alen van play-offs is dit ïizoen het hoogst haalbare" "ampioenscross 'ïvenhoven -nbitieus agezet Liners azc, de zijl/lgb en lz'86 zijn het eens-. mum Onder redactie van Willem Spierdijk en Gert-Jan Onvlee Leunen... )RT LEIDEN EeidóöSowant ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1985 PAGINA 17 in re- istel prekj daire - "~~EN Morgenmiddag zal in Zevenhoven voor het achtereenvolgende jaar een kampioenscross |Krinden, een serie motorcrosswedstrijden voor ^jassen: de 250cc, de 500cc, en de zijspannen. Met de laatste categorie lijkt voor een felle strijd te ^Oeorgen. De zijspannen rijden in Zevenhoven de platste wedstrijd, die meetelt voor het nationaal ioenschap, en de verschillen in het tussenklasse- -x zijn erg klein. Dat de organiserende Stichting cross Zevenhoven (voorheen Ter Aar) de zaken Jieus aanpakt, blijkt uit het feit dat men het spor- gedeelte heeft omlijst met tal van andere activi- /~Y waaronder een optreden vari de George Baker _72/ion en de verkiezing van de „Cross Miss", en dat ^\en grootscheepse reclamecampagne heeft opgezet l kosten te dekken. —JJ peelt overigens niet alleen voor de organisatie een be- ke rol. Ook de crossers doen er alles aan hun hobby zo vil mogelijk te bedrijven, wat mede afhangt van de van hun startgeld. Deze wordt bepaald door hun posi- eindklassement, dus door de prestaties in de wed- n, die steeds uit drie manches van 25 minuten en 1 —J bestaan. Op dit moment bestaat de top drie uit Hans och (384 punten), Benny Jansen (377) en Jan Bakens net hun bakkenisten. Vierde man August Muller (332) ►rt echter in topvorm, terwijl thuisrijder Wil van der 269) er met Karei Overes alles aan zal doen „eindelijk" igen publiek te winnen. n Fioole is namens de organisatie zeer te spreken over tienwerking met de gemeente Zevenhoven: „De ge- e Zevenhoven heeft zich twee jaar geleden onmidde- |reid verklaard met ons in zee te gaan, toen Ter Aar tte. Dat kwam, omdat Ter Aar geen wedstrijd op zon- llde organiseren. Omdat crosses altijd op zondag plaats- i, is het zo goed als zeker, dat wij voortaan in Zevenho- illen blijven". Een verheugde Fioole doet ook nog een teante aankondiging: „Onlangs hebben wij de bevesti- ntvangen, dat wij volgend jaar op 5 oktober een inter- ale cross mogen organiseren. Dat zegt genoeg over de iot nog toe". - fgaand aan de motorcross, die plaatsvindt in de feest- 1 ter ere van het 900-jarig bestaan van Zevenhoven, vanavond in de nieuwe sporthal de Miss-verkiezing Juryleden zijn onder andere Bert Oosterbosch, Petra r\|Uin, Ton van Heugten, Wil van der Laan en burge- L-Br Huigsloot. De meidengroep Risqué en Lee Towers J(gen de muzikale omlijsting. ir morgen: 11.30 en 12.10 uur: trainingsronden: 13.30 uür 1ste manche n 250cc, 2de manche zijspannen; 15.30 uur pauze met optreden George ^Knat 1 Leunen (2)... speciaal" kan worden ge noemd. Zeker dat duel op 14 februari 1982. Door allerlei oorzaken had SJZ twintig jaar moeten wachten op een overwinning op Meerburg. Twintig lange jaren volgend op die schit terende 1-5 zege, geboekt in maart 1962 die na negentig minuten voetbal op slag ver geten waren. Twaalfhonderd toeschouwers zagen SJZ met 2-0 van Meerburg winnen. Met doelman Ron van Deth in een bewondering afdwin gende hoofdrol- Van der Hoeven, aan het eind van dat hoofdstuk: „De derby is iets speciaals, typisch Zoeterwouds". Zijn boek „Voetbal is meer dan alleen een bal" valt wat ons betreft in dezelfde cate gorie. Fouten BS Leiden speelde afgelopen zaterdag in en tegen Amster dam z'n eerste eredivisie wedstrijd van het nieuwe basketbalseizoen. Een door Leiden verloren duel waarop in het bijzonder door Henk Kamerling, de Haarlemse ar biter, een stempel werd ge drukt (al liet collega Jan van Renen zich af en toe ook niet onbetuigd). Het arbitrale duo deelde drie technische fouten uit, stuurde vier spelers van Leiden met vijf fouten naar de bank (iets wat in de geschiedenis van het tegenwoordige Leiden dus nog nooit is voorgeko men; en überhaupt weinig voorkomt) en kwam aan het eind van het overigens ver lengde duel uit op een fou- tenverdeling van Leiden 30 en Amsterdam 19. Reden voor de Leidenaars om het fluiten van Kamerling zeer sterk te bekritiseren. „Dit leek niet op eredivisie-ni veau". Geconfronteerd met die kri tiek, vertelde Kamerling een dag later: We waren ervoor gewaarschuwd dat we het dit seizoen als scheidsrechters nogal moeilijk konden gaan krijgen. Waarom? Omdat de kwaliteit van van het basket bal natuurlijk nogal achteruit is gegaan Fouten (2) Kamerling zei nog meer. Over de slechte internationa le prestaties, over het gemini maliseerde sponsor-aantal, over de groot geworden in breng van Nederlandse spe lers en over het spelletje, dat steeds fysieker wordt ge speeld. Maar dat doet in dit verband maar weinig terza ke. Het merkwaardige aan het verhaaltje van Kamerling is immers dat verband dat hij legt tussen kwaliteit en per soonlijke fouten. We bedoe len maar. De gemiddelde voetballiefhebber zal het toch op z'n minst merkwaardig vinden als Jan Keizer tijdens weer een Ajax - Feyenoord, zes rode en vijftien gele kaar ten uitdeelt, „omdat ze tegen woordig zo bedroevend slecht voetballen... Nee. Als Kamerling het al normaal vindt dat er in de eredivisie bijna vijftig per soonlijke fouten worden uit gedeeld, wat voor totalen zul len er dan dit seizoen door de mindere basketballers in de lagere klassen niet kunnen worden bereikt? We houden u op de hoogte. Leunen „Steeds weer die korfballers, worden jullie daar nu niet moe van?" Nee hoor, dat worden we niet. En het toeval wil dat we ook voor deze uitgave een dit keer wel heel merkwaardig sportende korfballer hebben opgeduikeld, die we u abso luut niet kunnen onthouden. Zo leunen er immers maar weinig... Leunen (2) Trouwens: als het over leu nen gaat, weten ook de wele dele hok ij-spelers van wan ten. Neem nu die doelwach ter van HDM, zoals hij Zich vorige week zondag in Oegst- geest presenteerde. Dat ziet er toch ook nauwe lijks sportief uit, laten we wel wezen. Leunen (3) Goed. Akkoord. Best. Omdat u allen zo aandringt. En om aan te geven dat we absoluut niets tegen korfbal of hockey hebben. Bij deze „Leunen (3)". Met heuse voetballers in de hoofdrol. (En nu niet zeuren dat deze heren wel „sportief" op de foto zijn gezet. Daar kunnen Wij van Hutspo(r)t ook niets aan doen). Leuven (3)... Jan Evert Veer: „De Zijl/LGB staat op een keerpunt". Sint Jan Het feit dat S(int) J(an) Zjoe- terwoudeop 2 oktober veer tig jaar bestaat, vormde voor Gerard „Boedie" van der Hoeven de aanleiding zich te gaan bezighouden met het realiseren van een jubi leumboek. Een boek inder daad, want het vorige week aan SJZ-voorzitter Martien Berg officieel overhandigde werkstuk, telt maar liefst honderdzestig (160) pagina's; anders gezegd, vier bladzij den per Zoeterwouds voet- baljaar. Het onder de titel Voetbal is meer dan een bal" gebrachte boek mag er ook anderszins zijn. Vormgever Gerard Bos is er immers in geslaagd al die door Mieke Opdam - Van Slingeland uitgetypte letters overzichtelijk over de pagi na's uit te smeren. N Dit weekeinde in de hoogste klassen tolocircus weer los. De in de lagere afdelin- ften een week later met inpetities. Pratend met £ers van AZC (Istvan ie Zijl/LGB (Jan Evert i LZ '86 (Hans Parrel) fat „roeien met de be- riemen" komend Icentraal zal staan. Het lan de play-offs wordt als hoogst bereikbare Vat de Leidse clubs De J en (hoofdklasser) LZ fcft, lijkt dit een redelij- nose. Namens meer- Nederlands kampioen bhen daarentegen, laat oor zich wel heel erg [elijk in de rol van un- tiuwen. ir (59) benadert het van Tony Buunk en Els naar VZC Veenen- an de positieve zijde, lijk geen favoriet verzucht de Hongaar in FCfte dienst. „Ieder jaar AZC kampioen wor- e druk is nu weggeval- Igaar denkt nog hard te werken om de ploeg eenheid te laten func- ZC 1 »Vandaar dat ik Se' oen met het feit dat in f-offs de wedstrijdpun- Vjyjgvallen. Ik hoop mijn '"•/{gen die tijd in topvorm hef»". vorm lijkt, afgaande op JjjUiwedstrijden, overigens J'fereikt. Met name John ar en Remco Pielstroom nu al „de sterren van »el" Goor: „De jongens kelen zich inderdaad llf. We spelen nu met een ï^joncept. Snelheid is het amste wapen geworden. Sint Jan (2) Sint Jan (3) Dieptepunt was de nederlaag tegen een incompleet het Ra vijn op het Ritmeestertour- nooi. „Typisch voor een team in opbouw. Bovendien is Stan van Belkum net terug uit Mal ta en nog niet in topvorm. Hij mist op dit moment nog scherpte. Vandaar dat de eer ste wedstrijd tegen DZV uit best nog lastig zal zijn". Over zijn verwachtingen voor deze competitie is Veer wat pesi- mistisch. „VZC is nu de favo riet. Dat betekent voor De Zijl/LGB een stapje lager. Omdat we nog niet constant presteren en ZIAN op dit mo ment beter speelt, zal het erg moeilijk worden bij de eerste vier te eindigen". Het trai ningskamp op Malta heeft Veer als zeer positief ervaren. „Allereerst is het voor de jon gens een leuke afwisseling. Dag in dag uit trainen in het Vijf Meibad of de Zijl, is ook niet alles. Daarbij is iedereen door de trip naar Malta nog beter gemotiveerd". Warmte Ook Hans Parrel (41) zocht met zijn selectie de warmte op. Italië was zijn eindbestem ming. „Ik heb uit mijn eigen polotijd nogal wat contacten overgehouden. We zijn min of meer op de bonnefooi naar de Italiaanse Riviëra gegaan. Na aankomst ben ik in het busje al mijn contacten langsgegaan en in één middag had ik een compleet oefenprogramma voor elkaar, met als afsluiting een puik tournooi". Ondanks het vertrek van Wil- co van der Zeeuw mikt Parrel op een plaats bij de bovenste vier. „Natuurlijk is het vertrek van Wilco een aderlating. Maar het was toch niet te voorkomen. Ik ben van me ning dat Wilco vorig seizoen al veel te veel met zijn eigen car rière bezig was. In ieder geval presteerde hij in mijn team toen al niet optimaal meer". Het voorseizoen van LZ '86 was niet al te best. Zo eindigde LZ op het eigen tournooi op de laatste plaats. Parrel: „Dat komt doordat ik de selectie pas op het allerlaatste moment be kend heb gemaakt en ook de afvallers nog volop meespeel den". Door een wijziging van de competitie-opzet zal dit jaar overigens geen team uit de hoofdklasse degraderen. Kan in principe worden ge steld dat van een vormgever mag worden verwacht dat hij de zaken aardig op een rij krijgt, in het geval van Voetbal is meer dan een bal" is dit gegeven toch be slist het vermelden waard. Gerard van der Hoeven im mers, kent, eenmaal achter het schijfmachien gezeten, geen remmingen. Zeil schrijft hij in zijn voorwoord dat enkele zaken" in het boek „niet aan de orde" zul len komen, „omdat anders de omvang van het boek te groot zou worden Wij van Hutspo(r)t geloven daar helemaal niets van. Een dergelijke opmerking past niet bij Gerard van der Hoe ven. Als er al iets niet in dit SJZ-boek is opgenomen, weet „Boedie" daar gewoon niets van. Anders was hij eenvoudig nog wat pagina's doorge gaan... Behalve aan onderwerpen als „Van konsumptietent tot clubhuis", „Het clubblad", „Het veld" en „Het bestuur", besteedde Van der Hoeven in zijn boek natuurlijk ook een hoofdstuk aan „De derby". De dorpsderby met het Rijn- dijkse Meerburg die tot nu toe zestien maal werd ge speeld, en op z'n minst „zeer uitgesteld en pas in november te verwachten. een speltype dat de aantrekke lijkheid ten goede zal komen. Ik verwacht dit jaar ook meer toeschouwers in „De Ther men". Ondanks het gemis van een echte sponsor speelt AZC Eu ropa Cup. Goor hoopt de eer ste ronde weer in Alphen te kunnen spelen. „Dat schept een gunstiger uitgangspunt voor het bereiken van de vol gende ronde". Het niet hebben van een sponsor betekent ove rigens voor de Alphense selec tie vermindering van de trai ningsfaciliteiten. Er is nu nog een gat in de begroting van een halve ton, die met kleine sponsors moet worden opge vuld. „We trainen eigenlijk te weinig, het is anders werken dan in Hongarije". In de Al phense „forensen-ploeg" is Wilco van der Zeeuw de nieu we kracht. Door een blessure is zijn rentree enkele weken Slijpen Jan Evert Veer (34) is ook hard aan het slijpen, zij het dat hij zich bezighoudt met de nog ruwe Zijl-„diamant". „De Zijl/LGB staat thans op een keerpunt. Het vertrek van en kele geroutineerde spelers moet worden opgevangen. Bo vendien moeten veel spelers wennen aan mijn aanpak. Al met al een lastig begin Nieuw in de Leidse brigade zijn Jack Frauenfelder (Vivax) en Alex Verhoef (Koudekerk) terwijl Ruud Plouvier uit het tweede team aan de selectie is toegevoegd. Veer: „In feite is de basis erg smal. De nieuwe spelers missen nog teveel er varing. Dat is duidelijk uit de laatste oefenwedstrijden geble ken. In de ereklasse wordt dat meteen afgestraft. Vandaar dat ik ze in de voorbereiding ta melijk veel speeltijd heb gege ven, om ervaring op te doen. In de competitie zal dat min der zijn, alhoewel ze natuurlijk wel kansen zullen krijgen". De oefenperiode werd geken schetst door wisselvalligheid.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17