Geweldsfilosofie bestrijdt voetbalvandalisme juist niet KARPOV SLAAT TERUG sportuitslagen Werder Bremen bevestigt vorm Drtoptv Top en Havik op jacht naar wereld uurrecord uoetballerlei Ongeluksdag Lauda Sportwereld )RT CcidacSowuwt ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1985 PAGINA 7 iM ALD VOETBAL j Eagles-FC Den Bosch Ï-Fortuna S _;les-Ajax ilngen-Sparta icht-NEC rd-Haarlem Jlviaia ilschap-PEC 2wolle renveen-FC Den Haag 0Sen79 hdhoven aningen-Helmond Sport Cadeaus niet hoger dan 1600 gulden ROME De Italiaanse voetbalbond is van oor deel, dat de scheidsrech ters in de Italiaanse eerste divisie elke zondag te veel en te waardevolle ge schenken ontvangen van de gastheer. Om die reden zal de bond in het lopende seizoen strengere controles gaan houden en dreigt het de profiteurs onder de ar biters met harde sancties. De waarde van het cadeau mag niet hoger liggen dan 1600 gulden. Deen Juul Europees kampioen 5-jarigen SCHAESBERG De Deense jockey Steen Juul heeft gister avond op de baan van Schaes- berg met Granit Bangsbo het Europees kampioenschap voor vijfjarige hengsten en merries gewonnen. Over de 2140 meter deed hij twee minuten en 44,5 seconden. In de eindspurt wer den Quiggin (met de Zweed Johansson) en Einarsin (met de Pin Perttunen) verslagen. De Nederlandse jockeys Schoonhoven en Van der Blonk (op respectievelijk Wel lborn Dean en Worthy Boy Laren) kwamen niet verder dan de series. Europees- en wereldkampioen schaatsen Hein Vergeer. Hein Vergeer onderscheiden DEN HAAG Hein Vergeer, Euro- f>ees- en wereldkampioen in het afge- open seizoen, hèeft voor zijn presta ties de Oscar Mathisen-prijs gekregen, een in het langebaanschaatsen hoog gekwalificeerde Noorse onder scheiding, die eerder werd toegekend aan Henk van der Grift (1961), Kees Verkerk (1966 en '67) en Ard Schenk (1970, '71 en '72). Het congres van de Internationale Schaatsenrijders Federatie (ISU) zal in 1986 niet in Nederland worden ge houden, maar in Oostenrijk. Voorts heeft de KNSB besloten het sponsor contract met Aegon te verlengen tot en met het seizoen 1987/88. DUSSELDORF Werder Bremen heeft gister avond ziin goede vorm en zijn toonaangevende rol in de Bundesliga bevestigd met een zege van 4-1 op Fortuna Düsseldorf. Bij de rust wees nog weinig op de duidelijk triomf. Werder leidde toén met 2-1 door treffers van Sidka en Kutzop, nadat Thiele de thuis club op voorsprong had gebracht. In de tweede helft speelde Bremen agressiever, hetgeen resulteerde in doelpunten van Neubarth en Völler. Saarbrtlcken boekte zijn eerste overwinning van het seizoen. Op eigen veld won het met 3-2 van Schalke 04, na een ruststand van 2-2. Jusufi had al in de eerste minuut de score voor Saarbrticken geopend. Hartmann (1-1), Bldttel (2-1) en Thon brachten de 2-2 tot stand. Na de pauze maakte Höhnscheidt de winnende treffer. Mottet vindt geluk in Lourdes LOURDES Charley Mottet heeft een ongelukkig seizoen gisteren voor een deel goed ge maakt. De jonge Fransman, vorig jaar winnaar van de Ronde van de Toekomst, zege vierde in de tiende rit van de open etappe-koers. De winst in het bedevaartsoord Lourdes na een koers over 122 kilometer van Luchon, moet Mottet voorlopig troosten. De Colom- bianen, van wie Martin Rami rez zijn gele leiderstrui be hield, deden een vergeefse pon ging om de Fransman Eric Sa lomon definitief op afstand te rijden. ïdse/: land 1, 23.10 uur: Voetbal I 2, 20.40 uur Moto- |NI|megen. 1 2. 22.40 uur Studio Nederlands, 22J0 uur op zaterdag. Frans. 13.00 en 16.00 uur training GP België 1 2. 22.20 uur Das Ak- }4Sport-Studio. 1 3, 20.15 uur Sport im 1,11.00 uur Grandstand. 17.45 en 00.00 uur Golf. 3.15 uur: World of sport, innel, 14.30 uur IJshoc- thannel, 15.30 uur Motor- jchannel, 16.30 en 20.50 Worstelen. Channel, 23.30 uur Voet- Wand 2, 10.00 uur Studio i Nederlands 1, 20.00 uur JiNederlanda 2, 14.00 uur Jport: GP België formule 1. S Nederlands 2, 16.00 uur snnen: GP Eddy Merckx. I Frans, 10.55 en 13.50 uur iport: GP België formule 1. I Frans, 16.00 uur: Wlelren- .P Eddy Merckx. Frans, 18.30 uur Spon. 21.00 uur TV 5 Sports, •nd 1, 15.55 uur: Auto- GP België formule 1. 18.23 uur. Die 17.22 uur Die J-Reportage i 3, 19.00 uur Sport lm 14.55 uur Grandstand. 23.35 uur Autosport: GP formule 1. 00.10 uur Golf. Motorbootsport. 7.00 uur Internationale at- «Dhannel, 14.30 uur Amerl- rpotball. ^Channel, 16.00 uur Voet- ,3^K jeugd. ifhannel, 17.00 uur Gillette sports special. AAG Jan Vlieg, de en herencoach van de nisbond, heeft vier ers en negen spelers in 1 ilectie opgenomen. Op- 1 i in de herenploeg is de tiezing van Bob Potton van Spanje. Beide spe erden tijdens de WK in iburg in april van dit •or de toenmalige bonds- Bert van der Helm na cwikkelijke incidenten 1 dig naar huis gestuurd. °^tie bestaat uit de dames Bet- riesekoop (Avanti), Mirjam iburg (Odion), Patricia de (Eindhoven), Gerdie Keen de heren: Henk van Spanje Neuhaus), Paul Haldan ankfurt), Ron van Spanje ven). Bob Potton (Valkens- Anne Vlieg (De Veluwe), k (Avanti). Edwin Angenent jwe). Frank Boute (De Velu- Enk Noor (Eindhoven). DEVENTER BURGEMEESTER WAAL: „IK LAAT MU DOOR KNVB GEEN GEWELDSSPIRAAL OPDRINGEN" (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG/DEVENTER Het vandalisme in en rond voetbalstadions is niet in te dammen door alsmaar grotere politiemachten op de been te brengen, zoals de KNVB voor ogen heeft. Eerst moet duide lijk ziin wie waarvoor verant woordelijk is en dan pas is te zeggen welke maatregelen op welke plaats het best tot hun recht komen. Dat was gisteren in grote lijnen de kern uit het betoog van de Deventer burge meester mr. C. Waal in de rechtspraak van de Raad van State. De burgemeester kwam vorig jaar oktober al uitvoerig in het nieuws omdat hij uit vrees voor ernstige ordeverstoringen een „risico-wedstrijd" tussen Go Ahead Eagles en Feye- noord, die in Deventer op een woensdagavond gespeeld zou worden, verbood. De wedstrijd is later op dinsdagnamiddag 7 mei (met daglicht) gespeeld. Het curieuze was echter dat Waal gebruik maakte van een artikel uit de Gemeentewet dat oorspronkelijk alleen be doeld is burgers tijdens ram pen zo goed mogelijk te be schermen. Het wetsartikel werd kort na de stormramp in '53 aan de Gemeentewet toe gevoegd. De Raad van State behandelde gisteren in laatste en hoogste instantie het bezwaarschrift dat de KNVB tegen het besluit van de burgemeester had inge diend. Eerder had de KNVB via een schorsingsverzoek bii de Raad van State geprobeerd gedaan te krijgen, dat het ge wraakte besluit zou worden geschorst en vervangen door een betere. De KNVB kreeg niet haar zin, omdat naar de mening van de Raad van State er nog mogelijkheden genoeg waren uit te zien naar een an dere datum. Maar zowel in de toen gedane uitspraak als in een uitspraak na een kort ge ding over dezelfde kwestie, werd de KNVB weliswaar niet rechtstreeks in het ongelijk ge steld, maar kreeg wel bij her haling te horen dat de plaatse lijke overheid nauwelijks nog in staat is de ordeverstoringen na voetbalwedstrijden te be teugelen, zodat harde maatre gelen evenmin te voorkomen zijn. „Straf opereren Waal drong er gisteren bij de afdeling op aan in de uit spraak. die voorlopig bepaald is op 25 oktober maar vrijwel zeker zal worden opgeschoven, de verantwoordelijkheden van de diverse partijen uit te laten komen. Nu daar geen zicht op is, kon de situatie ontstaan waarin de KNVB de burge meester een gebrek aan sa menwerking verweet en waar in de burgemeester op zijn beurt de „straf opererende" KNVB verweet „een gewelds filosofie" aan te hangen waar in zelfs het lopen met een bierflesje in de sfeer van de criminaliteit wordt getrokken, terwijl het gaat om relatief kleine groepen supporters- groepen. Hij wees erop dat „hier uit een oogpunt van de mensenrech ten bedenkelijke kanten aan zitten". Uit de manier waarop de KNVB de wedstrijd-roos ters samenstelt, viel op te ma ken dat de bestrijding van de criminaliteit niet de hoogste prioriteit heeft, maar belangen van voetbaltoto en afzonderlij ke clubbelangen (regionale clubs niet tegelijk thuiswed strijden laten spelen) bedui dend hoger „scoren". Ook tijdens de zitting liet mr. W. Utermark, die namens de KNVB optrad, zich opmerkin gen ontvallen, die de gebeurte nissen leken te bagatelliseren. Volgens hem behoren voetbal wedstrijden en het klinken op de overwinning „tot alledaagse uitingen van een normaal cul tuurpatroon". Vandalen beho ren niet tot het ledenbestand van de clubs „maar wij kun nen niet meer doen dan we al doen; het zal voornamelijk van de samenwerking met de ge meenten afhangen". Deventer liet zich volgens hem leiden door het eigenbe lang en had geen oog voor de problemen van de KNVB die te weinig weekeinden heeft om alle competitie- en beker wedstrijden te kunnen laten spelen en noodgedwongen moet uitwijken naar andere tijdstippen. Maar die tijdstip pen moeten dan wel weer zo danig gekozen worden dat vol doende toeschouwers kunnen worden verwacht. Utermark vond het optreden van Waal „absurd". Geweldsspiraal „Ik laat mij door de KNVB geen geweldsspiraal opdrin gen", reageerde Waal, die uit voerig gewag maakte van zijn pogingen het vandalisme met- beleid te bestrijden en niet door „het blauw schilderen" van het stadscentrum (met het inzetten van politie). Juist dat, aldus Waal naar aanleiding van een onderzoek in zijn ge meente, legt een druk op de stad die als onaangenaam en bedreigend wordt ervaren. In de schorsingsuitspraak deed de afdeling de suggestie voetbal wedstrijden te koppelen aan een vergunningenplicht, zodat ook eventuele schade gemak kelijker te verhalen is. Deventer werkt nu „tot rede lijke tevredenheid" met een meldingsplicht die is opgeno men in de algemene politie verordening en die, erkende Waal, uiteraard beter toege sneden is op de bestrijding van het voetbalvandalisme dan het rampenartikel uit de Gemeen tewet. „Maar die regeling was er nog niet, toen de KNVB ons voor het blok zette en dwong tot snel doch effectief reage ren", aldus Waal. ED FIGEE UTRECHT Hennie Top en Mieke Havik gaan volgende week donderdag in München proberen het werelduurrecord van Keetie van Oosten-Hage (43,080 kilometer) te verbete ren. Keetie van Oosten vestig de het record eveneens in München. Volgens wieier- coach Ben Scheperkamp zal de recordpoging alleen plaatsvin den als de weersomstandighe den gunstig zijn. Hij neemt daarover volgende week een beslissing. ■':K4 MOSKOU/TILBURG Ana toli Karpov heeft ondubbelzin nig geantwoord op de vermoe dens dat hij in een ernstige vormcrisis zou verkeren. Door de vierde partij in Moskou na 63 zetten te winnen, bracht de wereldkampioen de tweekamp in balans. Evenals uitdager Gary Kasparov heeft de Mos- koviet nu twee punten. De vijfde partij staat vandaag, op nieuw in de Tsjaikovski-zaal van het Hotel Peking, op de agenda. In de hoofdstad van de Sovjet-Unie wordt er echter rekening mee gehouden dat de uitdager een dag vrij neemt. Nederlagen in deze titanen strijd komen hard aan. Karpov incasseerde de winst gisteren in de tweede zitting van een partij die als de Tartakower- -variant van het Dame-gam biet werd geopend. Reddende remise Gisteren zal geboekstaafd wor den als een merkwaardige dag in de schaakgeschiedenis. Dank zij een voorgekookte re mise tussen Robert Hübner en Tony Miles werd weliswaar het toernooi van Tilburg ge red, maar de sport zelf liep schade op. Spelers, arbiters en toernooi-leiding blijken er al dagen van op de hoogte zijn geweest, dat het treffen tussen de Westduitser en de Brit nooit een echt gevecht zou kunnen worden, ook al was de eindzege en de hoofdprijs van twintigduizend gulden de in- Iedereen was er van over tuigd, dat alleen een van te vo ren geregelde remise het Til- burgse toernooi nog zou kun nen redden. Hübner dreigde immers al dagen geleden huis waarts te keren als hij met een liggende Miles zou worden ge confronteerd. De Brit van zijn kant voelde zich te ziek om te zitten of wilde om andere re denen geen afstand doen van de buikligging, die hem zoveel succes heeft gebracht. iknkvoorraad pgevuld Qben Elkjar-Larsen heeft «J/open zondag zijn drank- fraad op royale wijze aan- Uld. Weliswaar speelde bna, de club van de iinse international, op de jfe dag van de Italiaanse etitie thuis ietwat te- ktellend met 2-2 gelijk te- '•Lecce, debutant in Serie jelf zag hij zijn drank- traad aangevuld worden liefst 700 flessen wijn. wijnhandelaar in Verona dit als premie uitgeloofd r de speler, die als eerste r Verona zou scoren in de l we competitie. Larsen irde tweemaal voor de aanse landskampioen en iiht vervolgens de om- krijke buit in ontvangst 1/41 v. ikenine voldaan 3/8 f Y - H T-shirts Uruguaanse voetbalbond 1/2 P flinke onvoorziene uit- V2 Jn moeten doen voor het 3/a inemen van het nationale 7/4 fenten-elftal aan de Uni- 1/8 iiade in de Japanse stad Je. Zij verkeerde in de Onderstelling, dat de orga nisatie de reis- en verblijfs kosten voor haar rekening zou nemen, maar in de prak tijk bleek dit anders te zijn. Na de teleurstelling over de verloren finale (1-0 tegen Noord-Korea) door een eigen doelpunt kwam daar de fikse tegenvaller van bijna 40.000 dollar boven op. Geld om de terugreis te betalen en de ho telrekening te voldoen was niet voorhanden. Ten einde raad liet de leiding van de ploeg 2500 gesponsorde T- shirts met de handtekenin gen van de spelers er op ver vaardigen en distribueren onder de jeugd en oudere liefhebbers. De Uruguaanse bond hoopte, dat dit gebaar een beetje overeen zou ko men met het te betalen be drag. Aarau als Everton Ook de Zwitsers zelf verba zen zich er over. Aarau, en kele jaren geleden versche nen in de hoogste afdeling van het voetbal in het Alpen land, baart nog steeds opzien met zijn nog altijd voortdu rende successenreeks'. Aarau werd vorig seizoen beker winnaar en speelt derhalve komende woensdag in de strijd om de Europa Cup II Prebén Elkjër-Larsen: rijkelijk beloonde schutter. tegen Rode Ster Belgrado. Wie had gedacht, dat het suc ces van Aarau een incident zou zijn en dat deden ve- lén in Zwitserland - is bedro gen uit gekomen. Aarau blijft de successen aaneenrijgen en bevindt zich inmiddels in de kopgroep van de Nationalliga A, de hoogste afdeling van het Zwitserse voetbal. Inmid dels worden de perscommen taren steeds lyrischer over de verrichtingen van het elftal, dat alleen met de Deense in ternational Jens-Jörg Bertel- sen, een aankoop van allure heeft gedaan. Qua spelstijl vergelijkt het gezaghebbende blad Sport Ziirich Aarau met de Engelse kampioen Ever- ton: geen sterren, maar een beresterk collectief, spelend volgens de positieve elemen ten van het moderne voetbal. Hasselt: liever geld dan punten SC Hasselt heeft kennelijk liever geld dan punten. Het bestuur van de Belgische tweedeklasser staat er op dat de met 2-0 gewonnen wed strijd tegen Sint Truiden wordt overgespeeld. De wed strijd kende een onderbre king van negentien minuten vanwege een in brand gevlo gen hot dog-kraam. Volgens de reglementen moet een wedstrijd die buiten de ge bruikelijke pauze langer dan tien minuten is onderbroken in zijn geheel worden over gespeeld. Aangezien de wed strijd werd uitgespeeld en SC Hasselt ondanks het feit dat Sint Truiden sterker was met 2-0 won, bevreemdde het menigeen, dat het bestuur van de bezoekers zo op zijn strepen stond. Later kwam de aap uit de mouw. Bij het overspelen van de wedstrijd gaat de helft van de recette naar de bezoekende ploeg, i.e. SC Hasselt. Het risico de reeds veroverde punten te verliezen wordt merkwaar dig genoeg maar op de koop toe genomen. Csernai niet ter discussie Ondanks de hoog gespannen verwachtingen gaat het Bo- russia Dortmund qua resulta ten allerminst naar den vle ze. De club bivakkeert mo menteel op de voorlaatste plaats van de Westduitse Bundesliga. Toch staat de po- Pal Csernai: bier over kleren gegooid. si tie van de van Benfica af komstige trainer. Pal Csernai niet ter discussie. Weliswaar hebben boze supporters be kers bier over zijn beste kle ren gegooid. Vooral omdat de trainer, die ooit bij Bayern München werkte, hun idool Marcel Raducanu maar niet opstelt. De gevluchte Roe meen, die voor het publiek een enfant chéri" blijkt te zijn, is tot. dusver voor elke trainer een „enfant terrible" gebleken. Ook het feit, dat Horst Hrubesch niet draait, wordt de trainer verweten. Hrubesch heeft inmiddels in het openbaar verklaard, dat dit een absoluut verkeerde veronderstelling is. Verdedi ger Michael Zore noemde Csernai zelfs een „Supertrai ner". Dit alles weerhoudt voorzitter Reinhard Rauball er (voorlopig) van om Cser nai ter discussie te stellen, laat staan de laan uit te stu ren. Tips voor Duindigt WASSENAAR Zowel vanmiddag, eerste start 13.30 uur, als morgenmid dag, eerste start 13.00 uur, staan ren nen en draverijen op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt Onze tips luiden voor vanmiddag. BERGENPRIJS: Arapao di Robles, Ase Wolfrath en All Beauty. SLAGHARENPRIJS: Zombo Fortu na, Zigneur en Yuen Hee Loy. SKYEPRIJS: Hollow Dance, Finsto- ne en Blue Recruit. SAFARI PARKPRIJS: Zera Neyen- rode, Zadek van Medem en Zola Eik. HELLENDOORNPRIJS: Vasco Bos- hoeve, Wendel A en Yulissa. WIGHTPRIJS: Bonty, Lady Sarah EFTEUNGPRIJS: Yoeri van Hid- dum, Zege Boszorg en Wendi Corosa. WASSENAARPRIJS: Vryo Buiten zorg, Van Sickengha en Winston Dartel. DRIEVL1ETPRIJS: Taxoh A, Win chester T en Udo Tonka. MADURODAMPRIJS: Wander Oost- land, Vivatio Hil en Vancy Terraise. Tips voor morgen. CHERPRIJS: Zorro Six, Your Mind en Yen R. SCOTTPRIJS: Ydo Morgan, Zeres Boszorg en Zanzibar. KORTHALS VAN SCHOOTEN ME MORIAAL: Topcat, Flower of Sidon en Go Go. W5(l): Yvonne Flippa, Zoe en Yno Cavaljos. W5(2): Your Legend, Zeno Houberg en Zefar Berkum. W5(3): Wenri Princess, Zenith Nora en Yoko Buitenzorg. W5(4): Zorg van Boko, Volanda en Warhorse B. W5(5): Vitesse Fortuna, Yoboko du Bois en Wendy Compaen. CRITERIUM: Another Moon, Box- berger Apollo en Buck Mane. VAN DER ELSHOUTPRIJS1 Titus Westerhorn, Titana P en Sam Avon. KIJKDUINPRIJS: Atletico, Mebi en Silver Bill. ELANDPRIJS: Velino Majo, Wil van de Lente en Ulrica Wilkes. WENEN Voor Niki Lauda is vrijdag de dertiende inderdaad een ongeluksdag geworden. De regerend wereldkampioen in de formule 1 kwam bij de eerste trainingen op het circuit van Francorchamps met zijn McLaren tegen de vangrail, nadat bij een snelheid van 280 km/uur het gaspedaal bleef steken. De Oostenrijker liep bij het ongeluk een handblessure op. Laudé werd direct na het ongeluk vervoerd naar Wenen. Onderzoek bij een arts leerde, dat de Oostenrijker een gescheurde pees in zijn rechterhand had opgelopen. Lauda zag daarna af van het meerijden in de race, die morgen wordt gehouden. Op het Ar- denner circuit was Lauda's stalgenoot Alain Prost gisteren de snelste in de training, vóór Johansson en Piquet. Huub Rothen- gatter klasseerde zich als 24e. Als eerste Oostblokland zal Hongarije volgend jaar een Grand Prix in de formule 1-klasse organiseren. Daartoe is op 10 sep tember in Londen een contract getekend. TENNIS Internationaal toernooi in Stuttgart Kwartfinales: Lendl (Tsj)-Agenor (Hai) 6-1, 6-3; Gilbert (VSt>-Maurer (WDI) 6-0, 6-4; Smid <Tsj)-Riglewski (WDI) 7-5, 7-6. PAARDESPORT EK vijfjarigen in Schaesberg 1. Granit Bangsbo (S. Juul, Den) 2140 meter in 2 minuut 44,5 seconden; 2. Quiggin (S. Johansson, Zwe) 2.44,6; 3. Einarsin (T. Perttunen, Fin) 2.44,7; 4. Pay the Bill (S. Andersson, Zwe); 5. Bella Royal (D. Aarum, Noo); 6. Top Melody (R. Airikson, Rn); 7. Moud (H. Wewering, BRD); 8. Scott Iran (K. Gundersen, Noo). SCHAKEN Internationaal toernooi in Tilburg Afgebroken partijen 9e ronde: Miles- Timman 1-0; Dzindzichasjvili-Miles 1/2 -1/2. 2e ronde: Romanisjin (Sov>- Dzindzichasjvili (VSt) 1/2-1/2; Miles (GBr)-Hubner (WDI) 1/2-1/2; Timman (Ned)-Poloegajevski (Sov) afgebro ken; Kortsjnoj (Zwi)-Ljubojevic (Jsl) afg. Stand: 1. Miles 7 1/2 punten; 2. Hüb ner 6 1/2; 3. Romanisjin 6; 4. Ljuboje- vic en Timman 5 1/2 en 1 afgebroken partij; 6. Kortsjnoj 5 en 2 afg. partij en; 7. Dzindzichasjvili 5; 8. Poloega- jevski 4 en 2 afg. partijen. VOETBAL Frankrijk Marseille-Rennes 1-2; Auxerre-Stras- bourg 2-0; Brest-Toulon 2-1; Nancy- Lens 2-1; Laval-Metz 1-1. Stand aan kop:; 1. Paris SG 10-18; 2. Nantes 10-15; 3. Lens 11-14; 4. Nancy 11-14; 5. Bordeaux 10-13. West-Duitsland Bundesliga: 1. FC Saarbrücken Schalke 04 3-2; Fortuna Düsseldorf - Werder Bremen 1-4; Eintracht Frank furt - 1. FC Kaïserslautern 1-1. WIELRENNEN Ronde van de Toekomst 10e etappe 1. Mottet (Fra). 121 kilometer van Lu chon naar Lourdes in 3 uur 41 minu ten en 46 seconden; 2. Wiss (Zwi) op 2 minuut 30; 3. Le Flohic (Fra) op 3.09; 4. Bernard (Fra) op 3.11; 5. Win terberg (Zwi) op 3.12; 6. Amardellh (Fra) zelfde tijd; 7. Roosen (Bel) z.t.; 8. Salomon (Fra) z.t.; 9. Ramirez (Col) z.t.; 10. Richard (Fra) op 3.12; 40. Eric Breukink (Ned) op 17.19; 49. Pascal Kolkhuis-Tanke (Ned) z.t.; 58. Erwin Nijboer (Ned) z.t.; 64. Mathieu Her mans (Ned) z.t.; 72. John Bogers (Ned) op 27.03; 85. Jannes Slende- broek (Ned) op 30.34; 86. Jean-Paul van Poppel (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Ramirez 37.14,36; 2. Salomon op 6 seconden; 3. Cabrera op 0.29; 4. Munoz op 2.10; 5. Agudelo op 2.52; 6. Richard op 6.33; 7. Cornillet op 10.06; 8. Amar- deilh op 10.55; 9. Castillo op 11.02; 10. Roosen op 12.03; 50. Breukink op 1 uur 4 minuten 50 seconden; 51. Kolkhuis-Tanke op 1.05.55; 61. Nij boer op 1.20.33; 71. Hermans op 1.35.52; 84. Bogers op 2.06.35; 88. Slendebroek op 3.01.42; 87. Van Poppel op 3.04.16. Voetbal Na vergaderingen met de clubvoorzitters en de veiligheidscoördinatoren heeft het bestuur Betaald Voetbal van de KNVB de voorschrif ten voor dit seizoen vastge steld. Nieuw is de richtlijn van de UEFA, dat om veiligheids redenen in principe niet meer dan 95 procent van het aantal beschikbare plaatsen mag wor den verkocht. Gehandicaptensport Vera Kroes heeft goud gewonnen tijdens de Europese titelstrijd atletiek voor visueel gehandi capten in Rome. De Hengelose atlete bereikte bij het hoog springen 1 meter en 38 centi meter, een evenaring van haar nationale record. Joke van Rijswijk uit Arnhem werd tweede (1.15). - Zeilen Tony Vermeulen en Henneke Stavenuiter hebben hun tweede plaats in de we reldtitelstrijd zeilen (470-klas- se) behouden. Met nog een race voor de boeg leiden de Canadese zusjes Johnson. Het Nederlandse duo gaf in de eer ste regatta op en eindigde in de tweede als tweede. Volleybal Het Nederlandse volleybal team (jongens) Ijeeft bij de strijd om de wereldtitel in Bergamo zijn laatste groep- weds(rijd met 3-2 verloren van Zuid-Korea. Volleybal Het Nederlandsq damesvolleybalteam heeft gis teren in Joure de eerste van een serie van drie oefenwed strijden tegen West-Duitsland verloren: 2-3 (6-15, 15-12, 7-15, 15-4, 3-15). Olympische Spelen De na tionale Olympische comités van de Verenigde Staten (USOC) en de Sovjet-Unie zulr len morgen een verdrag be krachtigen om te komen tot uitwisselingen en wederzijdse hulp op sportief gebied. IJshockey Het voortbe staan van de Heerenveense ijs- hockeyclub Flyers is voorlopig verzekerd. In de British Petro leum Company (BP) heeft de door geldzorgen geplaagde vereniging een nieuwe sponsor gevonden. Het contract geldt voor drie jaar. Tennis ïn de kwartfinales van het Grand Prix tennis toernooi in Stuttgart is de Westduitse inbreng tot nul ge reduceerd. Maurer verloor van de Amerikaan Gilbert en de via de kwalificaties tot'de laat ste acht doorgedrongen Ri- glewski was nog niet opgewas-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7