reekmuziekschool elpende hand toe Nissan Micra agneert innelbouw Voorschoten akkoord met brug naar Vlietlanden Compact, zuinigruimtewonder. IEER UITSTEL HUISVESTING BUREAU WELZIJN ïrontrusting over vele verkeer door gemeente Wassenaar Warmonder mag alsnog theekoepel aanpakken Ccidócöowuwt Winkeliers Noord-Hofland terughoudend over verbouwing AUTO HEEMSKERK Micra GL Prijs v.a. 14.995,- ind. BTW, af importeur. NISSAN 7200 5 t.k. '50.-. Ï0.858. Vl HOUT Opnieuw wil neenteraad van Voor dachten met geld be ar te stellen voor de f van een houten kan- iuw ten bate van het welzijn van de ge- secretarie. Het gaat een bedrag van irs Tijdens de vorige raadsverga dering wilde de raad op voor spraak van de heer E. R. F. v.d. Laar (CDA) de zaak eerst nog eens doorpraten met de fractievoorzitters en boven dien zou het college nog eens de mogelijkheden moeten on derzoeken van huisvesting el ders zoals in het SEC-gebouw of gezondheidscentrum. Plan nen bestaan voor nieuw- of verbouw van het gemeente huis, dus zou de oplossing maar van tijdelijke aard zijn, de ambtenaren kampen even wel dagelijks met enorme pro blemen betreffende werk- en spreekruimte. Daarom wilde ook nu weer de CDA-fractie eerst uitgebreide informatie over een totale her huisvesting voordat men zou besluiten een dergelijk krediet te verlenen voor een rijdelijke oplossing. In de raadsvergade ring van november zal het voorstel opnieuw ter tafel ko men, nadat opnieuw overwo gen zal zijn of er toch geen mogelijkheden bestaan om het bureau welzijn te huisvesten in het gezondheidscentrum. Volgens het stichtingsbestuur van het gezondheidscentrum willen zij geen ruimte beschik baar stellen ten behoeve van de voorgestane huisvesting van bureau welzijn in het cen trum. TONERS IN BRIEF AAN GEMEENTE 'ENAAR De Lange lam- Van Oldebarne- "eg- Van Zuylen van ltstraat, ofwel de oost- oute, die Wassenaar in leien splitst, is een ge- jke verkeersader en [volgens omwonenden gevaarlijker. Door de iriteit van het attrac tiepark Duinrell, maar ook van het strand en de sport activiteiten van De Kieviten en Blauw-Zwart. Voor de be woners aan de oost-west rou te voldoende grond om in felle bewoordingen een brief te richten aan het Wasse- naarse gemeentebestuur on der de kop „Moeten we on szelf voor de wielen gooien voor er nu eens geluisterd wordt De bewoners zijn zeer ver ontrust over het steeds druk ker wordende verkeer. „Als we uitgaan van drie bezoe kers per auto, 200 toeristi sche dagen, 1,25 miljoen Duinrell-bezoekefs (conform de lage schatting van eige naar Zuylen van Nijevelt) en een grotere toeloop door de andere attracties, hebben we te kampen meer dan 5.000 auto's extra, die zowel heen als terug hun weg door Was senaar moeten vinden. Het is duidelijk dat de vijf jaar ge leden al nauwelijks op de huidige 10.000 auto's per dag berekende oost-west route dit extra aanbod met geen mogelijkheid kan verwer ken. Het wordt volgens de verontruste Wassenaarders dan ook de hoogste tijd dat de gemeente maatregelen treft en de verkeerskoers door Wassenaar verlegt. 6 aut IGLnov. 1-278241. 5-drs. 'I GL 1981 [OND B en W armond gaan met ziekschool Bloem- tyreek onderhande- r de toekomst van Jiool. Tijdens de Ofcrgadering kreeg bpllege gisteravond groen licht van de Progressief War- een raadsmeerder- kwestie niet op een lijn te krijgen zullen zijn. CDA-fractievoorzitter J.J. Bonnet deed het voorstel om de slecht toebedeelde ge meenten beter aan hun trek ken te laten komen in plaats van ze minder te laten beta len. Hierdoor moeten de an dere gemeenten immers die per in de buidel tasten. Ook voelde hij niets voor het in voeren van algemene muzi kale vorming op de basis scholen omdat dit tegen een geringe vergoeding bij de muziekschool gevolgd kan worden. „Én én is gewoon „te kwistig met muziek", grapte Bonnet. Hij stelde voor met name Noordwijk recht te geven op meer leer lingen en bijvoorbeeld voor beter voorziene gemeenten erlinelta advies aan de raad en W voor een door :iekschool zelf opge- (nogelijkheid om aan >art. i.z.jig van deze gemeen- 36-6040flijke regeling te ont- Een werkgroep van '79. Jtesecretarissen had d. Tel. fljdie daarover gedaan (end in een voorste) 5 1983 tnuziekschool zelf had ie mogelijke oplossin- uren "Jtafel gele8d- Ben w p het meest voor een tschoolvoorstel met autó-ra^armond de m'nste xen. vi' 47.306 gulden exclu- 34518(ngemene muzikale vor- p de basisscholen. diesel vankelijke toevoeging gemeente per 1 janua ri pert, stjhiet meer zou deelne- niet voldaan wordt voorwaarden dat alle te 1850 [ten hiermee akkoord n met J1 8aan en dat de a^êe" staat. Jnuzikale vorming in 0-9484#idige situatie (in de Ischool) in stand blijft, g, nov. [daarbij ingetrokken. .-. Tel. gebeurde omdat de mr. j gemeenten in deze WARMOND Tegen het advies van B en W in heeft de Warmondse gemeenteraad gisteravond besloten een res tauratieplan voor de theekoepel te laten maken door de plaatselijke architect Bob van Beek. De gemeente maakt kans op een rijkssubsidie en de raad moest daar om zonder dat de raadscommissies waren gehoord, be slissen over het voorstel om het optrekje in Park Groot Leerust op te knappen. Overigens is nog niet gezegd dat het door architect Van Beek op te stellen plan ook daad werkelijk wordt uitgevoerd. De bouwvallige toestand van de theekoepel was diverse raadsleden de afgelopen week bij de Turfrace en Strontrace nog eens opgevallen, al dan niet tijdens het drinken van een kopje koffie erin. De gemeente was benaderd door twee architecten bureaus die het plan dolgraag willen maken en uitvoe ren en daarom scherpe prijzen calculeerden, zo scherp dat de eigen gemeentelijke dienst het voor dat bedrag niet zou kunnen doen. Het Noordwijkse bureau van Hans van Egmond Was de goedkoopste van de twee met zijn 4165 gulden en B en W dachten er goed aan te doen „We moeten van u altijd op de centjes passen" daarvoor te kiezen. Van Beek was 1500 gulden duurder, maar kreeg van de raadsleden toch de voorkeur, niet al leen vanwege het-feit dat hij veel ervaring heeft met restauratie-objecten, maar vooral ook omdat hij War monder is en de theekoepel historisch gezien een gevoe lig plekje in het dorp vormt. als Warmond een leerlingen stop in te voeren. De VVD voerde bij monde van mevrouw C.A.M. Saris hiertegen aan dat mensen niet gedwongen kunnen worden onderwijs aan de muziekschool te gaan volgen. Zij had wel begrip voor de Noordwijkse vraag naar een rechtvaardiger kostenverde ling. „Moet je als je als ge meente met zoveel deelne mers profiteert, daar niet iets meer voor betalen", opperde zij. Haar fractie is gezien het aantal Warmondse muziek schoolleerlingen bereid onge veer 10.000 gulden meer uit te trekken voor deelname er- Th. W.M. Duijnhoven (Pro gressief Warmond, PW) toonde zich namens zijn frac tie wel voorstander van het door het college genoemde maximum-bedrag, maar maakte daarbij ook weer een kanttekening. PW meent dat algemene muzikale vorming op basisscholen een verplicht vak zou moeten zijn. In het licht daarvan krijgen B en W van PW de vrijheid om met de muziekschool te onder handelen over ondersteuning van de leerkrachten op de basisscholen waardoor zij zelf die vorm van onderwijs kun nen verzorgen. De Christen- Democraat C. Vreeken ten slotte wenst ook niet uit de Muziekschool te treden mjaar wenst geen grote kostenpost boven het voorgestelde be- HOUT Bij de icjaamheden van de fiets- en voetgan- inel onder de in die de wijk Oost- loet verbinden met itaande dorp is gis- een kleine stagnatie 19 eden. Bij het graven te doorgang (nadat ?en zaterdagnacht jlpbruggen in de aan waren ge- nstrumi) bleken de stalen inden op een plaats ontwricht zodat er uit de spoordijk stroomde in 't tunnelgat. Het schijnt dat dat water zo'n 2 kubieke meter zand mee kan nemen waardoor, als het lang duurt de kans op instor ten bestaat. Maar zo erg is het gelukkig niet want van ochtend is de schade hersteld en hebben de werkzaamhe den doorgang kunnen vin den. „Dergelijke dingen kun nen zich altijd voordoen, het De tunnel onder de spoorbaan, betekent wel even opont houd", aldus een woordvoer- hulpbruggen niet harder dan mogen houden. Pas als de der. 80 kilometer terwijl de goe- hulpbruggen weg zijn mag er derentreinen maar éen snel- weer met normale snelheid De treinen rijden over de heid van 60 kilometer aan gereden worden. Binnenkort 3ER19J EN OMGEVING FA Rome< bijz. m Ufa rood, mag, vel r spiegel, i0 km, pa Jr. 13.7 ullietta 1. >g lerspoiler, 'ierkante legels. gi -containers in Oegstgeest GEEST In grote delen van Haaswijk, de Schil- en de Bloemenbuurt in Oegstgeest is de gemeente n tot het plaatsen van mini-containers voor huis- containers zijn in sommige delen van genoemde wij de straatkant c.q. op het trottoir geplaatst. Het is de dat de bewoners zelf de containers schoon houden de dag dat het huisvuil opgehaald wordt naar een •ïplaats rijden. het voordeel dat men meer huisvuil kwijt kan jtt nadeel van „obstakelvorming" zo vinden veel esters die rechtstreeks met dit experiment te maken Het ziet er naar uit dat het systeem voor degenen die Ejvvonen waarin zich geen lift of galerij bevindt nadelig zal immers plastic huisvuilzakken moeten blijven ge- Als het experiment slaagt en Oegstgeest geheel zal worden van container, gaan de reinigingsrech- 24 gulden per jaar omhoog. Fietser gewond OEGSTGEEST Bij een bot sing met een automobilist is een 16-jarige fietser uit Sassen- heim gisteravond licht gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Abt- spoelweg en de Kennedylaan. De auto, die bestuurd werd door een 24-jarige man uit Warmond, reed rechtdoor, ter wijl de fietser linksaf de Ken nedylaan af wilde slaan. De automobilist zag het slachtof fer te laat en raakte hem. De fietser liep hoofdletsel op en kon ter plaatse worden behan deld. Bezwaren Voorschotense muziekschool ongegrond WASSENAAR/VOORSCHOTEN De ge meente Wassenaar wil de bezwaren van mu ziekschool Otto Wolthuis uit Voorschoten onge grond verklaren. Komende maandag beslist de raad hierover, waarschijnlijk in het nadeel van Wolthuis. Het gaat om een aanvraag voor subsi die voor de Wassenaarse vestiging van Wol thuis, waar één leerkracht gemiddeld vier lesu ren per week heeft. Volgens Otto Wolthuis kan de Wassenaarse vestiging zonder subsidie niet of nauwelijks voortbestaan. Wassenaar stelt zich op het standpunt dat het muziek-onderwijs ter plaatse al uitstekend wordt verzorgd door de streekmuziekschool. En die krijgt wel subsidie. Eerder hebben de raads commissies welzijnszaken en rechtskundige za ken het advies gegeven het bezwaarschrift on gegrond te verklaren. VRIJDAG 18 OKTOBER 1985 PAGINA 15 Renovatie Jerusalem kost vijf miljoen Inbraak in Ter Aar WASSENAAR De renovatie van 125 woningen in de wijk Jerusalem kost 5.714.000 gulden, zo blijkt uit een raadsvoor stel dat de Wassenaarse gemeenteraad maandag behandelt. Omgerekend per woning bedragen de kosten gemiddeld 45.000 gulden. De renovatie is volgens de gemeente dringend nodig, omdat de woningen vlak na de oorlog zijn opgebouwd uit puin van het eerder gebombardeerde Bezuidenhout. Goten, gevels, deuren, schuttingen en metselwerk is aan verbetering toe. De Rijksoverheid geeft een subsidie van 33 1/3 procent, het geen neerkomt op het bedrag van 1.904.667 gulden, waarvoor dan meteen geisoleerd kan worden. Het contingent is inmid dels toegewezen. Na de renovatie worden de huurprijzen voor eensgezinswo ningen iets meer dan 66 gulden per maand hoger. Voor de bejaarden in Jerusalem geldt een verhoging van iets meer dan 53 gulden. De woningen vallen onder woningbouwver eniging St. Willibrordus. TER AAR Uit een woning aan de Weer- enstraat in Ter Aar zijn vannacht siera den en foto-appara- tuur ontvreemd. De waarde van de gesto len goederen is niet bekend. Het is de po litie nog niet duide lijk hoe de daders zich een toegang tot het pand wisten te verschaffen. Van hen ontbreekt nog elk spoor. Inbraak in benzinestation LEIMUIDEN In een benzinestation in Leimuiden is van nacht ingebroken. De daders braken een schot aan de achter kant van het gebouw weg, waarop de alarm installatie afging. Ver volgens hebben zij voordat de politie kwam in het wilde weg van allerlei weg gegrist en meegeno men. Wat er precies vermist wordt, is nog niet duidelijk. Spannende verhalen in Leiderdorp Onder grote belangstelling van tientallen kinderen in de leef tijd van zeven tot tien jaar heeft kinderboekenschrijver Burny Bos gistermiddag in Lei derdorp spannende verhalen verteld. In het kader van de kinderboekenweek bracht hij een bezoek aan de Leider- dorpse bibliotheek in de Mu- zenhof. Thema van dit jaar is „dieren". Nadat hij had voor gelezen uit eigen werk, legde de schrijver uit hoe hij tot het schrijven van een boek kwam. Tenslotte konden de kinderen een vertelsel zelf naspelen. Burny Bos schreef niet alleen verhalen als „Oma Fladder" en „Snap je dan niet dat dat pijn doet?", maar is ook verant woordelijk voor televisiepro gramma's als de populaire „Ko de Boswachter-show" en „Ra dio Lawaaipapegaai". Tegen- woprdig is hij hoofd kinderpro gramma's bij de VPRO. In de Leiderdorpse bibliotheek wordt momenteel de tentoon stelling „Verhalen met een staartje" gehouden. Ook zijn werkstukken uit textiel van kin deren van de Regenboog- school te bewonderen. wordt het middelste tunnel stuk dat onder de spoorbaan komt met hydraulische vij zels op zijn plaats gebracht. DELTA LLOYD MOET MET BETERE VOORSTELLEN KOMEN VOORSCHOTEN De win keliersvereniging Noord Hof land in Voorschoten blijft zich verzetten tegen de verbouwing van het winkelcentrum. Zij vind dat eigenaresse Delta Lloyd Vastgoed het winkel centrum als een stiefkindje heeft behandeld en de hele verbouwingskwestie op een ui terst knullige wijze heeft gere geld. De verbouwing ketst af op problemen over de verplaat singskosten en de garanties voor eventuele schadeclaims. Exploitant van de Bar-Bodega M. Bruinsma: „Ik wil best wel verhuizen naar de andere kant zodat deze poot van het win kelcentrum afgebroken kan worden. Bekeken is wat de verplaatsing zou gaan kosten. Delta Lloyd vond het bedrag van 50.000 gulden toch te veel en deed een tussenvoorstel. Ik zou blijven zitten met mijn beide zaken totdat mijn huur overeenkomst was afgelopen, daarna kon ik gewoon weg gaan en zou mijn huurpand worden afgebroken. Daar heb ben de andere winkeliers be zwaar tegen gemaakt en nu ziet Delta Lloyd het allemaal niet meer zitten en gebeurt er niets." Vorige week hebben de ge meente en de eigenaresse tekst en uitleg kunnen geven over de verbouwingsproblemen. De winkeliersvereniging durfde niet te komen. „We waren be vreesd tijdens die persconfe rentie onderuitgehaald te wor den door gemeente en Delta Lloyd. We betreuren de nega tieve publiciteit die daarna ge geven is over de winkeliers.", aldus voorzitter R. Achter- kamp. Volgende week komen de hui dige elf winkeliers van het winkelcentrum in vergadering bijeen en dan zullen zij trach ten om van Delta Lloyd diver se mondelinge toezeggingen op papier beschreven te krijgen. Achterkamp: „Wij vechten voor onze toekomst in dit win kelcentrum. Euro-Spar heeft al toegezegd te zorgen voor een goed funktionerende su permarkt. Thans blijkt dat de huidige supermarkt „Spar-su- per" al veel meer klanten trekt. Een drastische verbou wing is gewoon noodzakelijk en de winkeliers staan er hele maal achter. Maar we offeren geen enkele winkelier op." VOORSCHOTEN Een meerderheid in de raad van Voorschoten gaat in principe akkoord met de aanleg van een brug van de Vlietwijk naar de Vlietlanden. Wel moet de verkeersoverlast voor de omwonenden worden tegenge gaan. De brug moet met name de ontsluiting van verkeer naar Leidschendam verbete ren. Over onder meer dit punt ver gaderden gisteren verschillen de gemeentelijke commissies in Voorschoten. Met uitzonde ring van de heer J. Visser (PvdA/PPR) bleek elk com missielid in beginsel bereid medewerking te geven aan on derhandelingen met de pro vincie, die uiteindelijk over de bouw moet beslissen. Het raadslid Visser wil pas over gaan tot onderhandelingen als het college van B en W vol doende garanties geeft dat de verkeersoverlast voor de Vlietwijk aanvaardbaar blijft. De commissie heeft geen pre cieze voorkeur voor één van de twee voorgestelde trajecten. B en W hebben een lichte voorkeur voor het Raadhuis- laantraject maar verschillende commissieleden merkten op dat het ijsbaantraject als voor deel heeft dat er weinig bewo ning in de directe nabijheid is. Van belang hierbij is wel of de provincie bereid is de hogere kosten van dit duurdere traject te dragen. Vanaf de zeer druk ke publieke tribune werd door verschillende bewoners van de Vlietwijk gepleit af te zien van de aanleg van een brug. Mali Een meerderheid van de raad in Voorschoten lijkt eveneens bereid een financiële bijdrage te verlenen voor een eenmalig bezoek aan het in Mali gelegen Kita. Het bezoek vindt plaats in het kader van het jumelage- projekt Voorschoten-Kita en is bedoeld als tegenbezoek. Al leen de CDA-fractie kon een matig enthousiasme opbrengen voor het voorgenomen bezoek. De PvdA/PPR en D'66 voel den zich in een dwangpositie geplaatst omdat een tegenbe zoek weliswaar een logisch ge volg is van het indertijd on verwachte Malinese bezoek, maar de zin van het over en weer bezoeken nog niet met een duidelijk is. Jan Aikens (D'66) merkte op dat het zeer valt te betwijfelen of een bre de laag van de Voorschotense bevolking wel warm loopt voor dit soort reizen, die maar al te gemakkelijk als snoe preisjes worden opgevat. De VVD-fractie, met uitzondering van mr. H. van Gogh, was uit gesproken tegen het voorstel. Leiden, Herengracht 79, tel.: 071-146741 Roelofarendsveen, Alkemadelaan 1, tel.: 01713-2866/2073

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15