gehoordgezien ereogeluid op televisie kan mits... lag n^ga (je L00 jn Literama Regionale en landelijke omroepen tekenen contract radio 1 985 PAtlO/TELEVISIE Gomant WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1985 PAGINA 11 ïge i. !RSUM - De Nederlandse schrijfster Tessa de Loo, die on- reainiet haar boek ,,De meisjes van de suikerwerkfabriek" een [ide oplage haalde, krijgt op dinsdag 24 september op Hil- De l 4 om 21.30 uur alle aandacht. Zij stond eerder op het ub Vevlma. In verband met het overlijden toen van de Duitse Ibert Qr Heinrich Böll kreeg die voorrang. Tessa de Loo debu- nadat dn 1983 met haar verhaal „Muziekles". Dit is haar sterkste compèpk haar opvallende boek „De meisjes van de suikerwerk- Servj' »s opgebouwd uit verhalen. De kritieken waren direct overtredi |g de „Anton Wachterprijs", alsmede een onderscheiding aakte Li#fische fabrikanten. Hierna volgde meer werk, zoals anig gef verhalen" en ,,De vuurdoop", terwijl zij tevens een lange tii|o°rtJing als schrijfster aflegde in haar essay „Een vin- al zijn. Cf aanmoediging". Gisteravond behandelde „Literama" de rige oudpchr'Jver Albert Camus, die 25 jaar geleden bij een auto- om ^et leven kwam. Van deze uitzending volgt volgen- k tweede deel. speciaal handelend over zijn roman luk was. ft"- destijds en ook nu nog een opzienbarend werk. HILVERSUM De landelijke en regionale omroepen hebben een contract getekend waarin zij zich akkoord verklaren met de opzet van de nieuwste actu aliteitenzender radio 1. Alleen de VPRO en radio-Rijnmond hebben zich om principiële re denen niet bij het contract wil len neerleggen. Beide omroe pen houden vast aan hun pro grammatische onafhankelijk heid. Zoals inmiddels bekend zal de nieuwe opzet per 1 december worden ingevoerd Het pro gramma op de zender bestaat voor vijftig procent uit nieuws, actualiteiten en informatie en voor de andere helft uit lichte muziek. Dit laatste vormt het compromis dat de landelijke omroepen hebben gesloten om te voorkomen dat de zender in de periode dat de regionale omroep niet uitzendt, een dus danig specifiek karakter krijgt dat luisteraars een andere zen der gaan opzoeken en de re gionale uitzendingen mislopen. Radio 1 wordt in principe uit gezonden via het zogenaamde fm-d net, de gezamenlijke zen ders van de regionale omroe pen. Omdat dit net nog niet landelijk bekend is, zal voor de regio's die nog niet de be schikking hebben over een ei gen fm-zender, het (landelijk) programma via de middengolf (am 747) te beluisteren zijn. Alleen in de periode dat de re gionale omroepen aan bod zijn op de fm-zenders (tussen 07.15 en 08.00, tussen 13.00 en 14.00 en tussen 18.00 en 19.00), zal op de middengolf een aange past programma door de lan delijke omroep gebracht wor den. De regionale uitzendin gen beginnen met het ANP- -nieuwsbulletin gevolgd door een regionaal nieuwsbulletin en vervolgens de Ster. Daarna begint het volledige program ma van de regionale omroep. De situatie waarbij gebruik moet worden gemaakt van de middengolfzender zal naar schatting twee jaar duren. Eind 1987, zo verwacht de NOS, zullen voldoende fm-zenders zijn gebouwd om een landelijke dekking te heb ben. In oktober van dat jaar loopt tevens het contract af, maar dat kan in principe stil- zwijgend verlengd worden. UlfRSUM/MARKE- Ij Sinds deze zomer ■"i radio- en tv-toren irkelo stereogeluid a vergoejvisiebeelden op Ne- Ijoen guld II doorgeven. beschilfcwam een nieuwe t, Evertj jn bedrijf. Bezitters n,een JJstereo-tv-toestellen, transact een rood lampje ïago randen als een pro- meen lij ja in stereo wordt i1°nder Inden, verwachten 'regen Ir Per^ectO geluid daafe ™-radio. t nation besfr'ecte geluid kunnen n de Lea (door)geven. maar er nancieeiparbij een aantal „mit- ans foto] ..maren" om de hoek in de co zegl A Kools. chef te- verbint)m oost, op de 20ste Ing van de Markelose nciële i" tv-toren. Zijn plaats ten deler- *-* Lonink stelt een ap maar hel beeld blijft oiPzaak. We kunnen des per CujS. afhankelijk van het ums aanbod, een goed jeluid doorgeven Maar f stereo wordt uitgezon- paalt de omroep en-of Wij zorgen voor een Ctllh zo goed mogelijke XJwijst erop dat er in feite AAt^eheel gelijke zenders Jlaatst. de A- en de B- voor Nederland II Ze per maand gewisseld: zender en „stand by"- welke laatste dan in Hoclfud kan worden geno- van 't Hdten nodig Maar die te haheemt bij storingen ook teler vi enkele seconden de •nd ovejn de andere over Het r Tiestante is dat de beide tuter uurtje i lub HC nal he •k twee Heel het gezin veert op bij de komst van stereo-tv. ïeze identieke zenders zichzelf en elkaar bewaken. Vroeger duurde die overscha keling enkele minuten. Dan vreesden de kijkers wel eens dat hun toestel kapot was en zeker als er een „sneeuw beeld" op het scherm ver scheen. Gesteld dat er nu eens een storing in de straalverbin ding met Hilversum optreedt Dat kan altijd, om welke re den dan ook, gebeuren. In dat geval verschijnt er op het kij- kersscherm het (nu nog zwart witte) testbeeld van Markelo. Dan weten de kijkers dat hun scherm niet kapot is. Boven dien wordt een daarbij beho rend toontje van 800 Herz uit gezonden, maar dat is door het publiek niet te horen. Dat Markelose testbeeld kan ook in kleur worden weergegeven, waarbij de stationsnaam zal verschijnen". Maar vraagt de verslaggever, hel geluid bij tv-beelden is toch van ondergeschikt be lang? Bovendien kun je de vraag stellen of er wel sprake is van de juiste verhouding tussen beeld en geluid. Wat voor zin heeft stereo-geluid dan eigenlijk nog? Geluidszender „Het ligt er maar aan wat je als kijker wenst. Daarover kun je uren praten. Ik meen dat het geluid bij tv-beelden niet (meer) van ondergeschikt belang is en zeker niet nu we het stereo-tijdperk op de tele visie zijn binnengestapt. Over de verhouding beeld-geluid kan weliswaar worden gezegd dat de (aparte) geluidszender de helft aan sterkte minder heeft dan vroeger. Maar - ik leg daar sterk de nadruk op - dat betekent beslist niet dat je dus ook het geluid half zo zacht hoort. Dat is niet zo. Je hoort er in feite niets van". Vraag: Soms is het filmaanbod in beeld en geluid van infe rieure kwaliteit. Zeker de Amerikaanse produkten zien er vaak beroerd uit. Te veel blauw, te veel rood of zelfs beide. Het journaal uit de stu dio ziet er altijd prima uit en Van Gewest tot Gewest levert ook al beste beelden en dito geluiden. Hoe zit dat? Kools en Lonink achtereen volgens: „We vinden ook wel eens dat het (Amerikaanse of andere buitenlandse) filmaan bod lang niet voldoet aan onze technische normen en moge lijkheden. Daar kan Hilver sum meestal niets aan doen. Het kan ook vaak niet beter, want Hilversum is afhankelijk van de bron. De kwaliteit in de transmissie en van de zen ders is altijd beter dan het aangeboden signaal dat wij doorgeven. Het is een open vraag natuurlijk als je de kwestie opwerpt waarom Hil versum geen beter gebruik van de technische mogelijkhe den maakt. Daarop kunnen wij als technici moeilijk ant woord geven. Een feit blijft desondanks dat Hilversum noodgedwongen moet accepte ren wat er wordt aangeboden. Er valt veelal weinig aan het produkt te verbeteren". Vraag: Maar dat technisch perfecte stereo-geluid op de te levisie dan? Kools: „Je zult eerst moeten vaststellen wat dan wel een perfect geluid is. Daarover verschillen de meningen. La ten we ons bepalen tot het ge luid zoals dat uit de studio komt. Dat moet uiteindelijk in de huiskamer terecht. Dat kan ook wel, maar in die geluids keten kan een zwakke schakel zitten en dan is het uiteinde lijk resultaat natuurlijk al veel minder ondanks onze perfect doorgegeven kwaliteit. Kijk, zo'n stereo-tv-kast bezit meest al twee geluidsboxjes van tien Watt, die aan het toestel vast zitten. We adviseren daarom een stereo-tv-toestel te kopen dat twee losse luidsprekers heeft. Een andere mogelijk heid is het stereo-geluid van het tv-toestel op de versterker van een hifi-installatie te zet ten en via de luidsprekers van dat systeem hoorbaar te ma ken. Maar juist aan die luid sprekers mankeert wel eens wat. Uiteindelijk wordt de perfectie van het geluid be paald door de kwaliteit van de speakers. Inderdaad, de zwak ste schakel bepaalt de sterkte van een ketting. In wezen moet je bij het kopen van ge luidsapparatuur beginnen met de luidsprekers, maar meestal vormen ze letterlijk een finan cieel sluitstuk. Een luidspreker is eigenlijk de moeilijkste com ponent in de geluidsketen. Dat geldt zeker als het om stereo geluid gaat". Er wordt mee geschermd dat stereo-televisie tweetalig zal zijn. Maar in de praktijk merk je daar als kijker-luisteraar niets van. Soms wil je graag de originele spreektaal bij een film horen. Amerikanen die Duits praten is altijd lachwek kend. Waarom kan die tweeta ligheid nog steeds niet? Kools: „Technisch is dat met twee (stereo)kanalen goed mo gelijk, zowel op radio als tv. Maar we moeten er rekening mee houden dat er nog veel mono-luisteraars zijn en dat het aantal verkochte stereo-tv- toestellen ook nog niet erg groot is. Die luisteraars en kij kers kan moeilijk een twee-in één kanaal worden aangebo den als daarop twee talen klin ken. Dat wordt al te chao tisch...". Hoe zou de toekomst er uitzien als we praten over stereo-ge luid bij tv-beelden? Quadrofo- nie misschien? Kools: „Ik denk dat quadrofo- nie verleden tijd is. Het is nooit een succes geworden. Dat systeem vraagt een vrij kostbare installatie, want je hebt alleen al vier top-luid- sprekers nodig. Bovendien moeten er aparte zenders ko men en die kosten veel te veel. Quadro-grammofoonplaten zijn er vrijwel niet geweest. Die zijn ook moeilijk te produ ceren. En, nou ja, koptelefoons voor quadrofonie bestaan ook niet. Niemand heeft vier oren... Nee, men wil een bete re beeldkwaliteit. „High Defi- nition"-tv. De hoofdzaak is dat het aantal beeldlijnen dras tisch wordt verhoogd. Maar wat dat betreft ben ik geen toekomstvoorspeller". BOB BIRZA ELLES VARA's Elles Berger vangt blijkens ingezonden schrij- vens in de VARA-gids een deel van de complimenten mee van de voorstelling op tv van het toneelstuk „Apar te tafels" van Terence Ratti- gan onlangs. In die brieven springt de dank van het pa pier af. Wat een mooie ver toning. Wat zijn we blij met deze aankoop. Hier trof de VARA nu echt eens de roos. Zo verluidt het. Maar Elles Berger mag niet vergeten worden. Niet als andere om roepen eindigde zij met een schreeuwrige opwekking om lid te worden. Nee, in alle bescheidenheid wenste zij de mensen kort welterusten. Wat een verademing bij al die drukte op de buis. JIMMY ;r Jimmy Cliff is er opnieuw met een eigen el pee, die aanhaakt bij eerder werk, waarin hij toesloeg met „Reggae Night" en „Sunshine in the Magie". Zodoende mikte hij ook nu weer op nummers die het moeten gaan maken, zoals „Hot Shot" en „American Sweet". Net als in vroeger werk valt ook nu weer de medewerking op van Kool and the Gang, vooral daarin de blazers van deze soul- group. De opnamen werden gemaakt in New York, maar het klinkt allemaal zo zon nig, dat men zou denken, dat hij voor deze gelegenheid te rugkeerde naar zijn geboor teland Jamaica. Binnenkort verschijnt Jimmy ook in de film. Samen met het twijgs- lanke fotomodel Twiggy in „Club Paradise". THYMETS In de NCRV-gids moet voor zitter Thymen Jansen het toch hebben over de popmu ziek, die in sommige christe lijke kringen als duivels staat aangemerkt. De NCRV wijdt daar zelfs spektakels aan, zoals onlangs het Kuip- gebeuren, waarover bij de NCRV tal van enthousiaste brieven binnenkwamen, ook van oudere mensen. Daar staan brieven tegenover die de popmuziek veroordelen, mensen die er een hard hoofd in hebben. Dezulken voegt Jansen in zijn artikel toe, dat op het gebied van de klassieke muziek ook het verschijnsel zich heeft voor gedaan dat deze werd ver oordeeld. Tsjaikovsky's nu alom aanbeden vioolconcert werd eens als „stinkend" omschreven. Nu valt de NCRV wegens de popmu ziek het verwijt toe, dat deze omroep vuilnis uitzendt in plaats van het evangelie. Zegt Jansen dat die kritiek hem wel raakt, maar dat muziek als expressiemiddel dat ook doet. nu eens door geluksontroering dan weer door geschoktheid. Dat heeft alle muziek in zich. ialimero Bananasplit Show and daughters, ilische tv-serie. ROS Formule 1 orlichting Engels in lasisonderwijs orlichtingsprogram- i Eigen Bedrijf isco leest voor uit het jsie-prentenboek van aats f i.Rasebos R'der. Ameri- er) 1.22.4s6 tv-serie. Afl.: King ar a. To'tl Het renpaard King .10 1,1 wordt plotseling ziek. ,L20'5.0'este vriend van de be- dermBio1er denkt dat het dier rszaw Nfnaakt moet worden, Oraael vertrouwt de zaak 1.5 trio metei 2 yournaal winneJUTERA )o 2,2(jet Absolute Minimum, ,es Beatrix Fonds 1609 k jv?nk° k6 'ader ziet Abraham, is i,4ikaal programma rond »0; trio te Kartner. M.m.v. Den- .2a°°® Jhristian en Mieke e l tok® Dochter van Mistral, 2,40 /(ïkaanse serie. Afl. 3. 21.10. trouwt met Julien Mi- r609* en 'aat v00r hem een ies ToStC0uwen in de Proven- 70' nMaggy moet in New io niet waar zij berooid is 000 me|ekornen, haar juwelen HeldermKpen Toto" r*OS Aktua 30 2.*8t Night of the 37i,#s, impressie van de metetionele slotavond van ^^•Londense Promenade 0 2.70erten- BBB Singers, Symphony Chorus en \LiSATdBC Symphony Orches- o.l.v. Vernon Handley, iv. o.a. Sarah Walker, to-sopraan isjin (Sd lasjviii Journaal M NEDERLAND 2 NOS 18.10 Staatsloterij. 3e trek king 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal P.P 19.12 Uitzending van de P.S.P NOS 19.22 Van Gewest tot gewest. Met (onder voorbehoud) de volgende onderwerpen: De oude Dakota vliegt weer; Ram-schip de Schorpioen in Vlissingen; Een leven tus sen strijkijzers 20.10 Aischa, tv-film. Met: Souad Thami, Ibtissam Moutalib, Chaibia Adraoui, e.a. Regie: Jullali Ferhati. Aischa, wordt geheel vol gens de gebruiken van het land, uitgehuwelijkt aan haar neef. Zij krijgen twee kinderen. Wanneer haar man overlijdt wil zij op ei gen benen staan en zelf de kost voor haarzelf en de twee kinderen verdienen 21.30 Werken aan een droom. Filmreportage rond hét ontstaan van de eerste Friestalige speelfilm voor de bioscoop 22.05 Nederland C-Extra met: Nederlandse Filmda gen 1985, impressie van de openingsavond 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport. Met o.a. de eerste ronde van de EC I. II en III 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET 17.00 Riptide herh. afl.: Peter Pan is alive and well 17.50 My Favourite Year 19.25 Airwolf afl.: Sandri's Mil lions 20.15 Tom and Jerry 20.30 A Study in Terror 22 10 Starting Over 23.55-02.00 An Officer and a Gentle- V 2 0-j 2 3-0; Rl Scène uit de Amerikaanse speelfilm „It's a wonderfull life", met James Stewart, Henry Travers, Donna Reed e.a., BRT II, 20.20 uur. 23.05 Paardekoeraen, Journaal en Coda: 'De roodborstjes' van Emily Dickinson 16.00 Wielrennen: Parijs - Brussel. Rechtstreekse reportage van de laat ste kilometers en de aankomst. 17.30 De troffee van de TV, cursus over het basketbalspel in veertien wekelijkse lessen. Les 2 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. Afl.35 18.Q5 Plons, kleuterserie. Afl.11: De vlinder, (herh.) 18.10 Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Raf Troch 18.35 D Kapitein Zeppos, Vlaamse jeugdserie. Afl. 8: De vierkante spij- 19.05 Juke Box 19.10 Oe blauwe planeet, documen taire serie. Afl.4: Veel verder kijken (2) (herh.) 19.40 Paardekoeraen, mededelingen en programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kijk uitl, Verkeerstlps. Afl.: Hoe weekend-ongevallen vermijden? 20.15 Namen Noemen, spelprogram- ma waarbij twee panels, samenge steld uit bekende personen via krypti- sche omschrijvingen, eigennamen ra- 21.00 Zakenmensen (Empire), zes delige Amerikaanse serie van Terry Hughes over komische situaties aan de top van een grote internationale onderneming. Afl.6. Met: Dennis Du- gan, Patrick McNee, Maureen Arthur, e.a. Op de vooravond van een presi- denteel bezoek aan de firma duikt Bens vader op aan het hoofd van een vakbondsactie. Veiligheidschef Da niels zorgt ervoor dat alles veilig is voor het bezoek... 21.25 Blikvanger, maandelijks mo demagazine met o.a.: Belgisch brei goed; Woningtextiel en zijn historiek; De man en de vrouw van de maand; overzicht van de Vlaamse modepers. een studiogesprek van de man en de vrouw van de maand augustus. Pre sentatie: Ghislaine Nuytten 22.15 Het Gerucht, kunstmagazine. 1. Castello di Rivoli. In 1984 huurde de regionale regering van Piemonte Rudi Fuchs in. directeur van het Ab- be-museum te Eindhoven, voor een experiment waarin een manier werd gezocht om hedendaagse kunst te to nen in een historisch gebouw. In dit geval het Castello di Rivoli in Turijn. 2. Mahabharata, toneelbewerking van Peter Brook van het grootste boek van de wereld, dat de basis vormde voor de Indiase gedachte. Impressie van de drie avonden durende creatie van Jean-Claude Carrière op het fes tival van Avignon 19.00 Zonen en dochter* (Sons and daughters), Australische tv-serie. Afl. 9. Met: Rowena Wallas, Brian Blair, Tom Richard e.a. 19.25 Tijdrover. Zwartje, de postduif, eerste van tien programma's over duivenmelken 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 20.20 E Het leven is toch zaligt (It's a wonderfull life), Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Frank Capra. Met: James Stewart. Henry Travers. Donna Reed, e.a. Zijn hele leven heeft George Bally gevochten om de we reld rondom hem te verbeteren. Geen eenvoudige taak omdat zijn grote te genstander zo goed als de hele stad bezit...(Originele versie met Neder landse ondertitels.) RTBF 1 18.10 Lollipop 18.45 Clip Club 19.00 Ce 80ir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Le grain de sable, spelpro- gramma met Thierry Luthers 20.45 Petit déjeuner compria, tv-se rie. Afl.5. Met: Pierre Mondy, Ma rie-Christine Barrault, Hubert De- schamps e.a. Regie: Michel Berny. 21.40 Japon le reve et l'hiatoire, do cumentaire-serie over de geschiede nis van Japan. Afl.4: L'ouverture de Meiji (1868-1910) 22.30 Trekking van de Nationale Loterij 22.35 Voetbal UEFA CUP: Luik - Ins- bruck. (Onder Voorbehoud) 23.20 Journaal 23.35 Un autre regard. Een uitzen ding van de Katholieke omroep MUSIC BOX/TV 5 16.00 ElNon-stop videoclips. Pre sentatie: Julie met 'Boogie Box' (16.00), Martin (17.00), Simon en Su- nie met 'Chart Attack' (18.00). 22.30-02.00 (2Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Julie (22.30), Martin (23.00), Simon en Su- nie met 'Chart Attack' (00.00) en Gary (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Auto *85, live-uitzending vanaf de Internationale Automobieltentoon stelling in Frankfurt am Main 16.55 Janos ik, Held der Berge (11), Poolse avonturenserie over de legen darische roverhoofdman 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Meister Eder und sein Pu- muckl, tv-serie. Afl.: Die geheimnis- vollen Briefe 19.00 Monaco Franze -Der ewige Stenz. Afl.: Wo ist das Leben noch le- benswert?) 19.58 Heute im Eraten 20.00 Tagesschau (ondertiteld voor doven en slechthorenden) 20.15 Sylter Novelle, tv-spel van Pe ter M.Thouet naar het verhaal van Theodor Storm. Met: Jan Groth, Anja Kruse, Benjamin Völz, e.a. Regie: Pe ter Deutsch. De zonderlinge Megels wordt ten schande gemaakt door het buitenechtelijke kind van zijn dochter. Op een nacht staat hij op het strand een vergaan schip op te wachten. Hij slaat een man die komt aanzwemmen 21.05 Brennpunkt 22.00 Tagesthemen 22.30 ARD-Sport extra. Voetbal-Eu ropacup. 1e ronde 00.00 DUITSLAND 2 16.35 Ünser Fraulein Lehrer, kinder serie 17.00 Heute. Aansl.: Regionaal over zicht 17.15 Tele-lllustrierle, gevarieerd magazine Das Haus am Eaton Place Langton, Simon Williams, Meg Wynn Owen, e.a. Deel 1. Aansl.: Nieuwso verzicht 18.20 Das Haus am Eaton Place ver volg 19.00 Heute 19.30 (S) Hitparade im ZDF, gepre senteerd door Viktor Worms 20.15 ZDF Magazin, informatie en meningen over actuele thema's 21.00 Hotel, Amerikaanse serie naar de roman van Arthur Hailey. 21.45 Heute-journal 22.05 Vor nun an bist du nicht meht allein, filmreportage over het geheim van Taizè 22.35 Das kleine Fernsehspiel Filme aus der Dritten Welt 01.20 Heute DUITSLAND 3 18 00 Telekolleg II 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Journaal en weerbericht 20.15 Mittwochs in.-informatie en 21.45 Wiseenschaftsshow 22.30 E Das Ding ist geritzt (L'af- faire est dans le sac), Franse speel film uit 1932. Met in de hoofdrollen: Lora Hays, Ghyslaine May en Jean- -Paul Dreyfus. Regie: Pierré Prévet. 23.15 E Der Waschbar (L'animal en question), Franse documentaire uit 1970 over Jacques Prèvert (1900-1977) 23.50 Wereldkampioenschap Scha ken: Karpow - Kasparow 00.20 Laatste nieuws Engeland BBC 1 18.05 Treasure houses 18.35 The Flinstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 Wildlife on one: Sulawesi - Is land of discovery 21.05 Tenko, tv-serie 22.00 Journaal 22.24South-east news, regionaal nieuws 22.26 Weerbericht 22.30 Soldiers 23.20 The Spiral Staircase, Engelse speelfilm uit 1975 van Peter Collin- son. Met in de hoofdrollen: Jacqueli ne Bisset, Christopher Plummer en Sam Wanamaker 00.50 Weerbericht BBC 2 18.00 Teletekst 18.30 Nieuwsoverzicht 18.35 The interview game 19.00 E Queen Christina, Ameri kaanse speelfilm uit 1933. Met: Greta Garbo. John Gilbert. Ian Keith e.a. Regie: Rouben Mamoulian. Film over de Zweedse koningin die in de 17e eeuw besluit om afstand van de troon te doen voor haar grote liefde... 20.35 Onbekend 20.45 Do they mean us? 21.15 Southampton boat show pro- view 22.00 Mrs. R's Daughter, Ameri kaanse tv-film uit 1979. Met: Cloris Leachman, Season Hubley, Donald Moffat e.a. Regie: Dan Curtis 23.35 Waterloo Bowls, samenvatting 24.00 Newsnight, actualiteiten en sa menvatting van de Liberal Party As sembly, Dundee 00.50 Weerbericht 00.55 Open University SKY CHANNEL 18.30 The Brady Bunch. Serie 19.00 The flying Nun. Serie 19.30 Nanny the professor. Serie 20.00 The greatest American Hero 20.55 The Guyanna Tragedy. Deel 2 22.35 International motor sports 23.35 Sky Trax. Popmuziek 00.30 Sky Trax. Popmuziek 01.00 Einde ITV 18.15 Blockbusters 18.45 News at 5.45 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Where there's life 20.30 Coronation Street 21.00 Fresh Fields 21.30 The Brothers McGregor. Film 22.00 Minder. Film 23.00 News at Ten 23.30 Midweek sport special 01.00 Comedy tonight 01.30 This I believe CD Ondertiteling via TeleTekst. E) Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 13 Bij niet-Nederlandstatige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwarl/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NOS/NOT 09.35 Schooltelevisie 12.00 Einde NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden VOO 16.00 Happy Days 16.25 Club Veronica Clips NOS 17.30 Journaal VOO 17.44 Agenda FEDUCO 17.50 Medelander* Neder- BRT 1 MUSIC BOX TV 5 08.00 IE Non-stop videoclips. Presen tatie: Julie (08.00), Rythmatist-special (herh.) (09.00), Simon en Gary (10.00), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (11.00), Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (12.00) en Martin (13.00). 14.00 (SNon-stop videoclips. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-tnfo 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Voetbal-Eu ropacup 11.55 Umachau 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Teletekst-over- zicht 15.40 Teletekst-overzicht 16.00 Tagesschau 16.10 lm Krug zum grünen Kranze 16" lye 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 Teletek st-overzicht 13.30 Einde 15.40 Tele tekst-overzicht 15.56 Programma-o verzicht 16.00 Heute 16.04 Unsere Nachbarn 16.35 Tips für Aktive 17.00 Heute 17.15 Tele-tllustrierte 17.50 Der rosarote Panther BBC 1 07.00 Teletekst 07.50 Breakfast Time 10.20 Liberal Party Assembly 11.30 Play School 11.50 Liberal Par ty Assembly 13.30 Journaal 13.55 South-eeat news 14.00 Pebble Mill at one 14.45 Chock-a-block 15.00 Liberal Party Assembly 16.52 Sou th-east news 16.55 Up our Street 17.10 Superted 17.J5 Beet the tea cher 17.30 Cheggers plays pop 17.55 John Craven's newsround SKY CHANNEL 08.45 Dennis the Menace 09.15 Sky Trax 14.10 A gift to last 15.10 Family 16.00 Sky Trax 16.45 Sky Trax 17.30 Sky Trax ITV 10.30 Schooltelevisie 10.42 Time for a story 10.54 Good health 11.11 Pic ture box 11.28 Your Living body 11.45 Craft 12.03 Soeing and doing 12.20 Starting science 12.37 How we used to live 13.00 The Giddy game show 13.10 Mooncat and co 13.30 The Sullivan* 14.00 News at one 14.20 Anglia News and Weather 14.30 Falcon Crest 15.30 Daytime 16.00 Take the High Road 16.25 An glia News 16.30 Sons and Daughters 17.00 The Giddy gam* show 17.10 Cartoon Tim* 17.20 Scooby Doo HILVERSUM 1 17.03 Hier en Nu- -woensdagmagazine. 17,55 Medede lingen (NOS) NCRV 18.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbijgaan 19.07 Leger des Heilskwartier. 19.25 NCRV-Woensdag-Sport. NOS: 20.03 Hobbyscoop. 20.30 Langs de lijn 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Romance. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.07 Vandaag... donderdag HILVERSUM 2 NOS: 16.30 Nws. 16.33 NOS-Ombudsman. EO: 17.30 Nws. 17.36 Tijdsein NOS: 18.00 Nws. 18.10 NOS-Midweekmagazine 19.30 Het verschijnsel Liefde (6). 20.00 Nws. EO: 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De Bijbel open. 21.05 Van U wil ik zin gen. 21.30 EO... in de regio. 22.00 Vragen naar de weg. 22.15 Terugkeer naar Israël. 22.30 Nws. 22.35 Achter de Horizon. NOS: 23.30 Verhaal HILVERSUM 3 18.04 De Avondspits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio. 20.03 The John Peel Show. 21.02 Frontlijn. 22.30 Liveconcert 23.02 Heartlands HILVERSUM 4 16 30 Muzenmarkt 1985: muz voor klavecimbel en blok fluit AVRO: 18.00 Nws. 18.02 Affiche 4. 18.05 Het betere werk. 20.00 Salz- burger Festspiele 21.20 Klassieke or kestmuziek. 22.15 Tweede Neder lands Muziekfeest (1) 23.15 Over boe- RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma- ROEP RIJNLAND 16.30 Leiden Lokaal. 17.30 Nieuws en Actualitei ten. 18.30 Geestelijk leven. Morgen HILVERSUM 1 NCRV: 07.03 Het le vende Woord. 07.10 Vandaag... don derdag. vervolg 08.06 Hier en Nu 08.54 Perspectief. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Mu ziek bij de koffie. 11.03 NCRV-Speci- aal. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Mid- dagpauzedienst. 13.06 Hier en Nq. 13.20 NCRV Globaal. KRO: 16.03 Op de eerste rang. HILVERSUM 2 AVRO: 07.00 Nws. 07.06 AVRO's zomer info. 07.30 Nws. 07.35 Actualiteiten. 07.50 Econo misch commentaar. 08.00 Nws. 08.11 Actualiteiten. 08.25 Financieel- eco nomisch nws. 08.30 Nws. 08.33 Uit gaanstips voor de dag. 09.00 Au- tonws. 09.05 Reportages op toeris tisch en recreatief gebied. 09.30 Nws. 09.33 De doe-het-zelf-rubriek 10.00 Vakantietips voor kinderen. 10.05 Snotneus Ahoyl 10.15 Seniorenservi ce. 10.30 Nws. 10.33 Cult, evenemen tenkalender 11.30 Nws. 11.33 Koken met Henk Molenberg 12.00 Telefo nisch spreekuur OVERHEIDSVOOR LICHTING: 12.16 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws AVRO: 12.36 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.10 AVRO's Sportpanorama. 13.30 Nws. 13.33 Politiek nieuws. 14.00 AVRO's radiorechtswinkel. 14.30 Nws. 14.33 De grote finale. 15.00 De burgemeester is jarig. (15.30 Nws). VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio. HILVERSUM 3 NOS: leder heel uur nws. TROS: 07.03 De Havermout- show. 09.03 De Nederlandstalige top tien. 10.03 De Polderpopparade. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 TROS Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA: 07.00 Vroeg Ochtendconcert (1) 08.00 Nws. 08.02 Vroeg ochtendconcert (2). 09.00 Ka- mermuz 09.45 Itzhak Perlman, viool 11.05 Concerto Sprituale 12.00 Ope rette VPRO: 13.00 Nws. 13.02 De Be weging. Met om: 13.02 Summertime. 14.30 De Wandelende Tak 15.00 Oude muziek. 16.00 Het Portret RADIO RUNMOND 07.30 Actualitei- tenmagazine 09.00 uur: leder uur na het ANP-nieuws regionaal nieuws. 16.30 Middagmagazine OMROEP RIJNLAND 11.00 Ouderen

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11