr. 95.- voor 5 dagen. Stoos heeft 6 skiliften en een skischool. Voor lan glaufers zijn speciale 8 km loipes geprepareerd. Ook voor wandelaars zijn routes uitgezet. Kosten skilift Zfr. 125.- Met de chauffeur van de bus kunnen bovendien afspraken gemaakt wor den voor excursies naar Luzern, Einsiedeln of In terlaken. Bij de prijs inbegrepen: vervoer naar Zwitserland en terug per luxe touring - car, 7 overnachtingen in hotel ILGE, 7 ontbijten en 6 diners, een fondueavond in het hotel, vrij entree in dediscotheek van het hotel op vrijdag en zaterdag. Niet in de prijs begrepen: lunches, onkosten voor lif ten en skibenodigheden, drankjes bij de maaltijden, verzekeringen en af scheidsdiner (plm. 16,50 p.p.) Vertrekdata: jan. 4, 11, 18 feb 1, 15,22 500.- p.p half pensoin 500.- p p. half pension Toeslag voor 1 persoon kamer F 50.- p.p. In Ftlgen heeft u vele mo gelijkheden voor recrea tie, o. ade grote Spieljoch- bahn die u naar 1900 meter hoogte brengt, vandaar kunt u met verschillende kleinere liften naar 2200 meter. Of u gaat naar Hoch-Fügen dat begint op 1400 meter hoogte en waar talrijke kleine liften u tot 12100 meter brengen. Van daar kunt u kiezen uit 14 af dalingen. Kosten Skilift: dagpasOsh. 210,3dagen pas Osh. 610 Ook kunt u een skipas kopen geldig voor alle 121 liften in het gehele Zillertal, een 4 da genpas Osh. 800 tot aan een8dagenpasOsh. 1370. Skischool 1 dag Osh 320 tot 6 dagen Osh. 900. Rondom Fügen liggen verschillende langlaufloi- pes en de wandelaar vindt er ruim 30 km. wandelwe gen. Vlakbij het hotel ligt bovendien een natuurijs- baan van 1200 vierkante De reis wordt uitgevoerd met een luxe touringcar als nachtpendel. Vertrek: 18.00 uur Den Haag/ Rotterdam CS. Aankomst: 10.00 uur de volgende dag Zeven dagen kunt u genie ten van zon, sneeuw en het prachtige landschap. De terugreis start op zater dagmiddag met aankomst in Nederland op zondag morgen Wij hebben beslag kun nen leggen op een aantal appartementen in 'Haus Held'. Er is een kellerbar, ruimte voor tafeltennis, een gezellig cafe en een sfeervol resfaurant waar u tegen billlijke prijzen kunt eten. U heeft de keuze uit een 1-kamer appartement (max. 3 pers.) met woon/s laapkamer met eethoek, kookgelegenheid en dou che wc en balkon of een 3- kamer appartement (max. 5 pers.) met woonkamer met kookgelegenheid, 2 slaapkamers, bad, douche, wc en balkon. 1-kamer appartement bewoond door 3 pers. p.p bewoond door 2 pers. p.p. bewoond door 1 pers. p.p. 3-kamer appartement bewoond door 5 pers. p.p. bewoond door 4 pers. p.p. bewoond door 3 pers. p p. Inclusief de reissom. Linnengoed tement, kurtaxe en borgsom vervoer Nederland-Fügen excl. maaltijden. 285.- 395.- 425.- 320.- 430.- 460.- 375.- 485.- 515.- i handdoekenschoonmaken van het appar- en 7 overnachtingen. Ski, langlauf en wan del eens door de nieuwe Sneeuw Special vanTrans. U kijkt uw ogen uit. Het ene sneeuwvakantie- oord nog mooier dan het andere. Oostenrijk, Zwitserland of Duitsland? Per auto, trein of per komfortabele nacht pendelbus? U zegt 't maar. En nog wit geprijsd ook: Willingen/auto 4 dagen HP v.a. f156,- p.p. Willingen/trein 4 dagen HP v.a. f287,-p.p. Winterberg/auto 8 dagen appartement 5 personen f589,- per app. Ibij treinvervoer toe slag f 137,- p.p.) i ii ïi i iipi Westendorf/auto 8 dagen LO v.a. f 225,- p.p. Westendorf/trein 8 dagen LO v.a. f41 2,-p.p. Westendorf/bus 8 dagen LO v.a. f384,-p.p. Brixen imThale/auto8dagenHPv.a.f 343,- p.p. Brixen im Thale/trein 8 dagen HP v.a. f 530,- p.p. Brixen im Thale/bus 8 dagen HP v.a. f 502,- p.p. i ui 11 ii ii i Kandersteg/auto 8 dagen HP v.a. f365,-p.p. Kandersteg/trein 8 dagen HP v.a. f718,-p.p. Deze en nog tientallen andere voordelige mogelijkheden kunt u uitgebreid bekijken in de nieuwe Trans Sneeuw Special. Die ligt klaar bij 40 grote NS-stations, banken of reisburo's. t|"cl Of bel: 033 - 63.46.50. mnrrnniim.w Inlichtingen en boekin- (maandag t/m vrijdag 9 - Spuistraat 71/hoek Spui POSTBUS 16050 gen telefonisch onder 16 uur) of persoonlijk in te Den Haag 2500 AA DEN HAAG nummer 070- 190882 onze vestiging aan de TELEFOON 070 - 190882 De reisorganisatoren die hun klanten per bus naar de sneeuw willen brengen, over treffen elkaar in het bedenken van nieuwe snufjes om de ver voermiddelen aantrekkelijker te maken dan die van de con current. OAD blijft trouw aan de slaapbus. zo blijkt uit het voornemen om er dit seizoen achttien op de weg te brengen. De Jong Intra vond het tot voor kort maar niets om de bus 's avonds te verbouwen tot een slaapzaaltje. Ook Arke voelt er niets voor. Daar geeft men de voor keur aan Comfort-Classbusscn met minder stoelen die tot in de lig- stand achterover gedrukt kunnen worden. Genoemde De Jong echter is be keerd. Dit reisbureau gaat gaat twaalf slaapbussen inzetten en denkt aan een uitbreiding met nog eens zes. Ook Holland Internatio nal wil de sluimering onderweg be vorderen door slaapbussen in te zetten, zij het dog maar twee stuks. Het assortiment is daar voorts uit gebreid met een Komfort-bus, ge schreven met een K, wellicht ter onderscheiding van de door Arke gehanteerde C. De „verluxing" van het eens zo volkse en eenvoudige transport met de bus neemt merkwaardige vor men aan. Zo is het een opmerkelijk feit. dat de in autovakanties gespe cialiseerde onderneming „Vrij Uit" zich vorig jaar zo sterk op de tou- ringcarmarkt heeft laten gelden, dat een winst aan passagiers van 384 procent werd gescoord! Wie weet dat dit bedrijf „Interbus" heeft overgenomen, begrijpt hoe dat mo gelijk was. Royal class De „Vijf Sterren Interbus" moet het daar nu helemaal gaan maken, mede door de mogelijkheid om Royal-Classzetels met extra been- ruimte af te huren en de actualise ring van het video-programma. Op de terugreis zullen de passagiers een samenvatting te zien krijgen van het laatste nieuws en de sport. Roy al Class is overigens ook de naam die Hotelplan hanteert voor de bus sen met slechts 32 zetels en dus veel ruimte. De reiziger krijgt zijn extra comfort natuurlijk niet cadeau. De Jong In- tra kondigt aan, geen toeslag te zul len heffen voor de slaapbussen. Voor het overige kan globaal gezegd worden dat slapen in de bus extra bedragen vergt variërend tussen de twintig en veertig gulden. Het blijft gokken welk aanbod het meeste ge mak oplevert tegen de laagste prij zen omdat alleen proefritten daarop een antwoord kunnen geven. Vaststaat dat de „klassestrijd" zich nu ook in de bussen zal laten gel den, als bijv. slechts een deel van de passagiers in de dure fauteuils zit- - soms twaalf per bus - en de rest zich afvraagt waarom de touropera tor hen niet eerder heeft verteld dat ze in de bus eigenlijk altijd op een schopstoel hebben gezeten, tot deze doorbraak het ware comfort intro duceerde voor wie het betalen kan. 2ATERPAG 260KTOBE Lii \J 1985/1986 Zeventig procent van de win tersporters gaat met de auto naar de skigebieden. Voor hen enkele tips van de ANWB. - Het koelsysteem moet beveiligd zijn tegen 30 graden vorst. - Vul het reservoir voor de ruite- sproeier met het daarvoor be stemde anti-vries en water. Ge bruik geen spiritus, want dat middel verdampt en verliest dus snel zijn nuttige werking. - Laat de accu nakijken. Bij lage temperatuur daalt de capaciteit aanzienlijk. Bovendien is de weerstand van de motor bij koud weer groter doordat de smeerolie minder vloeibaar is. - Laat de afstelling van de dyna- moriem controleren. Een slappe riem geeft sneller kans op een lege accu. - Zet het luchtfilter op de winter- stand als er temperaturen lager dan 10 graden boven nul worden verwacht. - Smeer de afdichtrubbcrs van ra men en deuren in met talkpoeder of een rubbcrsmeermiddel om vastvriezen te voorkomen. - Spuit de sloten van deuren en kofferdeksel in met grafietpoeder. Doe het spaarzaam en op een moment dat de sloten beslist droog zijn, anders gaat het poe der klonteren. - Giet nooit heet water over bevro ren sloten of deuren. Daardoor worden weer nieuwe bevriezings mogelijkheden gecreëerd. Wel is kan een slot ontdooid worden door er een plastic zak of rubber kruik met tegen aan te houden. - Denk aan de banden: een profiel van 4 mm is goed om in sneeuw te rijden. - Houdt er rekening mee dat de achterruitverwarming erg veel stroom vergt. Gebruik haar dus zo weinig mogelijk. - Parkeer de auto bij vorst niet op de handrem. Beter is het hem met gedraaide wielen tegen een stoeprand te zetten en een ver snelling in te schakelen. - Als het flink gevroren heeft kan het aanbeveling verdienen met ingetrapt koppelingspedaal te starten; de auto ondervindt dan niet de weerstand van de dikkere olie. De meeste benzinemotoren slaan bovendien vlotter aan als voorliet starten enige keren het gaspedaal geheel is ingetrapt. Daardoor wordt een beetje benzine ingespoten zodat het mengsel rijker wordt. - Vermijd bij het rijden op gladde wegen snelle stuuruitslagen en Met de auto op wintersportZorg dat bewaar grote atstand tot de voor ligger. - Kies bij het oprijden van een hel ling al aan de voet de juiste ver snelling. Schakelen op de helling kan ongewenste koerswijzigingen tot gevolg hebben. - Een auto kan op een helling on danks de handrem gaan glijden. Gebruik blokken achter de wie len. - Rij op een gladde weg langzaam weg. Geef weinig gas: een net niet doorspinnend wiel kan veel meer de wagen in orde is. kracht op de weg overbrengen dan een wiel dat doorslipt. Benodigdheden Onder barre omstandigheden is het goed het volgende in de auto te hebben: - Plankje om de krik te ondersteu nen. - Een paar werkhandschoenen. - Een set starthulpkabels. - Reservelampjes. - Enige zekeringen. - Een oud kleedje om eventueel in de sneeuw op te liggen. - Een zachte veger om de sneeuw van de auto te verwijderen. - Een zakje zand of anti-slipmatje. - Een schopje. - Slotontdooier (meenemen maar niet in de auto bewaren). - Een stel sneeuwkettingen. Meer en uitgebreidere tips staan in de ANWB-folders „Wintertips voor de auto" en „Sneeuwkettingen /Winterhanden". Voor veel wintersportliefhebbers gaat een wens in vervulling: de gecombineerde Bergland-Hotelplan Express vertrekt dit winter seizoen uitsluitend op vrijdagavond naar de wintersportgebieden. Vorig jaar was het lichtelijk verwarrend: bij het ene reisbureau vertrok men op donderdag en zaterdag en bij het andere op vrijdag. Daarin komt dus nu verandering. Reizigers van Hotelpan, Holland Internatio nal, NRV en de Biljettencentrale vetrekken allemaal op de door veel wintersporters gunstig geachte vrijdagavond. De eerste Express ver trekt om kwart voor zes uit Den Haag, de tweede om kwart over zes, de derde om kwart voor zeven en de laatste om tien voor half negen. Bovendien kan men nu zonder overstappen in de belangrijkste skige bieden van Oostenrijk en Italië komen. Door de invoering van een laag- en hoogseizoentarief kan men al voor honderdzestig gulden per persoon van elk station in Nederland naar bijvoorbeeld Seefcld in Tirol reizen, inclusief ontbijt op heen- en te rugreis. Het is voorts mogelijk dat reizigers alleen voor de Bergland Express boeken en zelf (dus zonder de tussenkomst van een reisbureau) het verblijf op de plaats van bestemming regelen. Men verwacht daardoor een stijging van het aantal reizigers met vijfentwintig procent. Met de vier treinen kunnen per vrijdagavond ongeveer drieduizend wintersporters naar de sneeuw worden gebracht. AHOY' ROTTERDAM OPENINGSTIJDEN VAN 14 00 u -22.30 u ZATERDAG EN ZONDAG-VAN 10 00 u -18 00 u. De oude Bergland is sinds enige tijd een combinatie van Bergland en Hotel plan Express. En die combinatie vertrekt voortaan weer op de oude ver trouwde vrijdagavond. Wl STERVAKANTIE BEURS

Leidse Courant | 1985 | | pagina 29