25 Mille voor restauratie Ripse kerk Jeugd heeft het moeilijk, dat krijgen de scholen op hun dak Klachten bewoners De Schoener Uitstel verhoging belasting in Koudekerk Alphenaar gewond Volgend jaar bodemherstel Nieuwstraat Leidschendam DIRECTEUR TUINBOUWSCHOOL Raad Alkemade wil inspraak in bejaardenbeleid LEIDEN OMGEVING Eeidw&owuvnt DINSDAG 1 OKTOBER 1985 PAGINA 14 1 ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- elke dag Academisch Zie- BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconesftenhuia: Bezoekuur dagelijks van 16.00 lot 17.00 uur 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. In het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku- volgt: Dagelijks 14.15- 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voort aan doorlopend bezoek moge lijk. Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige pa tiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor spe- niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u .30-15.15 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafée- ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ling belastingen: alleen op af spraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30-20.30, afdeling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden 10.00- 12.30 u„ wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon- gemeenten Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 18.30-20.00 GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Maatschappelijk werk. 4.00-15.00 u. Apollo- 899375. Kantoor geopend t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefi sche informatie over kinder slag: 8-12 u. gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaas laan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33. Lei den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied, werk, sociale verzekering elke donderdag van 20.00-21.00 STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 0172G- 33033. Begeleiding en opvang bereikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a, Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar sussen of een persoonlijk ge- WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 WETENSCHAPSWINKEL In formatiecentrum voor onderzoek van de Leidse universiteit. Sta tionsweg 37, tel. 071 - 148333. Geopend: ma. t/m vr. 10.00- 16.00 u. FIOM Hulpverlening bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap, Langegracht 61, 2312 NW Leiden, tel. 144715. Aanleg fietspad langs Leidseweg begint in 1987 OUDE ADE Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland wil medio 1987 beginnen met de aanleg van een fietspad langs de Leidseweg vanaf de Boekhorsterweg tot de Nieuwe Weg. Dit schrijft het college van B en W van Alkemade in een brief bij de begrotingen voor 1986 aan de raadsleden. Getracht wordt om gelijktijdig een fietspad langs de Leidseweg vanaf de Boekhorsterweg tot aan de kom van Oud Ade aan te leggen. Dit deel is voor rekening van de gemeente Alkemade, maar zal voor de volle honderd procent worden gesubsidieerd door de provincie. De gemeente Alkemade heeft de verlenging van het bestaande fietspad langs de Oude Adeselaan tot in de bebouwde kom van Oud Ade in voorbereiding genomen. Hier voor krijgt de gemeente te zijner tijd waarschijnlijk vijftig pro cent subsidie. De aanleg van het tweeënhalve kilometer lange fietspad langs de Leidseweg brengt met zich mee dat deze weg voor een deel verlegd moet worden. Het in twee richtingen te berijden fietspad begint bij de Nieuwe Weg in de gemeente Lei derdorp. ALKEMADE „Laat klachten over de nieuw bouw aan De Schoener in Oude Wetering tot het uiterste onderzoeken om de woningbouw in Alkemade weer in een goed daglicht te plaat sen". Met deze woorden vestigde het CDA- raadslid N.M.J. Bakker tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering de aandacht op klachten die de bewoners van zowel woning wetwoningen als premiekoopwoningen aan de Schoener kennelijk hebben geuit. Zij zouden deze klachten hebben voorgelegd aan de Vere niging Eigen Huis, de Stichting Woninggaran tie, de woningbouwvereniging, gemeente, pro vincie en rijk. ;rkel van het de bouwva"kvakantie een serie van 30 huizen is opgeleverd waaraan het een en ander man keerde. In nauw overleg met de bewoners en de door hen geraadpleegde instanties is er toen voor zover hem bekend een bevredigende rege ling getroffen. „De Vereniging Eigen Huis vond de door ons aangedragen technische op lossing een goede. Ook een commissie van ko pers, alsmede de woningbouwvereniging, zijn toen akkoord gegaan. Er waren zo vlak voor de bouwvakvakantie wat teveel opleveringsfou- ten. Dat gaf tezamen met een teken- en maat- fout wat extra irritaties. Bij latere opleveringen is alles goed gegaan. Ik dacht dat de zaak opge lost was, maar als er nu nog klachten zijn, dan moeten ze niet bij de gemeenteraad aankloppen maar bij ons", aldus Van Berkel. Dorpshuizen Alkemade krijgen subsidie i ALKEMADE De gemeenteraad van Alkemade ging gister-I avond in de raadsvergadering akkoord met eenmalige subsid' aan de dorpshuizen in Nieuwe Wetering en Rijpwetering. Nieu-fl we Wetering krijgt 70.000 gulden en Rijpwetering 37.000 guldenJf Voor dit geld moeten dringend noodzakelijke onderhoudswerk-J zaamheden worden verricht. De PvdA, bij monde van F. Hoogenboom, erkende dat de ge-| meente een bepaalde verantwoordelijkheid heeft voor de in-| standhouding van dorpshuizen. Hij stelde-voor alvast geld te re-l serveren voor het geval ook Oud Ade aanklopt voor een ge-j ■meentelijke bijdrage. J. Koek (VVD) ging akkoord met de voor-' stellen van B en W, maar eiste van net bestuur van het Ripse dorpshuis een nadere specificatie van de uit te voeren werk zaamheden. bestaat uit 35 premie-C-woningen. Dit deelde wethouderJ N.J. Verhaar van openbare werken gisteren mee. Deze huizen worden gebouwd in het plan Gogh-noord III in Oude Wetering.De H< KOUDEKERK AAN DEN RIJN De gemeenteraad kon gisteravond nog geen beslissing nemen over een trendmatige verhoging van de gemeentelijke be lasting met drie procent. Het CDA wil niet instem men met de verhoging vóór meer financiële ge gevens bekend zijn over het jaar 1986. Van deze partij kwam dan ook het voorstel de beslissing uit te stellen tot de volgende raadsvergadering. De VVD en de Partij van de Arbeid achten de belastingver hoging onvermijdelijk. „Kou dekerk heeft een vorstelijk voorzieningenpakket, terwijl het belastingniveau laag is. We hebben een kwijtscheldingsbe- leid dat 22.000 gulden kost en een moestuinencomplex aan te leggen. We moeten wel verho gen", vond mevrouw M. Vo renkamp (VVD). Ook de PvdA wees op de investerin gen die de gemeente te wach ten staan en het kwijtschel- dingsbeleid. Toch wil ook deze partij eerst cijfers zien alvo rens een definitieve beslissing te nemen. De progressieven zouden de opbrengst van een eventuele belastingstijging (25.000 gulden) graag een dui delijk omschreven bestem ming op welzijnsgebied geven. Burgemeester L.V. Elfers zeg de toe de volgende raadsverga dering met een meer gefun deerde argumentatie te ko men. De verhoging op zich vindt het college van B en W onvermijdelijk. Dierenweide De inspanningen van een groep kinderen uit het dorp om de dierenweide beter toe gankelijk te maken, zijn niet zonder resultaat gebleven. De gemeenteraad besloot 2500 gulden te besteden aan het in richten van een speciale hoek van kleine dieren. Via een klaphek kan men deze hoek betreden en konijnen, mar motten en dergelijke kleine dieren van dichtbij bekijken en aaien. Niet aan ieders wen sen is hiermee voldaan. De be heerder, de heer B. Heems kerk, wil namelijk nog graag electriciteit in het nachtver blijf van de dieren hebben. Dat is nodig om voor verwar ming te kunnen zorgen tijdens de wintermaanden. De voorlo pige kosten van die voorzie ning zijn op vijfduizend gul den geraamd en dat vindt de gemeenteraad vooralsnog te veel. Goedkopere oplossingen worden nader onderzocht. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 30-jarige inwoner van Alphen is gistermiddag met hoofdletsel naar het Rijnoord Ziekenhuis in Alphen ver voerd, nadat hij met zijn auto frontaal tegen de auto van een 35-jarige man uit Zoeter- meer was gebotst. De Zoeter- meerder reed vanaf de Prins Bernhardlaan rechtsaf door het rode licht De Hoorn op. De Alphenaar, die rechtdor reed, klapte bovenop hem. De man uit Zoetermeer bleef ongedeerd, de auto's werden geheel vernield. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Johannes Josephus Teitink Emma Kralt. Overleden: Wouter Jo hannes George van Leeuwen; Leo- s Zandbergen; Fran- Vliet; Jaco' i der Salm-KrofL RIJPWETERING De gemeenteraad stelde gis teravond vijfentwintig duizend gulden beschik baar voor de restauratie van de r.-k. kerk van Rijpwetering. Het bedrag, vijf procent van de restau ratiekosten, komt uit de revenuen van de beheers- reserve van het algemeen burgerlijk armbestuur „De Vrije en Lage Boeck- horst". „Een sigaar uit eigen doos," noemde het CDA-raadslid J. van den Bosch de geste. Hij vond dat de gemeente Alke made er best vijftigduizend gulden van kon maken. Zoals bekend bedragen de totale herstelkosten bijna een half miljoen gulden. Van het bis dom krijgt men een renteloze lening van anderhalve ton. Dit bedrag moet de komende vijf- ;omende vijf- terugbetaald. tien jaar worden Van de resterende tachtigdui zend gulden denkt het Ripse kerkbestuur dit jaar nog veer tigduizend gulden van de pa rochianen te krijgen. Dank zij de nu door de gemeente toege zegde vijfentwintigduizend gulden blijft het ongedekte te kort beperkt tot vijftiendui zend gulden. Als het evenwel aan de Rijp- weteringse raadsleden F. Schoonderwoerd (PvdA), J. van den Bosch (CDA) en J. Duivenvoorden (CDA) ligt, krijgt het kerkbestuur min stens veertigduizend gulden ter dekking van het resterend tekort tot zijn beschikking. Schoonderwoerd blonk gister avond uit met een vlammend betoog. Zelfs herinnerde hij eraan dat het afbreken van een markante kerk, zoals in 1968 van de oude Petrus Ban den-kerk in Roelofarends- veen, nooit meer mag voorko men. De parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Geboorte in Rijpwetering moest drin gend worden opgeknapt. Ja renlang wachten op subsidie van Monumentenzorg had de Ripse kerk fataal kunnen wor den. H. van Tol (PPR) had kritiek op het kerkbestuur. „Als er een adequater onderhoudstoe- zicht was geweest, was de ge meenteraad vanavond niet voor een voldongen feit ge steld. Dan had de parochie op geheel andere wijze aan finan ciële middelen kunnen komen, bijvoorbeeld via de Monumen tenverordening of de pot dorpsvernieuwing," aldus Van Tol. J. Koek (VVD) stelde nadruk kelijk dat een subsidie van vij fentwintigduizend gulden, zijnde vijf procent van de res tauratiekosten, voorlopig ge noeg was. „Aan de restauratie van de Oud Adese Sint Bavo- kerk en van de pastorie van Kaageiland is ook vijf procent van de restauratiekosten be taald uit de revenuen van het armbestuur." J. Duivenvoor den (CDA) wilde voor deze ene keer acht procent beschik baar stellen. Bang voor prece dentwerking was hij niet, „want er zijn verder geen ker ken meer in Alkemade-West." De van Rijpwetering afkomsti ge wethouder L. Beelen stelde de raad voor, voorlopg ak koord te gaan met vijfentwin tigduizend gulden subsidie. Hij zou opdracht geven voor het opstellen van een pre-adviés voor aanvullende subsidie uit de renevuen van het armbe stuur. Het saldo van de te be steden revenuen bedraagt mo menteel tachtigduizend gul den, dus misschien zit daar nog een mogelijkheid." sta il Van i pend aange lemaé geen rijbev nooit len oi den". agent houd» kend» LEIDSCHENDAM De ver vuilde grond op het voormali ge terrein van de gasfabriek aan de Nieuwstraat in Leid schendam zal volgend jaar worden gereinigd. De grond onder en rond de vroegere gasfabriek van Voorburg aan de Spoorlaan zal pas in 1987 worden gereinigd ondanks het feit dat dit terrein in veel gro tere mate is verontreinigd. De Nieuwstraat heeft prioriteit gekregen, aldus wethouder mevrouw J.J. van Nievelt- Volmuller gisteren in de raadscommissie openbare wer ken van Leidschendam, omdat het verontreinigde terrein dichter bij woningen ligt. De bewoners van de Spoorlaan hebben half september een brief van de provincie gekre gen waarin wordt geadviseerd het water uit de sloten niet als sproeiwater voor de groente tuin te gebruiken en evenmin als drinkwater voor vee. Ver der wordt het eten van vis uit de sloten ontraden en aanbe volen de grond ten oosten van het gasfabriekterrein liever niet als volkstuin te gebrui ken. Vorig jaar oktober werd een nader onderzoek naar vervui ling in de grond en het grond water onder en rond het gasfa brieksterrein aangekondigd. Dit onderzoek door middel van grondboringen, het plaat sen van peilbuizen en het on derzoek van grond- en grond- watermonsters is nu afgerond, aldus gedeputeerde Hekkel- man. De grond is op een aantal plaatsen verontreinigd door stoffen als polycyclische aro maten en cyanide. Door mid del van het grondwater heeft de vervuiling zich verspreid buiten het gasfabrieksterrein maar niet in de richting van de woningen aan de Spoor laan. Het slib van de sloten naast het terrein is ook ver ontreinigd. Vorige maand is het echte saneringsonderzoek van start gegaan, aldus de pro vincie, en in dit onderzoek zullen maatregelen worden uitgewerkt die verspreiding van de vervuiling in de toe komst moeten tegengaan. Vol gens het commissielid Martien van der Meule (PvdA) zou we gens het grotere gevaar de procedure moeten worden versneld. Directeur J. van Reisen (I): „De landbouw maakt een enorme ontwikkeling door. Wat je vandaag zegt, kan morgen al niet meer waar zijn". Leraar L. Hoogeveen is het daarmee eens. LEIDSCHENDAM Het bureau van de directeur van de lagere tuinbouw school in Leidschendam ligt vol. Papieren, nota's en ordners geven blijk van de tomeloze werkdrift van Johan van Reisen (52), vijfentwintig jaar in dienst van de Onderwijs instellingen voor Land en Tuinbouw. Van Reisen kan maar moeilijk stilzit ten. Hij moet en zal zich sterk maken voor het agrarisch onderwijs in den lande. Want het agrarisch onderwijs: dat is zijn ziel eh zaligheid. Vandaag gaan de feestelijkhe den voor de driehonderd scho lieren en medewerkers van start. Er is een receptie voor genodigden en een schoolfeest. Het betreft een dubbel jubi leumfeest in Leidschendam, want behalve de directeur zit ook de natuurkundeleraar L. Hoogeveen vijfentwintig jaar in het vak. De heren zijn het eens: het agrarische onder wijs is niet meer wat het is ge weest. De jeugd heeft het moeilijk en dat krijgen de scholen vanzelf op hun dak. Zij vinden dat logisch- Zij wil len niet klagen. En hier in Leidschendam valt het alle maal reuze mee. Maar de belo ning die tegenover de onmis kenbaar zware opdracht staat, is feitelijk belachelijk laag. Van Reisen: „Mensen denken vaak: die leraren hebben het gemakkelijk. Veel vakantie; rustig werk. Maar ik heb de grootste moeite om bekwame docenten aan te trekken voor met name de praktijk vakken. Iedereen die de kans krijgt, pakt zijn biezen en verdwijnt naar het bedrijfleven". Hoogeveen („ik ben een dood gewone jongen") knikt. Zo zit dat. Hij zou zelf ook wel rustig een eigen boerderij willen be ginnen. Want makkelijk zijn ze niet, de scholieren van te genwoordig. Vroeger, in Zoe- terwoude, op zijn vorige school, gaf hij voornamelijk les aan kinderen die zeker wisten dat ze het boerenbedrijf in wilden. Tegénwoordig komen de leerlingen gewoon graag wat meer te weten over bloe men, planten en vee. Da's toch anders. Enfin. Volgens Van Reisen moeten we niet verge ten dat de leraren in het agra risch onderwijs het qua sfeer enorm hebben getroffen. Hij komt wel op MAVO's en denkt dan: wat is het hier een dooie boel. Zegt dat dan ook. Nee, geef de directeur maar het agrarisch onderwijs. Ambitie Van Reisen graait in de grijze krullen. Zijn loopbaan laat zich omschrijven in termen van de workaholic. Van Rei sen is momenteel ruim zeven tien jaar directeur van zijn school in Leidschendam. In to taal heeft hij dertig jaar voor de klas gestaan. Dat lesgeven wordt momenteel wat minder, met name als gevolg van een tijdslurpende functie als voor zitter van de agrarische sector van de K.O.V., de Katholieke Onderwijs Vakorganisatie. Doet hij zo'n tien jaar. Men wordt gevraagd. „Ik ben van huis uit katholiek. Dat bete kent: klaar staan voor de an der. Zonder de inspiratie van het geloof zou ik waarschijn lijk niet zo hard hollen. Maar dat katholieke streef ik niet in alle hevigheid op school na. We hebben in Leidschendam een streekfunctie. En we moe ten rekening houden met scholieren van verschillende gezindten". Niet zonder trots herinnert Van Reisen zich hoe zijn school met de actie Eén voor Afrika binnen enkele uren duizenden guldens wisten te verzamelen. Niet omdat ze nu de televisie hebben gehaald. Maar toch. Ze zeggen wel eens: die eeuwige jeuga van tegen woordig. De directeur denkt dat de maatschappij daar zelf grotendeels schuld aan heeft. Gebroken gezinnen; de werk loosheid; het straatgebeuren. Wat we tevens uit het oog dreigen te verliezen: binnen het gezin worden kinderen als eenlingen opgevoed. Hijzelf kreeg het met de paplepel in- zelf. En zijn wij daar ook zelf niet schuldig aan? Wat je kunt doen is: begeleiden. Vertrou wen kweken. Zo zegt de direc teur van de tuinbouwschool op maandagmorgen weieens te gen de klas: als jullie net zo'n baaidag hebben als ik, dan kan het nog leuk worden. Van die dingen. Schat Op route door de middag- school. Langs de vervaarlijke tanden van reptielen achter glas en een opzienbarende hoeveelheid flora in de gang spoeden wij ons een leslokaal binnen. Eén van de meisjes kijkt op van de les bloem schikken en begroet Van Rei sen met een gewaagd „je bent een schat hoor". Dat vraagt ui teraard om herhaling maar wij hebben het begrepen: zo goed moedig gaat het er op de tuin bouwschool aan toe. Van Rei sen: „Ik wil goed met de kin deren omgaan. Dat ze zich op hun gemak voelen. Maar er moet wel een gezagsverhou ding zijn". De joviale jubilaris leidt ons langs de boerderij, de kas en de konijnenhokken. Zoals wij nu hier lopen, zo wandelt de directeur in het weekeinde wel eens door de gangen. En we mogen het best weten: dan loopt hij hier te genieten. ARJEN SCHREUDER tenjacht in het tv-programma „Nieuwe Oogst". Hij brengt een gevarieerd repertoire. De zaal is open om negen uur, de toegang is gratis. Tante Lien Wieteke van Dort is vrijdag in haar creatie van Tante Lien aanwezig bij een Indo nesisch buffet in Treslong aan de Vosselaan in Hille- gom. Vanaf acht uur zal zij twee keer een drie kwartier durend optreden verzorgen, begeleid door het Lion Trio. De kosten van het buffet en optreden bedragen 49,50. Concerten De Stichting Kunstkring Leidschendam geeft de ko mende zeven maanden tien concerten, een toneelavond en twee gratis toegankelijke Lindehoeve ééndags-exposities. Het sei zoen begint morgen met een drie kwartier durend lunch concert in zaal „De Dissel" aan de Damlaan 44 door de violiste Juliaan van der Lin den. Zij speelt met de pianis te Monique Visser werken van Mozart, Debussy en Bar- tok. Het concert begint om kwart voor een, de toegang sprijs is twee gulden vijftig, leden betalen twee gulden. Kaarten en informatie zijn verkrijgbaar via 070-274029 of postbus 1076, Stichting Kunstkring Leidschendam. Joop van Bommel Bazar De Lindehoeve in Voorscho ten herbergt morgen, don derdag, vrijdag en volgende week maandag en dinsdag van negen tot een uur weer een jongerencafé. Zaterdag staat er een optreden vanaf tien uur op het programma van NAGA. een formatie die symfonische rock brengt a la Genesis. De toegang bedraagt dan twee gulden. Zondagmi- dag tot slot is er gratis disco van twee uur tot half zes en een videocafé van kwart voor tien tot een uur. De Rijnsburger Joop van Bommel exposeert van 5 tot en met 20 oktober zijn werk in 't Huys Dever aan de Heereweg 349a in Lisse. Het gaat om een overzichtsten toonstelling van zijn werk met als hoofdthema „water". De aquarellen en pastels zijn deels gemaakt tijdens vakan ties in Ierland, Frankrijk en Griekenland. De expositie wordt vrijdag officieel geo pend door Kees Visser. An- nemarie van Dijk zorgt voor de muzikale begeleiding. De tentoonstelling is van dinsdag tot en met zondag te bezoe ken van twee tot vijf uur. Magnifiosi Het open jongerencentrum Magnifiosi houdt vrijdag een Afrikaanse avond. Te horen zal onder meer zijn muziek van Gegun Adewale, Fela Kuti en Manu Dibango. Ge poogd wordt ook videoban den van optredens te krijgen. De optredens beginnen om negen uur, de toegang is gra tis aan de Ruishornlaan 21 in Lisse. De jaarlijkse bazar van tafel tennisvereniging RTC in Rijnsaterwouae wordt eind oktober gehouden. Bruikbare spullen voor de tweedehands kraam kunnen worden inge bracht op het adres Heren- Damesvoetbal Voetbal voor meisjes is te genwoordig niet meer weg te denken. SV Kickers in Lei- muiden heeft voor meisjes van 8 tot 15 jaar plaats om onder deskundige leiding te trainen en te spelen. Het is mogelijk vrijblijvend enkele trainingen bij te wonen. Be langstellenden kunnen zich telefonisch aanmelden op 01721-9357. Hugo De zanger Hugo treedt vrij dag op in de Blues Brothers aan het Dunantplein in Hil- legom. Hugo won de talen- Ruilbeurs Voor de leden van de „IJs club Zoeterwoude" gaat het seizoen weer echt beginnen. De gladde ijzers kunnen wor den ondergebonden en daar om heeft het bestuur van de Trainingsgroep besloten van avond een ruilbeurs te hou den van schaatsen en schaatskleding. Die ruilbeurs vindt plaats in het clubhuis van voetbalvereniging SJZ en duurt van zeven tot acht ALKEMADE De gemeenteraad wil meer inspraak in het gemeentelijk bejaardenbeleid. Dat bleek uit de reacties van de raadsleden gisteravond toen het gemeentelijk rapport „Flankerend Bejaardenbeleid" ter sprake kwam. In dit ambtelijk rapport aan de provincie Zuid-Holland advi seerde het gemeentebestuur over de besteding van ruim ze venentwintigduizend gulden provinciale subsidie voor de versteviging van de zogenaamde „eerstelijnsvoorzieningen" (huisarts, maatschappelijk werk en gezinsverzorging) voor ouderen. Volgens dit advies wil het gemeentebestuur een deel van het geld aan een alarmsysteem uitgeven. Een ander deel is toe bedacht aan Huize Sint Jacobus, dat tevens een soort wijk- funktie zou moeten gaan vervullen. PvdA en PPR vinden de adviezen in het rapport interessant genoeg om er in de diverse raadscommissies een discussie aan te wijden. De progressieven kregen gisteren onverwacht steun van het CDA-raadslid J. Kret. Deze was zich na lezing van het rapport gaan afvragen of er soms geen bejaardenbe leid in de Kaag bestaat. „Ik kan het me haast niet voorstel len" zei hij, maar het rapport rept niet over bejaarden op dit Alkemadese eiland. Dit argument bracht Burgemeester Wa genaar ertoe het rapport alsnog „aan te houden". au tori Tijder &- gegev Techt piet i geen die d •vqo- 'merk hem ageni mer 'ring recht gooid baan per hem „Dat even rechl lemn plaat seerc volgt ikenn Tot ruite daar den. drijfj insta Enn beid latie abui: gaf rech hij^e dié 1 Ook drijf opge „onz opge episl derti dack rech klar: gene veel had de I echt mid» rech of 1 mon plftt! afge toev offic

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14