ïeronica zet zich in voor milieu-organisatie [GEN JOURNAAL VOOR OMROEPEN GEEN NOODZAAK EEN LIVE AID VOOR GREENPEACE na nPIO/TELE VISIE EcidAcSommit DONDERDAG 24 OKTOBER 1985PAGINA21 yERSUM Een alternatief omroepjour- I zoals het afgelopen weekeinde door het B-kamerlid Hermans is bepleit, wordt door ■este A-omroepen gezien als een aardig, zij Jud idee. Het zou eerst verder moeten wor- Jiitgewerkt, voordat het serieus overwogen «worden. Voor geen van de A-omroepen V het alternatief journaal hoge prioriteit, k door de hoge kosten die eraan zijn ver- woordvoerder van de NOS ziet geen be- tegen concurrentie van de kant van de iepverenigingen, zolang dat maar niet ten fcgaat van de middelen en de mankracht het huidige NOS-journaal. Wel voegde hij toe dat het enige bevreemding wekt dat iolitiek zich met de inhoud van program- igaat bemoeien. IVRO acht, evenals de VARA, het idee van een alternatief journaal bespreekbaar, zodra er sprake is van drie volwaardige netten. De VARA stelt daarbij de voorwaarde dat de zend gemachtigden gelijkelijk over de drie netten verdeeld moeten kunnen worden en dat boven dien de mogelijkheid moet worden geschapen voor het werken met vaste partners. Volgens een woordvoerder van de AVRO hing er om de uitlatingen van Hermans bovendien een geur van verplichting en dient eerst de mediawet af gehandeld te worden. Aanvulling Ook de NCRV en de KRO zijn op voorhand niet tegen een alternatief journaal, maar deze omroepen achten de noodzaak daartoe op dit moment niet aanwezig. Volgens een woord voerder van de KRO is Nederland door zijn ka belnet in staat om ook journaals van buurlan den te bekijken en kan er daarom bepaald niet gesproken worden van achterstand in de nieuwsvoorziening. De actualiteitenrubrieken bieden vooralsnog voldoende mogelijkheden om het nieuws aan te vullen en uit te diepen, aldus de KRO-woordvoerder. De NCRV-woordvoerder wees op de praktijk van het buitenland. Daar wordt gewerkt met journaals vanuit een verschillende politieke be nadering, maar het nieuwsaanbod komt uitein delijk op hetzelfde neer. Een eigen benadering van het journaal is een aardige, maar theoreti sche gedachte, aldus de woordvoerder. Veronica wijst de ideeën van Hermans voorlo pig van de hand als zijnde financieel onhaal baar. De TROS noemde de voorstellen van de VVD aardige gedachten, maar miste een uit werking van de voorstellen. „Monopolie'" De doorbreking van wat Hermans noemt „het monopolie van de Radionieuwsdienst ANP" staat zo mogelijk nog lager op het prioriteiten lijstje van de omroepen. De radio biedt ook een heel ander beeld, zo zei de VARA-woord voer ster. Rien Huizing, hoofdredacteur van de Radio nieuwsdienst ANP, wees erop dat een algemeen radio nieuwsbulletin, dat door de omroepen zelf zou worden verzorgd, in feite een doublure zou opleveren, aldus Huizing. „Bovendien," zo voegde hij daaraan toe, „ondervindt de Radio nieuwsdienst door de actualiteitenrubrieken al concurrentie van de omroepen". TERDAM Zaterdag- it zal er weliswaar geen Aid voor Greenpeace isvinden hoewel die schijn i wordt gewekt door de ti- Veronica's Rocknight For •npeace", maar staat het 1-programma op televisie bijna geheel in het teken deze milieu-organisatie, in de uitzendingen, die urege de horizontale pro- nmering, op de buis wor- gebracht, komt Greenpea- toveel mogelijk aan bod. I zal Jan Lenferink in I R" tijdens zijn gesprek m de Amerikaanse nieuwsle- r Walter Cronkite de milieu- nisatie ter sprake bren- aldus een Veronica- rdvoerder. ens een persconferentie, Ier deze week in Amster- aan boord van het actie- p Sirius, liet de omroep •en dat de opbrengst van muzikale spektakel niet goede komt aan Greenpea- ïs orl Volgens Veqonica is de st o rtvcrk°°P (ondanks een erkocht Ahoy' Sportpaleis) eens voldoende om de j Jten te dekken. De artiesten: ïnlo ^a' en Frank Boeijen, die iej imelijk optreden, het Duit- '^Propaganda, de Engelse ^20 D en de Australische Inxs urs> ben zich bijvoorbeeld niet hJ ingeloos beschikbaar ge- l<en| d en ook de zaal moet ge- Qp in worden betaald, xlel ar het muzikale gebeuren, >ete- tot vier uur 's morgens den irt, natuurlijk wel voor daz- gt, is dat de bezigheden van ver :e, de laatste maanden uit aar geteisterde milieu-orga- featie, nog een extra onder de CEfondacht (van vooral jonge- Greenpeace-decor door middel van reportages, die tussen de optredens worden uitgezon den. Hierin wordt onder meer de door Ruud van Gessel ge filmde reis getoond van het actieschip Greenpeace, vanaf Curacao naar het Franse Zuid- zee-eiland Muroroa, waar atoomproeven worden gehou- Buitenland Ook vanuit het buitenland is belangstelling getoond voor de „Rocknight", die in stereo via radio en televisie wordt uitge zonden. Zo hebben Hongarije en West-Duitsland al naar de mogelijkheden geïnformeerd dit muzikale programma over te nemen. Besloten is het tota le programma gratis aan te bieden; worden er echter al leen gedeeltes overgenomen of wordt het programma later dan 48 uur op de buis gebracht dan zal daarvoor wel een be drag op tafel moeten worden gelegd dat in zijn geheel ten goede komt aan Greenpeace. De Veronica Greenpeace-dag, die om drie uur 's middags be gint, staat geheel in het teken van de actie „Help mee, houd Greenpeace op zee". De uit zending start met een docu mentaire over de wapenfeiten van de milieu-organisatie. In het programma „Tineke", dat dit keer wordt verzorgd vanuit de Oranjewerf in Amsterdam, en in een extra aflevering van „Schoolplein", wordt aandacht besteed aan de inzamelingsac tie van scholieren. Rond 65.000 scholieren hebben zich bereid getoond deze week op ruim twee miljoen huisadressen ac tiepakketten te verspreiden met een eenmalige machtiging voor financiële steun aan Greenpeace. Zaterdag worden dc machtigingen weer opge haald. Via een reportageploeg in het girokantoor in Arnhem zal geregeld de stand van de opbrengst worden doorgege ven in de programma's. In „Countdown" wordt tenslotte het totaal ingezamelde bedrag bekend gemaakt. Antarctica De organisatie, zo vertelden enkele woordvoerders van Greenpeace, staat voor enkele omvangrijke uitgaven. „De grootste is de actie op Antarc tica, daarnaast moet het door de Franse geheime dienst tot zinken gebrachte actieschip de Rainbow Warrior worden ver vangen. Het schip Greenpeace, de oude Nederlandse zeesleper Elbe, die tot voor kort dienst deed als loodsstation in de Verenigde Staten, kan niet als vervanging worden gezien. Het schip is aSn het eind van zijn latijn. Als zij haar missie naar Antarctica kan volbren gen mogen we in onze handjes knijpen", zo zei een woord voerder. De poster die de aandacht moet vestigen op de Greenpeace- reis naar Antarctica, waar nog een van de weinige stukken ongerepte natuur door de mens wordt bedreigd. In dit nog ongerepte natuurre servaat gaan vier onderzoe kers vanaf januari een jaar lang overwinteren om onder zoek te doen naar de schade die daar door de mensheid wordt berokkend. Volgens Greenpeace zou Antarctica moeten worden uitgeroepen tot „het eerste wereldnatuur park". Zes zeehondensoorten brengen daar hun jongen ter wereld, terwijl er 100 miljoen volgens, pinquïns, albatrossen en stormvogels hun eieren uit broeden. In de omringende zeeën zitten miljoenen tonnen krill; het voedsel voor ontelba re vissen, vogels, walvissen en zeehonden. Ontginning van de omvangrijke bodemschatten zoals aardolie en steenkool en de aanleg door de Fransen van een vliegveld, dat een pin- quïnroute doorkruist, kan on herstelbare schade toebrengen aan dit unieke natuurgebied. De gevolgen hiervan zullen op termijn ook in de rest van de wereld voelbaar worden. De landen die tot het in 1959 ge sloten verdrag over Antarctica zijn toegetreden, zoals onder meer Noorwegen, Australië, Nieuw Zeeland, Groot Brittan- nië en Argentinië houden ech ter niet van pottekijkers, zo vertelde een woordvoerder. Gesloten deuren „Deze maand werd in Brussel achter gesloten deureri verga derd Wij hebben gehoord dat de Greenpeace-actie een be langrijk onderwerp van ge sprek is geweest. Er is onder meer aan het land dat het Greenpeace-schip op weg naar Antarctica het laatst aandoet, gevraagd de boot tegen te hou den. En als de ploeg van vier man toch een kamp opslaat op Antarctica zal dit team op wei nig hulp van het officiële gou vernementele onderzoeksta- tion kunnen rekenen. De ca mera en de geschreven en ge sproken rapporten van het on derzoeksteam worden door de belanghebbende staten als be dreigend ervaren. Wij zijn im mers in staat de geheimhou ding die over het gebied tot nu toe in acht is gehouden te doorbreken en de economische en politieke belangen van de staten daarmee te doorkrui- HANS PIET EO 15.30 Mag ik 's met je praten? Feike ter Velde ontvangt kinderarts en psychologe Mevr. E. Beerman - de Roos 16.00 Daktari, Amerikaanse se rie. Afl.: Het welpenavon- tuur. Judy en Clarence vin den drie leeuwenwelpjes en nemen ze mee naar huis. De moeder van de welpjes is door stropers in een kooi gestopt. Zij wor den door Hedley betrapt 16.45 EO-Kinderkrant, kinder programma waarin een af levering uit de serie 'Job en z'n Pa' NOS 17.30 Vj6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, nieuws uit het buiten land door Aad Kamsteeg TELEAC 18.25 'n Eigen bedrijf beginnen, les 3 EO 18.55 SI De Fabeltjeskrant 19.00 De Familie Robinson, te kenfilmserie. Afl. 4: Nieuw Leven. Er gebeuren vreemde dingen aan boord tijdens de reis naar Austra lië 19.25 Aartsvaders, reeks pro gramma's over de aartsva ders van het volk van Israël NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Spelregel, spelprogram- ma gepresenteerd door Robv.d. Spek 21.20 De bergen in, natuurfilm uit de serie 'The Challen gers' over Henry Barber en Mike Kennedy die een reis maakten door het berg landschap van de Ameri kaanse staat Colorado 21.45 Tijdsein, actualiteitenma gazine 22.15 The Messiah (slot), tweede deel van het oratorium van Handel, uitgevoerd door de Academy of Ancient Music en het Westminster Abbey Choir o.l.v. Chris topher Hogwood, m.m.v. solisten NOS 23.45 Journaal NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Turken 18.30 Sesamstraat 18.45 fflJeugdjournaal 19.00 Journaal TROS 19.12 Het Grote Spel der Vere nigde Naties, spelpro- gramma ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Verenigde Naties. Twaalf middelbare scho lieren uit twaalf provincies worden aan de tand ge- Simon MacCorkindale in de rol van Glenn Stevens in de En gelse film „Obsessie". Ned. II om 20.30 uur. voeld over hun kennis van de VN. Presentatie: Hans van Mierlo, bijgestaan door drie in Nederland ge vestigde ambassadeurs: Paul Bremer III (VS), mevr. S. Kochar (India) en A. Strohmeyer(DDR) 20.05 Kieskeurig, honderdste aflevering van dit consu mentenmagazine gepre senteerd door Wim Bos boom en Mireille Bekooy 20.30 Obsessie (Obsessive Love), Amerikaanse tv-film uit 1984 van Steven Hillard Stern. Linda Foster (Yvette Mimieux) is bezeten van haar favoriete tv-ster, Glenn Stevens (Simon McCorkindale). Zij besluit haar saaie leventje een an dere wending te geven en vliegt naar Los Angeles om hem op te zoeken 22.00 Moeder worden, een ge woon wonder. Zwanger schap, geboorte en nazorg worden in beeld en com mentaar toegelicht door Prof. Dr. A.A. Haspels NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.30 Nieuws voordoven EUROPA TV 18.00 18.05 18.10 18.45 20.30 20.32 20.40 Programma informatie Tic Tac, kinderprogramma Bolke de Beer, kinderpro gramma Het land van de Lappen, kinderprogramma Sportreportage Europees weerbericht World Watch Reisewege zur Kunst: Portugal, informatief pro gramma Jewish Soul Music, mu ziekprogramma World Watch Europees weerbericht en programma-overzicht FILMNET 17.00 Airwolf herh. afl.: Short Walk to Freedom 17.50 The Border 19.40 The Professionals afl.: Killer with a Long Arm 20.30 Repulsion 22.15 The Great Gatsby 00.40-02.10 The Howling 55 Journaal DO Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) D5 Plons, kleuterserie. Afl.: Het schildpad 10 De Freggels (Fraggle Rock), poppenserie van Jim Henson. Afl.: De nieuwe storthoop 15 Rondomons. AflVerhalen uit Nepricava. Een welbespraakte landbouwer en een energieke onderwijzeres uit het Joegosla vische dorp Nepricava vertel len over de dingen die men langzamerhand vergeet 00 Juke Box D5 Tijdrover. Kwizien 25 Uitzending door derden. Pro gramma van de Agrarische Te levisie- en Radio-Omroep 40 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Journaal 10 Kunstzaken 20 Hoger-Lager, spelprogramma gepresenteerd door Walter Ca- 55 Panorama, actualiteitenmaga- 45 De kracht van een vrouw (A woman of substance, slot), zesdelige Engelse serie van Don Sharp naar het boek van Barbara Taylor Bradford. Met: Jenny Seagrove. Deborah Kerr. John Duttine e.a. Wan neer Paul niet terugkeert van het front trouwt Emma met Ar thur Ainsley 35 Journaal en Coda: 'La Favori te" van Franpoise Couperin, vertolkt door Jos van Immer- IT 2 De Franse actrice Marlène Jobert speelt als Claire haar eerste hoofdrol in „De naakte liefde". BRT 2om 20.50 uur. Folon, Georges Rouquier. Re gie: Yannick Bellon. Claire en Simon vormen een gelukkig paar. Wanneer Claire op een dag een knobbeltje in haar lin kerborst ontdekt, is zij bang dat ze borstkanker heeft RTBF 1 16.50 Schooltelevisie 17.20 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma. Presentatie: Claire Diez en Philippe Drecq 17.50 Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, magazine. Afl.: Het rijbewijs 20.30 Mort sur Ie Nil (Death on the Nile). Britse speelfilm van John Guillermin naar Agatha Chris tie met o.a. Peter Ustinov, Jane Birkin en Lois Chiles. De rijke en grillige Linnet Ridge- way trouwt met de verloofde van haar beste vriendin. Tij dens hun huwelijksreis in Egypte komt haar dit duur te 22.45 Cine-music, programma waar in filmmuziek centraal staat 22.40 Journaal MUSIC BOX/TV 5 16.p0 '^Muziekprogramma's. 'Time Out for Holland' met Monique Emmen (16.00) en 'Musical Chains' met Sunie en Gaz (17.00) en '60 minute mix' met Martin (18.00). 19.00 L'ecole des fans, show voor de jeugd 19.45 La Bande a B.D., stripmagazi ne 19.50 Aujourd'hui la France, infor matief programma. Vanavond aandacht voor een circus- school 20.00 Des larmes comme des cou- teaux, tv-film van Jacques Es- pagne. Tijdens een treffen tus sen de politie en een jonge de linquent komt Maria om het le ven. Haar man wil wraak ne men 21.25 La vérité est au fond de la marmite, kookrubriek 22.00 Nieuws 22.30-01.00 ^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Time Out for Holland' (22.30), 'Musical Chains' (23.00) en '60 minute mix' (00.00). DUITSLAND 1 Tagesschau Ein Nest für voller SpaBvögel (3). Amusementsprogramma voor kinderen Wir Kinder vom Pfadfinderla- ger. Reportage over de pad vinders Tagesschau Hier und Heute Einfach Lamprecht, tv-serie. Afl.: Wie Herr Lamprecht sich von semem Ruhestand erholt Der Fahnder, tv-serie. Afl.: Eine Beute kriegt Beine Heute im Ersten (XTagesschau Forsch und fit, faul und fett. 'Das Geschaft mit der Gesund- heit'. documentaire over ge zondheidsmanies en 'models porten Die Unbekannten im eigenen Haus, tv-film naar de roman van Georges Simenon. Met: Walter Buschhoff, Anja Jaenic- ke. Martin Blau e.a. Regie: Bernd Fischerauer. Na jaren als een clochard in zijn huis te hebben gewoond, ontwaakt advocaat Hector Louis uit zijn roes wanneer er bij hem een moord gepleegd wordt waarbij zijn dochter betrokken is. Hij wordt min of meer gedwongen om zich met haar en haar vriendenkring in te laten en gaat proberen de moord op te Tagesthemen Überflug, tv-spei van Benton Claus Lombard. Met Phantom- piloot Major Jochen Missfeldt. Film over een reis in de winter van 1976 vanaf Leek, bij de Deense grens, naar Bremgar- ten, aan de Franse grens Tagesschau Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kuleft- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Bild(n)er der Chemie. Afl.: Vom fruchtbaren Boden der Wissenschaft (herh.) Tips für Aktive Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Der rosarote Panther, teken- Die Nervensage, tv-serie. Afl.: Der Sensationsreporter. Met: Dieter Hallervorden, Rotraud Schindler en Nathalie Haller vorden Programma-overzicht i Heute i ï£Melodien für Millionen. Mu ziekprogramma vanuit Bremen m m.v. Cindy und Bert. Dalida, Freddy Quinn e.a. Presentatie: Dieter Thomas Heek l Vaters Los: arbeitslos. Afleve ring uit de serie 'Kinder Kin der'. Wat gebeurt er met een familie als de vader duurzaam werkeloos wordt i Heute-journal 1st die Unesco noch zu ret- ten? 'Eine Weltorganisation zwischen Kultur und Politik', documentaire van Gunther Pèus. Unesco, de VN-organi- satie voor onderwijs, weten schap en cultuur dreigt uiteen te vallen Apropos Film, filmmagazine Aspekte extra. 'Das unsicht- bare Programm', verslag van de Mainzer Dagen voor Televi sie-kritiek Heute DUITSLAND 3 22 i Het programma met de muis i Aktuetle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport i Tagesschau i E Film am Donnerstag: Unter Verdacht (The suspect), Ame rikaanse speelfilm uit 1944. Met in de hoofdrollen: Charles Laughton. Ella Raines, Dean Harens e.a. Regie: Robert Siodmak. Philip Marshall wordt vanwege zijn verhouding met Mary Greay doqr zijn vrouw gechanteerd. Nadat hij meent haar vakkundig uit de weg te hebben geruimd dient zich in specteur Huxley aan Filmtip, filmrubriek Landesspiegel: Mülldeponie Mechernich. Protesten tegen het vuilstorten in het stadje Mechernich Nachtstudio: Lyrics, cultureel programma Tips für Leser, literair pro gramma Laatste nieuws E Ondertiteling via TeleTekst. IS Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. dl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.35 Master Teams 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London Plus 19.00 Top of the pops, popprogram- 19.30 EastEnders, tv-serie. Met: Ani ta Dobson, Tom Watt. Oscar 20.00 Tomorrow's world 20.25 Happy families, komische se rie over een grootmoeder dië op zoek is naar haar vier klein dochters 21.00 Journaal en weerbericht 21.25 Just good friends, tv-serie. Met: Paul Nicholas, Jan Fran- 21.55 Question time 22.55 Snooker: Rothmans Grand Prix, the Hexagon, Reading 00.05 Weerbericht BBC 2 15.00 Snooker: Rothmans Grand Prix, the Hexagon, Reading 18.00 Star Trek, science-fiction serie met William Shatner, Leonard Nimoy. DeForest Kelley e.a. 18.50 Voyage of the heroes (2). ver slag van een zeereis met een getrouwe kopie van het Griek se galjoen 'Argo' 19.30 A taste of health, informatieve serie. Afl.: Budget cooking 19.55 Snooker: Rothmans Grand Prix, the Hexagon, Reading 20.25 The kerry babies, special uit de serie 'Out of court' 21.30 Forty minutes, documentaire serie. Afl.: Schoolgirl mum 22.10 Tender is the night, tv-serie. Met: Peter Strauss, Mary Steenburgen, Edward Asner 23.05 Newsnight, actualiteitenru- 23.50 Weerbericht ITV Blockbusters About Anglia, regionaal maga zine Crossroads Benson Give us a clue Up the elephant and round the castle Mickey Spillane's Mike Ham mer, misdaadserie TV Eye Nieuws Henson's place The Master The thuraday topic SKY CHANNEL 16.45 EFirst run, nieuwe videoclips met Peter Powell 17.35 EThe great video-race, met Ronnie the Runner 18.30 The Brady Bunch. Afl.: The impractical joker 19.00 The Flying Nun. Afl.: The re turn of Father Lundigan 19.30 Nanny and the Professor. Afl.: How many candles 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Angel trap 20.55 A Country Practice, drama serie 21.50 E The Untouchables. Afl.: The jazz man 22.45 All Star Wrestling 23.40 EThe great video-race (herh.) 00.30-01.00 EFiret run (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.00 Schooltv 09.30 Nieuws voor doven 09.35-12.00 Schooltv 13.00 Nieuws voor doven AVRO 14.30 AVRO-Service 16.00 Ik zag twee beren 16.15 Ace Crawford, co- medy-serie 16.40 Wordt vervolgd, stripmagazine 17.10 Plekjepuzzel, afl.: Dalfsen NOS 17.30 '/>6-Journaal AVRO 17.46 AVRO's Toppop NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven RVU 17.00-17.30 Vloedlijn, programma rond het thema gezondheid MUSIC BOX/TV 5 07.00 EMuziekprogramma's. 'Hear and now' (07.00), '60 minute mix' (08.00), "Between the lines' (09.00), Edwina (10.00), 'First Sight' (11.00) en 'Qaz Bag' (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 SVon Ihnen aus- gewahlt: Melodien für Millionen 11.35 Sketchup (herh.) 12.10 Vaters Los: arbeitslos 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Teletekst 15.00 Das Glück der Familie Rougon (slot), tv-serie 16.00 Tagesschau 16.10 Vor- hang auf, Film ab 16.30 Die Erfin- dung des Verderbens. Film naar Ju les Verne 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Wo- gramma-overzicht 15.00 Die Dubar- ry 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 E Vater der Klamotte BBC 1 06.50-09.20 Breakfast Time 10.30- 10.50 Play School 12.30 Nieuwso verzicht -voor doven 13.00 Pebble Mill at one 13.45 Camberwick Green, kinderserie 14.00-15.30 Sport 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Tottie 16.10 Yogi Bear 16.15 Beat the tea cher 16.30 The family Ness 16.35 Record breakers special 17.10 Gran ge Hill ITV 06.25 TV-AM 09.30 Schooltv 12.00 Heggerty Haggerty 12.10 Rainbow 12.30 Six Centuries of verse 13.00 Nieuws 13.20 Regionaal nieuws 13.30 Friday Film Matinee: Venetian Bird, Engelse speelfilm uit 1953 van Ralph Thomas 15.15 Cartoon Time 15.25 Regionaal nieuws 15.30 Sons and Daughters 16.00 Rainbow 16.15 Doris 16.25 Staretrider 16.50 Illu sions 17.15 Blockbusters SKY CHANNEL 08.45 Dennis. Aft.: Dennis and the Ham-pher 09.15 EPat Sharp Show (herh.) 10.00 EFirst run (herh.) 10.45 EThe great video-race (herh.) 11.40 ESky Trax, herhalingen 14.10 Sky ways, drama-serie 15.10 Family. Afl.: ...And baby makes three 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EBacklrax HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 KRO: Echo-magazine. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 Tombola. 22.03 Goal op donderdag 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO's Nachtleven. HILVERSUM 2 16.00 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.00 Sport. (20.00 Nws 20.03 NOS: Op de rand van het 20.45 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.45 In beweging. 22.15 Literama-donderdag. 22.30 Nieuws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Van binnenuit. 23.00 Waken en dromen. HILVEBSUM 3 leder heet uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: De Goeie Ouwe Show. 20.02 Ferry Maat's Soul en Disco Show. 22.02 De L.P.- en C.D. Show. HILVERSUM 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Tafel van IV. 19.30 De laatste beweging. 22.00 NOS: Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. 23.00 Musica Nova. HILVERSUM 5 17.30 VARA: Bericht uit het Konink- 17.55 Wel en wee. 18.20 PP: Uitzending EVP. 18.30 VARA: Luchtruim. 19.00 NOS: Migrantennieuws. 19.40 TELEAC: De Supermachten (5). 20.10 Kind en Basisschool (3). 20.40 Eigen Bedrijf. Les 3. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: Non-stop mu ziek met om 17.30 Onderwijs 18.30 Varia 19.00-19.30 Regionale muziek. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Accordeonmuziek. 18.45 Politeke tribune: SP. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.31 Paso a paso. 20.03 Liedjes van lang geleden. 21.03 Open school. 21.30 Op de Mengelberg. 22.05 BRT 1 's Avonds. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.15 Zelden gehoord. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.30 Dossier. 20.30 Slotconcert Koningin Elisa- bethwedstrijd (herh.) m.m.v. Henry Raudales, derde lau reaat, Ik-Hwan Bae, tweede laureaat, Nai Yuan Hu. eerste laureaat. Het „Nouvel orche- stre Symphonique" van de RTBF o.l.v. Alfred Walter. 1. Concerto nr. 1 in D opus 19 voor viool en orkest, Prokofjev. 2. Concerto in D voor viool en orkest, opus 77, Brahms. 3. Concerto nr. 5 in A, KV 219, voor viool en orkest, Mozart. Aanvulling: Fantasie in d, KV 397, Mozart. 22.15 Nieuwe muziek. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende woord. 07.11 KRO's Ontbijtshow. 08.53 Pastores in de Regio. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.50 Pastores in de Regio. 12.03 Jubileum tournee van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 TROS: Continu muziek. 15.30 Cafe de praatstoel. 16.03 Andrè van Duin. HILVERSUM 2 07.06 VPRO: Het Gebouw. 15.30 Nieuws. 15.33 NOS: Een leven lang. 16.00 IKON: Kleur. 16.30 Nieuws. HILVERSUM 3 Iéder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit op 3. 08.03 Tijdsein. 09.03 De Muzikale Fruitmand. 10.04 NOS: Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland. 13.03 VOO: Tipparade. 15.03 De Top 40. HILVERSUM 4 07.00 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's Meesterwerken. 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 EO: Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Songs of praise. 13.30 Metronomium. 15.00 Zeggen en schrijven. 15.30 Klein bestek. Pianosonates. 16.30 Uit de schat der eeuwen. 17.00 Crème du baroque. HILVERSUM 5 09.03 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 TELEAC: Planten verzorgen. 10.00 RVU: Beter! 10.20 Politieke vluchtelingen in Ne- REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.30 met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Culturele informatie. 14.03 Chansons en poëzie. 15.03 78- toerentijd met Jo Leemans. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon. 15.30 De zonnewijzer. 16.00 Abraham al gezien? BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee Muziek uit de jaren 20. 12.00 Tafelmuziek. 1. Concerto a cin- que in F. voor viool, strijkers van Pergolesi. 2. Concerto in C, BWV 594, voor orgel van Bach. 3. Concerto grosso in c. opus 6 nr. 8 van Handel. 13.10 Actueel. 13.30 Scott Ross speelt Scarlatti. 13.50 Namiddag bj BRT-3. 15.50 Liederen en solo-stukken.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 21