gehoordgezien iet gewenste gastarbeiders hier of terug 4 NOS: Omroep kan cultuurplicht niet waarmaken Kies eigen single in Avondspits n| 0 ,G:< Engeland TV-morgen IGIM )IO/TELEVISIE QüdóaQowuvnt VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1985 PAGINA 17 JJRSUM De belang- i plaats die minister taan in zijn notitie cul- [ieid heeft ingeruimd Je omroep als medium te verdere verspreiding unst en cultuur, wordt n Ril"1®1 mond beleden. erkai#gert aan dit onderdeel e veitijn beleid financiële bespï»ent'es te verbinden, ■s lanjhet juist om de meest Ve produkties voor de p gaat. Deze kritiek op een f'tie heeft NOS-com- moestJs P Beugels namens 2000 fd van Beheer van de est nje1" brief aan de vaste gghjcommissie voor wei heid,|cultuur meegedeeld in vrfS onderschrijft de vi- Brinkman dat de cul- jp de|component bij de om- roep versterkt moet worden. Het is echter betreurens waardig, aldus Beugels, dat de minister de omroep ver plichtingen wil opleggen zon der tegelijkertijd de moge lijkheden te scheppen om die ook na te kunnen komen. De structurele bezuinigingen op het omroepbudget sinds 1984 en de bevriezing van de om roepbijdrage bieden de om roep weinig ruimte om aan de wensen van Brinkman te gemoet te komen, hoe graag zij dat ook zouden willen. In de brief wordt dan ook de aanbeveling gedaan te kijken naar mogelijkheden voor ex tra financiering, buiten de normale omroepmiddelen Overigens wijst de NOS de minister erop dat hoe belang rijk de samenwerking en wisselwerking tussen omroep en kunst ook mag zijn, de ra dio en televisie niet eenzijdig kunnen worden gebruikt als medium voor cultuursprei ding. „De media hebben hun eigen functies en taken, naast die van kunstinstellingen en de door hen bespeelde podia. Beide zijn niet inwisselbaar. De omroep kan haar culture le functies alleen vervullen in een bloeiend en veelzijdig kunstleven en nooit als ver vanging daavan optreden", aldus de brief. HILVERSUM „Wordt donateur van het Avondspits Steunfonds", dat wordt de nieuwe leus van het dagelijkse NOS-Radioprogramma „De Avondspits" (elke maandag tot en met zaterdag om 18.00 uur op Hilversum 3). De donateurs kunnen door het storten van een single in dit fonds een eigen hitlijst samenstellen. Het steunfonds komt in zekere zin in de plaats van de steunplaat, de wekelijkse keuze van presentator Frits Spits, die een dagelijks plekje in het programma had. Het steun fonds bestaat uit drie singles. Elke dag wordt een luisteraar opgebeld, die zich heeft aangemeld als donateur. Deze mag een plaat in het fonds storten en heeft tegelijk de plicht een plaat daaruit te verwijderen. De twee platen die blijven staan worden om respectievelijk kwart over zes en half zeven gedraaid; de nieuwe single in het fonds is steeds te horen om vijf voor zeven, als laatste plaat van het programma. Het steun fonds verandert op die manier steeds van samenstelling (waarbij overi gens de mogelijkheid bestaat dat platen die eruit verdwenen zijn later weer worden teruggestort) en er kan een ranglijst worden opgemaakt van singles, die het langst in het steunfonds blijven. Op die manier ont staat een unieke, door de luisteraar zelf bepaalde Avondspits-hitlijst. De singles mogen niet ouder zijn dan twee maaanden. ïn stK heei> e gastarbeiders scho- hiet alleen andere en ons land binnen, ook wat men een Hische levenswijs zou fcn noemen. Zoals furkse vrouw zegt: hier zit, denk ik kije en ben ik te- Turkije, dan ver- naar Holland". ia9d flmer Vincent Monni- gefe kan daarover mee- irgenj Na een kamer te heb- idiozéhuurd in een flat vol ht bnders in Gorcum, leef- in vapet leven van die men- gajioot er tientallen uren door» splitste er in maanden ïSte fewerk vijf documentai- Deze 1 achtereenvolgens rd vc scherm komen, te be- d00( zondag op Ned. II om air. Dit gebeurt onder de JJiendepenning", naar de •an ,je straat waar hij in i tijdelijk woonde, jrk draagt een diepgra- '9® karakter. Hij voegt er )lkss(,en woord commentaar ®r h%t zelfs geen begeleiden- tOUJ^ziek, laat de beelden (ch spreken, evenals de h die hij in beeld krijgt. xp'HKn we hoe naast discri- ook de acceptatie zich int Gaat een buurvrouw J buiten aan vreemdelin- »t door die mensen de ol te schelden, de ijsco fan Schinkel en diens verkeren op familiaire met die buitenlanders, •elfs in Turkije op va- j Mevr. Schinkels be- Ve jechter niet die geringe De Turkse familie Machmud Sari, hier blijven of terug. honkvastheid van haar beste vrienden. „Er moet toch er gens een plaats zijn waar je je thuis voelt". Begrijpelijk komt dat gevoel van vervreemding over bij buitenlanders, die hier verblij ven, maar gescheiden van hun gezin leven. Er zijn dan aller lei patronen denkbaar, al of niet aangezet door financiële overwegingen bij vertrek. Er zijn buitenlanders, die na hier te hebben gespaard, van dat geld in eigen land een eigen huisje neerzetten dan wel een eigen bedrijfje beginnen, ook al op grond van de bedrijfs-. kennis evt. ook scholing die ze hier hebben opgedaan. Ook komt splising in de gezinnen voor, de jongste kinderen die bij de grootouders worden ach tergelaten. Een Turk die zijn hele gezin hier heeft, vindt het niet „democratisch" dat hij met vijf kinderen een kleiner huis krijgt dan een Nederlan der met twee kinderen. „Maar vrouw en kinderen niet hier, dan zuipen in café". Gebrek kig Nederlands, maar klare taal. Robot Een andere Turk weet te mel den, dat het allemaal door de robots komt. „Toen de Neder landers het allemaal zelf moes ten doen, hadden ze ons nodig. Later werd de robot uitgevon den en nu willen ze ons weei terug sturen". Dit zijn nog maar enkele op merkingen dan wel klachten uit een lange reeks verhalen uit de mond van buitenlan ders, die door de filmer wer den vastgelegd. Verhalen ook die hij in een zekere volgorde moest brengen, opdat daaruil de dramatiek van die levens omstandigheden zou spreken Over zijn werk vertelt Monni kendam, dat hij als regisseur bewust niet met een filmer heeft willen werken, met alle respect voor de NOS-filmers: „We gingen er met twee man op af, een man voor het geluid en ik met de camera. Ik heb geslapen met de camera onder mijn hoofdkussen. Telkens als er filmwaardige dingen ge beurden, ik er met mijn came ra op af. Dan moet je niet met een hele bemanning verschij nen. Dan klappen de mensen weer dicht en gebeurt er niet wat te voorzien viel. Dat had ook nadelen. Niet alle scènes kon je vooraf goed uitlichten. Hier staat echter tegenover, dat wat er vertoond wordt waarheidsgetrouw is en niet in elkaar werd gezet. Bij de mon tage heb ik heel wat feilen kunnen wegwerken en som mig materiaal niet kunnen ge bruiken, omdat dat teveel technische tekorten vertoon de". Chef documentaires NOS Leo Kool liet nog andere overwe gingen gelden om Monniken dam op die wijze aan het werk te laten gaan: "Het gaat niet goed met de Nederlandse do cumentaire film, terwijl ons land vanouds op dat gebied toch een grote reputatie draagt met mensen als Joris Ivens, Bert Haanstra, Louis van Gasteren, René van Nie met zijn grachtenfilm en Herman v.d. Horst. Zij zijn te arbeidsin tensief, te duur en er bestaat onvoldoende groot publiek voor. De grote omroepen zien er geen brood in vanwege te geringe publieksinteresse. De NOS beschikt over de moge lijkheden en omdat het past binnen de Nederlandse film traditie scheppen wij daarvoor graag kansen. Dan werken we voor een klein publiek, waar van we weten dat het geïnte resseerd is. Bovendien heeft het zin de huidige spanningen bloot te leggen binnen onze sa menleving, tussen de gastar beiders en onze eigen bevol king. In de door Monniken dam gehanteerde werkwijze komt dat er ook uit". Monnikendam laat weten, dat hij er geen behoefte aan heeft gehad om cijfers en statistie ken door te spitten, evt. ook welzijnsambtenaren uit te ho ren teneinde op die manier achter het lot van de buiten landers te komen. Het ging hem er om vast te leggen hoe buitenlanders reageren nu hun aanwezigheid niet langer ver langd wordt, terwijl ze eerder met open armen werden bin nengehaald. Hij heeft zijn vijf afleveringen zo gecomponeerd, dat er ener zijds sprake is van een door gaand verhaal, anderzijds het mogelijk is elke aflevering op zich te bezien. De emoties spe len telkens een belangrijke rol. Wie voorgoed vertrekken, moeten zich toch los scheuren van wat hen vertrouwd is ge worden. Wie blijven, ervaren verguizing en de uitdaging van de aanpassing als pijnlijk Terug in hun eigen land daalt hun levensstandaard weer. In zijn laatste aflevering komt daarop de nadruk te liggen: buitenlandse kinderen, hier geboren, moeten terug naai een samenleving waar allerlei vrijheden aanzienlijk beperk ter zijn, waar zij niet hebben leren aarden, hun draai moei lijk kunnen vinden. Een moe der spreekt van haar „interna tionale" gezin. Haar dochters kregen kennis aan jongens hier, laten die niet los bij te rugkeer, families raken ge spleten, niet alleen door woon plaats, ook door cultuur, gods dienst en familiale gebruiken.. TON OLIEMULLER JAN Ze hebben bijkans weg staan regenen de afgelopen zomer, de bezoekers van NCRV's Los Vast-spektakel in de Rotterdamse Kuip. Dankzij Jan Rietman werd het geen Janboel. Men bleef zingen en hippen onder moeders paraplu. Op de tv bij een bo venaanzicht leek het bijna een feest van dansende re genschermen. Die beelden bleven bij en krijgen nu een definitieve status door het uitzenden voortaan van Los Vast ook op tv. Elke veer tien dagen op de vaste NCRV-dinsdagmiddag op Ned. I tussen kwart voor zes en half zeven. Met ingang van 8 oktober start ook „Popsjop-^v" van Jaap de Groot en dus biedt de NCRV dan wekelijks buispop. Sa men met Jan Rietman is een nieuwe constructie bedacht. Geen tv-registraties van ra dio-uitzendingen. Eenmaal in de maand trekt hij met een opnametrein het land in om vandaar ergens op een lokatie zijn poppubliek op zijn hand te krijgen. De helft van de banden bewaart hij telkens voor veertien dagen later. Zoals men op dinsdag 1 oktober de tweede helft van de Kuip-opnamen te zien krijgt. NEIL Neil Young heeft lang niets van zich laten horen, maar nu is deze Canadese Ameri kaan er weer met een langs- peler. Die afwezigheid had te maken met een menings verschil met de platenma- ker. Dat is bijgelegd. Hij •noemde die elpee „Old ways" en grijpt daarvoor te rug op zijn vroegere levens- theorieën. Die brengt hij op nieuw in zang onder het volk. Titels als een persoon lijke boodschap. „Only love can break your heart" en „Comes a time". Overwe gend country gezongen, het melodisch idioom van zijn streek. Neil schreef alle tek sten zelf, niet zonder een ze kere ironie over wat er rond hem heen gebeurt. PIERRE Pierre Kartner met even veel fans als kritici heeft al heel wat afgeklaagd, dat hij te weinig op de tv komt, dat Hilversum hem niet ziet staan en dat zijn volk daar mee tekort wordt gedaan. Nu hebben klagers geen nood, want de TROS trekt zich wel degelijk het lot van die verguisd geheten Vader Abraham aan. Volgende week woensdag krijgt hij zijn eigen feestelijke pro gramma. Dit ter gelegenheid van zijn vijftigste verjaar dag. Dan gaat Vader Abra ham echt Abraham zien en weet Pierre Kartner ten minste waarover hij zingt en in wiens naam hij dat denkt te doen. rccte l agenl tiekefl p iumentaire serie. Afl. 4: nieuiNiji UW VNCRV-Jeugd-Matinee, i3: Een ontevreden muzi- ®9eu]tje, De Hoepel en De nee Hiwe vriendin rste ^Vrouwtje Theelepel, te- lilmserie urnaal Caraona, Australi- serie. Mrs. Brookes een zekare Archie iglas leren kennen, van .-ze zeer gecharmeerd is Jpakt FRV Beestenboel, avonturen om een dierenpark, walvis wordt ziek en het -niet eenvoudig om er Jier te komen wat hem "ikeert Journaal Nederland kikkerland, (programma. Presenta- iDick Passchier en Frank imeijer Hier en Nu, actualitei- fubriek Hill Street Blues, Ame- tanse politieserie. Belker, lue en Washington dui- onder in een oorlog -Jen particuliere vuilop- Idiensten -Cheers, Amerikaanse (ledy-serie. Frasier, de r#we vriend van Diane, It dat het tijd wordt dat kennismaakt met zijn -e w- ostludium. Brassband Waldsang" o.l.v. D. lenbach. 1. Partita over thema van J.Chr. i.2. Song of Liberation, •b de Haan lournaal RV Fast Charlie».. The e' tnbeamrider. Ameri- hse speelfilm uit 1979. irlie Swattle is een ruige avonturier die na de 1e We reldoorlog op zijn motor rondzwerft door Amerika. Hij wil zijn grote slag slaan door mee te doen aan een motorrace van St. Louis naar San Francisco, waar de winnaar een groot be drag staat te wachten NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Span jaarden 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal TROS 19.12 Dierenmanieren. Van avond een special over sa fariparken 19.55 De dochter van Mistral, Amerikaanse serie naar het boek van Juditch Krantz. Afl. 1: Anno 1925 - Maggy Lunel komt na een gestrand huwelijk naar Parijs. Zij ont moet de schilder Julien Mi stral, die besluit haar te schilderen 21.35 Hemd van je lijf. Een bekende Nederlander wordt door studiogasten het hemd van het lijf gevraagd. Van daag: Hans Wiegel NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 De Zee van Geloof. Afl.4: Vuur op de aarde. De gedachtenwereld van de Deense filosoof Sören Kier kegaard en zijn tijdgenoot Karl Marx 23.33 Bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden FILM NET 17.00 Feery Tale Theatre: Hans en Grietje 17.50 Rocky I 19.45 Diffrent Strokes afl.: The Peacemaker 20.10 Who's the Boss afl. Dinner for Two 20.30 Endangered Species 22.10 48 Hours 23.45-01.10 Friday the 13the Part II BRT 1 Jane Fonda vanavond in de film „China syndroom" op België 2 om 20.20 uur. 19.42 Mededelingen en programma- -overzicht 19.45 Journaal 20.10 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 20.25 China syndroom (The China Syndrome). Amerikaanse speelfilm uit 1979 van James Bridges. Met: Jane Fonda, Jack Lemmon, Michael Dou glas. e.a. TV-Journaliste Klmberley Wells en cameraman Richard Adams zijn bezig met het maken van opna mes in een kerncentrale, als plotse ling de centrale begint te trillen...(Or- ginele versie met Nederlandse onder titels) 23.25 Première, filminformatie met Jo Röpcke 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. Afl.30: (herh.) 18.05 Plons, kleuterserie. Afl.8: Plons en het kanarievogeltje (herh) 18.10 Prikballon, magazine voor kleuters over het maken van allerlei voorwerpen, over de dingen in onze omgeving, afgewisseld met leuke ani matie-films. Presentatie: Francis Ver doodt. (herh) 18.25 Bassie en Adrlaan, kleuterse rie. Afl.2 (herh.): Op de leuke toer, met de caravan d'r achteraan 18.30 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie over de belevenissen van de USS Enterprise. Afl.: Spocks hersens. (Spock's Bralp). Met: William Shatner. Leonard Nimoy, DeForrest Kelley e.a. Dr. Spock is het slachtof fer geworden van een clandestine, duizenden jaren oude beschaving, waar alleen vrouwen lijken te zijn en die geleid worden door een zekere Kara. Kapitein Kirk en Dr. McCoy proberen hem te helpen 19.20 Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Om- roepstichting 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 De slag om de Ardennen (La Bataille des Ardennes), vijfdelige serie van Luc River en Yvan Sevenans. Afl. 1: Herfstnevel. (Brouillard d'automne) 21.05 Ballet Jack Delslng. Twee nieuw gecreëerde balletten van jack Delsing op muziek van Thijs van Leer en David van Tieghem 21.50 Fundamenten. Publieke finan ciën in internationaal perspectief. De bat over de problematiek van de overheidsschuld. De vraag wordt ge steld naar de internationale kapitaal markt, de rol van de overheden en de consequenties voor de nationale eco nomieën. M.m.v. G. van Lennep, W. van Rijckegem, L. Wauters. J. de Grootte en W. de Clercq 22.35 Journaal en Coda: 'Lied van het leven' van Bert Decode BRT 2 19.00 1 Week «port 19.30 Bollie in de ruimte (Bollle In a space Adventure), Amerikaanse te kenfilm van Joy Batchelor RTBF 1 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club, videoclips met Ray 19.00 Ce solr, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Les ateliers du rève ou les grands studios dans Ie monde, do cumentaire serie over filmstudio's in de gehele wereldgepresenteerd door Jeanne Moreau. Afl. 5: Les nouveaux magiciens (Speciale effecten studio's in Groot-Brittanië en de Verenigde Staten) 21.00 Clnó-club de minuit: Cinéma beige: Le voyage d'hiver, Belgische speelfilm uit 1984 van Marian Hand werker. Met: Patrick Bauchau, Miec- zyslaw Volt, Christian Barbier e.a. Sa lomon Aschenberg wil van Oost-Ber- lijn naar Brussel reizen. Hij heeft een lijst met namen bij zich die een Wes terse agent kunnen ontmaskeren, maar hij gaat er heen om daar Rachel en Adam te ontmoeten 22.40 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 (HNon-stop videoclips. 'Bet- ween the lines': Sunie bekijkt de En gelse muziekbladen van deze week (16.00), 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (17.00) en 'Europa rade' (18.00). 22.30-02.00 £INon-atop videoclips. Herhalingen. 'Between the lines' met Sunie (22.30), Simon met de 'First Sight Show' (23.00), 'Europarade' (00.00) en Gaz (01.00). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Der Obstgarten, tekenfilm van Victor Kubal 16.15 Am Wege (1). tv-serie. 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Show vor acht 19.00 Show vor acht) 19.58 Heute lm Ersten 20.00 Tagesschau. (ondertiteld voor doven en slechthorenden.) 20.15 Auf einmal ist ea Liebe (Not just another affair). Amerikaanse speelfilm uit 1982. Met in de hoofd rollen: Victoria Principal, Gil Gerard en Robert Webber. Regie: Steven Stern. Na een grote teleurstelling in de liefde is wetenschappelijk mede werkster Diana Dawson vastbesloten de mannen te mijden. Dan ontmoet zij de advocaat Bob Gifford, een eer ste klas playboy. Diana is niet meer zo overtuigd van haar besluit... 21.50 Pluaminua, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met een repor tage uit Bonn 23.00 Die Sporttchau 23.25 Moment mal, gesprekspro gramma rechtstreeks vanuit Keulen. DUITSLAND 2 16.30 Freizeit...und was man daraus machen kann. Samen knutselen: tips voor de hele familie 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrierte. Met: het actu ele thema, sport en amusement 17.45 E Veter der Klamotte. lm Banne der hübschen Beine, film met Bobby Vernon. Aansl.: Heute-Schlag- 18.20 Riick-Show 1973. Das waren Leute - das waren Schlager. Presen tatie: Hugo Egon Balder. Met: Ingrid Steeger. Demis Roussos, Dawn, Dali- 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandajournal 20.15 Der Alte, misdaadserie. 21.15 Locker vom Hoeker. Korte verhalen met Walter Giller. Met: Nad- ja Tiller, Anita Kupsch, Helen Vita e.a 21.45 Heute-Journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Die Profis, tv-serie. Afl.: Sir Ar- dens Gestandnis. Met: Gordon Jack son. Martin Shaw. Lewis Collins e.a. Op zijn sterfbed maakt Sir Aden French bekend dat hij Suzy Carter vermoord heeft. Doyle en Bodie gaan uitzoeken wie zij was en wat er wer kelijk gebeurd is 23.35 Tim - Kann das Liebe sein? (Tim), Australische speelfilm uit 1979. Met in de hoofdrollen: Piper Laurie, Mel Gibson en Alwyn Kurts. Regie: Michael Pate. Mary Horton neemt de twintigjarige jongen Tim bij zich in huis om haar te helpen met de tuin. De jongen staat geestelijk nog op het niveau van een kind. maar Mary heeft positieve invloed op hem. De jongen klampt zich helemaal aan haar vast 01.15 Heute DUITSLAND 3 Familie Löwenzahn Aktueile Stunde Journaal en weerbericht Abenteuer Natur Duitse Universiteiten Landeespiegel Kein schoner Land, tv-spel Rockpalest: Rainbow, (herh.) BBC 1 18.10 Gentle Ben, kinderserie 18.35 The Flinstones, kinderserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plua 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan 20.40 Blankety blank 21.10 Dynasty, Amerikaanse tv-serie. 22.00 Journaal 22.24 South-East news, regionaal 22.26 Weekend-weerbericht 22.30 Murder of a moderate man 23.20 Omnibus at the Proms. Das Lied von der Erde, Mahler 00.35 The Late Film: Promise her anything, Amerikaanse speelfilm uit 1966. Met: Warren Beatty, Leslie Ca- ron. Bob Cummings, e.a. Regie: Ar thur Hiller. Een porno-filmer moet voor de baby van de buurvrouw zor- 02.10 Weerbericht BBC 2 19.30 Onbekend 20.35 With a little help from the ship, informatieve serie. 21.00 Onbekend 21.30 Gardenera world, informatie voor de tuinier 22.00 My Music 22.30 Commercial Breaks, weten schappelijk programma 23.00 Cool it 23.25 Jack High, serie 23.55 Newanight 00.40 Weerbericht 00.45 Golf: Ryder Cup - hoogtepun- SKY CHANNEL 18.30 The Brady Bunch 19.00 The Flying nun 19.30 Nanny the professor 20.00 The new candid camera 20.25 Starsky Hutch 21.20 Vegas 22.10 The Deadly Ernest Horror 23.35 Fifa World Youth Football Championship 00.35 Sky Trax. Popmuziek 01.00 Sluiting ITV 18.15 Blockbusters 18.45 News at 5.45 19.00 About Anglia 20.00 Albion Market 20.30 We love TV 21.00 South of the Border 21.30 Bruce Forsyth's play your cards right 22.00 Drummonds 23.00 News at Ten followed by An glia late News and Weather 23.30 Anglia reports 23.50 Friday late film: "The seven- -ups" misdaadfilm 01.45 Christian youth today, follo wed by closedown m Ondertiteling vla TeleTekst. [SI Uitzending in stereo E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. El Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden RVU 15.00 Voorkomen is beter dan... Informa tieve serie. VARA 15.30 Popeye, te kenfilm uit 1937 van Max Fleischer. 15.46 Mika, Zweedse jeugdserie. All.: Achter slot en grendel MUSIC BOX TV 5 08.00 mNon-stop videoclips. 'Chart Attack' (herh.) (08.00), Gaz (09.00), 'Non stop dance hour' met Julie (10.00), 'One night stand': Krokus live (11.00), Simon en Martin met 'Video- pix 2' (12.00) en Gary (13.00). DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die Sportschau 10.30 Tim - Kann das Liebe sein? 12.15 Aspekte 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-over zicht voor de komende week 13.45 Auto '85. Programma vanaf de Inter nationale Autotentoonstelling in Frankfurt am Main 14.30 Sesam straat 15.00 Neues vom Kleider- markt. Antonia Hilke presenteert de herfst/wintermode 1985/86 DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht 11.30 Barocke Zeiten, informatieve serie over mensen en plaatsen in de Barok. Afl. 8: Vlaanderen en Frankrijk (herh) 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buitenlanders en Duitsers. (12.00 Spanje. 12.40 Joegoslavië. 13.20 Griekenland) 14.00 Diese Woche, nieuwsoverzicht (met ondertiteling) 14.20 Damals. Veertig jaar geleden: Wiederaufbau der Schulen 14.30 Wir stellen uns. ZDF-intendant Prof. Dieter Stolte in gesprek met de kijkers 15.00 Gefragt - gewusst - gewonnenl, amuse mentsprogramma met Hans Rosent hal vanuit Wirsberg/Fichtelgebirge BBC 1 08.10 Open University 09.30 The Sa turday Picture Show 11.00 Grand stand, sportprogramma met: 1. Nieuwsoverzicht en weerbericht. 2. Paarderaces te Goodwood. 3. Golf: The Ryder Cup, the Belfry BBC 2 07.25 (k+zw) Open University 16.10 Saturday cinema: Getting Married, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Steven Hilliard Stern. Met in de hoofdrollen: Richard Thomas, Bess Armstrong en Van Johnson SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Kinderprogramma 12.05 Sky Trax. Popmuziek 14.30 NHL IJshockey 15.30 International Motor Sports 12.20 Streethawk 13.15 World of sport 13.20 Wrestling 13.45 ITN News 13.50 On the ball. Sport 14.20 Racing from Doncaster HILVERSUM 1 17.55 Mededelingen (NOS) NOS: leder heel uur nieuws. 18.06 TROS-Aktua. (18.30 TROS Sport). 19.02 TROS Country. 20.03 Coulissen: Jules de Corte 40 jaar in het vak. 21.02 Coulissen. 22.02 Ses- jun. NOS: 23.07 Met het oog op mor gen. EO: 00.02 EO's country uur. 01.02 Stuff tot nadenken. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Midnight special. 05.02 Daybreak HILVERSUM 2 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelichte kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag VARA: 18.00 Nws. 18.10 BZ. OVER HEIDSVOORLICHTING: 18.30 De Ne derlandse Antillen. HUM.VERBOND: 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19.40 Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nws. VARA: 20.03 VARA vrijdagavond. 21.10 Tussensta tion. 22.30 Nws) HILVERSUM 3 NOS leder heel uur nieuws. 18.04 De Avondspits. VOO: 19.02 Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café HILVERSUM 4 17.00 Crème du baro que EO: (18.00 Nws.) 18.45 Orgelbe speling. De St. Paul's Cathedral te London (2). 19.15 De cantates van Bach. NOS: 20.00 Open Huis Con certgebouw. HILVERSUM 5 17.30 Ahum Yum Yum. P P: 18.20 Uitzending van de PPR. KRO: 18.30 Taal en teken. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine: Reportages, spel, weer, ver keer, kuituur en sport OMROEP RIJNLAND 17.30 Kunst. 18.30 Lelden Lokaal. Morgen HILVERSUM 1 NOS: leder heel uur nieuws. VARA:'7.03 Radio Sterrebos. 7.30 Hallo hier Hilversum!. (8.06 Din gen van de dag. 9.05 Het weer dit weekend. 9.50 Vandaag bij de VARA). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 12.03 De Rooie Haan. 14.03*v/h Tus sen Barend en van Dorp. 15.03 Tus sen Glimlach 'en Ovatie. 16.03 Heu vellaan 33. HILVERSUM 2 TROS: 7.05 TROS Nieuws Show. (7.07, 7.35, 8.35, 9.35, 10.35 TROS-Aktua. 9.00 en 10.00 TROS-Aktua Nws-overz. 7.30, 8.00. 8.30, 9.30 ,10.30 Nws.) 11.30 TROS Aktua kamerbreed. 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw). 12.36 TROS Nieuws Show, vervolg. (12.36 TROS Aktua. 13.00 Nws). AVRO: 13.30 Nws. 13.33 Pim Jacobs met hits uit de 50er jaren. 14.30 Nws. 14.33 Crossen op een omafiets. (15.30 Nws.) 16.30 Nws. HILVERSUM 3 NOS: leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. (11.30 Weerman Dick Alderliesten.) 12.03 Los Vast Zomer Spektakelshow. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. 16.03 NCRV-Zaterdag-sport HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Het vroe ge werk. 8.00 Nws. 8.02 Mooi zo, kin derkunstprogramma. 9.00 Leggiero. 10.30 Concerto Mattinale. VOO: 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.02 Veronica Klassiek. 16.00 Lang leve de opera. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tiet. 9.25 Waterstanden. FEDUCO: 9.30 Magazine. Met om: 9.30 Taal van alledag, afl.2 (herh.). 9.45 Drank en drugs. Afl. 3. (herh 10.00 Mede landers Nederlanders. 10.30 Werken aan werk. Afl. 1: De lasser (herh). RADIO RIJNMOND 10.00 Nws. 10.03 Cultureel magazine met agenda-infor matie 11.00 Nws. 11.03 Het onder werp van de week 12.00 Nieuws 12.03 Wat Nu Weer?, onverwacht vol regionale verassingen

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17