Koudekerk wil Hoogewaard Oost reconstrueren SFTHiW JOUR NAAL Aanschaf stern- machines van de hand gewezen dagpuzzel Wassenaar bij gewest Den Haag Corbulo basisschool opengesprongen LEIDEN OMGEVING Qiidó&Qowuwt DINSDAG 3 SEPTEMBER 1985 PAGIN^rfpj Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen 21.00. wo. ook 14.30. EURO CINEMA IV: A view to a kill (12); 18.30. 21.15. wo. ook 14.00. KINDERVOORSTELLINGEN: EUROCINEMA II: Robin Hood; wo. 14.30. Rambo (12); Desperately seek ing Susan (al); Code of silence (16); 14.30. 19.00. 21.15. Porky's wraak (16); 19.00, 21.15. ma. di. ook 14.30. TRIANON (Bree- REX (Haarlemmerstraat 52. tel 071-125414): Vrouwtjes waar je op terug valt (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOOR STELLINGEN: LIDO: Asse poester (al); wo. 14.30. (12); tijden zie City I. e CITY THEATER III: The young like it hot (18); tijden zie City I. CITY VOORSCHOTEN GREEN WAY: Amadeus (al); 20.00. KINDERVOORSTELLIN GEN: Kuifje en de Zonnetem- 14.00. De gouden i dienstverlening vrijdag 6 september waargeno men door Apotheek Hulp en Apotheek Kok in Leiden en apo theek Voorschoten in Voorscho- (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u, tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BORSTVOEDING BEGELEI DINGSGROEP LEIDEN Voor praktische hulp en informatie. ONDERWIJSWINKEL Sophia- straat 36, tel 071-214256 of 126325. Open: maandag tot en met vrijdag 12.00-17.30 u. OPVANGCENTRUM VROUWEN Crisiscentrum voor vrouwen (met eventuele kinderen) in 142497. Dag en nacht l phen aan den Rijn. Emmalaan 2. tel 01720 - 94841. ma. 9-10 u. di. 14-15 u. Leiden, bureau voor maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c tel. 071 - 142144 en 146049. do. en vr. 14-15 u. JONGEREN ADVIES CENTRUM KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. gekristalliseerde kool zure kalk; 8. rivier in Siberië; 9. vogel; 10. lidwoord; 11. voorzetsel; 13. bloeimaand; 14. doornachtige hees ter; 15. grond bij een boerderij; 16. behoeftig; 20. zitmeubel; 23. 28. i Oostenrijk; 24. voor (Latijn); 25. kundig getal; 26. zwaardwal' oprichting (afk.); 29. ridder i re voormalige geestelijke or Verticaal: 1. het komen; 2. bijbelse naam; 3. 1000 meter (afk.); 4. leer soort; 5. naschrift (afk. Latijn); 6. bloedvat; 7. gezichtskleur; 12. stuk grond; 13. soort gebakje; 17. nauw gezet; 18. 'rivier in Frankrijk; 19. gloed, glans; 21. verbond; 22. stad in de V.S.; 26i voorzetsel; 27. Koninklij ke Landmacht (afk.). '92 teug ZZ 'aiun 12 Uoo|6 61 :e-»as| '81 :»d!»s Li :do)poouj ei :uiejjei 21 :»uiej l :-»epe 9 "S'd 'S :ap?ns ■p :unt e :|SQV '2 :isiuo>( i :ieeo!»jaA •jeiiediuet '62 :'0'! '82 ;mjo 92 92 :ojd pz :uui C2 ^leois -umj '02 'ujjb gi :pa si :ujoopaais WASSENAAR „Wasse naar is geen eiland." Dit zei burgemeester drs. P.H. Schoute gisteravond in de raadscommissie algemene zaken. Onderwerp van ge sprek was de waarschijn lijke toetreding van Was senaar tot het nieuwe ge west 's-Gravenhage. Drs. R. A. Nieuwenhoven, de fractievoorzitter van D'66, zei gisteravond dat hij vond dat bij sommigen de realiteit pas langzaam doorbreekt. Sa men met H. Goulooze (PvdA) pleitte hij in het ver leden wel voor toetreding tot het zuidelijke gewest. CDA-fractievoorzitter V.J.W. Wensveen: „Het CDA had een lichte voorkeur voor Leiden, omdat zo'n situatie meer kleinschalig zou zijn. Maar we gaan er mee ak koord dat het college van B en W besprekingen voert, om tot een andere oplossing te komen". De toetreding van Wassenaar tot het zogenoemde „Samen werkingsgebied 6" zou vol gens de huidige ramingen ongeveer 80.000 gulden kos ten. Volgens de VVD zou het fijn zijn als dat bedrag nog lager kan worden. Hardrijders bekeurd HAZERSWOUDE De rijkspolitie van Hazerswoude heeft gisteren zeventig auto mobilisten aangehouden bij een snelheidscontrole op de provinciale weg 22a, oftewel de Hoogeveenseweg tussen Hazerswoude en Boskoop. Op deze weg is 80 kilometer per het De aarste overtreder reed 139 kilometer per uu Surfplaats in Woubrugge zeker WOUBRUGGE Het is zeker, dat er een surf plaats komt aan de Wijde Aa. Dit heeft de heer De Blaey van het waterschap de Oude Veenen meegedeeld. Op dit moment is het waterschap bezig met een ruim twee jaar durend project, de reconstructie van de dijken langs de Woudwetering en de Wijde-Aa, die de Oudendijkse polder bescher- Thans landen de plankzeilers op e< deliike keienwal en er ziin al flink wat verve lende ongelukjes gebeurd. Burgemeester Brou wer de Koning van Woubrugge heeft zich altijd optimistisch uitgelaten over de aanleg van de surfsteiger. De surfplaats komt aan de noord west kant van de zogenaamde haven van Brunt bij het gemaal Ruylaarsdam. Verbod op dakkapellen RIJPWETERING Twee dakkapellen boven elkaar op één aakvlak vormt geen mooi geheel. Daarover was de commissie bezwaar- en beroepsschriften het gister avond eens met de wel standscommissie. De commissie bezwaar- en beroepsschriften wees dan ook het bezwaarschrift van drie bewoners van de Oud Adeselaan in Rijpwetering gericht tegen het weigeren van een bouwvergunning voor al die dakkapellen, af. Getuigen gezocht HAZERSWOUDE De politie van Hazerswoude is op zoek naar twee mannen die afgelopen vrijdagnacht een 39-jarige vrouw hebben ontzet op de provinciale weg Bleiswijk/Benthuizen (grondgebied Hazerswoude). De vrouw reed op deze weg in haar auto toen vóór haar een personenauto met een manspersoon langzamer ging rijden en haar uiteindelijk tot stoppen dwong. De vrouw was ingesloten en voelde zich bedreigd, maar trok de aandacht van een passerende auto, die stopte. De verschijning vao de twee inzittenden, mannen van ongeveer 30 jaar oüd, deed de „aanrander" op de vlucht slaan. De politie wil graag in contact komen met het tweetal, en verzoekt hen te bellen, tel. 01714-9003 of 3554. Uit boom gevallen KATWIJK Een 11- jarig jongetje uit Kat wijk heeft gisteravond een val uit een boom op de Heemskerklaan in Katwijk met een gebroken pols moeten bekopen. De jongen, die een val van 5 me ter maakte, werd on derzocht door een toe vallig passerende arts en vervolgens door zijn vader Vrouw valt van schip ALPHEN AAN DEN RIJN Een 70-jarige vrouw uit Haarlem is gistermiddag om streeks kwart over vier gewond geraakt toen zij van een ple ziervaartuig viel en tussen wal en schip bekneld raakte. Het ongeluk gebeurde aan de Westkanaalweg. De vrouw is met een ge broken rechter onder been overgebracht naar het Rijnoordzie- kenhuis in Alphen aan den Rijn. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het college van burgemeester en wethou ders wil ernst maken met de plannen om de Hooge waard vanaf de Weide- dreef tot aan de Alphense Gnephoek te reconstrue ren. Gisteravond stemde de raadscommissie open bare werken en planolo gie in met het voorstel om een reconstructieplan te maken. De gemeente heeft inmiddels een aan vraag ingediend bij de rijksoverheid voor de zo genaamde terugploegrege- ling. De planvóorbereiding kost zes tigduizend gulden. De raads commissie financiën buigt zich binnenkort over het probleem waar dat geld vandaan moet komen. Alle commissieleden vonden dat bij de reconstructieplannen vooral de veiligheid van de fietsers voorop moet staan. Da gelijks rijden vele Koudekerk- se jongeren naar scholen in Alphen en terug. Het gemeen tebestuur is reeds begonnen de grond te verwerven die voor de aanleg van het fietspad no dig is. De Hoogewaard is momenteel zeer onveilig vanwege het slechte wegdek en de te hoge snelheden van het snelver keer. In de pot „onderhoud wegen" zit nog maar tiendui zend gulden. Daarmee lapt men op korte termijn het weg dek ter hoogte van de firma Dorrepaal op. De gevaarlijke fietsroute naar Alphen kwam opnieuw ter sprake in de rondvraag. Me vrouw M. Vorenkamp van de VVD pleitte opnieuw voor het aanbrengen van middelen langs de Rijn om uit het water te komen. Vanwege de hoge beschoeiing is het voor kinde ren heel moeilijk om uit het water aan de kant te klimmen. De heer J. Wondergem (PvdA) waarschuwde de com missie de zaak niet „op te kloppen". „Het slechte wegge drag van de fietsers zelf is één van de voornaamste oorzaken van het te water raken. Het is in de eerste plaats een verant woordelijkheid van de ouders om hun kinderen te wijzen op de gevaren", vond de heer Wondergem. Mevrouw Voren kamp was ook van mening dat de kinderen vaak in de Rijn vallen door eigen schuld. „Maar mijn zorg is dat ze er daarna niet meer uit kunnen klimmen", aldus mevrouw Vo renkamp. Wethouder M. Ie Large maakte bekend dat nog deze week een gesprek hier over plaats heeft met de direc teuren Gemeentewerken van Alphen aan den Rijn en Lei derdorp. Voordat de lucht helemaal dichttrok, zagen de parachutisten kans bi) de nieuwe school te landen. ZOETERWOUDE De nieu we openbare bassischool Cor bulo aan de Westeindseweg in Zoeterwoude-dorp is gister morgen op een spectaculaire manier geopend. Drie para chutisten kwamen uit het luchtruim boven de school zweven, waarvan de laatste de school vlag bij zich had. Dat was Martin Holtkamp, vader van één van de kleuters, van wie het idee van de „drop ping" afkomstig was. Hij en zijn twee collega's, tezamen het Sky Diving Team The Flying Dutchmen vormend konden gistermorgen nog net vanaf vliegveld Zestienhoven met een Cessna opstijgen voor dat de lucht dichttrok en springen onmogelijk zou zijn geworden. Op het weiland tussen school en Klaverhal was een „T" neergelegd, waar de parachu tisten precies op wisten te lan den. Martin Holtkamp gaf de vlag aan wethouder mevrouw H.S. Granievski-Wijnands van onderwijs, die deze ten top hees, onder het zingen van een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd schoollied door de kinderen. De wethouder (vertegenwoordigster van het schoolbestuur, de gemeente Zoeterwoude) onthulde ver volgens een bord met de naam van de nieuwe basisschool. Voor de ouderraad had de wethouder "nog een envelop met inhoud in petto. Daarna kregen de kinderen een trak tatie en hun werk voor de middag: een tekening met zelf in te vullen tekstballon voor de bovenbouw en een kleur plaat voor de onderbouw. De Corbulo basisschool is ont staan na samenvoeging van de lagere school Corbulo en kleu terschool De Hellebellen. Deze twee scholen staan vlak bij el kaar aan de Westeindseweg, maar het is de bedoeling dat het echt één basisschool wordt door middel van een nog te bouwen verbindingsstuk. De extra ruimte die dat oplevert kan de school goed gebruiken. Voorlopig moet Corbulo echter nog even wachten totdat er subsidie afkomt voor deze bouwkundige voorziening. Oranjeloop Atletiekvereniging de Noord- wijkerhoutse Strandlopers en de Oranjevereniging Noord- wijkerhout hebben voor vanavond de 14e Oranjeloop op het programma staan. Er kan gelopen worden over 3,3 of 6,6 kilometer. Voor de kortste afstand, de prestatie- loop, is de start om half acht en voor de langste, de wed strijdloop, om acht uur. In schrijven kan vanaf zes uur op het Marktplein aan de Ha venstraat. De jeugd tot 15 jaar betaalt drie gulden, vol wassenen vijf gulden en mee doen aan de wedstrijdloop kost ook vijf gulden. De start en finish van deze straten- loop zijn op het Marktplein en er is slechts beperkt kleedruimte aanwezig. Bazar Voor het zevende achtereen volgende jaar wordt er mor gen een bazar gehouden in de lounge van verzorgingste huis Rustenborch aan het Van Wyckersloothplein 3 in Oegstgeest. Ook dit jaar zijn er weer allerlei handwerken te koop en is er een loterij en een speciale kinderloterij. De opbrengst is bestemd voor de bezigheidstherapie in het te huis. De bazar is open van twee uur tot half vijf. Kledingbeurs De Unie van Vrijwilligers (UW) in Warmond houdt morgen weer de traditionele herfstkledingbeurs. Goede, schone, modieuze en hele kinder- en dameskleding kan worden ingeleverd in 't Tref punt, Herenweg 80 te War mond tussen negen en elf uur. Ook sportartikelen, sportkleding. groot speelgoed. auto- en fietsstoeltjes kunnen o ter verkoop worden aangebo- houden, den. Twintig procent van de opbrengst komt beschikbaar voor het werk van de UW en de onkosten van de beurs. De verkoop vindt plaats 's middags tussen twee en vier uur en 's avonds van half ze ven tot half acht. Nadere in formatie wordt gaarne ver strekt door mevrouw F. On derwater, tel. 01711-11029. Kluis gestold KATWIJK een woning aal BuitensluisstraaJ Katwijk nacht van zondj maandag een gestolen. In de zaten geld en den, de waarde de buit is niet j kend. Ook weet J^jOS niet hoe de di de woning zijn nengekomen. Kantor begon 1 jongerr „Dit is PS Progressief Sassenh< houdt donderdag weei openbare vergadering, gebeurt vanaf half 9 tei ze van de heer H. Drei Kagertuinen 34. Aan de o komt de agenda raadsvergadering die op di dag 10 september wordt Vrouwen zelf. in de senhei jongen dat f Baarmoeder De werkgroep Vrouwen zon der Baarmoeder gaat morgen van start met een praatgroep baarmoeder door middel van een operatie is weggehaald. Vrouwen die graag met an deren over hun ervaringen willen praten, kunnen te recht in ziekenhuis Rijnoord in Alphen. De praatgroep wordt geleid door twee ex- pa tien ten, die nauwe contac ten onderhouden met gynae cologen van Rijnoord. Inlich tingen en aanmelden: 01720- 20308. Vrijwilligers De werkgroep „Zoeterwou de voor Vrede" gaat zich in tensief bezig houden met het volkspetitionnement. De werkgroep heeft nog vrijwil ligers nodig. Belangstellen den kunnen onder anderen contact opnemen met Ans van Noort, Watertje 5. tele foon 1635. Donderdag 5 sep tember wordt voor de mede werkers een voorbereidings avond gehouden. Dat gebeurt in de school Westwoud aan de Veldzichtstraat. Het Vrouwentrefpunt terwoude organiseert gen een voorlichtingsa over de cursus „Hoe zeg wat je denkt" die op het f. gramma staat voor komt najaar. Plaats van handel is „Ons Huis" aan het Kost spad en begint om acht De toegangsprijs is twee g den vijftig. De ci zeg je wat je denkt" k vrouwen wat ze bedoe goed onder woorden te br gen. leert ze makkelijker gaan met andere mensen meer zelfverzekerd door leven te gaan. De cursus dat circa acht lessen. De eenkomst wordt afgeslo met een optreden van vrouwengroep „Onderw uit Delft. Informatie bij 1\ rian Steven, tel. 01715-260 jaszak Loterij De kaartavond en loterij onlangs is gehouden door missiegroep Zuidhof in 7 terwoude heeft n 1.800,- opgebracht. Dat drag komt geheel ten goe aan de Zoeterwoudse stelde gerus pech' Van Atleta Omdat 1985 het jaar jeugd is, treedt het jeugdc cus Atleta zaterdagmiddag in het vrijetijdscentrum Ridderhof, Kerklaan in F dekerk aan den Rijn. optreden begint om twee De toegangsprijs is een rijl daalder. Belangengroep Noordeinde wil meer winkels ROELOFARENDSVEEN De gezamenlijke win keliers van Roelofarends- veen hebben een zoge naamde „Belangengroep Noordeinde" opgericht. Deze groep is inmiddels versterkt met een projek- tontwikkelaar belegger, die zich bereid heeft ver klaard uitbreiding van het aantal winkels aan het Noordeinde op zijn haal baarheid te toetsen. In samenwerking met de projectontwikkelaar hopen de plaatselijke winkeliers dat op korte termijn een gezellig winkelgebied aan het Veense Noordeinde komt. Het creër en van parkeergelegenheid heeft men zich op de eerste plaats ten doel gesteld. On derhandelingen met de fami lie H.uigsloot aan het Noord einde (tussen slager Van der Geest en het gelijknamige woninginrichtingsbedrijf) hebben geresulteerd in een optie van een half jaar. Als alle plannen tot een goed einde kunnen worden ge bracht, zullen op de plaats van het huis en de tuin van de familie Huigsloot in ieder geval een royale parkeerge legenheid en diverse winkels ontstaan. Volgens bakker Jos van Rijn, streeft de Belan gengroep ernaar om binnen een half jaar te gaan bouwen. In een brief aan het gemeen tebestuur van Alkemade vraagt de belangengroep om een gemeentelijke onderzoek naar het lange-termijn-beleid ten aanzien van de bewinke- ling van het Noordeinde. De groep verwacht dat de bouw van een winkelcentrum aan de Meerkreuk in Oude We tering niet doorgaat, nu Ge deputeerde Staten hun goed keuring hebben onthouden aan uitbreiding van het aan tal winkels aldaar. LEIDERDORP De overgrote meerderheid van de raadscom missie voor bestuurszaken voelt niets voor het aanschaffen elek tronische stemmachines. Dat bleek tijdens de gisteravond gehou den commissievergadering. Bij gebruik van elektronische stem machines kunnen ongeveer 2000 kiezers per stembureau worden opgeroepen. Het aantal stembureaus zou dan van 14 naar 8 kun nen worden teruggebracht. Een aanschaf van negen stemmachi nes zou een investering van 107.000 gulden vergen. Daar staan dan de nodige financiële voordelen tegenover, zoals minder per soneelskosten en de overbodigheid van stemhokjes, stembiljetten en stembussen. Over de financiële aspecten moet de commissie financiën zich overigens nog buigen. De commissie Bestuursza ken kende een echte voorstander. Dat was het VVD-raadslid J. de Waard. Hij zag wel wat in de snelheid waarmee het resultaat ■van een verkiezing bekend kan worden. Een voordeel vond hij ook dat er bij elektronisch stemmen geen verschil van menijig over de geldigheid van een met een rood potlood uitgebrachte stem kan ontstaan. Zijn fractiegenoot R. Klerks verklaarde „be stuurlijk" voorstander te zijn, al moest hem van het hart dat dit ten koste zou gaan van de charme en romantiek van de verkie zingsdag. Dat leverde een reactie op van het burgerlid A. van Diggele die stemmen tellen helemaal niet romantisch vond maar juist een rommel. Hij zag liever dat de burger bij essentiële din gen in de gemeente wordt betrokken en niet bij hand- en span diensten als het verlenen van medewerking aan verkiezingen. Radicaal tegen was CDA-fractievoorzitter J. den Boeft. Hij vond elektronische stemmachines net zo weinig zinvol als elektrische tandenborstels. „Als er bespaard moet worden dan kan wat mij betreft het uitbetalen van presentiegeld aan raadsleden als lid van een stembureau best achterwege blijven", stelde Den Boeft verder. Ook de raadsleden A. Wesseling (PvdA) en H. van der Zande (PPR) bleken geen voorstander van elektronisch stem- Tot 1990 nog grond voor 800 huizen ALKEMADE In Alkemade kunnen tot en met 1990 nog ruim achthonderd woningen worden gebouwd op de diverse bouwlokaties in alle dorpen van Alkemade. Dit blijkt uit een zeer globale prognose voor de Provinciale Planologische Dienst. Ih het plan Gogh Noord III in Oude Wetering zouden de komende jaren telkens zestig huizen kunnen worden ge realiseerd. In Rijpwetering jaarlijks vijftien huizen, ter wijl Nieuwe Wetering de komende jaren goed is voor jaarlijks tussen de 9 en 14 nieuwe huizen. In het zoge naamde „inbrejdingsgebied" achter de Veer- en Kerk straat in Oude Wetering kunnen in 1986 nog 39 huizen worden gerealiseerd en in de daaropvolgende jaren tel kens vijftien. In Oud Ade komen volgend jaar twaalf huizen. In de jaren daarna zullen er telkens een stuk of vijf woningen kunnen worden bijgebouwd. De genoemde planning staat niet voor de volle honderd procent vast, omdat nog niet alle bouwgrond is aangekocht. Het ge meentebestuur moet nog diverse stedebouwkundige pro cedures voeren om de bouwplannen rond te krijgen. Veel te snel in Noordwijk NOORDWIJK De Noord- wijkse politie heeft gisteroch tend tussen half elf en half een 61 bekeuringen uitgedeeld aan automobilisten die te snel reden op de secundaire weg (tussen Noordwijk en Rijns burg). Aan deze weg worden mo menteel werkzaamheden uit gevoerd en er heerst een snel heidsbeperking van 70 kilome ter per uur. De politie trad op wanneer meer dan 80 kilome ter per uur werd gereden. Er werden snelheden tussen de 80 en 120 kilometer bereikt. De politie wilde met deze actie te vens de wegwerkers bescher- ADVERTENTIE Muziekschoo houdt open huis ZOETERWOUDE het Vool van 3 gaat, houdt de muziekscl Zoeterwoude-dorp open Dat gebeurt donderdag 5 tember van twee tot v in het Muziekcentrum Schenkelweg. Belangstellenden kunnen kennis Algemene Muzikale Vornr blokfluit, gitaar, piano, dw fluit en de geheel sus op orgel. De bevoegde centen zijn allemaal aanwi voor het verstrekken v; lerlei informatie. Tevens mogelijk zich aan te voor de kursussen die cipe met ingang van tember van start gaan. De sen worden gegeven i Muziekcentrum en Ons Voor nadere inforrrjatie men zich wenden tot vrouw M. Minekus, tele! 2350. teger draai weg l!°g Mon wel jongi

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12