Leo Beenhakker zet geraamte Oranje neer Goede start boksseizoen if ANATOLI GANTWARG SLAAT SNEL TOE WK voetbal zeker in Mexico Glasbergen boekt opmerkelijke zege lpa(ort ;rmië- ree Haagse bckeyers in treldteam VOOR OEFENDUEL MET VITESSE Sportwereld CeidaeSoivumt DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 PAGINA 7 lse voetbalbond t Mexico hulp BCHAU De Poolse voet- nd wil de opbrengst van de oen ^schappelijke interland in niet. |ber tegen Italië bestemmen ar ééihulp aan de slachtoffers van Mossejrdbevingen in Mexico. De indt 1 bond heeft zusterorganisa- beperji het buitenland opgeroepen celijk its dergelijks te doen. Kran- /oedineldden gisteren dat de Pool- derlafevisie de winst, die de uit- hiervfcg van de wedstrijd tegen de ik G|lkampioen oplevert, zal ge vaar tn voor de aanschaf van me- oedsejenten ten behoeve van de itsmeivenden van de natuurramp, mornp KEES AKERBOOM STOPT DEN BOSCH Kees Akerboom stopt nog voor de winterstop met basketbal. De 33-jarige speler van Den Bosch heeft er nu al spijt van aan het nieuwe seizoen te zijn begonnen. Alleen om zijn club in het toernooi om de Europese beker niet in de steek te laten, speelt de voormalige topschutter nog even door. „Ik ben het meer dan zat", zegt Akerboom. Den Bosch gaat in de Verenigde Staten op zoek naar een opvolger voor Akerboom. De nieuwe „Amerikaan" moet dan een over een Nederlands paspoort beschik ken. aangezien de Nederlandse Basketbal Bond de in voer van buitenlandse spelers aan regels heeft gebon den. Akerboom speelde meer dan 180 interlandwedstrijden. De Bosschenaar kwam zestien jaar in 's lands hoogste basketbalafdeling uit. Tien jaar lang speelde hij voor Den Bosch. Vorig seizoen werd hij nog gekozen tot meest waardevolle speler van de Nederlandse competi- Rugbyspeler klaagt over mishandeling DEN BOSCH Marcel van der Rij ken, een rugbyspeler van de Dukes uit Den Bosch, heeft bij de politie in zijn woonplaats een klacht ingediend we gens mishandeling. Tijdens de competi tie-wedstrijd voor de ereklasse, woens dag tegen koploper RCH, brak Van der Rijken door een kniestoot van interna tional Rob Boske ziin neus. Boske kwam er af met een scheidsrechterlijke waarschuwing. Van der Rijken, die po- litie-agent van beroep is, nam daar geen genoegen mee en stapte naar het hoofdkantoor. Het bestuur van de Du kes heeft verklaard het met ziin speler eens te zijn en de straf voor Boske als te mild te beschouwen. Eenvoudige zege volleybalploeg VLEUTEN Zes dagen voor het begin van de strijd om de Europese volleybalti- tels, lijkt de herenploeg van coach Geert Trompetter het juiste ritme te hebben gevonden. In Vleuten werd de eerste van drie oefenduels tegen Roemenië, nummer acht bij de vorige Europese kampioenschappen, gemakkelijk met 3-1 gewonnen. Na een sterk begin (15-7, 15-9), waarin de saai spelende Roemenen nauwelijks in het spel kwamen, viel de Nederlandse ploeg in de derde set iets te rug. Concentratie-gebrek voorkwam voor de 500 toeschouwers een snelle 3-0 zege. In de vierde set stelde het team echter snel op orde op zaken en won met de duidelijk cijfers van 15-6. Quick Steps ontvangt De Flamingo's DEN HAAG Quick Steps oefent vanavond aan de Nijkerklaan te gen De Flamingo's. De aanvang is 20.15 uur. Morgenavond start VIOS de bekende ne derlaagserie om de Ger- rit Versteeg-bokaal. VlOS-Wilhelmus (voor spelers tot 23 jaar) be gint om 19.00 uur. SCHAPERS ACTIEF IN ANTWERPEN ANTWERPEN Michiel Schapers heeft van de Neder landse tennisbond de wild-card toegewezen gekregen voor het toernooi der kampioenen in Antwerpen. De Nederlan der is een van de vier deelnemers in het European Cham pion's Championship, die in het afgelopen jaar geen toer nooi heeft gewonnen. Twee plaatsen zijn gereserveerd voor Belgische spelers. De vierde wild-card is gegeven aan de Amerikaan Kevin Curren. Over een vijfde beraadt de organisatie zich nog nader. Van de tien sterkste spelers ter wereld, ontbreken van 28 oktober tot en met 3 november in Antwerpen slechts Jim my Connors (4) en Stefan Edberg (9). De strijd in het sport paleis zal in het teken staan van de poging van Ivan Lendl voor de derde maal in vijf jaar het toernooi op zijn naam te schrijven. Slaagt de winnaar van de open Amerikaanse ti tel op Flushing Meadow in die opzet, dan mag hij zch eige naar noemen van het met diamanten ingelegde racket dat ruim 2.5 miljoen gulden waard is. in Eij gcbrq ie p*haan leidt is her >1 in d 'AN iderland (ST België-Neder- d zal op 16 oktober - in Constant Vanden- jk-stad ion te Brussel - fden geleid door de Ita- inse abiter D'Elia. Bij tweede treffen van je landen is de Engels- I n Courtney scheids- hter. D'Elia floot afge- en woensdag Porto-A- De Italiaan deelde rbij gele kaarten uit I Silooy en Vanenburg, irtney, die het duel van lovember in Rotterdam It, geldt momenteel als beste Engelse arbiter. KNVB zal niet verder dringen bij de Belgi- e voetbalbond om meer rten voor de wedstrijd i 16 otober te verkrij- Vorige week kreeg de ientaitetaris betaald voetbal, iann& Huijbregts, te horen hower de KBVB slechts 5000 e laatiangsbewijzen zou af- n. Het stadion van An- lecht heeft een capaci- van 42.000. Huijbregts: •lgens een internationa- (vereenkomst heeft het kende land recht op procent van de kaar- Gezien de capaciteit inen wij niet meer ei- HAAG Drie Ne- indse hockeyers ma- deel uit van het we- ïlftal, dat 3 oktober in itsji een liefdadig- 7 ^wedstrijd tegen Pa- uit, ai speelt. der J ting Steens, Klaas Kossen (bei- ookHCKZ) en Erik Pierik hons^xn) hebben de invitatie iaar fen aannemen. Ties Krui- deshi Maarten van Grimber- van aioesten afzeggen wegens ?sh'va interland Nederland- fdvv/jdW-Zeeland, die 2 oktober ie zeflistelveen wordt gespeeld. as er van ivan 't Hek had na de re- impsontwikkelingen rond de s. vvjiale selectie, waarvoor 71 erfrige week bedankte, wei den oeehoef te meer de reis mee Maaraken. De opbrengst van de uel, dat in Pakistan op de ■an isie wordt uitgezonden en i pn/Pedelijk ruim 30.000 toe- en. Uwers zal trekken, komt 'elgesoede aan de nabestaanden jemaide slachtoffers van de °hallê-romingsramp in Bangla- ?ens teerder dit jaar. ZEIST Het nationaal voetbalelftal zoals dat vanavond in het veld komt tegen eerste divisie club Vitesse zal in grote lijnen ook op 16 oktober moeten aantreden voor de eerste van de twee wed strijden tegen de Belgen, met als inzet een plaats bij het WK voetbal in Mexi co. Onvoorziene omstan digheden daargelaten is er dan wel weer een plaats ingeruimd voor de nu ge blesseerde Rob de Wit van Ajax en Wim Kieft, die van zijn werkgever Pisa geen vrijaf krijgt voor de oefenpartij tegen de Arnhemmers. Bonds coach Leo Beenhakker liet gisteren ook doorsche meren dat Ronald Koe man zich enige illusies mag maken voor half ok tober. Maar voor het ove rige wenst de baas van Oranje weinig meer te snijden in de formatie, die tegen Vitesse verder gaat op de weg der experimen ten. „De as en samenwerking Koe man/Rijkaard loopt perfect, dat is een gegeven. In een wedstrijd tegen Vitesse heb je de mogelijkheid om te probe ren hoe het gaat als Rijkaard samen met Gullit op het mid denveld optreedt. Het duurt immers nog drie weken waar in de clubs allerlei competitie en internationale verplichtin gen hebben en waarbij dus nog van alles kan gebeuren. Dan Anatoli Gantwarg trekt zijn jasje uit voordat de partij tegen Rob Clerc een aanvang neemt. DORDRECHT Wereld kampioen Anatoli Gant warg is de damtweekamp om de wereldtitel tegen Rob Clerc succesvol be gonnen. De eerste partij, die voor honderden toe schouwers in Dordrecht werd gespeeld, leverde hem een even verrassende als fraaie overwinning op. Op de 48e zet overschreed de Nederlandse uitdager in een overigens verloren stelling de hem toegestane bedenktijd. „Tijdnood is geen excuus, want ook zonder tijdnood had ik de beslissende combinatie niet gezien", erkende Hage naar Clerc. De wereldkam pioen zelf was echter niet zo „gelukkig" met die zege. On middellijk na de partij liet hij weten dat het winnen van de eerste partij - overigens een unicum in WK-matches en voor zover na te gaan de laat ste decennia nog niet eenmaal voorgekomen - „niet zo gerust stellend is". „Kijk maar naar Moskou", probeerde de Wi- t-Rus een al te groot en vroeg tijdig optimisme over de afloop van de match te smoren. „Clerc blijft een gevaarlijke en voor mij moeilijk te bestrijden speler. Hij heeft vandaag het spel gemaakt en ik moet mij ervoor hoeden niet al te mak kelijk op een eindzege te reke nen. De weg is nog lang". tij tussen Clerc (wit) en Gant warg was als volgt: 1. 35-30. 20-25; 2. 40-35, 15-20; 3. 45-40. 20-24; 4. 33-29, 24x33; 5. 38x29, 18-22; 6. 30-24. 19x30; 7. 35x24, 14-19; 8. 40-35, 19x30; 9. 35x24, 10-14; 10. 24-20, 14-19; 11. 20-15, 12-18; 12. 39-33, 7-12; 13. 44-39. 9-14; 14. 42-38, 5-10; 15 47-42, 1-7; 16. 31-27, 22x31; 17 37x26, 3-9; 18. 41-37, 19-23; 19. 46-41, 14-19; 20. 37-31, 10-14; 21. 31-27, 19-24; 22. 29x20, 23-28; 23. 32x23, 18x40; 24. 50-45, 14-19; 25. 45x34, 25x14; 26. 36-31, 12-18; 27. 41-36, 7-12; 28. 34-30, 2-7; 29. 38-32, 19-23; 30. 42-38, 17-22; 31. 30-25, 13-19; 32. 33-29, 23x34; 33. 39x30, 19-23; 34. 43-39, 9-13; 35. 48-42, 13-19; 36. 42-37, 4-10; 37. 15x 4. 14-20; 38. 25x14. 19x10; 39. 4x15, 23-28; 40. 32x23, 18x29, 41. 15x17, 12x25; 42. 37-32, 25-30; 43. 31-27, 7-12; 44. 32-28, 11-17; 45. 27-22, 30-34; 46. 22x11, 6x17; 47. 28-23, 34-40. De vlag van wit valt. Bedenktijd wit: 2 uur. Zwart: 1.42 mag je je niet door laten ver rassen. We gaan gewoon trachten de eigen organisatie te zoeken en te zien waar het bij ons klopt en waar niet". „Voor het overige treed ik maar liever niet te veel in de tails. Want die Thijs (de Belgi sche bondscoach, red.) is al bij de hand genoeg van zichzelf. Maar ik zeg niets te veel als ik zeg dat onze grootste proble men aan de linkerkant liggen. Ik weet wat Boeve en Valke kunnen, ik wil nu wel eens zien hoe het gaat als bij voor beeld Willy van de Kerkhof daar de zóne afschermt". Beenhakker bevestigde voor de positie links op het midden veld iang aan Arnold Mtihren te hebben gedacht. „Hij speelt echter zonder linksback achter zich. Bij Ajax, dat zo kort op elkaar speelt, werkt het per fect en is hij de zekering op Een ontspannen sfeer overheerste de training van het Nederlands elftal in Zeist. Gerald Vanenburg maakt een dolletje met Simon Tahamata (links) en Michel van de Korput (rechts). het middenveld. Maar in het nationale elftal zou er dan links achterin een gat komen te liggen". Beenhakker heeft na overleg met Johan Cruijff besloten de Ajacieden enigszins te sparen in het duel van vanavond. „Ajax is de enige club met vrij veel kleine pijhtjes, een aantal van die knapen zal dus slechts een halve wedstrijd spelen. Het is echter niet de bedoeling voortdurend te blijven wisse len". Beenhakker heeft mede daarom ook geen aanleiding gezien een vervanger op te trommelen voor Rob de Wit. De Ajacied blijft wel bij de groep, omdat in de tweedaagse stage op Zeist ook ruimschoots over de komende tegenstander België - dat op 9 oktober hoopt te oefenen tegen FC Köln of Borussia Münchengladbach in het stadion van Anderlecht - wordt gesproken. Daarmee ging ook Cruijff voetstoots ak koord. „We hebben zaterdag een goed gesprek gehad, maar de problemen die men tussen ons vermoedde vielen reuze mee". Vitesse, dat volgens Beenhak ker „net als België wonderwel ook met 2 spitsen speelt", zal trachten het speltype van de Belgen zo goed mogelijk de kopiëren. „En daar heb ik he lemaal geen bezwaar tegen", aldus trainer Janusz Kowalik van de Arnhemmers. „Ieder een moet meewerken om Ne derland naar Mexico te krij gen. Voor het Nederlandse voetbal is dat enorm belang rijk. Boek je internationaal succes, dan heeft dat positieve gevolgen voor het voetbal in eigen land". De basisopstelling van Oranje is: Van Breukelen; Wijnste kers, Van de Korput, Spelbos, Van Tiggelen; Gullit, Rijkaard, Van de Kerkhof; Vanenburg, Van Basten, Tahamata. WILLEM PFEIFFER ZÜRICH Het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal zal het volgend jaar normaal in Mexico worden ge houden ondanks de aardbe vingsramp, die het land vorige week heeft getroffen. In Zu rich hebben Joseph Blatter, de secretaris-generaal van de FIFA en Guillermo Canedo, de voorzitter van het organisa tiecomité, dat gisteren bekend gemaakt. Canedo verklaarde in Zurich dat de stadions, waar het wereldkampioenschap zal worden afgewerkt, de hotels voor de deelnemende landen en de toeristen alsmede het perscentrum door de aardbe vingen niet zijn beschadigd. Blatter voegde er aan toe, dat de FIFA de organisatie niet aan Mexico kon ontnemen. Dit zou alleen maar be- In Zürich werd tevens het wedstrijdschema bekend ge maakt. De openingswedstrijd, waarin wereldkampioen Italië in actie zal komen, vindt plaats op 31 mei in het Azte ken-stadion. Het duel begint om 20.00 uur Nederlandse tijd. De finale - op 29 juni - zal i in Mexico Stad wor den afgewerkt. Het grootste deel van de wedstrijden vindt plaats om 12.00 Mexicaanse tijd, 20.00 uur Nederlandse tijd. De organisatie heeft voor dat tijdstip gekozen omdat op die manier veel wedstrijden rechtstreeks in Europa kun nen worden uitgezonden wat financieel voor de Mexicanen zeer aantrekkelijk is. DEN HAAG Het nieu we boksseizoen is voor Den Haag gisteravond in gebouw Amicitia hoopvol van start gegaan met een aantrekkelijk programma dat in de ogen van het tal rijke publiek een ruime voldoende kreeg. De orga nisatoren, de Haagse Boks Vereniging Kristalijn en Theo Huizenaar, hadden enkele goede A- en B-par tijen in de ring. De partij van de avond was het duel in de B-klasse half- zwaargewieht tussen de talentvolle Hagenaar Ger ry Wetemans, onlangs zil ver op een groot toernooi in Hongarije, en de Am- ens. I I oepsJ ie cof 1 van i l van I tter •h tenl ichtem ;5eerr is een duidelijke mentali- iat Osverandering gekomen. In s°ebegin zeiden ze tegen me: ieklei atleten zijn zeikerdjes, ndica^rders. Ze waanden zich loef <ftS van wereldklasse, ter- ndse\ ze jn werkelijkheid kam- n zjcen van Son en Breugel 7716/7ten. Nu zegt De Bruin: ik 'jn toi nog maar subtop, nu zegt om yslager: ik moet niet zei- en over een afwijzing voor oorj% Angeles, ik moet gewoon eer 4der lopen. Die verande- 1 k'£g is natuurlijk een voor- :ledih\ voor de Sport, maar - "4ft ook een negatieve kant. ?7 sep moet maatschappelijk n deer knokken voor jezelf. Bij 7 AM sollicitatie dien je, net zo- len i vroeger, een wit over- 7 dend te dragen, een strop- ..fl», en ja en amen te zeggen, gere. school is een zeven niet en ier genoeg, je moet een pontn halen om later werk te ■nbrejgen". St. Ztneidende atletiekcoordi- en Hot Herman Buuts in de Volkskrant) \TTE „Het is volslagen onbegrijpe lijk hoe mensen zich laten beïnvloeden door Schweers. Zich zo vergissen door een gebrek aan inzicht en feiten kennis en zo slecht kunnen luisteren naar ervaren mede werkers, die zich in feite de savoueren en bloot stellen aan louche praktijken en las ter van ene persoon". En: „Je vraagt je echt af hoe het alle maal kan. Zijn er soms men sen ziende blind geweest of zo. Als ik je nou vertel dat de commissie van goede dien sten Schweers zelfs mijns in ziens nog heeft gespaard. Zij heeft daar nu misschien wel spijt van, maar dat heb je met Schweers". (Directeur Joop van Rijs wijk van de ijshockeybond in het Algemeen Dagblad) „Ik ben Gordon Hill en als zodanig hoop ik ook te pres teren. Er zijn niet twee voet ballers precies hetzelfde. Ik wil dus gewoon mezelf blij ven, zoals ik dat ook gepro beerd heb in de tijd dat Geor ge Best, een genie, bij Man chester United vertrok en ik zijn plaats moest innemen". En: „Voetbal is entertain ment, het moet leuk zijn voor het publiek. Wat dat betreft had ik eigenlijk in Brazilië geboren moeten worden. In het echte Engelse voetbal heb ik me nooit helemaal Cor van der Hart: „Met ple zier". thuis gevoeld. Gek misschien dat uit de mond van een En gelsman te horen, maar het is zo. Trouwens, ik heb nog steeds mijn eigen tanden". (Gordon Hill van FC Twente in De Telegraaf) „Nederland heeft zich in het verleden altijd gespiegeld aan een B-land als Frankrijk. Trainingsprogramma's van de Franse ploeg werden overgenomen en dat vind ik onjuist. Je moet uitgaan van je eigen kracht en je eigen middelen. Wat in Frankrijk kan, is hier niet altijd moge lijk. En dan denk ik alleen nog maar aan de financiële kant van de zaak". (Handballer Wil Jacobs in Trouw) „Ik bezoek trainingen, pleeg overleg met oefenmeesters en zorg dat er een rode draad door heel Ajax loopt. Alle elftallen moeten op één lijn komen te zitten, namelijk de lijn van het eerste. We moe ten terug naar de techniek en het aanvallende voetbal. Het is het idee van Cruijff. Hij kent Ajax ook beter dan ik. Daarom zegt hij ook hoe ik te werk moet gaan. Ik voel me net als veertig jaar geleden weer helemaal Ajacied. Laat mij maar lekker met die i'eugd optrekken. Ik vind het iet mooiste wat er is. Ik hoef niet zonodig meer op het eer ste plan te staan". (Trainer Cor van der Hart in het Leidsch Dagblad) „PSV is beslist geen patserige club, het is mijn club, Philips steekt er veel geld in, maar het levert sportief gezien veel te weinig op. Philips is echter geen patserige multi national, dat bedrijf heeft erg veel gedaan voor de recreatie in de regio Eindhoven, sport complexen, zwembaden en zovoort. Ik vind zelfs dat Philips voor veel multi-natio nals een goed voorbeeld is, dat bedrijf heeft zich ontzet tend ingespannen voor de mensen, er is veel aan scciale voorzieningen gedaan". (Discjockey Frits Spits in Voetbal International) Herman Buuts: „Mentali teit". „Weet ie wat het is, met ons voetballers in het buitenland, je verdient een schep geld, maar je weet niet meer wat er in de normale maatschap pij gebeurt. Als je niet oppast, praat je over een hypotheek rente van vier procent, ter wijl die al acht jaar het dub bele is. Ik ben geabonneerd op BT en ik lees alles. Ik lees de politieke commentaren zo wel als de beurs. Laat ze maar een quiz houden en ik geef antwoord. Ik ben beter op de hoogte met wat er in Denemarken gebeurt dan de Deen die er woont. Ik ben wel altijd een dag achter, maar die kennis heb ik zo weer ingehaald". (Feyenoorder Jan Sörensen in de Haagsche Courant) sterdammer Wim Ster- kenburger. Gerry Wetemans heeft aardig wat techniek in huis en bokste een van zijn eerste wedstrijden in de B-klasse. In de laatste ronde kreeg de pas 18-jarige Hagenaar het moeilijk tegen Sterkenburger, die binnen en kele weken de overstap gaat maken na de A-klasse. Ook het hoge tempo werd Wete mans wat te machtig. Immers driemaal drie minuten in de ring in de B-klasse is een grote overgang vanuit de C-klasse. Waarschijnlijk heeft Wete mans meer kwaliteiten dan Sterkenburger, maar de routi ne gaf in dit duel de doorslag. De Amsterdammer stapte met een juryscore van 2-1 winnend uit de ring. De uitslag onbeslist was echter beter op zijn plaats geweest. Onbeslist was wel de uitslag in de laatste partij van de avond tussen Mourad Louati (Krista lijn) en Rob Berming (Gemert) in de A-klasse zwaarwelterge- wicht. In de eerste ronde was Louati sterker, maar de Bra bander kwam goed terug in een aardig gevecht. In de laat ste ronde deden de boksers niet veel voor elkaar onder. Chris van Veen (Kristalijn) is een bokser met mogelijkheden voor de toekomst. De Nootdor per won in het middengewicht C-klasse door opgave in de derde ronde van Dauvillier (Verbon-Utrecht), nadat hij zijn tegenstander na een recht se hoek al 8 tellen rust had ge geven. Van Veen stond al be hoorlijk wat voor op punten. Hij wist goed te scoren met een prima vuist-wisseling en had bovendien een behoorlijke dekking. Met belangstelling zullen de boksliefhebbers zijn verrichtingen de komende tijd dan ook blijven volgen. Atleet Rusman overleden OIRSBEEK De atleet Peter Rusman uit het Limburgse Oirsbeek is afgelopen week einde overleden. De 32-jarige marathonloper behoorde tnt de Nederlandse sub-top en verbe terde dit seizoen nog zijn per soonlijke record. De atleet van Unitas wordt morgen begra ven. Speedbootrace De Leidse speedbootcoureur Arthur Mostert is bij de Grote Prijs van Milaan vierde geworden achter Ben Ro bertson (VSt), Bob Spalding (GBr) en Bertil Wik (Zwe). In het algemeen klassement voor de wereldtitel staat Mostert op de ge deelde zesde plaats met zeventien punten. Tafeltennis Op de wereldranglijst is Bettine Vriesekoop een plaats gezakt. De Hazerswoudse neemt na zeven Chinese speel sters de achtste positie in. Tennis Hellas ter Riet heeft het 10.000 dollartoernooi van Lorca in Spanje op haar naam gebracht. In de eindstrijd ver sloeg zij de Argentijnse Tiezzi met 3-6,6-1,6-3. Ook het dames dubbel eindigde in een Nederlandse zege. Karin Bakkum en Ni cole Jagerman wonnen met 6-4,6-0 van Forus en Suto (Arg) Tennis Huub van Boeckel is in de eerste ronde van het Grand-Prix-toernooi in Barcelona uitgeschakeld. De Nederlan der was kansloos tegen de Fransman Henri Leconte: 6-2, 6-1. LEIDEN Het interre gionale zaalvoetbalteam van Glasbergen zorgde gisteravond voor een op merkelijke zege. De kam pioen van vorig jaar, FV Snoekie, werd na een 3-0 ruststand met 4-2 geklopt. FC Lisse daarentegen, leed de derde nederlaag- op-rij. Nu bleek FC Grovo te sterk: 5-3. Overige in terregionale uitslagen: De Maas - Spartaan '20 1-2; Ceverbo - Datarex 3-5. In de Leidse hoofdklasse bleef Van Duuren Cleijn Duin met 2-5 voor. Er viel niets af te dingen op de verrassende zege van Glasber gen op FV Snoekie. Van Haagse zijde mocht dan na af loop over een „laffe ploeg" worden gesproken; ook ae Ha genaars plegen zich regelmatig voor de eigen veste terug te trekken op het moment dat een redelijk voorsprong is ge realiseerd. En Glasbergen nam in de Cleijn Duinhal snel een redelijke voorsprong. Martin van der Plas en Jan Hoge wo ning (2x) passeerden de Haag se goalie; waarna Glasbergen er de voorkeur aan gaf de res terende tijd vanuit de verdedi ging te opereren. Een tactiek die slaagde. De eerste Haagse tegentreffer werd door Wim Driebergen beantwoord (4-1); de tweede Snoekie-goal bleek vervolgens nauwelijks meer van betekenis. FC Lisse werkte in sporthal De Sniep een gelijkopgaande wedstrijd af tegen FC Grovo. Waar Lisse echter niet al te slagvaardig bleek in het afron den van gecreëerde kansen, was Grovo beter op dreef. En dan met name de Leidenaars in het team: Ron Bekooy (2x), Cock van Weerlee en Richard Klein verzorgden vier van de vijf Grovo-goals. Voor Lisse doelpuntten Wim Bouckaert (2x) en Leon van der Zwet. Tot 2-2 ging de hoofdklasse- strijd tussen Cleijn Duin en Van Duuren gelijk op. De Lei denaars namen vervolgens echter ruim afstand en finish ten met een 2-5 overwinning op zak Voor de Katwijkers scoorden Wim Guyt 2 en Peter Boon. Namens Van Duuren waren John van Berkel en Hans Braat beiden 2x succes vol, Ted van Berkel nam er eentje voor z'n rekening. Beginnerscursus Go LEIDEN De Leidse Go Club zal donderdag in haar nieuwe speelruimte, de Boer- haave Scholengemeenschap op het Noordeinde, een open avond houden. Op deze avond zal Ger Hungerik, de hoogste geklasseerde speler van de Leidse club, de spelregels van „de oudste denksport" uitleg gen. Tevens bestaat de moge lijkheid meteen zelf een partij tje te spelen. Deze avond zal worden ge volgd door een beginnerscur sus van vijf (donderdagavon den, waarop de cursisten ken nis kunnen opdoen van enkele tactische en strategische prin cipes van het spel. De aanvang is steeds om acht uur 's avonds. De kosten van de cur sus bedragen, inclusief lesma teriaal, ƒ20, waarvoor men te vens tot januari lid is.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7