Uniek gebeuren bp atletiekbaan d Tafeltennisclubs zijn succesvol Primeur voor bokser Spinks SCHAAKTWEEKAMP OP LEVEN EN DOOD X Smid verslaat Mats Wilander RTTRIBUIME "{{IE WERELDRECORDS OP EEN DAG £eidóc6outfMit MAANDAG 23 SEPTEMBER 1985 PAGINA 15 Raas lid lienste KNWU -®^IENH0EK Jan Raas is zater- lid van verdienste van de Ko- n de Nederlandse Wielren Unie be- iMr A.G.J.M. Rombouts, de vice- de Bter van de unie, reikte de onder- en IJg zaterdag in 's Heerenhoek uit e. In ten afscheidsfeest dat de tegen- dje ploegleider door de gemeente gelijngeboden. V-i kreeg, voor zijn verdiensten 'n wienner' ook de erepenning van intwJncie Zeeland- Hoogtepunt van alwiiU1 was een °Ptreden van Freek in volledig rennerstenue. De *1 enthousiast wielersportfan en [g supporter van Raas. Honkballer schuldig aan cocainehandel PITTSBURGH Een rechter in Pitts burgh heeft Curtis Strong, een 39-jarige Amerikaan, schuldig bevonden aan han del in cocaine. De Zaak-Strong houdt sinds maanden het Amerikaanse honkbal bezig. Strong werd ervan verdacht één van de belangrijkste leveranciers van ver boden drugs te zijn aan Amerikaanse honkballers. Volgens de rechter in Pitts burgh heeft Strong, met een zestal hand langers, van 1979 tot 1984 in het clubhuis van de Pittsburgh Pirates gehandeld in de verboden middelen. De uitspraak van de rechter betekent dat Strong veroordeeld kan worden tot een gevangenisstraf van ten hoogste vijftien jaar en dat hem daar naast een geldboete kan worden opgelegd. Janssen nieuwe crossleider ZEVENHOVEN Bennie Janssen en Frans Geurts van Kessel zijn de nieuwe leiders in de strijd om het Nederlands kampioenschap zijspan- cross. In de spannende titelstrijd passeerde Janssen in de zevende van de acht wedstrijden de ranglij staanvoerders van het eerste moment, de combina tie Van Goch/Hurkmans. Nederlands kampioen Dave Strijbos uit Oss is in de laatste kampioensmotocross van het seizoen versla gen door zijn plaatsgenoot John van de Berk. Strij bos won de overige twee manches. In Wychen heeft zaterdag Kees van der Ven op het circuit De Smelenberg zijn Nederlands kampi oenschap motocross in de 500cc-klasse nog eens on derstreept. In de laatste kampioenswedstrijd won de 28-jarige Van der Ven, die al verzekerd was van de titel, alle drie manches met de overmacht. Veldslag op hockeyveld SINGAPORE Een vrienschappelijke hockeyin- terland tussen de teams van Singapore en Oman, is zaterdag in Singapore op een veldslag uitgelopen. De moeilijkheden na een zware overtreding tegen een speler van het gastland. Was er tot op dat mo ment nog niet gescoord, in de resterende twaalf mi nuten viel de ene na de andere voltreffer. Niets en niemand was meer veilig in het veld. De toeschou wers lieten zich daarna ook niet meer onbetuigd. Stoeltjes, hockeysticks en zelfs vuistbijlen werden op het veld gegooid. Zeer geëmotioneerde aanhan gers van het thuisland kwamen zelfs het speelveld op lopen. Voor de arbiters was dat het sein een ein de aan het duel te maken. De herenhockeyploegen van Ierland en België heb ben zich afgelopen weekeinde gekwalificeerd voor de strijd om de intercontinentalcup in Barcelona. mg zfe. i pubL ier] Ti" J- ïooo $T-BERLIJN De GraafsAduitse atletiekelite r Laaift de generale repeti- üdsrecivoor de wedstrijden de Wereldspelen gegrepen om drie we- records te verbete- Twee weken voor in Canberra no- 2^j ,'den kogelstoter Ulf McNjmermann, 400 meter der men-loopster Sabine en verspringster c (H).ke Drechsler nieuwe ierUA!PreStat'eS- imbuul ingen fens nationale selectie- voor „Canberra" 4.ja den de toeschouwers in en (stt-Berlijn die verrichtin- Bulthi in een tijdsverloop van minuten begroeten Op 2 ga zou dat een wereldre- Toese kunnen zijn. De Oost- se atletiektop imiteerde •mee de gedenkwaardige juli toen op Bislet in Oslo loorse Ingrid Kristiansen, de Marokkaan Said Aouita en de Brit Steve Cram drie recordgrenzen verlegden. Drie wereldrecords door drie atleten uit een land op de zelfde middag is echter een unieke gebeurtenis. Tot de aanzienlijkste verbete ring kwam Timmermann, die het recordfeest opende met 22,62 meter. Met zijn tweede poging kwam de 23-jarige student werktuig bouwkunde veertig centime ter verder dan de oude we reldrecordhouder, zijn land genoot Udo Beyer. Al lang gold Timmermann als de op volger van Beyer, die acht jaar ouder is. Op 22 juni was de atleet uit Oost-Berlijn de vijfde krachtpatser gewor den, die de ruim zeven kilo gram zware kogel meer dan 22 meter weg stootte. Als ge volg van een vingerblessure kon de nummer twee van de wereldkampioenschap in Helsinki die prestatie kort daarna niet verbeteren. Ge heel hersteld greep de Tim mermann (115 kilogram bij een lengte van 1,93 meter) een van zijn laatste kansen gedurende het na-olympische seizoen. Een uur Voordat er een uur verstre ken was, bereikte ook Sabine Busch het doel waarnaar ze dit seizoen streefde. Met 53,56 seconden scherpte de 22-jari- ge atlete uit Erfurt het we reldrecord van de Sovjet-at lete Margarita Ponomarjova twee-honderdste van een se conde aan. Op 12 juni was in Jena haar machtsgreep mis lukt. Bij die gelegenheid strandde Busch, van origine ccn specialiste op de 400 me ter zonder obstakels, op 53,82. Ook tijdens de wedstrijd om de Europa Cup in Moskou was haar techniek nog niet voldoende om de prestatie van Ponomaijova te over treffen. Omdat de concurren tie op de 400 meter met Mari- ta Koch (in Oost-Berlijn 48,97) haar te machtig was, koos zij dit voorjaar voor het hordennummer. De jongste nieuwe wereldre cordhoudster werd in Oost- -Berlijn Heike Drechsler, die een centimeter verder (7,44 meter) sprong dan Anisoara Cusmir uit Roemenië ruim twee jaar geleden had ge daan. De twintigjarige we reldkampioene van 1983 werd gesteund door een rug- wind precies twee meter per seconde. Drechsler, getrouwd met de doelman van voetbal ploeg Gera Wismut en onder haar meisjesnaam Daute in 1981 in Utrecht al Europees jeugdkampioene, had dit sei zoen al 7,40 meter gespron gen. Drielandenduel De Sovjet-Unie heeft in To kio het prestigeduel in de at letiek tegen Verenigde Sta ten gewonnen maar aan het einde van het seizoen kon de viervoudige olympische kam pioen Carl Lewis weer eens juichen. Na zijn uitstekende overwinning in 10,12 secon den op de 100 meter en zijn bijdrage in de Amerikaanse overwinning op de 4 x 100 meter, die een beste wereld- seizoenprestatie van 38,28 se conden opleverde, won Le wis het verspringen met 8,28 meter. Lewis droeg daarmee een wezenlijk deel bij in de overwinning van de Ameri kaanse heren (114-104) maar in de totaalstand domineerde de Sovjet-Unie met 221-164 omdat de Russinnen met 107-60 veel sterker waren. De jaarlijkse Rude Pravo- -wedstrijd, een parkloop in Praag, leverde een dubbele Oostduitse overwinning op. Bij de heren, die 11,4 kilome ter moesten afleggen, zege vierde Michael Heilmann, die vorig week zondag in Rome als eerste eindigde in de strijd om de Europese lan- denbeker marathon. Heil mann legde de afstand af in 33 minuten en 33 seconden. Hij bleef de Tsjechoslowaak Martin Vrabel een seconde voor. Bij de dames ging de overwinning naar Gabriele Weith, die met 18 minuten en 26 seconden voor de 5700 meter voor een nieuw wed strijdrecord zorgde. Met twaalf seconden achterstand werd een andere Oostduitse, Katrin Dörre, tweede. Erik de Bruin was gisteren te zien als kogelslingeraar. De atleet van Sparta, die dit sei zoen als discuswerper de we reldtop benaderde, won in Utrecht een werp-driekamp. De slingerkogel wierp hij 53,34 meter ver, een persoon lijk record. Als junior werd de atleet uit Hardinxveld- -Giessendam al eens kam pioen op dit onderdeel. De Bruin nam, vanzelfsprekend, ook het discuswerpen (59,78 meter) en het kogelstoten (19,57 meter) voor zijn reke ning. Piet Meydam van Her cules eindigde op ruime af stand als tweede. ndam)B Niete succes heb wedi Romp EN De zevende Niei iustrafnelux"tite^ kwam 6is" -1 TJaê in Lanaken voor ir 10.000 toeschouwers rassend terecht bij Bert iit het Brabantse Moer- ic bleef met de 10-jari- Kad«st ^envd^e 'n a^e dr'e doestr'jden v00r de strafpunten en maakte van het slotnum- *a*?jvendien de beste tijd de Ifonéenl die zijn nationale ln tl^0j bjj Henk Nooren ^kte en pas vorig jaar neren zijn internationa- ,aPaniut afleverde, was tij- driedaagse op het erf ,ul3tal van Leon Melchior PP.feelgische grensplaatsje Mexl<n uitstekend op dreef, werd hij winnaar van kwalificatieproef, za- u nleef hij in twee omlo- n de landenwedstrijd Vri« en gistermiddag tij- finale kwam Romp in Weemaal rond zonder secoi,,Eindelijk heb ik mijn Ned internationale succes ijden^, riep Bert Romp na wist dat Renville eindigse in huis had. Dat ik Soy als Deister, Royal, weren For Ever zou voor had ik alleen maar )e Widromen". i Dan Euroj' 00 ve e Wevoor Duindigt Pifff'AAR - Twee rennen en axs>i^verjjen staan er woensdag- iel rrip het programma van de HatCTse baan Duindigt. De eer- om 14.00 uur. Onze tips jn e' meeting luiden. ;de, ZENPRIJS: Zamna Casin- door 'o Buitenzorg en Yhenri Uèn.'IJKPRIJS: Your Mind. col Zn ra Leander. OYeiRPRIJS: Aurora ol Troy. thuisVTracy's Moon. PiraPORTPRJJS: Yonkers For- rra en Woodcock. j0 „DRAVERIJ: Ada van Corn- f P'ays Again en Arja Wold- petltli op eilS: Sibora, Madammeke en i Twii- "1IESLANDPRIJS: Ylando, «'RIJS: Zilvermaid, Zilia AC i Uropina u. aer INPRIJS: Yick Buitenzorg, er, za; en Yark Spencer, voor HOLLANDPRIJS: Vesins tkom^ Udet Westlandia en Vino EINDHOVEN/VAL- KENSWAARD De ope ningsdag in de Europese bekertoernooien js voor de Nederlandse tafelten nisclubs voorspoedig ver lopen. De verenigingen die deelnamen haalden alle de tweede ronde. In het Europa Cup 2 toernooi (Nancy Evans bekertoernooi) zorgde Eindhoven voor een verrassing door Postas Boeda pest met 5-3 uit te schakelen. Alleen Tibor Kreisz was voor de Eindhovenaren te sterk. Han Gootzen, Ron van Spanje (beide twee overwinningen) en Eric Noor (één winstpartij) zorgden voor de punten. Luttele kilometers verder plaatste Valkenswaard zich in recordtempo voor de tweede ronde. De amateurs van YMCA Saloniki werden bin nen een uur met 5-0 uitgeteld door de beroepsspelers van Valkenswaard, Karakasevic, Potton en Wegman. De heren van Avanti komen dinsdag in actie in de Bondsre publiek tegen Germania Schnelsens. Ook de heren van De Veluwe speelden niet. In de eerste ron de in het toernooi voor lands kampioenen waren de Apel- doorners vrij geloot. Odion bereikte eveneens de tweede ronde zonder te spelen. De tegenstander van de club van Gaanderen trok zich te rug. Bij de dames had lands kampioen Scylla in de eerste ,ronde vrij. In het Europa Cup 2 toernooi was Avanti, dat bij deze gelegenheden gesterkt weet met Mirjam Kloppen burg, gekoppeld aan Banellios Athene. De Grieken zagen geen heil in de dure confron tatie met Vriesekoop en trok ken zich terug. De vernieuwde jeugdformatie van De Toren- stad baarde in Oostenrijk op zien door UTTC Hörbranz met 3-5 uit te schakelen. De pas 13-jarige Cyril Onstenk (twee overwinningen) hielp haar club over de drempel. Valkenswaard zal de contac ten met Dragutin Surbek ver breken. De Joegoslaaf, die in de Bondsrepubliek in de twee de Bundesliga uitkomt, wordt niet door de Brabantse club in dienst genomen als vervanger van de Brit Hilton. Voorlopig zal Wim Wegman de plaats van Hilton innemen. In het door Valkenswaard gis teren georganiseerde toernooi om de 'supercup' voor club teams ging de zege naar Gren- zau uit de Bondsrepubliek met in de gelederen de Pool Andr- zej Grubba. Tomas Smid is best tevreden met zijn zege in Geneve en laat dat met het spuiten van een fles champagne duidelijk merken. GENEVE Tomas Smid, als derde geplaatst, werd winnaar van het tennistoernooi van Geneve. In de eindstrijd versloeg de Tsjechoslowaak de Zweed Mats Wilander, eerste op de plaat singsranglijst, met 6-4, 6-4. De partij duurde slechts één uur en 34 minuten. Smid hield aan zijn zege 20.000 dollar (64.000 gul den) over. Zijn tegenstander werd 10.000 dollar rijker. In de hal ve finales schakelde Smid de Spanjaard Juan Aguilera uit met 7-5, 6-3. Wilander won met 3-6, 6-3, 6-1 van de Fransman Henri Leconte. Diego Perez uit Uruguay won het toernooi van Bordeaux ge wonnen. In de finale versloeg de als vijfde geplaatste tennisser de Amerikaan Jimmy Brown, die vierde was op de plaatsings lijst. De setstanden waren 6-4 7-6. Stefan Edberg en Paul Annocone bereikten de finale bereikt van het tennistoernooi van Los Angeles. De Zweed versloeg de Amerikaan Johan Kriek in twee sets: 6-2 6-3. Annacone kwam nog eenvoudiger in de eindstrijd. John McEnroe, in Los Angeles als eerste geplaatst, trok zich uit het toernooi terug met maag klachten. De Amerikaanse Bonnie Gadusek won het toernooi van Chica go. In de finale van het damesenkelspel won ze met 6-1 6-3 van haar landgenote Kathy Rinaldi. LAS VEGAS Michael Spinks heeft zaterdag nacht in Las Vegas voor een primeur in de boks- wereld gezorgd. De Ame rikaan veroverde als eer ste halfzwaargewicht in de historie ook de wereld titel in het zwaargewicht. Spinks versloeg in Las Vegas zijn landgenoot Larry Holmes in vijftien ronden op punten en werd daardoor de nieuwe titelhouder in de IBF-ver- sie. Aangezien Holmes door bokskenners werd gezien als een betere kampioen dan de num mers één in de WBF en WBC-bond, kan Spinks worden beschouwd als de onbetwiste nummer één in de meest aansprekende klasse. De volkomen onverwachte zege van Michael Spinks, zorg de ervoor dat niet Holmes maar zijn 29-jarige uitdager geschiedenis schreef. De titel verdediger was tot zaterdag nacht in 48 wedstrijden onge slagen gebleven. Met een over winning op Spinks zou hij het record van zijn landgenoot Rocky Marciano, die ooit 49 duels zonder verlies afsloot, hebben geëvenaard. Voor de 35-jarige Holmes, die al had aangekondigd dat hij zaterdag voor de laatste keer in de ring zou staan, -was het duel met Spinks de 21ste maal dat hij zijn titel verdedigde. Hij veroverde zijn eerste we- reldkampioenschapsriem in 1978 in de WBC. Op 9 juni versloeg hij toen zijn landge noot Ken Norton. Hij kwam daarna zestien maal in de ring tegen een uitdager. Voor het zeventiende duel, tegen Greg Page, kreeg Holmes 2.5 mil joen dollar geboden. De titel verdediger vond dat te weinig en weigerde in de ring te ko men. De WBC ontnam hem daarna zijn titel. Holmes stopte enige tijd waarna hij werd op genomen in de net opgerichte IBF. De laatste keer dat hij in de ring moest om zijn titel te verdedigen was 20 mei van dit jaar. Hij versloeg toen zijn landgenoot Carl Williams op punten. Oppermachtig Spinks was in net halfzwaar gewicht minstens zo opper machtig als Holmes in zijn klasse. De minder bekende broer van oud-wereldkampi oen in het zwaargewicht Leon, was zowel in de WBA, sinds 1981, WBC (1983) als in de IBF (1984) de onbetwiste nummer een. De olympisch kampioen van 1976 in het middenge wicht, kreeg maar weinig ge legenheid zijn klasse te tonen omdat weinigen een duel met hem aandurfden. Daarom ook wilde Spinks, die op 6 juni in Las Vegas voor het laatst met succes zijn titel had verdedigd, de overstap naar de meest aan sprekende klasse maken. In de jury zagen Dave Moretti (143-142), Harold Lederman (143-142) en Lawrence Walla ce (145-142) allen Spinks als winnaar. Holmes, die met die gevecht nog eens 10 miljoen gulden op zijn bankrekening kon bijschrijven, bevestigde na afloop zijn terugtrekken. „Ik stop, voor mij is er niets meer te bewijzen. Ik ga naar huis naar mijn familie en ga me verder met mijn zaken bezig houden". Voor Spinks, die aan het duel nog geen vier miljoen gulden overhield, begint het echte werk nu pas. In de Amerikaanse gokstad stonden in het voorprogramma nog meer wereldtitels op het spel. In het halfzwaargewicht (WBC) onttroonde de Ameri kaan Bernard Benton zijn landgenoot Alfonzo Ratliff. Na de twaalf ronden was de jury eenduidig van mening dat de 28-jarige Benton zijn negen tiende overwinning als prof- -bokser had behaald. In het zwaarvedergewicht, eveneens WBC-versie, bleef de titel bij de Mexicaan Julio Cesar Cha vez. Voor 11.200 toeschouwers versloeg hij zijn Amerikaanse uitdager Dwight Pratchett op punten. Spinks is blij met zijn wereldtitel boksen. Trampolineduo in achterhoede GRONINGEN De vijftienjarige Britse Andrea Holmes heeft zaterdag in Groningen het Europees kampioenschap trampoline springen veroverd. De Russinnen Irina Bloedova en Lilia Ivano- va, vier keer zo veel trainend als de Britse, die slechts vijf uur in de week aan haar sport besteedt, werden tweede en derde. Bij de heren dreef de Fransman Lionel Pioline een wig in de hegemonie van de Sovjet-Unie. Hij ging als vierde over naar de finale en passeerde twee Russische deelnemers. Kampioen werd Vadim Krasnosjapka. Marjo van Diermen en Jacqueline de Ruiter, die drie jaar gele den nog wereldkampioen waren bij het synchroonspringen, moesten genoegen nemen met de zevende plaats in de eindrang schikking achter het jonge duo Diane Wong/Mariska van der Sman van Pro Patria. De wedstrijden hadden een half uur vertraging, doordat in aller ijl een noodtribune in het Martinihal-complex ontruimd moest worden. De uit stalen buizen en planken opgebouwde tribune zakte scheef. Van de enkele honderden toeschouwers, die op het bouwsel zaten, werd niemand gewond. MOSKOU Anatoli Kar- pov en Garri Kasparov maken van hun tweede tweekamp om de wereld titel een strijd van leven en dood. De zevende par tij, die zaterdag werd ge speeld, eindigde welis waar op de 31ste zet in re mise, waardoor Karpov met 4-3 leidt. Dat 'gebeur de echter na een uitwisse ling van hoogst originele ideëen, waarbij de talrijke analyserende grootmees ters soms niet in staat wa ren één zet van te voren aan te geven. Uit de kleding van Kasparov bleek al dat de uitdager na twee achtereenvolgende ne derlagen en het daarop vol gende gelijkspel inspiratie wil de putten voor een nieuw be gin. Het stemmige grijs was' vervangen door een elegant marine blauw kostuum com pleet met pochet. Ook uit de openingskeuze bleek strijdlust: het Nimzo-In- disch, dat in geen enkele van de 48 partijen uit de eerste tweekamp aan de orde was ge komen, maar in de eerste par tij van de tweede cyclus op de 42ste zet tot een overwinning van wit had geleid. Overigens dacht Karpov vijf minuten na ov ,r zijn openingszet. Het was uiteraard de wereld kampioen, die het eerst af week. Op de vierde zet ro- cheerde hij in plaats van op nieuw in te gaan op de theore tische discussie rond de Roma- nisjin-variant. Het spel vor derde uiterst traag. Beide scha kers besteedden bijna een uur aan de eerste acht en twee uur voor de eerste dertien zetten. Op de elfde zet bood Kasparov een pion op g2 aan, maar Kar pov weigerde het vergiftigde cadeau. Hij koos voor het on verwachte en nogal koelbloe dige g5. In ruil voor een tegen aanval liet zwart daarmee een ernstige verzwakking van zijn koningspositie toe. Het alter natief e5 zou in dit geval na 12. 0-0, De7, 13. f3 zwart hebben gedoemd tot passief verdedigen. Onbekende stelling Er verschenen vrijwel onbe kende stellingen op het bord. Bij de dertiende zet trok Kas parov zijn dame terug naar dl. Volgens grootmeester Edoeard Goefeld overzag de uitdager daarbij dat f2-f3 hem positio neel een vrijwel gewonnen stelling zou hebben opgele verd. Bijvoorbeeld door f3 Pxg3, 14. h3xg4 Kg8,g7 15. g4 enz. In het vervolg wekte zwarts zeventiende zet Kf7 verwon dering. Met c5, zou de we reldkampioen een tamelijk so lide verdediging hebben opge bouwd. Op de 19e zet nam Karpov wel een pion-offer aan, waarmee hij voor lief nam, dat zijn ko ningsstelling onder vuur kwam. Behendig sloeg hij de dreigingen af, waarbij zijn po sitie zienderogen opknapte. Het zoeken naar de juiste ma noeuvres om de uit elkaar ge slagen stukken te hergroepe ren, kostte echter enorm veel tijd. Er restten hem niet meer dan twaalf minuten voor der tien zetten. Op dat moment bood Kasparov remise aan. Karpov weigerde. Waarna de uitdager aantoonde, waarop zijn" aanbod stoelde: een tore n-offer gevolgd door eeuwig schaak. Met nog vijf minuten bedenktijd over legde Karpov zich op de 31ste zet bij een ge lijkspel neer. De Joegoslavische schaakjour nalist Ratko Knezevic is uitge sloten van de tweekamp tus sen Karpov en Kasparov in Moskou. Knezevic, die bij drie vorige wereldkampioenschaps tweekampen heeft gewerkt, wordt beschouwd als een sup porter van uitdager Gari Kas parov. Voor het weigeren van Kneze vic is geen reden opgegeven, maar algemeen wordt aange nomen dat een interview van Knezevic met Kasparov, dat twee maanden geleden ver schenen is in het Joegoslavi sche blad „Sport", bij de schaakautoriteiten is de Sov jet-Unie verkeerd is gevallen. De partij verliep als volgt: wit: Gari Kasparov, zwart: Anatoli Karpov: 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pbl-c3 Lf8-b4; 4. Pgl-f3 0-0; 5. Lel-g5 d7-d6; 6. e2-e3 Pb8-d7; 7. Ddl-c2 b7-b6; 8. Lfl-d3 Lb4xc3 schaak; 9. b2xc3 h7-h6; 10. Lg5-h4 Lc8-b7; 11. Pf3-d2 g7-g5; 12. Lh4-g3 Pf6-h5, 13. Dc2-dl Ph5-g7; 14. h2-h4 f7-f5; 15. h4xg5 h6xg5; 16. f2-f3, Dd8-e7; 17. Ddl-b3 Kg8-f7; 18. 0-0-0 Tf8-h8; 19. c4-c5 d6xc5; 20. Pd2-c4 c5xd4; 21. c3xd4 f5-f4; 22. Lg3-f2 Pg7-f5; 23. Ld3-c2 f4xe3; 24. Lf2xe3 Lb7-d5; 25. Db3-d3 Ta8-g8; 26. Pd4-e5 schaak, Pd7xe5; 27. d4xe5 Ph5-f4; 28. Le3xf4 g5xf4; 29. Thlxh8 Tg8xh8; 30. Dd3-g6 schaak, Kf7-f8; 31. Tdlxd5, remise door eeuwig schaak.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15