Evert-Lloyd uitgeschakeld Jan Clardey naar Italië MINISTERRRAAD VERDEELD OVER OLYMPISCHE SPELEN Karpov ontsnapt aan nederlaag SPANJE SA LOL' CeidócSoivumt port op tv Boycot GP Zuid-Af rika krijgt meer gestalte voetballerlei Sportwereld 385. i2"SIJTHOFF PERS 'ORT ZATERDAG 7 SEPTEMBER 198S PAGINA f JAALD VOETBAL s S-SC Heracles IW divisie ""en-Telstar MOlle-SC Heerenveen mbuur-De Graatschap iill-SW j Sport-NAC mdam-Volendam Marian Laudin interim-coach van KNLTB DEN HAAG Dis- trictstrainer Marian Laudin (39) zal een jaar lang optreden als inte rim-bondscoach van de KNLTB. Hij neemt tij delijk de functie waar van Fred Hemmes, die voor zichzelf is begon nen. De tennisbond hoopt per 1 september 1986 te kunnen oeschik- ken over de huidige bondscoach van Oosten rijk Stanley Franker. Abe Lenstra gecremeerd GOUTUM Tijdens een sobere plechtigheid is gisteren in Goutum de vroegerè voetballer Abe Lenstra gecremeerd. Onder de aanwezi gen waren medespelers uit de glorietijd van zijn club Heerenveen en de vroegere interna-- tionals Loek Biesbrouck en Eddy Pieters Graafland. De KNVB werd vertegenwoordigd door bondscoordinator Rinus Michjels. Verder gaven de vroegere elftalleider Jack van Zanten en ex-radioverslaggever Dick van Rijn met hun aanwezigheid blijk van belang stelling. Tevens waren er bestuursdelegaties van Sportclub Enschede, SC Heerenveen, SC Cambuur en Be Quick. Tientallen kransen wa ren er van Faas Wilkes, met wie Lenstra en Kees Rijvers het zogeheten gouden binnentrio vormde, de KNVB en de gemeente Heeren- Meeuws rond met Mechelen MECHELEN Walter Meeuws heeft een ak koord bereikt met de Belgische eersteklasser KV Mechelen over een verbintenis van twee jaar. De Belgische voetbalinternational, die vo rig seizoen een driejarig contract tekende bij Ajax, heeft daar momenteel geen vaste plaats meer in de basis. Ajax en Mechelen waren al eerder tot overeenstemming gekomen over een tussentijdse transfer. Mechelen heeft nog wel toestemming nodig van de Belgische voetbalbond (KBVB) om zijn nieuwe libero te mogen opstellen. Meeuws werd destijds voor onbepaalde tijd geschorst in België vanwege zijn aandeel in het omkoop schandaal bij Standard Luik. De KBVB zal zich in de vergadering van vrijdag 13 septem ber buigen over het verzoek van Mechelen en een uitspraak doen. Eerste volleybal zege op Tsjecho-Slowakije HORST Voor het eerst in de ge schiedenis heeft het Nederlandse herenvolleybalteam een zege be haald op Tsjecho-Slowakije. In het Limburgse Horst zegevierde de ploeg van trainer-coach Geert Trompetter met 3-1 over de Oosteu ropeanen. De setstanden waren 13-15, 15-13, 15-8 en 17-15. De Neder landse ploeg beëindigde daarmee een reeks zwakke prestaties, waar bij zelfs van buitenlandse jeugd- teams werd verloren. 1, 2X21 uur Voetbal deriand 1, 2X53 uur Atletiek: Prix Rome. X 2240 uur Studio Nederlands 1, 22.15 uur op zaterdag. I Nederland* X 2X25 uur Grand Prix Rome. 1X05 uur Die 1, 2X50 uur Tennis: Flushing Meadow. X 21.50 uur. Das Ak- Sporl-Studio. 3,17 J0 uur WK scha- 1, 11.15 uur. Grandstand. 1, 00.35 uur Atletiek: Prix Rome. X 17.40 en 00XS uur Cric- X 2045 en 0110 uur Ten- ri, 1X00 uur Ushoc- Channel, 1X05 en 2040 M, 1X55 uur Motor- el. 19.00 uur Wlm- 1 1983. "°Wt«Kl 2. 19.00 WIR Studio elgi* Nederlands, 2000 uur portweekend. •Igtè Frans, 1X00 uur Aulo- kort: Blanchl-rallye. Wgli Frans. 1445 uur Auto- Ic'on GP Italië formule 1. Iac" algië Frena, 1800 uur. Sport. V 5, 21.00 uur Sport, uitsland 1, 18X0 uur Die 286 (portschau. i9: oaiitaland X 1745 uur Die I-Reportage. X 2340 uur Tennis: i Open Rushing Meadow. IX 19O0 uur Sport lm X 2X00 uur Tennis. Channel, 1X00 uur Amen- i football. t Channel, 14.30 uur Tennis: s Cup USA-Zweden. voor Duindigt SENAAR De Grote der Nederlanden, een Grote Prijs der Lage nden voor de volbloeds is rgen het hoofdnummer op Wassenaarse baan Duin- l. Deze ren is bovendien i onderdeel van het W5. siof.pe tips luiden: t»uri&4 4BO MEERS WALPRIJS: Zeb l02.ioidf, Yvonne Flippa en Ybo Bui- 10170 org. 102.60JINA DIEPNOWPRIJS: Zombo 101*70®una' Zef>neur «t Zamba Buiten- SooÊlS DER AMATEURS: James I02!«o|ent. Flower of Sidon en Moon- 103,30 ipwOlVYvonne V, Yeggy Girl en Yick enzorg. 10200pZe^pelin|^ng. Zeus Boekelte 100.50 3):Quintillon. Romana en Sydney 100,00 phórst. Jnn'^o n);Arja Woldberg, Apocalypse en 99 70 tia Arl°- p):Zvetlana Hanover, Zambo S930 irswaal en War ter Lune. 98.40 IKERPRIJS: Alexander S, AU or 98.30 hing en Alex di Tricia. JOUDEN SPELD: Creetower. Ma- If XA imeke en Cocky Dundas. «TIJVER PRINCEPRIJS: Ros Perfor- 96 oo L Sam Avon en Tivoli Hazelaar. 95.50 BTANAPRIJS: Yogi Bear, Yello- 96.00 én Yoboko du Bois. 95!» 95.80 NEW YORK In de damesfi nale van het tennistoernooi om de Amerikaanse titels op Flushing Meadow staat Marti na Navratilova onverwacht te genover haar vroegere landge note Hana Mandlikova. De Tsjechoslowaakse, van jongsaf in het internationale tenniscir- cuit begeleid door Betty Stöve, won gisteravond verrassend van de als eerste geplaatste Chris Evert-Lloyd. De Ameri kaanse favoriete, vorig jaar ook al finaliste, bracht nog wel de eerste set op haar naam, maar daar bleef het ook bij. Via 6-2 en 6-3 drong Mandli- kova, als derde geplaatst, voor de derde keer in haar loop baan door tot de eindstrijd van het belangrijke toernooi in New York. Eerder deed zij dat in 1980 en 1982. De partij duurde twee uur. Martina Navratilova was giste ren tenminste één maatje te groot voor de kleine Steffi Graf. Binnen 52 minuten stuurde de als nummer twee geplaatste Amerikaanse haar zestien-jarige opponente terug naar de Bondsrepubliek. In het Louis-Armstrongstadion mocht het Westduitse tennis- stalent zich troosten met een prijzengeld van 48.875 dollar (ongeveer 160.000 gulden). Navratilova wilde kennelijk niet al te lang in de broeiende hitte van dertig graden Celsius staan en dwong haar tegen standster talloze kleine Joutjes af. Welgeteld 23 minuten had de 28-jarige nummer twee van de wereldranglijst nodig om de eerste set in 6-2 op te eisen. Graf veroverde in de tweede set een game meer. „Normaal heb ik tegen Martina geen schijn van kans", erkende de jonge halve-finaliste. Eerste titel Ken Flach en Robert Seguso werden gisteren de eerste Amerikaanse tenniskampioe nen van 1985. De wereldtitel- houders in het dubbelspel stonden hun tegenstanders in de eindstrijd, Henri Leconte en Yannick Noah, een set toe. Nadat de Fransen, als twaalfde geplaatst, drie sets uitstekend partij had gegeven, was het ge daan met hun verzet: 6-7 (5-7), 7-6 (7-1), 7-6 (8-6) en 6-0. - De eerste win naars van de „US-open": w<:,. j Ken Flach en i J Robert Seguso I (rechts), die de - sterksten ble- fpfll ken in het he- M ren- Jntemurn dubbelspel. DEN HAAG Binnen de mi nisterraad is nog geen over eenstemming bereikt over het plan voor de organisatie van de Olympische Spelen in Am sterdam in 1992. Dat zei pre mier Lubbers gisteren na het Over de aard van de moeilijk heden wilde Lubbers niet veel kwijt. Wel wees hij op de hoge kosten, die de organisatie van de openbare orde en veiligheid met zich zou meebrengen. „Het gaat daarbij om ettelijke bewindslieden. Volgens Lub- telde de minister-president. men, die de goedkeuring van het rapport van de Stichting Olympische Spelen Amster dam 1992 (SOSA) in de weg staan. Hij gaf aan, dat het ad vies van de interdepartemen tale werkgroep over het ver slag van de SOSA over het al gemeen positief was. „Maar naast de goede punten hebben de ambtenaren aangegeven, dat het rapport van de SOSA enkele zwakke details bevat". Staatssecretaris Van der Reij- den van welzijn, volksgezond heid en cultuur moet nu, in overleg met de belanghebben den, de problemen proberen op te lossen. „Dat kan weieens een hele tijd duren", zei Lub bers, die zich niet wilde uitla ten over een mogelijke ter mijn. De Raad van Beheer van de SOSA maakte in juni bekend, dat de Nederlandse overheid op bijna een kwart miljard gulden aan extra inkomsten kan rekenen als de Spelen in Amsterdam worden gehouden. Dat bedrag bestaat uit meer loonbelasting, meer premie volksverzekering, meer in voerrechten en hogere op brengsten van de BTW. De kosten voor de veiligheids maatregelen komen niet voor op de begroting van de SOSA. Voorzitteb ir. Krijn Reitsma van de commissie '85, die het rapport namens de SOSA had opgesteld, zei destijds, dat de kosten ten laste zouden moe ten komen van het rijk en de gemeente Amsterdam. Hij schatte het totale bedrag op tenminste 200 miljoen gulden. Kelly etappewinnaar in Catalonië PUIGCERDA De Ier Sean Kelly heeft de tweede etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Spanjaard Vi cente Belda nam na de rit over 192 kilometer van Playa de Aro naar Puigcerda de leiding in het algemeen klassement. De beste Nederlander in de tweede etappe was Theo de Rooy met de elfde plaats. De tweede etappe leek aanvanke lijk een prooi te worden van Steven Rooks. Hij reed alleen voorop, maar kwam tweehon derd meter voor de eindstreep ten val. De Franse amateur Stephan Guay won in een massasprint de derde etappe van de Ronde van de Toekomst. De derde rit ging over 172 kilometer van Cahors naar Villefranche-de- -Rouergue in het zuid-westen van Frankrijk. sportuitslagen SCHAKEN Internefiónale toernooi in Tilburg Afgebroken partij zevend* ronde: Miles (Gbr)-L|ubojevic (Joe) 1-0- Stand: 1. Kortsjnoi en Romanlsjln 4 punten; 3. Dzlndzichas|vill, HUbner, Ljubojevlc en Timman 3,5; 7. Miles 3 plus 1 uitgestelde partij; 8. Poloega- jevski 2 plus 1 uitgestelde partij. vath/Shiras (Vst) 6-4, 6-2; Smylie- /Fitzgerald (Aus)-Turnbull/Lloyd (Aus/Gbr) 6-4, 6-3. Herendubbelspel, finale: Flach/Se- guso (Vst)-Leconte/Noah (Fra) 6-7 (5-7), 7-6 (7-1), 7-6 (8-6), 6-0. Dames dubbelspel, kwartfinales: Kohde/Sukova (Wdl/Tsj)-Walsh/Pot- ter (Vst) 6-7, 6-4, 6-2. WIELRENNEN Ronde van Catalonië (tweede etap pe van Playa da Aro naar Puigcerda over 192 km): 1. Kelly (Ier) 5.14.11; 2. Müller (Zwi) op 2 sec.; 3. Belda (Spa); 4. Yanez (Spa); 5. Delgado (Spa); 6. Coll (Spa); 7. Millar (Scho); 8. Prieto (Spa); 9. Mas (Fra); 10. Plno (Spa); 11. De Rooy (Ned) z.t. 29. Kolkhuis Tanke z.t.; 34. Hermans z.t.; 56. Breukink z.t.; 63. Nljboer z.t.; 95. Bogers op 21.27; 106. Slende- broek op 26.07; 107. Van Poppel op 33.50; 108. Van der Hulst z.t. Algemeen klassement: 1. Belda (Spa) 9.32.49; 2. Müller (Zwi) op 1 sec.; 3. De Rooy (Ned) op 2 sec.; 4. Coll (Spa) z.t.; 5. Millar (Spa) op 3 sec.; 6. Delgado (Spa) op 4 sec.; 7. Pino (Spa) op 5 sec.; 8. Kelly (Ier) op 6 sec.; 9. Forest (Fra) op 7 sec.; 10. Rodriguez (Col) z.t.. Ronde van de Toekomst (derde etappe van Cahore near Villefran- che-de-Rouergue over 172 km): 1. Guay (Fra. am) 4.30.56 (met tijdver- goeding 4.30.41), 2. Abdoesjaparov (Sov, am) z.t. (4.30.46), 3. Phillpp (Fra. am) z.t. (met 4.30.51), 4. Sörensen (Den. am) z.t., 5. Lavainne (Fra) z.t.. 6. Earley (Ier) z.t., 7. Lilholt (Den, am) z.t., 8. Jolidon (Zwi, am) z.t., 9. Van de Vijver (Bel. am) z.t„ 10. Eriksen (Den) z.t., 15. Verhoeven (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Gaigne (Fra) 13.02.35; 2. Marie (Fra) op 4 sec.; 3. Wiss (Zwi) op 7 sec.; 4. Zlnov- jev (Sov, am) op 8 sec.; 5. Bernard (Fra) op 15 sec.; 6. Robert (Fra) z.t.; 7. Lavainne (Fra) op 16 sec.; 8. Zjda- nov (Sov, am) op 17 sec.; 9. Corredor (Col) op 20 sec.; 10. Cornillel (Fra) op 21 sec.; 16. Verhoeven op 22 sec.; 17. Breukink z.t.; 54. Kolkhuis Tanke op 46 sec.; 62. Hermans op 1.01; 85. Nlj boer op 12.57; 102. Bogers op 51.52; 105. Slendebroek op 1.01.25; 106. Van Poppel op 1.07.18; 108. Van der Hulst op 1.12.09. MOSKOU Anatoli Karpov is gisteren op miraculeu ze wijze ontsnapt aan de tweede nederlaag in de her vatte tweekamp tegen Gari Kasparov met a\s inzet zijn wereldtitel schaken. In de afgebroken stelling stond hij volgens kenners op verlies, maar de titelhouder wist de tweede partij alsnog om te zetten in remise, waardoor de stand 1,5 tegen 0,5 punt in het voordeel van de uit dager werd. Bij de hervatting van de donderdag afgebroken partij zag het er aanvankelijk niet naar uit dat Karpov nog een half punt zou weten te redden. Toekijkende schaakgrootmeesters raakten geïmponeerd door de wijze waarop Kasparov de afgebroken stelling met subtiele zetten wist te verbeteren. Zeven zetten voor het einde, dat bij de 65e zet zou komen, leek de positie van Karpov hopeloos. De titelhouder weigerde hard nekkig het verlies onder ogen te zien. Hij hergroepeerde zijn uitgedunde stukken op zo'n manier, dat Kasparov een offer niet kon voorkomen. Daardoor verspeelde hij zijn vrijpionnen en daarmee ook de overwinning. Karpov kon opgelucht adem halen. Hij was na de nederlaag in de openingspartij opnieuw in zeer grote problemen gekomen. Indien hij met het voordeel van de witte stukken ook de tweede partij had verloren, was zijn positie hopeloos geworden. On danks dat de tweede partij in een voor hem teleurstellende re mise eindigde boekte uitdager Kasparov groot psychologisch voordeel op de titelhouder. Partij hervat met: wit: Karpov: Kf2, Td7, Lel, Pd3, pionnen f5, g3, h3 zwart: Kasparov: Kg8, Ta3, Te8, pionnen a4, e2, f7, g7, h7 De afgegeven zet van zwart was Ta3 - b3. 41.Ta3 - b3; 42. Pd3 - cl. Tb3 - bl; 43. Pel - a2, Te8 - a8; 44. Td7 - e7. Tbl - b2; 45. Te7 x e2. Tb2 x e2; 46. Kf2 x e2, Ta8 - e8 47. Ke2 - f2. h7 - h5; 48. Lel - c3, Ta8 - b8; 49. Lc3 - b4, Tb8 - d8; 50. Kf2 - e2, a4 - a3; 51. Lb4 - c3. f7 - f6; 52. Lc3 - b4, Kg8 - f7; 53. Pa2 - c3, Td8 - b8; 54. Pc3 - a2, Tb8 - b5; 55. g3 - g4, Tb5 - b8; 56. Ke2 - d3. Tb8 - d8 57. Kd3 - c4. Td8 - dl; 58. Lb4 x a3. Tdl - al; 59. Kc4 - b3. Tal - hl; 60. g4 x h5, Thl x h3 61. Pa2 - c3, Th3 - f3; 62. La3 - cl. Tf3 x f5; 63. h5 - h6, g7 - g6; 64. Pc3 - e4, Tf5 - h5; 65. Lel. - b2. VOORBURG Het volley balteam van Starlift uit Voor burg heeft na het vertrek van Frank Constandse en Jef Mol andermaal een geduchte ader lating moeten ondergaan. Honderdvoudig international Jan Clardey heeft een unieke kans aangegrepen om als eer ste Nederlander in de volley balgeschiedenis in de Italiaan se (semi-) profvolleybalcompe- titie te gaan spelen. Clardey heeft een contract voor één seizoen getekend bij het Tu- rijnse BiStefano, oorspronke lijk voortgekomen uit de uni versiteitsvereniging CUS en eerder bekend als Klippan. De spelverdelersplaats bij Voorburg blijft in de familie en wordt overgenomen door Laurens Clardey. Ook de damesselectie van Voorburg zag zich verzwakt nu Hanna Sevenster met Clar dey naar het damesteam van Torino vertrekt om dat naar de eredivisie te brengen. STOCKHOLM De Zweedse Ferrari-rijder Stefan Johans son krijgt van zijn nationale bond geen toestemming deel te nemen aan de formule-1-race om de Grote Prijs van Zuid- -Afrika, 19 oktober op het cir cuit van Kyalami. De Zweedese sportboycot als protest tegen het apartheidsbe- leid in Zuid-Afrika is eind au gustus ook aangescherpt door de Braziliaanse overheid. Hpt zou de deelneming van de fot- mule-1-coureurs uit dat land, Nelson Piquet en Ayrton Sen na, in gevaar kunnen brengen. Volgens het Westduitse pers bureau SID zouden Piquet en Senna al het verbod hebbën gekregen.. Johansson, Piquet 'en Senna zouden met de rijderslicentie van een ander land toch Kun nen deelnemen aan de race op Kyalami. Het doorgaan van de race wordt bij een uitbreiding van de boycot twijfelachtig. Het circuit van Imola in het Italiaanse San Marino heeft zich inmiddels bereid ver klaard een extra Grand Prix te organiseren als besloten wordt die van Zuid-Afrika te schrappen. De kleine Italiaanse partij Proletarische Democratie heeft de Ferrari fabrieken ge vraagd de Grand Prix van Ita lië te boycotten in verband met de apartheid. De partij heeft ook aangekondigd mor gen in Monza een demonstra tie te zullen houden tegen Zuid-Afrika. Geen Nederlanders op zwarte lijst VN AMSTERDAM Het Komité Zuidelijk Afrika heeft de Ne derlandse Sportfederatie (NSF) gefeliciteerd met het feit, dat op de zwarte lijst die de Verenigde Naties donder dag publiceerde, geen Neder landers telt. De lijst betreft een opsomming van sportlieden, die gedurende de tweede helft van 1984 contacten hebben on derhouden met Zuid-Afrika. Als gevolg van de Apartheid spolitiek wordt het land al ja ren door de internationale sportorganisaties geboycot. Gebedsdienst voor promotie (Ilet het houden van gebeds- lu uiensten hoopt het Italiaanse tlubje US Padiglia in het oanKiieuwe seizoen hogerop te 33Iromen. Voor elke wedstrijd s,6l>aan de aanhangers in gebed 118 0100r een schilderij van de 2plaatselijke beschermheilige. 2i40e oorzaak van deze stichte- ilë7$i]jke benadering is het feit, 39,jpat het aanstellen van een 4°<0pieuwe trainer en het aan- 16;3frekken van vele nieuwe 2,oipelers het afgelopen seizoen £%p een volledige mislukking i.3&as uitgedraaid. 3,04 Garcia Remón dé oplossing 128 3A 0 sfteal Madrid heeft Garcia Re- ^3 7*nón, die vorig jaar was ge- 77 stopt, weer van stal gehaald. "9 \Pe Madrileense club raakte 84 onlangs opgezadeld met een 49 1 Keepersprobleem, omdat eer- 60 ifte doelman Miguel Angel, 34 7toet zijn 37 jaar ook niet één 33 7Van de jongsten, geblesseerd tot l'H°t november niet beschik- 213/ibaar is. De reserve-keepers 20 3"voldeden volgens trainer Mo- 39 jifowny niet. Daardoor deed 38 1 rjiij een beroep op de 34-jarige 49 ^"Garcia Rémon. Overigens had Real vorige week tijdens zijn internationale toernooi bij Bayern Milnchen, één van de deelnemers, geïn formeerd of de mogelijkheid Jean Ma rie Pfaff te kopen aanwezig was. De Belgische doelman sloot die mogelijkheid zelf uit door te verklaren eenvoudig geen belangstelling te heb- Robson bedroefd De Engelse bondscoach Bob by Robson is uitermate be droefd. Hij vindt dat er door de League te weinig reke ning wordt gehouden met de belangen van het nationale elftal. De gaten in de kalen der, die zijn ontstaan door de uitsluiting van Engelse clubs voor Europees bekervoetbal, zijn door de League opgevuld door nationale bekercompeti ties. Robson had die gaten juist willen opvullen met het spelen van wedstrijden en houden van trainingen voor het nationale elftal, dat zich per slot van rekening moet kwalificeren voor het eind- toernooi om het WK in Mexi co. Vervolgens verzocht Rob son om een competitieloze za terdag voorafgaand aan de belangrijke kwalificatiewed strijd van komende woens dag tegen Roemenie. Dat Harald Schumacher: hand schoenen weggegeven. voorstel werd afgewezen, waardoor Robson nog be droefder was. Del'Haye weer bankzitter Calle Del'Haye is in West- Duitsland bekend, beroemd bijna, als bankzitter. Bij wel ke club hij ook was, steevast kwam hij er op de reserve bank terecht. „Der Super Edelreservist" zoals zijn bij naam luidt, dacht met de transfer naar een meer be scheiden club als Fortuna Düsseldorf eens definitief te kunnen afrekenen met zijn verleden. Bij Borussia Mön- chengladbach, dat hem als zeer jonge speler weghaalde bij Alemannia Aachen, en la ter bij Bayern Milnchen, speelde hij zelden of nooit. Het ging Dell'Haye bij zijn nieuwe club Fortuna Düssel dorf aanvankelijk goed, maar na een paar nederlagen oor deelde trainer Dieter Brei dat er van taktiek moest worden veranderd. Dit ging ten koste van het aanvallende concept en dus ook van Calle Dell 'Haye. Reddeloos en radeloos neemt hij de laatste weken dan ook weer plaats op de re servebanken van de stadions in de Bundeliga, die hij beter kent dan de pistes. Moeilijk toegankelijk Hoe moeilijk het is om door te dringen tot de internatio nals van de Sovjet-Unie heeft een toch niet onbekende ver schijning als de Westduitse doelman Tony Schumacher vorige week ondervonden in Moskou. Schumacher wilde zijn Russische collega Dassa- jev ontmoeten, maar werd in het hotel van de nationale ploeg van de Sovjet-Unie voortdurend tegen gehouden door veiligheidsagenten. Zelfs de perschef van de Westduitse voetbalbond kreeg het niet gedaan dat Schumacher doorgelaten werd. De manager van het hotel lukte het uiteindelijk wel. Schumacher schonk Dassajev zijn keepershand schoenen. Daarmee was Das sajev zo verguld, dat hij kavi aar voor zijn Westduitse col lega liet aanrukken. Schuma cher deed trouwens goede za ken voor zijn handschoenen fabrikant, tevens zijn spon sor. Hij deed ook een paar handschoenen cadeau aan de vroegere doelman van de Russen, de legendarische Lev Jashin. Alle kranten brach ten een foto van het moment, waarop Schumacher de handschoenen overhandigde aan de doelman, wiens rech terbeen wegens trombose is geamputeerd. Dogkraam ontploft België heeft vorige week za terdag even de vrees gehad voor een tweede „Bradford- ramp". Tijdens Sint Truiden- Hasselt raakte vlak voor een oude houten tribune een (hot)dogkraam in brand, het geen gepaard ging met een paar ontploffingen. De scheidsrechter zag zich ge noodzaakt de wedstrijd stop te zetten en het publiek moest een veilig heenkomen te zoeken. Er was een brand weercommandant aanwezig, die vooralsnog weinig kon uitrichten. De brandweer ar riveerde na acht minuten, maar kon via de volle par keerplaats de plek van de brand niet bereiken. Daarom moesten de grote stadion- poorten worden geopend. Toen konden de brandweer wagens via het speelveld de brand bereiken en aan de blussingswerkzaamheden be ginnen. Slechts de uitbater van de dogkraam raakte licht gewond aan de hand. Zaalvoetbal Landskampi oen Drei Keuninge heeft gis teravond in de Haagse sport hal Transvaal met 2-1 gewon nen van het districtsteam van West II. Het duel \verd ge speeld ter opluistering van de uitreiking van de Gouden Schoen aan doelman Ton Bak huis van FV Snoekie. Squash In de strijd om de vijfde tot en met de achtste plaats op het WK in Dublin heeft de Nederlandse dames- ploeg met 2-1 verloren van Canada. Engeland en Nieuw- -Zeelahd plaatsten zich voor de finale. Schaken John van der Wiel heeft in Londen de afge broken partij uit de schaak- -driekamp om een reserve- plaats voor het kandidaten toernooi, dat 12 oktober in Montpellier begint, gewonnen. Van der Wiel versloeg Jona than Speelman (Eng). In het duel met Speelman, dat vier partijen omvat, leidt Van der Wiel met 1,5-0,5. Voetbal In de Westduitse Bundesliga werd gisteravond één wedstrijd gespeeld: Kai- serslautern voetbalde tegen VfL Bochum en won met 2-0 door treffers van Allofs en Ei- lenfeldt (strafschop). Rugby Het Nederlands team heeft in Den Haag een oefenwedstrijd tegen een se lectie uit Glasgow met 26-12 verloren. De twaalf Neder landse punten werd met vier kicks gemaakt door Chris Gale. (ADVERTENTIE) Vertrek maandag 16 en 23 september a.s. 10-daagse pendelreis per luxe touringcar. Standplaats: (3-STERREN)HOTEL JAIME 1, 700 m. van het strand en 350 m. van het centrum. Alle kamers hebben bad/douche, toilet, telefoon en balkon. Verblijf in Hotel JAIME op basis van volpension. Faciliteiten: receptie, diverse liften, bar, t.v.-salon, boetiek, airconditio ned restaurant, zwembad met rondom zonneterras en bui tenbar. De prijs voor deze pendelreis bedraagt per persoon op basis van een 2-persoonskS Toeslag 1-persoonskamer 40.- (slechts 2 beschikbaar). Gecombineerde reisverzekering 25.- per persoon 5.- poliskosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom 6.- poliskosten. skamer. Inlichtingen en boekingen telefonisch onder nummer 070-190882 (maandag t/m vrijdag 9-16 uur) oi persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui Ie Den Haag POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TELEFOON 070 - 190882

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7