laad Noordwijk accoord met ersnelde bouw raadhuis EG JOUR NAAL Mogelijk huis in toekomst op eigen bedrijfsgrond CcicbcSoutmit Snelheid in Warnaarlaan aan banden J Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: j NAAM: PTFMF DEN OMGEVING EeidóüQowtartL WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1985 PAGINA 15 deeldheid over Norremeerstraat dOND Een deel van de commissie ruimtelijke orde- 'indt, dat de bezwaren van bewoners van de Norre- aat tegen de bouw van negen woningen aan die lerecht zijn. Het gaat om de familie De Vogel die op kie woont en door het bouwplan helemaal ingeklemd liggen tussen de nieuwbouw, een grote loods en tui- N Christen-Democraat C. Vreeken als VVD-collega l. de Vos en het burgerlid F.H. Bonjer menen dat het ar terecht is en gehonoreerd moet worden en de vier leden adviseren B en W niet aan de bezwaren tege- ;e komen. Je lasfcwaren van vier andere Warmonders, een van de Tey- !e lust^1 en e van Norremeerstraat, tegen hetzelfde iSlan leidde ook al tot een verdeeld advies aan B en W. ting. Fraadsleden, weer het burgerlid Bonjer en VVD-raadlid ur ee6, menen dat de bezwaren over een verminderde open i met als gevolg verminderde lichtinval, terecht zijn. Koopavond in Warmond WARMOND De koopavond in Warmond blijkt geen onverdeeld succes te zijn. Met name de winkels in de levensmiddelen-sector hebben nagenoeg geen klanten getrokken. Het slechte weer zou daarbij een rol hebben gespeeld. Win keliers die andere goederen verkopen, waren gisteravond wel te spreken over ae vrijdagse Koopavond. Volgend jaar wordt de proef tijdens de zomerperiode naar alle waarschijnlijkheid herhaald. Overigens zullen in de komende win terperiode ook enkele zaken op de vrijdaga vond geopend blijven. Om de geopende zaken herkenbaar te maken, wordt een speciale vlag ontworpen De uniforme winkelsluiting op de dinsdag is moeilijk haalbaar. Niet alle winkeliers willen het advies van de ondernemersvereniging hier toe opvolgen. Na jaarsfeesten naar finale LISSE Het einde van de traditionele Najaarsfeesten in Lisse is in zicht. Gisteren was er de feestmiddag voor de 65 Plussers in 't Trefpunt en 's avonds was de belangstelling voor de steprace en het tonknuppelen groot. Het Lunapark draait op volle toeren. Ook vandaag zal de belangstelling weer groot zijn, als de jeugd van Lisse zich op sportief gebied uitleeft op sportpark Ter Spec- ke en in het water van De Lis. Vanavond is er ook nog de auto slalom, om 19.00 uur op het parkeerterrein de Haven. Op dat zelfde tijdstip start de lampionnen-optocht vanuit Blokhuis en tussen 20.00 en 22.00 uur kunnen de krachtpatsers onder de ker misbezoekers zich te buiten gaan aan het koekslaan. Morgen is het de laatste dag van de feesten. Die dag begint om 08.00 uur met een grote viswedstrijd langs de oevers van de Ringvaart. Om 09.00 uur starten vervolgens de kinderspelen op de terreinen van de Bijenkorf en Kindervreugd, om 11.00 uur is er een balonnen-oplaatwedstrijd en om 14.00 start het grote sluitstuk van de feestelijkheden van dit jaar: de Kortebaandra- verij op de Heereweg, waar het Nederlands Kampioenschap wordt verreden. Drie gewonden bij aanrijding- WASSENAAR Bij een aanrijding op de kruising Groeneveltlaan/Burmanlaan in Wassenaar zijn gisteravond om half negen drie inwoonsters van Wassenaar gewond geraakt. Het drietal zat in een personen auto, die geen voorrang kreeg van een vrachtwagen, bestuurd door een 33-jarige Wassenaarder. De bestuurster van de per sonenauto, een 29-jarige Wassenaarse, werd met hersenletsel, een gebroken lin kerarm en sleutelbeenbreuk naar het Bro- novo-ziekenhuis in Den Haag gebracht. Een 26-jarige passagiere, eveneens uit Wassenaar, werd met een hoofdwond en rugletsel ook naar het Bronovo toege bracht. Een 29-jarige passagiere kon na behandeling aan haar schaafwonden in het ziekenhuis weer naar huis. De vracht wagenchauffeur bleef ongedeerd. Bom in Katwijk KATWIJK Bij de aanleg van het Nieuwe Parkje in de Katwijkse wijk Rijnsoever is men gistermiddag om half zes gestuit op een fosfor- brandbom uit de Tweede We reldoorlog. De politie zette de omgeving af en de Explosie ven Opruimings Dienst werd gewaarschuwd. Deze maakte de 13,5 kilo zware bom on schadelijk. Om half negen gisteravond was de hele ope ratie achter de rug. zn pi schrijj kijkt m de ïgven ng van een lid voor de ommissie stuitte de ^ïteraad gisteravond onplezierig misver- De vakature diende te vervuld door een Jenwoordigster van de |renraad Noordwijk. neester en wethou- dden aan het bestuur instelling om ad- had voorgesteld, ech- nder daarbij te vermel- vie als eerste op de ^facht diende te komen. ^Sollege had daarop in ^^vertrouwen de kandi- ^|in alfabetische volgor- Ti de gemeenteraad ge plateerd. Daarbij was de ie Vrouwenraad meest iste kandidate op de ',e plaats gezet. Me- r Coenraads Nederveen leerde hierop. De ge- y l—aad maakte een ein de twijfels en gaf tegen 3 stemmen de r aan mevrouw A. NOORDWIJK De ge meenteraad is met vrijwel algemene stemmen ac coord gegaan met een voorstel van burgemeester en wethouders om in ver sneld tempo verder te gaan met de nieuwbouw van het raadhuis. De raad verstrekte daartoe een voorbereidingskrediet van 135.000 gulden. Aanvankelijk was men van plan eerst de nieuwbouw op de parkeerplaats en de her inrichting van het bestaande raadhuis te voltooien, voor dat begonnen werd aan fase 3 (de vervanging door nieuwbouw van de drie aan gekochte panden aan de Voorstraat). Uit nadere on derzoeken en rapporten zou echter zijn gebleken, dat het bouwkundig en financieel voordeliger was om ook de derde fase op de beide ande re te laten aansluiten. De VVD en het CDA gingen daarmee zonder veel com mentaar accoord. Meer moei te hadden de kleine partijen met het voorstel. Van Rijn berk (D'66) maakte bezwaren tegen de presentatie. Het be treft een investering van 1,7 miljoen gulden en tegen deze achtergrond achtte hij de on derbouwing van het voorstel onvoldoende. Plug (PPR/PSP) verklaarde dat zijn fractie altijd tegen de bouw in drie fasen is ge weest. Niet omdat er geen geld zou zijn. Naar zijn me ning was er geld zat, maar de vraag is of dat persé naar de raadhuisbouw moest gaan. Mevrouw Voorham (PvdA) zei geen problemen te heb ben met het snel doorgaan van de raadhuisbouw. Ver geleken met de huisvesting van de ambtenaren in de buurgemeenten, kwamen de overheidsdienaren in Noord wijk er bekaaid af. Bij de beantwoording van de sprekers wees burgemeester mr. Bonnike er op, dat aan Eenrichtingverkeer voor Van Speykstraat NOORDWIJK De gemeenteraad heeft besloten één- richting-verkeer vast te stellen voor de Van Speykstraat. Tevens zou een herinrichting van het smalle straatje tussen Hoofdstraat en Binnenweg plaatsvinden. Met een en ander was een uitgave van ƒ27.000 gemoeid. Een overbodige uitgave, vond mevrouw Voorham (PvdA). „Sluit deze straat helemaal af. Dan heb je maar twee borden nodig", zei de fractievoorzitster. Van Rijnberk (D'66) deelde deze mening. Plug (PPR/PSP) was het ook met mevrouw Voorham eens. Overigens vond hij het collegevoorstel een redelijk plan en daarom zou hij niet tegen stemmen. Wijnands deelde mede, dat de CDA-fractie accoord ging met het voorstel van burgemeester en wethouders. Hij verzocht om de bewoners van de Van Speykstraat tijdig te informeren. Ook de VVD-fractie stemde met het voor stel in, deelde Rubingh mede. de panden kostbaar onder houd zou moeten worden ge pleegd en dat het daarom verstandiger was tot nieuw bouw over te gaan. Bij her stel van de oude panden, zou veel geld verloren gaan, meende de burgemeester. Hij erkende dat in het voorstel de argumentatie beperkt was gebleven. De raadsleden hadden echter beschikking over uitvoerige rapporten en bovendien was de materie in de stuurgroep uitvoerig aan de orde geweest. De gemeenteraad wijdde gis teravond een uitgebreid de bat aan de wijze waarop het geld van de wet stads- en dorpsvernieuwing dient te worden besteed. In totaal ging het om een bedrag van ruim 550.000, dat krachtens i deze wet aan de gemeente toekomt. Voor een gedeelte van deze som bleek reeds een bestemming te zijn. Er restte nu nog een bedrag van ƒ280.000, waarvoor nog ob jecten en werken moesten worden aangewezen. Met een gedeelte van dit geld denkt men de reconstructie van de kop van de Hoofd straat, de herinrichting van de Van Speykstraat en nog enkele zaken te bekostigen. Drdwijker- jjiïters gaan zelf ijihpost maken l&DWIJKERHOUT De jxente Noordwijkerhout jx'et zelf composteren van xle-, fruit- en tuinafval Xbe vorderen. Met het oog Xp stelt het college van B de raad voor om zoge- Xtle compostsilo's onder de Xjcing te verspreiden. Deze Xjrouden voor een gesubsi- £je prijs van 99 gulden bij Xjroners van Noordwijker- •:|jhuisbezorgd worden. De gjbuigt- zich morgenavond •:jhet voorstel. Bij het com- ien en schimmels omge- A een meststof voor de >Daarbij zijn kleine bo tertjes als bacteriën en els behulpzaam. In de •Dstsilo ontstaat een broei- •S, waarbij de tempera- •kan oplopen tot 45 gra- Volgens de statistieken is ;ieer dan de helft van het ;fval geschikt om tot com- yerwerkt te worden. Op schaal doorgevoerd zou lelf composteren aanzien- foordelen opleveren voor 'lilieu. Ook levert het fi le besparingen op. De Dstsilo wordt geleverd het vuilverwerkingsbe- •;VAM. Komende maan- jond zal een voorlichter ;3e VAM de werking en gebruik van het „VAM- ■luitleggen. De voorlich- ;iijeenkomst wordt gehou- ;h gebouw De Schelft aan tandagse Wetering en be- acht uur. Wethouder Maris opent nieuwe basis school Het Bolwerk De Sassenheimse wethouder W. Maris-Dikker van onderwijs opende gistermorgen de open bare basisschool Het Bolwerk aan de Parklaan. Net als leer krachten en leerlingen getooid in middeleeuwse kledij, knipte de wethouder (midden) een lint bij de ingang van de school door. Vervolgens lieten de leerlingen ballonnetjes los in het kader van een balonnen- wedstrijd. Het Bolwerk is een samenvoeging van de openba re basisscholen De Kastanje hof en Op Dreef en de kleuter school 't Bijennest. De nieuwe basisschool heeft onderdak gevonden in de voormalige Parkschool en heeft zo'n 200 leerlingen. Het gebouw is ge deeltelijk verbouwd en heeft er bijvoorbeeld een speelokaal bijgekregen. SASSENHEIM In de Wil lem Warnaarlaan moet een snelheidslimiet van 30 km worden ingevoerd. Ook het tracé verdient aanpassing. Dat was de aanbeveling van de commissie verkeersaangele- genheden over de plannen omtrent de herbestrating van deze laan. Het probleem van deze straat is, dat er veelvuldig gebruik van wordt gemaakt als sluiproute. Het gaat hier dam om het gedeelte tussen de Hoofdstraat én de Parklaan. Voorafgaande aan de commis sievergadering was er een hoorzitting over de gemeente lijke plannen. Principiële be zwaren tegen de herbestrating waren er niet, wel veel opmer kingen. De Willem Warnaar laan zou aan de Parklaanzijde moeten worden afgesloten of de instelling van éénrichtings verkeer met verkeersremmen- de voorzieningen. Ook de fraaie bomen in deze laan wa ren sommigen een doorn in het oog. Anderen pleitten voor het handhaven van de bomen. Voorzitter burgemeester A.J. Kret stelde later in de com missievergadering dat Sassen- heim een gevoelig verlies aan bomen heeft geleden door on der meer de iepziekte en de ouderdom van veel vroeger geplante populieren. Sassen- heim moet groen blijven, meende de burgemeester. Pro blemen met bomen zijn niet van verkeerstechnische aard, maar meer omdat ze het zon licht tegenhouden. K. van Zanen was duidelijk een andere mening toegedaan. „Het is geen bos, maar een straat". Voorts werd de aanleg van een verkeerslichtinstalla tie aan het eind van de War naarlaan voorgesteld. Burge meester Kret meende dat een dergelijke installatie de vlotte doorstroming van het verkeer zou belemmeren op de Kerk- laan en Parklaan. edesweek '.traditionele stille fakkel - it voor de vrede gaat vrij- in Oegstgeest om half :t van start bij Taberna. de tocht treedt het caba- Kernkoppig uit IJ mond met „Mevrouw de Boer is ziek". De Vredes week \dt zondag met de Vredes- ■per afgesloten vanaf 19.00 zondag afgeslo in het Gemeentecentrum de Lijtweg. Ds. B. Frie- Vich, pastor D. Koster en 'ferdien Hagen zullen voor- j.yi. Het R.K. Dameskoor ;Xjer leiding van mevrouw \-yjikelman verzorgt de zang. Riders i cursus 'Ouders op Herha ling' gaat dinsdag 8 oktober weer van start in Sassen- heim. Vanavond echter wordt er al een informatie avond over de cursus gehou den in hetzelfde gebouw van af 20.00 uur. De cursus wordt gegeven in de r.k. basisschool 'De Overplaats' en bestaat uit 20 avondbijeenkomsten van twee uur. Dankzij een ge meentelijke subisie hoeven de cursisten slechts 60 gulden bij te dragen. De twee hoofd vakken zijn Nederlandse taal en rekenen en daarnaast is er wereldoriëntatie. Informatie is verkrijgbaar bij Paula Stel- ma-Vermeulen aan de Jaco- ba van Beieren weg 84 in Voorhout, 02522-17180 en Frans van der Meij, Elbalaan 36 in Sassenheim, 02522- 12002. Vrouwencursussen Het Vrouwen trefpunt Leid- schendam geeft vanavond vanaf acht uur in zijn ge bouw aan de Ruysdaellaan een voorlichtingsavond over het cursusprogramma van het komende seizoen. Er zijn klussencursussen zoals hout bewerking. loodgieten, fiets- onderhoud en omgaan met elektriciteit, lessen zelfverde diging en een cursus politie ke vorming voor vrouwen. Ook zijn er weer enkele VOS-cursussen (Vrouwen Oriënteren zich op de Sa menleving). Voor kinderop vang wordt gezorgd. Op de voorlichtingsavond, die om 20.30 uur begint, vertelt iede re cursusleidster iets over haar cursus. Epidemie Dr. P. Lens, huisarts in Vo gelenzang en medewerker van de medische faculteit van de Leidse Universiteit, houdt donderdagavond een voordracht met als titel „De Laatste Epidemie". De voor dracht wordt op initiatief van het Inter Kerkelijk Vredes beraad (IKV) gehouden in „De Oude Tol" in Sassen heim. De voordracht, met dia's en video, gaat over de medische gevolgen van een atoomoorlog. Aanavng 20.00 Informatieavond De Openbare Bibliotheek aan de Weteringkaae in Noord wijk houdt donderdag een informatieavond voor leners. De avond is bedoeld voor mensen die wat meer over de achtergronden van het bi bliotheek willen weten. De bibliotheek ligt aan de Wete ringkade 25. De informatie bijeenkomst begint om acht Comrie-lezing Alexander Comrie werd 250 jaar geleden dominee in Woubrugge. Daarom geeft op initiatief van de Histori sche Vereniging de emeritus hoogleraar kerkgeschiedenis prof. dr. D. Nauta uit Am sterdam een lezing over deze in zijn tijd landelijk bekende dominee in de kerk waarin hij vroeger stond. Dat bete kent dus in de Hervormde kerk aan de Comriekade en dat gebeurt op vrijdag vanaf 20.00 uur. De vereniging heeft ook een boek het licht doen zien over Comrie. De eerste exemplaren worden na de lezing aangeboden aan prof. Nauta en aan prof. dr. A. G. Honing uit Kampen, wiens vader in 1892 promo veerde op het onderwerp Comrie. KRO-toernee Een van de regionale jubile um-uitzendingen van de 60- jarige KRO wordt vanuit Treslong aan de Vosselaan 15 in Hillegom gemaakt. Dat gebeurt vrijdag met een open huis" van half tien tot half zes. Alle vrijdagse Hil versum 1 programma's van de KRO, behalve de actuali teiten, worden tussen tien en twee uur vanuit Treslond uit gezonden. Ted de Braaks, Edvard Niessing en Henny Huisman zijn daarbij in touw. 's Middags is er ook radio- wedstrijd tussen twee regio nale scholen. Dat woreft waarschijnlijk later uitgezon den via Hilversum 3. Spe ciaal voor de 50 -leden ver zorgen Mia Smelt en Jacques van Kollenburg een pro gramma. De entree is die dag gratis. Naar de kinderboerderij Kinderen van de Warmondse basisschool Oostergeest, voorheen kleuterschool Triangel, brachten gisteren een bezoek aan de kinderboerderij Kloosterhof. Dit ter gelegenheid van het jubileum van de school. Het bezoek was niet zo bijzonder, maar wel de manier waarop de kinderen naar en van de boerderij werden vervoerd, namelijk met paard en wagen. De heer Van Dijk vervoerde de klein tjes met zijn Belgisch trekpaard, geheel In overeenstemming met de Ot en Slen-stijl, waarin de jubileumviering plaatsvindt. De kinderen waren voor de gelegenheid in bijpassend kostuum gesto ken. WARMOND De heer W. de Vos van de gelijk namige firma aan de He renweg, wil de mogelijk heid hebben om in de toe komst op de plaats van zijn bedrijf een (bejaar- den)woning voor zichzelf te bouwen. Dat. nieuwe element voegde hij gister avond, tot verrassing van de commissie ruimtelijke ordening, toe aan zijn be zwaarschrift tegen het uit werkingsplan Straat Ter Leede. De commissieleden kregen ge lijktijdig nog een verrassende mededeling: de gemeente kan de ter plekke geplande groen en speelvoorziening de eerst komende tien jaar niet realise ren, omdat het niet genoeg geld heeft om het bedrijf aan te kopen. De heer Vos maakt bezwaar tegen het feit dat zijn terrein de bestemming groenvoorzie ning annex speelweide heeft gekregen. Volgens het over gangsrecht mag hij echter ter plekke zijn bedrijf tot in lengte van jaren voortzetten. Zodra hij echter zijn bedrijf ver koopt, mag in het pand geen bedrijvigheid meer worden uitgevoerd. De heer Vos meent dat bij eventuele ver koop zijn grond nog maar heel weinig waard is als gevolg van de opgelegde groenbestem- ming. Liever bouwt hij dan nog een huisje voor zichzelf om na zijn pensionering in te wonen. Zowel het VVD-raadslid W.A.B. Vos als zijn CDA-colle- ga mevrouw G.E. den Ouden en Christen-Democraat C. Vreeken willen de eigenaar die mogelijkheid bieden. Drs. C.J. van Kuijen van Progres sief Warmond (PW) meent bo vendien dat het verkeerd is van de gemeente om ergens een bestemming op te leggen die voor tien jaar geldt, terwijl die bestemming binnen die pe riode waarschijnlijk niet wordt gerealiseerd. Burgemeester mevrouw G.H.M. Hendrickx zal dit gevarieerde advies met de wethouders bespreken en dan met een voorstel over het bezwaarschrift naar de ge meenteraad komen. Een ander bezwaarschrift te gen hetzelfde plan is afkom stig van mevrouw Rijnsburger van Straat ter Leede 4. Haar voorgevel staat dwars op de straat, een voorwaarde die in 1976 werd gesteld bij de bouw vergunning in verband met een daar lopende riolering. Zij krijgt door het plan nieuw bouwwoningen op vijf meter afstand van haar deur en huis- kamerraam. Aangezien die op het zuid-oosten ligt, zou dat volgens haar advocaat mr. J.H.A. Linskens een onaan vaardbare vermindering van lichtinval in de woning bete kenen. Volgens hem moet er minstens 15 meter tussen de woning en de nieuwbouw ko men te liggen. VVD-raadslid De Vos meent dat hii daarin gelijk heeft, maar wil echter wel meegaan met het voorstel van B en W dat het schrappen van één woning uit het bouw plan behelst, waardoor de af stand negen meter wordt. Zijn PW-collega Van Kuijen stelt echter dat ter plaatse sprake is van een „van oudsher bestaan de dammenstructuur" en dat daarop niet de normen voor moderne nieuwbouwwijken zijn toe te passen. Hij werd ge steund door CDA-collega me vrouw Den Ouden, terwijl CD-raadslid Vreeken zien meer bij De Vos aansloot. De drie burgerleden van de com missie menen allemaal dat de bezwaren ongegrond zijn. Kunst en Volharding op alternatieve toer bij gebrek aan mannen LISSE Het heeft maar een haartje gescheeld of de mu ziekvereniging Kunst en Vol harding zou er een eind aan hebben gemaakt. Het nieuwe seizoen begon eigenlijk voor treffelijk. Na het brengen van een hele serie operette-uitvoe ringen, waarbij de zalen steeds afgeladen vol zaten, startte KEV een nieuw verenigings- iaar. Een nieuwe operette op net repertoire, ruimte om te repeteren en voldoende geld in kas om de hoogst noodzake lijke voorzieningen te treffen. Eén ding miste de vereniging echter en dat bleek aan het einde van de vakantie-periode een enorm zwaarwichtig punt. KEV heeft een tekort aan mannenstemmen. Tijdens een vorige week gehouden leden vergadering is unaniem beslo ten om het roer om te gooien. Voor in ieder geval éen sei zoen gaat men op alternatieve wijze aan de slag. KEV gaat zich namelijk werpen op het verzorgen van een „Reis door operetteland": een-non-stop programma met operette-me- lodiën, solo's en duetten onder leiding van dirigent C. Büters. Elke donderdagavond studeert men daarop in 't Trefpunt aan de Schoolstraat. Daar kunnen zich ook kandidaat-zangers van het mannelijk geslacht aanmelden. Mooi kunnen zin gen is geen eerste vereiste, voor scholing van de stem wordt door KEV gezorgd. ,Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00, telefoonnummer 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. (ADVERTENTIE) (cncfld®aü|^? forma*» Een luxe handdoek van 50x100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. noteeralsnieuweabonneem.lv.. I NAAM: ADRES: POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: kwartaal I automatisch per maand Diaar i stuur een luxe handdoek naar: I ADRES: POSTCODE/PLAATS: I Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, I 2500-VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15