Weer terug naar de jaren zestig r. fi.1.1 II: l« Belerend vingert je haalt film omlaag KV ZATERDAG IN HOUTRUSTHALLEN: Pandora's Music Box neemt minder risico r% Popagenda: Verwacht: En verder Alternatief Filmcircuit Voorschoten Wassenaar Bioscopen: Filmhuizen Houtrusthallen, Den Haag: Back To The Sixties met Tee Set, Sandy Coast, Brainbox, Q 65, Cuby And The Blizzards, Rob Hoeke Rhythm's Blues Group en Swinging Soul Machine. Op 12 oktober (20 uur). Wie zich niet meer interesseert in wat de huidige popmuzikant de jeugd heeft te bieden, kan misschien zijn hart ophalen bij de oude rockers van weleer in een opnieuw georganiseerde Back to the Sixties. In de Hout rusthallen in Den Haag zijn za terdag alle meningsverschillen en ruzies, die de groepsleden ja ren geleden uiteen dreven, weer bijgelegd we worden al lemaal wat ouder om met een energie, die de groepen in de woelige jaren zestig soms tot spreekbuis van een generatie maakte, een programma neer te zetten dat zijn weerga niet kent. Het succes van de eerste afleve ring op 24 november vorig jaar in de Maaspoort in Den Bosch (geïnspireerd door de Haagse Beatnach in 1980), deed de initi atiefnemers besluiten de muzi kale jaren zestig opnieuw aan de liefhebbers te laten voorbij trekken. Hiervoor contracteer den ze zeven groepen, die voor een deel het gezicht bepaalden van de Nederlandse popmuziek uit die jaren. Het zijn Cuby and The Bliz zards met Herman Brood op piano, die met de elpee 'Groeten uit Grollo' in 1967 een stan daardwerk afleverden. Verder staan op het programma de uit Delft afkomstige Tee Set, die met- de singles 'Ma Belle Amie' en 'She Likes Weeds' ook aan wat buitenlands succes mocht ruiken. De Tee Set, met o.a. Pe- .ter Tetteroo en Polle Eduard, heeft veel groepswisselingen ge kend. Vlak voordat de Flower Power een definitieve door braak beleefde, richtte een aan tal leden van de groep After Tea op, die met de single 'Flo wer In Your Hair' in 1967 een hit scoorde. De Haagse groep Q 65 met Wim Bieler, Peter Vink, Joop Roe- lofs, Beertje Klaasse en Joop van Nimwegen stond vooral ga rant voor ruige rhythm blues. Brainbox, die komt opdraven met ster-muzikanten als Kaz Lux, Rudy de Queljoe, Pierre van de Linden, Cyrielle Haver- mans en Jan Akkerman (die de groep in 1969 oprichtte), had dankzij de zang van Kaz een heel eigen geluid. De groep hoorde al snel tot de 'eredivisie' van de Nederlandse popmuziek door kwalitatief hoogstaande singles af te leveren. Een lang bestaan was Brainbox echter niet gegund (te veel ego's die botsten) en de groep hield het dan ook na twee jaar en een ko men en gaan van muzikanten voor gezien. De Sandy Coast, met de broer tjes Vermeulen, gitarist Hans Hollestelle en drummer Ton op 't Hof, werd in de nadagen van de door Lonnie Donegan uit Engeland overgewaaide skiffle geboren. Het was 1961 en de plaats was Voorburg. Nadat het woordje skiffle uit de groeps- naam was geschrapt, bleef er tenslotte Sandy Coast over. Het duurde tot 1965, het jaar dat de Nederlandse platenindustrie ontwaakte en er op muzikaal gebied een explosie plaats vond, dat de groep een platencontract in de wacht sleepte. Sandy Coast is een van de langst be staande formaties uit de Neder landse muziekindustrie. Hoewel Jan en Hans Vermeulen er in Rainbow Train, waarmee Anita Meyer haar definitieve door braak beleefde, is de groep sinds 1980 weer bij elkaar. The Swinging Soul Machine be leefde na net eerste optreden op het Back To The Sixties-festivaJ vorig jaar een heroprichting. Aan het eind van de jaren zestig hoorde de groep tot een van de meest gevraagde soulorkesten, maar wat de hitparade betreft tot de eendagsvliegen. In 1969 scoorden de Rotterdamers een hit met 'Spooky's Day Off. Rob Hoeke's Rhythm Blues Group verzorgt in de Houtrust hallen het boogie-woogie-ge- deelte van de show. De vinger vlugge pianist, die al in 195f van zich liet horen, is een flinke tijd uit de roulatie geweest door een beschadiging aan zijn hand. Hij treedt echter tegenwoordig weer regelmatig op. De presentatie van het festijn, dat tot in de kleine uurtjes zal duren, is in handen van de vroegere Golden Earring-zan- ger Frans Krassenburg. De Doelen, Rotterdam: Pandora's Music Box met Einsturzende Neubauten, John Martyn, Tex The Horseheads, Defunkt, Green On Red, Jeffrey Lee Pierce band, Crime and City Solution, The Screaming Blue Messiahs, The Shockheaded Peters, The Jesus and Mary Chain, Paleis van Boem, Legendary Pink Dots, Woodentops, The 77's, The Trifflds, Rose of Avalanche, The Plastic Dolls. Op 11 oktober (21 uur). Met Nico band, Anne Clark band. Echo The Bunnyman, Nick Cave Bad Seeds, L'Attentat Fatal Flowers, The Long Ryders, The Cult, The Butthole Surfers. Sonic Youth. Hula. Fur Bible. Alex Chilton Band. Chris Isaak. Rain Parade, Mona Mur. The Very Things. Op 12 oktober (21 uur). Pandora's Music Box komt in de derde editie op 11 en 12 ok tober wat minder verrassend uit de bus dan voorgaande jaren. Deze zet kan op twee manieren worden uitgelegd: of concert promotor Willem Venema was het er vooral om te doen met een aantrekkelijk programma de zalen zo snel mogelijk uit te anne clark zatekuau in UE grote zaal. verkopen of de teruggang in het aanbod nieuwe, frisse groepen is inderdaad zo groot als wel door de platen-industrie wordt beweerd. Deze opmerkingen even ter zij de biedt Pandora's Music Box een aantrekkelijk programma. Was het vorig jaar een festijn voor liefhebbers van soms be hoorlijk buitenissige muziek stromingen, dit jaar heeft Pan dora's Music Box zelfs voor de doorsnee muziekliefhebber ge noeg te bieden voor twee ver makelijke avonden en nachten. Het programma reflecteert deze keer vooral de muzikale ont wikkelingen in de V.S., het land waar de cowpunk werd geboren. Daarom is een groep als The Long Ryders aanwezig. Toch ontbreken de Engelse, Au stralische en Duitse groepen die de laatste maanden steeds ster ker in de belangstelling zijn ge komen, niet. Voor wie regelma tig een buitenlands muziekblad door hans piet openslaat zijn groepen als Green On Red, The Screaming Blue Messiahs, The Legendary Pinkdots, The Triffids en The Fur Bible geen onbekenden meer. De muziek misschien wel en Pandora's Music Box biedt dan de uitkomst. De program mering gebiedt overigens een paar stevige voeten, want er ge beuren gelijktijdig heel veel in teressante dingen: neem op de eerste dag bijvoorbeeld het op treden van Engelsman John Martyn in de grote zaal, de Au stralische Crime and City Solu tion in de danszaal en de Engel se Legendary Pinkdots in de kleine zaal. Net als indertijd het folkfestival in dezelfde ambian ce wordt het een half uurtje hier neuzen, een kwartiertje daar en twintig minuten weer ergens anders om vervolgens, als de groepen tenminste mee werken, terug te zien op een amusant en leerzaam festival. Het maakt de keus wanneer je straks weer het clubcircuit in duikt wat gemakkelijk omdat je een aardige indicatie hebt van wat je wel en wat je niet hoeft te gaan zien. Overigens geeft een deel van de groepen op Pandora's Music Box direct na het festival al solo-concerten. Aardig zal uit eindelijk zijn te zien welke groepen het clubcircuit zullen ontgroeien. 11 OKTOBER Inity (reggae) leids vrijetijds centrum (Leiden), 23.00 (ƒ6,50). De Dijk lido theater (Noordwijk), 20.30 (ƒ9, CJP ƒ7). Burn the Blankets tent (V.Zuylen v.Nijeveltstr., Wassenaar), 23.00 5). 12 OKTOBER (Jnder Cover leids vrijetuds cen trum (Leiden), 22.00 (/2.50, LVC ƒ2). The Original Talkatives het kas teel (Concertweg, Alphen), 21.00 (/5, ƒ7 niet-leden). 18 OKTOBER The Nomads leids vrijetijds cen trum (Leiden), 23.00. Flat Out Dodo tent (V. Zuylen v. Nijeveltstraat 204, Wassenaar), 23.00 (ƒ5). m 19 OKTOBER De Grote Prijs van Nederland leid6 vrijetijds centrum (Leiden), 20.00 (ƒ5). 23 OKTOBER Commodores jaap edenhal, Amsterdam. 24 OKTOBER Mink Deville paradiso. Amster dam. Psychic TV lvc, Leiden. Hugh Masekcla vrije vloer, Utrecht. 25 OKTOBER Mink Deville paradiso. Amster- 26 OKTOBER Hugh Masekela arena. Rotter dam. Powerplay nederland 3. Kwintsheul. 27 OKTOBER Stanley Jordan muziekcentrum vredenburg. Utrecht. Psychic TV paradiso, Amsterdam. 28 OKTOBER Venom Exodus Chariot pa radiso. Amsterdam. 29 OKTOBER Green On Red Rain Parade paradiso, Amsterdam. 30 OKTOBER Midge Ure paradiso. Amster dam. Rain Parade de boerderij, Zoe termeer. 31 OKTOBER Green On Red arena, Rotter dam. The Screaming Blue Messi ahs paradiso, Amsterdam. 1 NOVEMBER The Screaming Blue Messiahs lvc. Leiden. 2 NOVEMBER Spear Of Destiny paradiso, Amsterdam. 4 NOVEMBER Tom Waits concertoebouw. Amsterdam. 7 NOVEMBER Bill Bruford Patrick Moras Luxor theater. Rotterdam. 8 NOVEMBER Tom Waits band de doelen, Rotterdam. Blancmange paradi so. Amsterdam. The Long Ryders arena, Rotterdam. Bill Bruford êt Patrick Moraz muziekcen trum vredenburg. Utrecht. LIDO EN STUDIO mad max ui (dag. 14.30, 19.00, 21.15) Een nieuwe aflevering in de science fiction-serie over een verloederde, vrijwel uitgestorven wereld. De laatste bewoners vechten in de woestenij een grimmige strijd met elkaar uit om zaken als benzine, no dig om het vreemdsoortige wagen park in beweging te houden. Pop zangeres Tina Turner speelt één van de hoofdrollen (12 jaar, eerste fletch (dag. 14.30, 19.00, 21.15) De komiek Chevy Chase speelt in deze film een oplichter, die sneller van identiteit verwisselt dan van onder broek (alle leeftijden, eerste week). cocoon Film onder regie van de ac teur Ron Howard (Richie uit Happy Days). Vreemde, oplichtende buiten aardse wezens bezoeken de aarde en kiezen een zwembad als hun ver blijf. Gecamoufleerd in grote cocons liggen ze op de bodem van het zwembad, waar ze de oude mensen die er in rondzwemmen nieuwe le venskracht geven. Op een gegeven moment verlaten de vriendelijke buitenwerelders echter hun cocons en volgt de confrontatie met de aardbewoners (12 jaar, tweede desperately seeking susan (dag Twee vrouwen, die eikaars tegenpo len zijn, raken via persoonlijke ad vertenties in de krant met elkaar in contact. Door de tussenkomst van een aantal misdadigers en nog wat complicaties raken hun identiteiten echter verward. Na vele misverstan den volgt uiteindelijk de ontknoping tijdens net optreden van een gooc helaar. In de verdere rollen Rosan- (ADVERTENTIE) SEIZOEN SPECIALITEIT Kalfsbiefstukjes met zeekreeftjes en kreeftensaus Rapenburg 97 Leiden Tel. 071-122176 na Arquette, Aidan Quinn, Mark Blum en Robert Joy. De regie is van Susan Seidelman (alle leeftijden, ze vende week). in de rol van Vietnam-v Rambo. die het in „First Blood", met de politie aan de stok kreeg. Dit keer keert Rambo terug naar Viet nam om zijn oude makkers te be vrijden. Hij moet het daarbij in zijn eentje opnemen tegen het Vietna mese leger en zwaarbewapende Russische helikopters, nadat de Amerikaanse legerleiding hem heeft verraden (12 jaar, elfde week). sneeuwwitje (za, zo, ma, di en wo 14.30) De beroemde tekenfilm van Walt Disney opnieuw uitgebracht, LUXOR Niet bekend TRIANON the cotton club (14.30, 19.00, 21.15; zo 14.15, 16.30, 19.00, 21.15) Misdaad en jazz gaan hand in hand in deze film van Francis Coppola. The Cot ton Club was een nachtclub in New York die door gangsters geleid werd. Niettemin was het een be faamd jazzcentrum, waar alle gro ten, zoals Duke Ellington, optraden. In deze roemruchte omgeving is een verhaal gesitueerd met een cornet- tist (Richard Gere) en zijn broer, die aanleiding geven tot criminele ont wikkelingen (12 jaar, vierde week). REX intieme bijles (14.30, 19.00, 21.15) Sexfilm (16 jaar, eerste weck). EUROCINEMA I en II (Alphen aan den Rijn) mad max iii (dag 18.30 en 21.00, za t/m wo ook 14.00) Zie Lido/Studio (12 jaar, eerste week). assepoester (za t/m wo 14.15) Het bekende sprookje door Walt Disney getekend, met Nederlandse nasync- hronisatie (alle leeftijden, tweede EUROCINEMA III (Alphen aan den Rijn) rambo (dag 19.00 en 21.30, zat t/m wo ook 14.15) Zie Lido/Studio (12 jaar, negende week). CITY THEATER I (Katwijk) a view to a kill (dag 14.45, 19.00, 21.15) In de nieuwste James Bond film moet Roger Moore het opne men tegen slechterik Zorin (Chris topher Walken). Zorin wordt bijge staan door zangeres Grace Jones, terwijl de welgeschapen Tanya Ro berts 007 de helpende hand toe steekt (12 jaar, derde week). CITY THEATER II (Katwijk) EUROCINEMA IV: ..The Emerald Forest" (12). Met Charley Boorman. Powers Boothe en Meg Foster. Regie: John Boorman. (Dag 18.30 en 21.15, za t/m wo ook 14.00). Een film met een boodschap, die echter zo is verpakt dat het amusementsgehalte er nauwe lijks door wordt aangetast: „The Emerald Forest", („Het Sma ragdgroene Oerwoud"), van re gisseur John Boorman. Nauwe lijks aangetast, want Boorman maakt in zijn film, zij het laat, de fout het vingertje wat al te belerend op te steken. De film speelt zich af in het Amazone-gebied. Het zoontje van een aan een stuwdam wer kende Amerikaanse ingenieur (Powers Boothe) wordt ont voerd door een Indianenstam, die zijn leefgebied steeds sneller beperkt ziet door de snel opruk kende beschaving. De vader on derneemt een zoektocht en vindt na tal van hachelijke avonturen zijn zoon terug als lid van de stam die hem ontvoerde. De jongen verkiest bij de stam te blijven, maar komt later zijn vader hulp vragen in de strijd tegen andere Indianen, die en kele meisjes van de stam heb ben ontvoerd en aan een bor deel hebben verhandeld, in ruil voor geweren. Vader helpt in derdaad, de meisjes komen vrij en zoon plus stam trekken weer het oerwoud in. Tot dat moment gaat alles nog foed met Boormaris film. 'rachtige, sfeervolle beelden van het Amazone-gebied, bijna fout in wanneer hij de vader authentieke opnamen van de dat ook laat beseffen. Je ziet die Indianen en hun magie, en vader weliswaar die ontwikke- als een onderhuidse rode draad ling in de film doormaken, de de boodschap dat de opruk- uiteindelijke oplossing is onge kende beschaving dit alles ver- loofwaardig: Boorman laat hem nietigt. Boorman gaat echter de de stuwdam, waaraan hij meer dan tien war heeft gewerkt, waardoor honderden hectares door Indianen bewoond oer woud onder water worden ge zet, opblazen, een ingreep die dat leefgebied voorlopig weer even veilig stelt. De bezwaren gelden gelukkig alleen het einde. Daarvóór is Boormans film indrukwekkend door zijn schoonheid, sfeer en het gegeven. Een film die je bij blijft. En dat is tegenwoordig al heel wat. 10 OKTOBER filmhuis lvc, 20.00 en 22.15: 'The serpent' van J. Losey. kukhuis, 20.00 en 22.15: 'Les Prin ces' van Tony Gatlif. muzenhof, 20.30: 'De vierde man' (ƒ5). 11 OKTOBER filmhuis lvc, 21.15: The serpent' van J. Losey. kijkhuis, 20.00 en 22.15: 'Les Prin ces' van Tony Gatlif. 12 OKTOBER filmhuis lvc, 21.15: The serpent' van J. Losey. kijkhuis, 20.00 en 22.15: 'Les Prin ces' van Tony Gatlif. 13 OKTOBER filmhuis lvc, 21.15: The serpent' van J. Losey. kijkhuis, 20.00 en 22.15: 'Les Prin ces' van Tony Gatlif. 14 OKTOBER kijkhuis, 20.00 en 22.15: The last wave' van Peter Weir. 15 OKTOBER lak-cinema, 20.00: 'Padre Padrone' van Paolo en Vittorio Tavani. 22.00: 'La notte di San Lorenzo' van Paolo en Vittorio Tavani. kapelzaal, 20. i5: 'Canterbury Ta- les' van Pasohni (/5,50, K&0-/4). kukhuis, 20.00 en 22.15: 'The wall' van Alan Parker. 16 OKTOBER filmhuis lvc, 20.00 en 22.15: 'Piaso' van Rossolini. kukhuis, 20.00 en .22.15: 'e la Nave Va' van Frederico Fellini. GREEN WAY beverly hills cop Eddie Murphy in succesvolle politiekomedie, spelend in Loc Angeles (aJ.); do. t/m wo. 19.00, za. t/m wo. 15.45. body dou ble Werkloze acteur in Hollywood is getuige van moord op overbuur vrouw. Hij gaat op onderzoek uit in Hitchcock-achtige thriller van De Palma (16); do. t/m wo. 21.15. de schele koning en de kraai Franse tekenfilm van Paul Grimault naar sprookje van Andersen (Nederl. gespr.); za. t/m wo. 14.00. ASTRA a view to a kill Roger Moore is op nieuw 007 en moet Christopher Walken als pathologische moorde naar proberen de pas af te snijden (12); do. t/m wo. 20.00. alice in won derland Naar boek van Lewis Ca rol over meisje dat in een wondere droomwereld terechtkomt; za. t/m wo. 14.00. best defense (Tijden zie City i) Sol- datenklucht met Dudley Moore (a)le leeftijden, eerste week). CITY THEATER III (Katwijk) witness (Zie tijden City I) Harrison Ford probeert als politieman een jongetje te beschermen, dat getuige is geweest van een moord (12 jaar, eerste week). CITY THEATER IV (Katwijk) places in the heart (dag 19.00 en 21.15, do, vr en zo ook 14.45) Inhoud bij redactie niet bekend. tom en jerry met bekroonde te kenfilms (zo. ma, di en wo 14.15) Tekenfilms met de bekende kat en muis (alle leeftijden, eerste week). LIDO THEATER (Noordwijk) police academy u (za, zo, di en wo 15.00, ma 21.15) De dolkomische avonturen van de leerlingen van de politieschool gaan verder (alle leef tijden, derde week). dune (za en ma 19.00, zo en di 20.15) Science fiction-epo6 naar het gelijk namige boek van Frank Herbert. Herbert beschrijft een keizerrijk van planeten in een verre toekomst. Adellijke geslachten regeren op feo- lido i, h. in. iv: Steenstraat 39, Lei den, 071-124130. studio- Steenstraat 39, Leiden, 071- 133210. Trianon Breestraat 31, Leiden, 071- 123875. rex. Haarlemmerstraat 52, Leiden, 071-125414. luxor: Stationsweg 19, Leiden, 071- 121239. eurocinema i, li, ui. iv: Raadhuis straat, Alphen a/d Rijn, 01720-20800. lidotheater, Pr. Bernhardstraat 56, Noordwijk, 01719-12800. city theater, Badstraat 30, Katwijk, 01718-74075. lak-cinema: Theaterzaal Doelen complex (Cleveringaplaats 1, Lei den). kijkhuis: Vrouwenkerkkoorsteeg 17, Leiden, 071-142895 of 133900. filmhuis lvc Breestraat 66, Leiden, 071-146448. kapelzaal k&o. Oude Vest 45 (in gang Hazewindsteeg), Leiden, 141141. greenway theater: Schoolstraat Voorschoten, 01717-4354. skan filmhuis. De Vonk, Westeinde 94, Noordwijkerhout, 01719-16500. HOOFTSTRAATTHEATER: Hooftstraat 210, Alphen aan den Rijn, 01720- 5 (in- 4 i, tel. I at 69, f 3 max Iir (LIDO/STUDIO). 73650. oscar filmclub: Eurocinema, Raad- dale wijze hun eigen planeten. De planeet ontstaat een verbitterde huisstraat, Alphen aan den Rijn. belangrijkste planeet is de woestijn- strijd tussen de geslachten Harkon- 01720-20800. wereld Duin. waar een grondstof nen en Atreides, die eindigt met een filmhuis lisse (in Artopa) Greve- wordt gewonnen die snelle reizen in opstand tegen de keizer (12 jaar, eer- lingstraat 50, Lisse, secr: 02522- de ruimte mogelijk maakt. Om die ste week). 13458.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18