Eenmalige subsidies voor Alkemadese dorpshuizen COEN 100-JARIG BESTAAN van Dekker Hout Uitstel voor rijksweg 11 Pater Pio 50 jaar Franciscaan BURGERLIJKE /STAND van harte gefeliciteerd met het personeel DEKKER TENNIS WARMOND LEIDEN OMGEVING Volle zaal voor Marco van Basten ZEVENHOVEN Voor een uitver- kochte zal in sporthal De Vlijt werd gisteravond de nieuwe wintercollec tie van Jack Saloon vertoond. Een aantal vaste medewerkers en Ajaxied Marco van Basten oogsten als dressman veel succes. Het pu bliek toonde zich zeer enthousiast over de speciaal voor deze avond ontworpen leercollectie en dat gold eveneens voor een imponerende trouwscène. De show werd afgewis seld met sportdemonstraties. Rob Nieuwenhuizen vetoonde met bok sen zijn kunnen. Nilco Lambrecht introduceerde in Zevenhoven de nieuwe sport Nunchako. Poldermuseum in Van Gewest tot Gewest NOORDEN Het onlangs op- erichte poldermuseum aan ae imon van Capelweg 123 in Noorden komt woensdag 2 ok tober aan de orde in het televi sieprogramma Van Gewest tot Gewest. De Noordense initia tiefnemers, Gerrit Brouwer en Jan Eijs, komen in het NOS- programma ruimschoots aan het woord. Van Gewest tot Gewest begint om tien voor half acht 's avonds en wordt uitgezonden via Nederland 2. Burgemeester Paats herbenoemd ALPHEN AAN DEN RIJN Bur- gemeester Paats van Alphen aan den Rijn is met in gang van 16 okto ber herbenoemd voor een nieuwe ambtsperiode van zes jaar. Deze mede deling deed wet houder Van Leeu wen deze week tij dens de raadsverga dering. CekUcSoutfMit LEIDEN/DEN HAAG Rijkswaterstaat mag voor lopig niet beginnen met de aanleg van rijksweg 11 van Leiden naar de Bode graven. Dat heeft de Raad van State gisteren bepaald op verzoek van de Stich ting Natuur en Milieu. De stichting noemt de weg niet noodzakelijk en om streden. Natuur en Milieu verzette zich tegen de versnelde procedure die de provincie Zuid-Holland en de gemeente Leiden voor stonden om met de aanleg te kunnen beginnen. De stichting spande een procedure aan bij de Raad van State, die zij ver zocht de aanleg op te schorten tot de Kroon een beslissing heeft genomen over de aanleg van de weg. Natuur en milieu had eerder een bezwaarschrift tegen de weg ingediend bij de Kroon. De gemeente en de provincie wilden vooruitlo pend op de behandeling hier van vast met het grondwerk voor de weg beginnen. De gemeente Leiden had gis teravond de indruk dat de Raad van State de aanleg niet spoedeisend genoeg vond om de versnelde procedure te bil lijken. Het besluit van de kroon kan volgens Leiden nog minstens een jaar op zich laten wachten. Overigens verwacht de gemeente geen vertraging van de aanleg van de weg, die in 1995 klaar zou moeten zijn. Natuur en Milieu heeft bezwa ren tegen de weg omdat deze overbodig zou zijn, het land schap zou verstoren en de con- curentiepositie van het open baar vervoer zou aantasten. ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1985 PAGI1 Woonwagenschap Gouwsluis wordt geliquideerd ALKEMADE Het woon wagenschap Gouwsluis wordt opgeheven. Het einde van het in de jaren zestig opge richte schap betekent, dat alle taken op het gebied van de zorg voor woonwagen- standplaatsen weer door de diverse gemeentebesturen moeten worden uitgevoerd. In Alkemade gaat het om het kampje met één standplaats in Nieuwe Wetering. LEIDEN Een bestelaut stond geparkeerd op de s laan is gistermiddag spi gaan rijden en heeft drie re auto's beschadigd, reed tegen twee andere die er vlak voor parkeerd, stak de over en kwam tegen de auto tot stilstand. Het is litie niet precies waardoor de auto is den. L.P.ZOCHER: „Dezer dagen overleed te Haarlem L.P.Zocher, tuinarchitect van Europeesche bekendheid. Hij leverde o.a. de ontwerpen voor de Rot- terdamsche Diergaarde, het Vondelpark en de begraafplaats in Wester- veld". RIJPWETERING/NIEU WE WETERING De dorpshuizen van Rijpwe- tering en Nieuwe Wete ring krijgen een eenmali ge bijdrage van de ge meente. Het college van B en W heeft de gemeente raad voorgesteld deze bij drage voor het Nieuwe Weteringse Cultureel Centrum te bepalen op 70.000 gulden en voor het Rijpweteringse dorpshuis op 37.000 gulden. Het voorstel wordt maandag in de vergadering van de gemeenteraad behandeld. Voorzitter Hogenboom van het bestuur van Stichting Cultu reel Centrum in Nieuwe We tering heeft onlangs in een brief aan de gemeenteraad la ten weten, dat de kosten van dringend noodzakelijke onder houdswerkzaamheden aan het Nieuwe Weteringse dorpshuis ongeveer 75.000 gulden bedra gen. Volgens het gemeentebe stuur is dat echter 10.000 gul den te laag geraamd, omdat de schietbaan in het centrum niet meer aan de veiligheidseisen van de Hinderwet voldoet. Het is onder meer nodig om de ramen hoger te plaatsen en van kogelvrij glas te voorzien. Voor vernieuwing van de in ventaris de keuken voldoet niet aan de eisen van de Wa renwet becijferde Hogen boom daarbovenop nog eens 10.000 gulden nodig te hebben. Dit laatste bedrag hoopt hij tij dens een volgende maand te organiseren loterij en fancy fair bijeen te krijgen. Ook de Stichting Dorpshuis Rijpwetering kampt met liqui diteitsproblemen. Enkele gym nastieklessen zijn vervallen en worden tegenwoordig in de sporthal gegeven. Het dorps- huisbestuur mist hierdoor in komsten. Het bestuur vroeg de gemeenteraad oorspronkelijk om kwijtschelding van lenin gen van de gemeente Alkema de en van leningen uit het vermogen van het voormalig Armbestuur van Rijpwetering. Dit komt neer op een totaalbe drag van 66.000 gulden. On langs echter maakte voorzitter J. van den Bosch van de Stich ting Dorpshuis Rijpwetering duidelijk, liever een bedrag van circa 50.000 gulden in con tanten te krijgen voor het tref fen van energiebesparende maatregelen boven kwijtschel ding van de genoemde lenin gen. Het college van B en W acht een eenmalige bijdrage aan de verbouwingsonkosten van de dorpshuizen van Rijpwetering en Nieuwe Wetering een ge rechtvaardigde zaak omdat de gemeente ook bijdraagt in de verbouwing van het dorpshuis De Alkeburcht in Roelofa- rendsveen. Overigens zou ook het dorps huis van Oud Ade voor een bijdrage in aanmerking kun nen komen, indien het bestuur de noodzaak daarvan zou aan tonen. E. van Gijlswijk (f<P heeft gisteren in Noot wijkerhout een kon in lr. ke onderscheiding geit gen. Hij kfteg de ere^out daille in zilver opgespt a, door burgemeester Pi' Winkel. De heer t t Gijlswijk kreeg de ond» scheiding omdat hij j. veertig jaar bij de fin u.^ Verdegaal aan de Hen weg werkzaam is. Din Nie na de oorlog begon _11U/1 daar als bollenkwek(fe knecht. Later hield zich vooral bezig met 1 inpakken van bollen v( de export. JU Ook in Sassenhein\ W( gisteren een koninyujde x onderscheiding uitgere1 om Vice-president J. de J* Le van Sikkens nam gisi* middag afscheid van verffabriek wegens pensionering. Hij wf>rUP Ridder in de Orde Oranje-Nassau. meester A. Kret van senheim speldde hem f versierselen op. De JrdlJl heeft zes jaar in Sass heim gewerkt. J. H. Heemskerk; R. A. de J. M. van Heijningen; J. Vos er* Bestelink; A. G. Mooijman en I.Pacr Welzenis; P. J. Hunck en C. J.lvou vliet; H. Abbink en A. van defrbij S. Schellingerhout en M. A^jcn Boateng, H. J. Stolk en A. M.| j Onder redactie van Ton Pieters. Het was echt ook de tijd van behendigheidswedstrijden voor motorrijders en militaire sportfeesten. Iedereen pro beerde zich kwiek en lenig te houden in die jaren van de eerste wereldoorlog. Het was allemaal al droevig genoeg en het zaterdagse familieblad voor de „leden" van de Leid- sche Courant, het „Geïllu streerd Zondagsblad" we zijn inmiddels gevorderd tot de laatste septemberweek van 1915 deed zijn best om wat verstrooiing te brengen. En het moet gezegd: het aan tal moppen onder het kopje „Allerlei" nam onrustbarend toe. Voor het overige moesten de abonnees het doen met fo to's, fraaie en aardige kiekjes. Zo was er een „triptiek" over „Een voorbeeld van afschu welijke verminking in den oorlog"; drie onsmakelijke kieken van een „gewonde wiens onderkaak, kin en on dertanden geheel werden weggeschoten, zoodat de tong geheel bloot ligt. Men ziet hoe de tanden door kunsttanden zijn vervangen en hoe het ge heel wordt gemaskeerd door een kunstmatige kin". Ik kan het u niet tonen, want de re- produktie is nogal vlekkerig. Verre van leuk ook waren de beelden uit een Russisch- HENRI DE NEEF: „Henri de Neef herdacht dezer dagen den dag waarop hij 40 jaar in dienstbetrek king is bij de firma M.J.Hoelen Zoon te Leiden". Pools vluchtelingenkamp. Toestanden. „Oneindig ellen diger dan het lot der Belgi sche vluchtelingen is het lot van de Russische Polen. Meer dan een millioen Joden wer den door de Russische troe pen, die alles op hun terug tocht in brand staken en ver woestten, dakloos gemaakt. Thans stelt het Duitsche le gerbestuur alles in het werk om door het inrichten van vluchtelingenkampen het lij den dezer menschen eenigs- zins te verzachten". De tijden zijn wel veranderd- Maar enfin, in Haarlem werd op het Spaarne, ter hoogte van Figee, een nieuw red dingsmiddel beproefd, een „nieuwe sleepdreg". H.M. opende de zitting der Staten- Generaal „op 21 dezer", een ceremonie die krek geleek op wat we een paar weken terug hebben gezien. Twee druppels water. Toch wel aardig te zien dat Nederland er nog wat tra dities op na houdt; alleen de uniformen verschillen. De Duitsers voerden niet al leen oorlog, ze bleven ook ac tief op het gebied van uitvin den. Vorsen hè. Zo was er een Duitser die had zitten peinzen en toen met een nieuw soort kabelballon kwam aanzetten: „De gróote specialiteit van deze nieuwe ballons is, dat ze ook met ruw weer kunnen opgelaten worden". Wat ze verder met het zwarte vod deden werd niet vermeld. We mogen aannemen, dat ermee verkend werd. Verder land den de Engelsen op het Turk se schiereiland Gallipoli en dat ging gans niet best. En ach, er was duidelijk spra ke van een dieptepunt in de carrière van Jonan de Raad selredacteur. Er kwam niets meer uit zijn brein, een situa tie die ruim twee maanden zou duren en waarvan geen kond werd gedaan aan de Beste Vriendjes en Vriendin netjes, die elke zaterdag te vergeefs uitzagen naar onder houdende raadsels en andere opgaven. Johan, Johan, wat je de goed gevulde onaangeroerd hebt Dief: „Och, mijnheer ter, spreek daarover meer, mijne vrouw heeft genoeg over geraasd!" Toch wil ik ook nog wag maken van de professiefeesten van waarde zusters Maria Vincentia zeboer), Maria in de boze Veelenturf, en Maria tia (Erma Spook), Spook. ZEVENHOVEN De 72-jari- ge pater Pio (Klaas) Nieuwen- Om kwart voor elf draagt de jubilaris zelf een mis op in de parochiekerk Johannes Ge boorte in Zevenhoven, waarna in het ontmoetingscentrum naast de kerk gelegenheid zal zijn pater Pio te feliciteren. Klaas Nieuwenhuizen werd geboren in 1913 en groeide op in een gezin van acht kinde ren in de boerderij aan de Nieuwveenseweg. Nadat hij in '39 de kloostergelofte aflegde vertrok hij naar Brazilië, waar hij in 1956 tot priester werd gewijd. Toen hij onlangs voor vakantie in Nederland terug kwam, werd hem door de orde aangeraden te blijven in ver band met gezondheid en leef tijd. RELIGIOSA: „Algemeen overzicht van de tentoonstelling van Christus beelden en kruisbeelden te Maastricht". Het lijkt wel op de uitverkoop der Nederlandse kerkprovincie In de jaren '60 en '70. maak je ons nou? „Voor de balie". Geboren: Ronald, z.v. A. le Febre en S. Kloos; Vahdet. z.v. V. Delikaya en S. Delikaya; Anja Martine Maria. d.v. M. H. H. van Stijn en M. van der Zwart; Ferry. z.v. C. Tegelaar en W. M. G. van Leeuwen. Johannes An- thonius z.v. M. Kraska en G. M. On derling, Maurits Willem z.v. W. K. van Duren en E. de Neef. Bas z.v. H. S. B. van Dullemen en B. M. G. Schrader, Frank z.v. S. van Heijningen en A. van Es. Tom Gerardus Maria z.v. P. J. M. Oude Veldhuis en L. A. M. Rotteveel. Patricia d.v. E. C. G. Hoogkamer. Dewi, d.v. N. Erades en A. W. A. Brammer. Gerardus Martinus z.v. R. Ouwehand en J. R. C. de Bruin. Jan- netjeCornelia d.v. D. van Beelen en G. R. Castelijns, Joyce d.v. W. L. Heemskerk en J. Petiet. Jeffrey Nl- colai Johannes z.v. J. J. Epke en E. J. M. Albers. Bas z.v. E. Bekooij en S. J. F. Blom. Matthijs z.v. P. Dronkert en A. M. van der Blom, Lieke Irene d.v. E. A. Heijnis en R. C. Schuite. Femke Fiorenza d.v. C. de Heer en Z. L. E. A. B. Mion, Mirjam d.v. T. de Gelder en A. E. van Toor, Majid z.v. M. Harroui en H. Meqor. Philip Gabriël Constan- tijn z.v. E. M. A. Ponjee en W. Soes man. Laurentius Antonius z.v. R. A. van Berge Henegouwen en A. Borger- ding, Stephanie Geraldine d.v. P. F. M. Jagers en M. M. van den Berg, Marjolein d.v. W. Karlas en A. van Waveren. Bianca Carolien d.v. B. C. le Nobel en J. A. R. Strijk, Casper z.v. J. van den Ende en G. J. van Daalen, Alice d.v. D. de Mol en P. Plug, Ken neth Humphrey z.v. A. H. Vorderman en M. N. I. Samola. Matilie Kitty d.v. G. W. Wurzer en M. D. C. Oostrom, Peter Elsdon z.v. P. M. R. Brewin en M. E. Elsdon, Jeroen z.v. P. M. van der Most van Spijk en J. A. M. de Kruif, Annetje Wilhelmina d.v. J. van Duijvenbode en J. Eikelboom. Adria- (ADVERTENTIE) nus Cornells z.v. J. J. A. M. van Schle en M. Hemerik. Daniël Maria z.v. N. C. M. Wouters en M. A. Wijfje, Daph ne d.v. M. N. M. Hoekman en C. Z. Schenk. Mark z.v. M. N. M. Hoekman en C. Z. Schenk. Charlotte d.v. C. Heemskerk en M. Haak, Roberto Or lando z.v. J. Tegelaar en J. Lardè, Mi chel Patrick Alexander z.v. D. F. Duin en J. Pennenburg, Amal d.v. M. Az- zaoui en K. al Majdoub, Miriam Sari na d.v. A. H. van der Melj en R. Ho- gewoning. Sanne d.v. C. Ravensber- gen en H. A. ter Horst. Dennis z.v. L. P. J. Gieling en J. P. Vogelaar, Mari anne Cornelia Antonia d.v. A. C. H. M. Reijnders en P. A. M. van der Put ten. Ramiro Michiel z.v. P. A. J. Kar- remans en M. L. Mearin Manrique. Fatih z.v. M. Ocak en S. Bakan, San- der Marijn z.v. J. G. Parlevliet en C. C. de Vreugd. Jessica d.v. H. J. Bar- tels en K. E. C. van Giezen, Maaike Riena d.v. A. F. Scheenstra en J. R. Overleden: A. M. Putker. geb. 7-7- 1910, vrl. geh. gew. met J. H. LuIJnen- burg; J. Spanjaard, geb. 13-3-1913, man; M. El Barghouti, geb. 1940, man; C. Teljeur. geb. 2-10-1916, vrl. geh. gew. met S. sip; J. Wessel. geb. 11-10-1912, vrl. geh. gew. met G. de Bock; H. Zuidijk. geb. 4-8-1914, man; T. Eikelboom, geb. 28-5-1904, man; A. H. A. Hoogkamer, geb. 8-2-1952, man; J. D. Kempen, geb. 3-8-1923, man; D. Verboon, geb. 26-11-1907, man; G. A. F. Huber, geb. 10-8-1930, man; J. B. van der Klaauw. geb. 13- 11-1903, man; M. A. Roobol. geb. 1- 4-1958, vrl.; C. Seller, geb. 1-3-1906. mah; E J. Velthuljzen. geb. 29-3- 1899. man; J. van Houten, geb. 2-9- 1906, vrl. echtgen. van J. W. Faas; E Wagemans, geb. 17-6-1905, vrl. P. G. Akkersdijk, geb. 18-9-1932, man, P. J. van Steenbergen, geb. 8-5-1911, man. W. Brussee, geb. 31-7-1906. vrl.. L. G. Palm, geb. 16-2-1913. man, J. Reichart, geb. 20-3-1907, vrl., geh. gew. met L. Boelsma, J. la Graauw, geb. 9-7-1913, vrf., echtgen. van W. de Liefde. J. Spies, geb. 11-12-1922. vrl., echt gen. van A. Ramak, S. J. Huizer. geb. 23-7-1985. man. B. Thoma, geb. 23- 12-1898, man, T. Groenendal, geb. 13-12-1899, vrl., P. Verver, geb. 1-12- 1900, man. D. Haak. geb. 11-11-1910, vrl., echtgen. van M. Kouwenhoven, M. J. Peterse. geb. 10-7-1918. vrl.. echtgen. van K. A. Karstens, C. M. Mechelse, geb. 5-6-1910, man, D. M. Zwart. geb. 1-3-1908, vrl., geh. gew. met A. P. van Strater, M. Ouwehand, geb. 24-3-1928, man, M. Zandvliet, geb. 18-4-1940, man, E. Leemburg, geb. 21-12-1941, vrl.. echtgen. van C. G. Moleman, F. Houweling, geb. 20-7- 1917, man, E. Versteeg, geb. 1-9- 1969, man. M. T. Verdonck Huffnagel, geb. 8-8-1912, vrl., echtgen. van W. G. H. Staal, L. Verschoor, geb. 23-8- 1934, man. Gehuwd: A. Demoed en M. Kuijl; P. G. Brock en A. A. M. A. Roeien; A. A. Verboon en M. Siera; J. T. Boot en C. B. Kokkedee; W. Smittenaar en

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14