£eidóe@omo/nt TOP neemt leiding over cvlla tactisch sterk! Historischewinst Veteranen Bataven superieur ft dl Leiden stunt ook in Weert LDG VEEGT SCHOONHOVEN VAN BORD Sl MAANDAG 7 OKTOBER 1985 PAGINA 18 Jansma wint bij Valken LEIDEN Foeke Jansma werd winnaar van de Valkencategorie bij de afsluitende zeilwedstrijden van het 75-jarige De Kaag. Op de Kagerplassen ging de titel bij de In- glingen naar Kees van Duin. terwijl Siebe van der Zee de .,16 quadraat" won. Jan van Tongeren eindigde als eerste in de Pampusklasse. Kees Clemens won van de overige Lasers. De overige 12-footjollen za gen Willem Stoutenbeek het eerst over de finish varen, terwijl de Soloklasse een prooi werd voor Jan-Bart Lucas. De overi ge zegevierders waren in de O-jollen Rinie Kachelland, bij de Jeugdboten Joep Jan- sens en bij de Kadetten Roland van Kra nenburg. De beste „Optimist" was Dirk- Jan de Boer. LEIDEN De Lisser Badminton Club gaat enorm tekeer in de nationale badminton- competitie. Ook dit weekeinde konden twee overwinningen worden begroet. Veglo boek te voor het eerst in anderhalf jaar een over winning. BC Lisse is met een overrompeling bezig van zowel de tweede klasse als de vierde klasse. Na de 8-0 overwinning van het twee de vorige week volgde het eerste dit week einde tegen Martinus. Het tweede won ook met 5-3 van Polysport uit Schagen en had in Jos Assendelft een „winner". Het Leidse Veglo behaalde voor het eerst in anderhalf jaar een overwinning door Van Zijderveld die al haar partijen won. Merenwiek ver speelde in dezelfde klasse haar eerste com- petitiepunt in ruim twee jaar door tegen Lo tus in Zandvoort gelijk te spelen. In de eer ste klasse verloor Flair haar wedstrijd tegen Van Zijderveld 3 en kwam Vlietwijk 1 tot een eenvoudige 10-1 overwinning in en te gen Sliedrecht. De beide tweede klasse teams van de Voorschotenaren verloren. Te gen Metro 4 kwam het tweede niet verder dan 2 winstpartijen (Cor van Duijn en Wim Bavelaar) en tegen het Haagse DKV 2 haal de het derde een partijpunt meer, maar nog steeds niet voldoende voor competitiepun- ten. Het vierde kwam in de vierde klasse een deling overeen met Aristo 1 dankzij de inbreng van de dames die de singles en de mixen wonnen. BC Leiden 1 won vrij gemakkelijk van Vel- zen 4 met 7-1 en zag alleen de heren dubbel Segijn-Slingerland verloren gaan. Het twee de team profiteerde niet van de winst die Apollo op ASVU (5-3) behaalde. De Roelofa- rendsveense winst kwam vooral door de dubbels tot stand. BCL 2 kwam ondanks goed optreden van Stefan van Giezen (hij won zijn drie single, dubbel en mix) niet verder dan een 5-3 verlies tegen het Wad- dinxveense Florida. KOPLOPER KINDERDIJK MET 7-6 VERSLAGEN 9 te Ap> '"Xe LEIDEN De Leidse promotieklassers TOP, Fides Pacta en Pernix blijven dankzij nieue overwinningen in de kop meedraaien. De Danaï den bleef op deze vijfde speeldag in de eerste klasse lijstaanvoerder, maar Zuiderkwartier is naar het andere einde van de ranglijst gezakt. Op lager niveau is „Lei den" met Fiks, Velocitas, Tempo en Fluks even zeer in de top rijkelijk vertegenwoordigd. Met bekeken voor verdedigen hield TOP tegen koploper Kinderdijk een uur lang de touwtjes stevig in handen. De Sassenheimers namen mede door Gerco Langelaan en Ron van der Willik (beiden 2x) een 3-6 voorsprong, maar in het laatste kwartier raakte alle zuiverheid in hun aan vallen zoek. Het gevolg was een spannende slotfase, waarbij de rood-witters met 6-7 stand hielden en zo de eerste plaats van hun tegen stander overnamen. Lang vóór het eindsignaal was de strijd tussen Fides Pacta en Blauw Wit '51 ge streden. omdat geen van bei de meer echt gevaarlijke aanvallen kon opzetten. De fusieclub had in de eerste helft probleemloos met 6-2 de leiding genomen, maar moest drieëntwintig munten wach ten. eer Nico Pikaar de doel- puntenmachine weer op gang bracht (7-2). Genoemde spe ler was met twee treffers sa men met Ronald van der Velden, als vervanger van de zieke» Henk van der Waals driemaal scorend, en Robin Sommeling (2) nog de beste gangmaker in dit magere duel: eindstand 9-4. Geruime tijd kon Pernix niet loskomen van OEC, dat in traag tempo haar kansen benutte om tot 5-4 (rust) het scoreverloop te dicteren. De oranjekragen, met Jenny van der Laken en Geerten Breed- veld definitief in de plaatsen van Carla Kuipers en Eelco Koolhaas, brachten in de tweede helft meer vaart in hun acties en stoomden in twintig minuten tijd door naar 7-9. Sandra Bakker. Carla van Evert, Kees Hor- tensius en Peter Kuipers droegen allen twee doelpun ten aan in de ruime 8-13 overwinning. Met nog een half uur te gaan leek De Danaïden in de top per tegen Ready uitgeteld, toen de bezoekers op 4-8 wa ren gekomen. De Leidse for matie richtte zich plotsklaps op. schoot nu wél zuiver en bewerkte via Eric'Kromhout (3), Madëlon Martens en Cees Christiaanse (2) een even knappe als ongedachte om mekeer: 10-8. Opnieuw moest Zuiderkwar tier in een vroeg stadium af haken. toen Kwiek (Hg) het windvoordeel uitbuitte door naar 5-2 (rust) weg te vlie gen. Carla Akse. Theo van Leeuwen en Rens Henzen. ingevallen voor Dirk Jan de Kree, Scoorden nog wel met de wind mée, maar konden de achterstand geenszins meer ongedaan maken: 11-5. Diverse onderscheppingen in het middenvak gaven Fiks een enorm overwicht bij ADO. dat na 2-2 al moest af haken. Theo Vreeken (3), Robert van der Kraan en Diederick van Veen (2) scho ten de titelaspirant uit Oegst- geest via 2-5 (rust) naar 3-11 en de eerste plaats. Liefst achtenvijftig minuten bleef Ons Eiland doelpunt loos tegen Oranje Nassau en dat kostte na rust (3-3) de winstkansen. Huib Hassel- bach. Wim Nijenhuis en Pa trick Verra waren de enigen, die het Leidse verweer in het 3-6 verlies gestalte konden geven. Ofschoot een 7-4 voorsprong verloren ging, passeerde Ve locitas in de slotminuut toch nog De Meervogels: 8-7. He- leen van Ommen (2). Lian Coppier. Jetske Goudsmit en Toos van Poelgeest onder streepten het sterke spel van de vrouwen, maar matchwin naar werd tenslotte Ron Goudsmit. Gebrek aan zelfvertrouwen maakte Crescendo de verlie zende ploeg in het duel bij Zwijndrecht: 11-7. Peter Baak (3) en Marlies Brouwer (2) hielden de groen-witten tot 6-6 in de achtervolging, maar daarna beslisten vier tegentreffers op rij en vijf gemiste strafworpen aan Leidse zijde over het uitein delijke resultaat. Tijdens de tweede helft zette Jeanet SMit (links) is voor Fides Pacta in fel duel verwikkeld met haar tegenstandster van Blauw Wit '51. Zij leverde één doelpunt voor de 9-4 overwinning, die de Leidse titelkandidaat behaalde. De Algemene een verwoede inhaalrace in bij De Bermen, dat na 5-4 (rust) tot 10-6 de beste winstkansen had. Enri co Mud (2). Martin Filippo en invallers Adri Rusman en Wim van Iterson herstelden eerst in de allerlaatste mi nuut definitief het even wicht: 10-10. bergen, Ellen de Nijs en Tom de Vries tegen ONDO (sGr) miste, was het teamverband verre van optimaal, met als gevolg een 3-8 achterstand na vijfenvijftig minuten. Ronald Drieduite. Aad Haagsman'en debutanten Ingrid (2) en Ed win Velthuis haalden nog tot 7-8 op, maar uit het rondspe len peurde de tegenstander nog twee goals: 7-10. Tijdens het laatste kwartier kwam Fluks nog danig in verlegenheid bij DVS'69, dat van 3-6 tot 6-7 terug kwam. De Noordwijkers, met Aad van Drongelen (2) als topsco rer, zagen de hekkesluiter toen een strafworp missen, waarna de ingevallen coach Kees van Vliet zelf het spel- bevriezen regisseerde om de partij winnend af te sluiten. MICHEL VAN GENT LEIDEN Na de over winning van BS Leiden op „topploeg" Permalens Haaksbergen, zorgden de Leidse basketballers za terdag opnieuw voor een sensationele stunt door in Weert thuisclub Kaypro, eveneens een papieren topper, met een 60-71 ne derlaag te confronteren. Het vrijwel zonder wissels opererende Leiden (Van Helfteren en Emanuels ontbraken, terwijl Heijde- man slechts op halve kracht kon spelen) liet daarmee wederom na drukkelijk zien, dat het meer ambieert dan een plaats in de middenmoot. Ook Weert liet zaterdag na om Leiden in de dit keer wel zeer kwetsbare flank te attaqueren. Toon van Helfteren was ge- blesserd. John Emanuels zat in Senegal en Hans Heijdeman was met injecties enigszins op gekalefaterd. Heijdemans aan wezigheid was een welkome verrassing, maar Leiden-coach Harrewijn gaf nieuwkomer Léon. Zaal geen speeltijd en moest het daardoor noodge dwongen stellen met sléchts vijf man. Hans Heijdeman kreeg in de eerste helft dan nog wel 3 broodnodige mi nuutjes rust van de debuteren de Oscar Kales, maar Kragt- wijk. Hagens en Van Egmond moesten de volle 40 minuten aan de bak. omdat Harrewijn in de tweede helft helemaal geen wissels meer toepaste. Harrewijn kon dat doen omdat Leiden slechts 6 persoonlijke fouten kreeg (2 in de tweede helft), terwijl Weert maar liefst 21 fouten kreeg toebe deeld. Gelukkig voor Harre- wijn weigerde de Weertse oe- Biljarttitel Van Daalen LEIDEN overde biljarter Herman van Daalen de titel in de tweede klasse van het „driebanden" (district Bollenstreek). Hij ver sloeg in de finale Nol Uiten- dael uit Hillegom. Een opval lend feit, want Van Daalen speelt pas tweeëneenhalf jaar biljart bij vereniging De Roode Leeuw. Promotie naar de eer ste klasse is het prettige gevolg voor Van Daalen. Favoriet Ro bert Hilgeman dong wegens werkomstandigheden overi gens niet mee naar de titel. LEIDEN De veteranenploeg van de Bataven won in Utree het officieuze kampioenschap 4 x 15 kilometer in een recordtj van 3.25.00 uur. Met Victor Zonneveld, Willem Ravensberge Koos Verhoeven en Bram Wassenaar bracht coach Lambert v; den Berg een team op de been wat op voorhand al ontzag inbo zemde. Terecht. Tijdens de onderlinge meerkampwedstrijden van Bataven vieli de prestaties van de jeugd en het goede hoogspringen op. In competitie komt de vereniging tot één springer van 1.60 met en een tweede (invaller) tot 1.50 meter, tijdens de meerkamp kwamen liefst negen man boven de 1.60 meter uit. Gerrit V« does en de nieuwe Harry van der Velde noteerden beiden'1, meter. Theo Brusche won de meerkamp wederom zonder ech tegenstand bij de heren, maar voelt de adem van eerste jaars junior Waldo de Boer en in mindere mate ook van B juni Keimpe Roosjen in zijn nek. De Boer benaderde Brusche tot minder dan honderd punten, terwijl Roosjen in zijn negenkan een clubrecord verwezenlijkte. Bij de vrouwen pakté Marii Langezaal de titel met een goede hordentijd van 15.6 secondly. - en 1.61 meter hoog Op de 200 meter moest zij meerdere atlet^^a voor laten, waaronder Hellen Bank die bij de meisjes won. Byi noteerde op de loopnummers twee records van 25.9 seconden e 2.23.0 minuten en won daardoor onbedreigd. Bij de meisjes won Ellen Silverentand ondanks een blessure op de 200 rne^7VT^i met een nieuw clubrecord. Opvallende individuele prestatiU. kwamen verder op naam van Marian van Klink (800 meter 2.24.1 minuten), Gerrit Verdoes (12.97 meter kogel), Ton v; J-J den Berg en Jan Jansen (400 en 1500 meter in 53.1 en 53.4 secoUX/J den en 4.05.3 en 4.03.7 minuten), Wybo Lelieveld (1500 meti 4.02.5 minuten) Friedhelm Drteckmeyer (30.90 meter discus). In Lisse nam Paul de Koning de titel van broer Tom over m|"*" 6064 punten. Vooral de 54.52 meter speerwerpen maakte indru John van der Zwet werd tweede met vooral een goede 400 m V]*f ter (51.4 seconden). Bij de dames bleek Paula van Beek de bes| x met vooral een goede kogelprestatie van 11.16 meter. Bij i meisjes won Astrid Oostermeyer met een clubrecord van 41. meter speer. Bij de jongens B kwam Thijs de Vries ondanks ee /ya clubrecord van 14.48 meter kogel niet verder dan een den) plaats achter Coen Rosdorff (5135 punten) en Allan Pijlmi (4799 punten). Bij de meisjes C werd de strijd op het allerlaatsL.-,.. punt beslist door Manon Geerlings die 3405 punten noteerdev! Andrea van Velzen werd de dupe met 3404 punten. neett In Alphen verraste Arno Maassen met een record aantal vj®?n n 5823 punten. Alle tien onderdelen leverden hem records op mniet als toppunt de 3.50 meter polshoog, wat een clubrecord bleek, fipagni de heren won Ruud van Maurik mede dankzij 11.3 seconden ijstellei de 100 meter. 2.00 meter hoog en 14.9 seconden op de 110 met(ratie. horden. Marian Goedhart won bij de damés met 4366 punüinmid zelfs zonder hoog te springen. Bij de meisjes won Tanja Boer hide ho hoog met 1.58 meter. de be GERT VELTHUIZBsie ei DeRi LEIDEN In de dambond Midden Hollaand lijkt het Zoetermeerse Dammen is Denken op weg de titel in de hoofdklasse te behalen. LDG wil niets liever dan terugke ren in de hoofdklasse en ver pletterde nu Schoonhoven. In de tweede ronde van de Midden Holland Dambond competitie verpletterden de Denkers uit Zoetermeer Kijk Uit uit Zegveld met 10-6. De concurrentie in de vorm van OGB (Bodegraven) en WDG (Wassenaar) lieten thuis ste ken vallen tegen Krimpen (wat nu met Zoetermeer on geslagen is) en Den Hoorn. Den Hoorn staat nu met 3 punten gelijk met Samen Sterk uit Hazerswoude dat het „makkie" tegen Katwijk 2 te makkelijk opvatte en op rste li het nippertje aan een neder laag ontsnapte. In de klasse gaat het Leids Dai Genootscahp onverdrotei door het hoofdklasseschap heroveren door met II Schoonhoven van het bord t« vegen. Vanot de T\ ten. .De n Geer Emill Hagens (op archief) speelde een sublieme wedstrijd tegen Weert. Hij leidde zijn ploeg naar een verassende 60-71 overwinning. fen-,;meester" Henk Konings pertinent om Leiden met een surplus aan frisse spelers op de knieën te krijgen. Dat brak Weert zuur. op. Lei den startte rustig en gedegen: 0-10. Weert reageerde via een sterk schietende York Gross, kwam bij 15-15 langszij en liep uit naar de 37-34 ruststand. De tweede helft leverde een iden tiek spelbeeld op. Leiden ver dedigde sterk, bleef rustig en had in Emill Hagens eèn enorm belangrijke steunpilaar. De Leidse spelbepaler straalde vertrouwen en wilskracht uit, ging zijn ploeg voor in de spe- lopbouw en in de scores (33 punten, waarvan 5 driepun ters) en liet andermaal zie», waarom hij nog steeds de beste spelverdeler van Nederland is. Leiden liep uit tot 44-51 en zag Weert pas bij 56-59 angstvallig dichtbij komen. Olivier van Kempen (beloond met twee technische fouten) maakte op dat cruciale moment een dom me fout op Hagens, die in tijd nood een wilde driepunter af vuurde. De drie vrije worpen zette Hagens feilloos om in 56- 62. Het slotoffensief van Weert was toen kansloos. Leiden speelde soeverein naar het einde, kwam niet meer in ge vaar doordat Gross met zijn driepuntspogingen niet eens de ring meer raakte en hield gedurende drie minuten balbe zit. JACOB BERGSMA Kaypro BS Weert - BS Leiden: 60-71 (37-34). Toeschouwers: 400. Scheidsrechters: Rolvink en Van de Berg. Scores Lei den: Hagens 33 (56%, 10 op 10 vrije worpen), Kragtwijk 17 (12 rebounds). Heijdeman 12, Sander Kales 9, Van Egmond 0 (8 rebounds). Oscar Kales 0. Team: 46% (26 op 56), 34 re bounds, 14 balverlies. Scores Weert: Gross 24, Sanders 12, Zwiers 11, Boers 7, Van Essen 6, Van Kempen 2. Bams 0. Team: 47% (27 op 58). 28 re bounds, 14 balverlies. LEIDEN Toen Scylla deze zomer zijn twee in ternationals, Patrick Swier en Anne Vlieg, kwijtraakte, leek de nieu we competitie-opzet een directe degradatie naar de tweede divisie het angsti ge perspectief. De Leide- naars speelden tot nu toe echter beter dan werd verwacht, wat zaterdag werd uitgedrukt in een uitstekende 1-6 winst op mede degradatiekandidaat JCV. Dat de hoofdmacht van Avanti zelfs zonder Bul gaar Lukov tegen Odion niet voor een verstoring van de feestvreugde zorg de, laat zich raden: 6-0 voor Hazerswoude. Sjaar- dema herstelde zich van de halve misstap van vori ge week tegen Odion 2 door OTTC met 8-2 te verslaan. Docos bewees met de 8-2 zege op Onkyo 3, dat men toch te goed is voor de vierde divisie. Scylla had bij JCV in Vught voordeel van zijn tactische op stelling. Vanuit het idee, dat de eerste klap nog steeds een daalder waard is, was er geko zen voor een opstelling, waar in Sjoerd Meyer als langzaam ste speler werd gekoppeld aan de Brabantse kopman Ver hulst. Voor Peter-Paul de Vrind werd in de eerste partij gehoopt op Wiggers, want die zou geen antwoord hebben op de service van de jonge Scyl- laan. Dat klopte dus: 0-1. Zoals het ook klopte, dat Verhulst zich geen raad wist met de lange noppen van Meyer. Stand 0-2 derhalve. Volgens het draaiboek zou bij die stand Paetzel een zacht eitje zijn voor Kantebeen. Alweer raak. Scylla bezit van oudsher kil- lersinstinct genoeg om na de al comfortabele 0-3 voorsprong door te drukken naar de 1-6 eindzege. Door deze winst is de kans groot, dat de Leide- naars de tweede helft toch in de B-poule van de ereklasse kunnen uitkomen. Bij Avanti werd de feestvreug de niet eens zo zeer vergroot door de 6-0 winst op Odion. Zo voorspelbaar was die winst immers. Robert de Groot toon de zich een goede invaller, wat net zo min tot de verbeelding spreekt als de twee overwin ningen van full-prof Rob Turk. Echt vermeldenswaar dig is eigenlijk alleen de sim pele 21-15, 21-11 zege van Bet- tine Vriesekoop op Mirjam Kloppenburg, die dit seizoen voor het eerst ook bij de „he ren" speelt. De Scylla-dames, die nog echt tegen dames uitkomen, bezit ten na de 2-6 winst bij De Treffers nog steeds de kans zich, ondanks het wegvallen van Particia de Groot en het slechts mondjesmaat spelen van Sandra de Kruijff en Ma rianne van der Vliet, in de A- poule te spelen. Vrijdag a.s. ontvangt Scylla in het kader van de Europa Cup-1 het En gelse Reading-Omega. In licht bezien was het gunst dat Van der Vliet en Mari Kantebeen zaterdag ook „topper van toen", Sonja v Weelderen te grazen namen Sjaardema kan nog steeds n de ereklasse promoveren. F so Reitsma bleek zich zaterd bij OTTC hersteld te hebb van de slechte dag, die hij a rige week had tegen Odion wat een kostbaar punt ko te en ging zijn ploeg d keer voor in de juiste winj voering. Mark Sang Ajang Herman van der Broek blek twee keer in staat dat goej voorbeeld te volgen, eii* stand: 8-2 Docos versloeg 0 kyo 3 met dezelfde cijfers. Voor wel Walter Engelbert als Pri had toonde zich vrijgevig. f cret. Overige uitslagen: Scylla 1 \yei; im een iggei ïrde nbaar 3 mach niet i vervi terinj aanw tussc terdc telef< en u de a 01 DEI Noad 1-9; Avanti 2 - Hooge Huys 1-6; Hotak' Sjaardema 2 4-6; 't Zand Sjaardema 3 7-3; De Treffer aa^ Avanti 3 8-2; Dames: Docos ^erL L&T 8-2; Avanti 1 - Swift ft aan Scylla 2 - Hoonhorst 2 6-4; h0U( Aloysius - Scylla 3 7-3. mee

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18