sdkmania bedwingt tompwijkse Boys Opnieuw verlies voor LMHC |RV stunt bij egstgeest: 0-3 BS Leiden in verlenging naar nederlaag C&idócGoimmi DOMBURG EN FORESCATE AAN DE LEIDING fnamo beheerst gernooi Apollo gaQRTTRIBUIME 1 Richard Ippelgrijpt weer mis Winst dames OASE MAANDAG 16 SEPTEMBER 1985 PAGINA 17 LEIDEN Na zijn tweede plaats in de Ronde van Mid den-Holland greep de Leidse amateur Richard Ippel giste ren opnieuw naast de over winning. De Swiftrenner werd achter Ralf Moorman (Nieu- wendam) tweede in het crite rium van Hoogerheide. Ook veteraan Jan Zwaan belandde net naast het hoogste treedje van het ereplatvorm. Hij werd tweede in Gouda. Ippel bevond zich in Hooger heide in een kopgroep van elf man, die in de slotfase uit el kaar viel. De Leidse renner ontsnapte andermaal met drie renners, van wie alleen Ralf Moorman nog een antwoord had op zijn laatst demarrage in de slotronde. Moorman bleef in het wiel van Ippel zitten en kwam er pas in de eindsprint weer uit. In de veteranenkoers in Gou da ging koploper Jan Zwaan de laatste twee ronden in met twee concurrenten. In de eind spurt was dat er nog één: Leo Verzuu, en die bleek net wat sneller dan de Swiftrenner. In de liefhebberskoers ontsnap ten negen renners, van wie Pieter Evelein door een lekke band uitviel. Anderhalve mi nuut achter winnaar Martin Lexmond (Excelsior) bleken Klaas Duivenvoorde (negende) en Piet Kralt (tiende) de snel- sten van het peloton. Zaterdag toonde Jan Zwaan zich ook strijdlustig in Voor hout, waar De Bollenstreek voor de organisatie zorgdroeg. Achter winnaar Bakker (Haarlem) en tweede man Gerrit Kleinveld (Lisse), ein digde hij nu als derde. Arie Ravensbergen werd zevende, Piet Kralt negende. Hazerswoudenaar Piet de Groot werd gisteren vijfde in Berkel, waar hij met tien an dere renners om de overwin ning spurtte. H~*p singen !Pfe4 - De tweede klasse 2 hockeyheren wordt «lrl ft voor c'Gze regio, jrg en Forescate won- weer en gaan samen aan kop, onderaan in die Pollux zijn eerste pakte door een digmf1005 gelljkspel" llvG Op kreeg VCL op be- huisploeg ging zeer van start en Ber- iiciuv en Nol van der ^brgdem binnen 20 mi- een verdiende 2-0 Een verdedigings- de kans vlak nog de aansluittref- fer binnen te schieten. De tweede helft was Forescate slordig in de opbouw en cre- eërde nog maar weinig kansen voor zichzelf. VCL kreeg ech ter geen enkele kans meer, zo dat het duel als een nachtkaars uitging. Roomburg won in een strafballenduel van Car touche, 5-2. Kees Wendt be nutte drie Leidse strafballen, tegenover twee Voorburgse verzilverde pushes. Via Rob Koopmans en wederom Kees Wendt bracht Roomburg het verschil in klasse goed in de score tot uitdrukking. Alecto haalde zijn eerste punt bij Pol lux in Vlaardingen. In het ge- lijkopgaande duel had Alecto de laatste tien minuten het beste van het spel en enkele goede kansen om de score te openen en de twee Dunten binnen te halen: 0-0. Noord- wijk versloeg na een 1-0 ach terstand HDS met 2-1. Bing Voorham en Fred Beuk zorg den ervoor dat de volle buit in de badplaats bleef. Hisalis leed een 2-1 nederlaag tegen het bezoekende Magnus. Twee snelle uitvallen bracht de ploeg uit Schagen op een 2-0 voorsprong. Gert Kloosterboer bracht uit een strafcorner vlak voor rust dichterbij, maar de gelijkmaker werd in de twee de helft niet meer geprodu ceerd. Catwijck verloor met 5-0 van Spijkenisse. Alkema de ging met 10-1 ten onder bij Pijnacker. De eerste-klassederby Noord- wijk-Leiden leverde een pun- tendeling op, 2-2. Een solo van Jacqueline de Groot opende de score voor Noordwijk. Cootje Barentsen bracht op gelijke wijze de score weer in even wicht. Na de pauze bezorgde Ele le Poole LMHC de voor sprong, waarna een Noord- wijks strafcornervariant het gelijkspel op het bord bracht. Voor Leiden betekent dit dat zij uit de eerste drie wedstrij den slechts twee punten ge haald hebben. Roomburg speelde gelijk tegen Nieuw koop door een treffer van Inge Oudkerk Pol. Forescate ver loor onnodig van Rijswijk met 2-1. Halverwege de tweede helft verkleinde Willemein van Woensel de achterstand tot 1-2, maar het slotoffensief leverde geen treffers meer op. Alecto haalde bij koploper Bennebroek zijn derde gelijk spel, 1-1. Eugenie Westerduin verzilverde vlak na rust een strafbal, geforceerd door Ma- riëtte Kruidenier. Hisalis haalde een enorme zege op Spire, 10-0. Alkemade verloor met 2-1 van Barendrecht. Cat wijck leed een 6-0 nederlaag bij Barendrecht. ij r teii iatie: leien ?pen •en r lijkrr Xian^N In de zaterdag Leoflg eerste klasse met feKRV voor een sur- verktóoor het slecht ge- ;P gn Oegstgeest met 0-3 vas ^roêen Alphia zette •Iers zegereeks gewoon ?nsieen MVKV liet ZLC ainea 5-0 voorsprong nog 1 valij komen, ad t( "ooieest - KRV 0-3 (0-2) ik h£e tweede maal moest l enPest °P eigen terrein tderlaag incasseren. De L.E Iflbewoners kampen in wrste linie met een iasnoo gebrek aan schotvaar- i Duyi KRV, al in de 12e mi- j> voorsprong gekomen iarten van der Oever, rde slim. John van den rondde in de 35e minuut jitbraak bekwaam af, )or de rust met 0-2 in- )e tweede helft gaf een fivallender Oegstgeest te tiaar zelfs het inzetten en vierde spits mocht aten. Integendeel, Van khof besliste met zijn j treffer de wedstrijd de- i del veil el - GWS 2-0 (1-0) i we behaalde zijn derde n Bonning op rij en voèrt rs h£t veld aan. In het eer- begplpart wisten de bezoe- fan gelijke tred te houden phia tot het moment dat Irdman in het 16-meter- onderuit werd gelopen, rafscfertens had geen moeite ipte fet verzilveren van dit vamfcansje. De thuisclub luyjfat gas terug en moest zakei 70e minuut wachten de P tweede goal van Ruud Veliaf viel. Het houtwerk rrepiierde meerdere tref- I Kagia 1-1 ((H)) zoij veroverde zijn eerste eerd» In de eerste helft had- Ie k(_ den de Leidenaars het betere van het spel en dan met name op het voetbaltechnische ge bied. Runner-up Kagia was na de pauze wat sterker en open de de score via bex de Ree. Het slotoffensief van Leiden leverde tenslotte toch de ver diende gelijkmaker van René Brugman op. MVKV - ZLC 54 (2-0) Het eerste uur van dit doel puntrijke duel dicteerde MVKV de strijd volledig. Ron van der Kolk (2), Henk Lan- gemaat, Rob Onderwater en Marcel van Huissteden scho ten de thuisclub in die fase naar een 5-0 voorsprong. Ver regaande nonchelance bij de Katwijkers was er de oorzaak van Hans van der Hoed, Frits Rijsbergen en Ad van Kaam de score .een beter aanzien konden geven. Tweede Klasse Unitas Leiden bracht het on geslagen VVSB zijn eerste ne derlaag toe en dat was zeker opmerkelijk te noemen. Wil lem Manneke en Otto van Beekhof waren succesvol v de Leidenaars, nadat Herman Looyestein namens VVSB de score had geopend. Woubrug- ge had het moeilijker dan Ver wacht tegen HVZ en won „slechts" met 2-0 via treffers van Bas Endlich en Dick Dorp. Robin Jordens scoorde vijf minuten voor tijd de win nende treffer voor LFC tegen Meerburg, waardoor de 0-1 winst bij de club terecht kwam, die er het meeste recht op had. John den Hollander bracht Kickers '69 aan de lei ding bij Abbenes, dat voor rust drie maal terugsloeg door Cees Kattenberg, Peter van der Stelt en Arie van der Berg. Twee treffers van Johan Smeins zorgden in het tweede part voor een 3-3 eindstand. lan ÊN Het zevende najaars toernooi van de „Veense" bad- reartclub Apollo is beheerst door Dynamo Sassem. Zij gingen ss ill Van der Geest Sport wisselprijs voor de beste vereniging ;inge haal door zowel in het C als het D toernooi in vele finales oos.|t langste eind te trekken. Hans Vrensen won bij de heren C, Karin Elsgeest won bij de dames en ook het heren dub- ls voor Sassem met Peter van der Voort en Jan Klein. De ov«an Elsgeest kwam overigens op een onplezierige manier Vij£id doordat tegenstandster Lisette Simons (Flair) in adem de paakte en op doktersadvies afhaakte. Daarmee verspeelde p h« de dames dubbeltitel aan Lenie van Oppijnenen en Lien i gelt van Merenwiek. IN Alkmania voor het eerste jrlies van koploper tvijkse Boys. Kic- 19 wees VNA terug irmunda leed tegen |jn eerste nederlaag. pijkse Boys - Alkma- (0-1) 'k Boi aardig duel moest vogeltiikse Boys zijn eerste ïlligeifstaan. Angelo van itwijham namens Alkmania voetbjiingstreffer voor zijn terkt|g en met die voor- iver «wisten de Oud-Wete- de rust te halen. werd or dtfijkse Boys tapte na de 'er o)it een ander vaatje en e zic| achterstand om in een I uit.i 2-1 voorsprong via treffers van Theo van der Bosch en Wim van Benthem. Een kwar tier voor tijd schoot Ed Roos vanaf elf meter de partijen op gelijke hoogte en ondanks ver schillende goede scoringsmo- gelijkheden bleef die gelijke stand ongewijzigd. Kickers '69 - VN A 2-1 (1-1) Kickers '69 was er op gebrand de nederlaag tegen Warmunda uit te wissen. Al in de eerste minuut kwam de Leimuidense formatie op voorsprong mid dels Hein Visser, die een com binatie met Anton Broers goed afrondde. Pal voor rust bracht Michel van Rijn VNA weer langszij. Kickers '69 toog in het tweede part massaal ten aanval en het was Peter van der Hoek, die uitermate te recht 2-1 aantekende. Warmunda - VNL 0-2 (0-0) Het betere veldspel van War munda leidde niet uit tot doel punten. VNL counterde be kwaam, al vergde het de nodi ge tijd voor het tot scoren kwam. Bert Mulder was tien minuten voor tijd als eerste trefzeker, een voorbeeld dat luttele minuten later werd ge volgd door zijn ploeggenoot André de Jeu. Oranje Groen - Bernardus 1- 3 (0-1) Oranje Groen domineerde het merendeel van de wedstrijd, viel onstuimig aan maar had het geluk niet aan zijn zijde. Het houtwerk werd enige ma- AMSTERDAM De bas ketballers van de BS Lei den zijn er zaterdag niet in geslaagd de eerste wed strijd in de ere-divisie in winst om te zetten. Tegen de verwachtingen in won het Amsterdamse BV Ca nadians in de hoofdstede lijke Apollohal na verlen ging (86-86) met 105-91. Slechts vier Leidse spelers beleefden het einde van de wedstrijd; de rest van het team zat inmiddels zwaar gefrustreerd met vijf fouten op de bank. Leiden trad in Amsterdam in zeer vreemde kledij aan. Vol gens stuurgroeplid Fred Meijer was het onmogelijk om de Eto- nic-outfit voor de spelers door de douane van Schiphol te krijgen. Vandaar dat de BS zich voor deze gelegenheid in vreemde „All Star-shirts" tooi de en de spelers nummers droegen die normaliter slechts bij mini's voorkomen. Amsterdam liet zich er niet door van de wijs brengen. BS Leiden stond vlot op een 7-0 achterstand en kreeg volgens coach Harrewijn met name voor de rust (46-40) te veel punten om de oren. Ook na de pauze had Leiden de grootste moeite op de been te blijven. De ploeg herstelde zich wel (46-47), maar kon geen mo ment doordrukken. Zelfs niet via de uitstekend debuterende Sander Kales. Daarbij wilde het arbitrale duo Van Renen en Kamerling ook niet erg helpen, getuige de 30 fouten voor Leiden en de 19 voor Amsterdam. Dubieuze beslis singen in Leids nadeel volg den elkaar verder in ras tem po op. Vlak voor het eindsignaal ver dwenen achtereenvolgens Kragtwijk en Van Helfteren van de BS naar de bank. Am sterdam moest om dezelfde re den Cornelis Willem Amama missen, maar hield lange man nen Thomas, Van Poelgeest en Moore binnen de lijnen. Des ondanks had Leiden de beste kansen in de reguliere speel tijd, maar ex-Leiden speler Ri chard van Poelgeest en weder om arbiters Van Renen en Ka merling staken een stokje voor de Leidse zege. Van Poelgeest hielp solo zijn ploeg naar de verlenging. In die extra vijf minuten had Leiden geen schijn van kans. Coach Harre- wijn, die na jaren weer als spe ler op het sheet genoteerd stond, dreigde nota bene zelf nog in actje te moeten komen, want Leiden hield slechts vier spelers over. Het uitvallen van Heijdeman en Emanuels (bei den 5 fouten), twee technische fouten op naam van Harrewijn en het resteren van slechts vier spelers in de Leidse ploeg verhinderden dat BS Leiden in de verlenging zijn eerste twee competitiepunten kon pakken. JACOB BERGSMA BV Canadians Amsterdam - BS Lei den: 105-91 (rust: 46-40, verlening na 86-86). Toeschouwers: 400. Scheids rechters: Van Renen en Kamerling. Vijf fouten: Kragtwijk, Van Helfte ren, Heijdeman en Emanuels (BS Leiden). Amama en Van Poelgeest (Amsterdam). Scores Leiden: Van Helfteren 22 (62%). Hagens 19 (8 as sists), Heijdeman 18, Emanuels 15, Kales 9, Kragtwijk 6 (13 rebounds), Van Egmond 2, Beij 0. Team: 43% (35 op 81), 45 rebounds, 12 balverlies. Scores Amsterdam: Te Velde 27, Moore 27, Van Poelgeest 24, Thomas 17, Halewijn 5, Amama 3, De Vries 1. Kramer 0, Van Roermund 0. Team: 51% (37 op 70). 42 rebounds, 12 bal len „getest" en het vizier van de voorwaartsen stond niet op timaal afgesteld. Adri Meyer, Peter de Groot en Koen van Dam profiteerden aan de an dere kant uitstekend van de ruimte en schoten Bernardus naar 0-3. Johan de Ridder werkte de hatelijke nul weg. MMO - Meerburg 2-2 (1-0) Tot vier minuten voor tijd zag het er naar uit, dat MMO op een probleemloze zege af zou gaan. Hans van Goozen en Jo han Vaneman hadden de Hoogmadese équipe een 2-0 voorsprong bezorgd. Met een uiterste krachtsinspanning wist Meerburg in die laatste minuten toch nog langszij te komen via Martin van der Meer en Rini van Veen. Stompwijker Frank Janson tracht zich door de verdediging van Alkmania te werken. Goed debuut Blitz VOORSCHOTEN Blitz is in de eerste divisie B goed gestart tegen het Haagse Argus. Een zieke Henk Krauwel zag zijn ploeg met 91-85 winnen. Ook in het rayon begonnen zater dag de wedstrijden. Leider dorp bleek in de eerste klasse te sterk voor Lokomotief Rijs wijk (87-85), de Katwijkse Grasshoppers kregen zwaar klop van het Hilversumse Dunckers, terwijl ook MSV te gen AMVJ Rotterdam ten on der ging (100-93). Blitz had het in de eerste helft tegen Argus in de eigen Vliethorst niet gemakkelijk. Toch gingen de Voorschotense basketballers met een 39-38 voorsprong de rust in. Via een 43-45 tussenstand sprong de ploeg van coach Krauwel door naar 58-45. Moerer en Van Weeren acteerden sterk van achter de driepuntslijn, maar Argus kwam via een verras sende tussensprint bij 73-73 toch weer op gelijke hoogte. Voor Blitz het sein om nog een maal de hakken aan te trek ken en naar de 91-85 winst te spelen. Will Moerer was met 19 punten de beste schutter. In sporthal Op Dreef zagen 450 toeschouwers Leiderdorp tegen Lokomotief een nipte 87-85 overwinning pakken. Aardig detail: Leiderdorp coach Hans van Rooijen zat vorig seizoen bij Lokomotief op de bank. Opmerkelijk ook, omdat de Leiderdorpers in de eerste helft nog tegen een ach terstand van maar liefst 18 punten hadden aangekeken. De Rijswijkse opponent zette een goede 1-3-1 zone-verdedi ging neer, waar de lange man nen van Leiderdorp het moei lijk tegen hadden. Het Katwijkse Grasshoppers kreeg geen poot aan de grond tegen het Hilversumse Dunc kers. Via 27-20 bij rust werd het een kansloze 69-47 neder laag. Dunckers bleek veel ster ker in de afronding dan Grass hoppers, maar met name het gebrek aan eenheid brak de Êloeg van coach Ed Zaal op. ert van der Plas werd de Katwijkse topscorer: 16 pun ten. MSV uit Noordwijk keek te gen het Rotterdamse AMVJ bijna de hele wedstrijd tegen een achterstand aan. Aanval lend kwam de ploeg van Bert Samson goed. uit de voeten, maar in de verdediging liet men toch te veel steken val len. De sterke Rotterdamse ploeg buitte dat voordeel goed uit: 100-93. LEIDEN De handbalsters van OASE hebben de twee punten binnengehaald tegen Snelwiek: 9-7. Roos van Leij- den had een groot aandeel in de zege met vijf treffers. Saturnus (heren) stond diep in de tweede helft tegen De Tref fers met 9-6 voor. Toen stok ten de aanvalscombinaties van de Leidenaars. Met snelle bre aks trokken de bezoekers de winst naar zich toe: 9-14. Ook HVV verspeelde een voorsprong. Vlak voor tijd was de stand nog 11-9. De Voor- genoegen nemen met één punt: 11-11. MMO leed een kansloze ne derlaag tegen Quintus. De Hoogmadese ploeg had geen verweer tegen de snelle uit schotenaren moesten echter vallen van de thuisploeg: 17-5. Zoontjens selecteert tien veldrijders TILBURG Bondscoach Cees Zoontjes heeft tien veldrijders geselecteerd in de nationale kernploeg amateurs voor het sei zoen '85-'86. Uit de tien wordt ook de ploeg samengesteld voor de strijd om de wereldtitel in februari in het Belgische Lembe- ke. Zoontjens gaat op 5 oktober in een veldrit in het Belgische Laarne voor het eerst met zijn selectie oefenen. De tien geselecteerde veldrijders zijn: Huub Kools (Baarle-Nas- sau), Noël van der Ley (Mechelen), Ronald Rol (Alkmaar), Jo Martens (Deume), Frank van Bakel (Deurne), Peter Kant (Ril- land-Bath), René Guyt (Katwijk), Martin Hendriks (Assen), Rini Pley (Wierden) en Johan Reumer (Kampen). OEGSTGEEST— Na het ingecalculeerde verlies te gen Tilburg de eerste competitieronde, was de algehele verwachting, dat de équipe van Nol Baar- schers op eigen veld het zwak geachte HDM wel een nederlaag toe zou brengen. Bij het te gehaast op jacht gaan naar doel punten, liep de thuisploeg zich echter stuk op het ne gatief ingestelde HDM, dat door uitstekend be heersen van de counter uiteindelijk met 1-2 de punten binnenhaalde. Dat het een bikkelharde wed strijd zou worden, stond al voor aanvang vast, immers beide ploegen liggen elkaar niet geweldig. De zwaar op de verdediging spelende Haagse ploeg ving het stormoffensief van Leiden in het eerste kwartier op door middel van overtredingen hetgeen nogal wat irritatie opwekte bij de te genstander. Zeker toen de gas ten geheel tegen de verhou ding in met 0-1 voorkwamen uit een strafcornersituatie, waarbij de Leidse goalie Van der Meer door een Hagenaar het zicht werd belemmerd. Stefan Nuhn schoot de bal op de voet van een Leidse lijn- stopper, waarna Mare Bennin- ga de score uit een strafbal opende. Na rust hetzelfde beeld. Het sterk pressende Leiden wist zijn kansen via met name Die trich en Eikenhout niet te be nutten. Arbiter Heemskerck had een strafbal kunnen ge ven, toen laatse man bij de gasten Robbert van der Zee een push van Dietrich met te hoog geheven stick uit het doel haalde. Hij weigerde dit echter te doen. De uitblinken de Peter Westerink maakte even later een uitbraak van HDM goed af: 0-2. Met het in brengen van de jeugdige Job Cummar voor Vixeboxe en Hans-Willem Croll voor Wa- gener brak een laatse slotof fensief los. Toen Wouter Ei kenhout zijn wekelijkse goal had gescoord uit een lange hoekslag van Boudewijn van Eyck, waren er nog 5 minuten te spelen, te kort echter voor de Leidse ploeg die na het tweede opeenvolgende verlies teleurgesteld afdroop richting kleedkamer. Wouter Eikenhout scoort het enige doelpunt van Leiden in de wedstrijd tegen HDM.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17