Lendl: korte metten met Yannick Noah Lammerts best! Nederlander in Catalonië Weer winstkansen Gari Kasparov Amsterdam wil meldingsplicht wedstrijden betaald voetbal Van der WiÜ speelt remis Wereldtitel taekwondo Henk Meyer JAN TIMMAN MOET KOPPOSITIE AFSTAAN „Olympische Spelen in Amsterdam behalve sport ook cultuur" KNVB heeft geen zekerheid over jaarlijksE subsidie betaald voetba"? SPORT £eidóc6owuvnt VRIJDAG 6 SEPTEMBER 198SPAGI1 Eerste nederlaag voor Beerschot "DEN HAAG Beerschot heeft gisteravond zijn eer ste nederlaag in de Belgi sche voetbalcompetitie ge leden. De uitwedstrijd te gen FC Luik ging met 3-0 verloren. In een tweede wedstrijd won Waregem bij FC Antwerp met 4-0. Na zes wedstrijddagen heeft Club Brugge alleen de leiding met negen pun ten. Op de tweede plaats volgen Waregem, Beer schot. Anderlecht, Beveren en AA Gent met een punt achterstand. GEEN OOSTDUITSE ATLETEN IN FINALE GRAND PRIX ROME Aan de finale van het Grand Prix-circuit, die morgen in het Olympisch stadion in Rome wordt ge houden, zullen geen atleten uit Oost- Duitsland deelnemen. Gisteren meldde de Oostduitse bond de gekwalificeerde atleten af. Als reden werd opgegeven, dat zij zich voorbereiden op de strijd om de wereldbeker, die van 4 tot 6 ok tober in Canberra wordt gehouden. Voor de finale hadden zich geplaatst: Uwe Hohn, de wereldrecordhouder speerwerpen, de wereldkampioene verspringen Heike Drechsler en Sabi ne Busch, de snelste loopster van dit seizoen op de 400 meter horden. Ook gele en rode kaarten in korfbalcompetitie DEN HAAG De technische commis sie van het Koninklijke Nederlandse Korfbal Verbond (KNKV) heeft beslo ten tot het instellen van gele en rode kaarten. De gele prent vervangt de for mele waarschuwing, die moest worden uitgedeeld in het bijzijn van de aan voerder. De rode kaart, die net als bij voetbal tot gevolg heeft dat een speler of speelster het veld moet verlaten, is nieuw. De technische commissie van de KNKV waarschuwt scheidsrechters er direct voor, dat niet te snel zo'n kaart moet worden getrokken. In tegenstel ling tot het mondelinge waarschuwen is de kaart onherroepelijk. Surbek mogelijk bij Valkenswaard VALKENSWAARD De komst van Dragutin Sur bek bij Valkenswaard is onzeker gewoTden, omdat de Joegoslavische tafeltenniser de komende maand nog uitkomt voor een club in de tweede Westduitse liga. Daarna zou Surbek volgens de internationale regle menten niet meer halverwege het seizoen mogen over gaan naar Valkenswaard. Het bestuur van de Brabant se club zal nu laten uitzoeken of deze informatie op juistheid berust. Indien dat het geval is zal Surbek geen verbintenis met Valkenswaard aangaan. Bij Val kenswaard speelt nog een Joegoslaaf, Milivoj Karaka- sevic, de Brit Bob Potton en de Nederlander Wim Wegman. Surbek gaat de plaats innemen van de ver trokken Engelse oud-Europese kampioen Hilton. Het overleg van de Stichting Tafeltennis Nederland met vertegenwoordigers van vijf sponsors, dat gisteravond zou plaatsvinden, is uitgesteld naar maandag. Er zou gesproken worden over de problematiek rond de spon soring van de Nederlandse Tafeltennis Bond. SEOEL WIL TUGER HUREN SEOEL Het organisatiecomité van de Olympische Spelen van 1988 in Seoel is naarstig op zoek naar een levende Siberische tijger. Het dier is als symbool van de Spelen gekozen omdat het veelvuldig voorkomt in Koreaanse legenden. Sinds een jaar of dertig is de Siberische tiiger ech ter niet meer gezien in het land, hoewel sommigen geloven dat er in de bergen van Noord-Korea nog een paar moeten leven Een groep za kenmensen uit Seoel is nu bezig con tacten te leggen met dierentuinen in Japan, Groot-Brittannië en de Vere nigde Staten om een in gevangen schap levende Siberische tijger tij dens de Spelen te mogen „huren". Snel alcoholverbod in voetbalstadions DEN HAAG Er zal nog deze maand coholverbod in voetbalstadions van krachtl den. Indien de KNVB daartoe niet vrijiff besluit zal de overheid een dergelijke maat] afkondigen. Minister Brinkman (WVC) 1 dit gisteren in de Kamer laten weten til een debat over steun aan het betaalde vo^ De minister wees erop dat de KNVB er niet aan toe is om een volledig verbod oj verkoop van alcohol in voetbalstadions kondigen. Men wil dat alleen doen voor strijden met een hoog veiligheidsrisico. Br man liet duidelijk blijken dat de KNVB houding moet wijzigen. Gebeurt dit niet daio staatssecretaris Van der Reijden het vef eenzijdig afkondigen. Daarover is ai ov* gaande met andere ministeries, aldus de mj ter. Een besluit zal voor eind september vaj NEW YORK Na de Zweed Mats Wilander en de Amerikaan John McEnroe heeft ook Ivan Lendl gisteren de halve finales van de strijd om de Amerikaanse tenniskam pioenschappen in Flus hing Meadow gehaald. De Tsjechoslowaak hoefde daarvoor in de kwartfina les tegen de Fransman Yannick Noah lang niet tot het uiterste te gaan. Vooral door een voortdu rend haperende service veroverde Noah niet meer dan acht games: 2-6 2-6 4-6. Tijdens opnieuw benauwde weersomstandigheden wist de Fransman ook geen raad met de scherpe groundstrokes en de opslag van Lendl, die de laatste drie jaar verliezer was in de finale. De Tsjechoslo waak (25) hoefde geen enkele maal zijn servicegame af te staan. Onder leiding van de vroegere Australische ster Tony Roche blijkt Lendl bo vendien zijn volleys niet on aanzienlijk te hebben verbe terd. Tegen de even oude Noah kwam de doorgaans aan de baseline gekleefde Lendl zelfs herhaaldelijk naar het net. nadat hij de wanhopig naar zijn vorm zoekende Fransman met harde, diepe slagen onder zware druk had gezet. Noah was in de eerste set in het begin ook enkele malen aan het net te vinden, maar bleef vaker achterin hangen toen hij enkele malen kansloos werd gepasseerd. Maar ook in de baselinerally's was de als zevende geplaatste Noah geen partij voor Lendl. De Fransman Yannick Noah wordt door Iwan Lendl alle hoeken van Flushing Meadow gestuurd. Noah, die in zijn voorgaande vier partijen slechts één set af had moeten staan, probeerde in de derde set nog van alles de partij een andere wending te geven. Hij viel aan, wachtte af, zocht zijn toevlucht tot lobs en dropshots, maar tegen Lendl in deze vorm was er geen beginnen aan. In totaal brak Lendl vijf keer door de service van Noah, die voortdu rend moeite had zijn eerste op slag binnen de lijnen te hou den. Toch sloeg hij nog zeven aces, drie meer dan Lendl. Noah kwam ook meer naar het net: 42 keer tegen Lendl 32 maal. In de derde set kreeg de Fransman, die in mei voor het eerst in twee jaar weer eens een toernooi won (de open Ita liaanse titelstrijd), nog een kans met 4-2 voor te komen. Hij leidde met 3-2 en bereikte een breekpunt op 30-40, maar sloeg vervolgens een gemak kelijke backhand in het net. Lendl hield zijn servicegame (3-3), brak door de opslag van Noah en stond in zijn twee laatste servicebeurten nog slechts twee punten af. Onbehoorlijk In de halve finale speelt Lendl tegen de Amerikaan Jimmy Connors, die gisteravond de Zwitser Heinz Günthardt ver sloeg met 6-2, 6-2, 6-4. McEn roe, die een boete van 1500 dollar kreeg voor het gebruik van onbehoorlijke taal tijdens zijn partij tegen Nyström, komt uit tegen Wilander. „Ik kan werkelijk geen enkele na de partij tegen Lendl. „Ivan speelde veel beter dan ik. Zijn service, zijn returns, zijn pas- seerslagen, alles liep bij hem gesmeerd. Als Lendl ook zo speelt in zijn volgende partij kan hij zeker opnieuw in de fi nale komen". Tevreden Na de eerste vier games van de openingsset had ik al het gevoel, dat Noah niet in staat was zich voor honderd procent te geven", verklaarde Lendl. Hij bewoog zich nogal traag en weinig geïnspireerd. Dat,' en het feit, dat ik me toch al goed in vorm voelde, versterkte mijn zelfvertrouwen niet on aanzienlijk. Volgens mij was Noah ook steeds snel geïrri teerd door het nogal eens mis lukken van zijn eerste servi ces. Ik ben erg tevreden met mijn spel. Ik weet, dat ik tegen Connors favoriet zal zijn als hij mijn tegenstander wordt. Dat komt door de serie overwin ningen, die ik de laatste twee jaar op hetn behaalde. Toch verheel ik niet, dat ik deze keer extra op mijn hoede zal moeten zijn, want Jimmy wordt hier tenslotte gesteund door 20.000 fans". hvoe in pr Ifde ijbloi been knter De Rus Zinoviev gaat hier in Cahors juichend over de streept. PLAYA DE ARO De Spanjaard Alfonso Gutieira 3 heeft de eerste etappe van de Ronde van Catalonië,erhe' rit over 157 kilometer van Llanca naar Playa de j^e.r gewonnen. Hij drukte zijn wiel net iets eerder oveP^ streep dan de Ierse sprinter Sean Kelly en de FrLr,x man Bruno Wojtinek. Beste Nederlander was JcEva Lammerts, die achtste werd in dezelfde tijd als de<79), naar. Steven Rooks eindigde als negende. In het aP162 meen klassement blijft Jose Recio, de winnaar van proloog, eerste. De Sovjet-renner Alexander Zinovjev, lid van de wegploei onlangs in Italië wereldkampioen werd op de 100 kilometejj,^! drit, heeft gisteren de tweede etappe van de open Ronde vr^^ Toekomst gewonnen. Zinovjev had bij de eindsprint in Ca na 185,5 kilometer koers, meer macht dan de Fransman St< ne Guay en de Ier Martin Earley. In de top van het algei klassement veranderde niet veel. De Fransman Thierry behoudt de gele trui. Door de bonificatie-seconden schoof Zi jev, die in de eerste rit tweede werd, op naar de tweede pl vier seconden achter Thierry. AMSTERDAM Het col lege van B en W van Am sterdam wil een meldings plicht voor wedstrijden in het betaalde voetbal in voeren. Dat geldt zowel voor de KNVB als het be stuur van de voetbalclub Ajax en andere instellin gen die dergelijke wed strijden of toernooien or ganiseren. Het college zal daartoe een voorstel tot aanvulling van de Alge mene Plaatselijke Veror dening (APV) indienen. Een woordvoerder van B en W heeft dat donderdag meegedeeld. De vooraanmelding is bedoeld om de burgemeester de gele genheid te geven bij wedstrij den met een verhoogd risico voor wanordelijkheden, maat regelen uit te vaardigen ter voorkoming van onveiligheid, hinder of strafbare feiten. De nieuwe bepalingen sluiten aan bij de aanbevelingen van het landelijk Overleg Voetbal vandalisme, waarin onder an dere de KNVB en de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten (VNG) zitting heb ben, De meldingsplicht is eveneens het gevolg van de uitspraak van de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, dat de reglementering van voetbal wedstrijden beter door middel van de Af*V kan worden gere geld dan met behulp van de hantering van artikel 219 van de gemeentewet - die de mo gelijkheid biedt om voetbal wedstrijden te verbieden. Maatregelen die de burge meester kan nemen zijn bij voorbeeld een alcoholverbod, voorschriften over vakafschei dingen en fouilleringen. In het uiterste geval kan een wed strijd verboden worden. LONDEN John vanE Wiel heeft donderdag in f den zijn tweede partij tegJ Engelsman Jonathan man remise gespeeld. Het duel, met een Caro-li opening, vergde 31 z«L Woensdag werd de eerster tij afgebroken in een stand, voor de Leidenaar winstni lijkheden biedt. Van der l Speelman en de Rus Gavif spelen een driekamp om eerste reserveplaats voor* kandidatentoernooi, dat 1J tober in Montpellier beging Nederlandse grootmei speelt eerst vier partijen t( Speelman en vervolgens P partijen tegen Gavrikov. Dp na staan de vier duels tu*I de Engelsman en de Rus*, het programma. MOSKOU De kans is niet denkbeeldig, dat Gari Kasparov ook de tweede partij voor de tweekamp om de wereldtitel schaken tegen kampioen Anatoli Karpov gaat winnen. De uitdager zag gisteren in Moskou kans met zwart een afgebroken stelling te bereiken, die hem goede mogelijkheden biedt. Hij heeft een toren en twee vrijpionnen tegen een paard en een loper. Karpov is met handen en voeten gebonden aan de pionnen, waarvan er één de zevende lijn heeft be reikt en de ander klaar staat op te rukken naar het promo- tieveld. Volgens de deskundi gen in de hoofdstad van de Sovjet-Unie heeft Karpov nog .slechts minieme kansen op re mise. De partij wordt vrijdag voortgezet. Kasparov heeft zijn 41e zet onder couvert af gegeven. De verwachting, dat Kasparov zich na zijn onverwachte winst in het eerste duel nu met zwart zou beperken tot remise om daarna met wit weer aan vallend te kunnen spelen, kwam niet uit. Integendeel. Na de oude Scheveningse vari ant van het Siciliaans, ook ge hanteerd in de vijfde en 45e partij van de eerste, afgebro ken tweekamp, ontspon zich een adembenemend gevecht, dat het uiterste van de groot meesters vergde. Over zijn veertiende zet, Df2, dacht Karpov een half uur na. Be paald opwindend werd het rond de 22e zet, toen Karpov een toren en een pion gaf voor twee lichte stukken. Kasparov bleek het vervolg uiterst scherp te hebben getaxeerd. Hij slaagde er in van zijn ver gevorderde d-pion een sterke voorpost te maken. Karpov was genoodzaakt zijn stukken rond deze pion te posteren, waardoor de uitdager alle kans had zijn ruimtelijke overwicht uit te buiten. Ook na dameruil op de 36e zet bleef Kasparov voordeel behouden. Aanvalslust Na afloop van de partij klonk er in de Tsjaikovski concert zaal, die weer overvol was, een ovationeel applaus, be doeld voor beide combattan ten. Ook de aanwezige groot meesters in de perszaal prezen de aanvalslust en inventiviteit van Karpov en Kasparov. De complicaties in de partij waren op een gegeven moment zo groot, dat de experts elkaar bij de analyses probeerden te overschreeuwen met telkens weer nieuwe vondsten. De secondanten van Kasparov toonden zich aanvankelijk verbijsterd over het verloop van de partij. Zij hadden ge dacht, dat de uitdager rustig op gelijk spel zou spelen, zon der risico te nemen. Het liep echter geheel anders. Kaspa rov stortte zich in de warwin kel van wilde mogelijkheden door twee lopers voor een to ren en een pion te geven met als extra compensatie aanvals- kansen. De razend moeilijke stelling noopte beide spelers veel be denktijd te investeren. Slechts luttele minuten nadat experts nog hadden aangekondigd, dat Karpov de beste kansen had, waren de rollen volledig om gedraaid. Kasparov wist de stelling zodanig te vereenvou digen, dat alleen* hij nog aan spraak kan maken op de winst. De partij had het volgende verloop: Wit (Karpov); zwart (Kasparov) 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3. d7-d6; 3. d2-d4, c5xd4; 4. Pf3xd4, Pg8-f6; 5. Pbl-c3, a7-a6; 6. Lfl-e2, e7-e6; 7. 0-0, Lf8-e7; 8. f2-f4. 0-0; 9. Kgl-hl. Dd8-c7; 10. a2-a4, Pb8-c6; 11. Lcl-e3. Tf8-e8; 12. Le2-f3, Ta8-b8; 13. Ddl-d2, Lc8-d7; 14. Dd2-f2, Pe6xd4; 15. Le3xd4, e6-e5; 16. Ld4-e3 Ld7-e6; 17. f4-f5 Le6-c4; 18. Le3-b6 Dc7-c8; 19. Tfl-cl, d6-d5; 20. b2-b3, Le7-b4; 21. Pc3-a2, Lb4-a3; 22. b3xe4, La3xcl; 23. Pa2xcl, Dc8xc4; 24. e4xd5, e5-e4; 25. Lf3-e2, Dc4xc2; 26. Df2-d4, Tb8-c8; 27. h2-h3, e4-e3; 28. d5-d6, Dc2-d2; 29. Pcl-d3, dd2xe2; 30. d6-d7, Pf6xd7; 31. Dd4xd7, De2-d2; 32. Tal-el, e3-e2; 33. Khl-gl, a6-a5; 34. g2-g3, Dd2-h6; 35. Lb6-f2, Dh6-c6; 36. Dd7xc6, Tc8xc6; 37. tel-bl, Tc6-c4; 38. Tblxb7, Tc4xa4; 39. Lf2-el, Ta4-a3; 40. Tb7-d7, a5-a4; 41. Kgl-f2, afgebroken. De afgebroken stand is: wit: Kf2, Td7, Lel, Pd3, pionnen f5, g3 en h3. zwart: Kg8, Ta3, Te8, pionnen a4, e2, f7. g7 en h7. SEOEL Henk Meyer uit Groningen is in Seoel wereld kampioen taekwondo in de ca tegorie boven 80 kilogram ge worden. Hij versloeg in de fi nale de favoriet geachte Zuid- koreaan Woo Jeong. In de hal ve finales had Meyer gewon nen van de Egyptenaar Amrin Selin. TILBURG Het verblijf van Jan Timman aan de kop van de ranglijst van het internationaal schaaktoernooi in Tilburg is van korte duur geweest. De Amsterdamse grootmeester verloor donderdag met zwart van Viktor Kortsjnoi, de enige andere kandidaat-wereldkampioen in het Tilburgse gezel schap. Door de nederlaag is Timman halverwege de dubbelrondige achtkamp teruggevallen op een score van vijftig procent. De leiding is voorlopig overgenomen door Kortsjnoi en Roma- nisjin, die tegen Hübner remise maakte. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii HOOGLERAAR SOCIOLOGIE: AMSTERDAM Als de Olympische Spelen van 1992 in Nederland worden gehouden, kan dat meer voor het land betekenen dan alleen drie weken sportbellangstel- ling voor de hoofdstad. De spelen kunnen vooral ook in cultureel opzicht van betekenis zijn. Dat vindt prof. dr. Abram de Swaan, hoogleraar sociologie aan de universi teit van Amsterdam. Prof. De Swaan heeft een onderzoek verricht naar de maatschappelijke betekenis van het houden van de Spe len in Nederland. De Amsterdamse Kring, een gezel schap van hoofdstedelingen die zich bekommeren om de bloei van de Amsterdamse gemeenschap, had hem daar om gevraagd. Het resultaat van het werk van de profes sor staat in het negentig pagina's tellend boekje „De Olympische Hoogte", dat gisteravond aan burgemeester Ed van Thijn van Amsterdam werd aangeboden. „Als de sportmensen na de Spelen weer zijn vertrokken, hebben ze niet veel sporen in de stadsgemeenschap nage laten. De Spelen kunnen veel meer zijn dan alleen maar sport", zo zei De Swaan bij de presentatie van het onder zoek. De hoogleraar vergeleek voor zijn studie de moge lijkheden van Amsterdam met de resultaten van vorige Olympische Spelen, zoals die van München, Moskou en Los Angeles. „Veel steden hebben in het verleden de organisatie van de Olympische Spelen aangegrepen om grootscheepse verbeteringen in een stad aan te brengen. Door een der gelijke „maximale aanpak" kan de bevolking van Am sterdam nog langer genieten dan op het eerste gezicht op een zestiendaagse Olympische sportkermis mogelijk lijkt", aldus De Swaan. Hij doelde daarmee ook op de prestaties van de organisatoren van de spelen in Mün chen. „Daar is destijds zeer gedurfd en modern gebouwd, zo geavanceerd dat daar nu nog duizenden naar komen kijken", aldus De Swaan. Hij ziet wat Nederland betreft een grote rol weggelegd voor de Bijlmermeer, dat naar aanleiding van de Spelen kan worden uitgebouwd tot een schitterende woonwijk van Amsterdam. „Amsterdam kan daardoor uitgroeien tot meer dan het kleine wereld stadje van nu, of beter gezegd, de hoofdstad van een pro vincie", denkt De Swaan. „De Spelen hebben iets mondiaals en zouden aanleiding kunnen zijn om de Nederlandse samenleving uit te tillen boven het onderwaterse peil waarop het zich nu manifes teert", vindt de socioloog. Bij zijn pleidooi voor een Olympische Spelen op niveau vindt hij het ook belang rijk dat Nederland zich internationaal manifesteert en bovenal „dat de Nederlandse cultuur toegankelijk wordt gemaakt". Bij dat laatste zou de Nederlandse kunste naarswereld zijn gang moeten kunnen gaan, vindt De Swaan. „De Olympische Spelen, dat is iets heel hoogs, iets bijzonders. Daar moet je goed gebruik van maken Minister wil zich niet bemoeien met conflict NOS-KNVB DEN HAAG Minister Brinkman (WVC) ziet geen aanleiding voor een ingrijpen van zijn kant in de onderhandelingen tus sen de NOS en de KNVB over het uitzenden van voetbalwedstrijden op de tv. Volgens de minister zijn de gesprekken een privaatrech telijke zaak waarin hij geen partner is. Brinkman laat dit weten in antwoorden op vra gen van het Kamrelid Van der Sanden (CDA). De minister zegt het Kamer lid dat de KNVB en ATN- Filmnet hem geen schriftelij ke overeenkomst hebben voorgelegd over het uitzen den van voetbalwedstrijden door ATN op het Haagse ka belnet. De minister zegt een eventuele overeenkomst dan ook niet te kunnen toetsen aan de bepalingen uit de Ka belregeling. Brinkman zegt wel informatie te hebben over een mondeling akkoord terzake tussen KNVB en ATN. Die informatie noemt hij echter „niet precies". tin. I DEN HAAG De sectie betaald voetbal van de KNVB L p geen rechten ontlenen aan met staatssecretaris Van der ReiKrar (WVC) gemaakte afspraken over de ontvangst van 1,2 miljp te gulden per jaar gedurende de periode 1985-1990. „e De afspraken zijn gemaakt onder het voorbehoud dat de oj^n^e( heid genoeg geld heeft en de Kamer jaarlijks met het uitgetf ken bedrag middels de goedkeuring van de WVC-begroting, stemt. Met de afspraken is alleen de inspanning van WVC jaarlijks de 1,2 miljoen gulden beschikbaar te stellen vastgeU Minister Brinkman (WVC) zei dit gisteren in de Kamer tijd0Y een debat over verdere steun aan het betaalde voetbal. De sti zal zo deelde de minister mee, na 1990 definitief stoppen. Ini debat diende de heer Schutte (GPV) een motie in waarin vbmg vastgelegd dat de Kamer zich niet bond aan het hele zes-jar plan, maar de steun aan het betaalde voetbal jaarlijks zou bej^f,0 De motie kan rekenen op steun van de hele oppositie. CD/pe VVD staan ook sympathiek ten opzichte van het voorstel. Biet hoewel Brinkman het aannemen van de motie niet ontraafoon lieten de heren Keja (VVD) en Hennekam (CDA) wel wetenfjet voorstel Schutte overbodig te vinden na de uitleg van de. u windsman over de afspraken. Het debat vond plaats op verzoek van het PvdA-Kamerlid W*® re 11. Alhoewel de PvdA niet tegen verdere steun aan het betflhoi de voetbal is heeft de partij wel bezwaren tegen onderdelen idarr het plan. Zo vindt de PvdA het niet juist dat de overheit^e, sectie betaald voetbal van de KNVB jaarlijks 157.000 gulfen^( geeft voor het controleren van de financiën van de clubs. Ook acht de PvdA het niet juist dat er jaarlijks 570.000 gulfqeri gaat naar de clubs in het betaalde voetbal voor het aanstef~*"~ van trainers bij jeugdelftallen terwijl amateurclubs daanaraj geen geld zien. Dat terwijl de jeugdcompetitie een gemei^ C zaak is van amateur en betaalde clubs. De bezwaren van Worrell, neergelegd in moties, werden Brinkman, Keja en Hennekam afgewezen. Alle drie wezen i dat er sprake is van een afspraak tussen overheid en K" over het totaal van de subsidie en de verdeling daarvan. RUITERSPORT Stand EK military in Burghlay 1. Huizing (Ned) met Chico 46,8 straf- punten; 2. Jazechl (Pol) Koper 54,8; 3. Blum (Wdl) Frosty Bay 55,2; 4. Bous- quet (Fra) Jaen de Santale 55,8; 5. Clark (Gbr) Myross 57,0; 6. Jonsson (Zwe) Nebrasca 58,4; 7. De Jonge (Ned) Miracle 58,6; 23. Lozeman (Ned) Austin 73,6. Hübner (Wdl>-Romanlsjln (Sov) 1/2-1/2; Poloegajevskl (Sov)-Dzindzl- chasjvili (Vst) 1/2-1/2; ljubojevlc (JoeFMiles (Gbr) afg; Kortsjnoj (Sov- }-Timman (Ned) 1-0. Stand: 1. Romanlsjln en Kortsjnoj 4 pnt; 3. Ljubojevic 3 1/2 pnt en 1 afg. partij; 4. Timman, Hübner en Dzlndzi- chasjvill allen 3 1/2 pnt; 7. Miles 2 pnt en 1 afg. partij en 1 uitgestelde partij; 8. Poloegajevskl 2 pnt en 1 uitgestel de partij. Herenenkelspel, kwartfinales: Lendl (Tsj)-Noah (Fra) 6-2. 6-2 6-4. heren enkelspel: kwartflnales:Jlmmy Connors (VSt) - Heinz Günthardt (Zwi) 6-2,6-2,6-4 sportuitslagen heren dubbelspel: halve finales: enri Leconte/Yannlck Noah (Fra) - Joakim Nyström/Mats Wilander (Zwe) 6-3.7-6.6-4 Damesdubbelspel, kwartfinales: Mandllkova/Turnbull (Tsj/Aus)-Lind- quIst/Russell (Zwe/Vst) 6-1 3-6 6-0; Garrison/Rinaldi (Vst)-Bassett/Lloy- d-Evert (Can/Vst) 6-2 6-3; Navratilo- va/Shriver (Vst)-Fernandez/White (Vst) 6-3 6-0. WIELRENNEN Ronde van Catalonlè Eerste etappe van Llanca naar Playa de Aro over 157 km: 1. Gutierrez (Spa) 4.13.20; 2. Kelly (Ier); 3. Wojti nek (Fra); 4. De Jonckheere (Bel); 5. Cueva (Spa); 6. Chevalier (Fra); 7. Hernandez (Spa); 8. Lammerts (Ned); 9. Rooks (Ned); 10. Pino (Spa); 14. Veldscholten (Ned) z.t. Algetneen klassement: 1. Reclo (Spa) 4.18.26; 2. Villar (Spa) op 0.06; 3. Pa!per (Aus) op 0.08; 4. Belda (Spa) op 0.10; 5. Rooks (Ned) op 0.11; 6. MUller (Zwi) Z.L; 7. De Rooy (Ned) op 0.12; 8. Coll (Spa) op 0.13; 10. Millar (Sch) z Ronde van de Toekomst Tweede etappe van Valence dT naar Cahors over 185,5 km: 1. Zinovjev (Sov) 4.45.25; 2. I (Fra) op 0 02; 3. Earley (ler); 4.1 don (Zwi); 5. Weber (Zwi); 6. Vaf Vijver (Bel); 7. Balague (Spa); f holt (Den); 9. Brandinl (Ita); 10.1 nard (Fra); 16. Verhoeven (Ned Kolkhuis Tanke (Ned); 74. Bre (Ned) z.t.; 91. Hermans (Ned) op I 96. Nijboer (Ned) op 9.10; 10* Poppel (Ned) op 29.41; 105. f broek (Ned) z.t.; 108. Van der I (Ned) z.t.; 113. Bogers (N 30.11. 8.31.43; novjev (I op 0.1 son (Fra) 0.12; 8. Wiss (Zwi) op 0.13; 9. (Sov) z.t.; 10. Corredor (Col) op Ur 16. Verhoeven (Ned) op 0.18; TV1; Breuklnk (Ned) z.t.; 56. Kolkhuis1 ke (Ned) op 0.42; 63. Hermans 0 op 0.57; 93. Nijboer (Ned) op 1) 'J™ 102. Bogers (Ned) op 30.21; 105.' Z Poppel (Ned) op 33.24; 108. Sid Z 0® broek (Ned) op 35.14; 109. van 2 Hulst (Nod) op 08.15. ,5

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8