Mexico gezien door filmer Reichenbach RADIO/TELEVISIE Met Alison Moyet zang terug in popmuT ;r lha Eeidoe (EWumt DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1985 R UM HILVERSUM Met het uitbrengen van de single ,J een compositie die Alison Moyet schreef in samenwe^ yg de legendarische componist Lamont Dozier, zit de Enj geres weer volop in de race om de beste plaats op de Igjvj ladder. Hoewel haar eerste solo-langspeler „Alf" al Lfon) een half jaar in de elpee-lijst is terug te vinden, werdart de afgelopen maanden niet in beslag genomen door eer hec maar door de baby die zich een paar maanden geledejLner de. Haar enige optreden in die periode was tijdens Aid"-concert. Daar verhief zij in een duet met Paul Y^n jj prachtige en krachtige stem in de oude soul-klassiek^ wo the way love is". é^er Sinds de geboorte heeft Alison haar tijd voornamelijk er bracht in haar landhuis in noord Londen. Ze had het^ ja noeg met haar baby en met haar zes kippen. Ze vejet klein kind logeerde ik vaak bij mijn grootouders en djekei ook kippen. Omdat er in die buurt geen kinderen van|ngS, tijd woonden, bracht ik heel veel tijd door bij die dier^or echt van ze gaan houden". ,nst Nu het reizen met de baby minder problemen oplevL, j, man kan hem vasthouden als ik moet optreden"), g^ierl weer in op de uitnodigingen, die ze krijgt. Zo reisdei met haar man Malcolm, die tevens haar manager iff naar Nederland voor een optreden in de „Midlotto L: (vanavond, Ned. II om 20.00 uur). Behalve haar nietJïlC zal Alison ook de al wat oudere hit „That ole devil ca j laat horen. Het nummer dat ze opnam met Pete Wii(Q^ producer is een klassieker uit de jaren dertig. Billy He er succes mee. Het instrument waar Alison Moyet hetly hebben is haar stem en die heeft ze. De zangeres is ir1- de simpelste senti menten om te zetten in drama en passie. Daarmee snijdt ze recht door ieders hart. Terwijl George Michaels vakantie liefdes of Madonna's ondergoed je op een gegeven moment ver velen, blijft Alison boeien met een com binatie van soul, rhythm blues en jazz. Ook zonder in strumentale begelei ding blijft haar stem recht overeind staan. Daarom werd Yazoo, een duo dat ze met ex-Depeche Mode's Vince Clark vormde, ook zo'n succes. Met de single „Only You" waarbij haar stem slecht kon steunen op een vliesdunne bege leiding van Vince's synthesizer-patronen, bewees ze haar kwaliteiten. Het heeft overigens wel. geduurd voor Alison Moyet uiteindelijk de erkenning- ze verdiende. Voor haar doorbraak met Yazoo, die ooi' rikaanse doorbraak van hun platenmaatschappij Mu^er? de, had ze al in talloze groepen gespeeld zoals The Y* P1, Vicars en de Screaming Abdabs. Zelf zegt ze over dren* had wel een krachtige stem, maar van echt zingen kwt vo terecht. Dat ik een groot volume kon produceren, k\r*r z ik al jaren hobo-lessen had. Dat volume gebruikte ik®™6 vooral om indruk te maken. Pas later heb ik ook echt10®6 gen". Na wat baantjes, onder meer als kapster („dat s 1 drie weken") volgde ze aan het Southend Technical C'ao sussen saxofoon, klassiek gitaar en piano. Haar eerste:nte volgde op een teleurstelling toen de Screaming AbdaPn_^ haar te vervangen door een zanger. De advertentie d ste „Zangeres zoekt bluesband", trok de aandacht Y?' Clark en de rest is geschiedenis. Kijkdichtheid Nederlandse zenders teruggelopen HILVERSUM De kijkdichtheid op de beide Nederlandse televisiezenders is over de hele dag genomen in het tweede kwartaal van 1985 ver geleken met de overeenkomstige periode van 1984 met 3 teruggelopen tot 9 Dit blijkt uit het kijkonderzoek. De daling wordt toegeschre ven aan de zendtijduitbreiding voor de gewoon lijk minder bekeken middag-televisie -hetgeen het daggemiddelde terugdrukt- en een terugloop in de belangstelling tijdens de avonduren. Dat laatste uit zich met name op de zender Neder land 2, waarvoor de kijkdichtheid tussen 18.30 uur en 24.00 uur uur terugliep van 12 naar 8 terwijl de belangstelling voor Nederland 1 in dit tijdvak vrijwel ongewijzigd op 16 gehandhaafd bleef. Het verschil in kijkdichtheid tussen de beide Nederlandse zenders heeft te maken met het gegeven dat de programma's van de A-om- roepen die worden uitgezonden op de vaste avonden op Nederland 1, over het algemeen be ter worden bekeken dan de programma's op de wisselavonden op 2. De KRO trekt bij voorbeeld op de vaste avond een kijkdichtheid van 21 te gen 8 op de wisselavond. Bij de AVRO was dat respectievelijk 20 en 11 De TROS kwam op 21 en 20 gevolgd door de VARA met 19 en 17 en de NCRV met 14 en 11 Van de A-omroepen trok de TROS met 21 de grootste kijkdichtheid, op beide zenders, gevolgd door de AVRO met 16, KRO met 15. VARA met 14 en NCRV met 13 Veronica haalde 20 De VPRO en de EO res pectievelijk 6 en 2 De NOS 10 Het meest trok sport (Heizei 45 en Hongarije-Nederland 44 gevolgd door amusement 19, drama 17, infor matie 10, jeugdprogramma's 6 en kunst 2 Tot de meest bekeken programma's behoorden de KRO-Playbackshow (hoogste kijkdichtheid 61 het TROS-programma Ter land. ter zee en in de lucht (48 en het AVRO-programma In de hoofdrol van Mies Bouwman(47 Nipkowprijzen voor VARA, NOS, VPRO en Van Kooten en De Bie HILVERSUM VARA. NOS. VPRO en het duo Kees van Kooten en Wim de Bie zijn dit jaar in de jaarlijkse prijzen geval len van de Nipkow-jury van radio- en televisie-critici. De Zilveren Reis Microfoon voor radioprogramma's gaat naar de VARA voor het programma „Door de nacht klinkt een lied", onderdeel in de serie „Wie in het Nederlands wil zingen". Dit onderdeel behandelt het Nederlandse lied in de bezettingstijd en is gemaakt door freelancer Jacques Klöters. De Zilveren Nipkow-schijf voor televisie is toegekend aan de NOS voor de vijfdelige documentaire serie „Ons Indië voor de Indonesiërs" van regisseur Jan Bosdriesz. Een eervolle vermelding in de rubriek televisie gaat naar het VPRO-kinderprogramma „Achterwerk in de Kast". De jury heeft voor het eerst ook een ere-Nipkow-televisieschijf toegekend. Deze prijs is voor het duo Kees van Kooten en Wim de Bie. De uitreiking van de prijzen is vrijdag 20 september in Studio Wisseloord in Hilversum. TV-quiz promoot voetbal in Spanje BARCELONA - De Spaanse staatstelevisie en de voet balclubs hebben een ak koord bereikt over het pro moten van de voetbalsport door middel van een televi siequiz elke zondagavond tijdens de flitsen, waarvoor 120.000 gulden per keer moet worden betaald. Hier bij zullen elke veertien da gen twee vakantiereizen van een week worden uit geloofd voor het bijwonen van het komend WK-voet- bal in Mexico. Voor het uit zenden van hele wedstrij den wordt een bedrag van rond 300.000 gulden betaald. HILVERSUM - „Het ple zier in het leven, het openstaan voor het on voorziene en vooral het gevoel voor het mysterie en het sacrale. Eigen schappen die de Mexicaan door alle eeuwen en maatschappelijke woelin gen heen heeft weten te bewaren, die hem ook kenmerken". Dit zegt de Franse filmer Frangois Reichenbach, die over dit land een film maakte, welke as. zondag te zien zal zijn op VPRO- tv, op Ned. I om 22.10 uur. Later zullen van dezelfde filmer nog vertoningen volgen van zijn kijk op Canada en Japan. Alle on der de titel „Regards ca- Hij bezocht deze landen eer der, maar ging er toen heen gewapend met kennis, die hij in beeld omzette. Bij zijn twee de bezoek richtte hij het an ders in. Hij filmde wat hem als boeiend voor ogen kwam en vulde later er zijn verhaal bij is. Dit leidt tot een uit indruk ken bestaande invuloefening, het verklaren van de gesteld heid van die mensen aan de hand van wat zij doen, waar-, door zij in beslag worden ge nomen. Hij spreekt in dit ver band over de wereld van de schoonheid, de geest van Mexico, de atmosfeer van dat land, de sfeer van het volkse beleven van het leven in licht, kleur en geluid, drie compo nenten waarop zijn film drijft met daarbinnen de bezigheden van die mensen. Het begint direct al met een bokser in training, de zorg voor het lichaam van de pugil- list, ook voor diens geestelijke weerbaarheid, het op peil hou den van de mentale moed die te putten valt uit een gemas seerd lichaam. Benadering Door dit soort beelden wordt Reichenbach gepakt. Met de masseur mee pleegt hij als het ware filmische massage. Die benadering komt men in heel zijn film tegen. Dat heeft te maken met zijn intentie. Hier over zegt hij zelf, dat schrij vers, schilders en dichters lang voor hem al in de weer waren met persoonlijke impressies van landen en volken die zij bezochten, afgaande op hun impulsen. De vragen, die rij zen omtrent menselijk hande len, krijgen vanzelf beant woording in het filmisch note ren daarvan, hetgeen in Mexi co veelal te maken heeft met ritueel, het heilige, het geloof in de werkzaamheid van gees ten, de inbreng in dit alles van God en zijn moeder Maria, die allen voortdurend gunstig ge stemd moeten worden. Daar kan de Mexicaan dagelijks uren aan besteden en op hoog tijdagen zelfs hele etmalen. Bij de Mexicaan hangt dit alle maal samen met zijn lust in het leven. Van de stad begeeft Reichenbach zich naar het platteland, waar de ziel van het volk minder beïnvloed door de buitenwereld meer oorspronkelijk intact is geble- Ooit ging de Russische filmer Sergei Eisenstein diezelfde weg. Ook die bleef toen op zijn omzwervingen door de wereld hangen in dit land. Hij her kende daar in zijn meest pure vorm de kristallisatie, het pro ces hoe de samenleving ont staat uit het samen leven, hoe de mensen met elkaar om gaan, optrekken. Reichenbach werd daar ook dusdanig door gepakt, dat men hem in zijn begeleidend com mentaar geregeld van „super be" hoort gewagen. Die man kwam ogen en oren te kort. De harde strijd om het bestaan leest hij af op de gezichten van de ouderen, waar hij bij de jongeren een en al glimlach registreert, behorend bij de verwachtingen die zij aan het leven stellen, gevoelig voor de magie van het leven, waarin de folklore niet weg te denken is, want zo ergens dan leeft in Mexico het verleden voort in het heden, van vader op zoon, van moeder op dochter, waar bij de moeder zich inspant om haar dochter zo mooi mogelijk opgemaakt te krijgen. Zo komt hij bij carnavalsvier ders terecht. Die mensen daar trekken geen karikaturale pakkies aan, maar beschilde ren het eigen lichaam in de meest felle kleuren, en gemas kerde gezichten ook. Niet ter verhoging van de feestvreug de, maar om de geesten te we ren, boosdoeners die zij bedrei- Filmer Reichenbach met een Mexicaanse carnavalsvierder, die zijn lichaam heeft beschilderd als een kwade geest met wie hij aanpapt om die zich van het lijf te kunnen houden. gend voor hun bestaan aanwe zig achten. Om die kwalijke elementen aan te pakken, ne men zij de uitdossing van die baarlijke duivels aan. In een poging schijnbaar met die kwelduivels aan te pappen, door zich ermee te identifice ren, hopen zij die kwaadstich ters te misleiden en gunstig te stemmen. Deze bezwerings kunst van zeer oude komaf in spireerde tal van surrealisti sche schilders in wier werken men die verkrampte koppen al of niet kubistisch weer tegen komt. Azteken Die gebruiken, die aanpak, le ven nog voort in het Mexi caanse volk, dat afstamt van de Indiaanse Azteken. Dat hele oude ritueel, een soort geestenverering toch ook, leeft nog in de ziel van de huidige Mexicaan. Het carnaval dient geen ander doel dan de uitdrij ving van de boze geesten, feest ter afwering van het kwaad. Zelfs bij het oude vrouwtje dat de geneeskunst bedrijft. Rei chenbach stuitte op haar op het platteland, waar zij haat séances houdt. Zij heet Maria Sabina en verdrijft alle ziek ten, van hoofdpijn tot kanker. Zij beschikt daarvoor over een bijzonder kruid, de peyote, al bij de Indianen in zwang. Zij verweeft dat met een tikje mo derne geneeskunst door te verklaren, dat elke ziekte van het lichaam wordt veroorzaakt door de ontregeling van de geest. Zij vertelt, dat het beter zou zijn als er op het platte land meer ziekenhuizen zou den komen, maar dat bij het tekort aan doktoren er met de peyote nuttig werk kan wor den gedaan. Letterlijk: „Jezus Christus gaf ons geen dokters, maar wel de peyote en de ma gische champignons. Die gene zen van alle kwalen, als men in zijn eigen gezondheid ge looft. Maria behandelt haar patiënten niet alleen, zij bidt en zingt ook voor hen. „Als de geest bevrijd is van zwaarheid, verdwijnt de ziekte uit het li chaam". Je kan in dit alles geloven of ook niet, maar als je filmt op de manier van Reichenbach ga je er vanzelf in geloven, moet je dat wel. De Mexicaanse volksfeesten hebben iets be- zwerends. Dat kom je in deze film tegen, zoals ook in de pro cessie door de velden. Leven, religie en folklore grijpen daar in elkaar. TON OLIEMULLER Alison Moyet: ,,lk had v stem, maar zingen I Nederland NEDERLAND 1 VOO 16.00 Happy Days, Ameri kaanse serie. Richie heeft besloten lid te worden van een studenten-corps en on dergaat de 'ontgroening'. Zijn eerste opdracht is wel wat vreemd 16.25 Club Veronica Clips NOS 17.30 V26-Journaal VOO 17.40-17.50 Agenda TELEAC 18.30 Algemeen voorlich tingsprogramma najaar 1985 18.45 Engels in het Basison derwijs, voorlichtingspro gramma VOO 19.00 Countdown. Popmuziek gepresenteerd door Adam Curry. Met videoclips, de Top 3, concertagenda en de dip-classic NOS 20.00 Journaal VOO 20.28 World War III (slot), vie- delige mini-serie van David Green. Rusland vervangt zijn onderhandelaar in het conflict met Amerika. De KGB neemt de onderhande lingen over en geeft het be vel om tot bewapening over te gaan 21.15 Veronica Sport, sport- magazine 21.45 Reggie, Amerikaanse serie. Afl.: Reggie's waar schuwing. Reggie wordt heen en weer geslingerd tussen huiselijke en zakelij ke verantwoordelijkheden 22.10 Special: Yankee Sa moerai, documentaire over Amerika's meest gedeco reerde bataljon van Japans- Amerikaanse soldaten, die tijdens de Tweede Wereld oorlog een deel van Europa bevrijdden 23.00 Mike Hammer, Ameri kaanse detective-serie. Afl.: Warpath. Via de schietaan- vah op een bevriende Wild West Show-eigenares komt Mike in contact met het echte Wilde Westen en de 4 handel in olie en dollars NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doverf 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 De Imitator, jeugdfilm van Jaco van Dormael. Jac ques en Jean wonen in een tehuis voor geestelijk ge- Een van de uitzonderlijk held haftige Yankee-Samoerai. Ned. I om 22.10 uur. handicapten. Op hun eerste vakantiedag lopen ze Jac ques' ouders mis en staan alleen op het station van Brussel 19.37 Kenmerk. 'Jeugd: Mei den en emancipatie', laatste aflevering van een zevende lige serie over vrouwen emancipatie in de wereld VARA 20.00 Mid-lotto live, spelpro- gramma rond de trekking van de Mid-Lotto gepresen teerd door Johnny Kraay- kamp jr 21.25 Aparte tafels (1), televi sieregistratie onder regie van John Schlesinger van Terence Rattigans beroem de toneelstuk in twee be drijven. Eerste bedrijf: Een tafeltje bij het raam. Enge land 1954: In Bournemouth aan de zuidkust staat een eenvoudig familiehotel. Een nieuwe gast prikkelt ieders nieuwsgierigheid, vooral als de gasten horen, dat het de bekende mannequin Anne Shankland is NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag VARA 23.00 Aparte tafels (2). ver volg. Tweede bedrijf: Tafel zeven. Achttien maanden later: Vaste gasten zijn o.a. de tyrannieke mevrouw Railton-Bell, haar 'ziekelij ke' dochter Sybil en 'ma joor' Pollock. Sybil voelt zich heimelijk aangetrokken tot de oudere majoor. Die genegenheid is wederzijds. Maar een klein vergrijp van de man leidt tot een grote consternatie in het hotel NOS 23.55 Nieuws voor doven FILMNET/ATN 17.00 Airwolf herh. afl.22: Condem ned 17.50 Black Beauty 19.40 Patrol Boat afl.22: Operation Christmas 20.30 The Sting 22.35 Diner 00.25- 02.05 The Ghost of Flight 401 BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 De Freggels (Fraggle Rock). Afl.: We houden van je. Wimmie 18.30 Geestenbaai (Spirit Bay). Ca nadese serie van 7 verhalen over een hedendaagse Indianengemeenschap in Noord-Canada. Afl. 4: De levens kringloop 19.00 Juke Box 19.15 Tijdrover. Kwizien 19.30 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Syndicale Omroepvereniging 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunstzaken 20.20 Regeringsmededeling 20.25 De Consulent (The Consul tant). vierdelige Engelse thrillerserie van Cyril Coke over een computer specialist. Afl.3: De erfenis. Martin Al- loway vertelt tegen Chris Webb dat hij het geld op zijn rekening heeft ge stort. Chris laat zich echter niet zo gemakkelijk omkopen en laat de computer de mogelijke acties verge lijken 21.05 Panorama 22.05 Mistrals dochter (Mistrai's Daughter, 6). achtdelige serie van Douglas Hickox naar de roman van Judith Krantz. Na de Tweede Wereld oorlog keert Kate terug naar de Pro vence. Kate en Mistral krijgen een dochtertje, maar voor de schilder is het kind meteen een last. Hij begint een verhouding met Teddy, de doch ter van Maggy en besluit om met haar te gaan samenwonen 22.55 Journaal en Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Cinè-vecances 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club, videoclips 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fête 19.30 Journaal 20.00 Elle n'a règné que deux étés, documentaire ter herdenking aan de sterfdag van Koningin Astrid 50 jaar geleden 20.50 Duos sur canapé, Franse speelfilm uit 1979 van Mare Camolet- ti. Met: Jean Lefèbvre, Marina Vlady, Michel Galabru e.a. Een echtpaar dat reeds 20 jaar getrouwd is. wenst de dagelijkse sleur te doorbreken. Met de komst van Bubble en Robert Bur ton is dit snel gebeurd 22.15 Carrousel aux images, filmru briek van Sèlim Sasson 23.00 Journaal Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Ein Nest voller SpaBvögel (1) 16.55 Kernbeisser 17.40 Tele-Lexikon. Kinderprogram ma met Don Paulin 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Einfach Lamprecht, tv-serie. Afl.: Wie Herr Lamprecht in einem schlimmen Verdacht gerat 18.40 Natur vor der Haustür. Afl.: Nur ein Stück Wiese 19.00 Pearl Harbor 19.58 Heute im Ersten 20.00 CGTagesschau 20.18 BJARD-Wunschkonzert. Muzi kaal programma, rechtstreeks vanuit het Internationale Congress Centrum in Berlijn, ter gelegenheid van de opening van de Internationale Fun- kausstellung in Berlijn. M.m.v. Mela- nie Holliday, Udo Jürgens. Renè Kollo e.a. Gasten: Paola, Heidrun von Goessel, Edith Hancke e.a. Presenta tie: Dagmar Berghoff en Max Schaut- zer 22.30 Tagesthemen 23.00 Tatort, misdaadserie. Afl.: Peggy is bang (herh.). Peggy is via de telefoon getuige van de moord op haar vriendin Natacha. De vrouwelijke commissaris hoort het relaas van Peggy eerst wantrouwend aan, maar nadat het lijk wordt gevonden en Peggy anonieme brieven krijgt, is zij er eindelijk van overtuigd dat er een misdrijf in het spel is 00.35 Tagesschau DUITSLAND 2 MUSIC BOX TV 5 16.00 HINon-stop videoclips. Pre sentatie: Simon en Gary (16.00), Mo nique Emmen met 'Time Out for Hol land' (17.00) en Simon en Sunie met 'Cahrt Attack' (18.00). 19.00 L'ecole des fans 19.40 La bande a B.D. Stripprogram ma 19.55 Aujourd.hui en Framce 20.05 Apostrophes, literair magazine 21.20 Kookrubriek 21.50 Voir. Visueel magazine 22.00 Nieuws 22.30-02.00 (SNon-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Simon en Gary (22.30), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (23.00). Simon en Sunie met 'Chart Attack' (00.00) en Martin (01.00). 16.05 Anna und der König von Siam, (The King and I), Engelse serie. Afl.: Princes Bahuma. Met: Yul Bryn- ner. Samantha Eggar, Eric Shea e.a 16.30 Strandpiraten, tv-serie. Afl.: Die Jungfernreise. Een exentriek echtpaar krijgt met motorpech te ma ken. Nick en Margaret vangen hun stemmen op via de radio en schieten te hulp 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd CD Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Mü Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. magazine 17.50 Trio mit vier Fausten, tv-serie. Afl.: Unheilvoller Besuch. De drie de tectives krijgen bezoek van de rijke studente Marion en haar vriendinnen Portland en Heater. De meisjes kun nen tijdig ontsnappen aan een ont voeringspoging. De detectives gaan op onderzoek uit 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Harald Juhnke in 'Wir vom Preussenkorso', amusementspro gramma met Harald Juhnke. Gasten: Elke Aberle, Wera Frydtberg, Gudrun Genest. Kate Haack, Loni Heuser, e.v.a 21.00 Gesundheitsmagazin Praxis. Afl.: Die Blaue Karawane, auf den Wegen bundesdeutscher Psychlatrie- -Reformen, filmreportage 21.45 Heute-Journal. 22.10 Damals: vor vierzig Jahren. Afl.: Capitulatie van Japan 22.20 Club 2: Die lastige Erbschaft. Drukt de erfenis van Hitiers Derde Rijk in de eerste plaats alleen op de Bondsrepubliek of in gelijke mate ook op de DDR en Oostenrijk. Deze vraag staat centraal in dit programma dat rechtstreeks vanaf de Funkausstel- lung in Berlijn wordt uitgezonden. Aansl.: Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Bewegung im Gravitationsfeld. Cursus natuurkun de, les 13 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Der Wüstenfalke (The desert hawk). Amerikaanse speelfilm uit 1950 naar een sprookje uit '1001 Nacht'. Met in de hoofdrollen: Yvonne De Carlo, Richard Greene en Jackie Gleason. Regie: Frederick de Cordo va. Prins Murad is een machtig, ge vreesd en gehaat heerschap. Maar als een beschermengel duikt 'De Woestijnvalk' op, die waar hij maar kan de onderdrukten helpt. Niemand weet dat dit de hoefsmid Omar is. die het opneemt tegen de rovende ben des van de Prins 21.30 Grand Café, documentaire-se rie van Klaus Jager en Mario Monta na. Afl.: Daumenkino 21.45 Villa Lilly oder: Der Bierkönfg, een Duits-Amerikaans verhaal. In 1980 keert een bierbrouwer, die in Amerika miljoenen verdiend heeft, te rug naar zijn geboorteland Duitsland. Zijn Duitse huis en het Amerikaanse bedrijf herinneren nog aan de 'Bier- koning' 23.00 Vor den Festwochen. Repor tage uit Berlijn over de voorbereidin gen van de Berliner Festwochen 23.45 Laatste nieuws Engeland SKY CHANNEL 16.45 EFirst run, met Peter Powell 17.30 CSGary Davies Show 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Ed the Shishke- bob 19.00 The Double Life of Henry Phy- fe. Afl.: Spend a million Phyfe 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Dancing Angels 20.20 A Country practice 21.15 E The Untouchables. Afl.: The Eddie O'Gara story 22.05 Gillette World Sports Special 22.35 Davis Cup Tennis 1985 23.30-00.30 Fifa World Youth Foot ball Championship BBC 1 17.35 Lassie, kinderserie 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Platypus cove, kinderpro gramma 18.35 Kick start 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 EastEnders, tv-serie. Met: Nej- det Salih, Andrew Johnson. Oscar Ja mes. e.a. 20.30 Bodymatters 20.55 Top of the Pops, popprogram- ma met de Engelse top 50 21.25 The Laughter Show 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Crimewatch UK. Tot op heden onopgeloste misdrijven worden aan de kijkers voorgelegd 23.05 Bare essence 00.35 Crimewatch update, de eerste reacties 00.45 Weerbericht BBC 2 17.15 Cricket. 6e test match vanuit Australië 19.15 Leonard Nimoy's Star Trek memories 20.05 The Phil Silvers Show 20.30 Forty Minutes: Star paws, do cumentaire 21.10 Sutton Hoo 22.00 Sing country 22.25 Six English towns. Afl.: Whit by 22.55 Summer season: After you Hugo, tv-spel 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 Cricket: 6e test match, hoog tepunten 00.55-01.55 Open University ITV 17.45 Garfield in the Rough, teken film van Jim Davis 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Smokey and the Bandit II, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van hal Needham 22.25 ITV: It's the one to watch, programma-overzicht voor het ko mende winterseizoen 22.30 Seeds of Hope 23.00 Nieuws 23.30 Look what we've found 00.00 The Yellow Rose 01.00 Harvest Jazz (herh.) 01.30 Thursday Topic TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 15.30 Grote wereldrivie ren, documentaire-serie 16.30 NCRV-Jeugd-Matinee 17.05 Vrouw tje Theelepel, tekenfilmserie NOS 17.30 'A6-Journaal NCRV 17.40 De Carsons, Australische serie MUSIC BOX 08.00 (SNon-stop videoclips. Julie (08.00). Martin (09.00), 'Between the lines': Sunie bekijkt de Engelse mu ziekbladen vön deze week (10.00), 'Europarade' met Kas van lersel (11.00), 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (12.00) en Gaz (13.00). 14.00 [^Herhalingen. DUITSLAND 1 09.55 Guten Morgen aus Berlin 10.00 Heute 10.03 Quasselbox 10.10 Sie, magazine voor de vrouw 11.00 Kultur im Wettbewerb: Stadtetur- nier. Afl.: Göttingen 12.00 Künstlert- reff in 5 nach 12. Aspekte der Berli ner Kulturszene in Gesprachen und Aktionen 13,00 Heute 13.15 ARD en ZDF in gesprek met kijkers 13.45 Teletekst 14.45 Die goldene Eins, spelprogramma, rechtstreeks vanaf de Funkausstellung in Berlijn 17.40 Funkausstellung aktuell: Der Tag im RUckblick 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.40 Pro gramma-overzicht 13.55 SVideo Derby, verzoekprogramma 14.30 [UGrüezi, Servus, Guten Tag, 3SAT in Berlijn 14.45 üZehnkampf Der Fernsehfans, spelprogramma 16.00 0 Alice's Teeparty 17.00 Heute 17.05 0Showplatz Berlin SKY CHANNEL 11.30 0Pat Sharp Show (herh.) 12.15 EFirst run (herh.) 13.00 0Gary Davies Show (herh.) 14.00 The nature of things 15.00 Stanby... Lightsl Cameral Actionl 16.00 SPat Sharp Show 16.45 (HBacktrax BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Pink Panther 10.40 Huckleberry Finn 11.05 Hartbeat 11.25 CP Quick- stitch 11.30 Play School 11.50 Cric ket. 6e test match vanuit Australië 14.05 Journaal 14.20 Weerbericht 14.22 Nieuwsoverzicht voor doven 14.25 The Flumps 14.40 Cricket. 6e test match vanuit Australië 17.20 Litt le misses and the Mister Men ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Rainbow Theatre 11.50 Speed way 12.30 About Britain 13.00 Heg- gerty Haggerty 13.10 Rainbow 13.30 All m a day's walk 14.00 Nieuws 14.25 Regionaal nieuws 14.30 E Ad venture screen classics: Skyward, Amerikaanse speelfilm 16.15 Poets of the Sky 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Cartoon Time 6%" HILVERSUM 1 KRO: 17. gazine. 19.02 KRO's Cr13 19.55 Ter Overweging. 2an la. 22.02 Goal op dondpte 23.07 Met het oog op mc^ j 00.02 Rust zacht met J<C.a. 01.00 VPRO's Nachtleven d HILVERSUM 2 VOO: 16P» Nieuwsradio. 19.00 Verfl. NOS: 20.00 Nws. 20.03 van het recht. NCRV: 20.' zingt Gods lof. 21.45 fette. 22.15 Nocturne. W 22.35 Hier en Nu. 22.45r huis. 23.00 Lied van del I Het Amsterdams Kamer^' HILVERSUM 3 NOS: 18.0 spits. TROS: 19.02 21 Pop. 20.02 Ferry Maat's' 22.02 De L.P.- en C.D. S HILVERSUM 4 18.00 I— 18.02 De Tafel van IV. 1!% ste beweging. TROS: 20J foonmuziek. 20.15 TROS fest 1985. Johannes I Bach. 22.30 TROS Bach. HILVERSUM 5 VARA: 1« heime plek. 18.30 Luch 19.00 Nieuws voor buiti RADIO RIJNMOND 16. gazine: Reportages, door Rijnmondgebied, verkeer, cultuur, sport OMROEP RIJNLAND 17.J en wetenschappen. 18.3( programma L Morgen ïe HILVERSUM 1 KRO: 07 O* de woord. 07.11 KRO's en. 08.53 Pater Adri Maat. iu£ onbekend. 10.03 In antw schrijven. 11.53 Pater mg 12.03 Van Twaalf tot Twi'8f tus. (13.06 Echo.) 14.03 I 15.03 Raad een lied....of00 Café de praatstoel. 16.0Jan HILVERSUM 2 07.00 I. 07.06 Het Gebouw. 07 d Binnenland. 07.23 DorréOg Agentschap (DPA). 08.3C OJ Dorrestijn's Pers Agents, 08.40 Het Beeld. 09.00 flal nenland. 09.24 Dor reft p, Agentschap (DPA). 09.30 Het Onderzoek. 10.00 10.30 Nws. 10.33 Afdefl" land. 10.45 De Afloop, venkamer. 11.30 Nws. fer. 12.00 Ondervraging^ dedelingen voor land- (NOS). 12.30 Nws. 12.36 L nenland. 13.00 Nws. 13.1(vo landbericht. (13.30 Nws.[ 14.33 Muziek uit het C Afdeling Binnenland. Nws. 15.33 Een leven 16.00 Kleur. 16.30 Nws. f Welingelichte kringen HILVERSUM 3 EO: 07.0 3. 08.03 Tijdsein. 09.03 T Fruitmand. NOS: 10.04 1 12.04 Radio Thuisland. O*6 Tipparade. 15.03 De Top F HILVERSUM 4 VOO: 07bbe stemming. (07.50 De c<tto de week: Sir William Vt Nws.) 09.00 Veronica's P1, ken op compactplaat. 1®rc voor miljoenen. EO: 12.(fer eert. 13.00 Nws. 13.02 Sj je se. 13.30 Metronomiumv v bestek. 16.00 De psalmef. me du baroque {Jv HILVERSUM 5 NOS: ihe -Sportief. 09.25 Waterstfl AC: 09.30 EIBO Engels I, onderwijs. RVU: 10.00 T en waken. 10.20 Nanzi-/P RADIO RIJNMOND 07.F magazine: Reportages, T t verkeer, etc. 16.30 Midijjor Reportages, verslag var- Rijnmondgebied, spel, w kuituur en sport 11 loc

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12