Schaken als Russisch roulette 300- sportuitslagen févitan van geldwolf laar hervormer R Clerc mist geloof in eigen kunnen TIMMAN BEGINT AAN ZWAAR KANDIDATENTOERNOOI Steffi Graf favoriet in Loosdrecht Veel kritiek op Happel Amateurs en profs rijden gescheiden Van den Berg maakt sprong in klassement TEHTOBIIRGER' WOED 'SIJTHÓFF PERS Derde winst handbaldames AGIN#)£T ËcidócSotncmt VRIJDAG 11 OKTOBER 1985 PAGINA 11 IEKSTRA IN GIPS, >™OOST GESCHORST fTERDAM Feyenoorder André Hoekstra Las na de winterstop weer voor zijn club Len spelen. De middenvelder blijkt zo ern- beblesseerd, dat hij vier weken in het gips Volgens clubarts Van de Bosch van Feye- d heeft Hoekstra een mediale band ge- jird. Hoekstra had al enige tijd last van een jjke achillespees. De tuchtcommissie van de fB heeft Sjaak Troost van Feyenoord giste ren schorsing opgelegd van één wedstrijd, pt kreeg die straf vanwege zijn vijfde regis- in dit seizoen. Voorts werd Bolte van (I voor drie wedstrijden geschorst en moet (FC Den Haag) twee duels aan de kant Tjalling Dilling (slaande beweging naar icerende Carbo) van eredivisieclub He- vee wedstrijden geschorst, zo [beslist na de mondelinge behandeling. Zaalvoetballers verslaan Italië JUAN*DE SANTIAGO Het Ne-' derlands zaalvoetbalteam heeft gis teravond in Juan de Santiago met 3-0 gewonnen van Italië. Daardoor bereikte Oranje de finale van het vierlandentoernooi in de Spaanse stad. Tegenstander in de eindstrijd is België, dat na het nemen van strafschoppen won van het gastland. De Spanjaarden hadden de Belgen in de reguliere speeltijd op 5-5 ge houden. Bij de rust leidde Neder land met 1-0 door een treffer van Aartz. Na de pauze scoorden Forré en Hermans. Italië kwam nog sterk terug, maar kon de uitblinkende doelman Ton Bakhuis van het Haagse FV Snoekie niet Remise in Moskou MOSKOU De 14de partij in de strijd om de wereldschaaktitel tussen rege rend kampioen Anatoli Karpov (wit) en uitdager Gary Kasparov is gisteren in Moskou in remise geëindigd. De stand is nu 7-7. Zettenverloop Wit (Karpov). Zwart (Kasparov). 1 e2-e4. c7-c5; 2 Pgl-f3. e7-e6; 3. d2-d4. c5 x d4; 4. Pf3 x d4. Pb8-c6; 5. Pbl-c3, d7-d6; 6. g2- g4. h7-h6. 7. h2-h4. a7-a6; 8 Lfl-g2. Lf8-e7; 9. Lel-e3. Pc6 x d4; 10. Ddl x d4. e6-e5; 11. Dd4- dl. Lc8-e6; 12. Pc3-d5. Ta8-c8; 13. c2-c3. Pg8-f6. 14. Pd5 x e7, Dd8 x e7; 15 g4-g5. h6 x g5; 16. h4 •x g5. Th8 x hl 17, Lg2 x hl. Pf6-g4; 18 Le3- d2. De7-(8; 19. Ddl-f3. D(8-h8; 20. Lhl-g2. Dh8- h4; 21. b2-b3. d6-d5; 22. D(3-g3. Dh4 x g3; 23. f2 x g3, Tc8-d8; 24 Kel-e2. Ke8-e7; 25. Ld2-cl. d5-d4; 26. Lcl-a3 Ke7-e8; 27. e3 x d4, e5 x d4; Tal-hl, Pg4-e5; 29. Thl-h8+, Ke8-d7; 30. HAVELANGE: IN DECEMBER BESLUIT OVER WK MEXICO MEXICO-STAD De Internationale Voetbal Federatie (FIFA) neemt in december het definitieve besluit over het al dan niet doorgaan van het toer nooi om het wereldkampioenschap in 1986. Dat heeft voorzitter Joao Have- lange gisteren in Mexico-Stad gezegd. Hij begon aan een vijfdaags bezoek aan de door aardbevingen getroffen hoofdstad, waar v puinruimers nog druk doende zijn. Een woordvoerder van de telefoonmaatschappij zei, dat het ten minste een jaar zal duren, voordat alle verbindingen met het buitenland zijn hersteld. PUNT VOOR FORTUNA DUSSELDORP Een door Weikl benutte strafschop heeft Fortuna Düsseldorf gister avond een punt opgeleverd in de vooruitgespeelde wedstrijd van de elfde ronde van de Bundesliga tegen Schalke 04. Düsseldorf staat nu op de ze ventiende en voorlaatste plaats. Schalke klom van de veertiende naar de dertiende positie. Bundesligaclub Borus- sia Dortmund moet wegens overtredingen van de licentie- -voorschriften van de Duitse. Voetbal Bond (DFB) een boete van 120.000 Mark (ongeveer 135.000 gulden) betalen. Tour'S? start in West-Berlijn WEST-BERLIJN De Tour de France start in 1987 in West-Berlijn ter gelegenheid van het 750-jarig be staan van de stad. Dat heeft burgemeester Eberhard Diepgen gisteren gezegd tijdens het staatsbezoek van de Franse president Mitterand. Tour-directeur Félix Lévitan, die dinsdag het programma van 1986 heeft gepresenteerd, bevestigde het bericht in Parijs. Het Westberlijnse stadsbestuur is volgens Diepgen bereid de Tourdirectie drie miljoen mark (3,5 miljoen gulden) te betalen. De proloog van de 74e Ronde van Frank rijk zou 1 juli plaatsvinden. Volgens Lévitan worden de deelnemers en hun begeleiders aan de vooravond van de Tour '87 met een speciale luchtbrug naar West- -Berlijn gebracht. Daar vindt de presentatie van de ploegen plaats. Op 2 juli rijden de coureurs een Kleine etappe en een ploegentijdrit. Drie dagen later wordt de Tour in Frankrijk voortgezet. Het zou de derde keer zijn. dat de Tour in een Westduitse stad begint. In 1965 had Keulen de primeur, vijftien jaar later kreeg Frankfurt de start toegewezen. 's bij de :houwin^N HAAG Jan :houwlrtipTu an Huba polnhepmi t „Arthi^n mman begint mor- Montpellier een karwei, raarbij de overle- I ingskansen geringer Chfin dan bij Russisch Du lette. Als eerste ederlandse groot- tenees er smds Max uwe is hij doorge- rongen tot het kan- 111 i^batentoernooi, laar niet één Rus let een geladen pis- >ol hem opwacht, i laar acht op een to- lal van vijftien te enstanders. locht de Nederlandse groot- leester erin slagen aan dat ussische spervuur te ontko- kn en zich bij de eerste vier n van pn het eindklassement scha- jven min. dan volgen nog een hal- 2n. De lp- en eventueel hele finale als gev) de vorm van tweekampen, kortinglsof de patroon-cylinder van :ht minp revolver nog een keer schfoet worden gedraaid, is er te®arna no£ een extra twee" e brënfmp 'Weiast tegen hetzij Karpov, hetzij Kasparov alvo rens de strijd om de wereldti tel schaken in het verschiet komt. Het is niet verwonderlijk dat Timman met het oog op die zware opgave eerst wil zien hoe het balletje in het korte toernooi van Montpellier rolt alvorens te beslissen of hij doorgaat of niet. Denkkracht Soms lijkt het een anachronis me. maar op de één of andere manier ziet de Sovjet-Unie de wereldtitel schaken nog altijd als een aanvullend bewijs voor de superieure denk kracht van de socialistische staatsburger. Het bezit ervan wordt zo krachtig verdedigd, dat in het verleden Bobby Fi scher en Viktor Kortsjnoj - toen deze zich eenmaal aan de jurisdictie van de Sovjet-auto riteiten had onttrokken - hel idee kregen, dat zij op he' schaakbord in feite een poli tiek systeem bevochten. Vooral Bobby Fischer had een gruwelijke afkeer van de zo genaamde Russische combine Bij grote toernooien beklon ken Russische grootmeesters volgens hem hun remises bi; de samovar om vervolgens de gespaarde energie ten volle tegen de buitenlandse concur rentie aan te wenden. Hij eis te - en kreeg - een kandida tentoernooi in de vorm van tweekampen. Toen hij dat eenmaal voor elkaar had, vond hij de wereldtitel niet de moeite van het verdedigen waard. Hij werd de kluize naar van Pasadena. De schaakwereld leeft sindsdien al weer tien jaar onder heer schappij van Anatoli Karpov. Russische combine De angst voor de Russische combine zit er nog altijd diep in. Ook met betrekking tot Montpellier, waar de krachts verhouding oost-west zelfs 11-5 is, als men uitgaat van het wereldbeeld van de Ame rikaanse president Ronald Reagan. Er is overigens niet zo gauw een reden te beden ken. waarom de Cubaan Jesus Nogueiras en de Hongaren Ri- bli en Portisch zich voor an dermans karretje zouden la ten spannen. Door het Russi sche machtsblok loopt één diepe scheur: de generatie-k loof. Aan de ene kant de ge neratie van oud-wereldkam pioenen Anatoli Smislov (64), Michael Tal (48) en Boris Spasski (ook 48). Aan de an dere kant de jongeren aange voerd door oud-jeugdwereld kampioen Arthur Joesoepov (winnaar in Tunis) en Rafael Vaganian (eerste in Biel) met pal daarachter Alexander Bel- javski, Alexander Tsjernin en Andrei Sokolov. De Russische kampioen Michael Goerevitsj ontbreekt in dat rijtje. Hij was ingeschreven voor het inter- zone-toernooi van Taxco, maar verscheen er nooit. Wel fungeerde hij in de Sovjet- Unie als secondant van Tsjer nin, hetgeen tot heel wat spe culaties aanleiding heeft gege- Naar vermogen Jan Timman heeft naar ver mogen geprobeerd de Russi sche inbreng zo klein moge lijk te houden. Bij het interzo- ne-toernooi van Taxco, dat hij op onnavolgbare wijze won, gunde hij Nogueiras een sim pele remise, omdat deze daar door Romanisjin voor zou blij ven. Vanuit Taxco kwalifi ceerde zich slechts één Russi sche vertegenwoordiger Mi chael Tal, terwijl uit de ande re twee zone-toernooien in Tunis en Biel zich in totaal slechts 'twee westerse verte genwoordigers plaatsten: Ni- gel Short en Yasser Seirawan beiden in Biel. Jan Timman (33) heeft bij zijn vijfde poging zich te kwalifi ceren in de gezellige Tsjechi sche reus Vlastimil Hort een goede secondant. Jan Timman: Russische invloed zo klein mogelijk zien te houden. DEN HAAG De jonge Westduitse Steffi Graf moet de v voornaamste trekpleister worr den van het toernooi om de open damestenniskampioens- happen van Nederland, dat van 6 t/m 10 november in Loosdrecht plaatsvindt. De naam van de 16-jarige halve- finaliste van Flushing Mea dow, die zesde staat op de we reldranglijst, is één van de weinige, die de organisatie op dit moment heeft vrijgegeven. De andere zijn Catherine Tan- vier (Fra), Sandra Cecchini (Ita). Carina Karlsson (Zwe) en Marcella Mesker. Voor het hoofdtoernooi worden veer- tien speelsters toegelaten. 1 Daarbij komen twee speelsters uit de kwalificatie van 32. De kwalificatie-wedstrijden wor den van 2 t/m 4 november eveneens in Loosdrecht ge houden. Ivan Lendl heeft zich in East Rutherford in New Jersey op nieuw sterker getoond dan John McEnroe. In de finale van een exhibitie-toernooi met een prijzengeld van 350.000 dollar (1,05 miljoen gulden) voor vier spelers versloeg de Tsjechoslowaak de Amerikaan in twee sets: 7-5, 6-4. De damesteams van de Vere nigde Staten en Australië heb ben zich gekwalificeerd voof de halve finales in de strijd om de Federatie tennisbeker. De Amerikaanse speelsters ver sloegen in het Japanse Nagoya voor 4000 toeschouwers Ar gentinië met 2-1, Australië had minder moeite met Italië (3-0). n veelt ek, dat aansla ijk tuirl ïIJS Genezen van man (zucht en machtswel- elde, Ji beoogt Félix Lévitan dat tuirl nog de hervorming z'_n.'°Pns kij, voorzien van '"predikaat weldoener, aatste dagen gaat slij- in het subtropische mschap n ervaraat van Cannes. De een c< ntigjarige directeur de Ronde van Frank- heeft zijn geest veer- htig gehouden met de 0PK nscha bruikt hangt ;if een ïlfde gé" van »interconti- midde a^e weerkalender". .n het dag ontvouwt hij zijn ischade nen tijdens een bij- ':omst in Parijs van organisatoren van jjerwedstrijden voor verenigd in de CC. Zijn woorden zul- waarschijnlijk veel ad bloed zetten, mverbdntercontinentale wieler- :qider is, in de ogen 'van rijze Tour-baas, de enige inform: ïlijkheid ruimte te creër- uor wedstrijden op ande- ntinenten dan het tradi stan er :1e West-Europa. Hij wil vingen egenwoordig als „hors mvijzinjjorie" bestempelde wed- ntal kfen laten promoveren de intercontinentale ka- er. Dat zijn de klassie- !E) 1DE1J de wielerwereld, al- Isecten ttet winnaar ide van Piemont plan aanto< houdS|ARA De Fransman OLSTffJy Mottet heeft gisteren 3e editie van de Ronde Piemont voor beroeps- uinierejrenners gewonnen. Hij r en Kloeg in de sprint de Urs Zimmermann. tweetal had een voor zes seconden op chot Robert Millar, die e werd voor de Italianen Vandi en Mario Beccia. -woord van ortvedetten STERDAM Ajax-aan- der Frank Rijkaard is gis- het stadhuis van Am- lam getrouwd met de 23- Carmen. De in radio gen niet onbekende Hans endoorn, de man met de achter het programma het oog op morgen' gaf in zijn ja-woord aan de be- wielrenster Mieke Ha- kers: Milaan-San Remo, Ronde van Vlaanderen, Pa- rijs-Roubaix, Xuik-Bastena- ken-Luik, Gold Race, Run- dum den Henninger Turm, Kampioenschap van Zürich, de Grote Herfstprijs en de Ronde van Lombardije, als mede de nationale ronden van Spanje, Italië, Frankrijk, Zwitserland, Amerika en Co lombia. Daarnaast zouden er nog enige (nieuwe) „open" etappewedstrijden een plaatsje kunnen krijgen. Om voor deze wedstrijden een goéd deelnemersveld te waarborgen, zouden alle ove rige wedstrijden niet meer dan drie, hooguit vijf, buiten landse ploegen mogen con tracteren. Dit geldt ook voor klassiekers als Gent-Wevel- gem, Omloop Het Volk, Pa rijs-Brussel en Waalse Pijl. De plannen van Lévitan doorkruisen ook de ambities van Nederlandse organisato ren als die van de Ronde van Midden-Zeeland, Elfsteden tocht, Veenendaal-Veenen- daal, Zuiderzee-Dernytour en ook de etappewedstrijd Ronde van Nederland. De Goldrace heeft vorig jaar juist op tijd de status ere-ca- tëgorie gekregen. Het is aan nemelijk, dat Lévitan vol gende week in de Franse hoofdstad op veel verzet zal stuiten. Zo populair is hij im mers ook weer niet. Hij heeft als directeur van de Tour tot voor kort ploegen, sponsors en organisatoren van zijn etappeplaatsen financieel min of meer uitgeknepen. Hij werd door handig ma noeuvreren en altijd attent te zijn een machtig man in de wielersport. De FICP vergadert binnen kort in Luxemburg. De plan nen van Lévitan zijn dan ook nog lang niet verwezen lijkt. De Tour-directeur, die gisteren aantoonde de Tour de France van 1986 al weer rond te hebben en het etap peschema bekendmaakte, heeft wel gelijk dat de huidi ge kalender overvol is. Zijn argumenten, in het mooiste Frans geformuleerd, klinken altijd overtuigend. Het is ook niet te verwachten, dat hij zal wijken voor de eerste klanken van protest. Lévitan heeft ongetwijfeld een paar troefkaarten achter de hand. Eén daarvan is waarschijn lijk het opvoeren naar - voor wielerbegrippen - duizeling wekkende hoogte van de prijzengelden in de wedstrij den van de intercontinentale kalender. Hij verwacht dat alle grote renners zich daar om op die wedstrijden zullen toeleggen. De andere koer sen zijn er dan voor de klein tjes. De 75e editie van de Grote Herfstprijs, zondag gewon nen door Ludo Peeters, dien de voor hem als slecht voor beeld. Waar voor een voor jaarsklassieker als Milaan- -San Remo moest worden ge selecteerd tot een peloton van maximaal 250 renners, stonden zondag in Creteil slechts 121 renners aan het vertrek voor de herfstprijs. Vele vedetten (Hinault, Le- mond, Roche, Moser) ontbra ken, omdat ze zogezegd moe waren. Er was nauwelijks publieke belangstelling. Het liefst had Lévitan het dodenlaken over deze klas sieker uitgespreid. Hij is er net te veel wielerliefhebber voor om dat niet te doen. De Societé de Tour de France kan best een tegenvaller lij den. Hij. wil er toch iets op vinden. De kunstenaar Christo lokte de laatste we ken drie miljoen mensen naar de Pont Neuf in Parijs, omdat hij het koude metaal had aangekleed met gouden draperieën. Lévitan denkt voor de wielerwereld in die geest. BONN De nederlaag tegen Sparta Rotterdam in de UEFA-cup zou wel eens het begin van het einde kunnen zijn van Ernst Happels trai nerschap bij de Hamburger Sportverein. De stoïcijnse Wener, die ooit als een wondertrainer bij HSV werd ingehaald, heeft het bij de fans en de pers verbruid. Na de kansloze 3-1-nederlaag woensdagavond op eigen ter rein tegen Bayern Leverkusen klonken van de tribunes de spreekkoren: „Happel raus." De oudrtrainer van ADO, Feijenoord en het Nederlands elftal wordt verweten dat hij op het menselijk vlak volledig faalt. Hij kat de spelers af, spreekt zelden meer dan drie woorden achter elkaar en schuift spelers die hem om een of andere reden niet aanstaan rigoreus aan de kant. Happel, daar komt het op neer, heeft het eens zo trotste HSV gede gradeerd tot een stelletje angs thazen. De spelers zijn onzeker geworden en proberen risico's te vermijden. Het dictatoriale optreden van de Oostenrijker, dat supporters en pers bij zijn komst naar Hamburg luidkeels prezen en dat gezien werd als de sleutel tot zijn aanvankelijke succes sen, wordt hu aan de kaak ge steld als 'onmenselijk'. Kritiek op Happel was er al langer, maar niemand waagde het zijn stem te verheffen tegen de stugge oefenmeester. De uit schakeling door Sparta heeft echter een ommekeer ingeluid. Happel wordt openlijk geatta queerd. En na de nederlaag te gen Leverkusen, die HSV heeft doen afzakken tot de middenmoot, is de jacht op de trainer geheel vrijgegeven. Zelfs een nuchtere krant als de gerenommeerde Frankfur ter Allgemeine Zeitung schrijft dat hij „problemen heeft met het geven van leiding." „Hap pel, aldus de FAZ, „heeft niet in de gaten hoe zijn team hem ontglipt, omdat hij zo'n proble men heeft in de omgang met NK-VELDRIJDEN HENGELO Het Nederlands kampioenschap veldrijden, dat in 1986 in Lochem wordt gere den, wordt voor de eerste keer in de historie gesplitst in een aparte titelstrijd voor profs en amateurs. Op zaterdag 4 januari komen in Lochem de liefhebbers, nieuwelingen en amateurs aan de start. Een dag later.is het de beurt aan de junioren, vetera nen en professionals. Voor waarde voor een nieuwe opzet is wel dat er minimaal twintig professionals in moeten schrij ven. Dat lijkt geen probleem te zijn, want de laatste jaren is de veldrijderij steeds meer in de belangstelling komen te staan. Onlangs voegden zich de ama teurs Peter Harings en Erwin Nijboer bij de beroepsrenners. Ook Henny Kuiper, Johan van der Velde, Adrie van der Poel, Gerard Veldscholten en Jos Lammertink zijn van plan zich deze winter meer op het cycle-crossen te gaan richten. NIEUWEGEIN Gelooft Rob Clerc zelf nog wel in zijn kansen om de situatie in de damtweekamp te zijner gunste te kunnen keren? Na de veer tiende partij tegen titelverde diger Anatoli Gantwarg is men geneigd de vraag ontken nend te beantwoorden. Giste ren zag de „Haagse" uitdager in Nieuwegein er na 24 zetten al geen brood meer in. Zijn re- misevoorstel na bijna ander half uur spelen werd zoals ge bruikelijk door de wereldkam pioen zonder aarzelen aan vaard, waardoor Gantwarg met 15-13 aan de leiding blijft. Een opnieuw teleurstellend verloop voor de Nederlander, die de laatste uren voor het veertiende duel nota bene in het gezelschap van oud-we reldkampioen Harm Wiersma en een door de Fries aange trokken sportpsycholoog had doorgebracht. „Hij moet meer in eigen kunnen gaan gelo ven", aldus Wiersma, die ech ter al spoedig tot de conclusie kwam dat de in de voorberei ding bekeken variant niet op het bord kwam. Zettenverloop Wit: Gantwarg. Zwart: Clerc. 1. 32-28, 16-21; 2. 31-26, 11-16; 3. 37-32, 18-22; 4. 41-37, 13-18; 5. 37-31, 9-13; 6. 42-37, 7-11; 7. 47-42, 1- 7; 8. 46-41. 4- 9; 9 34-30, 20-25; 10. 30-24, - 19x30;-11. 35x24, 14-20; 12. 39-34, 20x29; 13. 34x23. 18x29; 14. 33x24, 22x33; 15. 38x29, 10-14; 16. 42-38, 12-18; 17. 44-39, 7-12; 18. 50-44, 5-10; 19. 48-42, 21-27; 20. 31x22, 18x27; 21. ■- 32x21. 16x27; 22. 37-32. 17-21; 23. - 26x17, 12x21, 24. 42-37, remise op 1; voorstel van Clerc. Wit 0.48 uur - KIJKDUIN Het springen gaat olympisch windsurfkam- pioen Stephan van den Berg nog altijd niet erg goed af. Maar dank zij een tweede plaats in de rustige baandisci- pline (course-race) maakte de jongeman uit Hoorn gisteren in Kijkduin wel een enorme sprong in het algemeen klasse ment van de profstrijd om de wereldbeker. Van 27 naar 12, met stip. Onno Tellier staat nu vijfde. Wereldkampioen Rob- by Naish had gisteren weer een slechte dag, maar behield ondanks een zesde plaats de algemene leiding. De Deen Tim Aagesen greep de dag prijs. Bij de dames gleed Marti- ne van Soolingen naar een tweede plaats in zowel de course-race als in het alge meen klassement, en in beide gevallen achter de Frangaise Nathalie le Lièvre. Na de course-race gaven veel surfers een vrije show wave- performance (springen en gol- frijden). Toppers als Cabrinha („ziekjes") en Naish (voetbles sure en matig humeur) lieten hier voor de vele toeschouwers verstek gaan. Maar onder an deren Scheveninger Patrick Bourgonje liet met enkele sal to's zien, dat hij als Nederlands kampioen voor niemand hoeft onder te doen. Dat zijn presta ties in de officiële manches: wat tegenvallen weet de eind examen-scholier aan gebrek aan ervaring en te grote ner- vositeit. Tot slot een tip van de Kijk- duinse politie, die dit weekein de weer tienduizenden sur- fenthousiasten verwacht. Ook op camping Ockenburgh (hele maal aan het einde) kan men zijn auto kwijt. En vandaar loopt men zo het strand op. ADVERTENTIE Vertek maandag 28 oktober a.s. 5-daagse luxe touringcarreis incl. excursies naar Bad Pyrmont, Lippe en Harmeien. Standplaats Hotel Quellenhof in Bad Driburg. Alle kamers met douche en toilet. Volpension met ontbijtbuffet, brunchbuffet en incl. afscheidsdiner. Prijs slechts Toeslag 1-persoonskamer f 30.-. Gecombineerde reisverzekering 12,50 p.p. 5,- poliskosten. Annuleringsverzekering 3Vi% v.d. reissom 6,- poliskosten. Inlichtingen en boekingen lelelonisch onder nummer 070-190882 (maandag Im vrijdag 9-16 uur) of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 hoek Spui te Den Haag POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TELEFOON 070 - 190882 BEILEN È)e Nederlandse handbaldames hebben gisteren in het Holland-toernooi evenals favoriet Hongarije zijn derde winst geboekt. De nationale A-ploeg zegevierde met 26-15 over IJs land. Bij rust leidde Nederland al met 15-7. Voor Oranje scoorden: Marianne Bult 6, Monique Geitz 5, Ingrid Wagner, Georgina van Iersel, beiden 3, Diana Niemantsverdriet, Hanneke van Eyl (1 strafworp), Ursula Dekeling, allen 2, Joke Lekkerkerk, Saskia Vriends en Henriette den Ouden, allen 1. Stand: 1. Hongarije 3 6 (76-49); 2. Nederland 3-6 (65-47); 3. Noor wegen 3-4; 4. Jong Oranje 3-2; 5. Frankrijk 3-0; 6. IJsland 3-0. TENNIS Federation Cup voor dames in Na goya Achtste finales: Groot-Britannië - Ja- Kwartfinales: Verenigde Staten - Ar gentinië 2-1; Australlé-ltalië 3-0. Zalaegerszeg-Debrecen 2-3; Honved- Dozsa Ujpest 3-2; Szombathely-Be- kescsaba 0-1; Volan-yideoton 0-0; MTK VM-Tatabanya 1-0; Pecs-Csepel 2-1; Siofok-Raba Eto 0-0; Ferencva- ros-Vasas 1-0. Stand: I 13-21; 2. Pees 13- 18. 3. MTK VM en Ferencvaros, 13- WIELRENNEN Ronde van Piemont 1. Mottet (Fra) de 184 V 19 minuten 51 seconden (gemid- 7. Petito (Ita) op 0.18; 8. 34,00. Berg (Ned); 3. Schrader (WDI); 4. Say- re (VSt); 5. Ludecke (Aus); 6. Naish (VSt); 7. Salles (Fra); 8. Winner (VSt); Algemeen klassement: 1. Naish 42,00 punten; 2. Salles 35,50; 3._ 31,00; 4. Aagesen 28,50; 5.- Van der Speek 10,00; 21. Klijn en Van Tol 4.50. Dames: 1. Le Uèvre (Fra); 2. Van Soolingen (Ned); 3. Neuberger (VSt); 4. Seeger (Gbr); 5. De Wert (VSt); 6. Smith (VSt); 7. Oudendijk (Ned). Algemeen klassement: 1. Le Lièvre 45,00; 2. Van Soolingen 40,00; 3. De Wert 39,00; 4. Smith 35,50; 5. Ouden dijk 35,00; 6. Shawn O'Neill (VSt)

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11