gehoordgezien Rode draad concerten in Internationaal Jazzfestival ^DIQ/TELEVISIE EeidóeSotvuwt VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1985 PAGINA 17 D op de bres voor landbouwpraatje IjHAAG Het VVD-kamerlid Blauw heeft opnieuw een po- gewaagd om te voorkomen dat de radiorubriek mededelin- foor land- en tuinbouw aan het begin van de middag van rservaip verandert. ^f|<en»hriftelijke vragen aan de ministers Braks (landbouw), *v°lman (omroep) en staatssecretaris Scherpenhuizen (verkeer »1 k »terstaat) dringt Blauw (zelf agrariër) er op aan de Rege- •Ji Commissaris voor de Omroep te vragen in overleg met het 'eer j'Ibestuur het huidige tijdstip van rond half één te handha- Volgens NOS-plannen zou de rubriek naar even voor 13.00 ,aarnoeten verschuiven, maar dan is de schaft op het land al- kt wfi er de rug. f ^re vragen van Blauw over dit onderwerp begin augustus k Telden door toedoen van kamervoorzitter Dolman aange- a/* ."felauw toen indirect aandrong op regeringsbemoeienis met J j "indtijdindeling van de NOS, waarover het kabinet niets te s ^fn heeft. Na 12.30 uur wordt er op het land weer gewerkt 'n 23 men n'et 'nsPe^en °P evt- weersveranderingen. Omroep Gelderland introduceert telefonische stemmenteller De regionale om- Door het draaien van een be paald telefoonnummer geven ze hun vóór- of tegenstem ARNHEM roep Gelderland in Arnhem heeft als eerste omroep in ons land de zogenoemde „vote- door, die vervolgens door een counter", stemmenteller, ge- speciaal apparaat wordt gere- ïntroduceerd. Luisteraars kun nen, door het draaien van één van de twee speciaal daarvoor gereserveerde telefoonnum mers, zich eens of oneens ver klaren met een bepaalde stel ling. De voor- en tegenstem men worden langs elektroni- gistreerd, waarna een op een band ingesproken bedankje volgt. De betrouwbaarheid van de uitslag is volgens Nijhof vrij eindelijke resultaten volgens Nijhof nog dichter bij de reali teit brengt. De vraag waarmee omroep Gelderland de stemmenteller introduceerde was: vindt u dat de regering zich iets moet aan trekken van het volkspetition nement tegen plaatsing van kruisraketten in Nederland? Het apparaat registreerde 1391 groot, omdat omroepmedewer- opbellers. Daarvan vonden 561 kers er via steekproeven ach- sche weg automatisch geteld ter kunnen komen, of bepaal en geregistreerd. De vote-counter is door om roep Gelderland in Engeland ontdekt. Volgens eindredac teur Roel Nijhof hoeven de luisteraars niets te zeggen. meerdere keren achter elkaar bellen. Ook wordt een op basis van erva ringen in Engeland ontwikkel de rekenkundige formule op de uitslag toegepast, die de uit mensen dat de regering zich iets van het petitionnement moet aantrekken, terwijl 830 mensen het daar niet mee eens waren. Omroep Gelderland is van plan de stemmenteller regel matig te gebruiken. NOS-radio krijgt weer geen visum voor Zuid-Afrika HILVERSUM - De Zuidafri- kaanse ambassade heeft een visum-aanvraag van de NOS voor de radioprogrammama ker Michiel Matser zonder op gaaf van redenen geweigerd. Matser wilde voor het pro gramma Midweek o.m. een in ventarisatie maken van de ac tuele situatie in dat land. Een week geleden moest NOS- -radioverslaggever Kees Gra- vendaal verstek laten gaan bij het bezoek van de EG-missie aan Zuid-Afrika omdat zijn vi sum niet tijdig afkwam. VfSTERDAM Het jaar- kse Internationaal Jazzfes- ral Amsterdam, georgani- erd door NOS en VARA, ditmaal alle kans bieden n rode draad-concerten, >arbij het musiceren wordt genomen in het geheel van t jazz-gebeuren. Hiervoor lat o.a. genoteerd Barry irris met zijn trio. Het festi- d zal plaats hebben op vrij- ig 27, zaterdag 28 en zondag september 1985 in De eervaart te Amsterdam Os- kp tjrgeleken met voorgaande *en vervalt de donderdag- rond als onderdeel van het stival. De zondag (middag I vooravond) is daarvoor in t plaats gekomen. eze keuze is ingegeven door t wens de finalisten van het tbruikelijke concours, het \zz Podium, een wat promi- entere plaats in het pro- ramma te geven. In plaats bn in de zogenoemde Jeugd- >os van De Meervaart (waar p vrijdag en zaterdag nog •el de voorronden van het azz Podium plaats hebben) II de finale nu vanaf 13.00 ur op zondagmiddag in de rote zaal van het cultureel fentrum te volgen zijn. Aan- lutiend is daar het slotcon- ert van het festival, dat rordt verzorgd door het iwintet van tenorist Willis Gatortail" Jackson en orga- ast Richard „Groove" Hol ies. Jen consequentie van deze trogramma-wijziging is, dat iet inmiddels traditie gewor- len gebruik van een trio om ferschillende solisten te be- {eleiden ruimte krijgt. Dit aar Barry Harris volgt op erder Tommy Flanagan, lank Jones en Kirk Ligh- sey. Barry is daarmee de rierde pianist én de vierde uanist uit Detroit die deze unctie vervult. Zijn trio be- Haat voorts uit bassist Hal Dodson en drummer Leroy Williams. Het zal -steeds na een korte feature van het trio zelf- op vrijdagavond de bei de altsaxofonisten James Spaulding en Sonny Fortune begeleiden en op zaterdaga vond de beide trombonisten Britt Woodman en Benny Powell. Opdrachten Evenals voorgaande jaren is ook nu aan Nederlandse mu sici gevraagd een werk te schrijven voor een bijzondere formatie, waarvan de pre mière op het Meervaart-festi val moet plaats vinden. De Drummer Han Bennink speelt de boventoon in een nieuwe compositie voor acht drummers van Martin van Duynhoven. vier Nederlandse concerten tijdens dit festival zijn alle het resultaat van zo'n compo sitie-opdracht. Op vrijdaga vond wordt geopend met de Birth Of The Cool Recon struction Band" onder leiding van Frans Eisen. De naam geeft al aan dat het tienman sorkest muziek speelt in de sfeer van het eind-veertiger- jaren-orkest van Miles Davis die toen nauw samenwerkte met Gerry Mulligan en Gil Evans. Vervolgens treedt het Maarten Altena Octet op met als speciale gaste de West- duitse vocaliste Dagmar Krause. Op zaterdagavond is het de beurt aan Martin van Duyn hoven die zijn project Acht Drummers zal presenteren. Onder de acht onder meer John Engels en Han Ben nink. Tot slot is er voor het tweede concert op de zater dagavond Ed de Vos' Prisma Plus. Het bekende Prisma Orkest is voor deze gelegen heid uitgebreid tot een nonet met als speciale gast Theo Loevendie. Naat het al genoemde slot- concert op zondagmiddag en de beide „rode draad" con certen zullen nog twee Ame rikaanse formaties optreden. De vrijdag wordt afgesloten door het Henry Threadgill Sextet dat evenals op de bei de platen van deze formatie ook nu weer uit zeven man bestaat. Het is de eerste maal dat dit orkest, dat met onder meer het David Murray Oc tet tot één van de meest vooraanstaande formaties uit de eigentijdse Amerikaanse jazz gerekend wordt, in Eu ropa te zien is. Wel was Threadgill al eerder hier met het trio Air. Op zaterdagavond speelt tot slot het Terence Blancheard- Donald Harrison Quintet. Met de beide leiders is ook pianist Mulgrew Miller af komstig uit de huidige Jazz Messengers van Art Blakey. Op vrijdag- en zaterdagmid dag zijn in De Jeugdsoos van De Meervaart de voorronden van het Jazz Podium; het concours dat voorkomt uit de jarenlange traditie van het voormalige Loosdrecht Jazz- concours, dat later met het NOS-festival meeverhuisde naar Laren en vervolgens naar Amsterdam. De deelnemende groepen zijn geselecteerd aan de hand van door de kandidaten inge stuurde geluidscassettes. Uit de formaties of solisten die op vrijdag en zaterdag spelen, worden er maximaal vijf ge kozen voor de finale op zon dagmiddag op het „grote po dium". Vervolgens zal de jury de winnaar aanwijzen die een concert aangeboden krijgt in De Meevaart dat door VPRO-radio voor uit zending zal worden opgeno men. Tevens wordt de win naar van de solistenprijs (groot 1000,-) bekend ge maakt, die overigens niet noodzakelijkerwijs in een tot de finale doorgedrongen for matie hoeft te spelen. De jury bestaat evenals voor gaande jaren uit Wim van Eyle (voorzitter-scribent en diverse bestuursfuncties in jazz-stichtingen), Juul Antho- nissen (Belgisch jazzjourna- list), Henk Kleinhout (scri bent), Nedley Elstak (musi cus) en Han Reiziger (mu ziekmedewerker VPRO-ra- dio). De finale op zondagmiddag zal in samengevatte vorm op een nader te bepalen datum worden uitgezonden door VAR A-radio. Het jazzfestival zal wederom voor een deel rechtstreeks door NOS-radio worden ge volgd. Dat zal dit jaar wat minder uitgebreid en in een enigszins andere vorm ge beuren dan in voorgaande ja- KOOS Terwijl het spijbelen hand over hand toeneemt, trekt vanouds schoolmeester/la ter tv-presentator Koos Pos- tema steeds meer leerlingen cq. kijkers naar zich toe. Frappante ontwikkelingen in de kijkcijfers van zijn ru briek „Klasgenoten", waar in beroemde Nederlanders werden teruggezet in hun klas en waarvoor Jef Rade makers het idee aandroeg en het voorbereidende werk deed. Per uitzending trok deze rubriek een half miljoen kijkers meer. De laatst gemeten cijfers be troffen de klas van Ruud Gullit, die drie miljoen kij kers haalde. Daarvoor Wim Kok^twee en een half mil joen, Leidse Maarten 't Hart twee en Haagse Monique v.d. Ven anderhalf miljoen. Nog niet bekend zijn de cij fers van Norbert Schmelzer op het Haagse Aloysiuscol- lege en nadien van André van Duin. Die cijfers wor den geschat op drie miljoen en meer, zeker voor André. PETER Achter „Doctor Who", de eerst door TROS-tv aan de kant gezette en nu opnieuw in huis gehaalde serie, ver schuilt zich de Britse acteur Peter Davison. Al bijna twee jaar geleden stapte hij uit deze rol, omdat het ho norarium weliswaar mooi is meegenomen, maar toch te weinig uitdaging biedt voor een acteur die hoge eisen stelt aan zichzelf. Maar op TROS-tv doet hij nog wel mee, omdat deze omroep van de BBC een stel oudere banden heeft overgenomen. Intussen loopt die serie bij de BBC al bijna twintig jaar en heeft ze al ettelijke Dr. Who's, acteurs dan, versle ten. Dr. Who staat garant voor wonderlijke verschij ningen en verdwijningen. Krijgt veel aandacht van jongeren, omdat hij zich ook bezig hield en houdt met verschijnselen als het mon ster van Loch Ness en de pyramiden in Egypte, naast een spookschip is de Marie Celeste. In deze serie spelen zich veelal wonderbaarlijke dingen af, ook rond zaken die ver buiten het gezichts- bereik liggen, zoals de on metelijke ruimten die onze aarde omgeven. Met zijn tijdmachine „Tardis", aan de buitenkant een telefoon cel maar van binnen een modern ruimteschip, reist de dokter door tijd en ruim te. Peter Davison deed daar graag aan mee, maar moest zich voor elke uitzending laten omschminken tot een geheel ander personage dan hij zich in wezen voelt Dit brengt vervreemding met zich mee. Dwingt een ac teur ook zich af te vragen of hij juist daarvoor het ac teursvak heeft gekozen. Met die onbeantwoorde vraag kwam Peter te zitten. Zo doende stapte hij er uit. Maar hij heeft het wel al die jaren graag gedaan. Maar net toen hij dacht: nu is het welletjes, werd hij door de TROS gevraagd naar Hil versum te komen om nog eens over „Doctor Who" te praten. Nederland DERLAND 1 ks,etCRV 0 Grote wereldrivieren. DU "tocumentaire-serie. Afl. 3: iwars door Nieuw Guinea 0 NCRV-Jeugd-Matinee, «kinderprogramma xlra0 Vrouwtje Theelepel, te- i ^os'mS8rie 0 V26-Journaal MajcRv 18.30 De Carsons, Au- 'H1 Hralische serie ïrigei0 Beestenboel, avonturen i ui/» en om een dierenpark. Ie eOon krijgt de kans om meer 1 w<net dolfijnen te werken. Dat evert voor Reilly zijn eerste juitenlandse reis op -IOS 10 Journaal ICRV !8 Nederland kikkerland 3), serie van vijf spelpro- |ramma's voor scholieren. Presentatie: Dick Passchier in Frank Masmeijer !0 Mier en Nu, actualitei- enrubriek met o.m. een ei- |en reportage over een gro- e protestmars in Zweden egen het Nederlandse w Jrugsbeleid. Voorts aan- 'ï'Aacht voor de situatie in "uid-Afrika en achtergron- len over het Westduitse ipionageschandaal. Indien aanleiding toe bestaat H ok nog aandacht voor de abinetsbeslissing over teun aan Amsterdam als llympische stad voor 1992 5 Dertien persoonlijke •ntmoetingen..., zomerme- Itatie Hill Street Blues, Ame- ikaanse politieserie. Belker 'undercover' in een autysalon waar drugs ferhandeld worden. Als hij B je ongeduldig te werk gaat, rerwijt Furillo hem dat zijn gebroken liefde zijn werk rerstoort ——•5 Cheers, Amerikaanse tomedy-serie. Als Diane haar nieuwe vriend per on- tjeluk met Sam aanspreekt, tiet Sam daarin een bewijs dat Diane nog steeds vol fie van hem is NOS 15 Journaal 20 Nieuws voor doven o0 Sesamstraat Ma£5 (B Jeugdjournaal 00 Journaal /VRO fïT2 De Minibios 19.45 EDe Stille Kracht (1). tv-film van de oorspronke lijk in afleveringen uitgezon den tv-serie van Walter van der Kamp ndar de roman van Louis Couperus. Met o.a. Bob de Lange (t), Pleu- ni Touw en Willem Nijholt. Resident Otto van Oudijck woont samen met zijn vrouw Leonie en de kinde ren uit zijn eerste huwelijk, Theo en Doddy, in Laboe- wangi, een kleine havenstad op Java. Theo heeft een verhouding met Leonie, die op haar beurt ook nog een relatie aanknoopt met de knappe Addy de Luce. Re sident Van Oudijck weet van niets, totdat hij anonie me brieven ontvangt. Bo vendien begint de 'Stille Kracht', het geheime wapen van de zijn overheersers ha tende Javaan, zich steeds duidelijker te manifesteren. Dit heeft de ontreddering van de resident en de gehe le Nederlandse gemeen schap in Nederlands-lndië tot gevolg NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 De Zee van Geloof. Do cumentaire-serie over de sporen van de taal van de Bijbel in onze cultuur. Afl. 3: Er staat geschreven... 23.33 Een bericht van de Wil de Ganzen AVRO 23.35-00.55 EDe Stille Kracht (slot), vervolg van de tv-film van 19.45 uur FILMNET 17.00 Feary Tale Theater: The Prin cess and the Pea 17.50 North Dallas Forty 19.45 Oiffrent Strokes afl.: Substitute Teacher 20.10 Who's the Boes afl.: Rash Decision 20.30 Sop- hiee Choice 23.00-00.40 Two People EDERLAND 2 *15 Nieuws voor doven 20 Paspoort voor Span- Indira Kamadjojo als regent van Ngadjiwa in de bijna avondvullende tv-film 'De Stille Kracht' op Ned. 2 om 19.45 BRT 1 17.55 Journaal 18 00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Plons, kleuterserie 18.10 Emma en Opa, kinderserie 18.20 Bassie en Adriaan 18.25 Juke Box 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Afl.: Moet de waarheid lelijk zijn? Mr Spock is ernstig ziek. De enige die Dr. Spock nog zou kunnen redden is Miranda, een vrouw die bijzonder jaloers is op zijn buitengewone ver mogens. McCoy wordt erbij gehaald om Miranda te overreden te helpen 19.20 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen-Democrati sche Omroep 19 40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Pavlova. Hommage aan de be roemde Russische ballerina Anna Pa vlova (1881 - 1931) 21.35 Tussen woord en daad. 'Karl Marx in Brussel 1845 - 1848'. gedra matiseerde documentaire over de ja ren die Marx samen met zijn gezin in Brussel doorbracht. Het is in die pe riode dat Marx zijn 'Manifest van de Communistische Partij' schreef. Met in de hoofdrollen: Mark Leemans en Britt Allen 22.40 Journaal en Coda BRT 2 19.00 1 Week sport, sportmagazine 19.30 Juke Box 19j42 Programmaoverzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20 15 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 20.25 Cutter en Bone (Cutter's Way). Amerikaanse speelfilm uit 1981. Met in de hoofdrollen: Jeff Bridges. John Heard en Lisa Eichhorn. Regie: Ivan 22.10-23.10 Première-Extra. Filmin formatie met Jo Röpcke 17.20 Mededelingen ONEM 17.50 Boite aux images 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club, videoclips met Ray 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Lea ateliers du réve ou lea grand9 studios dans Ie monde, do- cumentaire-serie 21.00 Ciné-club de minuit: Le tils d'Amor est mort, speelfilm van Jean- Jacques Andrien met o.a. Pierre Cle- menti, Claire Wauthion en Malcolm Duric 22.30 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 tSNon-stop videoclips. Bet ween the lines': Gaz bekijkt de Engel se muziekbladen van deze week (16.00), 'Europarade' (17.00) en 'First Sight Show" met Simon en een po partiest (18.00). 19.00 Kinderprogramma 19.20 La dernióre machette 20.28 Ananas connection, informa tief programma 21.25 Espace francophone 21.45 Prélude a la nuit 22.00 Nieuws 22.30-02.00 [üJNon-stop videoclips. Herhalingen Duitsland 14.45 EDie goldene Eins, amuse mentsprogramma rechtstreeks vanaf de Funkausstellung in Berlijn met vele prijzen en verrassingen 17.40 EFunkaus9tellung aktuell, berichten en reportages over de hoogtepunten van de dag en de nieuwste technische ontwikkelingen 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Show vor acht, vanaf Fun kausstellung in Berlijn 19.00 Goldene Zeiten, bittere Zei ten, tv-serie 19.58 Heute im Ersten 20.00 CDTagesschau 20.15 Gentleman in Moskou (An En glishman abroad). Engelse speelfilm van Alan Bannett. Met: Alan Bates. Coral Browne. Charles Gray e.a. Re gie: John Schlesinger. Wanneer een Engels toneelgezelschap in Moskou optreedt, komt een van de spelers in aanraking met een Brits spion die in de hoofdstad resideert. Zeer tot zijn ongenoegen trouwens, er zijn name lijk in Moskou geen zijden pyama's en maatkostuums verkrijgbaar! 21.15 [SBerliner Orchesterfest der ARD. Radio Symfonie Orkest Berlijn o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Dietrich Fischer-Dieskau. bariton. Fragmenten uit de opera 'Lear' van Reimann en fragmenten uit 'Le Sacre du Prin- temps' van Stravinsky. Rechtstreeks vanaf de Funkausstellung in Berlijn 22.05 Tagesthemen 22.30 SBerliner Orchesterfest der ARD, vervolg van het programma van 21.15 uur 23.15 Tausend Milliarden Dollar (Mille milliards de dollars), Franse speelfilm uit 1982. Met: Patrick De- waere, Jean-Pierre Kalfon, Jeanne Moreau, e.a. Regie: Henri Verneuil. Een jonge journalist raakt verstrikt in de netten van een intrige rond een multinationaal concern. Zonder dat hij het zelf wil raakt hij er meer en meer bij betrokken en moet hij zelfs voor zijn leven vrezen 01.20 Tagesschau ffi Ondertiteling via TeleTekst. JS Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. EDZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 16.00 (SAIice's Teeparty. Acroba tiek en muziek op de Funkausstellung 17 00 Heute 17.05 Showplatz Berlin. De ZDF-ln- fotheek op de Funkausstellung. Pre sentatie: Victoria Voncampe en Horst Schattle 18.00 Alte Gauner, tv-serie. Afl.: Va kantiegeld. De taxichauffeurs Otto en Heiner dromen van een luxe vakantie. De vrouw van Heiner werkt op een reisbureau. Op een dag komen Otto en Heiner met een vermomming het reisbureau binnen en zetten haar on der druk de inhoud van de kas aan hen te geven 18.56 Programma-overzicht 19 00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van ZDF-correspondenten vanuit de hele wereld 20.15 Derrick, politieserie van Her- bert Reinecker Afl.: Kranzniederle- gung. Alfons Köhler wordt tegen mid dernacht bij de deur van zijn woning neergeschoten. Deze middelbare scholier is geen onbekende voor de politie. Zij hebben zelfs gehoord dat hij heroine verkocht 21.15 Der Sport-Spiegel. Sneller dan de wind. Land- en zandzeilen voor St. Peter-Ording, filmreportage van Bruno Meyer 21.45 Heute-Journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage 23.15 Moulin Rouge, Engelse speel film uit ,1952. Met. José Ferrer. Colet te Marchand. Zsa Zsa Gabor. e.a. Re gie: John Huston. De schrijver Tou louse-Lautrec is eeri bekende gast in de Moulin Rouge. Door een ongeluk in zijn jeugd is zijn groei stopgezet. Om dit te vergeten troost hij zich met alcohol 01.10 Heute DUITSLAND 3 leg II: und Grundpflicnten. Cursus Soziai- kunde, les 1 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws, sport, week end-weerbericht en Blickpunkt Düs- seldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Ungezahmtes Verhalten. '8e- obachtungen einer Pferdeherde in der Camargue'. reportage 21.00 Der Herr der Wüste (Lawrence of Arabia), film van Geoff Burton en Michael Caulfield 22.10 Leute, praatprogramma vanuit Café Kranzler Presentatie: Elke Hei- denreich. Gisela Marx en Wolfgang Menge 00.00 Nieuws Engeland SKY CHANNEL 17.30 (SLive on friday, met Gary Da- vies 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Moko 19.00 A hole lot of trouble 19.25 Juke-box Saturday night. Spe cial over Big Band-muziek 20.20 Starsky Hutch. Afl.: Starsky and Hutch on Playboy-island (1) 21.15 The New Candid Camera 21.40 Detective School 22.10 The Deadly Ernest Horror Show: Creeping terror, Amerikaanse horrorfilm over een vliegende schotel met dodelijke lading 23.30-00.30 Fifa World Youth Foot ball Championship BBC 1 17.35 Dastardly and Muttley 17 40 The record breakers 18.05 Rentaghost, kinderserie 18.35 The Flinstones, kinderserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan 20.35 Blankety blank 21.10 Dynasty, Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.26 Weekend-weerbericht 22.30 Big Deal 23.25 Omnibus at the Proms 23.55 Beechgrove gardens 00.35 The Late Film: Delta County USA, Amerikaanse speelfilm uit 1977. Met: Jim Antonio. Doney Oatman, Peter Donat e.a. regie: Glenn Jordan 02.10 Weerbericht BBC 2 17.45 Monkey 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 E Tarzan and his mate, Ame rikaanse speelfilm uit 1934. Met: Jack Conway, Johnny Weissmuller, Mau reen O'Sullivan e.a. 20.05 With a little help from the chip, informatieve serie 21.00 Gevarieerd programma 21.30 Gardeners world, informatie voor de tuinier 22.00 My Music 22.30 Commercial Breaks, weten schappelijk programma 23.00 Cool it 23.25 Newsnight, actualiteiten 00.15-02.30 E All quiet on the wes tern front, Amerikaanse speelfilm uit 1934 van Lewis Milestone naar het boek van Erich Maria Remarque. Aansl.: Weerbericht ITV 17.25 Starstrider 17.50 Cartoon Time 17.45 The Joke Machine 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 20.00 Albion Market 20.30 We love TV 21.00 South of the Border 21.30 Bruce Forsyth's play your cards right 22.00 Drummonds 23.00 Nieuws 23.30 The Oscar, Franse speelfilm uit 1967 van Edouard Molinaro met o.a. Louis de Funes 01.40 Christian Youth Today TV-morgen MUSIC BOX 08.00 (SNon-stop videoclips. 'Chart Attack' (herh.) (08.00). Gaz (09.00). 'Non stop dance hour' (10.00), 'One night stand': 10CC live (11.00), Simon en Martin met 'Videopix 2' (12.00) en Gary (13.00). DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen 10.23 Die Sport-reportage 10.55 Scheibenwischer 11.40 Locker vom Hoeker 12.10 Auslandsjournal 12.55 Pers-overzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-overzicht voor de komende week 13.30 Ein Kind ist genugl Filmrepor tage over de 'familie-politiek' in China DUITSLAND 2 09.30 Programma-overzicht Alle programma's rechtstreeks van af de Internationale Funkausstellung 09.55 Guten Morgen aus Berlin 10.00 Tagesschau 10.03 Quassel- box, ZDF-kijkers aan het woord 10.10 fSSie, magazine voor de vrouw 11.00 SlVideo Derby, video-verzoek programma 12.00 SKiinstlertreff in 5 nach 12, aspekten van de Berlijnse cultuursce- ne 13.00 Heute 13.15 [SARD en ZDF in gesprek met de kijkers. Thema: Das Fernse- hen. Partner des Films BBC 1 08.10 Open University 09.30 The Saturday Picture Show 11.55 Grandstand, sportprogramma met o.a. Cricket (Natwest Trophy Lords, finale). Burghley Horse Trials en Paardesport in Hayduck Park SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Kindermagazine met Snoot de zeehond, Crocker de krokodil en Paul Henley. De volgende series worden uitgezonden: 'He-man'. 'Masters of the universe". 'Inspector Gadget'. 'Roger Ramjet', 'Zorro', 'Ivanhoe' (met in de hoofdrol Roger Moore) en 'Falcon Island' 12.05 [EEngalsa top 50, met Peter Powell (herh.) 13.00 NHL IJshockey.Calgary Fla mes - Montreal Canadians ITV 07.25 TV-AM 10.25 TX-Stand by for transmission 12.20 Streethawk 13.15 World of sport, sportmagazine met o.a. worstelen, boksen en paar- deraces HILVERSUM 1 TROS: 16.03 Piek 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 TROS-Aktua. (18.30 TROS Sport). 19.02 TROS Country. 20.03 Coulis sen. 22.02 Sesjun. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VOO: 00.02 De Stemband. 02.02 In the mix. 03.02 Peter Teekamp. 05.02 Ook goeiemor- HILVERSUM 2 NCRV: 16.30 Nws, VPRO: 16.33 Welingelichte kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. NOS: 18.00 Nws. 18.10 BZ. 18.30 Vast en zeker. HV: 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19.40 Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nws. VARA. 20.03 VARA vrij dagavond HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VOO: 19.02 Curry en van InkeL 22.02 Countdown Café HILVERSUM 4 EO: 17.00 Crème du baroque (18.00 Nws.). 18.45 Orgelbe speling. 19.15 De cantates van Bach. NOS: 20.00 Oude Muziek Festrvat Jtrecht 1985. Werken v. Schubert. 22.30 Vooruitblik op het Internationa le Jazz Festival Amsterdam 1985 HILVERSUM 5 VPRO: 17.30 Ahum Yum Yum. P.P: 18.20 Uitzending van de V.V.D. KRO: 18.30 Taal en teken. Afl. 10. 18.50 Tussen de regels. NOS: 1900 Nieuws voor buitenlanders. 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel, weer. verkeer, kuituur en sport OMROEP RIJNLAND 17.30 Kunst 18.30 Leiden Lokaal. Morgen HILVERSUM 1 VARA: 7.03 Radio Sterrebos. 7.30 Hallo hier Hilversum!. (8.06 Dingen van de dag. 9.05 Het weer dit weekend. 9.50 Vandaag brj de VARA). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 12.03 Overzomeren in Den Haag. 14.03 v/h. Tussen Barend en van Dorp. 15.03 Tussen Glimlach en Ova tie. 16.03 Heuvellaan 33 HILVERSUM 2 TROS: 7.05 TROS Nieuws Show. (7.07, 7.35, 8.35, 9.35, 10.35 en 11.35 en 12.36 TROS-Aktua. 9.00 en 10.00, 11.00 en 12.00 TRO S-Aktua Nws-overz. 7.30, 8.00, 8.30, 9.30 .10.30, 11.30, 12.30 en 13.00 Nws. 12.26 Mededelingen voor land en tuinbouw). AVRO: 13.30 Nws. 13.33 Pim Jacobs met hits uit de 50er jaren. 14.30 Nws. 14.33 Crosaen op een omafiets HILVERSUM 3 NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. (11.30 Weerman Dick Andeliesten.) 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation HILVERSUM 4 7.00 Het vroege werk. 8.00 Nws. 8.02 Mooi zomers. 9.00 Leggiero. 10.30 Concerto Mattinate. VOO: 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.02 Veronica Klassiek. 15.03 Club Veronica Klassiek. 15.40 Nieuwe grammofoonplaten en compactpta- ten. 16.00 Lang leve de opera HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden. FEDUCO: 9.30 Magazine. Met om: 9.30 Taal van alledag, afl. 1 (herh.). 9.45 Drank en drugs. Afl. 1. (herh.) RADIO RIJNMOND 10.00 Nws. 10.03 Cultureel magazine met agenda-infor matie, door Rianne van der Giessen. 11.00 Nws. 11.03 Het onderwerp van de week. documentair programma met nieuwsachtergronden. Vandaag: de 2 gezichten van de RK-Kerk art Rotterdam. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer?, onverwacht programma vol regionale verassingen OMROEP RIJNLAND 11.00 Nieuws en actualiteiten 12.00 Weerpraatje.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17