Provincie heeft grootse plannen voor toerisme in Leiden, Rijn- en Bollenstreek MILJOENENTEKORT BU PROVINCIE Digros-plannen roepen emoties op EcidóeGomant RAPPORT VOOR RIJK, GEMEENTEN EN BEDRIJFSLEVEN: Raadsleden bezorgd over uitbreiding Duinrell Snackboot mag blijven afmeren Magnifiosi al te klein REIDEN OMGEVING DINSDAG 3 SEPTEMBER 1985 PAGINA 13 Kantonrechter Morshuis begon de zaak tegen een jongeman met een raadsel. „Dit is een overtreding die vaak wordt gepleegd, maar meestal niet wordt bestraft". Niemand hoefde het antwoord te geven, want dat deed de rechter zelf. „U heeft op de fiets met losse handen gereden, in de Hoofdstraat in Sas- senheim", zei hij tegen de jongeman. „Waarom heeft u dat gedaan, moest u mis schien iets anders vasthou den met uw handen?", in formeerde Morshuis. „Nou, het was koud en ik heb een fiets met han dremmen. Daarom hield ik mijn handen in mijn jaszakken, dan bleven ze warm en was de remreflex beter", verklaarde de wielrijder. Knap bedacht, zou deze smoes met een cijfer moeten worden be oordeeld, dan zou een dik ke acht op zijn plaats zijn geweest. „Maar de remref lex neemt zelfs meer af wanneer u uw handen in de zakken steekt. Voordat u kunt remmen, moet u eerst uw handen tevoor schijn halen", sprak Mors huis zijn twijfels uit. „Het zijn hele brede zakken", stelde de jongeman hem gerust. „Was het druk?", wilde de rechter weten. „Er was geen enkele auto, behalve een politie-auto", luidde het antwoord. „Da's pech", leefde de rechter mee. Officier van justitie Van den Broek vond het geen ernstige overtreding, maar hij achtte het wel onverstandig om het met losse handen te rijden met een politiewagen in de buurt. Hij vroeg een boete van 15 gulden. Het bleek de fietser niet zozeer om het geld te gaan, maar om het principe. „Die agenten gingen met overdreven machtsvertoon te werk. Ze kwamen me tegemoet in hun auto, draaiden midden op de weg en reden in volle vaart naar me toe. Ze stap ten allebei uit. Het leek wel of ik een misdadiger was", klaagde hij. „Je bent je verhaal kwijt aan de rechter, maar je bent ook 15 gulden kwijt", merkte Morshuis op. „Dan ga ik wel in de cel", deed de jongen opstandig. „Dat heb je zelf niet voor het zeg gen", zei Morshuis en op het verbaasde „hoezo niet" reageerde hij met: „Wat zou dat wel niet kosten als iedereen de cel inging. En stel je voor dat ze een van de weinige zonnige dagen in de zomer uitkiezen", trachtte de kantonrechter de bittere pil enigszins te vergulden. Dat lukte niet helemaal, want de jongen zag er wat ontevreden uit toen hij de zaal verliet. Hardleers Een andere jongeman was op 5 november 1984 op de 's Gravendamseweg in Noordwijkerhout aange houden, omdat het licht van zijn tweewielige fiets, zo werd het vervoermid del in de dagvaarding aan geduid, niet functioneerde. „Een tweewielige fiets, da's heel bijzonder", grap te Morshuis. De verdachte, die de vorige week ook al voor een „kleinigheidje" (dat was zijn eigen type ring) voor de rechter moest verschijnen, kreeg 35 gulden boete van Mors huis. Daarmee was hij er nog niet vanaf, want hij bleek nog een keer te zijn bekeurd voor het fietsen zonder licht. Morshuis keek eens goed in zijn pa pieren en constateerde dat deze overtreding was ge pleegd op 5 november, 's avonds om 23.41 uur. De overtreding waarvoor hij de jongen zojuist had be boet, bleek om 23.40 te zijn gepleegd. „U bent dus ge woon weer op de fiets ge stapt", trok de rechter de enige, juiste conclusie. Of ficier van justitie Van den Broek stond weer op om zijn eis te laten horen. „Ik zal maar doen alsof dit een afzonderlijke zaak is", zei hij en vroeg weer een boe te van 35 gulden. „Je kan beter een taxi nemen, dat lijkt me goedkoper", merkte Van den Broek nog op. De jongen, die op de bewuste vijfde novem ber op weg was van Lisse naar Noordwijk, deed niet moeilijk. „Ik ben fout ge weest' gaf hij grootmoe dig toe. KEES VAN HERPEN Brandweercommandant Ruibing stapt op NOORDWIJK De commandant van de Noordwijkse brandweer ing. J.A. Ruibing gaat de badplaats verlaten. Per 1 januari is hij in een gelijke functie benoemd te Maarssen in Utrecht. De heer Ruibing is van 1979 af in Noordwijk werkzaam. Over de motieven voor zijn sollici tatie zegt hij: „De gemeente Maarssen telt 34.000 inwoners en is dus aanmerkelijk groter dan Noordwijk. Daar komt nog bij, dat het een zogenaamde groeigemeente is, waar binnen af zienbare tijd meer dan 40.000 zullen wonen. Noordwijks brandbestrijder nummer één heeft aan de kust een goede tijd gehad. Veel waarde hechtte ing. Ruibing aan voorlichting en publi citeit. In zijn nieuwe gemeente gaat hij het be vel voeren over een korps van 53 vrijwilligers, waaronder een duikploeg van 12 man. Reünie van Veurs College LEIDSCHENDAM Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van het Veurs College in Leidschendam zal als afsluiting van een te houden feestweek zaterdag 12 oktober een reünie van oud-leerlingen en docenten worden ge houden. Wie geen speciale uitnodiging heeft gekregen kan zich via een brief aan het Veurs College met op de enve loppe „Reünie 1985" alsnog aanmelden. De school zal die dag vanaf drie uur open zijn met voor de liefhebbers enke le lokalen waarin docenten wat lessen zullen geven. 's Avonds kan men in de school even tueel een Indische maaltijd gebruiken. Om acht uur begint een programma met levende muziek, een kaas- wijn huisje, bars, een saté-kraam en dergelij ke. Overeenstemming over De Blinkerd LISSE/DEN HAAG De gemeente Lisse is bereid een groenstrook aan te leggen tussen het bedrijf van M. van der Putten en Zonen aan de Heereweg en de woningbouw in het plan De Blinkerd. Dat bleek gisteren tijdens een hoorzitting van Gedeputeerde Staten (GS) over de bezwaren tegen het bestemmingsplan. Aangezien ook de firma met de voorge stelde oplossing kan instemmen, ligt het voor de hand dat GS ermee instemmen dat het plan overeenkomstig wordt aange past. De andere bezwaarmakers, een bewoner van de Heereweg en de firma Gebr. Van Beelen waren niet komen opdagen. De eerste meent in zijn privacy te worden aangetast, maar de Provinciale Planologisch Commissie meent dat daar geen sprake van is omdat de dichtstbijzijnde woning op veertig meter afstand is geprojecteerd. De firma Van Beelen tot slot protesteert tegen de niet-agrarische bestemming die hun per celen hebben gekregen. Met hen is de gemeente in onder handeling over een redelijke schadeloosstelling en het zoe ken naar vervangende gronden. F. IJmkers nieuwe wethouder in Leidschendam LEIDSCHENDAM Drs. F (Frits) IJmkers is gisteren door de gemeenteraad van Leidschendam tot opvolger gekozen van de per 1 september afgetreden wethouder G. J. Hendriks. IJmkers werd 26 maart 1934 in Den Haag geboren, woont sinds 1968 met vrouw en twee kinderen in Leidschendam en kwam in 1978 voor de PvdA in de gemeenteraad. In 1967 werd hij lid van de Partij van de Arbeid. Politiek geen moei lijke keuze, aldus IJmkers enkele jaren geleden, „omdat mijn familie voornamelijk van sociaal-demo cratische of linkse signatuur is". De nieuwe wethouder gaat in deeltijd aan het gemeentebestuur deelnemen. Hij blijft nog enkele dagen per week in zijn huidige functie van wetenschappelijk me dewerker aan de Technische Ho geschool te Delft werkzaam. Als plaatselijk partijbestuurder werkte IJmkers destijds mee aan het tot standkomen van het PAK-ak- koord, een progressieve samen werking tussen PvdA, D'66, PPR en PSP dat overigens in 1978 weer werd opgeheven. Hij betreurt het dat de constructieve voorstellen van zijn partij „door de dominante positie van de twee grote fracties in de raad" niet altijd de aandacht krijgen die ze verdienen. LEIDEN/DEN HAAG De aanleg van een groot recreatief bos in de Rode en Bospolder ten oosten van Leiden, doortrekken van de rijksweg 11 (Al phen-Leiden) naar rijks weg 44 ten westen van Leiden, in Katwijk de bouw van een Boulevard hotel, een vakantiebunga lowpark, uitbreiding van de binnenhaven, een zee jachthaven met doorvaart naar zee, in Noordwijk elk weer-voorzieningen, een watersportcentrum en een groot hotel, in Wassenaar uitbreiding van Duinrell en renovatie van het Die renpark en in Hillegom een verblijfsaccommodatie in de Oosteinderpolder. Deze waslijst van concrete maatregelen staat ge noemd in het vandaag verschenen Toeristisch Recreatief Ontwikkelings Plan (TROP) Zuid-Hol land. In het rapport staat ook dat ter versterking van de toeristische functie van de Bollenstreek er een museum moet komen. Die stelling is achterhaald omdat in Lisse afgelopen vrijdag het Museum voor de Bloembollen streek zijn poorten opende. Richting Voorschoten en Leid schendam wordt verder ge dacht aan jachthavens in Vlietland, een brug over de Vliet en De Vlietranden inclu sief een camping met 500 plaatsen, een golfbaan, sport complex, wielerbaan en mo torcrossterrein. Met het TROP wil de provin cie komen tot een gezamenlij ke aanpak van het toerisme in de streek door rijk, provincie, gemeenten en bedrijfsleven. Met het actieprogramma voor de korte (tot 1990) en middel lange termijn (tot 1995) kan werkgelegenheid geschapen worden voor 3000 tot 3500 mensen en kan een groei van het regionaal inkomen met 100 miljoen gulden worden be reikt. Niet optreden betekent dat andere provincies een steeds groter aandeel gaan opeisen in de toeristische en recreatieve sector (Zuid-Hol land is nu de grootste met 21 procent) en dat heeft weer tot gevolg het verloren gaan van 19 miljoen gulden en 210 ar beidsjaren. De sterke punten van de pro vincie zijn volgens het TROP de verscheidenheid aan voor zieningen en landschappen: de kust, de steden, het binnenwa ter en het landelijk gebied. Zwakke punten zijn de ge brekkige bereikbaarheid waarover door veel bollen streek- en kustgemeenten al jaren wordt geklaagd, de ge brekkige toervaartvoorzienin- gen, het ontbreken van voor zieningen voor vakantiegan gers met een kleine beurs, be perkte capaciteit van de kust strook. Bovendien zijn zwakke elementen de beperkte ope ningstijden van musea, attrac ties en winkels, het ontbreken van winkels met internationa le allure en de verhouding tus sen prijs en kwaliteit van het gebodene. Om daar wat aan te doen moet Katwijk bijvoorbeeld worden uitgebouwd tot een kleinscha lig knooppunt van de histo risch belangrijke Oude Rijn zone met de kust. De interna tionaal erkende congresvoor zieningen in Noordwijk moe ten worden uitgebouwd door versterking van de verblijfsac- comodatie en slechtweervoor- zieningen en in Leiden moet een goede promotie komen van de bestaande voorzienin gen zoals de musea. Bovendien moeten promotie en voorlich ting minder versnipperd ge beuren. Dat laatste past geheel in de roep van de VVV in Lis se om te komen tot een regio nale en dus overkoepelende coördinerende VVV. De provincie wil ook een soort info-werkplaatsen laten op richten waarin werkzaamhe den worden gestimuleerd die op de grens liggen van vrije- tijdsbezigheden en professio neel werk. Die info-plaatsen moeten aanhaken op bestaan de voorzieningen als jachtha vens, boscomplexen, bollen- kwekerijen enzovoorts. Korte termijn Op korte termijp zouden moe ten worden uitgevoerd het doortrekken van de rijksweg 11, de bouw van een Boule vard Hotel met 190 bedden en 700 vierkante meter vergader ruimte in Katwijk, de aanleg van een zeejachthaven met doorvaart naar zee in diezelfde gemeente, een gebouw van 1000 vierkante meter voor elk weer-recreatie en een hotel met 400 bedden (kuurhotel) in Noordwijk en de projecten in Wassenaar en Hillegom. De bebossing van het 18 hectare grote gebied in de Rode en Bospolder bij Leiden, het va kantiebungalowpark met 50 huisjes en de uitbreiding van de binnenhaven met 100 lig plaatsen in Katwijk en een watersportcentrum in Noord wijk staan voor de middellan ge termijn gepland. Verder moet er worden ge werkt aan routes voor kleine beurs-vakanties, de kleine re- creatie vaart, voor fietsers en wandelaars in het Bollen-, Plassen- en poldergebied, moet het aantal aanlegplaatsen in het plassengebied worden uit gebreid, moet de waterrecrea tie worden tegemoet worden gekomen in de bediening van bruggen en sluizen en moeten er aanlegplaatsen komen langs routes in steden en dorpen ter versterking van de plaatselijke aantrekkelijkheid en midden stand. Deze aanbevelingen passen overigens geheel in de pogingen die enkele Bollen streekgemeenten, zoals Noord wijk, doen om een eigen toe ristisch beleidsplan op poten te zetten. In die gemeenten werd met smart gewacht op de visie van de provincie. WASSENAAR Wil het col lege van burgemeester en wet houders er bij Duinrell BV er met klem op aandringen dat vóór 1 april gratis parkeer ruimte op het terrein van Duinrell beschikbaar komt? Dat is één van de zes vragen die PvdA en D'66 in Wasse naar stellen aan B en W. H.J. Goulooze (PvdA) en drs. R A. Nieuwenhoven vinden dat het college snel een bijeenkomst met belanghebbenden moet organiseren om te praten over wat nu wel en wat niet mag volgens het bestemmingsplan. Aanleiding voor de vragen zijn open brieven in kranten over het mogelijk afgeven van een hinderwetvergunning aan Duinrell. Buurtbewoners, die klagen over parkeerproble men en geluidsoverlast, zijn ongerust over de uitbreidings plannen van Duinrell-eigenaar graaf H.R.J, van Zuylen van Nijevelt. Mede daarom vragen D'66 en PvdA of de aanvraag voor uitbreiding van het Tiki- bad wel past in het geldende bestemmingsplan. Ook willen deze partijen weten of B en W de regels strikt toepassen bij de beoordeling van de aan vraag van Duinrell. Ook de VVD is bezorgd over de uitbreidingsplannen.. In schriftelijke vragen willen fractieleider C. Aptroot en raadslid ir. K. Nieuwzwaag dat er stringente voorwaarden aan de hinderwetvergunning wor den verbonden. Bovendien moeten de omwonenden „rui me" inspreekmogelijkheden krijgen. Onlangs liet mr. Molly Geertsema (VVD), ex-burge- meester van Wassenaar, echter weten dat de gemeenteraad niet zo moeilijk moest doen over Duinrell. Volgens Geert sema moet Duinrell juist wel flink uitbreiden om niet in de toenemende concurrentie ten onder te gaan. Geertsema is bereid om zich voor Duinrell sterk te maken. Bodemsanering Synthese van start In de Katwijkse wijk Synthese is men gisteren begonnen met de voorbereidingen voor de bodem saneringsoperatie die hier het komende half jaar wordt uitgevoerd. Een uitgebreid drainagesys teem moet het vervuilde grondwater oppompen, waarna het wordt afgevoerd naar een zuiverings installatie. Het gereinigde water wordt vervolgens weer teruggepompt, waardoor de wijk als het ware wordt „gespoeld". Met de aanleg van het drainagesysteem, een karwei dat zes weken duurt, is begonnen achter het flatgebouw, waar de verontreiniging het ergst is. Hier zijn onder meer aro maten, fenol en olie aangetroffen. Op de plaats van de wijk Synthese stond vroeger een gelijknami ge chemische fabriek, een onderdeel van het Sikkens-concern. LEIDEN/DEN HAAG De begroting voor 1986 van de provincie Zuid- Holland vertoont, on danks alle bezuinigingen van de afgelopen jaren, een tekort van 2 miljoen gulden. Gedeputeerde Staten van Staten Zuid- Holland (GS) zullen pas in een later stadium voor stellen doen over de ma nier waarop dit gat weg gewerkt zal worden. Dat gat van 2 miljoen gulden blijft bestaan ondanks een be zuiniging van 7 miljoen gulden die volgend jaar wordt doorge voerd en een beroep van 2,5 miljoen gulden dat op de pro vinciale reserves wordt ge daan. Een en ander leidt er toe, dat de opcenten die door de provincie op de motorrijtui genbelastingen (totale op brengst 44 miljoen gulden) worden geheven niet omhoog hoeven. De provincie stopt in 1986 2,1 miljoen extra in een aantal urgente zaken zoals de bestrijding van muskusratten. Het aantal muskusrattenvan gers kan daardoor worden uit gebreid met negen en komt op 49. Ruimte voor verder nieuw beleid is er vrijwel niet, aldus GS, te meer omdat er de afge lopen jaren al voor enkele tientallen miljoenen is bezui nigd. „Dit alles brengt de pro vincie in grote problemen", al dus GS vanmiddag in een toe lichting op de begroting. Het totale budget van de pro vincie voor volgend jaar be draagt 893 miljoen gulden. Dat is 351 miljoen meer dan dit jaar wat voor het grootste deel wordt veroorzaakt door de in voering van een aantal nieuwe provinciale taken zoals uitvoe ring van de wet op de bejaar denoorden. In de verbetering van wegen stopt de provincie volgend jaar 40 miljoen gulden. In alle ge vallen gaat het om plannen die al bekend waren, zoals de om- leidingsweg bij Hoogmade en de nieuwe weg bij De Zilk. Volgend jaar zal een begin ge maakt worden met de uitvoe ring van het milieubeleids plan. Dit plan moet meer sa menhang brengen in het mi lieubeleid van de provincie. In 1986 gaat ook de verbeterde aanpak van het opruimen van autowrakken van start. GS benadrukken nog eens dat in 1986 veel te weinig geld be schikbaar is voor het oprui men van stukken gifgrond in Zuid-Holland. Ten aanzien van de recreatie zal meer na druk worden gelegd op voor zieningen bij de grote steden. GS zeggen ondanks alle te genvallers tijdens miljoenenre novatie waaraan nu wordt ge werkt optimistisch te blij ven over de overlevingskan sen van Dierenpark Wasse naar. De provincie wil de rela tie tussen wetenschap en be drijfsleven verbeteren. Uitge zocht wordt op welke manier dat zou moeten gebeuren. Volgens GS moet er meer nieuwbouw komen voor de la gere inkomens. Uit onderzoek in Leiden en Den Haag blijkt dat de nieuwbouw tot dusver te veel ten goede komt aan de hogere inkomens. Het aantal woningwetwoningen zou een kwart hoger moeten worden. GS benadrukken nog eens dat verdere spreiding van rijks diensten uit den boze is. DE KAAG De raadscom missie bezwaar- en beroeps- schriften van de gemeente Al kemade stelde gisteravond een parlevinker, die in het water van „De Kever" (een van de Kagerplassen) al twee jaar lang een soort restaurantboot drijft, in het gelijk, het be zwaar van de parlevinker, de heer W. C. Verschoor, was ge richt tegen de weigering van het college van B. W. hem vrijstelling te verlenen op het verbod om af te meren met een snackboot in de Kever. De heer Verschoor heeft een der gelijke vergunning wel van de gemeente Warmond, maar omdat De Kever op Alkema- de's grondgebied ligt, blijkt de vergunning voor hem waarde loos. Afmeren nabij de start plaats van de Kaag in de ge meente Warmond bleek te ge vaarlijk voor het overige scheepvaartverkeer en in de Stikkerpoel (ook gemeente Warmond) hield het anker niet goed. Bovendien was de omzet daar zo slecht dat Ver schoor er zijn dagelijks brood niet kon verdienen. Het moest dus De Kever worden en deze recreatiepias ligt helemaal niet in Warmond, maar in Alke made. Volgens Verschoor is zijn snackboot in het geheel geen woonboot, zoals het ge meentebestuur stelt. Hij woont wel op de boot, „maar dat is in de beroepsvaart normaal". Het schip is een volwaardig be- drijfsvaartuig met scheep vaartkeuring en een getuig schrift inzake de vloeibaargas installatie. Hij vraagt slechts om een tijdelijke ligplaats, om dat de snackboot in De Kever alleen rendabel is tijdens de schoolvakanties en de week einden in voor- en naseizoen. Gedurende de rest van het jaar meert Verschoor» altijd aan in Leiden, waar voldoende faciliteiten zijn voor de be roepsvaart. De parlevinker denkt dat de oorspronkelijk afwijzende beschikking op zijn aanvraag voor een afmeerver- gunning „van achter de groe ne tafel" is genomen zonder dat het gemeentebestuur zich voldoende had geïnformeerd over de situatie op De Kever. LISSE Nog maar nauwelijks is het Open Jongeren Centrum Magnifiosi alleenheerser in het gebouw aan de Ruishornlaan, of het ondernemende bestuur van het centrum heeft al naar buiten gebracht dat men plannen heeft om tot een uitbreiding te ko men. Deze uitbreiding gaat tussen de 250.000 en 3000.000 gulden kosten. Hiervan zal men waarschijnlijk een fors gedeelte uit ei gen middelen moeten betalen. Desalniettemin is een en ander het gemeentebestuur van Lisse op dit moment een beetje veel. B en W schrijven dat tenminste in een advies aan de gemeente raad. Het college meent dat Magnifiosi door het vertrek van het vormingswerk aanzienlijk meer ruimte heeft gekregen. Boven dien zijn de gemeentelijke financiële middelen zeer krap in de gemeentebegroting voor 1986 zijn flinke belastingverhogin gen en bezuinigingen aangekondigd en willen B en W dus niet bijdragen in een uitbreiding van Magnifiosi. Magnifiosi heeft overigens wat het college betreft wel de kans op het ontvangen van het bedrag van bijna 7500 gulden. Die is echter bedoeld ter dekking van de kosten van de vervanging van versleten vloerluiken; het maken danwel aansluiten van enkele afvoerputten en de vervanging van het keukenblok. De gemeenteraad bespreekt een en ander in zijn vergadering van morgenavond. OEGSTGEEST Het is dui delijk dat bij een eventuele vestiging van een Digros in het huidige Kamsteeg-complex aan de Geversstraat de belan gen van de Kempenaerstraat- winkeliers, de bewoners van Oegstgeest en die van onder nemers op het gebied van de bouw een grote rol spelen. De vestiging van Digros in Markthof ging vanwege een enorm parkeerprobleem niet door. De vestiging in Kam steeg staat op stapel. De leden van de raadscommissie open bare werken stonden hier niet afwijzend tegenover. Dit on danks dat zij vonden dat een Digros aan de Gerversstraat geen uitstraling zou hebben naar de De Kempenaerstraat. De liberaal Kuntze vroeg zich af of met de vestiging van Di gros in het voormalige garage bedrijf er geen derde winkel centrum in Oegstgeest wordt binnengehaald. Hij wilde het voorstel van B en W eerst in de raadscommissies van econo mische zaken en verkeer en vervoer behandeld zien, alvo rens hij een vastomlijnde me ning over het plan wilde ge ven. Wethouder Th. van Hazel bleek optimistisch en voorzag toch wel enige uitstraling van het geheel en vroeg ook aan dacht voor de Geversstraat en de Deutzstraat als winkel straat. De heer Proper verklaarde geen goed woord te hebben voor de besluitvorming van B en W. Hij verweet het ge meentebestuur te weinig over leg met de middenstand te ple gen. „Als de Digros zich in het pand van Kamsteeg vestigt, betekent dit de doodsklap voor de De Kempenaerstraat". Voorzitter Schohaus van win keliersvereniging „Oegstgeest Actief": „Ik ben stomverbaasd. De garage ligt, volgens het CIMK-rapport buiten de in vloedssfeer van de De Kempe naerstraat. De gemeente komt (pu met een vierde winkelcen trum (drie en Haaswijk). De uitspraken gedaan in het CIMK-rapport en het rapport van de KNOV worden niet meer aangehaald. Wij willen in de De Kempenaerstraat een trekker en niet daarbuiten", aldus Schohaus. De suggestie van de wethou der van openbare werken dat als de Digros niet aan de Ge versstraat komt deze elders in de gemeente wel onderdak zou vinden, namelijk de Lange Voort, werd door mevrouw Münninghoff, voorzitster win kelcentrum Lange Voort snel afgedaan. „In de Lange Voort komt ie nooit". Het commissielid Wuisman stelde voor om het voorstel van B en W, dat een winkel in de Markthof ten hoogste 100 m2 mag bedragen, aan te hou den. „Maar' als er overeen stemming bereikt wordt met een belangstellende voor een groter oppervlak dan moet een wijziging van het voorschrift gelijk kunnen worden inge diend en zo snel mogelijk ge honoreerd. Op dezelfde vlotte wijze als het voorstel Digros- Kamsteeg. Resumerende kan worden gesteld dat er rond een eventuele vestiging van Digros in het Kamsteegcom plex nog enkele harde noten gekraakt zullen moeten wor den.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13