ia Snel beslissing over wegbeloop S2/S20 m ALS JE MEER LEEST VRAAGJE JE MINDER AF ^Attractiepark Duinrell mag i^roorlopig niet uitbreiden Rioolbelasting Oegstgeest volgend jaar fors omhoog am NIEUWE TOEKOMST DE KASTANJEHOF Hockeyclub Catwyck boos op gemeentebestuur Dependence Agrarische School open met actie voor Sierra Leone «S^CcidöeGotwarit EIDEN OMGEVING CeidócSouttt/nt WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 PAGINA 17 —S to X >—3 o Hö 0£d to £3 atwijker koninklijk tiderscheiden ■TWIJK De in Katwijk wonende ir. V. den Ouden is onlangs benoemd tot icier in de orde van Oranje Nassau. De sierselen werden hem vorige week dag opgespeld door staatssecretaris mr. 'h. Brokx op het hoofdkantor van In k/am b.v. in Rijswijk. De heer Den Ou- i is onlangs wegens het bereiken van daartoe gestelde leeftijdsgrens, afgetre- als direkteur van „Intervam b.v.", onderdeel van de Hollandsche Beton oep n.v. De heer Den Ouden was di- teur van Intervam b.v. vanaf 1972. Dit Irijf staat in Nederland bekend als een de grootste aannemingsbedrijven op gebied van de woningbouw, renovatie siermatige utiliteitsbouw. Videorecorder uit auto gestolen LISSE Uit de auto van een radio- en televisiehande laar is gisteravond rond e- tenstijd een videorecorder ter waarde van 3600 gulden gestolen. De auto stond op het par keerterrein aan de Gracht- weg. Het apparaat lag in de afgesloten kofferbak. De da ders zijn er zonder duidelijke braaksproren in geslaagd die te openen. Voormalige school wordt geschikt gemaakt voor onder meer bejaardenwerk SASSENHEIM Het voormalige schoolgebouw De Kastanjehof wordt geschikt gemaakt voor sociaal cultu reel werk. Op korte termijn wordt voor de nodige verbouwingen 57.120 uitgetrokken. De verbouwingswerk zaamheden zullen vooral gericht zijn op het geschikt en toegankelijk maken van het gebouw voor rolstoelgebrui kers. Dit werd gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommissie welzijn bekend gemaakt. Met vreugde en voldoening kon de commis sie constateren dat het gecoördineerd bejaar denwerk rond is. Warmond en Sassenheim gaan nauw samenwerken. Dat is een nood zaak, omdat de beide dorpen samen voldoen de 65-plussers hebben om een coördinator aan te trekken. Deze coördinator krijgt voor- Sassenheim zijn kantoor in de Kastanjehof. Ook een belangrijk gedeelte van het gecoör dineerd bejaardenwerk zal plaatsvinden in de Kastanjehof. Sassenheim krijgt samen met Warmond f 104.800,- van de provincie uit het zgn. witte vlekkenplan voor het gecoördineerd bejaar denwerk. Helaas kon Voorhout nog niet overgehaald worden mee te doen in het ge coördineerd bejaardenwerk. Dat zou een ho gere financiële bijdrage hebben opgeleverd en een aanstelling van 1,5 coördinator. De bibliotheek Er is een aanzienlijk meningsverschil ont staan tussen het bestuur van de openbare bi bliotheek en het gemeentebestuur. En dat verschil van mening gaat over 30.000 gulden. Meermalen heeft de gemeenteraad van Sas senheim aangedrongen op bezuinigingen. Met de nodige moéite heeft in het recente verleden de raad de automatisering van de bibliotheek goedgekeurd. Ook werd de bij drage voor aanschaf van het boekenbestand verhoogd tot 10%. Ooit heeft de bibliotheek een lening aangegaan'van 52.000,-. Deze le ning is hoegenaamd afgelost. Toch komt deze post weer opnieuw op de begroting van de bibliotheek voor. De commissie vond una niem dat wethouder mevrouw W. Maris nog maar eens met het bestuur van de biblio theek moest gaan praten. Boos was de commissie verder op het biblio- theekbestuur dat aan de heer Slagman tele fonisch een begeleidingsbrief in concept werd voorgelezen, die naar de gemeente zou worden gestuurd. Deze brief is nooit binnen gekomen. De begroting had op zijn minst met een toelichting ingeleverd moeten wor den. De commissie sloot niet uit dat er als nog een schrijven van de bibliotheek kon binnen komen voor de raadsvergadering van 29 oktober. Zij zag dan het liefst dat de be groting van de bibliotheek dan van de agen da zou worden geschrapt en uitgesteld wordt tot de volgende vergadering. ill Roskam wint irste prijs X 65 jORDWIJK Burgemees- j J. Bonnike reikte gister- )nd in de Kuip de publiek- ïjzen uit aan de winnaars een fototentoonstelling, de Noordwijkse Fotogroep 165" in.juli organiseerde. De Este punten werden door publiek toegekend aan Bill kam. Zijn foto liet een be- euwde Hogeweg zien, ter gte van het bruggetje naar Nachtegaalslaan. Roskam eg uit handen van de bür- ïeester de legpenning van gemeente Noordwijk. tweede prijs was voor Jos dhout met een merkwaar- foto-duo. Zij toonden een i en een vrouw, elk op een en beiden in een stoel op strand. Een foto van bur- ïeester Bonnike, ook lid i de fotoclub, kreeg van het Wiek de derde prijs. De im kerende opname met fraaie fkenmassa's, was gemaakt leen meer in Kenya, vertel de burgemeester. De safari pk minder geslaagd. „We kben geen beest gezien. Een paard hoorden we in de Re". De vierde prijs werd gekend aan een foto van F paartje op het strand van try van den Berg. De vijfde js ging naar Ron Overtoom, een stralende foto van een ne maakte. LISSE/HILLEGOM De meest zuidelijke route verdient de voorkeur bij de aanleg van de S2/S20 van Nieuw-Vennep naar Lisse en Hillegom. Dat is het standpunt van Gede puteerde Staten van Zuid- Holland (GS) na allerlei studies over het tracé van de weg en over de com mentaren van betrokke nen daarop. De provinciale commissie ver keer bespreekt het voorstel van GS vrijdag. De commissie voor ruimtelijke ordening heeft het tracé 30 oktober op de agenda staan en in novem ber zullen GS een voorlopig standpunt daarover innnemen. Vervolgens zullen de provinci ale besturen van Noord- en Zuid-Holland respectievelijk de gemeenten Haarlemmer meer en Hillegom verzoeken het wegtracé in de ter plaatse geldende bestemmingsplannen op te nemen. Het is de bedoe ling dat de naar schatting 34 miljoen gulden kostende weg in 1989 wordt aangelegd. Het dagelijks bestuur van de provincie steunt met dit stand punt het advies dat is opge steld door de Provinciale Pla nologische Diensten en Pro vinciale Waterstaat van beide provincies. Deze instanties hebben in maart van dit jaar al laten weten dat een meest zuidelijk beloop van de weg dé voorkeur verdient. Het agrari sche belang en de geluidhin der voor de Nieuw Vennepse woonwijk Linquenda hebben daarbij zwaarder gewogen dan het landschappelijk oogpunt. Gekozen wordt nu voor de va riant die erin voorziet dat de van de rijksweg 44 afkomende weg direct ten westen van de Schiphollijn naar benpden af buigt en bij het opslagterrein van de kalkzandsteenfabriek aan de Elsgeestervaart bij Hil legom wordt aangesloten op de oude rijksweg 208 van Lisse naar Hillegom. Vooral de ge meente Lisse dringt de laatste jaren aan op realisering van de weg, omdat de streek het econnomisch structuuronder zoek van de Duin- en Bollen streek toonde dat ook weer aan goede oost-westverbin dingen ontbeert. Op het rapport van maart over het wegtracé, waarin vijf va rianten waren opgenomen, zijn 17 reacties binnengeko men. De Zuid-Hollandse ge meenten en het Samenwer kingsorgaan Bollenstreek (SOB) zijn voor het voorstel dat nu ter tafel ligt. De Noord- Hollandse gemeenten hebben óf geen voorkeur óf kiezen voor de meeste noordelijk lo pende variant die vanaf de kruising Leimuiderbrug recht doorgetrokken wordt en dus ook zo'n 400 meter noordelij ker aansluit op de oude rijks weg Lisse-Hillegom. Voor hen is echter de door Zuid-Holland geprefereerde variant be spreekbaar, met name omdat de drie Haarlemmermeerse landbouworganisaties daar de voorkeur voor hebben. Rijks waterstaat is verkeerstech nisch gezien voorstander van de méést noordelijke variant, maar wil onder voorwaarden wel over de nu voorgelegde oplossing praten. Overigens is de besluitvor ming over de afwikkeling van het verkeer van deze weg in de Haarlemmermeerpolder en op de Bollenroute nog niet af gerond. Daarover is een pro jectnota opgesteld door Rijks waterstaat die nog besproken, moet worden. Die nota voor ziet in diverse aansluitingen waaronder bijvoorbeeld een verbindingsweg tussen de S2 en de SI, de weg Wassenaar- De Zilk. .URGEMEESTER SCHOUTE TIJDENS HOORZITTING: ASSENAAR Het at- Het attractiepark is in enkele ten van Duinrell (samen ove- ictiepark Duinrell in jaren tijds uitgegroeid tot het eigens met de vele strandgas- 'ocoonoof mnot «r» ft defde van ons land. Waren er ten) ODStODDineen in de straten assenaar moet op 8 no- imber de laatste aan tast, de Kikkerachtbaan, aiten. Ook worden er orlopig geen aanvragen bouwvergunningen honoreerd. Met die me- delingen kwam burge- lester drs. P.H. Schoute teravond op het Wasse- arse raadhuis „de auw". Daar werd be- ald geen feest gevierd, tegendeel, tijdens de orzitting over de pro- imen rond Duinrell >gen de verwijten van buurt over de hoofden n de vele aanwezigen. 'derde van ons land. Waren er in 1971 nog „slechts" 480.000 bezoekers, waaronder ook kampeerders, in 1975 waren dat er al 650.000, en vorig jaar bleken het er 1.002.500 (gege vens Nationaal Bureau voor Tourisme). Die grote sprong van de laatste tijd heeft als ten) opstoppingen in de straten van Wassenaar. Ook lawaai is de buurtbewoners een doorn in het oog. Dat de buurt, en daardoor de gemeente Wassenaar, nu te genstribbelt komt Graaf van Zuylen van Nijevelt niet goed uit. Volgend jaar viert Duin- hoofdoorzaak het tropische Ti- rell het vijftig-jarig bestaan, en dat wil hij vanzelfsprekend groots aanpakken. De maatre gelen die burgemeester Schou te afkondigde, het sluiten van de Kikkerachtbaan waarvoor nog geen hinderwetvergun ning is, en het voorlopig stop pen met het afgeven van bou- vergunningen, werken die ge dachte tegen. Dat waar een buurtbewoner kibad, waarmee' de eigenaar van Duinrell H.R.J. Graaf van Zuylen van Nijevelt kennelijk midden in de roos schoot. En nog is het eind niet in zicht. Tijdens de hoorzitting van gisteravond stelde de eige naar van het attractiepark, dat voor de komende vijf jaar een stijging wordt verwacht tot f .250.000 bezoekers. „Dus net gisteren op wees, leert waar 'oorri jder na anrijding angehouden SSE Het schampen van n geparkeerd staande pri- -auto van een politieman een 45-jarige inwoner van sse vannacht duur komen staan. De man ramde om voor twaalf met zijn to op de Kanaalstraat twee >embakken en vervolgens bewuste auto. Het kente rt van de auto van de Lis- werd genoteerd waardoor even later in zijn woning worden aangehouden, man bleek na de blaastest der invloed van alcohol te rkeren. zoiets als de Flevohof", stelde Graaf van Zuylen. „En zeker geen Efteling met meer dan het in de kwestie Duinrell om „Het zit ons al jaren dwars dat op Duinrell met de twee miljoen bezoekers. Naar wet de hand wordt gelicht, zo'n situatie werken wij niet Met de overlast zitten wij, in- toe". Een deskundige op het woners van dit dorp. Wasse- gebied van toerisme, die door de directie van Duinrell was ingehuurd, sprak over in to taal 260 volledige arbeidsplaat sen, verdeeld over ongeveer 400 mensen. Er is de laatste drie jaar voor 17 miljoen gul den geïnvesteerd. Buurt Met de groei van het attractie park zijn de problemen voor de. buurt, maar eigenlijk voor geheel Wassenaar ook groter geworden. Er wordt door dag- {'esmensen her en der in de tuurt geparkeerd omdat het parkeerterrein van Duinrell naar is een typische woonge- meente, waar we geen chemi sche industrie willen. Maar ook geen Eftelingen". De gemeente Wassenaar lijkt ook niet te voelen voor escala tie van de problemen rond Duinrell. Dat was de reden voor het beleggen van een hoorzitting (met het voltallige college van B en W) met het attractiepark, de buurt en an dere belanghebbenden. En dat bepaalde gisteren ook de con clusie van burgemeester Schoute, dat er een overlegco- mité moet komen. Daarin heb ben zitting: drie vertegen woordigers van de gemeente, geld kost. En op de dagen met drie van Duinrell, drie van de mooi weer veroorzaken klan- buurt en één van de provincie. KATWIJK Hockeyclub Catwyck is zeer teleurgesteld in B en W van Katwijk. De hockeyvereniging vindt dat het college absoluut geen be grip toont voor de accommo datieproblemen waar Catwyck mee te kampen heeft. Het be stuur verklaart dat bij monde van voorzitter E.M.J. Rosier en secretaris H. Jansen na een gesprek met, wethouder sport- zakèn W. van der Plas. Catwyck trok twee jaar gele den in een van de leegstaande kruitloodsen aan de Grave- landseweg. De vereniging ver bouwde die tot kleed- en club lokaal. De loods lag vlak bij het in gebruik zijnde hockey veld, dat per 1 oktober 1983 echter moest worden verlaten door de hockeyers. Het veld moest plaats maken voor de nieuwe velden van voetbal vereniging Katwijk. In over leg met de gemeente is voor twee jaar een oplossing gevon den. De hockeywedstrijden zouden worden gespeeld op terreinen in de buurt, tot an derhalve kilometer bij de kleedkamers vandaan. Vol gens het bestuur van Catwyck is toen overeengekomen dat na voltooiing van het voetbal complex de hockeyvereniging een nieuwe accomodate zou krijgen. Uit een recent gesprek met. wethouder Van der Plas blijkt dat er voor volgend jaar wel 600.000 gulden wordt uitge trokken voor een kunstgras veld, maar geen geld komt voor een nieuwe accommoda tie. Het bestuur van de hoc keyclub heeft in juni aan de wethouder nog laten weten dat die nieuwe accommodatie bovenaan het verlanglijstje stond. „Nu moeten we nog twee tot drie jaar onder de meest bizarre omstandigheden werken", aldus het bestuur. Het bestuur vindt die vooruit zichten niet meer acceptabel. Frustraties, en „de vaak zeer vernederende en beledigende opmerkingen van gastspelers" zijn niet meer te verdragen, meent Catwyck. Het bestuur wil binnenkort een buitenge wone algemene ledenvergade ring uitschrijven om te probe ren tot een oplossing te ko men. De club denkt aan het neerzetten van portocabines of prefab-schoolgebouwen om in de accommodatienood te voor zien. In het alleruiterste geval moet overwogen worden om de vereniging op te heffen en de leden bij andere hockey clubs onder te brengen, aldus het bestuur. Gouden trouw in Noordwijkerhout De in Noordwijkerhout beter als „Ome Niek' bekend staande Nico Duivendoorde is morgen vijftig jaar getrouwd met Geertrui- da van der Weijden. Dat heugelijke feit wordt morgen gevierd met een eucharistieviering uit dankbaarheid in de St. Jozefkerk en vervolgens een gezellige bijeenkomst in De Schelft. De heer Duivenvoorde (78) is een rasechte „Kokkerhouter". Zijn leven lang heeft hij in zijn geboorteplaats Noordwijkerhout gewoond. Na de lagere school doorlopen te hebben werkte hij bij vader, later als bloemenkoopman in Leiden en vervolgens verrichtte hij los werk bij de Noordwijkerhoutse bloemisten. In de oorlog werk te hij aan de aanleg van een vliegveld bij Venlo, vervolgens weer in de bollen, ook heeft hij voor de kalkzandsteenfabriek Van Her waarden uit Hillegom zand gezogen uit het Oosterduinsemeer bij Noordwijkerhout, maar zijn pensioen haalde hij bij Stichting Ha ven Bedrijven waarvoor hij zeeschepen laadde en loste. Niet alleen beroepsmatig was Ome Niek actief, ook in zijn woon plaats spande hij zich met hart en ziel in. Hij is al meer dan 30 jaar actief voor de oranjevereniging en is erelid of lid van ver dienste van verschillende verenigingen. Vorig jaar werd hij ko ninklijk onderscheiden. De eer van al zijn werk laat de heer Dui venvoorde graag aan zijn echtgenote (76), want dankzij haar kon hij dat alles doen. Zij zorgde ondertussen voor het gezin dat uit eindelijk zeven zonen* telde. Voor haar huwelijk hielp zij eerst thuis in de huishouding en vaders schoenmakerij in Rijnsburg en vervolgens had zij dienstjes in Leiden en Oegstgeest. Van links naar rechts: Schooldirecteur A. Klumpers, wethouder mevrouw Blom van het echtpaar Scheenstra in de agrarische school. OEGSTGEEST Met het hij sen van de vlag heeft burge meester mr. S.H. Scheenstra gisteren de dépendence van de Agrarische School Oegstgeest geopend. Hij onthulde vervol gens een bloemenmozaïek voorstellende Afrika en het symbool van de Agrarische School Oegstgeest om daar mee het startsein te geven voor een actie die de school voert ten bate van een land bouwproject in Sierra Leone onder het motto „Wij blij, zij blij". Burgemeester Scheenstra be nadrukte overigens gisteren nog eens dat de gemeente al-' leen akkoord is gegaan met de bouw van de dépendence naast de school op voorwaarde dat er een definitief onderko men komt voor de hele school in Oegstgeest. Nu is de school gehuisvest in een semi-perma- nent gebouw tegenover het zwembad Poelmeer. Directeur A.G. Klumpers kon gisteren al vertellen dat de school al 4400 gulden bijeen heeft gebracht voor het project bij Makeni dat is opgezet door Cebemo. Gisteren deed de be heerscommissie van de school daar nog eens 500 gulden bij. In totaal is 60.000 gulden nodig en het gemeentebestuur heeft besloten het bedrag dat wordt opgebracht té verdubbelen. In de dépendence hadden de leerlingen een bazar ingericht ten bate van de actie en de Oegstgeester werkgroep Ont wikkelingssamenwerking had een tentoonstelling over het project opgezet. De bazar is vandaag ook nog open tot ne gen uur. KOSTEN VOOR OPHALEN VAN HUISVUIL DALEN OEGSTGEEST De rioolbelasting in Oegst geest gaat met bijna twaalf procent omhoog. Een aansluiting gaat per jaar 7,80 extra kosten. De hondenbelasting, ge meentelijke leges en de tarieven voor zwembaden en sporthallen en -velden gaan met drie procent om hoog. Die stijging komt ongeveer overeen met de jaarlijkse prijsstijging in ons land. Tegenover die verhogingen staat een da ling van de kosten voor het ophalen van huisvuil voor een huishouden met 10,80 per jaar. De onroe rend goedbelasting blijft nagenoeg gelijk. B en W van Oegstgeest stellen die maatregelen voor in de ontwerpbegroting voor Het college meldt dat er in Xe- genstelling tot vorige jaren niet op grote schaal bezuinigd hoeft te worden. Er kan zelfs weer wat meer geld besteed worden aan zaken als nieuwe asfaltering van de Lange Voort en een brug voor fiet sers en voetgangers over het Oegstgeesterkanaal in het ver lengde van de Martinus Nij- hofflaan. De scholen en sport velden zijn voor bewoners van de nieuwbouwwijk Haaswijk zodoende beter bereikbaar. Het college is tevreden over het teruglopen van de bezuini gingen. B en W schrijven de wat ruimere portemonnee toe aan het verstandige beleid van de afgelopen jaren. De enige echt forse verhoging waar B en W de inwoners van Oegst geest mee wil opzadelen is die van de rioolbelasting. Die gaat omhoog van 5,60 naar 6,25 per maand voor een aanslui ting. Die verhoging is volgens B en W noodzakelijk, omdat het college de onroerend góed- belasting voor eigenaars en huurders van woningen niet wil verhogen. Toch is er een kleiné aanpas sing in de onroerend goedbe lasting. Eigenaars gaan iets minder betalen en huurders iets meer. Die aanpassingis nodig, omdat bij handhaving van de tarieven van vorig jaar de gemeente de jaarlijks toege stane heffing van onroerend goedbelasting op eigenaars zou overschrijden. Dat maximum bedrag wordt per gemeente door het rijk vastgesteld. Die overschrijding is een gevolg van de extra woningen die af gelopen jaar gebouwd zijn en waarvoor nu dus belasting be taald gaat worden door de nieuwe eigenaars. Het maxi mumbedrag voor huurders is echter nog niet bereikt, dus die gaan iets meer betalen. Het verschil blijft echter minimaal en is ook te klein om de ver minderde inkomsten van on roerend goedbelasting voor huiseigenaren goed te maken. Daarom wordt de rioolbelas ting verhoogd. Om de prijsstijgingen het hoofd te kunnen bieden gaan hondenbelasting, leges en de huur van zwembaden, gym nastieklokalen, sporthallen en veldaccommodaties wat om hoog. Wat fors omlaag gaat zijn de kosten die betaald moe ten worden voor het ophalen van huisvuil. Particulieren gaan 10,40 per maand beta len, dit jaar is dat 11,30. Ook bedrijven gaan minder beta len. Dat voordeeltje is moge lijk omdat de vuilverbranding in 1986 aardig wat goedkoper wordt. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Morsweg bezaaid met kranten LEIDEN Doordat een bus van West Nederland een op de Morsweg geparkeerd staande bakfiets, volgeladen met oude kranten aanreed, ontstond gis termorgen omstteeks kwart voor elf een grote ravage van oud papier in de straat. De bakfiets stortte in en de stapels oude kranten verspreidden zich door de straat. De bakfiets was eigendom van een 61-jari ge handelaar in oud papier. Bij de aanrijding.deden zich ver der geen persoonlijke ongeluk ken voor.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 21