,Ik zal nog wel op tenen trappen Spijkers grijpt naast brons jrtoptv ANTONGEESMK: voetballerlei Sponsor wil louter met prof-biljarters zaken doen Dammers denken aan arbeidstijd verkorting Remise bij schaakduel Sportwereld )RT CeidoeSoutwnt ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1985 PAGINA 9 (LD VOETBAL Lead Eagles-Ajax J divisie >EC Zwolle ierenveen-RBC jr-Vltesse idam-Helmond Sport JC-FC Twente >nlngen-MVV i-NEC cbt-FC Den Bosch rd-Fortuna S i divisie lafschap-Emmen Joop Zoetemelk naar de tropen DEN HAAG Als we- reldkampioen krijgt Joop Zoetemelk de meest uit eenlopende aanbiedingen. Van 22 november tot 3 de cember rijdt hij drie crite riums op het tropische Franse eiland Reunion, gelegen ten oosten van Madagascar in de Indische Oceaan. De Franse wiel renners Gilbert Duclos- -Lassalle, Francis Cas- taing, Alain Bondqe en Christophe Laivainne gaan mee naar de „open" wedstrijden. Lamboo naar WK turnen DEN HAAG Vier Neder- landers nemen van 3 tot 10 no vember deel aan de wereld kampioenschappen turnen in Montreal. Het KNGV koos Therese Wilmink (DOS, Kam pen), Carola Eenkhoorn (DOO Utrecht) en Namee Boven- schen (Tazos, Nijkerk), alsme de Ron Lamboo (Pro Patria Zoetermeer). Als trainer van de dames fungeert Hans van Zetten, die met deze reis af scheid neemt van het gymnas- tiekverbond. Lamboo krijgt Stef van de Boogaart als trai ner mee. Ophof mist Ajax-Feyenoord ZEIST Edo Ophof zal vandaag de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles en de klassieker van volgende week zondag in Amsterdam tegen Feyenoord niet kunnen spelen. De Aja- cied is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee wedstrijden geschorst, omdat hij zich anderhalve maand ge leden in een oefenwedstrijd tegen Bayer Uerdingen (5-5) heeft misdragen. Als gevolg van een verwisseling van rugnummers heeft de veroordeling van Ophof lang op zich laten wachten. Aan vankelijk was het de Westduitse arbiter onduidelijk of Op hof dan wel Silooy in Uerdingen voortijdig het veld had moeten verlaten. Voor het geven van onjuiste spelersinfor matie werd Ajax bestraft met een geldboete van 750 gulden, waarvan 250 gulden voorwaardelijk en een proeftijd van een jaar. De tuchtcommissie bestrafte vijf spelers met uitsluiting voor één wedstrijd: Eugène Hanssen (Roda JC), Maarten de Jong (SC Heerenveen), Wim Koevermans (Fortuna S), Peter Arntz (AZ '67) en Anton Joore (RKC). Scheidsrechters willen kaarten in amateurvoetbal ZEIST De scheidsrechterscommissie van de KNVB dringt er bij de voetbalbond op aan ook voor het amateurvoetbal bij over tredingen van spelers gele en rode kaarten in te voeren. Aldus heeft Joop Wille van de scheidsrechters- en arbitragecommissie gis teravond tijdens een thema-avond amateur voetbal in het KNVB-sportcentrum in Zeist bepleit. De Haarlemmer drong er voorts op aan dat in het amateurvoetbal wordt over gegaan tot een verplichte en gereglemen teerde rugnummering van de spelers. Op verzoek van het bestuur amateurvoetbal KNVB kwamen gisteren in Zeist de voor zitters van de hoofdklasse zondagvoetbal en van de eerste klasse van het zaterdagvoet bal bijeen. Dames Avanti naar Bulgarije DUSSELDORP De damesploeg van Avanti zal voor de tweede ronde van het Eu ropa Cup 2-toer- nooi moeten aan treden bij het Bul gaarse Club Poch- tenez Sofia. De he ren van de Leidse club zullen het te gen Vasutas Boe- dapes uit Honga rije moeten opne men. Davy Strijbos tekent voor Italiaanse firma VARESE De Nederlandse motorcoureur Dave Strijbos, tweede in de wereldtitelstrijd motocross in de 125cc-klasse, heeft in Varese een tweejarig contract getekend met de Itali aanse motorfabriek Cagiva. Daarmee bindt de Nederlandse kampioen zich aan de stal, waarvoor de Fin Pekka Vehko- nen eind augustus in Zuid-Ame- rika het wereldkampioenschap veroverde. Vehkonen passeerde in de twee laatste Grote Prijzen de 17-jarige Brabander, die in het grootste deel van het sei zoen het klassement van de we reldtitelstrijd had aangevoerd. siot Mand 1, 22.00 uur Voetbal i •riand 2, 2ZA0 uur Studio lii Nederland». 22.30 uur rt op zaterdag L 20.50 uur Tennis. r 1, 18.05 uur Die rtschau •land 2, 22.05 uur Das Ak- e Sport-Studlo. •land 3, 20.15 uur Sport lm ten. 1, 13.30 uur Grandstand. 1, 19.45 uur. Boksen. 2, 22.55 uur. Darts en golf. MM uur World of sport. 17.15 uur Twintig jaar rid of sport. 22.45 uur Snooker. Channel, 14.30 uur IJshoc- Channel. 15.30 uur Motor- 1. Channel, 18.30 uur Austra- voetbal. Channel, 20.50 uur Worste- •rland 2, 19.00 uur Studio irt. |ië Nederlands, 20.05 uur rlweekend. i Frans, 18.30 uur Sport. 21.00 uur TV 5 Sports, •land 1, 14.15 uur. Atletiek: ithon West-Berlijn Island 1, 18.23 uur Oie •land2, 17.22 uur Die rt-Reportage. md 3, 19.00 uur Sport im 14.30 en 22.45 uur. Snoo- moo I Channel, 14.30 uur Ameri- 262Ï50 football. 29.301 Channel, 16.00 uur Tennis. 1:3 ly blijft 150.00 J leiding in *de van Ierland 55,70 «30.oo K De Ierse profwiel- «SfiS ?r Sean Kelly blijft leiden etappekoers door eigen 104 a> Kelly won gisteren het x.soe deel van de derde etap- M7oïn ''id"1 over 21 kilome" i22!3olnet 49 seconden voor- 19.00 y op zijn landgenoot Ro- U.'ooPe Nederlander Van der i7o!oo(werd derde op 1.01. Het de deel. een rit in lijn '120 kilometer, werd een ^^^rinning voor Roche, die feconden afknabbelde van Ichterstand op Kelly. Van 'foei werd weer derde, op Kelly heeft op Van der een voorsprong van 1,05 tut in het algemeen klas- ioi.40 jnt. Leo van Vliet volgt lozeo l?rde met een achterstand 102^20 2.30 minuut. 102.70 I 103,30 1 mnlijkspel Silva Boys 104.55 K 'HEN Silva heeft 101.90 favond het eerste duel 1 oo.90 de halve finale van het ioo!oo flijk bekertoernooi zaal- 99.90 bal met 3-3 afgesloten. HULudwig (2) en Jan 99i60 on zorgden voor de Haag- HU oelpunten. Op 2 oktober 99]oo I in sporthal Oranjeplein 99.00 jturn van dit duel. SEOEL De profeet heeft zijn eer tenslotte uit het buitenland gekre gen. Zo voelt althans An ton Geesink zijn benoe ming tot hoofd van de afdeling Opleiding en Ontwikkeling van de In ternationale Judo Fede ratie. Zijn verkiezing op het congres van Seoel betekent tevens dat Ne derland in het zestien man sterke hoofdbestuur van de IJF vertegen woordigd zal blijven na dat Jaap Nauwelaerts d'Agé, na een zittingspe riode van 32 jaar niet werd herkozen. Geesink zal de prettige smaak van zijn benoeming nog ruim vier dagen achter op de tong moeten naproe ven, terwijl hij eigenlijk het liefst onmiddellijk aan het werk zou willen gaan. „Maar", vertelde de 51-jarige judo-grootmeester, „ik be grijp wel dat zoiets niet kan. Ik zal eerst nog overleg moe ten plegen met de voorzitters van de continentale bonden over mijn plannen. Ik denk op 2 oktober in Tilburg te kunnen vertellen hoe ik aan de slag ga". Geesink, met 62 tegen 43 stemmen gekozen (de La tijns-Amerikanen stemden voor de Spanjaard Baguena die behalve wat bestuurlijke ervaring ook zijn politieke invloed aanwendde) is dolge lukkig met zijn nieuwe func tie. „Niet in de eerste plaats om de erkenning die ik heb gekregen, maar omdat ik ge loof veel voor het judo te kunnen gaap doen. Ik heb niet naar deze baan gehen geld, dat is mijn gewoonte niet. Ik ben geen man die „electoraal" bezig kan zijn en zieltjes of stemmen kan win nen door zichzelf in de etala ge te zetten. Maar het moei lijkste voor mij is geweest dat ik, vóór het tot stemmen kwam, helemaal niets heb kunnen doen. Anderen zijn sinds het begin van dit jaar voor mij aan de slag geweest en dat is een heel gekke er varing. Ik was altijd gewend mijn eigen klussen op te knappen". De grote man achter de be noeming van Geesink is de stokoude voorzitter van de IJF Matsumae geweest De SEOEL Ben Spijkers is op de tweede dag van de we reldtitelstrijd judo in Seoel als vijfde geëindigd. In de strijd om het brons verloor de Nederlandse middenge wicht met koka van de Fransman Fabien Canu. De wereldtitel ging naar olym pisch kampioen Peter Seisen- bacher uit Oostenrijk. In het half-middengewicht prolon geerde Nobutoshi Hikage zijn twee jaar geleden in Moskou veroverde kampioenschap. In de klasse tot 86 kilo won Spijkers in de eerste ronde van de Egyptenaar Ali Mo- sen op ippon, in de tweede ronde van de Brit Raymond Stevens op yuko en in de derde ronde van de Italiaan Yuri Vazi op beslissing. In de van de Bulgaar Georgi Petrov. Spijkers, wiens judoloopbaan helemaal gemaakt is door trainer Wim Visser en die ook in Seoel niet wordt ge- coachd door bondstrainer Chris de Korte, maar door zijn eigen trainer, is het bui tenbeentje van de ploeg. In vroeger jaren achtte Visser het niet gewenst dat zijn ju doka's met de nationale kerngroep mee trainden en voor Spijkers is de situatie in deze nog ongewijzigd. Op dringend aanraden van De Korte is hij één keer met de nationale ploeg in trainings kamp geweest, maar ook toen bleek dat de groep hem en hij de ploeg niet zo best be viel. Op basis van die achter grond zag Spijkers af van de trainingsstage van drie we ken die de ploeg in Japan heeft gemaakt voor het toer nooi om de wereldtitels. Hij kwam op eigen gelegenheid naar Seoel in bleek in eigen school voldoende te zijn ge traind om voorlopig de beste Nederlander te zijn. De rol van Johan van Heest in de klasse tot 78 kilo was snel uitgespeeld. De Amster dammer verloor in de eerste ronde op ippon van de Oost duitser Torsten Demigen. In de herkansing werd hij uitge schakeld door de Amerikaan Brett Barron, eveneens op ip pon. Ben Spijkers: het buiten beentje in de judo-ploeg. 83-jarige Japanner is zeer on der de indruk van de mens Geesink, die ruim dertig jaar geleden bij de Spelen van To kio als eerste bewees, dat ju dosuccessen niet alleen aan Japanners zijn voorbehou den. Zijn invloed, zijn wil tot vernieuwing en zijn inzet om het conservatisme uit zijn sport te bannen (een sport die voor Matsumae tevens een levenswijze is) leidde ertoe dat Geesink bestuurlijk ge zien, uit het niets naar een topfunctie is gesprongen. Vijftien jaar „In één stap heb ik vijftien jaar bestuurswerk overgesla gen. De normale weg is toch dat je in eigen land in het district begint, dan nationaal iets gaat doen, vervolgens buiten de grenzen gaat wer ken en pas als je dat allemaal met redelijk succes hebt vol bracht, maak je een kans op een internationale post. Die weg was in Nederland voor mij onmogelijk. Men heeft mij lastig genoemd, maar ik geloof dat ik altijd eerlijk ben geweest. Ik heb nooit iemand overvallen met mijn plannen, ik heb nooit willen profiteren van een andere wind dan die ik zelf kon veroorzaken. Ik ben altijd achter mijn eigen gedachten blijven staan. Las tig ben je, als je voor je voor stellen leentjebuur bij ande ren speelt, als je per vergade ring van mening verandert. Ik vond dat ik recht had op mijn manier van handelen. Al was het maar omdat ik alle investeringen voor mijn loopbaan zelf heb gedaan. Dan behoef je je niet door an deren te laten dringen in een richting die niet de jouwe is". Iets anders Geesink is van die weg enigszins afgestapt. Hij zal zijn gedachten eerst gaan be spreken voor hij die open baar maakt. „Ik ben niet an ders geworden, maar ik heb nu naar mijn mening andere verplichtingen. De nieuwe baan is ook liefdewerk, maar de onkosten die ik vroeger uit eigen zak moest maken, worden nu door de interna tionale federatie gedragen. Dat verandert de zaak". „Binnen een paar maanden zal ik een volledig uitge werkt schema op papier heb ben. Het voornaamste is ech ter voor mij duidelijk te ma ken dat de afdeling Oplei ding en Ontwikkeling bin nen de IJF bestaat. Dat op zichzelf is al een hele opgave. Ik heb vier jaar de tijd om te tonen dat ik er ben en mijn doel is in die periode te wer ken voor mijn sport, niet aan een nieuwe verkiezing voor nog eens vier jaar". „Het betekent dat mijn grote voeten nog wel eens op tenen zullen trappen. Dat is niet en is het ook nooit ge weest om anderen pijn te doen, maar omdat ik vooruit wilde. In het judo moet nog zoveel ontwikkelingswerk worden gedaan. Niet alleen in de landen die dit keer hun stem aan de andere kandi daat hebben gegeven, ook in Nederland". „Dat geeft inderdaad een ze kere voldoening. Nu kan ik door mijn functie plannen op tafel leggen waarvan een aantal feitelijk al vijftien jaar oud is. Er zijn kansen gemist, ik zal misschien wat schokjes veroorzaken, maar voor de effecten daarvan ben ik nooit bang geweest. Ik geloof vast in mijn leerplannen. Ik krijg al jaren meer aanbiedingen om les te komen geven dan ik heb kunnen honoreren". „De benoeming heb ik, zoals ik al zei, niet nagejaagd. Ik heb mijn aspiraties in wezen altijd verdrongen, omdat ik van mening was dat je niet uit het niets naar de top kon springen. Nu dat wel gebeurd is, geeft dat toch een erg prettig gevoel. Omdat ik, met al mijn emotionaliteit en met mijn eigenschap wel eens weerstanden op te roepen, niet meer de „Mister Nobo dy" ben die velen mij hebben willen laten zijn. Ik ben de voorman van het ontwikke lingswerk binnen de judos- port en dat wilde ik al zo lang dolgraag zijn". 98,90 VB dreigt met f x intenaftrek 93,30 iooIoo 1 Westduitse voetbalbond FB) dreigt Borussia Dort- \nd punten in mindering drengen. De Bundesliga- die vorige week vrijdag :ijn eerste zege behaalde, t zich in het afgelopen •«g&eii niet aan de opgelegde 4 4<jtuinigingen gehouden. De s&iuhjenberg werd zelfs ver- 1i7i9a^ met 2.8 miljoen mark. 2.150 andere mogelijkheid 3jj de DFB is Dortmund 139>5» boete op te leggen. Deze 38,751 dan ongeveer 50.000 gud- 32 251 bedragen, hetgeen de 1630P nog dieper in de zorgen drukken Toch geeft 5375trzitter Rauball. wiens be- i.30pr overigens niet verant- ordelijk is voor de over gingen, de voorkeur aan I boete. „Door goed te spe- en te winnen kunnen wij >r de recette die boete zo alen. Vermindering van ld vatoch al zo weinige punten orkal wij hebben, zou dodelijk nnen zijn voor het moreel i^de spelers èn het pu- kas n,pfderland als lijktoorbeeld ollar' i Int/ Hoeness wil zich sterk konden om de sociale positie :eren« de Westduitse profvoet- n del/er te verbeteren. In dat streven heett hij Nederland als voorbeeld genomen. Ne derlandse voetbalprofs reser veren een bepaald percenta ge voor de tijd na de actieve loopbaan. Het geld wordt ge stort in een fonds dat wordt behèerd door de VVCS, de spelersvakbond. Daaraan kleven ook belastingtechni sche voordelen. Het gespaar de geld wordt na de loopbaan in maandelijkse termijnen aan de speler uitgekeerd. Hoeness, manager van Bay- ern Miinchen, vindt deze op zet uitstekend, maar vraagt zich af of de clubs hieraan medewerking willen verle- Sportieve wraak Glenn Hysen Glenn Hysen verkeert weer in ouderwetse vorm. Kon hij bij PSV nooit zijn draai vin den, bij zijn oude club IFK Göteborg en in het Zweedse elftal speelde hij de afgelopen weken opzienbarend goed. Als opkomende voorstopper maakte hij bovendien be langrijke doelpunten. Zo triomfeerde het Zweedse elf tal onlangs zeer onverwacht en royaal met 3-0 over Dene marken. Hysen, die afgelo pen woensdag tegen West- Duitsland overigens een noodlottig foutje maakte, ve- telt: „Bij PSV speelde ik steeds op de plaats waar ik Künnecke op de wip Diego Maradona rechtsen Jorge Czisterpiller: uit elkaar. mijn kwaliteiten niet opti maal kon exploiteren. Kraay en Reker zouden mij nu eens moeten zien spelen. Zij heb- gaan. Ik vraag mij af, wat zij zouden hebben gedaan, als zij mij nu hadden gezien. Dan had ik misschien wel in Eindhoven moeten blijven". Nieuwe impulsen voetbal in Canada Sinds Canada zich heeft ge kwalificeerd voor de eind ronde van het WK, dat vol gend jaar plaats heeft in Mexico, is de belangstelling voor deze sport daar enorm gestegen. Kon in 1983 een profliga in Canada (denk bij voorbeeld aan de affaires rond John Tiemessen, waar van o.a. Hugo Hovenkamp en Piet Schrijvers bijna het slachtoffer werden) nog geen drie maanden stand houden, nu worden weer nieuwe po gingen in het werk gesteld het voetbal op professionele basis van de grond te krijgen. Vancouver, Victoria, Edmon ton, Toronto, Hamilton en Montreal hebben al blijk ge geven van hun belangstel ling. Radetzky-mars te militaristisch De Belgische profclubs is on langs verzocht om de Radetz ky-mars door de geluidsin stallatie te laten schallen, wanneer de ploegen het veld betreden. Dit zou sfeerverho- gend werken, vonden de be denkers van het plan. De disc-jockey van Beveren wei gerde zijn medewerking aan het verzoek. Hij vond de Ra detzky-mars te militaristisch. Zijn collega van KV Meche- len volgde dit voorbeeld. Trainer Ernst Künnecke lijkt bij KV Mechelen op de wip te zitten. Ondanks de enorme investeringen in als verster king geachte spelers als Er- win Koeman, Greame Rutjes en René Martens staat KV Mechelen op de laatste plaats van de hoogste afdeling van het Belgische voetbal. Het uitblijvende succes heeft het humeur van voorzitter Cor- diez, die zich veel (financiële) moeite heeft getroost KV Mechelen in potentie rijp te maken voor een plaats die Europees bekervoetbal zal opleveren, behoorlijk doen verslechteren. Vandaar dat inmiddels al het gerucht gaat, dat trainer Künnecke binnen afzienbare tijd aan de dijk zal worden gezet. Als zijn opvol ger wordt Walter Meeuws, enkele weken geleden als speler gekocht van Ajax, ge noemd. Hij zou dan speler- trainer moeten worden. Het zou slechts een kwestie van tijd (lees: nog een paar slech te resultaten) zijn. Maradona kiest andere manager Jorge Czisterpiller is geen manager meer van Diego Maradona. De Argentijnse voetballer heeft na een aan tal verschillen van inzicht over het beleggen van zijn fortuin in goede harmonie besloten zijn zakelijke belan gen voortaan te laten behar tigen door zijn schoonvader. OOSTERHOUT De Zwit serse sponsor van een nieuw op te zetten internationaal driebandencircuit voor prof biljarters wil een scherpe scheiding doorvoeren tussen de amateurs en beroepsspelers. Dat was het hoofdpunt van de bespreking, die de directeur van de sponsorende Zwitserse handelsfirma, Werner Bayer, gisteravond in Oosterhout had met de daar verzamelde top van het driebanden. Bayer, die komend jaar 1,1 miljoen gul den beschikbaar stelt voor een vijf wedstrijden tellende cy clus om de wereldtitel voor profs, zal de bij hem onder contract staande spelers geen toestemming geven uit te ko men in de toernooien om het Europees en wereldkampioen schap. De wereldfederatie, UMB, is akkoord met die opzet, waarbij de top van beroepsbiljarters blijft varen onder de vlag van de wereldbond. De CEB, de Europese federatie, vergadert dit weekeinde in Maastricht over de eisen, die Bayer stelt. Het uitsluiten van Ceulemans c.s. van de toernooien om de twee belangrijkste internatio nale titels ligt gevoelig op Eu ropees vlak. „Als de CEB ne gatief reageert, dan ontstaat een nieuwe situatie om ons over te beraden. De mogelijk heid, dat Europa dan zijn beste spelers kwijt raakt, is niet uit gesloten", aldus Bayer. Bayer wil voor het komend jaar acht tien spelers onder contract nemen. In 1987 moe ten dat er al achttien zijn. Het uiteindelijke doel is een groep van honderd drieband-specia listen, van wie een wereld ranglijst wordt opgemaakt. Bayer wil met het circuit geld verdienen. DORDRECHT Precies vijf kwartier hadden titelverdedi ger Anatoli Gantwarg en uit dager Rob Clerc nodig om in hun vierde duel voor de we reldtitel dammen remise over een te komen. De Nederlander liet zijn 28e zet vergezeld gaan van het aanbod om de punten te delen en Gantwarg stemde daar opnieuw gretig mee in. De wereldkampioen behield zijn twee punten voorsprong en begint vandaag aan de vijf de en laatste partij in Dor drecht met een voordelige sco re van 5-3. De openingszetten gingen in recordtempo over het bord en voor dat iemand er erg in had, waren de spelers al binnen het half uur in het middenspel be land. Die fase vergt - zoals ge bruikelijk - altijd wat meer tijd. Maar dit keer prefereer den de matadoren zelfs aan die spelfase niet zo heel veel tijd te besteden. Het mooie weer of de idee, dat de vrijdag een echte dag is voor arbeidstijd verkorting, inspireerde de spe lers om er snel een einde aan te maken. Nog voordat de lunch werd geserveerd, beslo ten de damtroeven de vrede te tekenen. Het betekende wel, dat in de loop van de middag nog veel dammers uit den lan de voor niets naar het Dordtse kwamen. Maandag wordt de tweekamp in Rotterdam voortgezet. De partij tussen Gantwarg (wit) en Clerc had het volgende zettenver- loop: 1. 32-28, 16-21; 2. 31-26, 11-16; 3. 38-32, 18-22; 4. 43-38, 13-18; 5. 49-43, 9-13; 6. 37-31, 21-27; 7. 32x21, 16x27; 8. 41-37, 19-23; 9. 28x19, 14x23; 10. 47-41, 6-11; 11. 33-29, 11-16; 12. 37-32, 20-25; 13. 32x21. 16x27; 14. 39-33, 23-28; 15. 44-39, 10-14; 16. 42-37, 7-11; 17. 50-44, 5-10; 18. 37-32, 28x37; 19. 41x21, 22-28; 20. 33x22, 28x16; 21. 39-33, 14-20; 22. 44-39, 10-14; 23. 46-41, 13-19; 24. 29-24. 19x30; 25. 35x24, 20x29; 26. 33x24, 14-19; 27. 24x13, 8x19; 28. 41-37, 2-8. Remise op voorstel van zwart. MOSKOU De negende par tij uit de schaaktweekamp om het wereldkampioenschap is gisteren in de tweede zitting in remise geëindigd. Uitdager Gary Kasparov, die met wit speelde, verscheen vermoeid aan het bord. Titelhouder Kar- pov meldde zich, zoals dat ge bruikelijk is geworden, te laat Door dit resultaat is Karpov nog steeds leider met een voorsprong van 5-4. Vandaag wordt de 10e partij uit de tweekamp, die maximaal 24 wedstrijden omvat, gespeeld. De afgebroken stelling was voor wit: Kgl, Dc2, Lb3, PI3 en Pg3. Pionnen: b4. e4, f2, g2 en h5. Zwart: Kh7, De7, Lb7, Lg7 en Pd8. Pionnen: c5, d4, f7, g6 en h6. De partij verliep verder als volgt: 42. c4xb4 (afgegeven zet); 43. h5xg6+, f7xg6; 44. Dc2-c4, h6-h5; 45. 49. Lb3-c2, De7-g7; 50. Lf4xg3; 51. 12xg3, Dg7-e5; 52. Dd8-f8+, Kh6-g5, 53. Kgl-g2. Remi- Voetbal Jan Keizer leidt op 16 november de voetbalwecL strijd tussen Oost-Duitsland en Bulgarije, dat zich reeds heeft geplaatst voor de eindronde om het wereldkampioenschap. Voetbal Bayer Uerdingen heeft gisteren voor de compe titie met 2-1 gewonnen van SaarbrUcken. Uerdingen moest al na veertien minuten met tien man verder omdat doelman Vollack uit het veld werd gestuurd. Bos leidt bij Haags biljarten DEN HAAG H. Bos van de vereniging Valkenbosch heeft na vier ronden van de Haagse titelstrijd driebanden klein derde klasse de leiding. Titelverdediger Bos is nog ongeslagen. Van der Luytgaarden (DVO) is tweede met een verliespunt meer. De stand - na de wedstrijden van gisteravond in café 't Hoekje aan de Hoefka- de - is^ 1. H^Bos (Valkenbosch) 8-0.588; 2. J. van der Luytgaarden (DVO) 7- ien (Tog 0.467; 3. H. Teeuwisse (Jorissen) 6-0.521; 4. L. Thomassen (Togo) 5-0. van Kooy (Club '71) 4-0.377; 6. D. Raiaram (Biza) 2-0.440; 7 Kroon'81) 0-0.400; 8. W. Nederpelt (Morgenstond) 0-0.284. >8; 5. L. WK in Seoel Finale middengewicht (tot 86 kg): Selsenbacher (Oos) wint van Petrov* (Sov), ippon. Om de derde plaats: Canu (Fra) wint van Spijkers (Ned), koka; Pesjnjak (Sov) wint van Gyanl (Hon), Ippon. Half-middengewicht (tot 78 kg): Hi kage (Jap) wint van Torsten Dehmi- gen (OOI), yuko. Om de derde plaats: Tsjestakov (Sov) wint van Zdo (ZKo). yuko; Adams (GBr) wint op beslissing van Legien (Pol). BILJARTEN WK driebanden, Ooaterhout Poule A: Blomdahl (ZwebVlerat 50-49/50; Van sportuitslagen der Smissen (Ned)-Müller (Wdl) 38- 50/44; Blomdahl-Müller 50-30/40; Ceulemans-Vierat f0-42/35. Stand: 1. Ceulemans 3-6/1.630; 2. Blomdahl 3-6/1.190; 3. Müller 4-4/1.071; 4. Vlerat 3-0/0.906; 5. Van der Smissen'4-0/0.848. Poule B: Van Bracht (NedbDielis (Bel) 24-50/23; Bitalis (Fra)-Thögersen (Den) 50-38/41; Van Bracht-Thörger- sen 45-50/39; Komori-Dielis 36- 50/31. Stand: 1. Bitalis 3-6/1.260; 2. Dielis 3-4/1.494; 3. Thögersen 4-4/1.161; 4. Komori 3-2/1.278; 5. Van Bracht 3-0/0.940. VOETBAL France competitie: Marseille-Monaco 2-2; Auxerre-Lens 0-0; Nice-Rennes 2-1; Brest-Nantes 1-3; Nancy-Toulon 5-3; Paris-SG-Sochaux 4-1; Lille-Tou- louse 2-0; Bordeaux-Bastia 2-2; La- val-Strasbourg 4-1; Le Havre-MeU 0-0. Stand aan kop: 1. Paris SG 24, 2. Bordeaux en Nantes 18, 4. Nancy, 17.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9