Debuut van TOP met overwinning ïioidóQ Somatit Dames Oase verliezen Jeugd De Spartaan naar landelijke finales Menkenbowlers op dreef Spurtzege voor Poelwijk in Ron< Midden Holland Zilveren Sleutels voor Polar Bears T'kV§c°?E-M? »■*>-> at 1XLT ia iel RESERVETEAM AVANTI BEDWINGT SCYLLA k 'Ma L MAANDAG 9 SEPTEMBER 198S PAGINA 18 Winst voor Erik van der Maas LEIDEN Erik van der Maas heeft in Handel (bij Helmond) op de Rooye Plas de eer van De Bra sem hoog gehouden door alle junio ren onderdelen te winnen. De ma tige slalom (3 1/2 boei met een lijn- lengte van 16 meter) was toch nog goed genoeg om de beste prestatie van de dag te realiseren omdat ook de senioren niet beter deden. Het figurenparkours werd abrupt afge broken na 1910 punten door een val. Toch won hij dit onderdeel ruim. Bij het springen kwam de jongste telg uit het Leidse waterski- geslacht tot een afstand van 32.10 meter op de „lage" schans van 1.50 meter hoogte. Kees Caspers tweede NOORDWIJK Door het slech te surfweer (geen wind) kon de derde en beslissende wedstrijd in het nationaal kampioenschap brandingsurfen niet door gaan. Dat betekende dat de wedstrijden in Zandvoort en Egmond besli- send waren voor de eindstand, waarin Noordwijker Kees Kas pers de tweede plaats bezette. Caspers had uiteraard voor eigen publiek een gooi willen doen naar de titel, maar zag het weer roet in het eten gooien. Wasse naarder Jan Paulides werd in de eindrangschikking derde bij de senioren. Bij de veteranen werd die plaats opgeëist door Pel Foe- kema. LEIDEN De start van de nationale bowlingcompetities is niet alle ploegen goed afgegaan. Het Noordwijkerhoutse team Oostdam Travelers, dat vorig jaar naar de tweede klasse degradeerde, kwam niet verder dan het schamele dagtotaal van twee punten (van de mogelijke ne gen). Hans Menken, de Leidse vertegen woordiger in de tweede klasse, was suc cesvoller. In Vlaardingen werden zeven winstpunten vergaard. Oostdam Travelers speelde in Holiday Inn en won met 2-1 van The Spots (Heiloo), maar verloor ver volgens alle games van Kaasbeurs uit Me- demblik en Smit Amstelveen. De laatste partijen gingen verloren met verschillen van minder dan tien pins. Het teamge middelde van Travelers was 865. Menken was prima bezig in Vlaardingen. Met sterk spel (gemiddeld 905) werden Disvers uit De Lier en De Roosters (Hei loo) met 3-0 teruggewezen. Het spannende gevecht met VAS Neef Amstelveen ging juist verloren (1-2). Menken bezet nu sa men met Mixed Five (Vlaardingen), De Boerderij (Heemskerk) en De Liede (Haarlem) de gedeelde koppositie. In de derde klasse staan Joop Visser uit Leiderdorp en Tramps uit Leiden Zuid- West samen op de eerste plaats. Beide ploegen vergaarden zeven punten tijdens' hun eerste speeldag in Leiderdorp. Simon de Groot beste kaatser LEIDEN De Leidse kaatser Simon de Groot heeft tijdens de laatste ronde van de kaatscom- petitie weer de titel „Beste kaat ser buiten Friesland" veroverd. Door zaterdag met Harry Brand (Beverwijk) en Pieter Bosma (Leiden) het winnende partuur te vormen gaf hij Henk van der Goot (de Leidenaar die tweede werd in de eindrangschikking) het nakijken. Naast deze twee kaatstoppers leverden ook in de parturen Fennema-Hartmans- Van Buren (tweede) en Geert van der Goot-Kuipers-Van der Linden (derde) Leidse kaatsers in hun midden. Henny Piket schiet namens Fides Pacta. OEC won met 9-10. LEIDEN De Leidse korfbaltop heeft op de eerste complete speeldag van de veldcompetitie behoorlijk gepresteerd. Pernix, TOP en De Da naïden boekten overwin ningen, terwijl Zuider kwartier haar eerste punt veroverde. Alleen Fides Pacta bleef achter door een nipte nederlaag te incasseren. De vuurdoop van TOP in de promotieklasse bij PSV kreeg een onverwachtse opening, toen de debutant in het eer ste kwartier op 0-4 kwam. Het twaalftal van Hans Oele, nog zonder Stella van der Zaag (vakantie), schrok er zelf het meeste van en kwam in het vervolg niet verder dan een benutte strafworp van Gert Jan Natzijl (rust 2- 5). Vooral in de tweede helft moest de ploeg door onvol doende zuiverheid en vaart toestaan, dat de kampioens kandidaat uit Eindhoven het initiatief geheel in handen nam. De voorsprong slonk na een half uur tot 4-5, maar de gelijkmaker werd drie minu ten voor tijd gelukkig afge keurd. Daardoor waren de vroege treffers van Sjoerd van der Klaauw, Gerco Lan- gelaan. Ron van der Willik en Anne van der Zaag toch doorslaggevend: 4-5. Binnen een half uur raakte Fides Pacta met 2-5 achter op tegen OEC. dat erg weinig kansen behoefde om te sco ren. De fusieclub zette in de tweede vijfenveertig minuten een succesvolle achtervolging in (8-7), maar miste in tegen stelling tot de bezoekers de nodige slagvaardigheid. De produktie van Dick Onder water. Henny Piket, Robin Sommeling. Henk van der Waals (allen 2x) en Nico Pi- kaar kon daarom een teleur stellend 9-10 verlies niet voorkomen. Slechts één helft had Pernix moeite met Blauw Wit '51. dat zó kort op het lichaam verdedigde, dat de aanval nauwelijks op gang kwam. De oranjekragen stelden zich er na rust (2-4) beter op in en realiseerden al in twintig mi nuten de beslissende door braak naar 3-8. Goals van Kees Brokaar (3). Carla en Peter Kuipers (2), Lian Tiele- man, Erika Velders, Kees Hortensius en Daan Vreeken zorgden uiteindelijk voor een ruim 5-11 verschil. Geruime tijd leek De Danaï den op weg naar een makke lijke zege op Kwiek (Hg), dat na 3-6 (rust) steeds op drie of vier punten achterstand werd gehouden. De Leidse ploeg kon in de slotfase de bal dermate slecht in handen houden, dat de spanning on verwachts nog terugkeerde: 10-11. René de Louw, Eric Peters (3), Madeion Martens, Renate Scheffer, Ingrid Slin gerland, Frans Brand en Hennie Devilee zorgden voor de tweede overwinning en de koppositie. Gebrek aan schot vaardigheid brak Zuiderkwartier in de slotfase tegen OSCR zuur op. De formatie van Wim Nie sing stond dertien minuten voor tijd op 10-7, maar kon ondanks vele kansen de winst niet vasthouden. Nu le verden treffers van Dirk Jan de Kreek (3), Theo van Leeu wen, Aldo Spadon (2). Wil de Wit. Els en Eric van Lunte- ren niet meer dan 10-10 op, wat wel het eerste punt bete kende. Kort na rust breidde Fiks haar voorsprong van 2-3 tot 4-7 uit en dat bleek het breekpunt voor Oranje Nas sau. De Oegstgeestenaren lie pen door topscorers Diede- rick van Veen (4) en Reinetta de Mooy (2) enkel nog verder weg naar 5-9. Een uur lang moest Ons Eiland GKV (G) in haar buurt dulden, eer invaller John Dickhoff de bevrijden de 6-4 vervaardigde. De be woners van de Brahmslaan speelden het duel energiek en bekeken uit en finishten door René Arnoldus en Huib Hasselbach, elk twee goals, ten slotte op 7-4. Op een slecht veld kon De Algemene bij KVR nooit uit de voeten, zodat er voortdu rend tegen een achterstand werd geknokt. Bij de Leide- naren, met nieuwelingen Wilma Sinteur en Ineke Swaak. was Enrico Mud nog de beste schutter in het 9-6 verlies, typerend genoeg met twee luttele doelpunten. Pas na tachtig minuten kwam Crescendo voor het eerst tegen De Zwervers op voorsprong (5-4), maar hield die door effectief rondspelen wél vast in handen. Wijnand Alberts, goed voor twee goals, en John Huigsloot kon den in het kat-en-muis-spel- letje de score zelfs naar 7-5 opjagen Reeds na een goed half uur was het kruit van Tempo te gen De Dijkvbgels geheel en al verschoten. De Alphena- ren namen via Joke Boot, Ronald Drieduite en Tom de Vries, de laatste twee vanaf de stip. in die periode een 1-3 voorsprong om door eigen krachteloosheid toe te staan, dat de thuisclub alsnog op ge lijke, schamele 3-3 hoogte kwam. Ondanks een 7-3 voorsprong moest Fluks nog alle zeilen bijzetten om tegen Avanti de twee punten in Noord wijk te houden. Tjaard Sijpkes. sa men met Koos Passchier tweemaal scorend, zorgde bij 7-5 voor opluchting én de winst met 8-5. MICHEL VAN GENT WKÊÊKKÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊ^^ HOOFDROL VOOR PIET DE GROOT rtkl: ALPHEN AAN DEN RIJN De tweede Rond<m I Midden Holland, een B-klassieker voor ongespon*ste amateurs met start en finish in Alphen aan den_ n werd gisteren een prooi voor Rob Poelwijk va^ UWTC Uithoorn. Poelwijk won op de Burgeme Bruins Slotsingel de spurt van een 16-mans kopg* K Louis de Koning uit Heenvliet was de sterkste De 170 kilometer lange amateurkoers was veel minder (geen wind) dan vorig jaar. Slechts de regen, die vele lekk^eve den veroorzaakte, en vooral enkele grote valpartijen dundfmar veld uit. Pas na 60 kilometer slaagden vijf renners erin de pen j te verlaten. Grote animator van deze poging, die 70 kilo| vi stand hield, was Hazerswoudenaar Piet de Groot. ur h Dit vijftal werd nabij Rijnsaterwoude weer in de kraag geghten door twaalf renners, waaronder de zeer actieve Richard jaag die in de laatste 40 kilometer meerdere keren ontsnapte. \>nius onder impuls van De Groot kreeg de Swiftrenner echter in nig ruimte om een geslaagde solo op touw te zetten. Kort ij 0j laatste poging diende de zich de eindspurt aan. Poelwijkjnan; n k wi zich van ver aan de leiding van de groep, sloeg een klein en wist zijn voorsprong te behouden. Ippel verraste door t\ercj te worden voor René Beuzenkamp (Hendrik Ido Ambacht^ de Groot kwam als zevende over de streep. Louis de Koning was bij de junioren de snelste spurter valt.. zevenmans kopgroep, die na een vrij tamme aanloop van P 100 kilometer ontsnapte bij Leiderdorp. Vijfentwintig kiloijBe^es verder verwees De Koning (Heenvliet) Gerritsen (Hoogla?|®^° veen) naar de tweede plaats. Lissenaar Eric Stroombergen*"aP de derde plaats voor zich op. Frank van Veenendaal (Sa Mi heim) werd zestiende, Hans van Egmond (Rijnsburg) achttien In Alphen vonden ook twee criteriums voor liefhebbers enlopei ranen plaats. In de eerste serie versloeg Hoofddorper Arie feinge man zijn medevluchter Geenen (Schiedam) in de eindsTweei Klaas Duivenvoorde, woensdag nog winnaar van de massik k< in zijn woonplaats Noordwijkerhout, werd derde voor Ari erm vensbergen. Cees van Deuren (Avanti) werd tiende. Adrie da ger van Swift kwam zwaar ten val. De Katwijker liep na^- aé nodige schaafwonden ook enkele scheurtjes in zijn boven dez op. De tweede serie werd een zege voor Pieter Evelein (Sk Hij won de massasprint voor Wil Vlaanderen (Maarsse Hoevers (Utrecht). Piet Kralt (Swift) werd zesde. Nieuweling Martin Kokkelkoren (Noordwijkerhout) gr< weekeinde tweemaal net naast de zege. Hij werd zowel in mert als in Velddriel tweede. LEIDEN De handbaldames van Oase uit Oud Ade verloren hun wedstrijd in de landelijke tweede klasse A van Quintus met 15-11. MMO uit Rijpwetering was wel sterker dan het Leid- schendamse EHC: 9-6. In de tweede klasse B versloeg HVV'70 in Voorschoten het Schiedamse HVK met 7-6. De heren van Mer- casol/Saturnus (eerste klasse) toonden zich als collectief sterker dan opponent Rijnstreek. De uitwedstrijd werd derhalve gewon nen met 11-15. Tweedeklasser HVV'70 won eveneens. SOS werd met 14-7 tot pas op de plaats gedwongen. De dameséquipe van Oase hield lange tijd goed stand. Bij de rust stond het nog 8-8, waarna Quintus een conditioneel voordeel verkreeg, omdat de Oud Adese dames slechts één wissel bij' zich hadden. Het zou 15-11 voor de thuisclub worden. MMO had al tijdens de pauze een 5-3 voorsprong, die in het tweede part werd uitgebouwd naar een 9-6 eindstand. In de andere tweede klasse stond HVV'70 tegen HVK halverwege al met 4-3 voor. Dat nipte verschil werd gehandhaafd: eindstand 7-6. Keepster Eimee Vis ser had het belangrijkste aandeel in de zege. De mannen van Mercasol/Saturnus toonden zich als groep meer bedreven in het verdedigen dan opponent Rijnstreek. Al bij de rust was de stand na een gelijkopgaand scoreverloop 7-8. Via voornamelijk breaks en een goedwerkend 4-2 systeem (vier verdedigers op de cirkel en twee ervoor) werd de voorsprong vergroot naar het uiteindelijke resultaat: 11-15. Dirk Klok en Nico Mooren maakten als jeugdspelers een goede indruk, terwijl de meeste doelpunten op naam van Hans Blansjaar, Pedro Melit- ta en Wim van Leeuwen kwamen. HVV'70 stond bij de pauze al met 6-2 voor, maar won de confrontatie met SOS toch vooral in de tweede helft. Sterk spel leverde een 14-7 zege op. Veldspeler Wilbert Schelvis en doellieden Hans Dockhorn en Wouter Sou- tenbier waren de uitblinkers in Voorschoten. Overige uitslagen: dames: afdeling eerste klasse: AHC'28 - Mercasol/Sa turnus 8-14, Olympia'72 - EDH 7-5, De Plantenhoek/Foreholte - Verburch 5-12; tweede klasse: HVS - Warmun- da afgelast, Fairplay - Kwiek Sport 9- 3, Norlha - Wings 21-9: derde klasse: Hercules 2 - MSV 1 19-7. Rijnsoever 1 - Olympia'72-2 16-14; heren: afde ling eerste klasse: HVS - HEC 17-17, DSO - De Plantenhoek/Foreholte 15- 9; tweede klasse: Rijnsoever 1 - AHC'28-2 10-5. HEC 2 - MSV 1 8-21; Hellas - Northa 5-6; vierde klasse: ECH 4 - Fairplay 1 17-15. Porsche mijdt riskante circuits ESSLINGEN De Westduitse auto- fabriek Porsche zal zijn renners in het vervolg verbieden te rijden op gevaarlijke circuits. Dat zei woord voerder Manfred Jantke van het be drijf zaterdag in een plaatselijke krant te Esslingen. Volgens Jantke is de beslissing vooral gebaseerd op de twee ongelukken in de afgelopen weken, waarbij de Westduitse coureurs Manfred Win- kelhock en Stefan Bellof om het le ven kwamen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllirillllllllllllllllllllllllllllllllllll Polar Bears is dit weekeinde de verrassende winnaar ge worden van het door LZ '86 georganiseerde wa ter polo- toernooi om de Zilveren Sleu tels. De Edese eerste klasse formatie hield in Leiden drie ereklassers achter zich. De Zijl/LGB werd vierde, het or ganiserende LZ eindigde op de vijfde plaats. Het weer zeer geslaagde weekend-waterpolotoernooi van Vivax werd een prooi voor Raket. Nautilus werd in de finale ruim afgetroefd: 11- 7. Het herenteam van Vivax legde in het eigen toernooi beslag op de vierde plaats. In de troostfinale bleek MZPC net iets te sterk. Bij de vrou- wenploegen werd Waterlelie eerste. Het team van De Ham was hier de verliezende fina list. illlllllllltlllilllillllltllllllllllliiiliiiilllliiiillllillllllllllllllllllliiiiililiiilllllllllllllililillllllllllllllliliiiiiiiiiiiiiiiiltlilllillllllllllliillllillllllllliiliiiiiin Pieter Fris wint tiende Vlietloop VOORSCHOTEN Hagenaar Pieter Fris heeft in een tijd van 1.07.34 uur de 10e Vliet loop gewonnen. Met een voor sprong van ruim twee minu ten op tweede man Hans Vro lijk en exact vijf minuten op derde loper Guus Sloos was Fris de terechte winnaar van deze jubileum Vlietloop. Ba taaf Sloos werd met 1.12.34 uur tevens de snelste Leide naar van de 357 deelnemers op de halve marathon. Snelste veteraan werd Willem Ra- vensbergen, die het baansei- zoen „eigenlijk wel een beetje beu" is, met de goede tijd van 1.16.03 uur. Beste dame werr" op die halve marathon Annie KWB zaterdag: Leo Compeer (De Sleutels) 4. KNVB zondag: Wim Bouckaert (FC Lisse) 5. Afd. zaterdag: Cees Kattenberg (Abbenes) 5. Afd. zondag: Theo van der Bos (Stompwijkse Boys) 3. Regionale jeugd: Kees Guyt (Quick Boys) 3. Ook op de andere afstanden konden de organiserende ver enigingen Avanti, Blitz en De Bataven Leiden op goede wed strijden terugzien. Snelste op Hoek (36.00 minuten) vlak voor Bataaf Harry Versteegen (36.05 minuten). Snelste dame werd hier Carla Post die 39.58 minuten nodig had voor het narknurc lanes Hp Vliet LEIDEN De meisjes C en jongens D ploegen van De Spartaan hebben op de eigen atletiekbaan in Lisse een plaats in de landelijke finles (in Drachten) veroverd. Span nend tot en met het laatste nummer was de strijd bij de meisjes C. In een felle strijd gewikkeld met AAV bleken de meisjes van De Spartaan de beste zenuwen te hebben. Met een clubrecord van 10.2 secon den op de 80 meter voor Ma- non Geerlings en een uitste kende 11.0 seconden van Mar lies Goldenberg werd de ach terstand ten opzichte van de Alphense meisjes omgezet in een ruime voorsprong. Niet al leen Geerlings was in topvorm (ook nog 1.44.3 minuut op de 600 meter), ook Andrea van Velzen evenaarde haar hor denrecord (13.1 seconden). Sa men met de jongens D gaan de meisjes in het weekeinde van 21 en 22 september naar Drachten voor de strijd om de landelijke titel. Bij de jongens won Stefan Molenaar de hor den in 13.9 seconden en sprong hij even ver als Eric Kortekaas (4.55 meter). Voor de NKS interland ploeg leverde de regio Leiden een flink aantal atleten, maar ook zij konden een nederlaag niet voorkomen. In de regen was Eric Opgelder (S) met twee tweede plaatsen (110 meter horden in 15.3 seconden en 13.31 meter hinkstap) het meest waardevol, Hellen Bank pakte een tweede plaats (400 meter in 58.32 seconden). Bij wedstrijden in Den Haag liep Jan Verloop de 3000 me ter in 8.29.0 minuten en stre den Marian van Klink leen Haverkort op de 80ftges( ter een prestigeduel uij veel ervarener Van won in 2.25.1 minuten, kort moest „bij die lant paal" afhaken om in 2.34, nuten te finishen. In Utrecht kwam Yvonn Dorp op de 400 meter ni< een ereprijs toe door het treffelijke lopen van Tromp (53.7) en Tanja va Wal (54.4). Van Dorp we 56.7 seconden derde. Ruu< Maurik noteerde op d< meter 11.4 seconden. Stroet (S) noteerde 26.8 s den op dit zelfde nummi kwam bij het speerwei 41.96 meter. Leids studei brand Visser noteerde cordtijd van 24.0 seconded de 200 meter horden. GERT VELTHU: erpe^11' R' 8' i zog adij: rdei ,udet ged de ir l^den nsgi LEIDEN Het eerste tafeltennisweekeinde le verde slechts één echte verrassing op. De hoofdmacht van Scylla kwam niet verder dan een 5-5 deling tegen de reserves van Avanti- /Dextro. Het eerste van Avanti had geen kind aan Blauwe Werelt 2 (6-0), terwijl de dames teams van Scylla en Avanti respectievelijk Ho- tak '68 en Shot Wageningen met 6-2 voorble ven. Het tweede damesteam van Avanti verloor met 3-6 van Torenstad. Scylla had in Peter Paul de Vrind weer eens een talent van eigen kweek achter de tafel staan. De zestienjarige startte sterk met winst op Peter de Groot. Achteraf een belangrijk punt, zo bleek. Scylla bleef immers op een 5-2 voorsprong steken en zou zonder De Vrinds bij drage met een zeer forse kater zijn blijven zit ten. Nu bleef de schade in de vorm van een 5-5 gelijkspel nog enigszins beperkt. Frits Kante been (2x). Sioerd Meiier (lx) en de dubbel Kan- tebeen/Meijer verzamelden de Leidse pul Bij Avanti was Robert de Groot met drie w partijen ongenaakbaar. Zoals het hele W C\ korps van Avanti ongenaakbaar was tegel V reserves van B.W. Het tweede van Avanti^ nog niet aan de koffie toe, op het momen[_ Bettine Vriesekoop, Mariano Lukov en F Turk de zes punten al binnen hadden gesl| Bij de Avanti-dames verraste Ellen WK-gangster Gerdie Keen. José Bakket Claudia Verschoor verloren wel van K waardoor Shot aan twee wintpunten k^KIO Scylla sloeg zich naar hetzelfde resultaat lieden Hotak '68. Sandra de Kruijff scoorde een de o trick en had ook een groot aandeel in de nken bel. Marian Kantebeen en Sophia Vaal s/(e/( vergaarden beiden een punt. Avanti 2 zag ifel. rijke Olsthoorn driemaal scoren. Daar blee|(gens echter bij tegen Torenstad, omdat Edith het Klink en Paula de Jong niet aan winst toelhde h

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18