Schaaktoernooi zo mooi mooiste concert Principe-akkoord NÖS-KNVB WK turnen zonder Bilosertsjev 'TERAAN THEO DE JONG IN MONTPELLIER: V errassing helpt Karpo v niet jreholte en |ASE bkeren door Indoor Friesland goed van start KNVB OVERWEEGT KLACHT Sportwereld Nederland-België „tien keer" uitverkocht EK voetbal mét Engeland SPARTA WIL HALFVOLLE KUIP IOC waarschuwt tegen dure campagnes door kandidaat-steden Samaranch: „Amsterdam zeer sterke kandidaat" Leiden met vier man in basketbalselectie aginÊÖRT fieidóeSotvuï/nt vrijdag 18 oktober 1985 pagina 9 Lava na zege ^ziekenhuis LI De Italiaanse bok- •o de Leva heeft voor- weinig plezier beleefd het behouden van zijn >pese titel in het bantam- icht. De Italiaan won nsdag in Eboli de partij uitdager Alain Limo- .p punten. In de tiende elfde ronde kreeg De a zelf tweemaal acht tel- na harde rechterhoeken ijn opponent. Na het ge- t voelde De Leva zich en werd hij uit jorgsmaatregelen naar :iekenhuis gebracht. Vilé bemiddelt in sponsorconflict NTTB UTRECHT De vijf geldschieters in de tafeltenniswereld, die in aanvaring zijn gekomen met de sponsor van de tafelten- nisbond (NTTB), hebben Mr. Eric Vilé aangetrokken als juridisch adviseur. Vilé, oud-voorzitter Sectie Betaald Voetbal, heeft als eerste taak gisteren een brief aan het hoofdbestuur van de NTTB ge schreven, waarin de vijf nogmaals een beroep doen op het bestuur een opening te zoeken in de sponsorruzie. Vilé ver zoekt in zijn brief ae sponsorkwestie aan staande zaterdag in de besloten bonds raad in Utrecht op de agenda te plaatsen. Vilé sluit niet uit, dat hij bij een onbevre- digend antwoord van de NTTB tot juridi- Mr. Eric Vilé als jurist actief In sche stappen zal overgaan. tafeltenniskringen. DEELNEMERS FARAO RALLY IN HINDERLAAG CAÏRO De Farao Rally is de afge lopen dagen opgeschrikt door enkele incidenten. In de veronderstelling dat het smokkelaars betrof, hebben Egyptische soldaten een hinderlaag gelegd voor een aantal wagens, die tot de race-karavaan behoorden. Dat gebeurde in de buurt van de Siwa-oa- se bij de Libische grens. Gisteren meldde koploper Saeed Al-Hajri, ter hoogte van de stad Aswan aan de Nijl, dat ook hij was beschoten. Toen een vrachtwagen met medicijnen als aanvoerder van de karavaan nader de, openden de soldaten het vuur. Niemand raakte gewond. MOSKOU Er komt bij de wereldkampioenschap pen turnen in Montreal in elk geval een nieuwe titel houder bij de heren. De beste turner van het afge lopen seizoen, de 18-jarige Rus Dimitri Bilosertsjev, is door een beenbreuk opge lopen bij een auto-ongeluk uitgeschakeld voor deelne ming in de Canadese stad. De kampioenschappen be ginnen op 4 november. Lex Coene uit de strijd LONDEN Nationaal kampioen Lex Coene is gisteravond in de twee de ronde van de belangrijke open Engelse badmintonkampioen schappen uitgeschakeld door de En gelsman Steve Butler. Daarvoor had de Arnhemmer de Engelsman Mat thew Smith in drie games verslagen: 3-15, 15-11, 15-7. Het optreden van Bas van Barnau Sijthoff en Pierre Pelupessy bleef beperkt tot een en kele ronde. Voorburger Von Barnau Sijthoff (Drop Shot) verloor met 15- 8, 15-5 van de Chinees Chen Kan. Hij bereikte met Erica van Dijck de eerste ronde van het gemengd dub belspel. Ook het herendubbel Pelu pessy/Van Barnau Sijthoff slaagde in die opzet. Zweedse elftal loopt leeg STOCKHOLM In een interview met de Zweedse televisie heeft Lars Arnesson, coach van het nationale voetbalelftal, gisteren zijn vertrek aan gekondigd. De coach deelde dat mee na het verlies van zijn elftal, woens dagavond in Moskou tegen de Sovjet- Unie: 1-2. Door dat verlies en de ver rassende winst van Portugal op West- Duitsland werden de Scandinaviërs uitgeschakeld voor een plaats bij de wereldtitelstrijd in Mexico. Arnesson is niet de enige van de ploeg die zijn vertrek heeft aangekondigd. Tjorbörn Nilsson, Stig Frederikson, Sven Dahl- quist en aanvoerder Ingemar Erlands- son zullen na de niets betekenende in terland tegen Malta niet meer voor het nationale team in actie komen. isciplirpTPELLIER Kan- 3ek aaW- wereldkampioen en ':andidaat-armoedzaai- wijden zich deze en fatknd in het gemeen te lden \\fc van Montpellier aan t gezamenlijke passie: -~?ken. De één logeert in 4-sterrenhotel, de an- j probeert met de ver- p van oude boeken of het strand gevonden elpen het inschrijfgeld Ir het open toernooi bij aar te krijgen. |r in normale tijden bruid bruidegom voor de foto- \f poseren, nemen nu elke ben vroeg meer dan hon- 1 twin tig man plaats achter \kele schragen. De schaak ten zijn van geelbruin tic. De hoeken krullen om. i betreft de uitverkorenen, slechts één etage geschei- van de gekwalificeerde itmeesters. Daar in het puister huizen de groot- asters als toneelspelers op echt podium. De Elo-ra- f bij het naambordje alsof een kaste-aanduiding be- 't. de ontvangsthal leeft jong oud. amateur en professio- ongestoord door enige an- e verantwoordelijkheid de aakpassie uit: 's morgens eigen partijtje, 's middags ien naar de grootmeesters, ie snelle hap nog even een ant doorgenomen, dan de p afgebroken partij en volgens weer naar het half- MOSKOU/MONTPELLIER Een verrassinkje in zijn fa voriete nimzo-Indische verdediging heeft Anatoli Karpov niet geholpen de achterstand van een punt tegen Gari Kas parov weg te werken. Dat de uitdager de titelhouder toe stond de nimzo-Indiër te spelen was opmerkelijk. Karpov won er immers de eerste en elfde partij mee. Nu werd bij de 29e zet remise overeengekomen. De stand werd daardoor 9-8 voor Kasparov. Bij het kandidatentoernooi in Montpellier werd de partij in de vijfde ronde tussen Jan Timman en Bo ris Spasski afgebroken. Zettenverloop zeventiende partij: Kasparov (wit) Karpov (zwart) 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pbl-c3, Lf8-b4; 4. Pgl-f3, c7-c5; 5. g2-g3, Pb8-c6; 6. Lfl-g2, Pf6-e4; 7. Lcl-d2, Lb4 x c3; 8. b2 x c3, 0-0; 9. 0-0, Pc6-a5; 10. d4 x c5, Dd8-c7; 11. Pf3-d4, Pe4 x d2; 12. Ddl x d2, Pa5 x c4; 13. Dd2-g5, f7-f6; 14. Dg5- f4, Pc4-e5; 15. Pd4-b3, Ta8-b8; 16. Df4-d4, b7-b6; 17. f2-f4, Pe5-f7; 18. Tfl-dl. Tf8-d8; 19. c3-c4, Lc8-b7; 20. Lg2 x b7, Tb8 x b7; 21. c5 x b6, Tb7 x b6; 22. c4-c5, Tb6-c6; 23. Tal-cl, d7-d5; 24. c5 x d5, ep Td8 x d6; 25. Dd4-e3, Td6 x dl 26. Tel x dl, g7-g6; 27. Tdl-cl, Tc6 x cl 28. De3 x cl, Dc7-b6 29. Dcl-c5, remise. duister boven om daar nog wat van het eindspel op te steken. Normaal Schaken en kijken naar scha ken; veertien uur per etmaal. „Zijn we eigenlijk wel hele maal normaal, ik heb geen eens tijd om te eten", vraagt Theo de Jong zich af. De Win ters w ijker is één van de vijf Nederlanders, die in Montpel lier meedoen en na jeugdkam pioen Rini Kuijf met 2300 Elo- -punten het hoogst op de rang lijst. De Jong is begin zeventig. Zijn schaakervaring dateert nog uit de tijd van O'Kelly de Galway en Max Eu we. De Belgische grootmeester logeerde dikwijls bij hem thuis. „Dan speelden we 's avonds een partijtje. Overdag ging niet. Ik had mijn zaak'. Bij één van die ge legenheden koos De Jong vijf en twintig keer zwart achter elkaar. „Om de openingen te leren". Tegen Eu we speelde hij uiteraard 's avonds een match van tien partijen „Vijf verloren, vijf remises. Daar was ik heel trots op". Het waren spannende tochten 's avonds laat door het Twent se land en de Achterhoek. Eu we had de gewoonte het stuur los te laten, als de schaakvariant, die onvermij delijk onderwerp van gesprek was, verduidelijking behoefde. „We sukkelden van boom tot boom. Werkelijk levensge vaarlijk. Tot mevrouw Euwe ingreep. Ze zei: dat gaat zo niet verder. Ik kom jullie halen. Dat deed ze trouw elke avond om twaalf uur". „Als je tegen zo'n man als Euwe speelde, had je altijd het idee, dat je er niets van kon. Paard en loper zijn in theorie gelijkwaardig. Maar als Euwe een loper had en ik een paard, was mijn paard kreupel en Eu- we's loper had zevenmijlslaar zen. Had ik een loper en hij een loper, dan was het net an dersom. Grootmeester, zei ik op een keer, hoe komt dat nu toch? Zei Euwe: dat is nu het verschil tussen een grootmees ter en een meester. Maar troost u; iemand, die dat inziet, begint te begrijpen hoe moei lijk schaken eigenlijk is". Ziektes Tussen die tijden en De Jongs huidige schaakoptreden, gaapt een gat van tientallen jaren. „Eerst de zaak en toen ik vijf en zestig was, kwamen de ziektes. Ik heb twee jaar in het ziekenhuis gelegen Toch stak na al die tijd het schaakvirus de kop weer op. „Goed, zei mijn vrouw, je mag schaken. Maar onder één voorwaarde: Jammer voor grootmeester Jan Timman (foto), maar een nieuwe wereldkampioen schaken ziet Theo de Jong er in het kandidaten toernooi niet bijzitten. je scoort minstens vijftig pro cent. Anders is het afgelopen". Dat lukt De Jong aardig. Bij het interzonale toernooi in Biel hoorde hij ook al tot de entourage: drie keer winst, tweemaal verlies. In Montpel lier maakte hij remise tegen een grootmeester met een ra ting zo hoog dat hij in het kan didatentoernooi had kunnen meedoen. Als het dagelijks partijtje erop zit, neemt De Jong een kijkje bij de kandidaat-wereldkampi oenen. Zijn entree gaat met enig gestommel gepaard. Hij is enigszins doof en weet niet hoeveel lawaai een stap op de stalen noodtribune produceert. Eenmaal gezeten volgt hij het spel urenlang. „Ik houd van piano-muziek. Maar die vijf uur daar binnen zijn net zo mooi als het mooiste concert. Die eindspelen, dat is toch pure schoonheid". Maar een nieuwe wereldkampioen ziet hij er niet bij. „Daarvoor wor den hier te veel fouten ge maakt. Volgens mij heeft geen van deze spelers een schijn van kans tegen Kasparov. Als je nagaat hoe die jongen een pion, of desnoods een heel stuk, offert en alles toch weer prachtig op zijn pootjes terecht komt, dan zeg ik: zulke dingen zie je hier niet". - De dames van litenhoek Foreholte en f>E hebben de eerste ronde I de nationale zaalhandbal- iercompetitie overleefd. Sa- jius, dat door eerder de af- jngsbeker te winnen een jtsbewijs bemachtigde, was 1 partij voor Hercules. De tedivisionist won met 2-14. .'holte-Verburch(3e divi- us had. was vana* ^et eerste ^tsignaal een gemoedelijk fcnpartijtje. Wim Geerlings Slijk. Annemiek de Bruin, Anita F"| És en in het doel Diane van pi Ki ervaring opdoen. Bij rust Lab Evas de stijde met 12-5 ge ld. Daarna werd er .geëx- ïenteerd met een 4-2 ver- jing. Het enige gevaar bij lurch, afstandschoten uit lidopbouw, werd daardoor |uaat geneutraliseerd. De rhoutsen bereikten met de volgende ronde. OASE ioette evenmin als Fore- veel weerstand. Jolande der Vlugt had onder de lat 1 zicht op de afstandscho- van Internos. De slappe pstrijd eindigde na een 5-2 Istand bij 9-5. Roos van der »1 scoorde drie maal. dames van Saturn us heb- maar een kwartiertje aan mogelijke bekerstunt te- Hercules geroken. Door Ipunten van Maija de af en Connie van der Werf iren ze bij tot 2-3. Daarna I het verschil tussen de eer- divisie en de eerste klasse rduidelijk. Na de rust (2-5) ïrde Hercules uit een 4-2 Val 5 maal snel op rij Sa us miste de kracht om iets te doen: 2-14. lantenhoek Foreholte zal iet ingang van 3 novem- er als Datateam Forehol- i door het leven gaan. De oorhoutse vereniging te- jende een meeijarig con- ract met deze sponsor, 'lantenhoek, dat al 10 jaar Ie naam aan Foreholte erbond, zal de sponsoring inimaal nog een jaar op zelfde voet voortzetten. betekent een ruimere anciele armslag voor de dbalsters uit Voorhout. OP VRIJDAG „MATCH OF THE WEEK' HILVERSUM De NOS heeft met de sectie betaald voetbal van de KNVB een principe-akkoord bereikt voor de uitzendrechten van voet balverslagen voor de duur van twee jaar. De overeenkomst gaat voor wat betreft de televi sie uit van zes samenvattingen per week - één meer dan tot nu toe - plus de mogelijkheid op vrijdagavond een eredivisie rechtstreeks uit te zenden. De voetbalflitsen via de radio mo gen als de overeenkomst wordt goedgekeurd worden uitgezonden een half uur na aanvang van de wedstrijd. Tot nu mocht dat pas vanaf het begin van de tweede helft. De kosten die met de overeen komst zijn gemoeid schomme len rond het bedrag van 1,7 miljoen dat de NOS tot nu toe voor de rechten heeft betaald. Volgens een NOS-woordvoer der gaat het voor wat betreft de live-uitzendingen om het streven dit seizoen zes eredivi siewedstrijden naar de vrijdag avond te verplaatsen en uit te laten zenden door de omroep organisatie die die avond zendtijd heeft. Eerst zullen het volledige bondsbestuur en het bestuur van de NOS nog hun goedkeuring aan het akkoord moeten geven. Volgens een woordvoerder van de KNVB zal de „live" uit te zenden ere divisie-wedstrijd onder de naam „Match of the week" worden gepresenteerd. De KNVB zal als laatste zijn toe stemming voor die directe uit zending moeten geven en de NOS zal voor deze wedstrijden een extra bedrag dienen te be talen, aldus de KNVB-woord- voerder. De extra samenvatting op zon dag wordt in het komende sei zoen uitgezonden in het televi sieprogramma Brandpunt zon dageditie. De abonneetelevisie- -organisatie Filmnet heeft an derhalve week geleden al een principe-akkoord met de KNVB gesloten. Ook hier gaat het om een contract voor twee jaar, dat door het volledige be stuur van dë KNVB nog moet worden goedgekeurd. LEEUWARDEN/BOEKELO De Belgische ruiter Edgar Henri Cuepper, die rijdt op een Luxemburgse licentie, heeft het eerste onderdeel ge wonnen van Indoor Friesland. Hij bleef in de barrage van een internationaal springconcours de Nederlanders Jan van Tuyl en Eric van der Vleuten de baas. Elf combinaties bleven in het eerste parcours foutloos. Cees van Opstal gaf in de bar rage op. De tweede rubriek le verde ook een buitenlandse overwinning op. De Ierse mili tair John Ledingham was in de barrage onbetwist de snel ste. Jan Tops en Anton Ebben deden het heel wat rustiger aan, maar dankten aan de foutloze rit toch respectievelijk de tweede en derde prijs. De Westduitse ruiterdelegatie heeft op de eerste dag van de 15e internationale military van Boekelo de dressuur, die voor de helft werd afgewerkt, beheerst. Gerd Sybrecht kreeg de hoogste waardering van de jury. Hij bleef zijn landgenoten Beste Nederlandse in het voor lopige klassement is Magda van Loo. Met Emerald Star, met zijn zestien jaar het oudste rijdier bij het Twentse evene ment, bezette ze de zevende plaats. Wout Jan van der Schans eindigde als elfde op de voet gevolgd door Eddy Stibbe (13e). Anchela Rohof, net als Van der Schans lid van de Nederlandse ploeg, werd zeventiende. DEN HAAG De interland België-Nederland van afgelo pen woensdagavond krijgt mo gelijk nog een staartje. Omdat een aantal Oranje-supporters met geldige toegangskaarten toch de toegang tot het Con stant Vandenstock-stadion in Brussel werd ontzegd, over weegt de KNVB een klacht in te dienen. Midlotto De winnende ge tallen in de midlotto 41a zijn: 2-9-27-28-34-39. Reservegetal: 21. Deelnemers: 545393, inleg: f. 2.174.180,00, prijzenbedrag: f. 1.032.735,50. Cijferspel 41a: 478215. Deelne mers: 340110, inleg: f. 510.166, vaste prijzen. Op de nummers 438605, 38605, 8605 en 605 vie len extra prijzen. Wielrennen Joop Zoete melk heeft er weer een prijs bij. De organisatoren van in ternationale wielerwedstrij den, verenigd in de AIOOC, heeft de wereldkampioen wielrennen bij de profs geëerd met hun jaarlijkse prijs. De AIOOC vergaderde in de Franse hoofdstad over de ka lender voor 1986. Tafeltennis Het dames-ta- feltennisteam van Avanti/Ha- zerswoude komt 9 november in de kwartfinales van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen uit tegen Zagreb. De Nederlandse dames spelen thuis tegen de ploeg uit Joegoslavië ROTTERDAM De Kuip is al uitverkocht voor de beslis singswedstrijd tussen Nederland en België voor de eindron de van de wereldtitelstrijd in Mexico, op 20 november. Deze mededeling van de KNVB werd bevestigd door administra teur Jansen van de Kuip. Hij kreeg gisteren in het Feye- noord-stadion honderden telefoontjes te verwerken na de nederlaag van 1-0, die Oranje daags daarvoor in het Con stant Vandenstockstadion had geleden tegen de Belgen. „Uitverkocht? De Kuip is wel tien keer uitverkocht", rea geerde de administrateur. De officiële voorverkoop bij de adressen van Feyenoord zou pas vandaag zijn gestart. Maar van tevoren haddden zich al zoveel gegadigden gemeld bij KNVB- en Kuip-administratie, dat de vraag het aanbod van 57.000 plaatsbewijzen ruim overschreed, meldde de voetbal bond. Tien procent van de kaartjes is gestuurd naar de Bel gische voetbalbond. Eén groep Oranje-supporters wist zich al verzekerd van een toegangsbewijs, en nog wel gratis. Dat waren de fans die het Nederlands elftal in mei te Boedapest door het doelpunt van Rob de Wit met 1-0 zagen winnen van Hongarije. WENEN Het dagelijks bestuur van de Europese voetbalu nie UEFA heeft gisteren in Wenen besloten Engeland toe te laten tot het Europees kampioenschap van 1988. De voor ronden beginnen in het najaar van 1986. Het bestuul- van de UEFA vergaderde drie uur lang over dit punt. In juni werd besloten de Engelse clubs voor onbepaalde tijd uit de Euro pa-Cuptoernooien te weren na het Heizeldrama in Brussel met 39 doden, waarvoor supporters van Liverpool verant woordelijk werden gesteld. De Engelse voetbalbond zal, al vorens de nationale ploeg aan het Europees kampioenschap kan deelnemen, eerst toestemming van de Britse regering moeten krijgen. UEFA-voorzitter Jacques Georges becom mentarieerde het voor Engeland positieve besluit met de woorden: „Een Europees voetbalkampioenschap zonder En geland is als de Olympische Spelen zonder Amerika of Rus land". ROTTERDAM Eredivisionist Sparta start dezer dagen een groots opgezette reclamecampagne om ten minste 25.000 toeschouwers naar de Europa-Cupwedstrijd op 23 oktober tegen Borussia Mönchengladbach te lokken. De wedstrijd wordt gespeeld in het Feyenoord-stadion te Rotterdam en betreft de tweede ronde van de strijd om de UEFA Cup. De campagne van Sparte bestaat ondermeer uit een unie ke tv- spot tijdens de dagelijkse STER-reclames. In de spot zullen het Sparta-elftal en de Rotterdamse artiest Jules Deeler de kijkers oproepen de wedstrijd te bezoe ken. In de kranten zullen advertenties met hetzelfde doel verschijnen. Een grammofoonplaat waarop het Sparta- elftal een nieuwe versie van het clublied brengt moet het geheel completeren. Via de huis-aan-huis-bladen in Rot terdam zullen de lezers een reduktie op toegangskaarten kunnen krijgen. Het komend weekeinde zullen alle ak- tieve voetballers in het Rijnmondgebied een reduktie- kaart krijgen voor de wedstrijd. LISSABON De voorzitter van het Internationale Olympische Comitee, Juan Antonio Samaranch, heeft gisteren gezegd zich zorgen te maken over de gigantische uitgaven naar schatting 90 miljoen gulden die worden besteed aan promotie-campag nes door de 14 steden die hopen te worden uitverkoren als gast stad voor de OLympische Spelen van 1992. Tijdens een IOC-vergadering in Lissabon waren tal van steden present om hun kandidatuur via dure reclame-campagnes kracht bij te zetten. Los Angeles was in 1984 de enige kandidaat, terwijl de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoul bij de strijd om de Spelen van 1988 slechts één mededinger had. Samaranch noemde het groeiende aantal kandidaten een triomf voor de Olympische Spelen. Hij zei te hopen dat dit aantal vol gende keer nog hoger zou liggen, maar toonde zich tevens be zorgd over de kostbare reclame-campagnes die deze steden op zetten, en die volgens velen niet erg stroken met de Olympische gedachte. De IOC-voorzitter zei dat na de verkiezing van de twee gaststeden voor de Spelen van 1992 mogelijk maatregelen zouden worden genomen om dit soort praktijken aan banden te leggen. Er zijn zeven kandidaten voor de Zomerspelen van 1992 Amsterdam, Barcelona (Spanje), Birmingham (Engeland), Belgrado (Joegoslavië), Brisbane (Australië), Parijs en New Del hi - en zeven voor de Winterspelen Albertville (Frankrijk), Anchorage (VS), Berchtesgaden (BRD), Cortina (Italië), Falun (Zweden), Lillehamrner (Noorwegen) en Sofia (Bulgarije). Voor de 92 leden van het IOC hun uiteindelijke beslissing vellen, zul len zij alle 14 steden bezoeken. LISSABON/AMSTERDAM De voorzitter van het In ternationaal Olympisch Co mité, Samaranch, heeft giste ren op een bijeenkomst van leden van olympische comi tés en sportfederaties in Lis sabon Amsterdam een zeer sterke kandidaat voor de or ganisatie van de spelen in 1992 genoemd. Voorzitter Vonhoff van het NOC zei gisteren bij Veronica nieuwsradio Amsterdam der tig procent kans te geven op de organisatie van de spelen. Premier Lubbers onderstreep te gisteren in de Kamer met de woorden „Ik hoop vurig dat het in 1992 doorgaat" de kan didatuur van Amsterdam. Lubbers zei dat van de Spelen een belangrijke impuls voor sportminnend Nederland zal uitgaan. AMSTERDAM Leiden is met vier spelers vertegen woordigd in de door bonds coach Vladimir Heger samen gestelde voorlopige selectie voor het Nederlands basket balteam, dat 21 november in en tegen Hongarije een kwali ficatieduel speelt voor de we reldtitelstrijd in Spanje. De eerste drie wedstrijden in de groep zijn al afgewerkt. Ne derland bezet met vier punten de tweede plaats achter het ongeslagen Joegoslavië. Hon garije volgt met twee punten. De voorlopige selectie is: Ha- gens, Heijdeman. Kragtwijk en Emanuels (allen Leiden), De Waard, Schilp en Van Noord (allen Den Helder), Bottse, Es- veldt en Pieterse (allen Den Bosch), De Vries en Esajas (beiden Haaksbergen), Te Vel de en Van Poelgeest (beiden Canadians), Van de Lagemaat ,Werkendam), Ebeltjes (En schede) en Van Essen (Weert).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9