§RO-tv en -radio leggen het missiewerk open )IO/TELEVISIE Young Ones van BBC als de Grote Ontregelaars Duitsland Engeland PAd QeidtaQowuvnt WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 PAGINA 11 O's Brandpunt en Middageditie samen Brandpunt Zondag-editie ot JRSUM KRO's Brandpunt en de •editie, de actualiteitenrubrieken tO-tv, worden in het komende sei- amengevoegd. De nieuwe titel brandpunt Zondag-editie. Het pro- a staat vanaf 8 oktober geprogram- T y\op de zondagavond. van 17.35 tot LHr De presentatie is in handen van den Heuvel. Milou van Sprang vaste Brandpunt-presentatoren. Éacteur is Ton Verlind. rule van Brandpunt Zondag-editie fcleen voor dit seizoen Het idee et programma is ingegeven door dat het nieuwsaanbod op zondag It van dat op andere dagen. Een K en dreden is de personele situatie bii 'bel kkievisie. J -vorda Brandpunt Zondag-editie besteedt aan dacht aan nieuws en achtergronden uit zowel binnen- als buitenland. Het wordt een nieuwsmagazine met o.a. filmreporta ges zoals men die van Brandpunt gewend is. Er zal veel aandacht zijn voor politiek en cultuur. Omdat het programma op zondag wordt uitgezonden, is er ook plaats ingeruimd voor de sport. Zo zijn verslagen te ver wachten van voetbalwedstrijden. Kees Jansma neemt dit sportonderdeel voor zijn rekening. Tegen KRO-Studio van deze week zegt eindredacteur Ton Ver lind over Brandpunt Zondag-editie: „We zien het zelf als een enorme uitdaging eens uit het traditionele stramien te stap pen en eens uit te zoeken wat er buiten de vaste formules nog aan andere mogelijk heden zijn. Daar lopen we risico's mee. Niemand weet hoe dat aanslaat. Maar we hebben er zelf in elk geval het volste ver trouwen in en hopen dat er, ook voor de toekomst, interessante nieuwe gezichts punten op het nieuws uitkomen". Brandpunt in de markt, het televisiepro gramma over de Nederlandse economie, komt dit seizoen in dezelfde vorm terug. Brandpunt in de markt staat ook nu eens in de maand gepland, dit seizoen van 17.35 tot 18.35 uur. De resterende twintig minu ten worden gevuld met actualiteiten. Brandpunt Zondag-editie wordt drie keer in de maand uitgezonden en afgewisseld met Brandpunt in de markt. NOS en Beeldrecht regelen auteursrecht ROTTERDAM De Stichting Beeldrecht, die de auteurs rechtelijke belangen behartigt voor de bij haar aangesloten beeldende kunstenaars, verwacht binnen een maand een re geling te treffen met de NOS als vertegenwoordiger van Mie omroepen. De regeling voorziet erin dat de omroepen wer ken kunnen laten zien van de bij Beeldrecht aangesloten kunstenaars (15.000), zonder dat daar telkens weer toestem ming voor hoeft te worden gevraagd aan de stichting. De NOS betaalt aan Beeldrecht hiervoor jaarlijks een bedrag van 50.000 gulden. Directeur mr. K. Berendsen van Beel drecht heeft dit desgevraagd meegedeeld. De onderhandelin gen over een dergelijke regeling hebben jarenlang geduurd, omdat volgens Berendsen de omroepen almaar interpretatie geschillen van de Auteurswet creëerden. Het ging vooral om het citaatrecht, waarbij het tot op zekere hoogte is toegestaan werk van kunstenaars (kosteloos) te citeren. Het is in die ja ren net niet gekomen tot een gerechtelijke procedure, al heeft de stichting daar wel mee gedreigd. Hans rech ren tJRSUM - Op vier 'aanJen *n sePtemher, delejS^nnen de derde, Ook missie en ontwik- wijk pwerk alle aandacht heretO-tv. In radio-uit- ia klajgen worden deze verder uitgewerkt, ieten phalve op de dins- vierpk nog eens pro- eehtaa's op zondag. Het 'aarei de bedoeling de ac£lïbindingen open te *6-2 die ons land via i Ov<pS'e heeft met de ie fbr* wereld, iet pi InekjEt van deze uitzendin- s enets is tweeërlei. Ten eer- endetëten in deze MIVA- jl Bilde missionarissen mo- iveeropmaakt en gehouden i Jool en ten tweede stelt de itz et»»j de opening van het ndenjeizoen het eigen ge- e helfaag op duidelijk, len himaken van deze tv- en ?ndefiks wordt gevaren op ïn Aflipas van de organisa- teniuselijke missiewerken, a. centraal missiecom- iin, /pat, Solidaridad, Vas- rde p. Mensen in nood met e, m/t hoofd oud-KRO-man tshoc Wijsen, Memisa en e ver Deze werken nauw sa- aatstftet de overkoepelende Veöndse Missieraad. RO stuurde een grote ONtoensen naar de landen die bindingen be zen keerden met uit beeld- en luistermate- rrug, vooral persoonlijke kken met ter plekke de isiastk in het veld, geen man- „Op zusters in toog of cen- 1 te<maar in hemdsmouwen, n Aiden met die landen zijn •el He nauw, dat in gevallen et dcute mondiale voedsel- kw« medewerking van ge Pater Huub v.d. Togt uit Hazerswoude, werkzaam in Brazilië, in gesprek met Aad v.d. Heuvel. noemde organisaties wordt in geroepen om snel de verschil lende bevolkingen te kunnen bereiken. De uitzendingen op tv krijgen als titel mee „De verre op dracht". Zo komt in de eerste uitzending op 3 september pa ter Jan de Bakker aan het woord, die de weg weet in Rwanda (Afrika), waar hij in het grensgebied met Oeganda dagelijks verkeert temidden van de vluchtelingen. Een ho peloze zaak, waar de blijde boodschap hoognodig de aan vulling behoeft van wereldor ganisaties werkzaam op dit ge bied. Intussen houdt pater de Bakker uit Heeze via de We reldomroep wel bij hoe Ruud Paria's Pater Huub v.d. Togt uit Ha zerswoude staat te dweilen met de kraan open in Brazilië, met name in Nova Iguacu, een slaapstad van Rio de Janeiro, in welke slaapstad de paria's in minder dan krotten huizen. Van het platteland verdreven, zoeken die mensen bestaans- ïogelijkheid in de miljoenen- ;ad Rio. De politie houdt de misdaad er niet eens meer in het oog, de drugsdealers voor al. Om de haverklap drijven er lijken in de rivier, gevolg van moord en doodslag onder handelaren in verdovende geest veru i m m i ng. Pater v.d. Togt: „Ik noem dit een enge zweer in de mooiste streek ter wereld. Er is niet aan te ontkomen tegelijk poli tiek en pastoraat te bedrijven als je partij kiest voor de van hun land verdreven boeren". Hij ziet het niet zitten met de gemassificeerde kerk in Rome. Onderwijs, voedselhulp gelden hier als sociale activiteiten, als vorm van evangeliebeleving. De kerk is hier een proces in wording, niet klerikaal, maar sociaal. En de Vlaamse zuster Gabri de Borre in Afrika, die een beval lingskliniek opzette, komt ook niet klaar met de romeinse monogamie, tegenover de Afrikaanse polygamie, de veelwijverij. Zegt zij: „Geboor tebeperking is nodig om de honger uit de wereld te hel pen. Maar met het vrouweno verschot hier door grote sterf te onder babyjongetjes willen de vrouwen een kind, als be wijs dat zij aan een man ge bonden zijn. Zonder dat wor den zij beschouwd en behan deld als maatschappelijke uit gestotenen". Hetgeen zij vertellen, moet passen in de KRO-opzet van een persoonlijk portret, maar als een missionaris of een wel zijnswerker in die verre stre ken over zichzelf praat, han delt hun verhaal in wezen over de mensen om wie zij zich bekommeren. We krijgen verder nog op hun praatstoel mensen als Els van Hoecke uit Bolivia, die er aan werkt de miinwerkersvrou- wen een eigen bestaansbasis te verschaffen, en broeder Ar nold de Groot uit Hongkong, die daar de nog steeds toestro mende vluchtelingen uit Viet nam helpt opvangen. Thailand en Burkina Passo komen in de derde uitzending aan bod. In Thailand helpt een groep katholieken, die over technische deskundigheid en vaardigheid beschikken, boed dhistische monniken verder bij de aanleg van een land bouwgebied. In Bangkok loopt zuster Jean ne van der Aalst van de vroe ge ochtend tot de late avond achter de bewoners van de krottenwijk aan, voortdurend pogend verbetering te brengen in hun lot. Intussen spant Frans Balemans in Bovon-Vol- ta zich in om het ten offer val len van steeds meer land bouwgrond aan de oprukken de woestijn een halt toe te roe pen. Op de laatste avond van de reeks trekt de KRO naar het Casino in Den Bosch, waar de missiewerkers te gast zullen zijn bij Aad v.d. Heuvel en Han v.d. Meer. Die gasten mo gen introducees meebrengen, bijv. bekende figuren uit sport of politiek. Doel van dit alles is duidelijk te maken hoezeer Nederlandse organisaties ver vlochten zijn met het wel en wee van verre landen. Radio In de radioserie „Wat je van verre haalt" op de dinsdag middagen in september staat de kerk in Afrika in de be langstelling. Van oudsher wordt de samenlevingsvorm bepaald door de stamstructuur, van vader op zoon. Daarin tre den veranderingen op. Wes terse invloeden, ook het chris telijk geloof, beginnen daar aan te tornen. Het gevolg is, dat die mensen los worden ge weekt van de traditionele leef patronen. Dit is zelfs zo ver gekomen, dat er roep is ont staan om Afrikanisering van de van buiten komende le vensopvattingen, van de chris telijke leer ook. Ook Rome heeft met die roep te maken. Deze en dergelijke zaken zul len in diverse radioprogram ma's aan de orde worden ge steld. Het westerse parochiepa troon en gemeentenmodel zou niet passen op Afrika. Maar evenzeer ontstaan er proble men op de terreinen van het sociale leven, de positie van de vrouw en de relatie van de kinderen tot de ouders. Ook familiaal liggen de verhoudin gen in Afrika gans anders dan ten onzent. TON OLIEMULLER HILVERSUM - Na Amerika heeft ook VPRO-tv zich meester gemaakt van de jongste BBC-comedy-serie „The Young Ones". Zondag as. gaat deze omroep ermee van start, op Ned. I om 20.10 uur. Gedurende een half uur zijn de druktemakers van Young Ones nog wel te verteren, maar je zou de tweede aflevering er niet tegelijk achteraan moeten zien. Als alles goed verloopt, zit er telkens een week tussen. De comedy wordt gepleegd door een stel studenten van een pun kachtige snit, voor wie niets heilig is. Met hoeveel zorg de sa menleving bepaalde zaken ook in stand en overeind heeft kun nen krijgen, die halen zij met hetzelfde gemak weer neer. Dit leidt regelmatig tot grote hilariteit, maar wat wezenlijk stoort in deze serie is dat de een nog harder schreeuwt dan de ander. Stuk voor stuk schreeuwlelijkerds, bij tijd en wijle niet om aan te horen. En niet om aan te zien vanwege de vertrokken gezich ten. Alle humor wordt opgediend met aanzienlijke verheffing van stem. Soms klinkt er iets door van een understatement, het zeg gen van iets waarmee een bedoeling wordt gemaskeerd, ten be hoeve van de goede verstaander, maar meestentijds gaan de jon geheren zonder onwegen af op consternatie en veel lawaai te weeg brengende absurditeiten, zoals het misbruik van een gi taar, die aan stukken wordt geslagen. Dat moeten ze dan hebben afgekeken van het jong gestorven popidool Jimi Hendrickx. In Engeland bleek de serie al hevig omstreden, d.w.z. niet bij de jongeren, want popconcerten werden verzet om de avond voor de Young Ones vrij te houden. De BBC ging trots op de verkoop van deze serie naar Amerika, met name aan het kabel-kanaal MTV. Normaal biedt deze zender goede pop. Daarvoor kocht de MTV in Engeland een Howard Jones Concert aan. De BBC pleegde toen echter koppelverkoop en dwong MTV de Young Ones erbij te nemen. Zo kwam deze serie ook op de Amerikaan se tv. Naar verluidt mede tot schrik van oprechte muziekmin naars, die uitsluitend voor goede muzieken de MTV-kabel in huis gehaald hadden. De Young Ones werpen zich ook op de popmuziek. Raken dan niet uit boven het geijkte herrie-repertoire, ofschoon dat niet onbekwaam wordt gedaan. Dit heet dan niet-commerciële pop. Ook andere zaken zijn de heren niet heilig. Grappen bedrijven met een spiritistische séance kan ermee door, maar in een kra kersscène zich te laten kruisigen als een oudtestamentische straf zou hier en daar bij de kijkers wrevel op kunnen roepen. Als gezegd, zij kraken alles af wat zij in hun omgeving aantreffen, ook de sociale voorrechten waar zij hun bestaan als student aan te danken hebben. Dit lijkt erg ondankbaar, maar misschien hebben zij ook wel gelijk en zullen zij voortaan beter voor hun eigen studiebeurzen kunnen zorgen. Uiteraard moet aan een dergelijke, op jongeren afgestemde serie niet al te zwaar getild worden, maar het overtroeven en over schreeuwen van elkaar gaat ook op de duur toch irritant wer ken. TON OLIEMULLER The Young Ones aan het werk. ERLAND 1 iuske en Wiske en de Ibrekers (3), poppen- de !<herh> le Bananasplit Show. ialing van de eerste Ba- ig^fsplit-show van het vori_ de w seizoen. Presentatie: redely Brard en Ralph Inbar e>ons and daughters, dJralische tv-serie. Het mak?1 van Angela en Rob „„„«.fis hun huwelijksreis in duigen door een lonele crisis Journaal ROS Formule 1 speci- frik de Zwart presen- videohits vanuit zo- 3 lokaties in Nederland AC planten verzorgen in 1 en tuin. Voorlichtings- jramma eigen bedrijf. tlichtingsprogramma ■tosco, kinderprogram- Cnight Rider, Ameri- §§#se tv-serie. Afl.: Doel- J Michael Knight en Kit •jen de opdracht een ip slechterikken op te en, die in gifgas hande en dit aan terroristen hten te verkopen iournaal |UTERA kankerbestrijding? chien zijn we verder j U denkt, filmpje van Koningin Wilhelmina Te land, ter zee en in ucht (slot). Achteruitrij- j Caravanrace. Muzika- ipsten: André Hazes en Presentatie: Tom i en Jack van Gelder Compilatie 'Het Andere Hoogtepunten van het open seizoen met Ivo e, Adelheid Roosen en gg-Jfirandsteder ROS Aktua, actualitei- lusic-all-ïn-concert. ;er eert uit 1975, dat in het 3r van het Holland Fes- werd gegeven in het ansüstheater in Schevenin- Met: Pim Jacobs. Rita ;choB. Gijs Beths en het Trio van Dijk (herh.) urnaal 5en Nieuws voor doven ukERLAND 2 Studio Sport. Wielren- Erik de Zwart presenteert de Formule 1-special op Ned. 1 om 17.40 uur. nen: Samenvatting van de ploegentijdrit over 100 km in Venetië 18.15 Nieuws voor doven 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal 19.12 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. Met (onder voorbehoud) de vol gende onderwerpen: Beel- d-en-route Diepenheim, windscherm voor schepen langs Caland-kanaal en vrouwen brengen Oost-Gro- ningen aan de man 19.40 De Spiegel (Ayna), Turkse film van Erden Kiral die zich afspeelt op het platteland in een feodale tijd, waarin de mensen in het boerendorp volledig af hankelijk waren van hun landheer 21.10 Concerto in F voor pia no en orkest van George Gershwin. Uitgevoerd door het Symfonie-orkest van Bazel o.l.v. Matthias Ba- mert, m.m.v. Leon Bates, piano 21.40 Beeldspraak: De we reld van Oskar Fischenger, film waarin Elfriede Fischen ger haar persoonlijke herin neringen aan de wereld van haar man Oskar Fischenger geeft. Deze cineast ont wierp onder meer in dienst van Walt Disney de be roemde animatiefilm 'Fanta sia' 22.15 Scherzo la Russe, van Igor Stravinsky. Uitgevoerd door het Radio Filharmo nisch Orkest o.l.v. Hans Vonk 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Studio Sport 23.30 Nieuws voor doven FILMNET/ATN 17.00 Riptide herh. afl.22: Mirage 17.50 Pennies from Heaven 19.40 Airwolf. 20.30 Smokey and the Ban dit II 22.10-01.20 Rede BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Tom en Tina, kleuterserie 18.10 BH Kapitein Zeppoe, Vlaamse jeugdserie. Afl. 5: Oe geheimzinnige kamer. Zeppos en Ben gaan het kas teel van Belderbos eens dichterbij bekijken. Ze komen in een geheimzin nige kamer terecht 18.40 Juke Box 18.45 (UTijdrover Doe-het-zelf 19.00 Uitzending door derden: Pro gramma van de Katholieke Omroep 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal en weeroverzicht 20.10 Kijk uitl Verkeerstips 20.15 Met Mike in zee. In het Zee- preventorium in de Haan ontvangt Mike Verdrengh gasten uit de journa listieke. show-, sport- en theaterwe reld. Vanavond zijn onder meer te gast: Bart Peeters, Jan Geysen en Jo- han Anthierens 21.40 Zakenmensen (Empire. 3). Amerikaanse serie over het reilen en zeilen aan de top van een internatio nale onderneming. Martinson geeft al zijn bezittingen weg om zo te boeten voor de moord die hij gepleegd heeft. Ben Christian en zijn baas hebben al lebei een oogje op Amelia Lopidus. Ben wacht zijn kansen af 22.05 Eiland, maandelijks magazine over kunst. Presentatie: Johan Thiele- mans 22.50 Journaal 23.05 Sport extra 23.20 Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Cinó vacancee 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club, videoclips met Ray Cokes 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fête, spelprogram- 19.30 Journaal 20.00 Le grain da sable, spelpro- gramma met Thierry Luthers 20.40 Petit déjeuner compris (2). tv-serie. Ook na haar dood blijft La Buque onderwerp van gesprek. Ma- rie-Louise voelt zich nog wat onwen nig in haar nieuwe rol, vooral als men haar met La Buque gaat vergelijken 21.35 Japon, le rêve et l'histoire, documentaire-serie over de geschie denis van Japan. Afl. 1: Le Bouddha dans l'archipel des Kami 22.30 Trekking van de Nationale Loterij 22.35 Journaal 22.50 Informations, réflexions et in terrogations laïques MUSIC BOX TV 5 16.00 [ENon-stop videoclips. Pre sentatie: Julie met 'Boogie Box' (16.00), Martin (17.00), en Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (18.00). 19.00 La claque, theaterstuk van An dré Roussin 21.05 L'annóe Europeenne de la musique, gevarieerd muzikaal pro gramma 22.00 Nieuws 22.30-02.00 (DNon-etop videoclips. ilingen. (22.30), Martin (23.00), Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (00.00) en Gary (01.00). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Janosik, Held der Berge (9), Poolse avonturenserie 16.55 ARD-Sport extra. Voetbal: Landskampioenschappen Sovjet Unie - West-Duitsland (In de pauze: ca. 17.45 Tagesschau) 19.00 Monaco Franze, der ewige Stenz. Afl.: Mehr seelisch, verste- hen's? 19.58 Haute im Era ten 20.00 m Tagesschau 20.15 Schwarzer Lohn und weiBe Weste, tv-spel. Herbert König heeft het land aan de Engelse zwart-wer- kers, die zich niet ver van zijn huis op een bouwterrein bevinden. Hij zelf is nl. werkeloos en te 'oud' voor een nieuwe baan. In zijn woede geeft hij deze 'dubbel-verdieners' aan 21.25 Brennpunkt 22.30 Tagesthemen 23.00-ca.03.00 Klassik- und Rock- nacht aus Tokio. Programma van en met Eberhard Schoener. Concert met klassieke en rockmuziek n.a.v. de Duitse dag tijdens de EXPO in Tsuku- ba (Japan) in het kader van het Euro pese Jaar van de Muziek en het Inter nationale Jaar van de Jeugd van de EG. Op het programma o.a. een inlei dende film. opening van het concert door minister Heinz Riesenhuber, Sui te in b kl.t. van Bach, Sarabande met Rockband en Orkest, een Japanse Band, Concert voor twee piano's van Bach met Nicolas Economou en een Japanse pianist. M.m.v. het New Ja pan Philharmonic Orchestra DUITSLAND 2 16.05 Flugboot 121 SP, tv-serie. Afl.: Een dorp in gevaar 16.30 Babbelgamm, amusements programma voor kinderen gepresen- 0) Ondertiteling via TeleTekst. (3 Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. G3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Divine is een van de gasten van Peter lllmann in P.I.T., op Duitsland 2 om 19.30 uur. teerd door Peter Rapp 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Rauchende Colta (Gunsmoke). Amerikaanse westernserie. Afl.: Das Gesetz des Indianers 18.55 Midlotto 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 (3P.LT. Peter lllmannt Treff. Hits en nieuwtjes. Met o.a. Al Corley, Madness en Hooters 20.15 Kennzeichen D, Duits allerlei uit Oost en West 21.00 Polizeirevier Hill Street (Hill Street Blues). Amerikaanse politiese rie. Afl.: Hill Street Roulett (2). LaRue heeft het moeilijk. Op zijn werk heeft hij zich onmogelijk gemaakt en zijn vriendin wil niets meer van hem we ten 21.45 Heute-Journal 22.10 Widersteht dam Böeent 'Ver- söhnung in Südafrika', reportage over de situatie in Zuid-Afrika 22.40 Die Sport-Reportage. Interna tionale Galopprennwoche vanuit Ba- den-Baden/lffezheim 23.10 Dat kleine Fernsehapiel: Ein KuB füre Leben, videofilm van Mari Cantu en Katalin Pazmandy. Een jon ge naieve huzaar verneemt van een waarzegster dat in de stad een jonge prinses gevangen wordt gehouden, die door haar belager In een oude vrouw wordt omgetoverd. Zij wacht nu op een jonge held die haar door een kus bevrijden kan 00.05 Heute DUITSLAND 3 18.30 Hannes und die Luftfische, kinderprogramma van Michael Hatry met tekeningen van Gunnar Matyslak 19.00 Aktuetie Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tageeechau 20.15 Mittwoche lm III. 21.45 Rlickkehr nsch Monopoli, do cumentaire-serie. Afl. 2: Arbeit gibt's 22.30 E Zum 100. Geburtetag von Georg Wilhelm: Tagebuch einer ver lorenen, stomme film uit 1929. Een meisje gaat buiten haar eigen schuld het verkeerde pad op. Zij eindigt in de goot, maar gelukkig wordt zij ten huwelijk gevraagd door een rijke man. De film is een aanklacht tegen de dubbele moraal van de burgerlijke maatschappij 00.05 Laatste nieuwe SKY CHANNEL 16.45 [3Young, Free A Single, met Gary Davies 17.30 EAll American hot 100, met Paul Gambaccini 18.30 O Mr. Ed. Afl.: On those hatsl 19.00 The Double Life of Henry Phy- fe. Afl.: Will the real U-31 stand up 19.30 Pathfinders. Afl.: Operation Pickpocket 20.25 Iron Angel, Amerikaanse oor logsfilm 21.40 International Motor Sports 22.45 Fife World Youth Football Championship 23.45-00.30 SSky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 17.20 King Rollo 17.25 Bric-e-Brac 17.35 Battle of the Planets, kinder programma 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Gentle Ben, kinderserie 18.35 Kick start 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Wogen, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 Bellamy's Seaside Safari, in formatieve serie. Afl.: In amongst the 21.00 Fell tiger, tv-serie 21.50 Pointe of view 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Real lives, serie documentai res 23.10 Bare essence 00.45 Nieuwsoverzicht en weerbe richt BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Documentaire 19.00 A fine pair, Amerikaanse speelfilm uit 1969. Met: Rock Hudson, Claudia Cardinale, Thomas Milian, e.a. Regie: Francesco Maselli. Een politieman uit New York wordt ver liefd op de dochter van een oude vriend. Hij helpt haar een aantal juwe len te stelen 20.25 He makes me feel like dancin' 21.10 Wildlife showcase: The myste rious bee 22.00 Sakharov, tv-film met o.a. Ja son Robarts en Glenda Evans over de Russische dissident en strijder voor de mensenrechten Sacharov 23.55 Newsnlght, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45 Open University ITV 17.00 Storytime 17.10 Tekenfilm 17.20 Video A Chips 17.50 Hold tight 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglie, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Where there's life... 20.30 Coronation Street 21.00 The Benny Hill Show (herh.) 22.00 Bulman. Afl.: A man of convic tion 23.00 Nieuwe 23.30 Magnum Force, Amerikaanse speelfilm uit 1973 met o.a. Clint East wood, Hal Brooke en David Soul 01.40 I didn't want to do it NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuwe voor do ven VOO 16.00 Happy Daya, Ameri kaanse serie 16.25 Club Veronica Clips NOS 17.30 V>6-Joumaal VOO 17.40-17.50 Agenda MUSIC BOX 08.00 (ENon-stop videoclips. Pre sentatie: Julie (08.00), 'From Paris with love', special over popmuziek in frankrijk (herh.) (09.00). Simon en Gary (10.00), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (11.00), Simon en Sunie met 'Chart Attack' (12.00) en Martin (13.00). 14.00 [ENon-stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Schwarzer Lohn und weiBe Weate, tv-film (herh.) 11.15 Globua, die Welt von der wir leben (herh.) 11.45 Umschau 12.10 Kennzeichen D 12.55 Pereoverzicht 13.00 Heute 13.15 Teletekst-over- zicht 15.00 E Fury, avonturen van een psard 15.25 Jim Knopf und Lu- kas, der Lokomotivfiihrer, poppen serie 15.50 Wolft und Rüffel 16.00 Tagesschau 16.10 Ein Heat voller SpaBvögel (1) 16.55 Kernbeisser 17.40 Tele-Lexikon DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 1_5.03 Emily Erdbeer: Eine böee Überraschung, tekenfilm 15.30 Fe- rienkalender 16.05 Anna und der König von Siam, Engelse serie 16.30 Strandpiraten, tv-serie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Trio mit vier Fiusten, tv-serie BBC 1 07.50 Breaklaat Time 10.20 Pink Panther 10.40 Red hand gang 11.05 Hartbeat 11.25 CP A Quickstitch 11.30 Play School 11.55 Cricket. 6e test match vanuit Australië 14.05 Journaal 14.20 Weerbericht 14.22 Nieuwsoverzicht voor doven 14.25 Chock-e-block 14.40 Cricket. 6e test match vanuit Australië 17.20 Gran SKY CHANNEL 11.30 EPa» Sharp Show (herh.) 12.15 £)Young, Free A Single (herh.) 13.00 ISAII American hot 100 (herh.) 14.00 The nature of things 15.00 Standby... Lights! Cameral Action! 16.00 EThe Pat Sharp Show 16.45 EFirst run, met Peter Powell ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 The Hariem Globetrotters 11.50 Speedway 12.30 About Britain 13.00 Alfie Atkins 13.10 Mooncat and Co. 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuwe 14.20 Regionaal nieuws iet If ligfi Road 16.25 Regionaal nieuwe 16.30 Sons and Daughters 17.00 Alfie At kins 17.10 Cartoon Time HILVERSUM 1 NCRV: 17.03 Hier en Nu-woensdagmagazine. 18.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbij gaan. 19.07 Leger des Heilskwartier. 19.25 NCRV-Woensdag-Sport. NOS: 20.03 Hobbyscoop. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volg.- spot. 1.02 Romance. 2.02 Nachtex press. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.07 Vandaag... donderdag HILVERSUM 2 NOS: 16.30 Nws. 16.33 NOS-Ombudsman. EO: 17.30 Nws. 17.36 Tijdsein. NOS: 18.00 Nws. 18.10 NOS-Midweekmagazine. 19.30 Het verschijnsel Liefde (3). 20.00 Nws. EO: 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De Bijbel open. 21.05 Van U wil ik zin gen. 21.30 EO... in de regio. 22.00 Vragen naar de weg. 22.15 Terugkeer naar Israël. 22.30 Nws. 22.35 Achter de Horizon. NOS: 23.30 Verhaal HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio. 20.03 John Peel. 21.02 Frontlijn. 22.30 Liveconcert. 23.02 Heartlands HILVERSUM 4 18.00 Nws. AVRO: 18.02 Affiche 4. 18.05 Het betere werk. TROS: 20.00 Grammafoonmuz. 20.15 TROS Bach Muzifest 1985. Om roepkoor en Radio Kamerork., met solisten. 22.00 TROS Bach Muzifest 1985 HILVERSUM 5 TROS: 17.30 Geachte jubilaris. 18.30 De Pina Colada Show. NOS: 19.00 Nws. voor buitenlanders RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma- OMR' IROEP RIJNLAND 16.30 Leiden Lokaal. 17.30 Nieuws en Actualitei ten. 18.30 Geestelijk leven. Morgen HILVERSUM 1 NCRV: 07.03 Het le vende Woord. 07.10 Vandaag... don derdag, vervolg. 08.06 Hier en Nu. 08.54 Perspectief. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Mu ziek bij de koffie. 11.03 NCRV-Speci- aal. 11.30 Vaarwel Hawaï. 12.03 Daar waar de molens staan. 12.40 Mlddag- pauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 Zo maar zomers. 14.30 Logies en ontbijt. KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-magazine HILVERSUM 2 07.00 Nws. AVRO: 07.06 AVRO's zomer Info. 07.30 Nws. 07.35 Actualiteiten. 07.50 Econo misch commentaar. 08.00 Nws. 08.11 Actualiteiten. 08.25 Flnanc.- econ. nieuws. 08.30 Nws. 08.33 Uitgaans tips. 09.00 Autonieuws. 09.05 Repor tages. 09.30 Nws. 09.33 Doe-hetzél- f-rubriek. 10.00 Vakantietlps. 10.05 Snotneus Ahoyl 10.15 Seniorenservi ce. 10.30 Nws. 10.33 Reportages. 11.30 Nws. 11.33 Koken met Henk Molenberg. 12.00 Telefonisch spreek uur. NOS: 12.30 Nws. AVRO: 12.36 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.10 AVRO's Sportpanorama. 13.30 Nws. 13.33 Politiek nieuws. 14.00 Radlo- rechtswlnkel. 14.30 Nws. 14.33 De grote finale. 15.00 De burgemeester Is jarig. VOO: 16.00 Nieuwsradio HILVERSUM 3 TROS: 07.03 Haver- moutshow. 09.03 Nederlandstalige top tien. 10.03 Polderpopparade. 11.03 Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA: 07.00 Groot en klein. 08.00 Nws. 08.02 Opmaat in de zomer. 09.00 Kamermuz. van Dvorak (8). 09.55 Ochtendconcert door het Radio Filharm. Ork., met viool. 12.00 Operette. VPRO: 13.00 Nws. 13.02- 18.00 De Beweging HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOSSpor- tlef. 09.25 Waterstanden. RVU: 09.30 Alleen op 5. KRO: 10.00 Scheeps praat. 10.10 Mensen met een stem. 10.30 Aan woorden voorbij RADIO RIJNMOND 07.30 Ochtend magazine: Reportages, spel. weer, verkeer, etc. 16.30 Mkldagmagazlne

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11