Veronica brengt nieuwe serie „The Story of... Een weekend lang VARA zestig jaar ET VERHAAL VAN NORMAAL ^üiDIO/TELEVISIE Eeidacgomaitl VRIJDAG 25 OKTOBER 1985 PAGINA 17 het >or h; Tiersl ;erij zocht, n de zogen ng omstifj' jven voor IKON-documentaire VERSUM Een documentaire van de ac- teitenrubriek Kenmerk (IKON- )/RKK) heeft de grote video-filmprijs ge- jen op het 8e Tyneside Filmfestival in rastle, Engeland. De onderscheiding werd kend voor de film „I shall never lose irondefc", een 42 minuten durende documentaire i het gezin van de gevangen Zuid-Afrikaan- ij NC-leider Nelson Mandela. De film is ge- -d op gesprekken met Winnie Mandela en Mandela, vrouw en dochter van Nelson dela. Het juryrapport noemt de film „een y htig en bewogen portret van iemand in het van een grote volksopstand!". Aan de prijs n geldbedrag van 1.000 gulden en een hoe- leid materiele voorzieningen verbonden. iakers zijn Hennie Serfontein (interviews) Vil van Neerven en Anli Serfontein (sa- stelling). HILVERSUM - Een lang weekend lang, het eerste van november, viert de VARA op drie dagen hst 60-jarig bestaan. Hieraan wordt veertien uur tv- zendtijd besteed. Op de verjaardag zelf op vrijdag 1 november zal de VARA op Ned. II bijna een half etmaal in de lucht zijn, bedoeld als feest en kijkvoer voor het hele volk. Op het scherm verschij nen dan de Kinderen voor Kinderen piet nieuw repertoire, een ex tra editie Sonja Barend, een documentaire over het wel en wee van de VARA, alsmede herver- toning van opmerkelijke programma's uit het ver leden, zoals Ton van Duinhoven als poepchi- nees, Zo is het toevallig ook nog eens een keer, Heintje Davids in de stoel bij Mies, Maigret, Stratemaker op zee, Wim Kan, Hadimassa en Pipo de Clown. De VARA kondigt deze uitzendin gen aan als programma's om voor thuis te blijven. De zaterdagochtend daarop komt Koos Poste- ma, die ook op vrijdag tot drie uur 's nachts niet ontbreekt, vroeg uit de veren om zijn ontbijt- show met amusement en wetenswaardigheden bij de kijker thuis te bren gen, t.w. van acht tot tien. Op de vrijdag is de VARA met beelden in de lucht van 14.30 tot 18.15 uur en van 23.20 tot 03.00 uur. Keuze uit de her haalde programma's werd gemaakt aan de hand van onder de leden rondgezonden vragenlij sten. Tussen de bedrijven door maken artiesten hun opwachting. De radio blijft hierbij niet achter. Die begint zelfs eerder. Op dinsdag 29 oktober met een spe ciaal programma „Hoor haar" op Hilversum 3. Telkens wanneer in de dagen daarna de VARA in de lucht is, krijgt men speciale programma's on der titels als De grote verjaardag, Hallo hier Hilversum, De rooie haan, Wie in het Neder lands wil zingen, Feest tent, Heuvellaan 33, Ge nerale, Vroege vogels en Alles wat groeit en bloeit en altijd weer boeit. Nationale hitparade naar TROS HILVERSUM - De TROS neemt per 1 december de nationale hit parade op Hilversum 3 over van de NOS. Dat heeft de TROS meegedeeld. Volgens een woord voerder van de NOS wilde de NOS het programma kwijt we gens zendtijdvermindering op de popzender. Tussen de TROS en de auteursrechtorganisaties Bu- ma/Stemra is overeenstemming bereikt. Behalve over de single top vijftig zal de de TROS per 1 december ook kunnen beschik ken over een compact disc top-40 en een klassieke hitpara de alsmede een tip-20. i i hout .VERSUM Met eni- rots kijkt samensteller istant Meijers terug op internationale succes zijn „The Story of...". geschiedenis van >a is, in de internatio- versie die ik van de lerlandse uitzending gemaakt, over de hele eld gegaan. Ik heb s een kopie uit Hong ig liggen met Chinese lertiteling. Dat is echt succes-story geworden ir de NOS, die het pro- ilima wereldwijd ver- ïidde". [ormule om in kort tijdsbe- een nationaal of interna- tal bekende groep te por- - 1 leren blijkt aan te slaan. M herhaling van „The Story ;1| "he Cats" bijvoorbeeld was enorm succes. Die show "id in de lijst van de best be en vijfentwintig program van die maand, stant: „De volgende dag irde de groep als dank een paling naar Veronica, ter- de leden de eerste keer ►maal niet hadden gerea- 9 'd. Die eerste uitzending hun „The Story of..." ;de er echter wel voor dat 0,3,1 groep weer bij elkaar Riji am. Hun muziek werd plot- 'ntjeing weer massaal opgepikt 914 r de radio". Tid v ïstant Meijers mocht dit sei- entejn dan ook aan zijn derde Bafie beginnen. Hij kreeg van Ste S Veronica-leiding zelfs een [fOpftdtijd-uitbreiding van tien Hnuten vraardoor hij op een at diepgravender manier inspelen op de gebeurte nissen. die het succes-verhaal van de groepen bepaalt. Con stant: „Ik ben wel blij met die uitbreiding, maar je zou eigen lijk de tijd per onderwerp moeten bekijken. Neem bij voorbeeld „The Story of The Bee Gees". Daarvoor had ik eigenlijk te weinig interessant materiaal. Die aflevering had best wat korter mogen duren". Vijftig minuten De plotselinge toewijzing van de A-status van Veronica zorg de ervoor dat „Het Verhaal van Normaal", zoals het pro gramma vanavond heet (Ned, II om 21.20 uur) in verband met zendtijdruimte, een uur duurt, terwijl de andere afle veringen rond de vijftig minu ten zullen zijn. Het verhaal van de Nederlandse Status Quo, die op heel knappe wijze moderne folklore en rock roll weten te mengen, geeft vooral een goed muzikaal overzicht van de verrichtingen van Normaal. Er is deze keer ook van de 40/60-formule af geweken. Er zit voor vijftig procent muziek en voor vijftig procent spraak in. De indrin gende wijze waarop Normaal zijn composities brengt doet echter vermoeden dat het pro gramma bijna geheel uit mu ziek bestaat. Veronica kon wat Normaal betreft putten uit een rijk eigen archief. Constant: „Het voordeel voor ons was dat het succes van de groep kwam op het moment dat et steeds meer videoclips en eigen gemaakte muziekpro gramma's op de Nederlandse televisie werden vertoond. Bo vendien is Normaal sinds 1981 goed voor drie hits per jaar". Veronica hoefde dus maar weinig te lenen bij andere om roepen. Constant: „Er zit een stukje „Wonderland" van de VARA in en we hebben een fragment uit de nooit op tele visie uitgezonden komische se rie „Als ik aan de macht was". Je zou kunnen zeggen dat het programma voor de helft uit oud en voor de helft uit nieuw materiaal bestaat. Zo zit er bij voorbeeld een heel recent in terview in verwerkt. Ik heb ze ook een dag op tournee ge volgd en er is een kleine re portage te zien die in hun ei gen (pas ingerichte) studio werd opgenomen. („We zijn huiselijk ingestelde boerenhuf- ters, die tijdens het opnemen van een compositie liever een maand in de achtertuin zitten dan in een hotel ver van huis"). Er zit ook een liedje in dat nog niet eerder is versche- Treffende wijze Wat Constant Meijers zo aan spreekt is dat Normaal op tref fende wijze een beeld weet te geven van wat er in de Ach terhoek leeft. Constant: „Je zou de groep kunnen vergelij ken met Chuck Berry. Deze gebruikte ook zijn directe om geving ,als inspiratiebron. Ik vond de groep zo interessant, dat ik om extra zendtijd heb gevraagd en die heb ik ook ge kregen. Hierdoor kon ik de muzikanten iets langer laten praten dan in een of twee zin nen. Ze komen dan ook beter tot hun recht". Bij het samenstellen van „The Story of..." ondervindt Con stant Meijers steeds meer pro blemen „De prijzen van de grondstoffen voor zo'n pro gramma, en dan bedoel ik bij voorbeeld videoclips, zijn vre selijk omhoog gegaan. Om je een voorbeeld te geven: voor een clip van de BBC, waar voor wij vroeger vijf pond per minuut betaalden, moet nu vijf pond per seconde worden neergeteld. Voor het documen- tatie-materiaal voor de uitzen ding van Soeur Sourire hebben we soms 1800 dollar per mi nuut neergeteld. Dat program ma is heel goed ontvangen door de kijker. Zo hebben we van oude religieuzen heel veel dankbrieven binnengekre gen". Volgens Constant Meijers leve ren de interviews geen proble men op. „Ik heb zelfs Freddy Mercury van Queen kunnen interviewen en de verhalen die hij vertelde waren heel leuk. Het Queen-management heeft echter wel de afspraak gemaakt dat het programma alleen in Nederland mag wor den vertoond. Van Diana Ross hebben we nu ook een kwar tier interview liggen voor een eventuele „The Story of Diana Ross". In dat gesprek haalt ze vooral jeugdherinneringen op". Bob Dylan Als je Constant Meijers in zijn hart kijkt, zou hij het liefst een interview doen met Bob Dy lan. Constant: „Met deze serie ben ik ook een beetje bezig de ooit zo veelbelovende jaren zestig bloot te leggen, waar uiteindelijk zo weinig van te recht is gekomen. Ik zou mijn theorieën over de religieuse stappen van Dylan wel eens in een gesprek met hem willen toetsen. De Woodstock-bewe- ging vind ik ook interessant, Normaal: „We zijn huiselijk ingestelde boerenhufters". Graham Nash interviewen en ken vanuit het standpunt van natuurlijk Neil Young. Verder zijn twee vrouwen en twee zou ik John Lennon willen kinderen", portretteren, maar dan beke- HANS PIËT NEDERLAND 1 16.00 16.15 16.40 17.10 17.30 17.46 18.15 18.25 20.00 20.28 20.55 23.25 23.55 AVRO Ik zag twee beren, kleu terprogramma Ace Crawford, comedy serie Wordt vervolgd, magazine over strips en tekenfilms Plekjepuzzel. Afl.: Dalfsen NOS ViS-Journaal AVRO AVRO's Toppop. Presen tatie: Kas van lersel AVRO's Bridge cursus. Les 2B: Snijden TELEAC Engels voor gevorderden (Follow Through), les 3 AVRO (3 De Fabeltjeskrant Minibios, kinderprogram ma Ruud en Léonie. Ruud ter Weyden en Léonie Sazias ontvangen bekende en on bekende persoonlijkheden uit binnen- en buitenland NOS Journaal AVRO Hl De Brekers, tv-serie. Afl. 4: Breken en bouwen Robert Long solo. Hoog tepunten uit het theater programma waarmee Ro bert Long vorig jaar op trad, opgenomen in de Ag- nietenhof inTiel AVRO's Actualiteiten. Met om 22.10 AVRO's Televi- zier in de wandelgangen, vierwekelijks politiek pro gramma. Met o.m. het ge sprek met Minister Presi dent Lubbers. Verder Hans van Mierlo, kandi daat-lijsttrekker voor D'66, over de toekomst van zijn partij, het verkie zingsprogramma en de kernbewapening, minister Smit-Kroes over de politie ke koers van de VVD en de verhouding met het CDA en minister Deetman (CDA) gaat met een kijker in debat over de nieuwe plannen voor studiefinan ciering. Om 22.50 AVRO's Sportpanorama M.A.S.H. Amerikaanse co- medy-serie. Afl.: Ze noe men de wind Korea Karei van de Graaf, praat programma Tine, gedichten en verha len, gezegd en verteld door Tine Ruysschaert NOS Journaal NEDERLAND 2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn, geva rieerd programma rond het thema gezondheid NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 Hl Jeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 Bodylijn. Magazine rond alles wat met lichaamsver zorging te maken heeft. Met o.m. aandacht voor de bestrijding van acné m.b.v. een vitamine A-therapie, nieuwe lingerie en een sportschoen die aangeeft hoeveel calorieën worden verbruikt 19.45 Girls on top, zevendelige Engelse comedy-serie. Afl.: Foul-Play. Vier meis jes besluiten samen een etage te huren. Gezien hun zeer uiteenlopende karak ters zorgt deze situatie voor komische toestanden 20.10 Nieuwslijn special 20.50 Sail '85. Filmimpressie van het afgelopen zomer in Amsterdam georganiseer de vijfjaarlijkse evenement 21.20 The story of... Normaal, muziekspecial rond de uit de Achterhoek afkomstige popgroep Normaal (zie el ders op deze pagina) NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Hl Sanne (3), vierdelige drama-serie. Chiel haalt Sanne toch over om hun actie door te zetten 23.26 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.28 Nieuws voor doven VOO 23.33-01.27 The Choirboys, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Robert Aldrich naar een roman van Jo seph Wambaugh. Met o.a. Charles Durning, Lou Gos- sett en Perry King. Een po- litiebrigade 'in een grote Amerikaanse stad lapt het heersende gezag aan de laars en maakt er een puin hoop van. Wanneer een schandaal door hun toe doen dreigt moet er toch een eerlijke bekentenis af gelegd worden EUROPA TV 18.00 18.05 18.10 18.20 18.46 20.30 20.32 20.40 Programma informatie Tic Tac Bolkede Beer Land of the Laps Sportreportage Europees weerbericht World Watch Zwaarmoedige Verhalen, Nederlandse speelfilm World Watch Weerbericht en program- ma-overzicht FILMNET 17.00 The Professionals herh. afl.: Killer with a Long Arm 17.50 The Sting II 19.30 Calimero 19.40 Diffrent Strokes afl.: Santa's 20.30 Day of the Jackal 22.45 California Dolls 00.40-02.15 The Fan on 5 >geli tuin zien an dan i vai tori" on aano nun>- 3 Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kleuterserie. Afl.: Het sneeuwklokje Prikballon (6). magazine voor kleuters over het maken van allerlei voorwerpen. Presenta tie: Francis Verdoodt (herh.) i Bassie en Adriaan (herh.) Star Trek, Amerikaanse sclen- ce-fictionserie over de beleve nissen van de USS Enterprise. Afl.: Gladiators voor Triskelion. Kapitein Kirk, Uhura en Tsje- kov worden deze keer ont voerd naar een planeet waar gladiatoren in een arena optre- Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Ra dio- en TV-Omroep Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht De Verdachten, vierdelige do cumentaire-serie. Afl. 2: In vreemde handen. Dit program ma behandelt twee aparte groepen van verdachten: een groep die in Engeland terecht kwam en een tweede groep van 78 weggevoerden waarvan er 21 te Abbeville door-Franse soldaten werden vermoord. Onder hen de Verdinaso-leider Joris van Severen. Presentatie: Maurice de Wilde Pablo Picasso, de erfenis van een genie (herh.), documentai re van Michael Blackwood over Pablo Picasso, die precies 104 jaar geleden werd geboren. (Uitzending in het kader van Europalia en n.a.v. de tentoon stelling Picasso-Miro-Dali, die tot 22 december in het paleis des Beaux-Arts te Charleroi te bezichtigen is) Journaal en Coda: 'Drie co- plas'. dichter onbekend IT 2 1 Week sport, gevarieerd sportmagazine met hoogte punten uit de afgelopen week Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht 20.15 Videomatch. Videospelletjes met Marleen Gordts 20.25 De kampioen (The Champ), Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Franeo Zeffirelli. Met Jon Voight, Faye Dunaway, Ricky Schróder e.a. Een jongetje is trots op zijn vader die bokser is. Als deze aan het einde van zijn carrière is maar voor zijn zoon wil doorgaan loopt dit noodlottig voor hem af 22.25-23.15 Première, filmnieuws met Jo Röpcke RTBF 1 17.20 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma. Presentatie: Claire Diez en Philippe Drecq 17.50 Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Espionne, tais-toi (1), zesdeli ge komische spionageserie 20.55 Cartouche, Franse speelfilm uit 1962 van Philippe de Broca met o.a. Jean-Paul Belmondo, Claudia Cardinale en Odile Versois. Dominique heeft zich ontwikkeld tot een meester- -dief. Het lukt hem dan ook de goudkist van een heel regi ment te ontvreemden. In Ve nus vindt hij een waardige metgezellin. Zij zal hem helpen de schat te verbergen 23.00 Journaal MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. Edwi- na (16.00) en 'First Sight" met Simon en een popartiest (17.00) en 'Gaz Bag" (18.00). 19.00 Kinderprogramma 19.22 L'Adelaide, tv-serie 20.12 Par la terre et par Ie feux, do cumentaire over de geschiede nis van het porselein van Limo ges en Savres 21.03 Simenon avant Simenon, do cumentaire over een commis saris die zicht verdiept in de Luikse jeugd van Georges Si- 21.47 Prélude la nuit 22.00 Nieuws 22.30-01.00 (^Muziekprogramma's. Herhalingen. Edwma (22.30), 'First Sight' (23.00) en 'Gaz (00.00). 16.00 Tagesschau 16 10 Vorhang auf. Film ab 16.30 Die Erfindung des Verder- bens, speelfilm van Karei Ze- man naar de roman van Jules Verne. Professor Roch legt de laatste hand aan zijn nieuwste uitvinding, een zeer explosieve sprongstof, als hij door de kwaadaardige Artlgast wordt ontvoerd naar diens eiland. Daar wordt Roch gedwongen verder te werken aan zijn uit vinding. Zal hij dit gruweliike wapen in de handen van net Kwade leggen? 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 WWF-Club 19.58 Heute im Ersten 20.00 mTagesschau 20.15 Herbie groB in Fahrt (Herbie rides again), Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Robert Stevenson. Met Ken Berry. He len Hayes, Keenan Wynn e.a. Alonzo Hawk, een zakenman, wil in San Francisco het groot ste kantorencomplex van de stad neerzetten. Dan moet wel het huis plat waar oma Stein- metz woont en die verweert zich uit volle kracht met behulp 21.45 Plusminus, economische ma gazine 22.30 Tagesthemen, met een repor tage uit Bonn 23.00 Die Sporfschau 23.25 Moment mal, discussiepro gramma rechtstreeks vanuit Stuttgart waarin kijkers zelf aan het woord komen. Aansl.: Tagesschau en Nachtgedan- ken. overweging door Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 15.00 Oie Dubarry, operette van P. Knepler op muziek van Carl Millöcker. Met: Gail Robinson, Peter Pasetti, Barry McDaniely, e.a. Regie: Werner Jacobs (herh.) 16.30 Freizeit.. und was man da- raus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierle, gevarieerd magazine 17.45 E Vater der Klamotte, serie slapstickfilmpjes. Afl.: Ein Su percocktail für die Dame. Met Leon Errol en Dorothy Granger 18.20 Der Apfel fallt nicht weil vom Stamm, spelprogramma met Hans-Jürgen Bëumler 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Aktenzeichen: XY... ungelöst, de recherche vraagt om mede werking. Eduard Zimmermann informeert over onopgeloste misdaden 21.15 Tegtmeier Gift und Galle. Adolf Tegtmeier geeft informa tie over allerlei medische za- 21.45 Heute-Journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Aktenzeichtn: XY... ungelöst. Reacties op het eerder deze avond uitgezonden programma over onopgeloste misdaden 22.50 Dia Profis, tv-serie. Afl.: Dub belleven. Met: Gordon Jack son, Martin Shaw, Lewis Col lins e.a. CI 5-chef George Cowley wordt verdacht van het ontvreemden van materiaal uit Stephanie Powers is te zien in de Walt Disney-film 'Herbie ri des again', op Duitsland 1 om 20.15 uur. de wapenkamer. Zijn onderge schikten Doyle en Bodie moe ten hem in de gaten houden en komen tot de ontdekking dat Cowley met Zuid-Amerikanen handelt 23.40 Mógen sie in Frieden ruh'n, Duits-Italiaanse speelfilm uit 1967 van Carlo Lizzani. Met Lou Castel, Mark Damon, Pier Paolo Pasolini e.a. Een Mexi caans jongetje overleeft een afslachting van zijn volk door majoor Ferguson en de zijnen. Hij wordt opgenomen in een predikanten-familie. Als jaren later de dochter des huizes wegloopt, gaat hij naar haar op zoek en vindt haar in een bor deel van diezelfde majoor Fer- 01.05 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Informationssu- che und Informationsauswahl. Cursus psychologie, les 4 18.30 Hallo Spencer, komische serie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekendweerbericht en Blick- punkt Düsseldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur: Der tropi sche Regenwald. Natuurfilm van David en Carol Hughes over de flora en fauna van de 21.00 Die Erde lebt. Engelse docu mentaireserie van David Atten- borough. Afl.: Ein Meer aus 21.45 Landesspiegel: Natur-Ge- echichten. Reportage over hoe men zelf een bijdrage kan le veren aan het in stand houden van de natuur 22.15 Heimat, tv-serie in elf delen van Edgar Relz. Afl.2/3: Die Mitte der Welt en Weihnacht wie noch nie. Met Marita Breuer, Gertrud Bredel, Willi Burger e.a. Regie: Edgar Reltz. Mathias Simon verkoopt zijn wei om zijn zoon Eduard te la ten behandelen. Eduard trouwt in Berlijn en wordt daar burge meester. Zijn vrouw Lucie is dolbjij als ze vervolgens een droomvilla kunnen betrekken maar schrikt zich dood als ze verneemt dat er twee nazi- -hoofden op bezoek komen 00.35 Laatste nieuws BBC 1 Grange Hill, kinderprogramma Master Teams Journaal en Weerbericht London Plus Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan Blankety blank, amusements programma Dynasty, Amerikaanse tv-serie Journaal en weekend-weer bericht Bergerac, tv-serie. Afl.: What dreams may come Say Goodbye to the Presi dent. Amerikaanse speelfilm. Met in de hoofdrol: Marilyn Monroe Snooker Rothmans Grand Prix, the Hexagon, Reading Weerbericht BBC 2 15.30 Sport. Met paarderaces te Newburry, snooker (Rothmans Grand Prix, the Hexagon. Rèa- ding) en tennis (Brighton - da- 18.00 E Tarzan's hidden jungle, Amerikaanse speelfilm uit 1955. Met: Gordon Scott, Vera Miles. Peter van Eyck e.a. Re gie: Harold Schuster 19.10 Observatories of the world: A night with the int. 19.30 Micro Live, informatieve serie 20.00 Regionaal magazine 20.30 Gardeners world, informatie voor de tuinier 21.00 Snooker: Rothmans Grand Prix, the Hexagon, Reading 21.30 Now the War is over, serie do cumentaire-films over Enge land van 1945 - 1951. Afl.: Li- 22.10 Did' youP see, herhaling van fragmenten van BBC-program- 22.55 Newsnight, actualiteiten 23.40 Weerbericht 23.45 Tennis: Brighton - dames ITV 17.15 Blockbusters 17.45 Nieuws 19.00 Albion Market 19.30 Murder, she wrote. Afl.: Foot note to murder 20.30 Play your cards right, quiz o.l.v. Bruce Forsyth 21.00 Drummonds 22.00 Nieuws 22.30 Cross Question 23.10 Friday late film: Night Gallery, Amerikaanse tv-film van Boris Sagal, Steven Spielberg en Barry Shear 01.05 The message and the music SKY CHANNEL 16.45 (DBacktrax, met Tony Black burn 17.35 (SLive on Friday, met Gary Davies 18.30 The Brady Bunch. Afl.: A fist full of reason 19.00 The Flying Nun. Afl.: This con vent is condemned 19.30 Nanny and the Professor. Afl.: The man who came to Pasta 20.00 The New Candid Camera 20.30 Starsky and Hutch. Afl.: Lo sing streak 21.25 Vegas. Afl.: Set up 22.20 E The Deadly Ernest Horror Show: The Man in Black, Amerikaanse speelfilm uit 1950 23.55-00.50 (SLive on Friday (herh.) NEDERLAND 2 NOS 13.30-15.30 Slotmanifestatie Volks petitionnement, rechtstreekse uitzending van het sluitstuk van het Volkspetitionnement in ,Den Haag RTBF 1 06.30 Nouba-Nouba, kinderprogram- 09.30 Spreek met ons mee, cursus Nederlands (4 en 5) 10.00-10.10 Allo, Bonjour, informa tieve serie (2) 11.50 Interwallonie: Zdravo - Zdravo - Zdravo, programma voor Joegoslaven in België 12.30 Interwallonie: Ciao amici, pro gramma voor Italianen MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Chart Attack' (herh.) (07.00). 'GTRTQ!' met Gaz (08.00), "Non stop dance hour' met Ju lie (09.00), 'One night stand': Lee Aaron en Husher Du live (10.00), 'Rockfile' (11.00) en •Rox Box', met Ray Cokes van uit België (12.00). DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die Sportschau 10.30 Der groBe Regen (The rains of Ranchipur). Amerikaanse speelfilm uit 1955. Met: Lana Turner, Richard Burton, e.a. Regie: J9an Negulesco (herh.) 12.15 Aspekte 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 Programma-weekoverzicht 11.30 Chemie, informatieve serie 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers BBC 1 08.30 What a mess 08.35 Children of fire mountain, kin derserie 09.00 Saturday Superstore, kinder programma 12.15 Grandstand, sportprogramma SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine 12.00 IHPat Sharp Show (herh.) 12.45 EThompeon Twins-special. Interview van Gary Davies met deze groep, afgewisseld met videoclips ITV 06.25 TV-AM 09.25 TX 11.05 Otherworfd, tv-serie 12.00 Nieuws 12.05 Saint and Greavaie 12.30 Worstelen 13.20 Airwolf, tv-serie HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: Hugo van Gelderen. 17.55 Mededelingen (ffOS). 18.06 TROS-Aktua. 19.02 TROS Country. 20.02 Muziek uit duizenden. 21.02 Coulissen. 22.02 Sesjun. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven. HILVERSUM 2 16.33 VPRO: Welingelichte kringen. 17.30 Nieuws. 17.36 VARA: Dingen van de dag 18.00 Nieuws. 18.10 BZ. 18.30 Overheidsvoorlichting. 18.40 HV: Het voordeel van de twijfel. 19.40 NOS: Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nieuws. 20.03 VARA vrijdagavond. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. HILVERSUM 4 17.00 EO: Crème du baroque 19.00 Orgelbespeling. 19.15 De cantates van Bach. 20.00 NOS: Internationaal Concert podium. 21.40 Horizon: Ensemble. 22.30 NOS Jazz. HILVERSUM 5 17.30 VPRO: Ahum Yum Yum. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: 60 jaar lief en leed. 19.00 NOS: Migrantennieuws. 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: Non-stop mu ziek met om 17.30 Kunst. 18.30-19.30 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Kioskmuziek. 18.45 Jonge kerken. Missierubriek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.36 Beraber voor Turken. 20.03 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 21.03 BRT Jazzorkest live. 22.05 BRT 1 's avonds. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Relax. Non-stop muziek. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.45 Pop-3 Alternatieve pop. 18.15 Muziek van de 20ste eeuw uit Bulgarije. 1. Symfonie nr. 1 op kinderliedjes van Marin Gole- minov. 2. De geschenken, een akter op libretto van Petko Raikov naar verhalen van O'Henny van Parashkev Had- 19.10 Actueel en weerbericht. 19.30 Kroniek 2. 20.00 BRT-Filharmonisch orkest m.m.v. Carmen Gonzales, mez zo-sopraan, Joaquin Achucar- ro, piano. Dirigent Youri Ahro- novitch. 1. Jota aragonesa van Michael Glinka. 2. Nachten in de Spaanse tuinen, voor piano en orkest van Manuel de Falla. Pauze. 3. De liefdetovenaar (El amor bnrujo). Balletsuite voor mezzosopraan en orkest van Manuel de Falla. 4. Spaans ca priccio. opus 34 van Nicolaj Rimski-Korsakov. 22.00 Kamermuziek. 23.00 Jazz in Europa. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio Sterrebos. 07.30 Hallo hier Hilversum! 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 Kruisraketten nee! Gevarieerd progr. rond de aanbieding van de handtekeningen die verza meld zijn in het kader van het Volkspetionnement aan de Staten Generaal. HILVERSUM 2 07.00 Nieuws. 07.06 TROS Nieuws Show. 11.30 Nieuws. 11.33 TROS Aktua kamerbreed. 12.30 Nieuws. 12.36 TROS Nieuws Show, vervolg. 13.33 Pim Jacobs. 14.30 Nieuws. 14.33 Crossen op een omafiets. HILVERSUM 3 teder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Special. 14.03 Tussenuur. HILVERSUM 4 07.00 AVRO: Het vroege werk. 08.00 Nieuws. 08.02 Mooi zo. 09.00 Leggiero. 10.30 Concerto Mattinale. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. 14.55 Club Veronica Klassiek. HILVERSUM 5 09.03 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Tema. 10.30 Taal van alledag. 10.45 Ruim baan (1). 11.00 Medelanders, Nederlanders. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? Omroep Rijnland: Non-stop muziek met om 11.00 Actualiteiten 12.00- 12.10 Weerpraatje. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee met BRT Big Band. 14.03 Operetteconcert. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck, popradio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.00 Nieuws en weerbericht. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Uit het grote muziekrepertoire (1), 1. Hutsitska, opus 67 (dra matische ouverture), Antonin Dvorak. 2. Concerto nr. 3 voor piano en orkest, Bèla Bértok. 10.00 Supermachten: De VS (3). 11.00 Uit het grote Muziekrepertoire (2), 1. Symfonie nr. 2 In Es opus 63, Edward Elgar. 11.58 Koormuziek. 13.15 Keuze voor Dlscoflelen. 15.00 De Muziekmakers.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17