Belastingen omlaag in Nieuwveen I JOUR NAAL V ri j willigerspro jecten van start in Alkemade „Inspraak in Wassenaar is een wassen neus" ÜIHIil Progressief War mom wil meer inspraak LEIDEN OMGEVING ZaidsaQowianL WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 PAGINJ dienstuerlenin r Apotheek Centraal in Leiden en Apotheek Boehmer in ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie- (Diaconessenhuis poliklinieken tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur per patiënt. Sint Kraamafdeling: dag. 12.00 u. (alleen 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.. eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku- volgt: Dagelijks 14.15- .30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voorl aan doorlopend bezoek moge- verpleegkundige hie ciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. verpleegkundige) zijn dagelijks Dagelijks 14.30-15.15 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. LE1DSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak. klachtenbureau: di. en BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULAN CEDIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg. Voor schoten. Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSUEDEN Ko- renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (mg. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK - Stichting Maatschappelijk werk. 15.00 u. Herensingel 3. Leiden Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600. afdeling maatschap- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. Binnenstad: Gerecht 10. wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas laan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00-20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidseweg 33, Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33, Lei- bied, werk, sociale verzekering STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang bereikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a, Leiden. Tel. 149064. Dagelijks ----- of een persoonlijk ge- WERKENDE JONGEREN Elke 17.00 tot 20.00 KWJ-kantoor Koppen- hinksteeg 2. Leiden. Tel. 071- 121139. WERKLOZEN ADVIES CEN TRUM Breestraat 19, tel. 122000. Spreekuur ma. en do. 14-16 u. (Gedurende de maand augustus gesloten). LEIDS WERKLOZEN KOMITE Pieterskerkchoorsteeg 15. tel 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 WETENSCHAPSWINKEL In formatiecentrum voor onderzoek van de Leidse universiteit. Sta tionsweg 37. tel. 071 - 148333. Geopend: ma. t/m vr. 10.00- 16.00 u. FIOM Hulpverlening bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Langegracht 61, 2312 NW Leiden, tel. 144715. dinsdagavond 20e expositie Vogel vreugd HAZERSWOUDE Burgemeester J. W. van der Sluijs opent morgenavond om acht uur de twintigste nationale tentoonstelling van de Ha- zerswoudse vereniging Vogel vreugd. Naar ver wachting worden rond de duizend vogels door liefhebbers uit het hele land ingezonden. Hier onder -zijn zeer zeldzame soorten. In de dagen voor de opening in Pleyn 68, worden de vogels door een team van dertien keurmeesters beoor deeld. Vogelvreugd is één van de weinig verenigingen van vogelliefhebbers die erin slaagt om een tentoonstelling van nationale allure te organise ren. Het werk dat verzet moet worden voordat de meest uiteenlopende soorten vogels in de ge schikte kooien zijn ondergebracht, wordt door de leden gedaan. De expositie is vanaf donder dag tot en met zaterdag gratis toegankelijk. Onderscheiding LEIDSCHENDAM De heer N. J. Zijlstra te Leidschendam is ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstver band bij de ANWB door de koningin on derscheiden met de eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje Nassau in goud. Burgemeester W. F. de Vreeze van Leidschendam heeft hem de medaille giste ren op het hoofdkan toor van de ANWB aan de Wassenaars weg te Den Haag uitge reikt. De Jong neemt afscheid van katholiek onderwijs ZOETERWOUDE Het katholie ke onderwijs in Zoeterwoude-Dorp heeft gisteravond afscheid geno men van voorzitter André de Jong die wegens verhuizing naar Sassen- heim de functie die hij zeven jaar heeft vervuld heeft moeten neer leggen. Een opvolger voor de heer De Jong is er nog niet. André de Jong nam in februari 1979 de voorzittershamer over van de heer J. van Leeuwen en onder zijn bewind maakte het katholiek onderwijs in Zoeterwoude-dorp roerige tijden door. De derde ka tholieke school in het dorp de „Klaverweide" was nog maar nauwelijks geopend of de leerlinge naantallen liepen terug. Do bouw en opening van de Hummelhof-Sja- loom kwam tot stand. Toen het ge meentebestuur zich wat al te na drukkelijk wilde bemoeien met het bijzonder onderwijs heeft voorzitter De Jong in duidelijke taal laten merken dat de Stichting Katholiek Onderwijs „eigen baas" was. De fu sie Aloysius/Sjaloom ligt nog vers in het geheugen van velen en de strijd om het gebouw van de Aloy- sius was fel en emotioneel. Namens het schoolbestuur werd de scheidende voorzitter een penteke ning van Piet Wolvers overhan digd. Het is een tekening van het gemeentehuis dat de familie De Jong vanuit hun woning aan de Jan Albert de Gravenlaan kon Antieke slagwapens gestolen ALPHEN A/D RIJN Voor zeker zevenduizend gulden aan antieke slagwapens en sie raden is maandagavond gesto len uit een woning aan de Schuberthof. Onder de wapens bevonden zich bajonetten, een klewang en een sabel. Ook maandagavond werd ingebro ken in een woning aan de Van Lennepdreef. Hier werd de kleurentelevisie van ƒ1800 meegenomen. Populieren gerooid LISSERBROEK/KAAG/ABBENES Oi dom en ziekte hebben de gezondheid van populieren langs de Haarlemmermeerse po wegen danig verslechterd. Zodanig zelfs d bomen in de afgelopen weken moesten wc gerooid. Anders zouden ze bij stormachtig een gevaar voor hun omgeving kunnen bl te zijn. Langs de IJweg zijn in totaal 182 j lieren gerooid, langs de Hoofdweg-westzijc de Kaagweg in totaal 171 stuks en lanj Hoofdweg-oostzijde 148 bomen. De gerooide populieren worden zo snel n lijk vervangen door jonge exemplaren, plantseizoen voor populieren loopt ongc van november tot april. Het planten gel volgens het door burgemeester en wethoi van Haarlemmermeer vastgestelde „renoA plan" voor oude bomen langs polderwegel NIEUWVEEN De ge meenteraad van Nieuw veen stemde gisteravond tijdens de begrotingsbe handeling zonder enige discussie in met een belas tingverlaging voor 1986 die minimaal f 50.- per huishouden zal beteke nen. Het grootste gedeelte van dit bedrag, namelijk 46.-, ontstaat door de verlaging van het tarief rioolrechten, verder wor den de tarieven der on roerend goedbelasting enigszins verlaagd. De verrassende stelpost op de beleidsnota van 10.000.- op te nemen voor allerhande activi teiten, waaronder met name culturele doeleinden, werd voor de fractie Gemeentebe langen de grootste teleurstel ling van de begroting. Zonder nadere motivatie nam het col lege het voorstel terug nadat de CDA had opgemerkt dat in de gemeente Nieuwveen niet zoveel belangstelling was voor culturele activiteiten. Na een urenlange discussie is tenslotte over een bedrag van 1.150 alsnog een beslissing genomen. De bejaardensoos ontvangt met ƒ150.- meer in 1986 een totale subsidie van ƒ500.-. 1.000.- wordt gereserveerd voor subsidie van zgn. „bui tenleden" van verenigingen. Over het resterende bedrag zal het college voorstellen doen waarover de Raad dan in de cember een beslissing kan ne- Kritiek uitte de heer Pulleman (CDA) op het feit dat het uit besteden van diensten en werkzaamheden aan derden, de zogenaamde privatisering. hoger is uitgevallen dan is verwacht. Het blijkt dat het voordeliger is indien de Tech nische Dienst werken in eigen beheer uitvoert. Wethouder Fransen beloofde in april 1986 een vergelijkingsnota over dit onderwerp ter discussie te stel len in de gemeenteraad. De verlichting van het Johan- nespad en de Molenkade wilde de CDA als prioriteit opschui ven naar de plannen voor 1987 of later. Wethouder Fransen zag de verlichting slechts gere aliseerd gekoppeld aan het to taal project glastuinbouw. De heer Pulleman kon hiermee akkoord gaan, mits de glas tuinbouw geen twintig jaar meer op zich laat wachten. Mevrouw Amelunxen (Ge meentebelangen) vroeg naar de mogelijkheid om een kleine logopedische dienst in te stel len voor de Nieuwveense schooljeugd. Wethouder Soede zal zich oriënteren op de mo gelijkheden, waarna deze zaak in de Raad komt, voorzien van een kostenplaatje. Twee jaar geleden is deze voorziening „wegbezuinigd". Mevrouw Amelunxen onder schreef de tevredenheid van het college over de „goede be stuurlijke onderlingen verhou dingen" niet. „Goede onderlin ge verhoudingen ja", aldus mevrouw Amelunxen. „Maar er is geen sprake van een goe de bestuurlijke verhouding aangezien een zo grote groep (Gemeentebelangen) systema tisch uit het college wordt ge weerd." Mevrouw Amelunxen vervolgde: „Wij hopen dat het CDA na de gemeenteraadsver kiezingen van volgend jaar nu eens echt zal kijken naar de werkelijke politieke verhou dingen in Nieuwveen. En niet weer alle macht voor zich zal opeisen." ALKEMADE De vele voor bereidende werkzaamheden die door het Comité Vrijwilli gerswerk Alkemade in de af gelopen maanden zijn ver richt, beginnen vruchten af te werpen. Voor morgenmiddag twee uur heeft het comité, een driemanschap bestaande uit Frans Hoek, Lenie Hoogen- boom en Pim Verlinde, een vergadering uitgeschreven in Dorpshuis „De Alkeburcht". Dan verwacht het drietal dat een groot aantal uitkerings trekkers, met name werklozen waarvan Alkemade er twee honderd telt, gezamenlijk een keuze zullen maken uit de vrijwilligersprojecten die met behoud van uitkering kunnen worden aangepakt. Coördinator J. Mastbroek van de afdeling welzijn van de ge meente Alkemade vertelt dat enige (idealistische uitkerings trekkers wat suggesties heb ben gedaan. Onder meer kun nen werklozen met behoud van uitkering ingezet worden in het dierenasiel, bij een krin gloopproject (schillen ophalen, opknappen van afgedankte spullen e.d.), bij het schoonma ken van sloten en plassen, op een kinderboerderij, bij het opknappen of verbouwen van verenigingsgebouwen en in een winkel voor zelfgemaakte spullen. De vrijwilligersprojecten mo gen niet meewerken aan con currentievervalsing of budget vervalsing. Ook mogen be staande vrijwilligersorganisa ties niet van hun plaats wor den verdrongen. De belang stellende uitkeringstrekkers die zich aanmelden voor een project, moeten die nader gaan uitwerken en organiseren. Zo moeten er financiële middelen worden gezocht. Een van de mogelijkheden daarvoor is een bijdrage van het Koningin Ju- lianafonds, voor financiering van de startkosten van het project. Deelnemers aan vrij willigersprojecten worden via de gemeente verzekerd en krijgen eventueel een vergoe ding voor gemaakte onkosten. Alle werkzaamheden voor een project moeten de vrijwilligers zelf doen. De gemeente doet in dit verband dienst als een soort facilitair bedrijf, er wordt adeministratieve onder steuning gegeven (zo heeft de gemeente onlangs alle twee honderd werkelozen in Alke made aangeschreven) en ruim te beschikbaar gesteld. Het Comité Vrijwilligerswerk Alkemade heeft inmiddels een goed functionerende vacature bank opgezet. Dit houdt in dat in het gemeentehuis een prik bord hangt met actuele adver tenties, waarin om personeel wordt gevraagd. Bovendien staat er een kaartenbak met aangeboden werkzaamheden die de uitkeringstrekkers (meestal werklozen) met be houd van uitkering kunnen verrrichten. Deze werkzaam heden afkomstig van niet- commerciële instellingen, zijn door Burgemeester en Wet houders en een oficiële regio nale toetsingscommissie goed gekeurd. Zo zoekt de Vereniging Mi lieudefensie, Basisschool „De Wegwijzer", de Vrouwen Ad vies Commissie en Samenwer kingsverband Jouw Alkemade (SJA) mensen voor gevarieerd typewerk. Huize Sint Jacobus zoekt mensen die de balie ge durende het weekend willen bemannen. Peuterspeelzaal „De Mammoef" heeft speel- gerepar worden. Het FNV afdeling Al kemade zoekt mensen die het houten FN V-gebouwtje aan de Narcissenstraat willen op knappen en het kerkbestuur van de Parochie Onze Lieve Vrouwen Geboorte in Rijp we tering heeft de hulp van vrij willigers nodig bij de renovatie van het kerkgebouw. Welzijnsambtenaar J. Mastbroek staat de deelnemers aan de vrijwilligersprojecten met raad en daad bij. Vereniging moestuinde in Warmon WARMOND Warn krijgt een moestuinders\ niging. Deze week is dai een eerste aanzet gege De vereniging houdt vooralsnog bezig met het geven van moestuinen op recreatie-eiland Kou hoorn. De tuinen kome eerste instantie ter besc king aan inwoners van mond. De behoefte aan nen bleek echter niet overweldigend te zijn. uit de Warmondse bevol meldden zich tot nu toe tig liefhebbers voor de tuinen die beschikbaar men. Vanuit Leiden, Oi geest en Sassenheim men 50 tuinliefhebbers in totaal 90 tuinen w verloot tijdens de eerste eenkomst gisteren De Zon. Het is de bedoeling da vereniging een hechte gaat scheppen tussen de ders. „Een vereniging vrienden die samen le bezig zijn in hun tuin", stelde de heer Eggen. To feitelijke oprichting vereniging kon tot dusv nog niet worden overgeg Iedereen kreeg eerst het cept van de statuten aa boden ter bestudering e december hoopt men dai een bestuursverkiezing oprichting van de verei over 'te kunnen gaan. werd door de werkg( moestuinen al veel voo[ reidend werk gedaan. bodemonderzoek heeft vJ wezen dat de grond goe voor groenteteelt en wc meer dan natuurlijke i nodig heeft. Het wild op het eiland B denhoorn in de vorm hazen, fazanten en een vraagt wel extra maatn len. Overwogen wordt het hele complex tuinen i zetten met gaas zodat iij der geval de hazen en meeste eenden van de sl erwten af zullen blijven. Brabants Kamerorkest De Dorpskerk in Katwijk aan den Rijn is vrijdag het toneel van een concert van het Brabants Kamerorkest. Onder leiding van Anton Koene bestaat dit orkest uit een vaste kern van dertien strijkers die zonodig wordt aangevuld met clavecimbel, slagwerk en blazers. In Kat wijk worden werken ge bracht van Van Wassenaar, Mendelssohn, Martin, Bach en Sjostakovits. Het optreden begint om kwart over acht. Volksdansen Demonstratiegroep Gaida laat vrijdagavond tijdens de volksdansinstuif in de Lei- derdorpse Muzenhof een se rie dansen uit verschillende landen zien. De instuif in het begint om tien uur. De zaal is al om negen uur open. De toegangsprijs is vijf gulden en drie gulden voor leden. Orgelconcert cultureel centrum begint om kwart over acht en de toe gangsprijs bedraagt vijf gul den. Jan Kruit Sound mixer Lee Towers, of wel Johan Kruit, treedt vrij dag op in de Blues Brothers aan het Dunantplein in Hil- legom. Hij brengt daar meer dan zijn Towers-creatie al leen. Het optreden begint om negen uur. Vera Beths Pianist Stanley Hoogland en violiste Vera Beths, beiden tevens docent aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag, verzorgen vrijdag vanaf kwart over acht in de beroepsconcertenserie een Stanley Hoogland. concert in Artopa aan de Grevelingstraat in Lisse. Vera Beths, die een Stradiva rius uit 1727 bespeelt, heeft al enige bekendheid. Stanley Hooglands' ster, hij is specia list in het bespelen van au thentieke hammerklavieren, is rijzend. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VVV aan de Grachtweg in Lisse. Xymox Magnifiosi, het Lissese jon gerencentrum, presenteert vrijdag Clan of Xymox. Dit uit Amsterdam afkomstige kwartet speelt eigentijdse, oorspronkelijke, dansbare emotionele muziek. In 1983 verscheen de mini-LP Subse quent Pleasures en in mei dit jaar kwam de in Edinburgh opgenomen LP Xymox-Clan of Xymox uit. Het optre.den Orgelconcours, en Arie Hoek uit Klaaswaal geven vrijdag een orgelconcert in de Imma- nuelkerk in Rijnsburg. Bei de organisten studeren orgel en klavecimbel aan het Rot terdams Conservatorium ter wijl Hoek ook nog kerkmu ziek stqdeert bij Barend Schuurman. Het programma omvat werken van Swee- linck, Buxtehude en Bach. Het concert begint om kwart over acht, de toegangsprijs is vijf gulden. De opbrengst van het concert is voor de reno vatie van de Petrakerk. Ruilbeurs De grote zaal van 't Poelhuys aan de Vivaldistraat in Lisse is zaterdag weer gereser veerd voor een ruilbeurs van tien tot vier uur. Verzame laars en geïnteresseerden in postzegels en oude munten kunnen daar terecht. Vol wassenen betalen een gulden, kinderen een kwartje. Brandweerwedstrijd De vrijwillige brandweer korpsen van Alkemade, Al phen, Hazerswoude, Koude kerk, Leimuiden, Nieuw koop, Nieuwveen, Ter Aar, Woubrugge en Zevenhoven houden zaterdag de jaarlijkse kringbrand weerwedstrijd. Het spektakel is dit jaar op het terrein van Hogeboom Containers b.v. aan de Pas toor van der Plaatstraat 85 in Rijpwetering. De wedstrijd begint om een uur. KMTP De Leidschendamse afde ling van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde heeft weer iets op poten gezet. Zaterdag tus sen tien uur en half twaalf is er in de kassen van de ge- meentèkwekerij aan de Riet vinklaan een ruilbeurs. Greenpeace Leerlingen van de Bernar- dusschool in Zoeterwoude zullen vandaag aan de Hoge Rijndijk huis-aan-huis een actiepakket bezorgen van Greenpeace. De milieu-orga nisatie Greenpeace verzorgt zaterdag in samenwerking met Veronica een twaalf uur durende televisieuitzending. Rond die uitzending is een actie opgezet om geld in te zamelen om het werk van Greenpeace mogelijk te ma ken. WARMOND Progressief Warmond wil zich de komend ren nog sterker maken voor verbetering van de openbaart Dit staat in het partijprogramma dat gisteravond tijdens ee den vergadering werd vastgesteld. Geconstateerd is dat er in de afgelopen jaren al veel gedaan het gebied van openbaarheid en inspraak maar dat er nog «en en ander verbeterd zou kunnen worden. Het in evenv houden van de gemeentefinanciën moet volgens PW in e( instantie geschieden door bezuinigingen pas daarna kan overwegen de belasting te verhogen voor eventuele nieuwe gaven. De gemeentelijke belastingen moeten zoveel mogelijk gelijk ven en slechts aangepast worden in gelijke tred met de loon prijsstijgingen. Overwinsten bij gemeentebedrijven vindt niet gewenst. De tarieven van water, gas, electriciteit e.d. den in principe niet meer dan kostendekkend moeten zijn. Ten aanzien van de volkshuisvesting stelt het partijprograr dat Warmond nog wel tot 1990 zou kunnen blijven bouwen de eigen bevolking. Middels opvulling van kleine bouwlok zoals eventueel: vrijkomende plaats van sportzaal Klim Oj school de Leerhoeve, handelskwekerij Humako e.d. Daarr zal het plan Ter Leede in de komende jaren gerealiseerd nen worden. Over de opvang van woningzoekenden na 1991 later nog worden gesproken. PW maakt zich wel bezorgd dat punt maar kiest nu nog niet voor een bordje „vol" voor 1 mond. Er werd een voorlopige kandidatenlijst voor de komende kiezingen samengesteld waarbij als voornaamste wijziging valt dat de heer Cees van Kuijen zich niet meer op een verl bare plaats op de lijst laat plaatsen. Onder meer vanwege d ke werkzaamheden heeft hij besloten de Warmondse verlaten. De heer Bram Schavemaker heeft zich als raadslid beschikbaar gesteld. Hij werkt al jaren voor Progre Warmond en fungeert ook als commissielid. De lijst ziet er i lopig als volgt uit: 1. Liesbeth Dalhuisen, nu wethouder, 2. rard Slingerland nu fractievoorzitter, Dick Duijnhoven, raad 4. Bram Schavemaker, 5. Hein van Dam, 6. Karin van Egn en 7. Cees van Kuijen nu raadslid. MEDEZEGGENSCHAPSCOMMIS' AMBTENAREN STAPT OP WASSENAAR Uit onvrede met aanhoudende problemen met het col lege van B en W, heeft de hele mede zeggenschapscommissie van de Was- senaarse ambtenaren er het bijltje bij neergegooid. Inmiddels hebben de negentien betrokken ambtenaren in een brief aan het college hun nood Gisteren is door hen overlegd c le maatregelen of wellicht een verzoenings actie. waarvan de uitkomst nog niet open baar is gemaakt. Wel zal binnenkort overleg worden gepleegd met de nieuwe gemeente secretaris mr. J.M.W. Ummels, hoewel vol gens ex-commissielid mr. H.A.N. Versluys „officieel natuurlijk geen overleg meer mo gelijk is. Wij zijn geen lid meer van de com missie". In mei 1983 werd de medezeggenschapscom missie opgericht. En al dezelfde maand heeft het college volgens de ambtenaren tot twee keer toe de overlegcommissie gene geerd. In die gevallen ging het om een ver hoging van de consumptieprijzen in het per- soneelsrestaurant, en om het eventuele ont slag voor koffiedames die de ambtenaren bedienen. Wat het laatste betreft: er stonden inmiddels nieuwe koffie-automaten. De be diening van het college van B en W zou overigens wel doorgang vinden. In 1983 ont stond ook een conflict over de kleur van het meubilair, waarin de ambtenaren geen in spraak bleken te krijgen. Later, in 1984 en dit jaar, zijn door de amb tenaren van de gemeente Wassenaar enkele interventies ondernomen. In één geval ging het om de aanschaf van een computersys teem, waarmee volgens de 19 ambtenaren van de medezeggenschapscommissie niet goed viel te werken. Er werd zelfs gespro ken over „onbruikbaar spul". Op dat mo ment is via enkele raadsleden de bal naar het college gespeeld, waarna wel tot aan schaf van „betere" computers werd beslo ten. Ook bij de inrichting van de gemeente- werf en met name bij de plaatsing van een „kadaver-kist" voor dode huisdieren ont stonden problemen. Die kist zou volgens ambtenaren in eerste instantie te dicht bij ventilatoren van het gemeentekantoor wor den gezet, zodat stank op warme dagen merkbaar zou worden. Een protest resul teerde wel in een verplaatsing naar een an dere, betere plek. Volgens de ex-voorzitter van de medezeg genschapscommissie, mr H.A.N. Versluys, is er in het verleden onvoldoende overlegd met het ambtenarenapparaat. Het college stelde hen soms voor voldongen feiten, sluys bevestigt de berichten over het ops pen van alle ambtenaren uit de co Hij zegt: „Op een bepaald moment i noeg en dan is het afgelopen. Of het col van B en W van onze daad is geschrok weet ik niet. We hebben geen enkele re« gekregen". Wethouder van personeelszaken Greep (PvdA) liet gistermiddag via cretaresse weten niets over de problei met de medezeggenschapscommissie te len zeggen. „Hij is nog steeds in overleg aldus de woordvoerster. ROB PEI egj SLIÊ c l| jj Is! S«.i 1

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14