Noordwijk: één van de tien... Kickers '69 en Meerburg voornaamste kanshebbers Quick Boys op zoek naar evenwicht ARC: nu wel bij de les FC Lisse heeft goede hoop Nieuwe start Rijnsburgse Boys RCL: het wordt weer lastig Vette jaren" lijken voorbij voor Alkmania één van de speelsters die Alkmania voor een andere 1 Celeritas) verruilde. LEIDEN Vermoedelijk staat het Leidse damesvoetbal in de inter regionale afdeling een minder succesvol jaar te wachten. Voor naamste oorzaak is het uitéénval- len van Alkmania, dat zijn sterke as zag verbrokkelen. Ter Leede verwacht wél het één en ander en het pas gepromoveerde Iduna stelt zich tevreden met handha ving. SJZ weet nog niet precies hoe de eigen kwaliteit zich ver houdt tot de rest. De zeven vette jaren lijken voorlo pig voorbij voor de dames van Alk mania. Vanaf het komende seizoen moet de jeugd zich een plaats ver werven in de hoofdmacht van de nieuwe oefenmeester Bloemberg, die de naar UDO vertrokken Albert van der Berg op gaat volgen. Een plaats in de middenmoot lijkt voor alsnog het hoogst haalbare, al denken enkele notabelen binnen Alkmania daar anders over. Zeker is wel, dat de nieuwe jeugd- speelsters talentvol zijn waardoor er over enkele jaren weer een elftal van formaat kan staan. De beker winnaar nam afscheid van de kop stukken Els Schoon en Coby van Tricht (DCL), Bettina Vrolijk en Ria de Jong (Celeritas), terwijl Anita van der Meer tijdelijk stopt. Martin Peereboom, die vorig sei zoen al even de scepter zwaaide, gaat zijn eerste hele seizoen in als trainer van SJZ. Kwalitatief vindt hij zijn elftal bepaald niet tegenval len, het enthousiasme is groot en de trainingsopkomst navenant. De jonge selectie werd uitgebreid met Jacquelien de Jong (Rotterdam) en Paula van der Berg (Waddinxveen). Mieke Heemskerk en Karin van der Salm stopten met het actieve voet- balgebeuren. De kersverse promovendus Iduna gaat met een ongewijzigde selectie het voetbalseizoen in. Het enige nieuwe gezicht is Leidenaar Ton Zwagerman, die de leiding over neemt van Kees van Lid. Een klas sering in de middenmoot wordt beoogd, hetgeen een hele kluif gaat worden. Ter Leede, uitkomend in de zater dag interregionale afdeling, heeft ook te maken gehad met een trai nerswisseling. De voormalige oe fenmeester van UDO, Hans de Ko ning, neemt de plaats in van Ben Beukeboom. De Koning ziet duide lijk mogelijkheden voor zijn nieuwe ploeg. ,,lk denk dat we over een goed elftal beschikken, dat tot op heden zeer gemotiveerd bezig, is. Mijn doel is Ter Leede op een ho ger plan te krijgen en dat moet kunnen lukken, zeker nu we Ma rion de Groot erbij gekregen heb ben. Ons probleem ligt voorin, want daar missen we schotvaardig heid". Corina Jansen is de andere versterking van de Sassenheimse dames en is afkomstig van het Haarlemse DCO. OOK VNL „GAAT" VOOR KAMPIOENSCHAP IN AFDELING ZONDAG LEIDEN De meest genoemde clubs, waar het gaat om de titel strijd in de eerste klasse van de afdeling zondag, zijn ongetwijfeld Kickers'69 en Meerburg. Of beide clubs de belofte kunnen inlossen, moet nog blijken. Zeker is, dat de twee voorzitters overtuigd zijn van het „eigen kunnen" en doe len in hun uitspraken duidelijk op de nummer één-positie. Praeses Rob Hogenelst van Meer burg stelt helder, dat zijn club „op de zondag" verwoede pogingen zal doen om het verloren terrein te herwinnen. Zeker is volgens de voorzitter dat Meerburg in de kop van het klassement terug te vinden zal zijn. „De teamspirit is aanwezig en we hebben een technische ploeg. Bovendien is goaltjesdief Piet de Koning terug en hebben we vanuit de jeugd versterking gekre gen via Jan Steenbergen. Ja, ik ge loof er wel in". Geholpen door de nieuwe trainer Mattie Kantebeen zullen de belangrijkste concurren ten („Kickers, Bernardus en Alk mania") bestreden moeten wor den, alvorens een KNVB-plek hero verd kan worden. Ook Kickers '69 is gegroeid in de breedte. Voorzitter Koek duidt na drukkelijk op het feit, dat de selec tie wederom versterkt is, waarbij jeugdspelers de belangrijkste nieu we wapens vormen. Ook de club van Kicker Koek zal om het kampi oenschap spelen. Een plek bij de eerste twee is voor de Leimuide- naar zo goed als een zekerheid. Maar er liggen meer verenigingen op de loer. Zo wil MMO voor het eerst in zijn 40-jarig bestaan ook het zoet van de KNVB wel eens proeven. Elftalbegeleider Rijsber- gen vertelt, dat de spelersgroep zo goed als ongwijzigd is, behalve dan dat er enkele jongere spelers bij gekomen zijn. Met Ton Heynen als trainer wordt het vizier komend seizoen, als het even kan, op pro motie gezet. Volgend jaar bestaat de Hoogmadese vereniging 40 jaar. „Wim de Roo is naar Unitas Leiden vertrokken", stelt secretaris Cor de Jong als eerste feit vast, „maar dat zou best weieens positief op het elftal kunnen uitwerken". Ber nardus heeft een spelersarsenaal, dat tot het uiterste wil gaan, waar bij, volgens De Jong, de jongeren voorop lopen. Een eindsituering bij de bovenste helft zit er volgens de Rijndijker wel in. „En let op die tweede plaats. Die zou nog wel eens een promotie kunnen opleve ren". Volgens bestuurslid Frans van Rijn van Alkmania is het vorig jaar ge hoon goed mis gegaan: „We willen eigenlijk direct terug naar de KNVB". Met de van Foreholte ge komen Henk Swaak als nieuwe oe fenmeester is er hard aan gewerkt in de oefenperiode. Fred Mol is van DOSR overgestapt en sommige A- junioren krijgen een kans. Hoe staat het met het kunstgrasveld, meneer Van Rijn? „Dat is volledig van de baan. We gaan de zonne weide naast het zwembad geschikt maken voor de pupillen en de rest wordt gerenoveerd. Er waren te veel nadelen. Er is te weinig erva ring met kunstgras in Nederland en bovendien moet iedereen ander schoeisel aanschaffen". Het wordt druk in de top van de eerste klasse. Ook ZLC namelijk is van zins zich te gaan mengen in de titelstrijd. Onder leiding van trainer Kees Vermeulen is de doelstelling zich te gaan meten met Kickers en Meerburg, de belangrijkste titel kandidaten. Paul van Putten (LFC), Roland Laresse en Lucas van de Linden (Unitas Leiden) hebben zich aangemeld. Ook bij secretaris Van Dijk van VNL zijn de verwachtingen hoog gespannen. Hij wijst op de 18 pun ten, die „zijn eerste elftal" behaal de in de laatste 12 wedstrijden. „De trainingen zijn intensief ge volgd, Arthur Flapper is weer VNL- lid, terwijl doelman Michel Verha ren terug is van zijn uitstapje naar RKDEO. Ik gok op een kampioen schap", zegt Van Dijk. VNL heeft sinds de oprichting in 1948 nog nooit KNVB gespeeld. Zou het dan dit jaar gaan gebeuren? Warmunda moet het onder trainer Rob Rutten beter gaan doen dan het afgelopen jaar. Er zijn vijf ju nioren overgekomen, die zich eerst moeten bewijzen. De competitie zal zeker zwaarder zijn dan hij vorig jaar was, terwijl vanuit Warmond Kickers'69 als belangrijkste titel kandidaat naar voren wordt ge schoven. Jan Fakkel, de oefenmeester van Oranje Groen, is uiterst voorzichtig in zijn uitspraken: „Je wordt er meteen op gepakt, als je iets zegt en het niet uitkomt". Wel beweert hij zijn selectie in de breedte te hebben uitgebreid. „Jongens als Rubin, Abman en Gelker zijn nieuw en bruikbaar". Na lang aandringen wil Fakkel toch nog wel iets kwijt over zijn verwachtingen: „Ik denk dan we hoger zullen eindigen dan de middenmoot". VNA is het zat om in de onderste regionen te bivakkeren. Secretaris Koster heeft goede hoop op een eervollere positie: „Het sfeertje was er aan het einde van het vorig seizoen en nu nog. Ze willen alle maal graag uit dat dal. We staan namelijk al jarenlang onderin". Bo vendien is de selectie iets uitge breid, dus zou het best weieens kunnen gaan lukken om een plaatsje in de middenmoot te vero veren. Lid van de elftalcommissie van Leidse Boys, Harrie Luyten, ziet zijn ploeg wel hoger eindigen dan vorig jaar. Leen van der Steen is weliswaar weg, maar daarvoor zijn wel Remco Fagel, Rob Laman en wat jeugd teruggekomen. Ton Bus tin is de trainer bij de roodwitten van de Leidse Boshuizerkade. Lui ten wijst op de middenmoot, waar wel een plekje zal zijn weggelegd voor Leidse Boys. De trainer van Stompwijkse Boys, Hans van Rijn, wijst op de kleine gemeenschap, die Stompwijk is: „Er zijn dus jaarlijks niet zoveel veranderingen in de selectie. Dit jaar komen er een paar bruikbare jongeren door. In ieder geval zullen keeper Ruud Kievit en Edwin Deve- ling opgesteld worden". Alkmania en Meerburg zijn volgens Van Rijn de grootste kanshebbers op de ti tel: „Onszelf verwacht ik dit jaar ook bij de eerste 3 of 4". ü-- Meerburg-voorzitter Rob Hogenelst (links) poseert met enige noeste werkers Rijndijk. Hogenelst ziet Meerburg-zondag dit seizoen hoog eindigen. de sterk verfraaide accommodatie aan de Zoeterwoudse NOORDWIJK Noordwijk-trainer John Eelman laat er geen twijfel over bestaan. Zijn ploeg gaat een mooi maar moeilijk seizoen tege moet. Reden: de indeling van de drie zaterdagse eerste klassen. Eelman: „Of we in de sterkste eerste klasse zijn ingedeeld? Ach, laat ik het zo zeggen. Als je er bij ons pak weg vier verenigin gen uithaalt en die vervangt door DETO, ACV en nog twee van dat soort ploegen, dan heb je de veertien sterkste zaterdag-eer steklassers bij elkaar". Veel zal volgens Eelman afhangen van het tijdstip waarop een con frontatie plaatsvindt. „Ontmoet je een toch al sterk team net op het moment dat die ploeg bovenaan staat, of een goede periode mee maakt, dan tref je het duidelijk niet. Maar in deze klasse kan die zelfde club, halverwege de compe titie, ergens rond de tiende plaats uithangen. Kansloos voor wat voor prijs dan ook. Het is lekker meege nomen, als je er dan tegen mag voetballen..." Eelman gelooft dat dit soort dingen komend seizoen in die eerste klas se B wel eens van doorslaggevend belang zouden kunnen blijken te zijn. „Zoals de zaken er nu voor staan zie ik zo'n tien mogelijke kandidaten op een eerste plek. Een echte uitschieter zit daar op papier tenminste niet bij. In een dergelijke situatie zijn het vaak kleine dingen die bepalen of je uit eindelijk met je ploegje bovenaan eindigt, of dat je genoegen moet nemen met die tiende plaats". ALPHEN AAN DEN RIJN In Al phen aan den Rijn zijn de ver wachtingen hoog gespannen. ARC'S pr-functionaris Niek Bouw man verhaalt enthousiast over de gegroeide onderlinge concurren tie in de spelersgroep, door het binnenhalen van weer enkele po tentiële eerste elftalspelers. Paul Kluyvers van Alphen en Ed Graper van Nieuwerkerk hebben tijdens de oefenperiode al een goede indruk achtergelaten. Uit Bouwmans uitlatingen mag gecon cludeerd worden, dat gespeeld zal worden om de titel: „Ik denk, dat Rozenburg en 's-Gravenzande onze grootste concurrenten zullen zijn". Als antwoord op de vraag wat vorig jaar mis ging, stelt de Al- phenaar nuchter: „In sommige wedstrijden waren we niet bij de les. En dat doet je in de tweede klasse de das om. Maar we zijn weer een jaartje gegroeid, volwas- sener geworden". ARC kan bogen op een professionele onderbouw. Van alle te verwachten tegenstan der zijn de mutaties en karakteris tieken nu al bekend. Daarom zou het niet direct verrassend zijn, als ARC de volgende eersteklasser in de Leidse regio zou worden. Bouw man: „Dat is inderdaad wat we graag willen. Quick Boys, Noord- wijk, RCL en Rijnsburg op bezoek in Alphen". LISSE Wim Eilander heeft het vorig seizoen in zijn eerste jaar bij de grootste voetbalvereniging van Nederland niet eenvoudig gehad bij de zaterdagtak van FC Lisse. De Rotterdamse oefen meester en zijn team slaagden er pas in de slotfase van de voetbal- jaargang in het tweedeklasser- schap veilig te stellen. Eilander heeft er goede hoop op dat het deze jaargang beter zal. gaan. De Rotterdammer zag nie mand van zijn selectie vertrekken, terwijl hij wel een drietal aanwin sten mocht begroeten. Frans van der Veen van Noordwijk, ex-Lug- dunummer Henry van der Weyden en Paul de Haas, een talentvolle Limburgse jeugdspeler, voegden zich bij de zaterdagselectie van Lisse. Daarom ziet Eilander het ko mende seizoen met vertrouwen te gemoet. „Daarbij speelt het twee de elftal nu op het hoogste niveau. Nou, dat moet binnen de spelers groep effect hebben op het eerste. Ik denk, dat die druk op de eerste elftalspelers positief zal werken". Ondanks dat alles blijft de ex-Lug- dunumtrainer voorzichtig in zijn prognoses. Slechts over de met Lisse te volgen speelwijze wil hij wat definitiefs kwijt. „Ik blijf hoe dan ook met drie spitsen spelen; dat zal niet snel veranderen". RIJNSBURG In de selecte groep van Rijnsburgse Boys is niet zoveel veranderd. Wim Drie bergen is gestopt, waar Frank van Veen (LFC) voor terug is ge komen. Ook doelman Jan Blan- kenspoor (Ter Leede) is een aan winst te noemen. Bovendien heeft volgens Paul van der Blom ieder een er weer zin in: „Vorig jaar is het om verschillende redenen mis gegaan. Vooral de start was slecht, waardoor irritatie bij de spelers onderling ontstond". Rijnsburgse Boys heeft in ieder ge val voldoende mogelijkheden in huis om dit jaar weer mee te kun nen doen in de top van de eerste klasse. „Het feit, dat we uit die Rotterdamse poule zijn, is voor ons gunstig. Wij zijn een voetballende ploeg en de meeste tegenstanders in de komende competitie zijn technisch uitstekende teams". Vol gens de ex-Feijenoordvoetballer wordt het publiek de grote win naar. Er zal veel en vaak leuk aan vallend voetbal te zien zijn. Meer nog dan voor andere ploegen zal de start voor Rijnsburg van cru ciaal belang zijn. De kans dat het teleurstellende voetbaljaar '84-'85 weer helder voor de geest komt op het moment dat de eerste wedstrij den weer zo weinig winstpunten opleveren, is natuurlijk redelijk groot te noemen. Van der Blom: „Daar zullen we voor moeten wa ken". Of de Van der Blommen het nog naar hun zin hebben in Rijnsburg? Paul: „We hebben toch wel een tijdje moeten wennen aan de stap terug (na Feijenoord-C red), maar nu zijn we klaar voor het komende seizoen. Zeker ik. Want geloof me, als je anderhalf jaar geblesseerd bent geweest en nog eens zo'n pe riode niet in je beste vorm, dan sta je echt wel te popelen om de wei weer in te kunnen". Hans Braat, na twee jaar Wilhelmus nu weer in het vertrouwde RCL-shirt. LEIDERDORP Van één ding is Laurens Mouter nu al overtuigd: RCL gaat opnieuw een moeilijk seizoen tegemoet. De trainer van de Leiderdorpse zaterdageerstek lasser betrekt bij die vooruitblik vanzelfsprekend de gang van za ken in het seizoen '84-'85. Een jaargang waarin het RCL beslist niet voor de wind ging en waarin de Racing haar plaats op het hoogste zaterdag-niveau pas in een degradatie-competitie met DTS '35 en OWIOS veiligstelde. Maar niet alleen dat minder suc cesvolle verloop wordt door Mou ter gememoreerd. Ook het feit dat de selectie een aantal aderlatingen onderging speelt mee bij diens prognose. Zo hield René Kammen- ga het (wegens studieredenen) mi nimaal voor een jaar gezien en haakten Dick van der Bijl (werk) en Paul Wesel (studie) voorlopig af. Mouter: „Daar staat tegenover dat we in Dick van der Walle en Hans Braat twee meer dan bruikbare krachten hebben teruggekregen. Maar je moet natuurlijk wel altijd afwachten hoe zoiets in de praktijk zal uitpakken". Mouter en RCL zullen het nieuwe seizoen in ieder geval wel anders ingaan. Mouter: „Vorig jaar wilde ik met RCL als goede middenmo ter leuke partijen gaan voetballen, terwijl we nu al een beetje op zoek zijn naar zwakkere ploegen, omdat we daar de punten- tegen zullen moeten gaan halen". Hetgeen ove rigens niet betekent dat Mouter ontevreden is met de indeling: „Nee hoor, dit is schitterend. RCL mag dan in deze regio op papier het zwakste elftal hebben: ik vind het nog altijd leuk om tegen Rijns burgse Boys, Noordwijk en Quick Boys te voetballen. Daarbij spre ken de Veluweclubs me qua sfeer ook meer aan dan de Rotterdamse verenigingen. Nee, wat dat betreft is het seizoen bij voorbaat ge slaagd". KATWIJK „De enige, die zeker is van zijn plek, is Floor van Duijn. Voor de overige plaatsen heb ik voor elke positie drie ge gadigden en heb ik nog altijd niet besloten, wie waar komt te spe len. Het gaat er bij Quick Boys om het juiste evenwicht te vin den. Blijkbaar is dat veel trainers voor mij niet gelukt, anders zou er sinds 1968 zeker al een kampi oenschap bijgekomen zijn. Deze club barst namelijk van het ta lent. Daar ligt het niet aan. Nee, het gaat om de juiste balans bin nen de selectiegroep. Daar zal ik vooral aan moeten werken". Rob Theuns, de dit seizoen in de eerste klasse zaterdag debuteren de oefenmeester van Quick Boys, filosofeert voor zich uit, terwijl hij zich midden in de oefenfase be vindt. Quick Boys doet het daarin niet gek, al zijn er ook enkele ne derlagen te melden. „Ik heb nog geen enkele keer mijn gewenste opstelling het veld in kunnen stu ren", stelt de opvolger van de te leurgestelde Martin van Vianen. Hij duidt op de goede sfeer binnen „zijn" groep: „Het gaat bij deze groep om het voetballen met het koppie erbij. Zo hier en daar heb ik wat al te veel gretigheid ontdekt. Als op die momenten wat meer be leid kan worden ingebracht, scoort Quick Boys vaker. Als onderdeel van mijn uitdaging beschouw ik dat erin te brengen, want let wel, Quick Boys met zijn kritische ach terban trainen, is natuurlijk een flinke uitdaging". Martin van der Plas (voorgrond) en Kees van Rooyen gaan, nu met nieu we trainer Rob Theuns, opnieuw op jacht naar de door Quick Boys zo fel be geerde afde lingstitel.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11