AJAX ZAKT TERUG 'eenhakker ziet weinig opvallends ^^cidócScHwont Extra toeschouwers maken tekort minder Ook Fcyenoord straft offensieve spel af PROGRAMMEUR STOOP OVER FIKSE RECETTE IN ZUIDERPARK: MAANDAG 7 OKTOBER 1985 PAGINA 11 99 D£7V HAAG FC Den Haag doet deze dagen goede zaken in het Zui derpark. Liefst 13.300 Ha genaars bezochten giste ren FC Den Haag-NAC. Onder hen bevond zich tevens een groot aantal genodigden en seizoen kaart-houders, maar des ondanks leverde die grote opkomst een fikse recette op. Voorzitter Dé Stoop over die meevaller waar menig eredivi sieclub jaloers op mag zijn: „Bij een gemiddeld aantal van on geveer 6.000 toeschouwers ko men we aan het einde van het seizoen op een tekort van 200.000 gulden uit. Een extra opkomst van bezoekers maakt het tekort aan het einde van het seizoen dus minder". Bij een gemiddelde opkomst van zo'n 8.000 toeschouwers zal FC Den Haag, dat nog wel met een schuld van ruim een miljoen zit opgezadeld, onge veer quitte draaien. „Wij heb ben met spelers als Boere, Otto en Jol natuurlijk een dure huishouding. Als we de eredi visie bereiken zal er natuurlijk aan versterkingen worden ge dacht. En dus móet de op komst ook behoorlijk zijn. Maar als de toeschouwers zo blijven komen, zouden we vol gend jaar wel weer een gokje kunnen wagen". De verhuur van de boxen - 25.000 gulden per jaar - loopt nog stroef. Want slechts drie (inclusief een Starlift-box) van de 21 luxe zit-ruim ten zijn tot nu toe verkocht. „Ik ben een optimitische voorzitter", zegt Stoop. „En daarom geloof ik ook dat als de ploeg zo blijft draaien en er ook volgend jaar wat perspectief is, dat we er meer verkopen. Het streven is om uit die boxen een half mil joen te halen als we in de ere divisie spelen". Zie verder elders in Sporttri- bune Motorcoureur dood in Heerde HEERDE Tijdens een club- cross in Heerde is gisteren de plaatselijke zijspa ncou reu r Gerrit Martens om het leven gekomen. Hij sloeg met zijn zijspan over de kop en werd verscheidene malen overre den. Op weg naar het zieken huis is Martens aan zijn ver wondingen bezweken. De Engelse autocoureur Step hen Langton overleed gisteren op weg naar het ziekenhuis aan de verwondingen, die hij op het circuit van Brands Hatch had opgelopen. Langton reed in het bijprogramma een race met oldtimers. Hij werd daarbij uit de wagen geslin gerd en door een achteropko mende bolide overreden. "ERDAM In de >mben van het ïpisch stadion waren ogen gericht op de verliezer, Johan fejff. Ajax' technisch di- ïur werd er niet an- van, zoals ook de le koude douche bin- vier dagen hem ogen- "ïlijk volledig stoïcijns Geen spoortje van pa- bij de ongediplo- irde oefenmeester, die ploeg na het vroegtij- afscheid van Europa ivoetbal gistermiddag r de nederlaag van 2-1 in Feyenoord ook in N Nederlandse competitie x rerkelijk ver zag weg- x [ken. „Of er al aan de en onder m'n stoel dt gezaagd? Weet ik Ik sta bijna altijd", !e Cruijff laconiek. pari' '77. ^■^jeie meters verderop keek :ollega van Feyenoord, de afgelopen dagen even- beproefde Ab Fafié, in rust glimlachend toe. Er nauwelijks aandacht voor vinnende coach, die dank '77, Je onverwachte uitslag in Tel.' met 40.000 toeschouwers Hig gevulde Olympisch jon, weer even opgelucht p\ kon halen. insdagavond speelt Ajax de beker tegen Sparta, beladen duel, omdat een le domper binnen tien da- bij de landskampioen on- 'ijfeld keihard aankomt. Ss Johan Cruijff heeft geen •perkt krediet, hoewel hij H7l7-4rmiddag hardnekkig bleef ennen, dat de druk op zijn uders groter is geworden. is niets aan de hand, zo- het bestuur en ik het leuk vinden", stelde de lisch directeur en hij onmiddellijk gedekt door itter Ton Harmsen: „We onvoorwaardelijk achter jff. Hij heeft het voetbal [gebracht op het veld en irfoeschouwers terug in de 9tons". ikden lollar» :n loterf11 Hing noords invaller Jan Sörensen, de maker van het beslissende tweede doelpunt, voegde dat verhaal buitengewoon nuchter toe: „Als je zoveel risi co neemt als Ajax, dan moet je de kansen wel benutten, want anders ben je bij voorbaat kansloos". Zoals gistermiddag door het slimme Feyenoord in navol ging van PSV genadeloos werd aangetoond. Want waar Ajax in de geenszins hoog staande, maar wel boeiende klassieker een stuk of dertien kansen nodig had voor één doelpunt, daar profiteerde Feyenoord gretig van zijn mo gelijkheden. En verstoorde daarmee het evenwicht dat na 93 onderlinge wedstrijden tus- sen de twee clubs aanwezig was: vóór half drie gistermid dag stond er in de boeken voor beide 34 maal winst genoteerd. Nielsen erbij Opvallendste feit vooraf (naast de rentree van centrale verde diger Nielsen) de aanwezig heid van de werklustige, maar met weinig techniek gezegen de Hoekstra in het Feyenoord- elftal ten koste van Sörensen. De ingreep van Fafié werkte goed, omdat Hoekstra regel matig over zijn directe tegen stander Arnold Mühren (niet op dreef) heen kon komen. Wat overigens niet wegnam, dat Ajax het spel dicteerde. In de achterste lijn gaf Boeve de tegenvallende ex-Ajacied Tsjeu la Ling geen kans en aan de andere kant bleef Si- looy de Deen Eriksen de baas. Bleef over Simon Tahamata (ook ex-Ajax), die tegenover Ronald Spelbos wel in beeld kwam. maar zelden écht ge vaarlijk kon worden. Gevaar lijk werd Ajax (ondanks het falen van de te slappe „drijf veren" Koeman en Rijkaard) wel. Van Basten driemaal, Van 't Schip en Koeman (al na vijftig seconden) kregen kan- het duurde tot vier minuten na de pauze voordat eindelijk werd gescoord. Van 't Schip lanceerde Vanenburg die (op de rand van buiten spel) de rechterbovenhoek vond: 1-0. Daarmee leek de ban gebro ken, maar minder dan 1" nuten later kwam Feyenoord onverwacht langszij. Uit Cruijff rekende later mensen rdaad zijn de thuiswed- an Ajax door veel (180.000) bezocht, de vraag is hoelang de '^ende Amsterdammers ge in blijven nemen met een die tot op heden in alle ïgrijke wedstrijden (FC lingen uit, PSV, Feye- d en FC Porto thuis) aan ^kortste eind heeft getrok- Cruijff complimenteerde lC^elftal met de vele kansen, itegen Feyenoord waren aapen („De spelers hebben a de kater van FC Porto hersteld, ik ben zeker ontevreden"), maar Feye- hoekschop van Wijnstekers zijn ploeg, wil die aanspraak kopte Henk Duut (hij weer) blijven maken op de titel, fraai raak. Johnny Schip daarover: „Vooraf duidelijk gewezen op het ge- de overige 25 competitiewed strijden niet meer dan zes pun- mag verspelen. Met de uit- Duut. Vier keer ging wedstrijden tegen Feyenoord het goed, werd hij uitstekend en PSV nog voor de boeg een opgevangen. De vijfde keer loodzware opgave. Of zoals liep het mis". Ronald Koeman zich dagavond al afvroeg: „Mis schien verwacht Cruijff wel teveel van ons". Marco van Basten had Ajax de voorsprong kunnen terugge ven. Oog in oog met de uit blinkende doelman Joop Hiele wilde hij evenwel voor een te fraaie afronding zorgen. En zoals Sörensen al zei: „Je moet de kansen wel benutten, an ders kun je het schudden". De Deen gaf die stelling zes minu ten voor het einde in hoogst eigen persoon gestalte. In de ploeg gekomen voor de licht aan zijn achillespees gebles- Muhren; Vanenburg, seerde Mario Been bekroonde Wit (Bosman), hij zijn sterke optreden door N?eisen°rTr op aangeven van zijn landge- iesen noot Eriksen het eerste te pro- BERT DIJKSTRA 1-2. Scheidsrechter: Van Etteko- ven. Toeschouwers: 38.500. Gele kaarten: Koeman (Ajax). Been, Troost en Tahamata (Feyenoord). Ajax: Menzo: Silooy. Spelbos, Koe- Boeve; Van 't Schip, Rijkaard, Wijnstekers, Duut, ëvërT/ISTERDAM Bonds- l^h Leo Beenhakker gisteren met eigen kunnen zien, dat hij 'ividueel opzicht niet rijster veel lijkt te hoe- verwachten van de ers van het Neder- |ensds elftal in het belang de duel volgende week fnsdag in Brussel tegen gië. Althans als hij af- I óp wat de oranje- van Ajax en 'enoord op dit moment d. bieden hebben en tij- is de onderlinge con- 14 *n ^et Olympisch iion presenteerden. was inderdaad indivi- allemaal niet zo sterk". mentarieerde Beenhak- jrg 12) ..Maar dat heeft veel te gehad met de Europa onde van vorige week. i s ¥ai,resu^taten daarin legden léïderUP®0^^ druk op de spe- Door de uitschakeling Ajax en Feyenoord was duel een beetje opgeklopt. Al met al was er daardoor vanmiddag sprake van een nogal vlakke wedstrijd. Maar de interland van volgende week ligt in een heel ander perspectief. De internationals hebben nu alleen nog maar via die duels met België kans om internationaal actief te zijn. Dat zullen ze goed beseffen. Ik ben dan wel een beetje teleur gesteld in een aantal presta ties, maar het wordt pas echt ernstig als oranje-spelers vele weken achtereen slecht preste ren. En dat is toch niet het ge val". Zekerheid Leo Baanhakker heeft over één speler inmiddels tenmin ste enige zekerheid. Libero Michel van de Korput liep af gelopen zaterdag in een com petitieduel van FC Köln met Hannover '96 (1-3) tegen zijn vierde gele kaart op en be hoeft als gevolg van een schor sing komend weekeinde niet in actie te komen. „Dat is gun stig", meende Van de Korput. „Dan kan ik normaal in het trainingskamp verschijnen". Beenhakker kiest vandaag zijn selectie voor het belangrijke duel tegen België in Brussel. „Op maandag komen vaak nog allerlei klachten dag i i af". de Die wacht ik In het duel Ajax-Feyenoord traden twaalf kandidaat-inter nationals aan. In vergelijking met het laatste oefenduel van Oranje, veertien dagen gele den tegen Vitesse, waren dat- er acht. Onderstaand een rap port van de spelers, die vol gende week woensdag in Brus sel mogelijk in het veld ver schijnen. Doelman Joop Hiele was uit blinker van het duel met zes sterke reddingen, waaronder twee in de eerste minuut. Had twee onzekere momenten bij het uitkomen, waarvan een maal Vanenburg doeltreffend profiteerde. Op de lijn onpas- seerbaar. Sonny Silooy speelde een ge degen wedstrijd contra Erik sen, die geen kans kreeg. Op bouwend verdienstelijk. Ronald Spelbos liet onzekere eerste helft volgen door verde digend goede tweede. Kop pend steeds winnaar, maar in de eerste helft mede door soms inleveren van de bal bij Rijk aard wat onrustig. Ronald Koeman weinig op vallend vóór zijn verdediging spelend. Lanceerde een door Hiele gepareerd afstandschot en een idem vrije trap. Miste vijf minuten voor tijd goede kans door voorlangs te schie ten. Ben Wijnstekers acteerde verdedigend betrouwbaar con tra een tegenvallende De Wit. Had met hoekschop, waaruit Duut scoorde, aandeel in de zege van Feyenoord. Peter Boeve werd nauwelijks fetest door slap spelende Ling, 'rank Rijkaard begon sterk als, centraal aanspeelpunt van Ajax, maar zakte na de rust enigszins weg. Gaf paar goede Mario Been kon spel niet naar zich toetrekken, was wel overal op het veld, maar moest geblesseerd uitvallen in de ne gende minuut van de tweede helft. Gerald Vanenburg had paar goede acties, maar blonk niet echt uit. Scoorde eenmaal zeer beheerst na dieptepass, maar liet andere, identieke moge lijkheid liggen na duwwerk van Duut. Marco van Basten kon zich nauwelijks onttrekken aan dekking van Duut. Kreeg een maal na goede draaibeweging kans, maar Nielsen hinderde voldoende om een doelpunt te verhinderen. Liet in tweede helft kopkans onbenut voorbij gaan door te hard naar de grond te richten en miste een maal alleen voor Hiele, die dit maal wel uitkwam, waardoor Van Basten rollertje-afleverde, waardoor Nielsen voor achter lijn kon wegtrappen. Rob de Wit was onzichtbaar. Begon met paar aardige acties binnendoor, maar lanceerde niet één voorzet vanaf de ach terlijn. Werd gewisseld voor Bosman. Simon Tahamata had vrije rol, waarin hij zich goed thuis- voelde en aanvallend en op vallenderwijs ook verdedigend goed werk deed. Hield Spelbos en Koeman goed bezig in cen trum. FRANK WERKMAN Dit kan belangrijke informatie zijn voor een die voldoet aan onderstaand profiel: - leeftijd tussen 22 en 30 jaar - HAVO/MEAO - inventief en flexibel - ervaring met Cobol - doorbijter - wonend in de randstad of bereid daarte gaan wonen - geboeid door zijn vak En die mede vorm kan geven aan het informatiesysteem van onze organisatie Ons welvarend bedrijf gaat door een periode van administratieve heroriëntatie. Goed regeren is vooruitzien. Dus aanpassen aan de behoeften van gebruikers. Wij zijn een bijzondere dienstverlenende organi satie. Onze diensten producten genieten inter nationaal reputatie. Het merendeel van onze activiteiten vindt plaats buiten Nederland. Wij hebben 20 gebiedskantoren en meer dan 50 werkmaatschappijen verspreidt over alle conti nenten Voorlopig ligt er voor ons nog een blij vend groeiende wereldmarkt. Sinds enige maanden werken wij met een nieuw administratief pakket. Onze (kleine) automatise ringsafdeling is gestart met onderhoud en met het elimineren van aanloopproblemen. Daar naast ligt er nog een omvangrijk gebied braak, waarvoor software ontwikkeld moet worden. Hiervoor zoeken wij versterking. Hoewel onze activiteiten sterk internationaal georiënteerd zijn is uw standplaats in de randstad. Slechts af en toe moet er gereisd worden Wilt u meer weten? Dat kan gemakkelijk en vertrouwelijk via ons ex tern organisatie- adviesbureauVoor het eerste contact kunt u gerust bellen 010 - 77 33 69 en vragen naar de heer Kees van Biert, of naar mevrouw Christel van Oosten. Hun kantooradres is Jelsma, Van Biert Ran- doe BV, Heemraadssingel 155,3022 CE Rotter dam. Zo kunt u zich met de grootste garantie op discretie oriënteren. 'Zij zijn ook 's avonds (vandaag en morgen) be- reikbaartot21.00 uur. Petrovic scoort 112 punten in basketbalduel ZAGREB De Joegoslavi sche basketbalvedette Drazen Petrovic heeft in een competi tiewedstrijd een ongelooflijk record neergezet. De 20-jarige international droeg in het duel tegen Olympia Ljubljana liefst 112 punten bij. Zijn team Cibo- na Zagreb, de titelverdediger, won met 158-77. De topschut ter van het Europees kampi oenschap in West- Duitsland (201 punten) overtrof het re cord van zijn beroemde land genoot Radivoje Korac ruim schoots. Korac, naar wie het bekertoernooi werd genoemd, schoot in 1962 tijdens een com petitiewedstrijd 74 punten bij elkaar. Dak stort in: vijf doden HOGRA Vijf Bengaleese voetbalaanhangers zijn om gekomen, toen het dak van een schooltje, waarop zij stonden te kijken naar een wedstrijd, instortte. Onge veer 65 mensen raakten ge wond. Het dak van de school in Hogra bezweek onder het gewicht van zo'n 500 bezoe kers. Gasselich naar Linzer ASK AMSTERDAM Ajax heeft gistermiddag de laatste rimpels glad gestreken in de transfer van middenvelder Felix Gas selich naar Linzer ASK. De Oostenrijker keert na een wei nig geslaagde loopbaan bij Ajax terug naar zijn vader land. „Als alle afspraken ten minste nagekomen worden. Tussen Ajax, Linzer ASK en Gasselich is alles akkoord. Zo dra we de centen hebben ont vangen, geven we Gasselich vrij", aldus Arie van Eijden, de vice-voorzitter van de landskampioen, bij wie Gasse lich sinds de komst van tech nisch directeur Cruijff als overbodig werd bestempeld. Jacobs op dak tribune ROTTERDAM Met Rob Jacobs op het dak van de tribune vergaat het Excel sior beter dan wanneer de trainer in de dug-out zit. Jacobs, die door de tucht- commissie van de KNVB in hoger beroep voor twee wedstrijden van de bank verwezen is, bekeek Ex celsior-SC Heracles (3-0) vanaf de plaats waar nor maal de televisie-camera's staan, wanneer die althans op Woudenstein komen. Via de verzorger dirigeer de Jacobs zijn ploeg op het veld. Onderzoek Trentelman ROOSENDAAL John Trentelman zal deze week een uitgebreid medisch onderzoek ondergaan, dat onder andere duidelijkheid moet verschaf fen over de vraag of hij zijn carrière als voetballer bij De Graafschap kan voortzetten. Trentelman, gisteren tegen RBC niet van de partij, onder vindt nog steeds hinder van zijn hoofd. Tijdens de nacom- petitie kwam hij in aanraking met de elleboog van Martin Jol. Overigens kwam Trentel man twee weken geleden met De Graafschap wel gewoon uit tegen FC Den Haag.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11